BUITENLAND. OORLOG Be nioiiarcliistisck beweging is Portugal DE ONBEKENDE WEES lil NIEUWSBERICHTEN. Italië en Turkyë Twee dramas te Luik. Sicilië De Vendetta op Corsika De SVHarckkokwestse fcerk, de cathechismuslessen, de parëohialë scholen, de patronaten, de syndicaten en sociale instellingen, werkmanskringen, goede ■werkhuizen, enz. Ons Sekrètariaat is altijd bereid verdere inlichtingen te verschaffen en de geestelijken tan den builen over de door hen opgegeven Jamilën bericht te geven. Z. E. Kardinaal Mercier heeft zich gewaar- digd het werk tot bescherming der buiten lieden in de stad volkomen goed te keuren en aan te moedigen. Ons werk droeg ook de volle goedkeuring mede der leden van de vierde Sociale week van Leuven, k In de hoop dat wij op uwe bereidwillige en gewaardeerde medewerking vast mogen rekenen, bieden wij LT, waardelleer, d© ver zekering onzer ware hoogachting en toege negenheid. ITet Sekretariaat der Maatschappelijke Werken van het arron dissement Brussel. TUSSCHEN Rond Tripoli. In eene schermutseling te Tripoli lieten de Turken Zondag 10 dooden. Karavaan aangehouden. Dicht tegen Tripoli is eene Turksche kara vaan bestaande uit 250 kerneisen 200 Tur ken, geladen met haver en graan, door de Italianen aangehouden. De karavaan werd in Tripoli gebracht. Konfükt in de Balkans. Men vreest dat do Balkans in konflikt zul len geraken, en alles te vuur en te z.weerd zetten. Dan kan het weer jaren duren eer alles in orde is. Geene gewelddaden in Turkyë. De Turksche regeering is tegen de uitdrij ving van do Italianen in Turkyë. Zij beeft alzoo den raad gevolgd die haar gegeven -werd door Duitschland. der waarborgen vragen. Dan zal het begin nen met de vonnissen van de politieke gevan genen en de algemeene slachting. Ontdekking van wapens Te Zamora heeft de policie achttien kisten met wapens, geweren en revolvers gevonden, die bestemd waren voor de monarchisten. M die wapens zijn verbeurd verklaard. v/V* Vol krachtdadigheid Men had of beter gezegd en geschreven, •de Portugeeselie regoering had ons willen wijs maken dat liet met de monarchisten was afgelöopcn. Uit de grenzen komt de lij ding dat de bedrijvigheid der monarchisten altijd aan grooler wordt. Hun kapitein P'aïva Concciro, is bewonderenswaardig in zijno werkkracht..De monarchisten zijn in vier kolonnen verdeeld eene aangevoeld door Concciro, de tweede door Camacho, de derde floor Alvaro Ghagas en de vierde door Ilometi Ghristo. De twee laatslen hebben pog niets gedaan. To Bouzaes en to Vide- jerro zijn ook twee tröepkens gezien, aange voerd door Joao Almeida. Prins Alfons de Bragance, hertog van Oporlo en oom van koning Manuël, zou te Astorgazijn, in derSpaanscheprovincie Leon. Het zou bier zijn dat liet hoofdkwartier der monarchisten gelegen is. In Brazilië In Brazilië wonen 2 millioen Portugeezen. "Velen zijn er rijk geworden en steunen de monarchie, waaraan zij verkleefd zijn geble ven. Kamerlid Alexander Braga is te Rio-de- Janeiro on te Sao-Paulo op propagandatocht ten voordeele der republikeinscho gedach ten. M. Suiz Gomez, Portugeescho minister ïn Brazilië, de secretaris van do legatie en de consul van Portugal to Rio hebben naar aanleiding van dit feit, hun ontslag gegeven. Opheffing der waarborgen De minister van justicie gaat het opheffen Zondag avond werd Luik in opschudding gebracht door twee dramas. In het eerste geval, poogde een 26jarige jonge vrouw, zich te zelfmoorden, omdat zij door haren minnaar verlaten was. In het tweede, wilde een man zijne vrouw van welke hij gescheiden leefde vermoorden, omdat zij liem geen geld wilde geven. Ziehier eenige bijzonderheden over deze dramas i De genaamde Reyzo M..., van Russischen oorsprong, had haar geboorteland verlaten, om haren minnaar, een Russisch student der hoogeschool van Luik, te