BUITENLAND. DE ONBEKENDE WEES Eene vreeseüjke paniek Eene ontaarde moeder ter dood veroordeeld. IN ONBEPAALD VERLOF NIEUWSBERICHTEN. ITALIË DU ITSCH LAN D. Het daiais* Seven Vreaselijke mijnramp in Frankrijk 't Wit Stoopke fan Jacpes Neofs O-LU5»JL_11 De lijkplechtigheden van het ^Jachtoffer Woensdag morgend werd het lijk tall M. Anneessens ter aarde besteld. Slechts «enige bekenden volgden de lijkkist. De rouw werd geleid door den broeder van het flachtoffer. Hoe de misdaad gepleegd werd Een gebuur van M. Anneessens aan het parket verklaard hebbende, dat deze Maan dag morgend naar Nizza moest vertrekken, kon het parket min of meer samenstellen hoe de misdaad moet gepleegd zijn. Dc rentenier was bezig zijne valies gereed te maken, om 's anderendaags vroeg te kun nen vertrekken, toen de moordenaar hem aanviel. Tijdens de worsteling werd M. An neessens tegen de lavabo geslingerd. Hij klampte er zich aan vast en zoo werd de lavabo half vernield. Om de kreten van het slachtoffer te ver- dooven, wilde de aanrander hem eene prop in den mond duwen. Zulks geschiedde ech ter met zulke ware razernij, dat de schurk ook het gebit van M. Anneessens mede de keel induwde. Het gebit had de long van het slachtoffer bijna in twee gesneden. Toen do dood was ingetreden, trok de moordenaar de prop uit den mond, doch nu trok hij ook de stukken van het gebit mede. Daar het hemd van het slachtoffer zeer 'bebloed was, deed de moordenaar hem een ander hemd aan! In zijne overhaasting deed hij liet hemd achterste voren aan. Tegenstrijdigheden. Men weet dat Mc v.- Anneessens verklaard had, dat haar man Zondagavond den spiegel van den lavabo gebroken had, in eeno vlaag van gramschap. Zij beweerde dat haar man den spiegel ten gronde had geworpen. Het mag evenwel zonderling genoemd worden, dat geen enkel stukje spiegelglas weg sprong. Integendeel is bij een nauwkeurig onder zoek gebleken, dat juist op de plaats waar de verschillige barsten uiteenloopen, de hiel van een mansschoen zeer duidelijk zicht baar is. Eene belangrijke getuigenis. De magistraten hebben eene zekere mevr. T ondervraagd, welke Zondag namiddag, tijdens do afwezigheid van mevrouw Annees sens op do villa was. Deze laatste had beweerd, dat zij rond 6 ure tehuis gekomen was. Zulks wordt islellig gelogenstraft door mevr. Tdie be weert dat mevr. Anneessens slechts om 8 ure is lelmis gekomen. Men weet dus niet, waar mevrouw An neessens van 5 lot 8 ure geweest is. Ook heeft mevr. T... verklaard, dal toen zij de villa verliet, het haar docht dat een persoon zich in den hof achter een boom verborg. Zij kan evenwel niet verzekeren dat zulks zóó geweest is. Nog eene aanhoudiny. Op het oegenblik dat Mcv. Anneessens aangehouden werd. had zij in haar bezit het portret van M'. Charles Van Evan Nij- vcl, die met haar man geassocieerd was voor Let uithalen eener hoeve en den veekweek. IIcl kwam den magistraten zeer zonder ling vóór, dat doze Van E...., de rijkplech tigheden, van M. Anneessens niet kwam hij wonen en een aanhoudingsmandaat werd tegen hom afgeleverd. Hij werd lo Nijvcl aangehouden en naar Brussel overgebracht. Hij beweert Zondag dc villa niet verlaten te hebben. De weisdok tors hebben hom aan een lichamelijk onder zoek onderworpen, om te zien of hij geene kneuzingen droeg. Ook zijn broeder, Cyriel Van Ewo nende te Elsene, werd onderzocht, doch niets verdachts werd vastgesteld. Na de verschilligo verklaringen gehoord to hebben, werden Mevrouw Anneessens, Karei Van Een de meid, terug naar he! gevang overgebracht. Cyriel Van E...., werd in vrijheid gelaten, doch verzocht zich,ter beschikking van bet gerecht le houden. liet onderzoek wordt "naarstig voortgezet. 