OORLOG DE ONBEKENDE WEES Keuring van Bekliengstan NIEUWSBERICHTEN. IS VERSCHENEN Vreeseliik drama te Parijs Dramatische brand te Anderlecht. Italië en Turkyë Van de 13402 ingeschrevenen kwamen er 8588 kiezers stemmCJ?.- Ge ziet, wat de mem echen om hun stemrecht geven. 5000 die niet eens willen komen kiezen. In het Zeewezen. Een onderzoek op de Mirabcau panl- serschip, heeft bewezen, dat de wanorde er buitengewoon groot is en dal het niet al te zeer moet verwonderen als er ongelukken gebeuren in den aard van deze van de Li- berlé Iena en meer anderen. DU ITSCH LAN D. Kiezing in Elzas-Lorreinen. Uit Straatsburg wordt gemeld dat de kie- iïngén voor de tweede kamer Zondag plaats hadden in Elzas-Lorreinen. Te middernacht zijn de volgende uilslagen gekend Geko zen 19 kandidaten van het Centrum waar- tusschen de nationalisten Delsor, Welerlé, Floger en Gilliet, vijf socialisten, negen kandidaten van den Lorreinschen groep, een onafhankelijke Agrariër. Den 29 zullen nog 24 ballot teeringen plaats hebben De nationalist Blumenthal en M. Laugel zijn in balotteering met een minder getal stemmen dan hunne tegenstrevers. Als ze Zondag maarniet tuimelen. PORTUGAL. Handelscrisis. De toestand in den handel laat veel te wenschen. Algemeen verwacht 'men eene scherpe crisis. CANADA Mgr. Stagni bij den onderkoning. De hertog van Gonnaught, oom van den Engelschen koning, heeft bezit genomen van zijne bediening als onderkoning van Canada. Vrijdag In- ft hij Mgr. Stagni, apostolieken afgevaardigd©, ontvangen. Zondag bij een openbaar feest, behield de koning eene plaats voor, voor Mgr. Stagni, op de koninklijke tribuun. MAROKKO Het akkoord geheel en al gesloten. Voor de eerste maal komt er bericht uit do olücieëlo kringen en dit om te zeggen dat het akkoord tusschéh Duilschland en Frank rijk gesloten is. De kwestie van princiep is heel en gansch in orde. De details zijn ook zoo' goed als opgelost hel zijn enkel eenige punten van gansch ondergeschikt be lang die nog moeten geregeld worden. En nu vooruit .met de begeerige blikken naar China en naar Turkye en naar de Balkans CHINA De Amerikaansche Chineezen. De Chineezen die in Amerika verblijven, ondersteunen de opstandelingen met hun geld. Reeds voor don oproer ontvingen zij uit Amerika Uvee millioun en half en nu wordt er aanhoudend geld opgestuurd. Opening van 't parlement. Zondag werd lo Peking bet Parlement geopend. Do troonrede sprak niet eens van de omwenteling. Enkel word er gezegd dal or een constilutionneel parlement zou tol stand komen. Te Hankeou. De revolutlonnairen zijn er meester. De Imperialistische troepen zijn te Han keou verslagen. Zij hebben kolen en rijst gevraagd, alsook versterking van troepen en schietvoorraad. De Almanak der VOLKSSTEM, hoogst nuttig kluchtig en aangenaam. In geen enkel huis van het arrondissement zou hij mogen ontbreken. Vraagt hem aan onze verkoopers. PRIJS W CENTIEMEN. 17' Vervolg. Onbeweeglijk blijft hij in het luchtruim han gen, en beidt den vijand zijnen langen en als een zwaard zoo scherpen snavel. De valk op zijne beurt bereidt zicli tot worstelen. Na ,eene wijl met oogverblindende snelheid om heen den rijger te hebben gefladderd, daalt hij eensklaps naar beneden, stijgt andermaal opx en klampt zich schielijk aan de zijden van zijn slachtoffer vast. Nu vangt ecu verwoed ge vecht aan, waarin beurtelings de valk en de reiger de overhand krijgen. De reiger opent den strijd en brengt (le valk eenen verscbrikkelijken steek toe, tus- sclien den hals en den vleugel. De giervalk beantwoordt