volgen. Heiligen tijd geleden, liet de student hoo- ren, dat hij genoeg had van het meisje en deze poogde zich alsdan te vergiftigen. Eindelijk was de scheiding er toch geko men en de student liet liet meisje in'grooteh nood zitten. Ook achtervolgde deze hem steeds om onderstand. Zondag had de student een postbewijs van 300 frank ontvangen en het meisje wilde er haar doel van hebben. Op eene weigering van den student, haalde Reyze M... een revolver tevoorschijn en joeg zich een ko gel door het hoofd. De ongelukkige werd in hopeloozen toe stand naar liet gasthuis gebracht. Het parket heeft een onderzoek geopend. Het andere drama gebeurde op de grens scheiding van Seraing, Jemeppe en Luik. De gewezen gemeenteontvanger van Se- raing, zekere Jan A..., die van zijrie vrouw gescheiden leefde, was deze in hare woning op de grensscheiding van Jemeppe-aan-Maas komen opzoeken. Hij wilcle de ongelukkige dwingen liem eld te geven, doch deze, die liet zelf niet te breed heeft, weigerde. Dan bedreigde A... zijne vrouw en de ongelukkige vluchtte weg. Hij achtervolgde haar echter en haar ingehaald hebbende, loste hij op haar een revolverschot. De arme vrouw kreeg den kogel in de bovenlip. Deze werd doorboord, evenals de tong en ver scheidene tanden werden verbrijzeld. Het slachtoffer is naar liet gasthuis ge voerd. De moordenaar is door de policio van Seraing aangehouden en opgesloton. Aardbeving. Zonderling is het geweest hoe mén plotse ling heeft gezwegen "van de uitbarsting van den Etna. Nu is er eene aardbeving geweest in Sicilië. Tot hiertoe heeft men van onder de ingestorte muren en gebouwen 20 dooden en 80 gekwetsten gehaald. Dit getal is voor ganscli Sicilië. HONGARIË Tegen de duurte. Te Prossnitz heeft het volk de markt over rompeld. De kramen werden omvergewor pen, de warén op den -gerond gesmeten en de handelaars mishandeld. Do policie kon met groole moeite de ord<q herstellen. CA LI FORM I Vrouwenstemrecht. In Galifornië is dooi' de bevolking met eene groole meerderheid aangenomen,'tvrou- wenstemrecht in te voeren. Galifornië is de zesde Staat van do Uuiön waar liet vrouwen stemrecht is ingevoerd. Weldra zal de Staat Kansas volgen en dan zijn er al zevon Wan neer in België Jules Van Leeuwen werd zoo erg ge kwetst en verbrand, dat hij moest berecht worden. Al de anderen werden ook min of meer erg verbrand én gekwetst. Een hunner de 13jarige Georges Van Assche, moest zelfs een arm afgezet worden. IR Vervolg. Ik ga heen waren de eenige woorden Jie Maria uitbrengen kon, zoo zeer hijgde ha re borst van den snellen loop. Kii werwaarts zoo vroeg Clementia als verschrikt. Men komt mij weghalen. U weghalen Ja mijn vader en mijn broeder wor den heden avond op het slot verwacht. Helaas wat zal er van mij geworden wanneer ik hier gansch alleen zal moeten verblijven Do gedachte dat zij nu van hare zoete gezellin zou moeten scheiden, was nog niet eens bij Maria opgekomen. Ook ging bij deze «nverhoedsche klacht hare onstuimige vreug de eensklaps tot de bitterste smart over. Haar maagdelijk gelaat, zoo even nog met den blos der jeugfc bewolkt, ontkleurde teenemaal Zij dacht niet meer noch aan haren vader, noch aan haren broeder, noch aan het slot welk zij weer ging bewonen, noch aan het klooster welk zij zoo verlangend was te ver laten, maar weenend viel zij tegen de borst barer vriendin. Op dit oogenblik kwam eene non hen vervoegen. Clementia, sprak zij uwe ouders wach ten naar u in de spreekplaats. Wij zullen elkander eerlang wederzien snikte Maria, hare gezellin eenen vurigen zoen op beide de wangen drukkend©. En zij vlood ijlings den tuin uit, naar do ab dis terug, die in hare kamer op haar wachtte om afscheid te nemen en haar door menigen wyzen raad nog voor te lichten. Op het eiland Corsika heerscht thans nog- het middeleeuwsch