13e Vervolg. Dan staarde zij in vergetelheid op den heer lijken pijnboom, even spits als de stijle rotsen op töelkerl hij wftste, en wier takken pira midevormig hemelwaarts schotep, terwijl zijn voet aan pen logge ziel gelijk, in den grond was vastgeworteld. Elke boom van dit reus achtig geslacht moclit op een eeuwenheugend bestaan roemen.Verder nog rees een dennen boom op, dio stellig op een admiraal schip als mast niet misplaatst ware geweest. Koning van het gebergte, was hij gespaard gebleven, terwijl rondom hem zijn volk alom onder de bijl van den onversaagden houthakker was •gevallen. Hier verhief zich een boom met ge- knakten top, ginds stak eene naakte spil om hoog, wier zijtakken teenemaal waren afge rukt verder wijdde haar oog nog over eenen boschreus, wiens machtige kruin door het hemelvuur was weggeslagen, of ontmoette eenen door de vuren der veehoeders zwart ge- blaakten wilgenstam. De wind waaide in zoe- len walm haar do balsemende geuren tegen, welke de kruiden en boomen dier woeste na tuur uitwasemden. Dit grootsche schouwspel verhief demen tia's hart tot God... Soms wendde zij den blik van al die natuurschoonheden weer af om hem ©p de beeltenis haars geliefden vaders te ves tigen, of uit hare vurige ziel steeg een gebed ©p voor hare moeder, welke, helaas op zoo eenen jeugdigen leeftijd aan hare liefde werd ontrukt... Angelina's dochter, in diepe bedenkingen weggedwaald, dacht er nog niet aan zich aan >t prachtige vergezicht welk voor haar oog Te Genua. Do stadsoverheid heeft den godsdienst afgeschaft in de scholen van Genua. De katholieken hebben besloten hunne kinderen niet meer ter school te zenden. Het is kort en krachtig Droevig. Te Segni in het arrondissement Villetti is de bevolking in opstand gekomen tegen de overheid dio do choleralijdors deed afzon deren. De bevolking heeft de meierij over rompeld en de cholera lijders triomfantelijk uit de afzondering gehaald. Hoe kan men dan die ziekte tegenhouden? De keizer te Aken. Woensdag is het monument van keizer Frederik te Aken ingehuldigd. De keizer van Duilschland woonde de plechtigheid-Lij. Brand ontstaat in eene school. De kinderen blijven kalm, doch de ver schrikte ouders nemen stormenderhand de school in, Gisteren morgend, toen na den speeltijd, de leerlingen der school van Rutland street te Stepney (Engeland) naar hunne klas terugkeerden, bemerkte men dat brand in het schoollokaal ontstaan was. De onderwijzers verloren hunne koelbloe digheid niet, deden al do kinderen terug op den koer komen en hielden hen zoo ver mo gelijk van de plaats waar het brandde. De grootste orde heerschte onder do leer lingen en middelerwijl gelukte het perso neel der school erin het vuur uit te dooven. De paniek was dus in de school vermeden, doch huilen was het wat anders. De ouders cl ie in den omtrek der school woonden, had den den rook gezien en kwamen toegesneld, denkende dat hunne kinderen gevaar liepen. Do poorten der school waren gesloten en de ouders wilden zo inbeuken. Anderen liepen langs achter, waar de speelplaats uitkwam, klommen over den muur on grepen met geweld hunne kinderen welke zij naar huis brachten. Mot ladders enz., kwam men toegesneld, cn reeds lang was do