tortoren SCHRIKKELIJKE M0CI1D BUITENLAND. Cbina in volle revolutie 6e Reeks brieven van M. Vincent Diericx NIEUWSBERICHTEN. De monarchistische beweging in Portugal Eens akelige ontdekking Samson Kina Beett S"'e" Spiegelfabriek A. L. MEYVAERT te Nizza Brusselsche dieven SPORTNIEUWS Kaatsspel Belangrijk Bericht Opvoering van Jesus in Samaria Leening van 75,000,000 fr. van 1902 Weerkundige waarnemingen FEESTWIJZER Men vraagt ALLERBESTE ZAAILANDEN Brussel. Omgeworpen. Gisteren avond werd Mad. Bruine van Lierde wonen de op de Antwersche baan door een tramkar op de Rogierplaats omgeworpen. Zij werd door de paarden vertrappeld. Na door een doktoor te zijn verzorgd geweest werd zij Baar hel hospitaal overgebracht. Onvoorzichtigheid. De echtgenoot© Merlevede uit de Pachecostraat, goot Zater dagavond te harent petrool op het vuur. De vlam tastte de kruik aan, welke ontplofte. In een oogwenk, werd de vrouw door vlam men omringd en ondanks spoedige hulp zoo zeer verbrand, dat men voor haar leven vreest. Valschspelers aangehouden. De policie hield tijdens de jaarmarkt voor paar den, op dc Zuidlaan gehouden, een interna tionalen valsehspeler aan die poogde een boer te foppen. Het is een Franschman, die in zijn vaderland werd veroordeeld tot 8 jaar gevang wegens diefstal met geweld. Hij was drager van valsche bankbriefjes. Kind erg verbrand. Twee kinderen van 6 en van 4 jaar, waren alleen thuis ge laten in de Kweekerijslraat, en vermaakten zich met allumotten te doen ontvlammen.Het jongste, dor knaapjes deelde het vuur aan zijne kleederen mede. Wanneer men toesnelde op het noodgeroep was de kleine reeds door vlammen omring en zeer erg verbrand aan de bórst en do armen-. Zelf'noorden.Sedert de dood van zijn vader was Charles S.., zeer droef geworden. Gisteren vond zijne vrouw hem opgehangen in zijne kamer. M. Louis C.., herbergier en schilder uit de Vesaleslraat was sedert lang ziek en leed aan eene ongeneesbare kwaal. Vrijdag mor gen heeft hij zich opgehangen. Een uur later vond men zijn lijk. Brand. Gisteren rond 9 ure is brand ontstaan in de Charlo Ilanssenstraat. Bij het verlaten barer kam.er w as de kleine met de pelroollamp gevallen. De lamp ontplofte en het vuur deelde zich spoedig aan al de om liggende goederen mede. De pompiers kon den hel vuur seffens bemeesteren. Bilterpeeën der Trappisten Vincart. geven extra liollie. 1500 P Elsene. Werkongeval. De metser, Medard Cortewildo, wonende op don Ninoof- schen steenweg, viel Zaterdag in de Aque- ducslraat van 17 meters hoogte. Hij werd bewusteloos opgenomen mét gebroken rech terbeen en linkerarm, en erge kneuzingen over gansch het lichaam.Men bracht den man naar liet gasthuis. Evere.Zinnelooze van een dak gevallen. M.M. Ilaveaux, Slraetmans en Van Eist zijn als parket een onderzoek in het zinne- loozengeslicht van Evcre gaan. doen aan-, gaande z<?kcre Etfinfónuël D... die óp'het dak gekropen was erijjtan 13 meters hoogte op den grond viel. Hij bekwam erge doch geene doodelijke vonden. SpiegelsKaders Vitraux Baguetten Verf, 3, Aalst. Stoomfabriek in Gent Dendermonde. Doodelijken afloop. Vrijdag was Gustaaf Dierickx, die op een sleepboot te Gent werkte, door een touw aan den buik getroffen geworden. Hij kloeg over hevige pijnen doch kon niettemin huiswaarts komen. Zondag namiddag is de man aan de gevolgen overleden. Gezonken. De sleepboot Cornelia is Zqndag aan de Scheldebrug gezonken. De oorzaak is onbekend. Winkeliers koopt uwe ellegoederen in de beste conditiën bij Van den Bergh-Jouret Aalst. MEDEDEELINGEN. HERZELE. M. Moyersoen, volksvertegenwoordiger, zal Woensdag 18 dezer van 9 1/2 tot 11 uren, sprekelijk zijn in St-Joris (Vredegerecht) en zal voortaan alle derde Woensdagen der maand in hetzelfde lokaal sprekelijk wezen. HERDERSEftl. - Hoerra ja een driedubbele lioerra voor ons Herdersem, dat eindelijk liet juk heeft afgeschud der libera len Nu heerscht een ware vreugdeen blijd schap in het dorp en op alle wijken wappe ren de vlaggen blijde in den wind. Ook hoeft lezen namiddag eene ontelbare menigte onze lieuwe gekozenen eene geestdriftige ovatie gebracht Zij wilden ons christen volk hier verknech ten aan de liberale associatie van Aalst, zij ■wilden onze kinderen ontchristenen. Doch onze brave huisvaders zijn opgestaan ©n bij den kreet zij zullen haar niet hebben, de schoone ziel van 't kind hebben zij a] hunne kopstukken in het zand doen bijten Onze vijanden hadden al spottend ontel bare buizen gereed gelegd, om ons den lust le ontnemen lalor nog te strijden. Kanonge- schut 't lag al gereed, alleenlijk wach ten zij naar het teeken om te beginnen. Ongelukkig de wind was gedraaid en toen den kreet opsteeg leve de dompers. aren zij als aan den grond genageld. Denk 'ne keer dit alles lag gereed en 't is mis Do eene na de andere verliet al druipnou- aend de plaats de handen diep in den broek zak en het hoofd bijna tot op den grond om toch niet gekend te zijn. Gansch den avond was er niemand van al die helden meer le zien. Zij waren in hun bed gekropen om te «Iroomen van hun welverdiend kruis Hoerra voor ons Herdersem. want drij katholieken zijn gekozen zo<> wordt de meer- aéFfioid katholiek. Sedert 1907 winnen wq 00 stemmen bij. TE OOTEGEM. Zondag middag was op de dorpplaats van Oolegem veel leven en beweging ter gele genheid der kiezing. De eenen riepen «Leve de nieuwe lijst!» De anderen riepen Leve de oude lijst Rond het middaguur waren 30 tot -10 per sonen in de herberg Sl-Eloi gehouden door Frans Hirnpe, timmerman, rechtover het klooster waar het kiesbureel ingericht was. Opeens ontstond een gevecht in de her berg, en de baas en zijn 22jarigen zoon sprongen tusschen de vechtenden om hen buiten te drijven. De zoon bekwam met een pintglaseenen ergen slag op het achterhoofd, terwijl de vader vastgegrepen en in den grond gesla gen werd,en deerlijk gestampt op den onder buik zoodal hij levenloos bleof liggen. De veldwachter, die daar rechtover in het kiesbureel was, snelde toe en dreef liet volk buiten. Frans Himpe werd in de keuken gedra gen. Spoedig werd een priester geroepen.die den gekwetste de H. Olie toediende. Een tiental minuten later gaf de ongeluk kige den geest. Weldra waren do gendarmen van Avelgem l:er plaals en Theofiel Van Cauwenberghe, 51 jaar, landbouwer,werd als vermoedelijke dader in verzekerde bewaring genomen. Het parket werd verwittigd, 's Avonds w erd Van Cauwenberghe in voorloopige vrijheid ge laten. M. Aujard, griffier'bij de Burgerlijke Rechtbank, werd gelast met de verkooping van hetgeen zich in bet huis bevond. Zaterdag begaf hij zich naar het huis om j eene lijst le maken van de le verkoopen voorwerpen. In den ftólder vond hij tusschen andere voorwerpen een kistje, dat noch aan duiding, noch adres droeg. Hij brak het kistje open, om te zied wat liet bevatte. Men oordeele over zijne verbazing toen bij een menschenlioófd vond, dat geheel zwart uitgeslagen was, en met kalen sche del, waarschijnlijk dat van eeue Indische vrouw. Onmiddelijk werd de policie verwittigd. De oude bedienden der bank werden onder vraagd, en van een -dö^er, die veertig jaar geleden reeds in dienst was van M. Crossa, vernam men, dat bet kistje rond de veertig- jaar geleden in bewaring gegeven werd door een geneesheer,' wiens naem hij zich niet meer lieriunert. Opzoekingen zullen gedaan