gebruik, der Vendetta, 't is te zeggen der wraaknemingen tusscher. verschillige. families. De leus Oog- voor oog, tand voor tand, is er ondanks alle po gingen nog steeds in voege. Thans is weer een bloedig drama aan deze vreeselijke ge woonte toe te schrijven. Een inwoner van Vendolasca, bij Ajaccio zekere Vincento Petrignani, wetende dat hij wegens eene Vendetlakweslie opgezocht werd door zijne vijanden, had besloten Cor sika te verlaten en naar Brazilië uit te wij ken. Zaterdag morgend rond 6 ure, na vaarwel gezegd te hebben aan zijne familie, trok hij met twee bloedverwanten. Francisco Alber- lini en Pascal Bacoini, naar do statie van Casamozza. Op eene eenzame plaats geko men klonk eensklaps een vuurschot en Pe trignani stortte met doorboord hart ten gronde. Do dood was oogenblikkelijk ge weest. De twee gezellen van Petrignani sprongen in eene gracht langs de baan en ontsnapten aldus aan de andere - kogels welke naar hen gezonden werden. cl De moordenaars,hunne wraak voltrok ken, verdwenen in hot struikgewas zonder e ezien te zijn geweestr In Ilouan zijn 3000 soldaten overgeloopen tot de revoluliónnairen. Te Kaukèou zijn de vrouwen en kinderen der Europeanen ver trokken op raad der consuls. Railing is bezet door de opstandelingen. De pref'ekt van Sinfu heeft de gevangenen in vrijheid ge laten. Macht der revolutionnairen. Li Jouan Cheng, generaal hij de rovolu- tionnairen, zegt 25,000 wel uitgedoste man schappen onder zijne bevelen te hebben. De kas dor revolulionnairen is goed voorzien. Japan er tusschen. Japan zou onderduims die revolutie steu nen en er zijn,profijt zoeken uit to trekken. To Wou-Chang hebben vele Japaneezen, als vermomde Ckineezen, aan den strijd deel genomen. Tusschenkomst. Do Vereenigdo Stalen en Rusland zouden aan 't bespreken zijn, hoe zij best in China kunnen tusschenkomen. Rusland zou het eens zijn daarover met deVereenigde Staten. Eene vreeselijke ontploffing te Vyve-Saint-Elooi Een bakje poeder ontploft. 12 gekwetsten. Ter gelegenheid der katholieke zegepraal te Vyvo Sl Elooi, wilden eenige katholieke vrienden vreugdeschoten lossen. Rond den middags voerden zij een bakje schietpoeder- met een kruiwagen naar de plaats waar de schoteji moesten gelost wor den. Onderwegegingen V,ij eene herberg binnen, den kruiwagen met de lading aan do deur latende staan, Eenige knapen stonden rond den kruiwa gen, toen de 17jari'£e Jules Van Leeuwen, het ongelukkig gedacht kreeg, bij middel zijner sigaar het vuur aan oen weinig poeder, dat uit het bakje gevallen was, le steken. Eene vlam sloeg op, deelde liet vuur mede aan liet kistje en cenè geweldige ontploffing had plaats. De kruiwagen vloog aan stukken en de twaalf knapen, die er rond stonden werden ten gronde geslingerd. Hef 2° deel van het komediestuk De onderhandelingen zijn begonnen over het afstaan van Congoleesch grondgebied aan Duitschland. Het schijnt dat de twee landen het spoedig zullen kunnen eens worden, doch dit blijft af te wachten. Engeland vraagt Nu het toch zoo verre is, zou Engeland kort en goed Egypte willen annexeeren bij de Engeïsche koloniën. Nu nloest het gebeu ren/het is waarschijnlijk dat weinige landen er zich zouden tegen verzetten. Dood van een Spaanschen generaal Terwijl de Duüscher en de Franschman ondereen de brokken verdeelen, ligt de arme Spanjaard zich in Marokko dood te vechten. In den slag van Oued Kevt is generaal Or- donnez getroffen door een kogel in de borst. Op den weg naar-'t gasthuis stierf de gene raal. Brussel. Afsclimoelijken diefstal. Mme W® Daneels, 80 jaar oud, was eenige oogenblikken afwezig uit hare woning ge weest. Toen zij terug op hare kamer in de Slaclilhuisstraat kwam bemerkte zij dat gansch hare kamer onderste boven lag. Al de meubels waren opengebroken en de die ven hadden de hand gelegd op 