brand gcblusclit, toen tie redders nog steeds bezig waren de kin deren over den muur te brengen. Hot was slechts toen al dc kinderen naar huis waren, dat de angst der menigte ver dween. Het assisenhof van Ghemnilz (Saksen) heeft eene kindermoordenares geoordeeld ch haar ter dood verwezen. Do weduwe Voigt was beschuldigd haar eenig kind, de 13 jarige Herllia, vergiftigd: te hebben, ten einde eeno premie van 25.000 mark, voor welke het kind verzekerd was, te trekken. Vroeger had de weduwe Voigt in belrekkelijken rijkdom geleefd, doch zij ver loor hare fortuin in onvoorzichtige speku- laliën. Zij leefde nu van allerlei misdrijven en reeds tweemaal had zij haar huis in brand gesloken, om do verzekeringspremiën Ic kunnen trekken. Daar zij zag dat de ver zekeringsmaatschappijen zoo gewillig betaal den, besloot zij liaro lojarige dochter te dooden om ook deze premie van 25.000 mark machtig le worden. Zij hoopte alsdan in het huwelijk lo kunnen tredeil met een Oosten- rijksche ambtenaar, dio verklaard liad, dal hot kind in den weg was voor het huwelijk cn er volstrekt geld noodig was. zich ontvouwde, te onttrekken, wanneer eensklaps haar naam door eene vriendenstem uitgegalmd in hare nabijheid weerklonk. Driftig de geeerde beeltenis in haren boe zem wegbergen, van de hofkank opspringen en freule von Fortling aau den lials vallen was in een ommezien gedaan. Wat bon-ik verblijd a weer te zien.duur bare dementia kreet Maria, hare vriendin omhelzende maar, wat scheelt er aan, lieve gij komt mij zoo diepdenkend voor Dit zal echter al spoedig verdwijnen wanneer gij eenige dagen op het slot van mijnen vader zult hebben overgebracht,zult gij wel als voorheen in eene vroolijke stemming geraken Op het slot van uwen lieer vader Wel ja, lieve vriendin, ik kom u hier weghalen, en morgen vertrekken wij samen naar het slot... Wel is waar zal het er akelig eenzaam zijn, want de meesten onzer genoo- digden reizen dezen avond af, alleen zou ik mij er al te schrikkelijk vervelen. Vooral be treur ik do afwezigheid van prins von Worms en zijne gemalin. Wel zoo dan. Ja maar zij waren ook zoo beminnelijk Zij wisten mij zoovele aangename dingen te zeggen welke ik nog nooit had gehoord, en mij tal van belangwekkende geschiedenissen te verhalen. Nochtans ik moet bekennen dat zij mij soms ook wel wat al te veel vleidden. Wat mij betreft, meende dementia,vlei taal kan ik moeilijk dulden do eerwaarde lieer pastoor en zuster Gertrudis hebben mij meermaals aangespoord tegen de vleiers op mijne hoede te zijn,en mij .van hunne fleemen- do woordcu te mistrouwen. Ook ontzag ik het mij niet hun wel eens hunne aardigheden terug te zenden,lachte het meisje. Zoo verzekerden zij mij, dezen mor- Deze ambténaar werd ondanks alle opzoe kingen niet teruggevonden, en voor het assisenhof weigerde zij heslist eenigen uitleg te geven over zijne identiteit. Zij loochende ten andere de misdaad en be weerde dat hare dochter toevallig een meng sel van zurkelzuur had gedronken. Uit de verklaring der getuigen is gebleken, dat de weduwe Voigt' zeer zorgvuldig haar misdadig plan had voorbereid. Haar doch-, tertje was ziek en zij gaf het nog van het vergif te drinken. Zij weigerde bepaald dc geneesheer le doen halen. Toen het arm kind overleden was, beloonde zij niet hel minste verdriet. De gezwoornen hadden dus te antwoorden op de vragen van beraamde moord en vrij willige brandstichting; De helleveeg werd Ier dood veroordeeld