OORLOG BUITENLAND. OE 0EMEENIEKIEZI;iGEN DE ONBEKENDE WEES Italië en Turkyë Uitslagen der kiezing van 22 Oktober- IS VERSCHENEN De nioMliistisclie beweging in Portugal De Marokkokwestie Echtelijk drama verijdeld. FRANKRIJK ENGELAND TUSSCHEN Benghazi bezet Na een hardnekkigcn strijd en tegenstand der Turken is Benghazi door de Italianen kunnen bezet worden. Van weerskanten zijn 'er honderden dooden en gekwetsten. Italië 'durft den lijst der gesneuvelden niet bekend maken, omdat de geestdrift in Italië weldra zou koelen. Homs beschoten De Italianen hebben Homs beschoten. Het geschut heeft geen enkel slachtoffer gemaakt. Homs heeft zich spoedig overgegeven. Het Italiaansche vlag wappert boven de plaats. Het vliegmachien in dienst van Tripoli Kapitein Parrazzini heeft eene vlucht ge daan over Tripoli. Bij bet nederdalen viel de motor stil, door den zavel die de motor bedekte. Het vliegmachien zal niet van dienst kunnen zijn door den overvloed van zavel die er in Tripoli is. Gevecht rond Benghazi Volgens geruchten hebben de Turken te Benghazi de Italianen aangevallen. Dezen lieten 31 dooden de Turken moeten er nog meer hebben gehad. Benghazi nog niet ingenomen Andere berichten komen toe, waaruit zou blijken dat de Italianen nog niet zouden mees ter zijn van Benghazi. Eene zaak staat vast namelijk dat de strijd verwoedend is geweest en er Honderden dooden vielen. Aide brieven van de Italiaansche soldaten worden inge houden om te beletten dat alzoo de waarheid aan liet licht zou komen. De boyocotteering in Turkye Turkye weigert de pensioenen nog te be talen aan deltalianen. Te Stamboul worden de koopers belet in de Italiaansche magazij nen to gaan. De Turksche vloot De Turksche vloot heeft de Dardanellen verlaten, maar men weet niet, waarheen zij vertrokken is. De Paus en de oorlog Het Vatikaan heeft laten weten dat bet hoegenaamd niet betrokken is in de buiten sporige taal van sommige leeken en geeste lijken. Het vatikaan kan die overdrijvingen niet beletten en er niet verantwoordelijk voor worden gesteld. Er is geen spraak van een godsdienstoorlog, en de katholieke Kerk beeft zoowel duizenden volgelingen en on derdanen onder de Turksche bevolking als. onder de Italiaansche. Provincie ^rutweppen. Antwerpen. Patroons. lingers en Reusens, k^io- lieko kandidaten, zijn gekozen. Wauters en Jonckheer. liberalen ook gekozen. Werklieden. Twee liberalen en twee; .socialisten gekozen. De katholieke kandida ten hebben 12 stemmen te kort om bet quo rum te bereiken. Mechelen. Patroons. Gekozen een katholiek on ■een liberaal. Werklieden. Gekozen een katholiek en. een socialist. Deze laatste vervangt een uit tredende liberaal. Turnhout. Patroons. De twee katholieke patroons' zijn gekozen. Een liberaal, uittredend lid, is gevallon. Werklieden. Een katholiek en een so cialist gekozen. Ilier ook valt een liberaal. 16e Vervolg. tJrsmar zou onder het getal der ridders op treden, en .Maria was de eer voorbehouden den overwinnaar ten aanschouwen der mee- nigte den eereprijs toe te rijken, die bestond in eenen door hare band gestikten lijfgordel. Burchtgraaf Albreclit von Hornstald de uif- noodiging van Maria's broeder beantwoor dende, w as den vorigen avond op het slot aan gekomen. 