dezen door eenen niet min ge- duchten snavelbeet en klamt zich vaster aan zijnen vijand, welken hij met zijnen krommen bek verscheurt. De reiger verdubbelt zijne pogingen genoodzaakt de worsteling vol te houden en tevens den valk, welke hem op geenerlei wijze lossen wil,te dragen doorboort hij met verwoedheid zijnen vijand, zonder zich nochtans van dezen te kunnen ontmaken.Het bloed stroomt uit hunne wonden en verft hun ne vederen in donkere kleur. Intusschen treft de valk maar zeer zelden meer zijnen tegen strever, en dan nog getuigen zijne aanvallen van eene groote krachteloosheid.Het is klaar- blijkend dat de zege zich ten gunste van den reiger gaat verklaren. Ofschoon door hunne kap verblind, slaan de valken die aan den 'strijd niet deel nemen, luidruchtig met de vleugelen en zetten hunne kuif overeind. Een valkenier treedt vooruit een nieuwe strijder zit hem op de vuist. Aan Moord en zelfmoord in een taxi. Een drama dat groote opschudding ver wekte, heeft plaats gehad te Parijs, Zondag morgen. Een taxi, waarin zich een man en eene jonge vrouw bevonden, reed langs den boulevard Poissonnière, toen plots een kreet weerklonk Moord moorrl De autogeleider stopte jjiist toen vijf schoten weerklonken. Men snelde toe. maai' de moor-denaar had reeds zijne gezellin ge dood en zich daarna gezelf moord. De jonge vrouw bad een kogel ontvangen in elke borst de man scheen tien jaar onder dan zij te wezen. Uit papieren, op hem gevonden, bleek dat hij een onderofficier is, C. Ilouppe, 35 jaar oud en gehecht aan liet Ministerie van zee wezen. De vrouw is 24 jaar oud. Zij was sinds vier jaar verloofd met dezen die thans haar moordenaar is geworden. Men denkt dat bet meisje met hem heeft willen afbreken en hij ze daarom zal hebben gedood. Roerende redding van twee kinderen. Maandagmorgen, rond 2 12 uur, werden de echtgenooten Delore, kleermakers voor damen, wonende Vlagstraat, 57, te Ander lecht gewekt door vlammengekuetter een dikke rook vulde hunne kamer. Zij stonden in allerijl op en stelden vast dat hunne werk kamer, op liet gelijkvloers gelegen in brand stond. Ternauwernood hadden zij den tijd om te vluchten. Het alarm werd dadelijk ge geven en dra snelden de pompiers toe onder de bevelen van commandant Boon. Twee kinderen der echtgenooten Delore, slapend in een zolderkamer, waren nog niet gered. De sergeant-majoor der pompiers, M. Fos- soul het gevaar uitdagend, liep door de vlammen naar liet verdiep. De beide kleinen waren reeds aangedaan door een begin van verstikking. Do moedige redder kon de kleinen beneden brengen, langs eene ladder togen den muur opgericht. Na drie kwart unrs was men het vuur meester, De twee benedenvertrekken zijn vernield geworden. De schade is nogal belangrijk. TUSSCHEN Tweede expeditie De minister van Ooidog beeft aan de le geroversten voorgeschreven een tweede expe ditie van soldaten klaar te maken. Al de beschikbare soldalen moeten voreenigd wor den. Beslissend optreden De Itaiiaansche bladen vragen kort spel te maken met den oorlog en Turkyë den doodslag toe te brengen. Een lange oorlog zou den Italiaanscben handel vernietigen. Ja de menschen die gemeend hebben dal Italië zoo al seffens profijl ging trekken uit Tripoli- tanië, die menschen zullen nog aardige kij kers zetten, eer het eenige maanden verder is. Oorlog brengt altijd een tijd van ellende •en armoe mee voor een volk. Economische crisis in Turkyë De bestuurders der banken en handelshui zen zijn nog niet bijeengeroepen. Het zal echter kortelings gebeuren om de noodigc maatregelen