China in volle revolutie O O RL O G BUITENLAND. De aardbeving in Znid-Italië NIEUWSBERICHTEN. DE ONBERENDE WEES Eens kostbare bekentenis Een goed werk Italië en Turkyë PORTUGAL. De koningsgezinde Beweging. MAROKKO -v De apachen in 't Fransche leger DU ITSCH LAN D. SPANJE. De Kempenaar M. Van de Vijvere, minister van Openbare "Werken en Landbouw, komt aan M. Moyer- aoen, volksvertegenwoordiger, te laten we ien dat, gevolg gevende aan zijne herhaalde verzoeken, hij het lastenkohier komt goed te keuren der werken van herkasseiding van den Gentschen steenweg. 1° Van Aalst lot Oordegem 2° Van Oordegem lot Quatrecht. Het bestek der afdeeling Aalst-Oordegem beloopt lot 457.531,06. Het bestek der afdeeling Oordegeni-Qua- trecht tot 362.281,41. Peking in opstand De revolutie is uitgebroken in Peking, de hoofdstad van China, men vreest een alge- meenen opstand. Eerste gevecht Den 18 October heeft te Hankow het eer ste. gevecht plaats gehad tusschen do keizer lijke troepen en de revolulionnniren. Deze laatsten die te weinig schietvoorraad hadden, ■moesten aftrekken. Nankin op het punt ingenomen te worden De opstandelingen zijn op het punt de stad Nankin in te nemen. De Vereenigde Staten zullen oogenblikkelijk een oorlogschip ter plaats sturen. Kiou-Kiang in 't zelfde geval De revolutionnairen staan wel gewapend, 'óór de poorten van Kiou-Kiang en vragen le overgave der stad. De mobilisatie De regeering zendt voortdurend troepen. Uou.Cbeng zal wedra gesomd worden, alles terug in orde te brengen, zooniet wordt de 6tad gebombardeerd. Vreemde Inmenging In de Ghineesche wateren zijn al vijf vreemde oorlogschepen binnen gevaren. Een v a n Oosten rij k - H onga ri e word t ook ver w ach t Yuan Shi Kai almachtig Yuan Shi Kai do onderdrukker van de Boxers is weer aan 't hoofd van do troepen om dezen opstand te dempen. Juan is almach tig, liij mag met do revolutionnairen onder handelen en al doen wat hij wil om China in vrede te brengen. Schip gezonken T>e opstandelingen hebben een schip doen zinken vóór Hankow. Nog rond liet gevecht te Hankow, Dit gevecht heeft uren geduurd en de re geering heeft hare stellingen behouden. Langs heide kanten vielen er dooden en ge kwetsten. Onderhandelingen. Admiraal Sa-Cheng-Ping. heeft onderhan delingen aangeknoopt met den bevelhebber der revolutionnairen generaal Li-Juan-Heng. Chineezon zeggen dat Li Juan de hoofdman der oproermakers niet is. Wat is het te Peking. De laatste berichten luiden meerendeels dal de oproer in Peking nog niet is uitge broken. Men meldt dat de revolutie zal uit draaien op een vergelijk met de regeering. Te Hankow zijn nu 25000 keizerlijke troe- 1 o met 70 kanons. Bijval der revolutionnairen. Te Nankin en te Kiou-Kiang zouden dt rebellen kleine zegepralen hebben behaald. Men ducht een opstand in de forten en ver sterkingen van Wousoung. Geen erg. liet gevecht tusschen de Duitschers en de Ghineesche bevolking to Hankow is fel overdreven. Het was enkel een schermutse ling. De ontroering door dit feit te Londen en te Berlijn verwekt, is gecalmeerd. De berichten uit het gebied van de aard- heving, zijn nog altijd zeer zeldzaam en er is bijna geen nieuws mede le deolen. Alleenlijk verzekert men, dal de geheele bevolking uit angst en schrik op de vrije pleinen gevlucht is, om zich voor instortende muren te be schutten. Vele bewoners zoeken in de ruïnen naar bun have en goed. Volgens telegrammen aan Italiaansche bladen, beeft gisteren om 9 ure 55 min. een nieuwe aardbeving plaats gehad. De aard schokken hadden de richting van bet Noord- Oosten naar het Zuid-Westen 'het plaatsje Macchia zou geheel vernield zijn. De nieuwe jobstijding moest echter hog bevestigd wor den, officieels berichten zijn nog niet ontvan- gen. Verder wordt gemeld, dat een orkaan de kerk van Gariano heeft vernield. De geloo- vigen konden met moeite buiten komen, en eenige jonge lieden werden bij