's Anderendaags, verdrong zich eene over groot© menigte nieuwsgierigen binnen de la nen van liet kasteel.Talrijke koetsen en paar den kw amen van wijd en zijd aanrennen, en, wonder genoeg, tussehen dien hoop w emelen de voetgangers, briescliende paarden en ra telende rijtuigen heerschte de grootste orde. liet feest zou plaats grijpen, in stede van op het sombere en statige slotplein, midden van een dicht, bij bet kasteel gelegen dal, welk door houtrijke heuvelen was bezoomd, waar op men eene cirkelvormige schouwplaats voor do toegestroomde liefhebbers had opgeslagen. De strijdbaan, wier grond met het fijnste zand lag besproeid, was bij middel van stevig paal werk afgesloten. Al de genoodigde edelvrou- wen waren in kostelijk gewaad gedost, de mentia diende evenwel voor nietééne burcht vrouw ouder te doeu, zoo prachtig was. zij aangetooid waut Maria had gewild dat hare vriendin met eere op het feest zou verschy- neii. De galerijen der edelvrouweu bestemd, waren versierd iuet bloemen, wapentrofeen eu wapperende vluggen, alles om 't beval- ligst ineengestrengeld. Van afstand tot af stand waren afzonderlijke palen in den grond Borgerhout. Patroons. De twee katholieke kandi daten zijn gekozen. Werklieden.Een katholiek en een libe raal gekozen. Lier. Patroons. Een liberaal en een katho liek gekozen. Werklieden. Een katholiek en een liberaal gekozen. Provincie Brabant, Brussel Patroons. Een katholiek en drie libe ralen gekozen. Werklieden. De kandidaten van het kartel zegepralen. Etterbeek Patroons. Een katholiek en een kartel list gekozen. Werklieden. De twee katholieke kandi daten zijn gekozen. De katholieken winnen eenen zetel. St-Jans Molenbeek Patroons. De liberalen winnen een zetel op de katholieken. Werklieden. De socialisten behouden» hunne twee zetels. Anderlecht Patroons. Een katholiek en een libe raal gekozen. Werklieden. Een katholiek en een kartellist gekozen. Hot is de eerste maal dat een katholieke werkman te Anderlecht ge kozen wordt. Elsene Patroons. Een katholiek en een libe raal gekozen. De katholieken winnen een zetel. Werklieden. Een liberaal en een socia list gekozen. St-Joost-ten-Noode Patroons. Een katholiek en een kar tellist gekozen. Werklieden. De socialistische kandi daten zijn herkozen. Schaarbeek Patroons. Een katholiek en een kar tellist gekozen. De katholieken verliezen- een zetel. Werklieden. De kartellisten zijn ge kozen. Sint Gillis Patroons. Een katholiek en een libe raal gekozen. Werklieden. De socialisten zijn ge kozen. Laken Patroons.Een katholiek en een libe raal gekozen. De katholieken winnen een zetel. i Werklieden. De socialisten zijn ge kozen. Leuven Patroons.-rr Èen katholiek en een, libe raal gekozen. Verkiieden. De twee kartellisten zijn. gekozen. Pruvancie Henegouwen Doornijk Patroons. Een katholiek en een libe-" raai gekozen. Werklieden. Een katholiek en een kartellist gekozen. Bergen Patroons. Een katholiek en een libe raal gekozen. Werklieden. De twee liberale kandida-. ten zijn gekozen. Charleroi Patroons De twee liberale kandidaten, zijn gekozen. Werklieden. Twee socialisten geko zen. gedreven, eenige om tot doel te dienen in de ringsteking, andere waarboven het hoofd van eenen SUrrazijn uitstak, welk de kampers met den punt van den degen hoefden weg te halen. De banieren van eiken naar den prijs din- genden ridder werden eerst triomfantelijk rond de omheining gedragen, en vervolgens op de verschillende slagboomen van het krijt geheschen waar zij te fladderen hingen. De spreuken welke op de banieren en wapen schilden prijkten, waren even zinrijk als rid derlijk deze voerde een degen op een azuren veld, voor omschrift dragende «ik vertrek, schitter en tref gene,een leeuw op een met starren