6e Reeks brieven van M. Vincent Diericx Keuring van Mlieiigsten m Stadsnieuws. VERMAKELIJKHEDEN. SPORTNIEUWS Wielrij den. Kaatsspel Omschrijving Sint-Nikolaas FEESTWIJZER ALLERBESTE ZAAILANDEN Officieels kwoteering Weerkundigs waarnemingen Men -wiyetEigs-t «ci/'W. Zij zijn ter beiojiikking van den jprokuiv't I1®» killings opgesloten gewor den. Eenige (ui'^en geleden werd zekeren Holz- echut aangèhóuoC!}, ook wogens het dragen Tan een valschen naanl. Het Antwerpsch parket had inlichtingen gevraagd aan hel Duitsch gerecht. Thans is eene vraag toegekomen, om den kerel, die wegens dief te met bezwarende omstandigheden te Goeben gepleegd, öpge- zócht wordt, uil te leveren. Lijk opgehaald. Uit het Lefebvre- dok is liet lijk opgehaald van den genaamde Noë Goeminne, 20 jaar oud, wonende Frans De Cortstraat. Het lijk is naar het dooden-" huis overgebracht. Men denkt dat de man toevallig le water geraakt en verdronken is. Ongevallen op een schip. Op het stoomschip Madeleine gemeerd aan af dak 10, hadden Woensdag morgend twee ongevallen plaats. De genaamde Hendrik Meirsraan, 30 jaar, dokwerker, wonende Kloosterstraat, werd door eenen hijsch poulrellen getrollen en aan de linkerbil gewond. Een paar uren later is August Van Som pel, 38 jaar oud. dokwerker, wonende Kro- nenlmrgslraat, door eene. katrol tegen liet hoofd geraakt en achterover in liet ruim van liet schip geslingerd. Men lieefl hem met inwendige wonden naar het verbandliuis ge bracht. Bloedig gevecht. In eene herberg der Loiulenslraat ontstond gisteren een ge vecht tusschen cenigo Belgen en Duitsehe matrozen. Zekere Vital Do R.., wonende Steegsken trok zijn mes en bracht er twee zijner tegenstrevers, do gsnaamden Herman cn Heldingen, verscheidene steken mede toe. De slachtoffers zijn naar het gasthuis overge bracht geworden. De dader werd aangehouden en ter be schikking van den prokureur des Konings opgesloten. VerdwenenEene vrouw, wonende Polderstraat. 22. jaar oud, is sinds een vijf tal dagen spoorloos verdwenen. Erge val. De dokwerker Frans Teerliiick, wonende Kloosterstraat, is giste ren aan hangaar n. 20 zoo ongelukkig ge vallen, dat hij met gevaarlijke inwendige verwondingen naar liet gasthuis moest over gebracht worden. De diefstallen. Ten nadeele van M. Leis. van Oordoren. werd in een magazijn der Meir, een rijwiel gestolen. Op den tram, werd uit den binnenzak van M. O..., wonende Burburestraat, eene brie ven lesch inhoudende voor 1-100 fr. diaman ten goslolen. In een logemenliiuis der Amsterdamstraat werd M. Lenier, van eene brieventescli, in houdende ecno som vaii 250'fr. ontlast. Vrouwen Zijt gij rap teiulent als gij eenigen arbeid doet Zijt gij bleek van kleur gevordsu Lijdt gij aan witten vloed Hebt gij ongeregelden eetlust Zijt gij mis troostig en verdrietig zonder redens Dat gij tegen niets kunt, dat gij zoudt weenen hij 't minste ongepast woord t Iieht gij soms de vlam in het wezen of eene hitte die ganseli uwe huid overloopt Moet gij dik wijls zuchten zonder nochtans verdriet te hebben Gebeurt liet dal gij herhaalde ma len zwelgen moet alsof er een stok in de keel zat Zoo ja Eliwel, gij lijdt aan bloedarmoede cn verzwakking van het zenuwstelsel Ge moet daar laten naar zien En in afwachting beproef eens het