het gedrang doodgedrukt. Volgens de berichten, die tot dusverre zijn ingekomen, is de streek, die door de aardbe ving is getroffen, zeer groot. Een stuk grond, dat 200 meters breed on acht kilometers lang is, is 80 centimeiers gezonken. Alle villa's en woonhuizen, die zich op dit terrein bevonden, zijn ingestort. De smart van ouders die hun kinderen zoeken, is onbeschrijflijk. Een jonge moeder, wier kind onder de pui- nen vandaan werd gehaald, werd waanzin nig. De soldalen wijden zich nog altijd met groote opoffering aan het redden der onge-1 lukkigen. TUSSCHEN Het programma van Said Pacha De nieuwe groot-vizier Said Pacha beeft- Woensdag in de Turksche Kamer zijn pro gramma meegedeeld. Ilij zegt erin de rech ten van de Turken te vrijwaren en die der andere natiën le eerbiedigen. Douanenoorlog Turkyë heeft op al de Italiaansche waren een inkomrecht gesteld van 100 ten honderd. Al de Ilaliaanscho huizen, banken en winkels w orden geboyocotteerd. Italië antwoordt Zoo Turkyë volhardt in zijn oorlog tegen den Ilaliaanschcn handel, zal Italië de drie eilanden van de Egeesche zee bezeilen. Tus schen die 3 eilanden is Mytilène. De oorlogspartij in Turkyë De krijgszuchtige partij in Turkyë zet haren veldtocht, voort. Hel is niet onmoge lijk dat zij eindigt met te overwinnen. Is dit zoo, dan zal de oorlog jaren duren. In Tripolitanië. Spionneering M. von Sechou, Duilscb officier te Rote- nau. is door de Italianen aangehouden onder beschuldiging een spioen der Turken te zijn. Hij zal aanstonds geoordeeld worden. Zij rukken op. De koningsgezinden' hebben hunne macht samengetrokken te Falgueiros, waar zij mot meer dan duizend man samenstaan. Een zegepraal der monarchisten. Te Montalègre is Conceiro slaags geweest met de republikeinen en heeft de overwin ning behaald. De republikeinen verloren 15 man, veel schietvoorraad en paarden. Te Bragance. Indrukmakende achter volging. Over een paar dagen stond een republi- keinsche schildwacht op post. In den nacht hoorde hij het gerucht van stappen en riep Wie daar Geen auttfoord. Nogmaals riep hij, wie daar? cn eene derde maal hetzelfde. Toen gaf de schildwacht bet alarm. En heel behoedzaam, toch later veel vlugger, achter volgden zij den spioen.Na eene klopjacht van 15 minuten, konden zij don vluchteling in halen toen bemerkten zij dat hel een ezel was. Het arme dier w as verdoold ge raakt. Te Bragance wordt er hartelijk om gelachen. Critiek oogenblik. De moeilijkheden gaan herbeginnen. Het blijkt dat de onderhandelingen weer verward geraken. Het 2de deel is nog verre van opgelost. Te Parijs en le Berlijn zegt men dat het gedaan is met toegeven. De drukking van sommige Fransche bla den op de openbare meening begint ook haar w eerklank le gevoelen in de onderhandelin gen. Laat ons hopen dat de spannende toe stand van over een paar maanden niet terug in 't leven wordt geroepen. Het is al wel ge weest. Over eenige dagen werd eene oude land bouwster van Verron, door twee soldalen, Nolot en Tisseau, met slokken doodgesla gen. De schurken stolen daarna eene som van 20 fr. Naar aanleiding van die laffe misdaad, heeft senator d'Estournelle de Constant een protestbrief aan den minister van Oorlog ge schreven legen het opnemen van apachen in hel leger. Het kamerlid, Dr Monprofit, heeft thans aan den minister van Oorlog me degedeeld, dat hij den minister dadelijk na het bijeenkomen der Kamer zal interpollee- ren over de maatregelen welke den minister denkt te nemen om voor goed een einde le maken aan de aanwezigheid in het Fransche leger van apachen, inbrekers en moorde naars. De fatsoenlijke lieden, zoo schrijft M. Monprofit, in zijn brief aan minister Messimy, die gelukkig nog het overgroole deel uitmaken van Frankrijks leger te land en Ier zee, komen in opstand legen den ge vaarlijken ommegang, die hun reeds le lang is opgelegd. Het land heeft er nu genoeg van om te hooren