worden in de boeken der bank. om op te sporen, wie het geheimzinnige kislje in bewaring gegeven heeft. Het is echter te freezen dat, gezien het lange tijdverloop, er niets van het onderzoek zal terecht komen. ITALIË Twee dreadnoughts. De Italianen hebben over een paar dagen twee nieuwe dreadnoughts le water gelaten; de eene heet Leonardo de Vinei de an dere Guilio-Cesare Eene groote menigte woonde de plechtigheid bij van het tewa ter laten. CONGO Geheeie familiën naar Katanga. Twee en dertig landbouwersfamiliën lieb ben besloten zich in Katanga te vestigen. De eene familie heeft 10 kinderen, eene andere acht en nog veel andere verscheidene. Dit schoone troepken zal kortelings vertrekken. Men meent dat zij vele navolgers zullen hebben. De revolutionairen sturen eene driedubbele proclamatie aan tie bevolking De toestand in China, in sommige belang rijke gedeelten van dit uitgestrekt land ten minste, is zeer bedenkelijk. De omwenle- laars hebben nu een openbaren brief gestuurd ilol de Chmeezen eenen tot de vreemde mo gendheden en eenen tot liet Ghineésche leger. H' Brief aan het volk. De Chineesche beschaving in 4000 jaren oud, zegt de brief; maar sinds 260 jaren worden de Cliincezen onderdrukt door de mandchurianen. Wij moeten de vrijheid dc gelijkheid en de broederlijkheid herstellen. Wij moeten iU jRfandehurianen uit China verdrijven C(f..ia moet onder eene nieuwe regeering komen, in plaats van een keizer moeten wij een voorzitter, in plaals van een keizerrijk moeten wij eene republiek hebben. De president zal door het volk worden ge kozen. Ieder Chinees zal zijn land in eigen dom mogen bewaren, maar de goederen zul len geschat worden en de meerwaarde zal in de kas komen van den Staat. Aan de vreemde mogendheden. Zij zullen 1° dc schulden en de leeningen van China steunen 2° zij zullen de overeen komsten gedaan met de verschillendelanden slipt naleven 3° De voorrechten aan de vreemdelingen toegekend, zullen behouden blijven 4° De nieuwe regeering zal geene leeningen of schulden meer erkennen die nu nog zouden gesloten worden met de huidige regering; 5° A.k, de mogendheden de huidige regeering helpen:- dan zullen deze mogend heden als vijande- «jpnzien worden: 6° Al do moïi&- til schietvoorraad geleverd door de vreemde moger.dL den aan de huidige be windvoerders. zal verbeurd worden ver klaard. Aan hei leger. Deze brief is zeer lang Alle Ghineezen zijn broeders, zoo luidt hij. naai de Chineezen mogen niet onder de Mardchurianen staan zij moeten gescheiden i De beweging. 25000 soldalen zijn overgehopen tot de revolutiunnairen. Dezen hebben aando regee- ring te Peking laten weten, dat in geval zij troepen zendt uit Peking zij de brig vóór Peking zullen dynamileereii. Die brug s drie kilometers lang, en is een nationaal ge wrocht. v. Om den opstand te dempen. Yuan-Shi-Kai is onderkoning benoemd o\er do provincie van Kukwang; hij is gelast t.n orde te hersiellen. Admiraal Sa-Cheu-Ping en generaal Yinchang staan onder de orders van Yuan-Shi-Kai. gewezen-volksvertegenwoordiger, reizende in Kongo ut. 26 Juli, 1911. Naar Kikola. Wat hitte Om 7 ure, zijn we. ingeschipt, met 20 ■graden warmte. De opstaande zon geeft aan de Luvuarivier een helder en vriendenlijk voorkomen de schemering- schijnt den afstand der zaken té'Aergrooten en speelt, wispelturig op den stroom. De palmboomen staan hier overvloedig1 llangs de kusten en spiegelen hunne sierlijke kroon zeer fatsoen lijk in 't water. We ontmoeten verscheidene prauwen. Een kloefbootje wekt bijzonder mijne aandacht. Het heeft rond de twee meteVs lengte en steekt nauwelijks borata 't water uit. Drie lange en struische maarten staan