nieuw uitgevonden geneesmiddel THEOBROMA. Uiterst geprezen tegen hlceke kleuren, vale Hut, waterzucht, bloedarmoede, verliezen in liet wit, moeilijke cn overtollige maand stonden, zwaarmoedigheid. /rouwen die THEOBROMA nemen, mo gen in al do omstandigheden van hun leven op eene bestendige gezondheid aanspraak maken. THEOBROMA verkwikt, versterkten her stelt hem. Het geeft nieuwen adem, nieuwe krachten, nieuwe gezondheid, nieuw leven. Harten omhoog Hoopt, hoopt, arme zie ken. Beproeft liet nieuwe geneesmiddel Grijpt de redplank schipbreukelingen van ketleven 3 frank. Geilt, apotheek DE MOOR, Burgstraat, 38. Te Aalst hij al de heeren apothekers. Gent. Verdacht voorval. Verleden nacht, rond 1 ure, was een nachtwaker, dienst doende op de Lindenlei, verwonderd licht te zien branden in een in ophouw zijnde huis gelegen hoek der Coupure en Linden- lei. Aan de woning gekomn bemerkte hij twee personen, die zich legen den muur van het huis schuil hielden. De waker vroeg aan de kerels, wat zij daar uitrichtten, en, geen antwoord krij- gieude, gaf hij het alarm. Andere policiedie- naars kwamen daarop toegesneld en hielden dë kerels aan. Uit de Lieven De Winnestraat kwam ook een nachtwaker aangesneld. Eensklaps stond hij tegenover een onbekend man, die riep Waker, ik hen het niet geweest, en in het water sprong op de Coupure. De wakers redden den persoon en brachten hem met de anderen naar het policiebureel, waar alle drie onderhoord werden. Dood gevonden. Gisteren ror.d den middag, is Caroline Do Baets, oud 67 jaar wonende Plot tersgracht, dood gevonden in haar bed. Men schrijft het schielijk overlij den toe aan eene liarladerbreuk. Laken voor soutanen en kapmantels, Van den Bergh-Jouret, Aalst. St. Pieters-Dendermonde. Werksta king. In eene fabriek le Sint Gillis, is eene werkrlaking uitgebroken wegens eene kwestie van het wegzenden van werklieden, Slechts een tiental personen zijn aan 't werk .gebleven. Meerbeke. Hevige brand. Woensdag avond, rond 6 ure, is een hevige brand uil- geborsten in de hoeve van landbouwer Jan Baptist Hymans. op het gehucht Ternalh. Met moeite kon men er in gelukken, een deel der meubelen le redden. Het huis is met de afhankelijkheden, schuren, enz. geheel vernield. De schade is zeer aanzienlijk, doch door verzekering gedekt. gewezen-volksvertegenwoordiger, reizende in Kongo VI. 28 Juli 1911. tiaar Kasinga. In Ankoroheb ik hij den posloverste, mijne papieren moeten vernieuwen en de zeven roeiers betalen, die mij getrouw bleven tot Kongolo. Daar ik den ijzeren boot mag voortgebruiken en nog beschik over genoeg roeiers, zal ik geen reisverlet hebben. Pak kendragers en roeiers vinden in Afrika, is eene hoofdzaak en men moei soms lang naar die onmisbare mannen wachten. We varen nu óp deLualaba en nauwelijks zijn we ingescheept, pf we ontmoeten weder om hyppos. Door mijn dikmaals schrijven over hyppopotamen zult ge ten minsten een gedacht kunnen hebben van hunne hoeveel heid in de bevaarbare rivieren peinst dan eens hoe talrijk ze moeten zijn in de onbe vaarbare waters, waar nooit of zelden een jager voorbijtrekt. Gewoonlijk varen de negers met hunne prauwen langs 't riet dat de hoorden der ri- ieren bedekt ze hebben voor wapen eene lans van 5 meters en poren er mede