10 obligaties der stad Brussel op eenige juweelen en op eene som -van 10 frank dat gansch hare fortuin uitmaakte. Inbrekers. Dezen nacht zijn inbre kers in ue apotheek van M. F..., gedrongen, in de Naamschestraat. Zij hebben er een koffer opengebroken die gelukkig-lijk slechts 50 frank bevatte. Zij namen ook een overjas voor man mede De policie heeft do gebruikelijke vaststel lingen gedaan. Bestolen. Twee kerels van St-Gillis waren op zwier gegaan en maakten onder- wego kennis met twee jonge vrouwen die hen meesleepten in talrijke drankhuizen Toen zij dezen morgend wakker werden be- statigden de twee jonge heeren dat zij be stolen waren, hunne beide geldbeugels wa ren weg en hunne vriendinnen varen insge lijks gevlucht. Zij legden eene klacht neer op het pojiciebureel der Kruisvaartenstraat. Do policiéofFicier kon weldra een der dieveg gen, zekere Marie B..., uit de Plantenstraat aanhouden. Zij heeft hare medeplichtige ge noemd. De poiicie is er evenw el insgelijks in gelukt ze te vinden. Werkstaking. Do vischvtouwen der markt zijn gisteren in staking gegaan omdat een hunner oudste vriendinnen bui ten de markt'gezet was omdat zij visch buiten de mijn gekocht had. Zij hebben in het stadhuis geprotesteerd en gemanifesteerd. Go ziet van hier dat het geen klein lawijd was Eene villa geplunderd. M. K..., dro gist uit Rouppestraal te Brussel,1 bezit een landgoed in de Broeckbornestraat, tusschen Esschenbeek en Ilal, op het grondgebied dezer stad. Zondag nacht zagen geburen licht en wetende dat M. K..., te Brussel was verwittigden zij de policie daar er ongetwij feld dieven in 't huis waren. De policio kwam juist op tijd om den kerel te snappen, hij droeg eene mand champagnewijn en was zinnens nog eenige andere pakken bevattende zilverwerk enz. buiten le brengen. Hij zegde zekere Degreef te zijn 34 jaar oud en van Dworp afkomstig. Degreef is Het weeskind ontving hare pleegouders met hare gewone lieftalligheid, doch ofschoon zij hare smart poogde te ontveinzen, meende Ul- •ik nochthans op te merken dat haro gelaats kleur eenigszins was verbleekt Roza be schouwde eveneens met een kommervol ooj hare aangenomene dochter. Deert u iets, lief kind vroeg haar de goede vrouw. O indien het zoo ware, keer dan dadelijk met ons naar de hut terug. De gezón de lucht welke men in het dal inademt, zal u spoedig gansch herstellen. Uwe kamer heb ik versierd met de zoo lievo teekeningen welke gij mij hebt geschonken het meelkruid dat uw vensterram overlommert wasemt de lief derijkste geuren uit, de tuinbedden staan nog in vollen bloei... De aankomst der overste kwam de goed hartige boerin in hare rede storen. Zij ont haalde de beide landlieden op de gulhartigste wijze en stelde hen gerust met do verzekering dat de bleekheid die dementia's wangen over- toog, enkel uit de ontsteltenis voortsproot welke het onverwachte vertrek van Maria haar had berokkend. Clementia zal weldra u een bezoek bren gen, lieve vrienden, vervolgde de waarde vrouw ik meen te kunnen vermoeden dat baron von Fortling de speelgenoote zijner dochter zal uitnoodigen eenige dagen op het slot te komen overbrengen,en van daar terug- keerende zal het haar geoorloofd zijn, alvo rens weerbaren intrek in het klooster te ne men, het overige barer vakantie te huis door te brengen. Clementia toonde zich over de uitnoodiging van den baron hoogst verwonderd, doch hare pleegouders waren or uitermate verblijd _om. Dus zullen wij u eerlang ten onzent verwachten sprak Ulrik opstaande om heen te gaan. Roza sloot haro duurbare Clementia aan ha ren boezem, en volgde toen onverwijld haren echtgenoot. Nauwelijks waren zij ter kamer uitgestapt of de abdiskegde op minzamen toon tot de arme wees Clementia, de klok zal ons weldra tot het ebed roepen, blijf nö| eene wijl na het officie in de