bezaaide veld, met doze melding «de dapperheid verwint het gestarnte een derde, een vlammend vuur op een altaar, met 't bijschrift wat zuiver is, is eeuwig een vierde, een witten wezel welke tegen eene steile rots opklautert, met deze woor den die het wapen omkrausden «Vlek zon der vlek.» Eindelijk werd het strijdperk geopend. Ba ron von Fortling, de stem verheffende, galm de «Elk betrachtte zijnen plicht 1» waarop de stem van don wapeurechler antwoordde «Er op los Dadelijk vingen nu de spelen aan, en werden gedurende vier uren onafge broken voortgezet. De ridders wedieverdon in bevalligheid en behendigheid. Het weder was overheerlijk en de schoonheid der bekoorlijke natuur scheen niet weinig er toe bij te dragen om de alge- meene geestdrift aan te voeren. Ten allen kanten zag men veelkleurige sjerpen door de lucht zwaaien, prachtige bloemruikers, door poezelige blanke handjes bewogen, boven de hoofden zweven, terwijl de levendigste toe juichingen bij wijlen in machtige galmen door^ Gilly Patroons. Een ^atholiek en een libe raal gekozen. Werklieden. De twee socialisten zijn herkozen. Ju mei Patroons. Een katholiek en een libe raal gekozen. Werklieden. De twee socialisten zijn gekozen. De katholieken verliezen een zetel. Provincie Luik Luik Patroons. Er was geen strijd. De libe rale patroons zijn gekozen verklaard. Werklieden. De katholieken verliezen een zetel ten voordeele der socialisten. Seraing Patroons. De liberalen verliezen twee zetels ten voordeele eener lijst van gemeente- verdedigers. Werklieden. Pe socialisten zijn her kozen. Verviers Patroons. Een liberaal en een katholiek igekozeu. Werklieden. De socialisten zijn geko zen zonder strijd. Provincie Namen Voor de patroons was er geen strijd. Werklieden. Een katholiek en een socialist gekozen. Provincie @©st=» ^Baanderen. Gent. Patroons. Twee katholieken entwee 'liberalen gekozen. Getal stemmen Katholieken Bilsen, 785 De Bondt, 807 Siilër, 935, gekozen Zenner, 830, gekozen. Liberalen Callewaert, 999 Desmet, 1101, gekozen Schauwvliege, 1095; Ver- straete, 1107, gekozen. Werklieden. De socialisten zijn her kozen. Lokeren. Patroons. Een katholiek en een libe raal geiïoze». Werklieden. Een katholiek en een li- 'beraal gekozen. Provincie West-VSaandcpen. Brugge Patroons. Eeii katholiek en een ver tegenwoordiger der, burgerlijst^gekozen. De katholieken verliezen een zetel. Werklieden. j Een katholiek cn een- kristen demokraat-gekozén. Kortrijk Patroons. Een katholiek en een libe-' 'raaï'gekozen. Werklieden. Een katholiek on een -socialist gck'özen'. De katholieken Vèfrliezen twee zetels. Roeselare Patroons, IJen katholiek en ecu libe-' raalgekozeii. Werklieden. Een kartellist en een katholiek gekozen. Oostende Patroons. Een katholiek en een libe raal gekozen. i| Werklieden. Een karlellist en een katholiek gekozen. De Almanak der VOLKSSTEM, hoogst nuttig;' •kluchtig en aangenaam. In geen enkel huis van het arrondissement •zou hij mogen ontbreken. Vraag t hem aan onze verkoopers. PRIJS S® CENTIEMEN. het dal dreunden. Lang duurde de worsteling, en recht schitterend mocht zij lieeten, want de koene kampers verrichtten wonderen van dapperheid. Eindelijk was het Albrecht von Hornstald, die den palm der zege wegstreek. Wapen rechter cn wapenboden verkciv Ion luide zijnen naam, en leidden hem statiglijk tot voor Maria's voeften, die zijne handigheid prijzende hem den uitgeloofden prijs omgor de, en hem tevens, naar aloud gebruik, hare hand te kussen gaf. De