spreken van soldaten, die dieven en moordenaars zijn. Dat moet eindi gen. lil de huidige tijdsomstandigheden moet het gezicht van de Fransche uniform slechts gedachten aan rechtschapenheid en moed wakker maken. De vele fatsoenlijke lieden, die bereid zijn moedig hun leven voor het land le laten, behooren niet in aanraking ge bracht le worden met een handvol misdadi gers wier plaats in de galeien is en niet onder do Fransche soldaten. Dood van M. Stemrich. M. Stemrich, staatssekretaris le Berlijn, is Donderdag overleden. Vroeger was hij Duitsche minister in Perzië. Dood van generaal Lopez. Maandag is generaal Lopez overleden. Hij was eene vurige demokraat en heeft over jaren nog aan het hoofd gestaan van het Spaansch kabinet. Woensdag hield de Federatie der gezond heidsdiensten van Parijs, in do Werkbeurs eene meeling. Heel liet personeel der Parij- zer gasthuizen was ui'tgenoodigd. Verscheidene sprekers namen er liet woord en ziehier wat een hunner zegde Zieken verzorgen is geen stiel, het is eene hooge zending. Toen ik nog jongMvas werd ik eens een gasthuis verzorgd.tHet was nog vóór de verwereldlijking en ik had mij ingebeeld, dalgeene vrouw ter wereld, als zij niet be zield is met dehuop hiernamaals eenebovcn- menschelijke belöonidg te genieten, eene toewijding ais die der zusters kun betoonen. Sinds dan heb ik nog in de gasthuizen toewijdingen gezien, docll natuurlijk waren deze veel zeldzamer. I)e kloosterzusters verdroegen alles, aanvaardden do vuilste werken, do ellendig ste belcedigingen, want alles offerden zij op aan God, zeggende Hij zal liet mij ten goede rekenen Gij, wereldlijke ziekendieners, gij denkt in die oogenblikken aan het ellendige i uwe loon, de eenige belooning aan dewelke gij gelooft. En die ellendigheid stoot u tegen het hart. Het is geen priester, geen katholiek, die zulks zegde. Het is: gezel Ycrtolsekre- taris van de Confederation Génerale dn Travail van Parijs. Men zal voorzeker dien socialistischen revolutionnair niet komen beschuldigen van katholiekgezind te zijn. Do man had echter kloosterzusters aan het werk gezien en hunne toewijding ondervon den. Mochtehij zulks nooit, vergeten Brussel. Gevaarlijke her el. Gisteren avond liep een kerel, die vooraf slechts eer. arm te hebben, bedelend langs de Noordlaan. Hij beleedigde de. personen die hem niets gaven. Twee policieagenten die hem sinds eenigen tijd gadesloegen, werden door hem aangevallen. Hij klopte er duchtig op met zijnen arm welke onder zijne vest verborgen was. De agenten waren echter de eerste do beste niet. Het waren twee sterke kerels, en de bedrieger was spoedig tot onmacht ge in-acht. Op het policiebureel weigerde hij zijnen naam over le geven. Men had echter spoedig zijne identiteit ontdekt en do bedrie- er, die nog eene straf van 2 jaar gevang uit Fe doen had, werd onder goed geleide naar het gevang overgebracht. Erge val. De echtgenoole V..., wo nende Wegstraal, gleed gisteren namiddag hare woning op de trappen uit en rolde beneden. De ongelukkige werd vrceselijli aan hot hoofd gewond en den schouder ge broken. Zij klaagt ook over lievige inwen dige pijnen. De toestand van het slachtoffer is zeer onrustwekkend. Eene koe op hol. Donderdag namid dag ging op do Noordlaan eene koe op hol. In woeste vaart richtte het dier zich naar de Noordstalie. Daar er op dat oogenblik veel beweging was, lieerschle spoedig eene ge weldige paniek. Eon persoon sprong naai den kop van het dier, doch hij werd ten gronde geslingerd. liet dier liep zoo naar de Anlwerpsche laan, waar een voerman zijn gespan dwars over de straat stelde en aldus het dier tot staan bracht. Dief geknipt. Donderdag namiddag werd op de Ilenegouwlaan een kerel geknipt, toen hij er met een stuk goed ter waarde van 300 fr., dat hij aan eene uitstalling ge stolen had, wilde van door gaan. De kerel die reeds 49 veroordeelingen ondergaan had, is opgesloten. Diefstallen. Toen M. V.., wonende Tervurenlaan, gisteren avond van eeno wan deling tehuis kwam, stelde hij vast, dal alles er doorsnuffeld was. Eene som van 250 fr. was verdwenen. Eene klacht is neergelegd. Ongekende schurken hebben de uitstalkns van het magazijn van Mej. Jeanne S..., wo nende Anspachlaan opengebroken en er voor ongeveer 200 fr. koopwaren uit gestolen. Er Is geene goede koffie mogelijk, zon der goede bitterpeëën. Do liefhebbers van eene fijne tas zullen dus gebruik maken van de Bilterpeeën der Trappisten Vincart. Men vindt ze overal. 