te nemen. Te Homs De Italianen zijn te Homs rustig aange land en de plaats blijft goed bezet. Te Benghazi De slag van Benghazi heeft veel gekost aan deltalianen. I)e Messagero verwijt den legeroverste, de troepen aan land le hebben zijn prachtig bruin vederkleed, eikent men dadelijk een wijfje. Er-dient te worden opge merkt dat in dit geslacht, de wijfjes grooter, kloeker en onversaagder zijn clan de mannet jes. Plotselings rukt men de kap afen op een pink heeft de bloeddorstige vogel zijne vlucht naar den hemel genomen. Elke list be neden zich achtende, vliegt hij regelrecht op den reiger aan, en slaat hem zijne vreeselijke klauwen in den hals. Het geschal der jacht horens, het gejuich der toeschouwers, het ge blaf der honden galmen nu wijd en zijd over de vlakte. Tevergeefs beproeft de reiger een heldhaf- tigen tegenstand te bieden. De nieuwe aan valler drukt hem tot smachtens toe, en haalt met klauw en snavel hem den rug open, ter wijl zijn makker, door de onverwachte hulp van het wijfje bemoedigd, weer heviger de worsteling hervat. Een geruimen tijd nog poogt de ongelukkige eene onmogelijk gewor den verdediging vol te houden. Door talrijke wonden zijne krachten verliezende, laat hij eindelijk de vleugelen hangen, en daalt lang zaam naar beneden.Nu heffen de beide valken een zegekreet aan, halen den överwonneling met hunnen scherpen pek ue oogen uit het hoofd, en sleuren hem tot voor de voeten dei- valkeniers. Naar een aloud gebruik bij de ja gers in dwang nadert nu eeu jachtkuecht tot den reiger, rukt hem eenige sierlijke vezelige veeren uit den hals, en reikt deze den baron von Fortling over, welke ze op zijne beurt, Maria, als de koningin van het leest aanbiedt. Andermaal stellen de jachthorens een trippe lend deuntje in, terwijl de overwinnaars hun slachtoffer opvreten, en de genoodigden zich om de valkeniers verdringen ten einde hen over de flinke africhting hunner vogelen ge luk te wenschen. gebracht bij hooge tij. en juist op dei? oogen- blik dat er veel Turk softe soldaten te Ben ghazi waren. Daarbij was do Itaiiaansche generaal veel te edelmoedig tegenover de Turken. De slag van Benghazi heeft aan de Italianen honderden rnensclienlevens en tal rijke millioenen gekost. Admiraal Aubry die te Benghazi over 15000 man beschikt, heeft te Tripoli en te Rome om versterking gevraagd. Hoeveel dooden Te Benghazi zouden de Italianen 800 en de Turken 115 dooden gehad hebben. De Italianen hebben hunne overwinning dus peperduur betaald. Het vliegen te Tripoli Kapitein Piazzi heeft Zondag twee vluch ten gedaan over Tripoli. Hij is goed neerge daald. Te Derna Hier is alles rustig. De Turken hebben trouwheid en onderdanigheid gezworen aan de Italianen. Op zee De Turksche schepen hebben in groot ge tal de. Dardanellen verlaten. Men vermoedt, dat zij op weg zijn om Itaiiaansche handels schepen buit le maken. Engeland vraagt Zooals voorzegd werd. heeft Engeland de afschaffing dor capitulation in Egypte ge vraagd. Italië en Frankrijk zijn geneigd toe te geven. Ingeschrevene hengSLen 07, waaronder 26 veulens 34 i igslen werden goedge keurd, 5 afgekeurd en 2 niet aangeboden. De volgende premiën weiden toegekend Voor denkhengsten van 3 jaar. le pre mie. 400 fr. met zilveren medalie aan M. Cobbaut, Oullre, voor Goliath (vos) 2e premie, 300 fr. met bronzen medalie, aan M. J.Van der Schuere'n, Appelterre-Eychem voor Dragon (bruin) Bijgevoegde premie met 150 fr. met bron zen medalie aan M. Th. Van Melckebeke, Ninove,voor Gaston (bruin). Voor denkhengsten van 4 jaar en