bazuinen hieven een zegelied aan,terwijl het geestdriftig gejuich en handgeklap den jeugdigen overwinnaar be groetten, en een regen van bloemen en kro nen op hem neerkwam. Zijne banier werd op eenen door een koppel sneeuwwitte paarden voortgetrokken wagen geplant. Burchtgraaf von Hornstald had de edele dieren uit zijne stallen laten aanvoeren om ze baron von Fortling ten geschenke te bieclen. Het ganscho! gezelschap volgde den wagen dwars door het park naar het kasteel. In de eetzaal stonden vele dischtafels opge recht. Voor de dorpelingen werden op liet ruime voorplein en ih de tuinen allerlei ver- verschingen opgediend en wanneer de nacht zijnen somberen dekmantel over het aardrijk uitspreidde, heerschte er op het uitgestrekte grasperk en onder het frissche lommer der van licht schitterende boschjes de levendigste vreugde.Eindelijk kwam eene algemeene ver lichting der tuinen, een fakkeltocht en een prachtig vuurwerk de feestelijkheden welke voor Clementia wel stellig de aangenaamste uren van haar verblijf op liet slot barer vrien din daarstelden. Alsof de baron de neiging zijner dochter voor Jfie vermaken ten volle wilde bevredigen, stifeen hu zich or up tuo te leggen eiken dag eerie nieuwo verlustiging te verzinnen. Tegen Spanje De Portugeesche regeering heefl hij de vreemde landen geprotesteerd tegen de doen wijze van Spanje, die toelaat aan de Portu geesche monarchisten zich te organiseren in Spanje. De Portugeesche regeering vergeet dat Costa over enkele maanden, die toen deel maakte van de voorloopige regeering, naar Spanje is vertrokken om daar tecom- plotteeren tegen het "Spaansche koningdom. Er werden toen in Spanje twee republikein- ,sche officieren van Portugal aangehouden daar zij er dienst deden van «pioenen. De koningmoorders verheerlijkt Den 16 dezer maand zijn te Lissabon ver scheidene maatschappijen in optocht getrok ken naar de graven van de koningmoordeft Buica en Costa. De burgemeester van Oeiras heeft er het woord gevoerd. Priester mishandeld Zeelieden kwamen per trein te Aveiro aan. In de statie zagen zij een priester staan. Zij sprongen uit den trein, vielen den priester aan, sloegen hem ten gronde en lieten hem in bezwijming liggen. De kleppers die in den trein zaten, juichten öio afschuwelijke en walgelijke daad toe. Waar gaat het mensch- dom naartoe Aanhoudingen Voortdurend worden de priesters in groot getal aangehouden. Ten lange laatste zullen ergeene meer overblijven. Leve de vrijheid, zooals in Portugal, zeggen onze liberale en socialistische politiekers... Ons volk zal ze met klank aan de deur zetten Tegen de Duitsche Regeering. De leden van den Duitschen Rijksdag zijn •zeer opgewonden tegen de Regeering. De openbare meening heg!: in opstand te ko men tegen den rijkskanselier. De vergadering. De Duitsche bladen zeggen dat Puitsch- land kost wat kost. toegang moet verkrijgen tot den Congostroom. De Cameroun kunnen wij afstaan, als wij dat maar hebben. Over China. De Germania is er voor de Marok- kaansche kwestie maar rap uit de voelen te doen om dan met Turkyë en China te kunnen bezig zijn. De twee rijken zouden goed kun nen verdeeld worden en Duilschland mag de beste stukken niet laten wegnemen. Duilschland kan voor wat China betreft goed overeenkomen hetzij met Japan, hetzij met Frankrijk. Ook in de Bijkans zit hel scheef en er ipoet da&r ook eeji oog in 't zeil, wor- jde» gehouden, i Rooskleurig. De Temp*'» meldt dat- do''bevolking ge rust mag zijn over den 