1500 B. Elsene. Doodelijke val. Eene 80ja- rigeouderlinge, de weduwe D..., wonende Parnassusslraat, ging gisteren avond naar hare kamer. Zij viel echter van de trappen en werd met gebroken schedel opgenomen. Haar toestand is hopeloos. Vorst. Brand. Verleden nacht is brand ontslaan, in het werkhuis van M. Van B..., meubelmaker, Molenstraat. Het vuur had reeds eene groote uitbreiding genomen, toen men de vlammen bemerkte. Daar er eene groote hoeveelheid droog bout voor handen was, kon het vuur zich snel ver spreiden. Ook bleef er ondanks de noodige pogingen der pompiers, van het uitgestrekt werkhuis niets meer over. De schade is zeer aanzienlijk. Schaarbeek. Erg rijtuig ongeluk. Een handelsvertegenwoordiger, M. August H..., wonende Keizerlijke straat, te Schaar beek, die per rijwiel langs do Bisschöfs- heimlaan reed, werd door een automobilist omvergeworpen. De ongelukkige werd den voet verpletterd en over heel het lijf erg ge kneusd. Zijn toestand is bedenkelijk. Werkongeval. De metsersknaap., Ivarel Poidevin, van Nosseghem, werd Don derdag op de Ëlisabethlaan door een balk getroffen, welke van de tweede verdieping van een huis was gevallen. De werkman werd met gebroken schedel naar het gast huis overgebracht. Laken. Van een boom gevallen. De boomsnoeier, Theofiel Poodls, Gasstraat, viel Donderdag in een hof, Bockstaellaan, van een boom- Hij werd met gebroken rech terbeen en ribben naar het gasthuis overge bracht. 14° Vervolg. En tranen blonken het reine kind in de ©ogen. Iioza had dadelijk de stem barer teerge liefde dochter herkend, on kwam nu met uitgebreide armen op de jonge maagd toe snellen. dementia, suisde zij. Meer kon zij niet uitbrengen, zoo zeer ont stelde haar het blijde wederzien, en sprake loos drukte zij het meisje aan haar hart. Na de eerste uitboezeming hunner vreugde stelde Maria aan hare vriendin haren broeder voor, en na eenige ververschingen, welke Roza had bereid, te hebben gebruikt, stapten zij weer in het rijtuig. Binnen veertien dagen verwachten wij u hier weer, mijne dochter, sprak de goedhar tige boerin, en... O wees onbezorgd, viel Maria haar in de rede, dementia zal u veel spoediger een bezoek brengen dan gij het wel denkt. Ik zel ve zal haar derwaarts voeren. Het was een heldere morgendstond. Wan neer de koets het machtige woud was binnen gereden, noodigde Prsmar de beide meisjes uit een eind wegs te voet af te leggen. Het groenende landschap, de met balsemgeuren bezwangerde lucht het bekorend liet der duizeiule gevlerkte zangers, alles zette hen aan de uitnoodiging van den jongen burcht heer gehoor te geven. In stille mijmering ver zonken volgden zij eene wijl een en door do wateren van den stortvloed üitgoholden weg, wiens boorden met mos en waterplanten wa ren begroeid. Ursmar plukte hier een geitenblad, daar eene winde, -welke hij dementia aanbood, tevens breedvoerig over de plantkunde, de aardkunde en de velerlei takken der natuur geschiedenis uitweidende of somde haar de namen op van eiken vogel of kerfdiertje welk hij tusschen het kreupelhout of de grashal men zag wemelen. De jonge maagd stamelde eene verstrooide dankbetuiging bij de ont vangst van ieder bloempje en scheen met be langstelling de verklaringen te aauliooren met welke bij het aanbod van elk tuiltje deed ver gezeld gaan, doch in wezeulijklieid waren