er recht op en riemen om te meest j een langs voren, een langs achter, een te midden. Dat zijn equili bristen van eerste gevalle. Ze vallen maar 't water in bij ganscn onvoorzien gevH, namelijk als een hypó'lzijnen rug eens wil schuren aan het bootje. Om die streeling te ontloopen, houden de ti\Varten 't booten langs den kant waar 't water te ondiep is om de hyppo te kunnen duiken ook verblijven de byppos niet gaarn aan deji kant. Dicht bij den oever dus is 't oólv liet veiligste, als men wensëht, ingeval verrassing-, zonder dralen op den plancher des \aches te springen Om 12 ure hebben Avé* 50 graden warmte! Mijn warmtemeter 'kan niet verder wijzen Het moet hier nu rond; de 60 graden warmte zijn. ,l)ie hitte vap 50 gra,den behouden wij tot 1 are, toen we. te Kikola afstappen. Kikola is eeii écht Kongoleesch dorp. Te midden der strooien hutjes of inkruipen, (want op handen en voeten alleen kan men er in), wordt mijne tent-opgericht. De kleine Kikolas lonken van achter de hutten en de boomen en bij mijne kleinste beweging zijn ze aan 't loopen. Ik doe door mijnen boy vragen waarom ze niij vreezen. Ze geven hem voor antwoord Omdat do witte man, de man uit hel water, óhs zal opeten Zoo Hoe is 't God mogelijk Ik moetu niet zeggen, beste lezers, dat ik daar nog nooit aangedacht had een Kongoleesken op te smullen Maar wat wilt ge, de valsche meeningen zijn van deze wereld Zijn er goen Belgen die meenen dat menschenvleesch den dagelijksclien kost is der Kongolanders 't Is bijzonder warm geweest vandaag op dit oogenblik heb ik nog in mijne tent 35 graden. Alle dranken zijn lauw en ik bevind mij best met warmen drank deze verslaat meest den dorst, 't Moet zijn dat de kiekens en de duiven het hier ook te warm hebben, want ze loopen gestadig met bek en vleugels open. Ik ga, gezien dije schromelijke hitte, dezen brief sluiten en q'oogskcus toe doen Tot morgen goeden nacht mocht gij in uw huis, zoo en gerust slapen, dan ik in mijiiete'il -.ees Kongoleesch dorp opge richt Kongotrotter. Weinig nieuws komt er uit Portugal. De monarchisten verdeelen zich wel in verschil lende kolonnen, maar wat zij eigenlijk zin nenszijn nu eerst te doen, dat is niet gewe ten. Kapitein Conceiro Er wordt met grooten lof gesproken over Conceiro, liet is een eclit, dapper, heldhaftig soldaat, die belangloos de zaak dient. Zoo de monarchisten ooit winnen, zal hij elke beloo ning van de hand wijfeen. Zulke karakters kunnen soms wonderen verrichten. Het ware te weuschen. In de kelders der gewezen bank Crossa, te Nizza, komt eene akelige ontdekking ge daan le worden. Zes maanden geleden was M. Crossa, de bankier, overleden en sinds dan stond zijn huis veriaten. Een handelaar, M. L...., had oen zijner Indienden, zekere Edouard R...., gelast mol e<ne som van 900 fr. te gaan halen naar de Bmk. Bij liet oversteken der Paleizenslraat. weal hij aangesproken door een net geklee- den '«oer die er een 50tal jaren uitzag. Hij vroej hem welke dit schoon gebouw was, R. vertelde het hem en ging met liem mede Aan de Naamsijhe Poort gekomen liep dj voorname heer op een Amerikaan die hij van uit zijne geboorleslad, zoogezegd, kende om hunne blijde bijeenkomst le vic- ren ging het driotal in een koffiehuis zitten en men betaalde aan R....,een aantal pinten. Op een gegeven oogenblik stond de nieuw aangekomene vreemdeling op en ging achter doch daar bij zoolang wachtle slond den lieer op om le gaan zien waar hij bleef. De jongeling ziende dat beide niet terug kwamen, ging zien en beslatigde dat zij ver dwenen waren. Hij zocht ook vruchteloos naar zijn brievenlesch die de 900 frank be vatte. De arme jongen ging naar liet