op de plaatsen waar ze denken dat de visch ver blijft. Voor de jacht op vasten grond, ge bruiken ze hoog en pijl gewezen soldaten beseliikkcn soms van een oud geweer met keisteen. In plaats van met den kei vuur te slaan, ehruiken ze hij voorkeur allumettekopjes om het buskruit te doen ontvlammen. Ge weel dat liet streng verboden is aan de negers verbeterde geweren te overhandigen. Ein ders mogen met geen gevaarlijke wapens spelen,en 'l ware dwaas voor de Europeanen wapens te geven waarvan ze, bij mogelijken opstand der negers, het slachtoffer zouden zijn. Mijn boy had mijnen frico gereed gemaakt opgediend ik was smakelijk aan 't eten, op den boot, onder mijn wissen zonnescherm; de warmtemeter wees 50 graden, zoodat liet onnoodig was de boter hij liet vuur te zetten; óns schuit vlotte maar zachtjes voort, daar onze roeiers ook door de warmte overmees terd waren op eens*scholen ze wakker, uit hun niekaniek gedaehlenlooze riemen en allen te gelijk riépen Tiboko l'iboko 'tls te zeggen een hyppo. In plaats van één waren er twee, die, vol gens gewoonte, de eene stroom op, de andere stroom af duikten. Om mijne roeiers te voldoen, moest ik 't vork neerleggen en 't geweer in handen nemen. Ik schoot dén hyppo in den nek, zoo danig dat hij nauwelijks dertig meters ver kon duiken zonder boven water te komen ademen docli nog eens ontsnapte hij ons. Het is gekend dat een doodelijk getroffen yppo, na gezonken le zijn, slechts drij of vier uren nadien bovendrijft, 'l is dus niet op een onafgebrokene reis, dat men den hyppo kan jagen en opvisschen. Nu zit ik op mijn gemak voorts te smul len,spijs noch koltie zijn ondcrlussclien koud geworden de zon is een gestadige vuur- stoker We krijgen den berg Kamalangica in t zicht; 'l is eene afwisseling met het plat land. Op een klein eiland, zitten er meer dan 3000 eenden. Zulke bende is een kogel waard Een geschoten vogel tuimelt weldra 't water in en mijne zwarten bemerken met spijt dat de 2000 overige gaan vliegen zijn. Ze dachten misschien.dat ik ganseli den troep met een enkelen kogel ging nedervellen Om 2 ure, was 't wederom van 'l'iboko Tiboko Zou ik voor éénen hyppo nog eens rechtstaan Ik kijk- naar liet aangewezen punt en zie aan den overkant van den stroom iels rond dat in de zonne blikkert. Ik schiet en 't zwaar lijf ploft in het water, om niet meer in 't zicht te komen. Ik was nauwelijks aan 't schrijven, toen mijn boy, die wat fransch met haar op spreekt, mij toeriep Monsieur hippopota mus hippopotamusoui bcaucoup, beau- coup Ik sta recht en tel er vijf, zes zeven eene oorlogsvloot voorwaar Ik heb keus van goed In 't kort verteld, ik wist 25 pa tronen le verschieten en heb zeker twee hyp- pos doodelijk getroffen in den kop. De in landers zullen er morgen wel mee varen... Om 4 ure, zijn we te Kasinga. Verderop verschijnt de kleinen berg Ilalongé, daar achter staat de berg Insoia. Ik doe'mijne tent opslaan, verversch mij, eet wat de pot kookt, eindig dezen brief en wensch u een zaehten slaap. Door de ver moeienissen is den mijnen verzekerd. Kongotrotter. De lijkplechticjheden van (VL Jan Van Geem Donderdag morgend (hadden onder een groo- ten toeloop van vrienden en kennissen, de lijk- pleclitigheden plaats van M. Jan Van Geem, Dinsdag