ha re gedachten veeltijels op den hol.Dan droom de zij aan hare ouders welke zij nooit had ge kend, aan de rampspoeden welke haar, zoo jong nog, reeds zoo hardnekkig hadden ver volgd... Eindelijk klommen zij weer in het rij tuig, en weldra rolde het dommelend de neer gelaten wipbrug over en de ruime voorplaats van het statige slot op. Freule von Fortling leidde dadelijk hare vriendin het salon binnen, doch het zicht van het talrijk en uitgelezen gezelschap welk zich aldaar verdrong, sloeg Llrik's dochter een oogenblik uit baar lood. De baron onthaalde dementia op de vriendelijkste wijze, en het meisje dat bij de abdis eeno voortreffelijk op voeding had genoten, overwon aldra die be schroomdheid,welke altijd, tot zelfs bij kinde ren, mishaagt. De dag liep om in gezelligen kout. e~' iïJdagmaal ging men op het uitgestrekte meer spelevaren. Op het slot te ruggekeerd richtte men eenen toonkundigen avondstond in. dementia greep, op verzoek van den edelen slotvoogd, eene harp en bege leidde met snarenspel eene bevallige «roman ce» welke uitbundig werd toegejuicht. Een geruimen tijd onderhield de baron zich met do jonge dochter en schiep een oneindig genoe- de gezondste Elixir. gen in hare wijze antwoorden. Ook, het dient te worden gezegd, dementia was met een on gemeen zuiver gevoel en eene, op zoo jeugdi- en leeftijd,voorwaar verwonderlijke rijpheid van oordeel begaafd. Na weinige dagen herinnerde Maria zich de belofte aan do beide landlieden 'gedaan, en voerde dementia naar hare pleegouders. Van dit bezoek teruggekomen,doorliepen zij samen bet ganscho kasteel en dezes afhankelijkhe den, terwijl de baron met zijne genoodigden in den prachtigen slottuin rondwandelden. Het verblijf van den edelen heer von Fortling was gebouwd in dentirautder machtige burch ten of heerenhuizingen der middeleeuwen.De logge en hoog opgetrokken© muren, met ste vige stormtorens'bedekt en van talrijke schiet gaten voorzien,waren door eene diepe gracht, boorden vol water, Omgeven. Op de ruime binnenplaats trof men een strijdperk aan met zijne ren-en steekbaan, zijne tenten en slag- boomen, alles in dier voege geschikt als het voorheen tot de ridderssteekspelen werd ge vergd. Binnen in hét slot herinnerde alles aan hetzelfde tijdvak de zalen naast den ingang waren vervuld met öuderwetsche wapenen, maliënkolders, harnassen bundels pijlen en lansen prijkten allerwege, benevens allerlei andere wapentropheën tegen de gothische pijlers. Aan de sierlijke spitsbogige gewelven wa ren tal van vlagen, tulbanden en meer an dere oostersche prachtkleederen nog, opge hangen buit die op de ongeloovigen was veroverd en gedenkteekens tevens dier schit terende overwinningen welke het kristendom van het hatelijk juk der Saracenen bevrijdden. Verder nog bewaarde men met eene onge- mcene zorgvuldigheid wapens en wapenrok ken, eerbiedwaardig# overblijfselen der adel lijke voorvaderen welko het doorluchtig stam huis van Fortling met roem en eer hadden be dekt. In eene kringvormige zaal waren de standbeelden van Maria's voorouders, uit wit ten marmersteen gehouwen, gerangschikt. Daarna strekten zich ruime ontvangstkamers uit, welke zich deden uitschijnen door hunne ongehoorde pracht, kostelijke behangsels, keurig snijwerk en kunstig bewerkte be schotten. Dit vertrek, sprak Maria, een rijk ge bloemde fluweelen gordijn, welk in ruime plooien tot op don grond neerhing, ter zijde schuivende om hare vriendin doorgang te leenen, was weleer het geliefkoosde verblijf mijner moeder. Met eigene hand schilderde zij deze landschapszichten en borduurde deze wandtapijten. De zoete tonen van gindsche harp begeleidden de liederen met welko zij mij in slaap suste-, doch van dit al is mij enkel eene onduidelijke herinnering bijgebleven.Dit portret stelt mijne moeder voor. Ach wat zijn zij gelukkig die nog eene liefderijke moe der bezitten dementia loosde eenen diepen zucht