'afloop in' dè Mdrok-- kok west ie. De oplossing is enkel nog eene kwestie van tijU... liet ïs te hopen China in volle revolutie. De Chineesche regeering heeft hare beta lingen gestaakt. De revolulionnairen hebben zich meester gemaakt van 30 millioen frank die toebehoorden aan den Staat. Nationale vergadering. De nationale vergadering is Zondag hijeen jgeweest. De regent was afwezig. Yuan Shi-Kai weigert. Wij hebben gemeld dat Yuan Shi-Kai het •opperbevel over de keizerlijke troepen had aangenomen. Dit schijnt onwaar te zijn. Yuan Shi-Kai lijdt aan rhumatisme aan den voet, en zegt niet in staat lo zijn de hem aangeboden taak uit te voeren. De republikeinen overwinnen. Te Kouang Chou hebben de republikeinen Eenige dagen nadien stelde hij zijne gasten eene valkenjacht voor, uitspanning ontleend aan de herinneringen en de zeden van die middeleeuwen waarvan zijn gothiscli slot,door bouwtrant en inrichting.zoo getrouw de over leveringen had bewaard. Men was afgespro ken samen te komen op den oever van het meer, dat te midden van het park was gele gen, niet ver van eenen gistenden modderpoel die talrijke watervogelen tot schuilplaats ver strekte. In het eerste gelid der jageressen merkte men Maria op door hare vriendin ver gezeld en van een talrijken stoet edel vrouwen gevolgd, die schier allen de hupsche kleedij der XVI* eeuw hadden aangetrokken. Baron von Fortling, die op de hoffelijkste wijze de plichten der gastvrijheid waarnam,stond aan de spits der ruiterschaar. De jachtknechten in hun heerlijk kostum gedoken en deforsclie honden paarsgewijs aan de leiband houdende, draafden hem na. Toen traden de valkeniers vooruitop hunne linker vuist was de moedi ge vogel gezeten, wiens oogen door eene lede ren kap waren geblinddoekt. Achteraan stap ten in wanorde de dichte drommen der nieuwsgierige toeschouwers Wanneer men op de plek was gekomen waar het riet en waterlies het zicht op het meer benam, hield men stil, en de honden werden het moeras ingedreven om het wild er uit op te jagen. De lucht weergalmde van liun aanhoudend geblaf de oogen der jagers door- pijlden in angstige spanning do ruimte het verlangen eener voor hen zoo nieuwe jacht te aanschouwen, straalde uit hunne blikken. Eensklaps vliegt van tussehen de rietpijlen een overschoone reiger, met achtkleurig ge- vederte, op. Langzaam en met hoekige bewe gingen stijgt hij, in den beginne, omhoog doch weldra, zijne machtige vlerken open de këfeerlijke troepen verdreven. Zij hebben zich insgelijks meester gemaakt van ver scheid i andere plaatsen. De Chineesche regeering heeft spoedig groote versterking, gezonden. Het is noodig ook, want het zou te laat kunnen worden. Te Hamburg is een handelaar aangehou- houden, die getracht had zijne vrouw te dooden ten einde eene verzekeringspremie van 300.000 mark te kunnen trekken. De betichte is slechts 22 jaar oud. Hij tras in de maand Oogst laatstleden in liet huwe lijk getreden met eene kunstzangeres en had deze, ten zijnen voordeele, in drie verschil- lige maatschappijen verzekeringen doen teekenen. Elke premie dedroeg 100.000 mark. Eenige dagen geleden had de man aan zijn J autogeleider gevraagd hem en zijne vrouw per automobiel naar Blankerge te voeren. Daar zouden zij plaats genomen heb ben in eene hark, welke door den handelaar gekocht was en men zou een vaartochtje doen op de Elbe. Toen de duisternis zou in gevallen zijn, zouden de twee mannen dan de vrouw in het water geworpen hebben, en haar zoolang