kapel vertoeven en wacht mij voor het altaar der heilig© Maagd op.Gij zijt thans.geen kind meer, en de tijd js aangebroken dat ik u bekend make met hetgeen tot lieden toe zorg vuldig voor u werd verborgen gehouden ik zal u een geheim openbaren... Waarom ont stellen mijne woorden u zoo hevig Welaan gij hoeft niets te vree^en, lief kind, do Heer waakt over u. Een sinds lang verborgen' geheim mompelde Clementia, naar hare kamer terug- keerenfle, en dit geheim zal heden ontsluierd worden Ik kan mij onmogelijk verklaren wat in mijn binnenste omgaat, doch het is alsof ik door een gevóél van angst wordt be vangen. De zilveren galmep der klok lieten zich hooren het weeskind begaf zich dadelijk naar de kapel, doch onderweg ontmoette het zuster Gertrudis, diö' liet meisje medelijdend aanschouwde. Gij schijnt mij lijdend toe, sprak zij wat scheelt u, lieve vriendin of is het wel licht het vertrek van JVIaria, welk u dermate pijnigt. .v. Clementia liet dezervraag onbeantwoord, de overste had haar immers de stiptste geheim houding bevolen. De «uster bleef dus in den waan verkeeren dat het wezenlijk de afreis van freule von Fortling was welk het weeskind zoo smartelijk trof;7en zij stapte Clementia een gevaarlijke dief, die uit Mertfplas ge vlucht was en in banbreuk leefde. Hij werd opgesloten. Beproeft de wonderbare en onschade lijke Gachelten GAUTHIER, krachtigste geneesmiddel tegen Migraine, Hoofdpijn, Zenuwpijnen. Hunne uilwerking is *acUJtaal en bijna onmiddelijk. 6 Cachetten 1 fr. 13 Cachetten 2 fr. in alle goede apotheken, zooniet schrijven apo theek Gaulhier, Mechelen. 1505 Ukkel. Woeling. Dezen nacht ont stond rond 1 ure van den morgend, twist tusschen drie inwoners der gemeente aan- gaande de kiezing. Weldra bleef het bij geen woorden meer en begon men te slaan. Gedurende de woeling kreeg zekere G...., een messteek in don hals. Do dader Pge naamd nam de vlucht. De gekwetste .werd naar het hospitaal overgebracht. St. Ghenius-Rhode. Auto-ongeluk. Het parket heeft dezen morgend in deze ge meente een onderzoek gedaan nopens een automobiel ongeluk, waarvan een inwoner van het dorp het slachtoffer werd. De ligging* der plaats waar het ongeluk gebeurde, werd opgenomen en het ongeluk voorgesteld. Het onderzoek duurt voort. De vrouw veranderd dikwijls, maar nooit voor haren koffie, want zij gebruikt altijd de uitmuntende bitterpeeën dor Trappisten Vin cart 1500 T. Elsene. Zelfmoord. Voorbijgangers erwittigden dezen nacht de policie, dat ecno rouw op de waters van een der vijvers dreef. Een officier en twee agenten snelden ter plaats en trokken het lijk uit het water. Men bracht liet naar het doodenlmis over. De gezelfmooi'do die 23 tot 25 jaar oud schijnt, draagt een hoed van mauve strooi, een zwarte rok, en gele schoenen. Do ge- zelfmoord© is zekere Marie De Werdt, en is meid in de Spaslraat. Vrouw levend verfbrand. Een schrik- clijk ongeluk gebeurde Maandag namiddag in een huis der Zomerstraat waar Mad. Preu- d'homme woont met haro 16 jarige dochter. De brave vrouw was bezig eelen to berei den op een gasvunr, toen zij eensklaps on passelijk werd en viel. Hare kleederen vatton vuur en eenige oogenblikken later was zij van vlammen omringd. Het verschrikte meisje begon om hulp te roepen. Hare kreten werden gehoord en eenige geburen snelden toe. Men doofde bij middel van wollen deksels de vlammen uit, doch de jeneesheeren beslatigden dat de-ongelukkige fn eenen toestand gesteld was die nietmeer toelaat voor haro redding te hopen. Zij werd bij hoogdringendheid opgenomen in het hos pitaal van Elsene. Overijssche. Gebroeders in politiek Zondag avond ten gevolge der kiezingen had er eenen hevige twist plaats .tusschen zekere Jozef R.., en Phillippe D..., schoonbroeders die van een tegenovergesteld politiek gedacht zijn. Eenskla-ps