en sloeg de oogen neer. Van waar overvalt u die plotselinge droef heid, gelukkige dementia? gij toch mocht haar behouden die u het daglicht schonk en de goede God begunstigde u, ja dubbel, mits Hij in de waarde abdis vau het Sint Ursulage- sticlit u een tweede moeder schonk. De arme weeze liet zich sprakeloos in eenen armstoel neerzijgen die weinige woorden der jonge dochter hadden hare pijnlijkste herinneringen wakker geschud. Maria ten hevigste ontsteld, groep hare vriendin bij de hand en vroeg haar teeder of zij zich misse lijk voelde. Ik betreur oneindig u in deze kamer te Gent. Erg ongeluk.Heden morgend, rond 10 1/2 ure, brachten de knechten eener brouwerij, op het Sluizeken bier in den kel der van de herberg In Gaver St-Pieters- nieuwstraat. Eensklaps schoot een hunner uit. De ton rolde over het lichaam van den ongelukkige die nogal gewond werd hij klaagt ook erg over inwendige pijnen. Na verzorging ter plaats is de man naar zijne woning le Mariakerke overgevoerd. Temsche. Gisteren morgend. is alhier uit dc wateren der Schelde, liet lijk opge- vischt van eenen onbekenden persoon, schijnende 40 a 45 jaren oud te zijn, gestalte 1 70. Haar blond en knevel. Zwarte broek en veston. O verlijf met knoppen. Fantaisie- hemd geteekend P. L. Bruine kousen. Schoe nen sluitende met haken. Het lijk is naar het doodonhuis overge bracht. Geen teekens van geweld zijn besla- tigd. De personen die de eenzelvigheid van den drenkeling zouden kunnen geven, worden verzocht zich lot het policiekominissariaat to Tonische te wenden. Sulsique. Schrikkelijk ongeluk. Twee minderjarige kinderen, 14 jaren oud, de zoons van Julien Mores en Vital Deventer, waren door hunne ouders naar Ronse om poeier gezonden. Bij hun terugkeeren, ge komen aan de wijk Het Watergat hadden do kinderen de onvoorzichtigheid eene ciga rette te ontsteken. Hoe zulks gebeurde weet men niet juist, docli eensklaps ontplofte liet poeier. De twee kinderen werden vreeselijk over geheel het lichaam verbrand en ge kwetst. Met geheele brokken vleesch wer den van hunne armen gerukt. Gelukkig dat eenige gebaren dc ontploffing hadden ge hoord on konden bijspringen, anders moesten beide kinderen ter plaats verroosten. Beide kinderen werden in bedenk ©lijken toestand naar liet burgerlijk hospitaal van Ronse overgebracht. Men vreest voor hun leven. hebben gebracht, vervolgde zij ik zelve kan nooit er intreden zonder dat mijne tranen vloeien eu nochtans, ilc kom er eiken dag aan mijne moeder mijmeren. Het vertrek waarin zij zich bevonden, was eenzaam en ruim. Nooit overschreed eene dienstbode don dorpel ervan lange spinne- webben daalden in vale vlokken van liet welf- sel langs den muur, en spande voor de ramen de fijnste en onmogelijk na te maken gordij nen.De vensterbanken waren bezaaid met doo- de vliegen en slapende vlinders. Op de wit ge verfde met gouden randen omzoomde planken eener wijde boekenkast,trof men eene menig te boekdeelen aan met eene dikke laag stof bedekt. Een op de schouwplaat rustende al basten kruisbeeld, dat tot gelatenheid scheen aan te manen, volledigde de meubeleering. Spoedig was dementia weer van liare ontstel tenis bekomen. Zij vatte Maria's hand, en bei den stapten de kamer uit. In den gang ont moetten zij den baron. Ik kwam u opzoeken, lieve kinderen, sprak hij, liet gezelschap in den tuin houdt niet af naar u beiden te vragen. Zij daalden den steenen wenteltrap af, en bevonden zich weldra voor een smaakvol aaugelegd bloemperk, echt meesterstuk van den bedreven slottuinier. Boven alles uit, als gold het dan ook de treffendste kunstgewrochten, verkies ik toch j de schoonheden der natuur, merkte demen tia op. Ja, wat mij betreft, meende MariaJ immer ondervond ik eene aangename gewaar wording wanneer ik mijne oogen op die grot- ten, rotsen en kabbelende watervallen kool laten weiden. Wordt voortgezet.

De Volksstem | 1911 | | pagina 2