meer. 1® premie 550 fr. met .zilveren medalie, aan M. J.Van der Schueren, Appelterre-Eychem, voor Brabanron (bruin) 5 jaar 2e pre mie 400 fr. met bronzen,inedalie aan M. Van den Borre, Ninove, voor - Jef do Pollaere (bruin)4 jaar Bijgevoegde premiën van 200 fr.met bron zen medalié 1. aan M. C. De Ceuleneer, Appellerre-Eychem, voor «Citoyen (bruin) 5 jaar 2. aan M. J. Vun der Schueren, Ap pelterre-Eychem, voor Canle (vos) 4 jaar. Bewaringspremiën van 700 tot 800 frank. A. Premie van'700 fr. aan M. Cobbaut,te Oullre, voor c Baron d'Appel (vos). 10 ja ren B. Premie van TÖÖ fr. aan M. Van Melckebeke, tc Ninove. voor MayeurH de ter duist (vos). 5 jaren. Bewaringspremiën van 500 fr. A. G. De Ceuleneer, te Appelterre-Eychem, voor Togo (bruin), G jaren. Bewaringspremiën vato 6000 frank (annuï teit 1200 fr.1200 fr. aan M. J. Van der Schueren, te AppeIterre'Eychcmvoor«StuarU schimmel, 7 jaren. 3° annuïteit. Voor hengslen-veuleps. van 2 jaar. le pi'. 200 fr. met zilv. med.? ttan M. C. De Ceule neer, Appelterre-Eychem, voor «Mont d'Or» vos 2° pr., 150 fr. met bronz. med., aan M. J. Van der Scheuren, te Appelterre-Eychem, voor Amiral bruin 3e pr., 75 fr, met hronz. med., aan M. Maesfrancx, Nieuwen-; hove, voor Conquérant bruin 4® pr. 75 fr. met bronz. med., aan M. Th. Van Melckebeke, Ninove, voor «Tapagour», vos; 5e pr. 75 fr, met bronz. med., aan M. J. Van der Schueren, le Appelterre-Eychem, voor Calife bruin. Doch dit was enkel het voorspel eener nog veel belangrijkere jachtpartij, tot wier wel slagen niets was gespaard gebleven. Het sein tot den optocht werd gegeven, en jagers, en toeschouwers, allen treden vooruit naar het houtrijkste gedeelte van het lustbosch.Op een ruim grasperk gekomen welk allerwege door dicht kreupelhout was opgegroeid, hield de stoet stil. Op het uiteinde dezer vlakte was eene halfronde schouwplaats opgeslagen, waarop de uitgenoodigden, plaats namen. De deelnemers aan deze jacht vatten van afstand tot afstand post ieder jager was door een viertal knechten vergezeld, die last hadden na elk schot de buksen te herladen, ten einde den jachtliefhebbers tot zelfs den schijn van vermoeienis te sparen. Naast deze knechten bevonden zich met lange speren gewapende jachtgezellen om desnoods den schutter tegen alle gevaar te kunnen behoeden, dementia had plaats geno men op eenige stappen van Maria, die gewa pend met eene buks waarop enkel één kogel stak, op eiken haas of ander klein wild vuur de, welke onder haar bereik kwam,zonder dat ooit haai' schot misraakte. Aan dit gelederen- vuur,of veeleer aan ditbloedbad kwam slechts een einde wanneer het neergevelde wild bij honderden werd geteld. Het hoorngeschal zich mot het geroep der kloppers en het gehuil der honden vermengende, bonsde weer in machti ge galmen tegen den hemel op. De grond was met gesneuvelden bedekt, die in hun bloed te zwemmen lagen. Wanneer de jacht ten einde liep, was de avond daar. Eensklaps werd het grasperk en de lanen v'ah het bosclr'als bij tooverslag ver- li.-lif -.or bvorgrooto glinsterende vuurbollen, welke in Turkye onder dén naam van «Ma- chala's» zijn bekend en eene levendige klaar- Brussel. Zonderlinge zelfmoord. Eeu drietal personen die Zondag avond langs de Barthelemylaan te Brussel gingen, wer den aangesproken door een persoon die zei dat hij zicli ging verdrinken. Hij wierp zijn jas en klak weg, sprong in 't water en zonk. Een toegekomen agent bracht de klak naar liet kommissaridat en het ingesteld onder zoek wees uit dat de verdronkene een 25-ja- rige jonge man was, Frans