haalde Phillippe D..,, een revolver le voorschijn cn loste een gebot op Jozef R... Deze viel erg gewond neer. Hij had den bal in den mond gekregen. Wss'fc Ü3 Gsöflz 't beste maagbilter. Antwerpen. Eene goede vangst. De agenton Hermans en De Deken, der opspo- ringsbrigade, hebben Maandag avond een kerel aangehouden, toen hij poogde een© dienstmeid le vermoorden. Ziehier in welke omstandigheden de aanhouding geschiedde. De twee policieagenten bespiedden sinds eenige minuien een verdachte kerel, die ge durig voor het huis bewoond door Mev. Iior- geret, Somersslraat, wandelde. Zij zagen den man bellen en binnentreden. Het was de meid, welke opende. Toen de kerel gehoord had. dat Mevrouw niet tehuis was, greep hij do dienstmeid bij de keel en bedreigde haar met den dood, indien zij dierf roepen.De agenten hadden buiten liet gerucht gehoord en daar do deur niet gesloten was, stampten zij deze open en hielden den kerel aan. Deze, een Duitscher, is opgesloten. achterna de bidplaats binnen.Na den goddelij- ken dienst verlieten de kloosterzuster der ka pel nog brandden op het altaar der waskaar sen wier schijn in twijfelachtige walmen langs de wanden en het gewelf klimmend en dalend, allerlei reusachtige schaduwen er op afteekenden Eén geheimzinnig geruisch, veroorzaakt door den wind die tusschen de reten der ra men speelde, kwam alléén do indrukwekken de stilte breken die in den Godstempel heerschj te. De maagd wierp eenen beangsten blik rondom haar. Op lietzelf n.e oogenblik naderde haar de overste. Ik kom het geheim, waarvan ik straks gewaagde, u mededeelen, sprak zij. Ik ver koos deze plaats, dewijl de Allerhoogste er zijne woonst heeft gevestigd en gij er door het gebed troost zult vinden in uwe ramp spoeden. In mijne rampspoeden kreet Clementia. Helaas ja, lispelde de abdis. Allereerst zal ik u melden, mijne dierbare dochter, dat Roza en Ulrik uwe pleegouders zijn. Eene doodscho bleekte spreidde zich over dementia's wangen met bevende hand zocht zij eenen steun aan het hekwerk om niet ten gronde te storten. Moed gevatvervolgde de kloosterlin ge kom tot uw zelve terug,Clementia,onder werp u aan den wil des Heeren... ik herneem mijn verhaal... Dit verhaal boezemt mij bij voorbaat schrik in, klaagde liet meisje met verkropte stem. Bidden wij, en God zal u bijstaan, kind. Beiden knielden op den steenen vloer neer, Clementia smolt in tranen weg de overste bad met vuur. Sta op, sprak zij eindelijk op eenen dof fen toon, Moeder, waar bevinden zich dan mijne ouders O uit medelijden, zeg het mij dan toch. De abdis blikte droefgeestig ten gronde, doch bleef het stilzwijgen behouden. Gij antwoord niet op mijne vraag? drong het meisje aan. Ach, mevrouw, heeft God hen wellicht reeds tot zich geroepen. De overste liet haren sluier neer ten eindo de tranen te verbergen welke onwillekeurig aan haar oog ontsprongen. Mevrouw, vervolgde het meisje op Smee kenden toon, breng mij naar het graf van'de ze die mij het daglicht schonk..Dat ik althans er voor haar bidde kunne. Volg mij dan, Clementia, sprak de over ste droevig. En haar den zerksteen aanwijzende, welk© Angelina's stoffelijk overschot bedekte, snok te zij Ziedaar de plaats waar uwe moeder in den vrede des Heeren rust De arme wees liet zich geknield op den grafzerk neergaan en besproeide hem met ha re tranenzij smeekte hem van uit Gods schoonen hemel over haar te waken en haar altijd te beschermen. Terwijl zij nog in een vurig gebed tot zielerust der duurbare afge storvene lag verslonden, galmden eensklaps de nare toonen der klok tienmaal door de ruimte. Kom, Clementia, zei nu de abdis, het is tijd dat wij de kapel verlaten... In uwe kamer zal ik het verhaal dor wederwaardigheden, welke uwe ouders ten deele vielen, voort zetten. Wordt voortgezet.

De Volksstem | 1911 | | pagina 2