vooi4 de vergiftiging. Zij kreeg voor de brandstichting 30 maanden gevang. De heer Thienpont, burgemeester van Etiehove heeft in antwoord op den oproep der Vereenigde Vlceschhouwers, in de dag bladen afgekondigd, het volgende schrijven gezonden aan de dagbladen liet bureel der Vereenigde Vleeschhon- wers heeft het goed gevonden zich ter pers te wenden, in plaats van met mij rechtstreeks te onderhandelen ik wil dus ook door de lusschenkomst der bladen, den heer voorzit ter der bovengenoemde Vereenfging uitnoo- digenzich met mij iir betrekking te stellen, om samen dag, uur en plaats to bepalen, tol het houden van een debat over deze belang rijke kwestie De duurte van het vleesch en der andere eetwaren De door hem ge stelde voorwaarden zullen gevolgd worden. Ik neem dezo gelegenheid te baat om aan uwe lezers kenbaar te maken, dal ik nog nooit eene olhcieële zending ontvangen heb, om het Belgisch bestuur to vertegenwoordi gen in welkdanig Coilgres. Indien ik le Ma drid aanwezig was en ook het Melkerij-Gon- gres van Stockholm héb bijgewoond, was hel enkel om persoonlijk, door welgeplaatste mannen, nadere inlichtingen le bekomen voor alles wat landbouw en do landbouw ers aanbelangt. V- Ean put in brand. Grauwvuurontploffiny 26 dooden Te St-Etienne is brand ontstaan in de mij nen van Boruot. Terwijl eene ploeg werklie den bezig was afdammingen op to richten, had eensklaps eene grauwvuurontploffing plaats. Men denkt dat er 26 dooden zijn. Twee mijnwerkers honden erg gekwetst bovenge haald worden. Al de overheden zijn ter plaats. LftTER. Het ongeluk gebeurde j Woensdag eenige mi tin ten vóór 1' ure, docli het was slechts veol later dat het gekend' werd. Eene ploeg van een dertigtal werklieden,1 onder het geleide van den ingenieur Baup was bezig eene afdamhiing op le richten, ten einde een brand te sluiten, welke Dinsdag uitgeborsten was. -l Zes werklieden waren op een DOOtal me ters van daar, bezig een dood paard weg te brengen, toen zij eensklaps eene grauwvuur- ontploffing hoorden. <De werklieden namen de vlucht. De bestuurder der mijn, die zich hij hen bevond, struikelde Qver twee mijnwerkers die gruw elijk verbrand waren. Hij kon er een van op zijne schouders nemen en hem naar don ophaalhak brengen. Dan keerde hij terug en redde oyk den andere. Hot alarm werd dan gegeven en onmid- delijk werden do reddingswerken aangevan gen Twee ingenieurs trachtten langs een an- gend nog, dat ik een engel was. "Wat een engelwedervoer ik hun «ik dacht dat de engelen gelukzalige geesten waren die in den hemel verbleven, cn ik bewoon de aarde diensvolgens kan. ik*, onmogelijk een engel wezen «Toch bezit gij hunnen schran- doren geest», was liet slimme antwoord van den prins. Ik zou niet gedoogen dat men mij zulke taal voerde, sprak dementia hierop, en mij dunkt dat ik voor dien prins von Worms niet veel zou overhebben. Zoo dacht ik in den beginne ook er over, zei Maria zacht glimlachend, doch weldra ge wende ik mij er aan 1 Ten overige, ik durf de vaste hoop koesteren, dat gij althans met mij nen vader en mijnen, broeder in goede ver standhouding leven zult, want sinds de veer tien dagen dat wij samen het kasteel betrek kon, hebben zij mij nog niet eens met die flau we geestigheden lastig gevallen. Uwe vriendelijke uitnoodiging om eenige dagen midden uwer' 'familie te komen door brengen getuigt voorwaar van eene altegroo- te welwillendheid mijnentwege, lieve vrien din. Doch ik kan u gerust