poiicie- bureel eene klacht neerleggen. Groote beslissing met den dikken bal, bij M. Van Nuffel, slachter en herbergier aan de kerk te Herdersem, op Zondag 29 October 1911, om 2 ure stipt, tusschen de partijen van De Neef-, Aalst Gysegem en Van den Spiegel, Aalst. Waarschijnlijk zal Henri Moens ook medespelen. De voorloopige kiezerslijsten van al do gemeenten van ons arrondissement voor de wetgevende kiezingen van 1912, zijn opge maakt en liggen ter inzage van de katholieke kiezers, op het bureel der Katholieke Wer ken. 24, Groote Markt, te Aalst. Gezien do belangrijkheid der aanstaande kiezingen, hebben de katholieken den plicht te komen nazien of ze wel ingeschreven zijn met het getal stemmen waarop zij recht heb ben, en de tegenstrevers aanwijzen, die er ten onrechte op ingeschreven staan. De reklamen moeten ten laalste den 31 Oc tober ingediend worden. Wij kunnen onze katholieke vrienden niet genoeg aanwakke ren, naar het bureel te komen, ten einue hunne rechten te doen gelden. Het bureel is open, den Donderdag, Vrij dag en Zaterdag van 10 tot 12 ure :s mor- gends. TE HOFSTADE op Zondagen 22 en 29 October, om 4 1/2 ure, en op 5 November, om 3 1/2 ure. Jesus in Samaria zal voorzeker niet moeten wijken voor De Blindgeborene en zal reeds in initiale waarde boven dit laat ste stuk staan. Doch de opvoering zal ook veel hooger stijgen dan die van verleden jaar. De spelers en speelsters ingeleid door de vroegere opvoering, zullen nu ook veel fijner en indrukwekkender in hun spel zijn. Wat ensceneering en muziek betreft, alles zal naar liet volmaakte streven en ons doen in de tijden van Jesus herleven. Verleden jaar stroomden stad en omlig gende samen in den Katholieken Kring, om «Dé BlindgeborenetC' bewonderen. Nu zal de toeloop zéker nog- vermeerderen. STAD BRUSSEL. Offigieele Lijst 17 seriën: 425 obligatiën uitkeerbaar te rekenen van\len l"en Juli 1012. 56st' Trekking. iq-ien October 1911. Do premiën zijn door de volgende num mers gewonnen S. 195-15 Nr 2 uitbetaalbaar aan fr. 25,000 7928 25 1.000 1736 »10 500 1736 22 250 17795 12 250 Ziehier de nummers uitkeerbaar aan 150 fr. S. 1670Nr 1 S. 3328 Nr 18 S. 21584 N1' 1 S. 1670Nr 8 S. 3328 Nr 25 S. 21581 Nr 13 S. 1736Nr 5 S, 5187 Nr 3 S. 22859 Nr S. 1736 Nr 25 S. 7928 Nr 19 S. 29993 Nr 22 S. 2808 Nr 12 S. 19072 Nr .2 S. 29993 Nr 23 S- 3328 Nr 2 S. 1951-1 Nr 3 S. 29993 Nr 24 S. 3328 Nr 7 S. 20685 Nr 21 Behalve de hierbovenstaandenummers zijn de volgende seriën uitbetaalbaar aan 110 fr. 1670 3328 792S 19072 21584 28401 1736 5187 10035 19545 22859 29993 2808 5239 17795 20685 26659 MARKTPRIJZEN Aalst. 16 october. Hopmarkt, zeer vast, prijzen in opslag, koopers fr. J8Ö. Gearaarsdbergen 16 october.Tarwe de 100 kilos 21,00; Mastel ui n 17,00; haver 22,00; Rogge 16,00boonen 21,30 Aardappelen 9.00; lijnzaad 35,00 koolzaad00,00 boter de kilo 3,50 a 3,65 eieren per 25, fr. 3.75 ruw vlas 0.94. Viggenen 48i, Hoornbeesten S0. van M. Camiel Praet, opticien-specialiste Aalst, Lange Zoutstraat, 0 16 october, 15 ure: Barometer 764°5 Wind: zuid-west Thermometer 13°3 Vooruitz.regenachtig voor de Stad en het Arrondissement Aalst. AALST. 23 October, Maandag, te 9 ure 's morgeffü,' plechtige prijsdéelir.g der Zondags school van St. Martinus. Te 5 ure 's avonds luisterrijk tooneelfeest door de heeren Meesters. 5 November. Opvoering van lfenry Mas- terton», en «Eene lastige Spelling» door den Oud-leerlingenbond der Broeders, in de Stadsfcestzaal. 5 November 1911. Luisterrijk tooneel feest door de tooneelafdeeling der Chr. Vakvereenigingen Kunst en Arbiijj. Opv. van Een Verlosser drama in 3 bedrijven en Voor 'neh Kanarievogel, kluchtspel. 