morgend schielijk overleden in zijne woning, Keizerlijke l'laats, te Aalst. De Vrije Stedelijke Brandweer, van dewelke M. Van Geem sinds lange jaren deelmaakte. woonde met de muziekafdéeling de droeve plech tigheid hij. Op liet kerkhof sprak M. Pol. De Paepe, be velhebber van de Vrije Brandweer, de volgende lijkrede uit, welke menigen aanwezige ten zeer ste ontroerde MAKKERS, VRIENDEN, Welk ijselijk welk zi.elsverteerend tnoneel wordt ons heden ter aanschouwing gegeven, een kouden grafkuil, ecpie houten kist, bevat te mie de overblijfsels van den vromen pompier Jan Van Geem. Hij dood Wie kan het gelooven en Dijnsdng nog in bloeien welgeziitfl bij zijne gade en kin deren. Heeft die plotselinge dood ons allen ten diep ste getroffen en tranen onze uogen onttrokken, voor hem wien zich de kloekste dacht, het is niet zonder reden. Wie van ons had durven denken, dat de onver moeibare dood, wier zeis gedurig en onverbidde lijk maait, zoo plotseling naar eenige weken tusschenpoos, onzen goeden Vriend Jan, zoo hoog geacht, uit onze styhaar zou rukken. Helaas hij is niet meer,hij die blijde, die in rampzalige oogenblikkon altijd goed gezind, maar telkens onverschrokken en moedig aan onze zijde stond, en hplp. bood daar waar nood as. Zijn karakter was vroom, recht en ganseli open. Brave zoon was hij voor zijnen ouden vader, goed echtgenoot voor zijne vrouw en kin deren. Hij was ook een dappere pompier. Gij allen hebt hem van nabij gekend, dienst willig, altijd bereid iemand te helpen. Wat ons persoonlijk aangaat, wij die hem sinds 22 jaren in ons korps gekend hebben, wij weten wat bereidwillige inborst hij had, hoe vurig hij een ander diénsten wilde bewijzen en bijzonderlijk met welke onbaatzuchtige liefde hij deze zocht te vervullen. Jan, uwe nagedachtenjp zal tusschen ons in eere blijven. Aan de leus, welke uw vroom karakter ons ongeschonden weergaf,zullen wij ge trouw blijven Gerechtigheid boven alles. Moed en zelfsopoffering. Rust dan in vede, t^te makker, met "welke wij zoovele aangename uren hebben doorge brachtge"waart ons immer een rechtzinnige trouwe vriend. Dat u\\| pagedachtenis bij allen in vereering blijve, in afwachting dat de Almach tige God, in wiens gliilsrijke schoot ge reeds rust, ons in alle eeuwen vereenige. Jan, goede vriend, vaarwel, tot wedêrziens. Kerk van St-Martinus. Maandag aan staande. 23 October, zal plaats hebben de jaarlijksche prijsdeeling aan de kinderen der Zondagscholen van Sint Martinusparochie. Om 9 1/2 ure plechtige mis waaronder aanspraak door den Eerw. Heer Roelandts, pastoor van Petegem bij-Audenap. de. Na de mis uitreiking der prijzen. Lenaerls, Kieldrecht, voor «Berlin»», bruin, 5 jaar. Bewaringspremiën van 700 fr. a) M. Lenaerls, Kieldrecht, voor «Carlos-», schim mel, 11 jaar b) M. C. Temmerman, Bug- genhout, voor «Gesar de Rhode-».vos, Sjaar; M. Lenaerts,Kieldrecht, voor «Monarque»» bruin, 7 jaar. Bewaringspremiën van 6000 fr. (annuïteit 1200 fr.). 1200 fr. aan M. L. Smet, Kiel- drechf, voor «Olympien»», schimmel. 