onderhouden tot zij dood was. Het lijk zouden zij dan weder in de hark halen en te Hamburg gaan verklaren, dat een ongeluk gebeurd was. De chauffeur zou voor zijne hulp 10,000 mark ontvangen hebben. Hij liet dat. het voorstel hem aanstond, doch verwittigde de policie. Toen de chauffeur op het aangeduide uur niet vorscheen, om met zijn patroon naar Blankenye te rijden, verloor de handelaar zijn geduld en reed alleen met zijne vrouw weg. Daar werd de handelaar aangehouden (oen hij met zijne vrouw zou plaats nemen in het schuitje. De belichte loochent krachtdadig ooit het inzicht gehad te hebben, zijne vrouw te ver moorden. In zijn bezit vond men een geladen revolver en een dolk. Zijne familieleden doen hem doorgaan als een halve zinnelooze. Begrafenis van generaal de Charrette. De begrafenis van generaal de Charrette is waardig geweest van den grooten man.Hij is Zaterdag te Loigny ten ruste gelegd. De bisschoppen van Chartres. van Montpellier, Moulins, van de Martinique, alsook velé hooggeplaatste geestelijken waren er tegen« woo,etiig. De hertog van Luynes vertegen woordigde den hertog •vafl Orleans.- De lijkmdens wordend uitgesproken» doófr Mgr. Gabiv es, le Goravlec do Traisson en meer anderen; Er wals schromelijk 1 veel volk. blo Scheuring in de Unionistische partij. Unionisten met Lord Salisbury en Austen Chamberlain aan 't hoofd, willen Balfour, den grooten leider der Unionisten huiten walsen. Er is een groep tot stand gekomen onder de leus Balfour mos', go, wat wil zeggen, voor die geen Engelsch kunnen Balfour moet er van ouder trekkenIBalfourisnochlans de eerste de beste niet. Hij is onder politiek opzicht voor de Unionisten altijd geweest wat een AVoesto voor Je conservatieve Bel gische partij geweest is. M. Balfour zal zich zoo gemakkelijk niet uit den zadel laten lichten, dan zijne vijanden wel zouden kunnen denken. spreidende, schiet hij als een pijl de lucht in. Bij het zicht van dit eerlijk stuk wild, welk niet eene alledaagscho jacht, maar wol eene ware worsteling voorspelt,hitsen de valkeniers hunne vogelen aan en wachten ongeduldig op het hevel van den baron om eenen eersten kamper te laten uitvliegen. Eindelijk, daar wordt het vurig verbeidde sein gegeven door eene schielijke beweging balt de kap, die de oogen des valks bedekt, neer,en de r jofvogel wordt in vrijheid gesteld. In den aanvang schijnt liij als verblind door het plotseling licht dat hem tegenstraalt. Met den vinger wijst zijn meester hem den vluch tenden reiger aan. De onverschrokken gier valk slaat zijne vlerken open, laat een scherp en doordringend geschreeuw hooren, en ras ser dan de weerlicht, doorklieft hij het he melruim. De verschrikte reiger poogd, doch te ver geefs, hooger en hooger tc klimmen. De valk evenwel weet zijne vlucht zoo behoorlijk te berekenen, dat hij immer boven zijne prooi bleef zweven. Telkens dat deze zich hemel waarts wil verheffen, komt hij dreigend aan vliegen en noodzaakt haar dichterbij den aard bodem te naderen. Tracht zy zich uit den kring der jagers te verwijderen, met blik semsnelheid stort hjj neer en verspert haar den weg hij tergt en vermoeit haar gedurig door zijne aanvallen, verblindt haar door zijn geklapwiek en drijft haar tot onder het gezicht der toeschouwers terug, uie van beneden gemakkelijk het gevecht tussehen beiden tot in zyne minste by zonderheden kun nen nagaan. Eindelijk schijnt de reiger geneigd den strijd aan te gaan» Wordt voortgezet.

De Volksstem | 1911 | | pagina 2