12 November 1911. Luisterrijk Avondfeest, worden opgevoerd: Een Held drama in 5 bedr.Onze lastige Spelling blijspel in een bedrijf, door de tooneelafdeeling van den Oud-leerlingenbond van Sint Mar lensges ticlit. HOFSTADE 22 en 29 Oct. Opvoering van het evangelie- en 5 Novemb. spel Jesus in Samaria 150 uitvoerders. N. B. Dc katholieke Maatschappijen van de Stad en het Arrondissement worden beleefd verzocht de datum's hunner feesten, zoohaast mogelijk aan 't beheer van ons blad mede te deelcn. Occasion A vendre belle voiture automobile, 30-40 H. P. double phaéton, 7 places, en trés bon état. Sadressen X. Y. Z. Bureau du Journal. 50 Breisters voor binnen of buiten huis, ter fabriek Bosteels-Desineth, Aalst. 422 Uit oorzaak van vgvtrek. OPENBARE VERKOOPING van een GOED PAARD Rijtuigen, Planten en Meubels te AALST, Keizerlijke Plaats, 69 De Notaris LIMPENS, te Aalst, zal op DON DERDAG 20 OCTOBER 1911, om 1 ure namid dag, te Aalst, Keizerlijke Plaats, 19, inliet open baar verkoopen Een goed paard, sclioone rijtuigen, kamion, harnassnur en zadelgerief, versiorplanten, hof- banken, en tafels en allerlei huisméobels. De voorwerpen zullen zichtbaar zijn den 24 en 25 October 19J1, van 9 tot 12 ure voormiddag en van 2 tot 5 ure namiddag. De verkooping zal geschieden op de gewone voorwaarden en met gereede betaling. OPENBARE VERKOOPING van te Èrembodegem en Denderhautem EN EENEN MEERSCH te Denderbelle De Notaris DE VIS, te Aalst, z»l ten verzoeke van wien het behoort, met gewin van palmslagen en gelagen, openbaar verkoopen Gemeente Èrembodegem Eerste koop. Eene partij Zaailand gelegen te Èrembodegem, wijk Wilde Veld, bekend ten kadaster sectie B, nummer 1052a, groot 31 aren 10 centiaren, palende Noord de baan genaamd Veldekenslos, Oost M Albert Van de Velde, te Èrembodegem, Zuid M. Louis Van Langenhove- Paiïerath te Brussel en West de kinderen Alfons Borginon te Pamel. Gebruikt door Victor Rampelberg, te Welle. Tweede koop. Eene partij Zaailand, gelegen te Èrembodegem, wijk Helle, bekend ten kadas ter sectie B, nummer 1878a, groot 16 aren. palen de Noord de erfgenamen van Mevr. Francisca 't Kint le Nieuwerkerken, Oost M. Louis Van Dalem, le Ninove, Zuid de Cooman Jan Baptist en zusters te Welle en West M. Meert-Van Ram pelberg te Haeltert. Gebruikt door August De Schryver' te Denderhautem. Gemeente Denderhautem Derde koop. Eene partij Zaailand, gelegen te Denderhautem, wijk Blokkenveld, bekend ten ka daster sCctie B,nummer 231,groot 14 aren 50 cen tiaren, palende van den eenen kant aan de we duwe en kinderen Vercruyssen-Van Landuyt te Haeltert, daarover aan dc Blokkenmeerschstraat en langs den anderen kant aan de Broekstraat.— Gebruikt door Victo'r Praet te Welle. Gemeente Denderbelle Vierde koop. Eenen Meersch te Dender belle, nevens de Vaart, langs den kant van Audegem. op Ginderdeur, ter plaats genaamd de Meerkens op de Hamme bekend ten ka daster sectie A, nummer 290, groot 48 aren, pa lende Oost M. de advokaat Limpens-Moens, te Dendermonde, Zuid weduwe De Hovre, West Leon Cool, en Noord de Dendertragel. In ge bruik bij Ivo Gillis-Varenberg, te Audegem. ZITDAGEN- Instel, 30 October ,qr. Verblijf, 13 November) 1JAA telkens eenen Maandag, om 2 ure namiddag, ter estaminetHet Pavjuohn -, bij den heer Erniel Van de Maele, te Aalst, Groote Markt. GELD te bekomen, ten kantore van voornoeiil- den Notaris DE VIS, aan geringen intrest. het ware geluk zander de gezondheid Let op uw voedsel en bijzonder op uwen drank. De MALT KNEIPP, niet smaak Van koffie, is de gezondheidsdrank bij uitmuntendheid, Zi9 daar uws gezondheid I Varkooo ift 't orcetB. KIEIST, Brutaal

De Volksstem | 1911 | | pagina 3