9 jaar, 1" annuïteit1200 fr. aan M. V. Muylaert, Ilerdersem, voor «Sultan d'Elsaut»», bruin, 7 jaar, 5C annuïteit. Bewaringspremiën van 000 tot S00 fr. 800 fr. aan M. Lenaerls, Kieldrecht, voor «Harold»», vos, 10 jaar. Voor hengsten-veulens van 2 jaar. le pr., 200 fr. on zilv. med., M. P. Roels.Kiel- drecht, voor «Prosper», bruin ;2fipr. 150fr. en bronz. med., Gebr. De Nooze, Lede, voor «Vlric»-, vos 3° pr. 75 fr. en med., M. G. Temmerman, Buggenhout,voor «Charmant»», schimmel4*pr., 75 fr. en br. med., M. Th. Bogaert, Kalloo, voor «Vainqueur»», vos 5'- pr. 75 fr. en br. med., M. H. Steyaerf, Moerbeke-Waas, voor «Jupiter», bruin. De groote koninklijke Roumaansche cirkus Sidoli te Brussel. "Wij hebben het genoe gen, aan onze lezers mede te deelen, dat de groote koninklijke Roumaansche cirkus Sidoli, eerstdaags en zulks gedurende ver scheidene maanden, het groot prachtij lokaal der Onderwijsstraat zal komen inne men. M. Gesar Sidoli, die reeds vroeger er in gelukte, de sympathie van het Brusselsch publiek lot zich te trekken, komt nu weer na eene langdurige afwezigheid tot ons. Zijn hij val van voorheen ligt nog in clkeens heugen. De huidige samenstelling van den troep Sidoli is voorzekers eene der beste welke wij in do hoofdstad zullen gezien hebben. De frichling, de hoedanigheid en het getal der paarden van M. Sidoli zijn merkwaardig. Men weet dat M. Sidoli een uitstekend africhter en oen buitengewoon ruiter is. Van nu af mogen wij gerust zeggen, dat de Brusselsche bevolking zicli aan oprecht buitengewone voorstellingen mag verwach ten. Alwie twaalf jaren geleden die prach tige panlüiniemen bijwoonde, door M. Sidoli uitgedacht, zullen weer den cirkus Sidoli. die ons met eene wereldberoemde vermaard heid terugkomt gaan bezoeken en toejuichen. Nog de gemeentekiezingen Meii-e Katholieken gekozen. De tegenlijst wordt buitengezet. Wynke! St Kruis Volstrekte meerderheid, 360 stemmen. Bekwamen Lijst 1. Domien De Graer.e 391; Francies De Craene 315 De Koninck 344 De Muynck 374 T«irlinck 449. Lijst n. 2 Golpaert 315 Duyclc 296 Van de Genaclile 267. Zijn gekozen met de volstrekte meerder heid D. De Craene, De Muynck, Teirlinck, en door de evenredige vertegenwoordiging Golpaert, Van de Genachte. Moorsel. Statie-Kermis. Groote» Velokokrsen. Op Zondag 22 October 1911om 2 1/2 ure, opgeluisterd door do Koninklijke Harmonie, gegeven door do Vereenig de Herbergiers, niet de medewer king van R. Van Gyseghem, velomaker, Moorsel, Statie. Aangeboden aan Begin nelingen en Parochianen. 60 frs. prijzen. Groote beslissing met den dikken bal, bij M. Van Nuffel, slachter en herbergier aan de kerk to Ilerdersem, op Zondag 29 October 1911, om 2 uro stipt, tusschen de partijen van De Neef, AalstÖysegem en Van den Spiegel, Aalst. Waarschijnlijk zal Ilenri Moens ook medespelen. Op Zondag 29 October, beslissing tusschen de partijen van Jan De Nil, (Erembodegem), en Karei Van den Spiegel, (Aalst), op het plein van Emiel De Moor, le Aalst-Mijlbeek, 98, Langestraat, om 2 ure stipt. Ingeschreven hengsten, waarvan 13 veu lens, 29 hengsten werden goedgekeurd, 6 af gekeurd, 1 uitgcs'.eld eli 3 niet aangeboden. De volgende premiën werden toegekend Voor dekhengsten van 3 jaar. le pr., 400 fr. èn zilv. med., Kind. Moens, Wiche len, voor «Jaen d'Isaac»»', bruin 2° pr., 300 fr. en bronze med., Kind. Moens, Wichelen, voor «Jules»», zwart-brain bijgev. pr. van 150 f. en br. med., M. Q. Temmerman, Bug- genhout, voor «Rosier»», bruin. Voor dekhengsten van 4 jaar en meer. le pr., 550 fr. en zilv. med., M. G. Temmer man, Buggenhout, voor yIndigene de Wies- beeck»», vos, 4 jaar 2epr.400 fr. en br. med., Gebr. De Noose, Lfede,voor «Karbine» vos, 7 jaar. Bijgev. pr. van 200 fr. en br. med., a)Kind. Moens, Wichelen, voor «Her- culanum de Vollezeele»>,'Lruin, 4 jaarb) M. voor de Stad en het Arrondissement Aalst. AALST. 