verzekeren dat ik mij in dees verblijf ten volle gelukkig acht. Sinds gij naar het slot zijt teruggekeerd, zijn mijne gedachten grootelijks gewijzigd geworden, en ver vap naar de vermaken der wereld te haken, verlang ik integendeel niets vuriger dan in de eenzaamheid mijn leven te slijten. Zelfs ben ik ernstig er op bedacht in dees klooster het kloosterkleed aan te nemen... Gy zouut non worden kreet Maria ver baasd. Voor al de schatten der wereld trok ik die grove pij niet aaftl Bij God alleen is er vrede te vinden, mur melde de weezeen ïen andere, welke, scliuil- deren put af te dalen,doch halfwege moesten zij terugkeeren, daar zij dreigden te stikken. Rond -1 ure namiddag zijn zes ingenieurs en eene ploeg van dertig werklieden afge daald. Het duurde tot rond 11 ure vooraleer men hen terugzag. Zij hadden niets gevonden en gaven alle hoop op, nog een der verdwenen mijnwerkers levend terug te vinden. De lijken zullen langs een anderen put bovengebracht worden, ten einde de lijken aan de blikken der samengescholde menigte te ontrekken. De ontroering- in de streek is zeergroot. De Minister van Oorlog heeft besloten van binnen kort gansch de klas van 1909 in on bepaald verlof te zenden. De ruiterij op 15 November. De mannen der artillerie en van den trein één of twee maand later. De genie binnen enkele dagen. Dit besluit van den Minister van Oorlog is des te gewichter voor de mannen der ruiterij, die daardoor eene dienstvermindering van dertien maand bekomen zij moesten onder de wapens blijven tot op 30 December 1912. Generaal Hellebaut heeft ook besloten, dat al do milicianen, die nog onder de wa pens zijn omdat zij een langer kon Irak t aan gegaan hebben dan hunne makkers der zelfde klas, op hunne aanvraag ook in onbepaald verlof zullen kuiien gezonden worden. Wij vernemen ook uit goede bron, dat er kwestie is een 4e regiment jagers te voet in te richten, alsook drie regimenten voetvolk. Het 4° regiment lansiers, in garnizoen te Gent, zal naar Arlon, Virion en de belang rijke gemeenten van den omtrek gestuurd worden. Het 3° regiment lansiers, in garni zoen le Brugge, zal naar Verviers, Stavelot en Spa gezonden worden. Brussel. In de Willebroeksche vaart. Het paard van Karei Do Wit, van Vil voorden, in eene kar gespannen, liep Dins dag op den Steenweg van Vilvoorde in de Willebroeksche vaart. Een autovoerder en drie personen, die in zijn voertuig zalen, trokken De Wit na eenige minuien uit het water. Schippers begaven zich met hun bootje ter plaats en brachten ook het paard aan den kant. De kar bleef in het water. Geplellerd. Woensdag reed L. V.., 32 jaar, O. L. Vrouw-van-Vaakstraat met zijn wagen tegen het voetpad in de Ander- leehtslraat. Hij werd op den grond geschokt. Men nam hem op.met ingedrukte ribben, ge broken linkerbeen en kneuzingen. De ge wonde werd naar.het gasthuis overgebracht. In een aantal van heete 7ioort$, sprong de echtgenoot©M.., Veldstraat, Dinsdag na middag door een vensier do 1° verdieping. Zij werd diep gewond aan den rechterslaap en gekneusd op gansch het lichaam haar rechterbeen werd gebroken. De toestand der vrouw, dio reeds verscheidene dagen ziek te bed lag, is zeer onrustwekkend. Erge val. De metser, Robert Hans- sens, Kogelstraat, viel Woensdag in do La kenstraat van zijne ladder, ter hoogte van zes meters. Hij werd met gebroken ledema ten en eene diepe wonde aan liet hoofd opge nomen en naar zijne woning gevoerd, waar een geneesheer