23 October, Maandag, te 9 ure 's morgens, plechtige prijsdeeling der Zondags school van St. Marlinus. Te 5 ure 's avonds luisterrijk tooneelfeest door de heeren Meesters. 5 November. Opvoering van Henry Mas- terton», en «Eena lastige Spelling» door den Oud-leerlingenbond der Broeders, in de Stads feestzaal. 5 November 1911. Luisterrijk tooneel feest door de tooneelafdeeling der Chr. Vakvereenigingen Kunst en Arbeid. Opv. van Een Verlosser drama in 3 bedrijven en I'oor 'nen Kanarievogel, kluchtspel. 12 November 1911. Luicterrijk Avondfeest, worden opgevoerd Een Held drama in 5 bedr.Onze lastige Spelling blijspel in een bedrijf, door de tooneelafdeeling van den Oud-leerlingenbond van Sint Mar- tensgeslicht. IIOFSTADE 22 en 29 Oct. Opvoering van liet evangelio- enöNovemb. spel Jesus in Samaria 150 uitvoerders. MARKTPRIJZEN Aalst. 19 october. Hopmarkt, vast, prijzen in opslag, f19;\50,.fr, 195. Gent, Veemarkt Woensdag, te koop gesteld, beeslen .709: Vette ko.eien. 70; iueLLkoeicn_ 00 groole ossen jonge, ossen 150;; vaarzen 259 stieren 128; varkens 912; kalveren magere beestenschapen. Lokersn IS oct. Boter 3,08 a 3,26, eieren 2,99 a 3.26, aardappelen 7.50 a 8,50, raapkoek 12,00, lijnkoek 26:üü, rogge BRUSSEL, IS oct. Graanmarkt. Inland- sclie tarwe 19 1/2 a 19 3, 4 Amerikaansche Win tertarwe 20 1/4 roode Kurrachée 19 7/8 inlaud- sclie Rogge 17 0/0 a 17 1/4; Gerst Douanen Odessa 10 1, 2 a 17 inlandsche Gerst 19 a 19 3/S Haver van Courlande 20 a 20 3/4 Gerst der Pol ders 19 1/2 a 19 3/4 inlandsche Haver 19 3/4 a 20 1/5 Amerikaansche Maïs 1< a 0/0 id. van Odessa 1G 1/2 Graan van den Donau 19 1/4 a 20 id. Rio dela Plata 20 a 20 1/2 Handelsbloem 25 0/0 Bakkersbloem 26 0/0 Zemelen 15 0/0 a 15 3/4. Oliemarkt. Koolzaadolie te Brussel 73 in provincie 71 Lijnolie te Brussel 91in provin cie S9 inlandsch Koolzaad 34 0/0 Boter 3,21 a 3,70. Anderiecht. —18 oct. Ossen, 733 prijs per kilo op voet 0.8G a 1.06. Stieren 196, pri js per kilo op voet 0,76 a 0,96. Koeien 1309, prijs per kilo op voet 0,64 a 0,bS. OPENBARE VERKOOPING van te Erembodegem cn Denderhautcm EN EENEN MEERSCH te Denderbelle De Notaris DE VIS, te Aalst, zal ten verzoeke van wien het behoort, met gewin van palmslagen en gelagen, openbaar verkoopen Gemeente Erembodegem Eerste koop.Eene partij Zaailand gelegen te Erembodegem, wijk Wilde Veld, bekend ten: kadaster sectie B, nummer 1052a, groot 31 aren 10 centiaren, palende Noord de baan genaamd Veldekenslos, Oost M Albert Van de Velde, te Erembodegem, ZnidM. Louis Van Langenbove- Paflcrath te Brussel en West de kinderen Alïons Borginon te Pamel. Gebruikt door Victor Rampelberg, te Welle. Tweede koop. Eene partij Zaailand, gelegen te Erembodegem, wijk Helle, bekend ten kadas ter sectie B, nummer 187S.\, groot 16 aren, palen de No.ord de erfgenamen van Mevr. Francisca 'tKint te Nieuwerkerken, Oost M. Louis Van Dalem, teNinove, Zuid de Cooman Jan Baptist en zusters te Welle en West M. Meert-Van Ram pelberg tc Haeltcrt. Gebruikt door August De Schry ver' te Denderhautcm. Gemeente Dendevhaufem Derde koop. Eene partij Zaailand, gelegen te Denderlïautem, vijkBlokkenveld,bekend ten ka daster sectie B,nummer 231,groot 14 aren 50 cen tiaren, palende van den eenen kant aan de we duwe en kinderen Vcrcruyssen-Van Landuyt te Haeltert. daarover aan de Blokkenmeerschstraat en langs den anderen kant aan de Broekstraat. Gebruikt door Victor Praet te Welle. Gemeente Denderbelle Vierde koop. Eenen Meersch te Dender belle, nevens de Vaart, langs den kant van Audegem, op Ginderdeur, ter plaats genaamd de Meerkéns op de Hamme bekend ten ka daster sectie A, nummer 290, groot 48 aren, pa lende Oost M. de advokaat Limpens-Mocns, te Dcndermonde, Zuid weduwe De Hovrc, West Leon Cool, en Noord de Dendertragel. In ge bruik bij Ivo Gillis-Varenberg, te Audegem. 7TTDAORN Instel, 30 October 19I, ZllGAGLJN Verblijf, 13 November) UU telkens eenen Maandag, om 2 ure namiddag, ter estaminet Het Paviuokn bij den heer Emiel Van de Maele, te Aalst, Groote Markt. GELD te bekomen, ten kantore van voornoem den Notaris DE VIS, aan geringen intrest. N. B. De katholieke Maatschappijen van de Stad cn lfèl Arrondissement worden beleefd verzocht de datum's hunner feesten zoohaast mogelijk aan 't beheer van ons blad mede te deelen. Til. JSisovexiS, WISSELAGENT, 16, Onderwijsstraat (Achterstraat), Aalst. Telefoon 68A Aankoop cn verkoop van titels aan 1 frank per duizend. Kostelooze uitbetaling van coupons eu nazien van trekkingen. BEURS VAN BRUSSEL BEURS VAN BRUSSEL. Leen van Slaat, Provin., Steden. Belgische leening i8 r 3 2° 3* Kongo uitkeerbaar4 Kongo (Loten) Annuïteiten Gemeentekrediet3 1868 3 Buurtspoorw Jan.-Juli3 Obl. Mei-Nov. 3 (lotcrT) 2,5 Anderlecht 1907 3,5 Aalst3 Antwerpen 1887 2,5 1903 8 Brussel 19022,5 Brussel 19052 Zeehaven 2 Charleroi 1905. Gent 1896 Elsene 1880. 3 2 3 .3,5 3 1908 Laken 1902 Luik 18603 1897 2 1905 2 Mecheien 18853 1897 3 Oostende 1852 18982 St.-Gillis 1904 3 St-Joos-ten-noodc 18813 Schaarbeek (100 fr.)2 (500 fr.)3 Spa 1909 3,5 Doornik f50 fr.)3 Verviers 1873 3 18933 87.90 87.90 87.90 lOü'üO 33.— 88.— 85.45 100.75 98.4 o 90.75 80.— 80.— 72.25 72.75 127.50 72.25 SdiöO 85.95 36.50 09.50 85.— 69.50 van M. Camiel Praet, opticien-specialiste Aalst, Lange Zoutstraat, 8 19 october, 15 uro: Barometer 765° Thermometer 13"2 Wind: zuid Vooruit*. regenachtig Occasion A vendre belle voiture automobile, 30-40 H. P. double phaêton, 7 places, en trés bon état. S 'adresserX. Y. Z. Bureau du Journal. 50 Breisters voor binnen of buiten huis, ter fabriek Bosteels-Desmeth, Aalst. 422 BERICHT Alle Donderdagen en Vrijdagen bezonder© groote keus van vele sooiten verschen ZEEVISGH aan de laagste dagprijzen. Alle Vischwarèn worden zeer wel gerei nigd op verzoek ten huize gebracht. Ik beveel mij aan de gunst van eenieder, bezonderlijk aan de achtbare ingezetenen die van leveranciers veranderen. Zeer voordeclige prijzen voor Avondma len, Hoteliers, enz. Ph. VAN STYVENDAEL Eenig Huis der stad sedert 25 jaren in de Oostendsche Visscherijen gevestigd. Visscherij LANGE ZOUTSTRAAT, 38, AALSTt TELEFOON Nr 44. 215

De Volksstem | 1911 | | pagina 3