hem is komen verzorgen. Onder eene instorting begraven. Bij het uitgraven der grondvesten van een huis op de Stockellaan, had Woensdag morgend, eene inzakking plaats. Een der werklieden. Karei Nolebaert, oud 43 jaar, van Hoeylaert, werd onder de aard- massa bedolven. Na twintig minuten, kon men hem ontlasten. plaats past beter een kind dat enkel aan ramp spoed en vervolging blootstaat Wat beduidt gij, dementia Helaas Ik ben van mijne eigene woor den onbewust, gaf liet meisje, welk beefde bij de gedachte dat zij zich wellicht deerlijk had verklapt, hare gezellin met eenen gedwongen glimlach ten antwoord doch daar nadert ons zuster Gertrudis wat staan hare wezenstrek ken weer in eene ernstige plooi. De vrede zij niet u, mijne kinderen, riep deze hun toe. Maar wat bemerk ik, demen tia Een waas van treurnis ligt over uw ge laat verspreid. En nochtans, morgen verlaat gij het klooster, om met vollo teugen aan den beker der wereldscho vermaken te gaan drin ken. Of zou u misschien reeds zijn gebleken hoe vergankelijk de aurdsclie wellusten zijn Ja, mijne dochter, broos eu vergankelijk zoo heeten zij wel degelijk. Gij waant dus dat het geluk tusschen de kloostermuren wordt aangetroffen, zuster vroeg freule von Fortling. Ik kan u echter be tuigen dat ik aan het vaderlijk slot verreweg de voorkeur geef. Wat gij ook er over zeggen moogt,Maria, toch voel ik mij maar in 't geheel niet tot de wereld getrokken, zuchtte dementia. Gelieve de heilige Maagd ude gunst te verleenen immer in die goede gevoelens te blijven volhouden, hervatte de kloosternon. Nu goeden avond, lieve kinderen,en verzuimt niet mij in uwe gebeden te gedenken. Beiden de vriendinnetjes stapten den som beren kloosterbouw binnen, en na het lof te hebben bijgewoond, begaven zij zich naar hun ne kamer, waar zij een gedeelte van den nacht keuvelend doorbrachten, zoo veel haast had Maria er bij hare vriendin de wonder heden te beschrijven welke zij den volgen- De man gaf geen teelten van leven meer. Zijn rechterbeen en verscheidene zijner rib ben werden gebroken. Een dokter bracht den gewonde tot het bewustzijn weer en deed hem naar het hospitaal overbrengen. Onlusten. Vóór La Grande Fa- brique, aan de Midden-Hallen, werd Dijns- dag avond gemanifesteerd voor de sluiting te 7 ure. De werkman, X...., Jozef Stevens- straat, bracht een agent der 3de afdeeling vuistslagen en stampen toe. De brutale kevel werd niettemin aangehouden en naar het kommissariaat geleid. Men sloot hem op in den amigo. Onder een auto. De 23jarige win keljuffer, Alice Van Beneden, werd in de Belliardslraat, door een auto verrast. Het zwaar rijtuig ryed haar over het lichaam en zij werd zwaar gekneusd opgenomen. Goede vangst. Sinds verscheidene maanden reeds, zochten de gendarmen een kerel op, die in banbreuk was en enkel van dieflen leefde. Woensdag namiddag bood zich een kerel hij een oudkleerkoopcr der Hoogstraat aan, en hood er een prachlrijwiel le koop aan. De koopman veinsde geld te gaan halen, doch deed de policie verwittigen en de kerel werd aangehouden'. Het was de sinds zoo lang gezochte vluchteling. Hij be kende dat hot rijwiel in do Nancy straat ge stolen werd. Men spreekt op dezen oogenblik veel over de Bittcrpeeën der Trappisten Viu- cart, die, het schijnt toch, extra koffie geeft. 1500 A. Elsene.Een bedrieger.Sinds eenigen lijd regent het in do policiekommissarialen van Brussel en omstreken klachten, tegén een kerel van 25 lot 28 jaar oud, die hij de handelaars allerlei koopwaren gaat halen,op rekening van ingebeelde meesters. Bij een drogist der Atheneumstraat te Elsene, deed hij zich gisteren een heelen voorraad koop waren afleveren, en eenige oogenblikkcn later, gelukte hij er in twee schoon e braad- kiokens af le truggelen ten nadeele van een koopman der Vredeslraat. Behendige dievegge. Eene onbe kende vrouw, schijnende rond de 40 jaar oud, kwam gisteren hij de echtgenoolen B., juweliers, Sl-Bonifaciusslraat en vroeg er eenige ringen te zien. Zij vertrok zonder te koopèn, doch, toen do juwelier zijne ringen telde was er een,ter waarde van verscheidene duizendo franks verdwenen. St-Gi11is. Opstand tegen de jjoliiie. Een agent van Sl-Gillis en een andere, dio hem ter hulp snelde, worden Dijnsdag avond op do Munthotelplaals door eene bende dronkaards erg mishandeld. Drio der woestaards werden aangehouden. De agent V..., van Brussel, zal veertien dagen lang geen dienst meer kunnen doen, tengevolge van «Jen toestand in welken hij zich bevindt. Vorst. Akelige ontdekking. Woens dag avond vonden twee gemeenlebedienden in de Brusselsche straat te.Vorst, nabij het Mosselmanbosch, liet half verkoold lijkje van een pasgeboren kindje. liet lijkje was in een handdoek en een stuk onderrok gewik keld. liet parket is verwittigd. Neder-Over-Heembeek. Boor eene koe voortgesleept. Het 1-ijarig knaapje Marcel Dequat, van Neder-Over-Heembeek, werd Woensdag meer dan 200 meters ver over den grond voortgesleept door eene koe, welke hij liet grazen. Het heest verschrikte door het geschut van jagers. De arme knaap word opgenomen met gebroken rechterpols, ge vaarlijke uit-cn inwendige kneuzingen. Zijn toestand is gevaarlijk. is het eenige echte Vieux Système. Antwerpen. Aanhoudingen Toen de stoomer F ieima gisteren naar Harwich zou vertrekken, werden twee kerels aangehou den dio zich onder valsche namen wilden in den dag op het slot van Fortling zou gaan. be zichtigen. VIII. DE BURGHEEREN. Het was ongev eer tien ure in den morgend wanneer een rijtuig op het voorplein des kloosters van Sint-Ursula stil hield. Maria, gansch opgetogen van vreugde, ijldo demen tia-te gemoed om liaar te berichten dat men op haar wachtte. liet arme weesmeisje, welk moeilijk hare tranen bedwingen kon, wierp zich in de armen der overste, en men kon het haar licht aanzien dat zij slechts met tegenzin zich van dit rustig verblijf verwijderde. De prachtige koets rolde weldra den weg naar het kasteel op. Freule von Fortling poogde met hare gewone levendigheid de bedrukte weeze op te vroolijken zij deed haar de ver rukkelijke landschappen en bekoorlijke wan deldreven bewonderen. Trots aL hare moeite bleef dementia evenwel in zwaarmoedige ge dachten weggezonken. Eensklaps nochtans bij eenen bocht van den weg galmde zij Ah daar genaken wij het Sint Ursula- kapelletje weldra zal ik mij bij mijne ouders bevinden Wel ziedaar mijn vader welke ons reeds te gemoed komt getogen. En mijn broeder vergezelt hem, juichte Maria dit is nu eens recht fraai van Ursmar gehandeld De koetsier hield zijne paarden staan, de mentia steeg vlug uit het rijtuig, en zonder zich om hare reisgezellin te bekreunen, noch acht te geven op Ursmar, omhelsde zij harte lijk den ouden lill ik, en volgde hem naar de stulp. Waar dan is mijne goede moeder vroeg zij, den dorpel overschrijdende, daar zy hare pleegmoeder niet bespeurde. Wordt voortgezet.

De Volksstem | 1911 | | pagina 2