X...., tapijllTe- w erker. De wanhopige was reeds opgesloten ge weest uit hoofde van geestesstoornis. Maandag morgend werden peilingen ge daan om zijn lijk op te halen. Uitgeplunderd. Een landbouwer van Waver, bezocht Zondag onze hoofdstad. Hij maakte kennis met eenen kerel, die hem 's avonds naar de Luxemburgslalie leidde. Achter de Congreskolom viel deze liern eens klaps aan, ontrukte hem zijne geldbeurs, zijn zakuurwerk met ketting en vluchtte. Eene klacht werd neergelegd in het kommis- sariaat der 4® afdeeling. DoodcUjk ongeluk in de Noordstatie. Maandag rond den middag, was de 23jarige spoorwegwerkman Norbert Cellier, afkom stig van Assesse-bij-Namen, aan het werk in d«-. Noordstalie, ter hoogte der Rogiorstraat, toen hij door den trein 2812 Brussel-Kortrijk verrast werd. De ongelukkige werd letterlijk in Iwee gesneden en bleef op den slag dood. Het lijk werd in een laken gewikkeld en naar het doodenhuis overgebracht. Een on derzoek is geopend. Diefstallen. In een magazijn der NieuwsIraat werd gisteren eene nel gekloede dame, zekere Joanne N.... wonende Nieuw- brugstraat, aangehouden, toen zij aan ver- schillige uitstallingen koopwaren gerobberd had. De dievegge is opgesloten. Maandag namiddag ontmoette Mov. B wonende Donnystraat te Curegem, toen zij van den tram slapte,op de Beursplaals. twee kerels die op den tram gingen. Eenige oogen- blikken later stolde Mev. B vast dat haar geldbeugel, eene belangrijke geldsom inhou den, verdwenen was. Een onderzoek is geopend. Behendige bedrieger. Maandag morgend huurde een net gekleed heerschap een rijtuigen deed zich naar verscheidene handelshuizen van Brussel en voorsteden voeren. Overal wist hij de handelaars ver trouwen in te boezemen, troggelde eenige koopwaren af en deed zich ten slotte naar een spijshuis op de Muntplaats voeren. Daar at en dronk hij voor twee of drie man, en terwijl het rijtuig buiten wachtte, vertrok hij langs een anderen uilgang zonder zijn eten le betalen. Verscheidene klachten zijn tegen den be drieger neergelegd. Noodlottige onthnooping. Mevr. Baillot, echtgenoote Detrée, 35 jaar, Metaal straat, te Sint-Gillis, wérd dézer dagen door eene auto-taxi omgeworpen op de -Zuid laan en gevaarlijk gewond. Zij overleed Zondag nacht in het St-Pielersgasthuis. Het parket w erd van dit sterfgeval verwittigd. Beproeft de wonderbare en onschade lijke Cachetten GA UT HIER, krachtigste geneesmiddel tegen Migraine, Hoofdpijn, Zenuwpijnen. Hunne uitwerking is radikaal en bijna omniddelijk. 6 Cachetten 1 fr. 13 Cachetten 2 fr. in alle goede apotheken, zooniet schrijven apo theek Gaulhier, Mechelen. 1505 St-Joost-ten-Noode. Kind gewond. Het paard van eene melkboerin van Woluwe ging Maandag op hol in du Liedekerkestraat. Het 12jarig dochterken, Louisa Vamle Stee- no, Twee Torenstraat, werd door het dier omgeworpen, de wielen der kar rolden haar over 't lichaam. Het meisje werd diep ge wond aan het hoofd en haar rechterarm ge broken. Op den hoek van den Leuvenschen steenweg kon men het paard tegenhouden. te verspreiden. Meteen flikkerden er aan de ramen van het oude slot tal van lichtende pun ten, als wilde het logge gebouw zich in schit terenden tooi steken om de gasten te verwel komen die weldra in zijne ruime vertrekken vergaderen zouden. Ofschoon tot do salons van baron von Fortling niemand was toegela ten geworden dan de voorname lieden die van een uitnoodigingsbiljet waren voorzien, be liep hun getal echter zoo hoog, dat zij zich letterlijk er in verdrongen. Deze opgewekte menigte en di.o overvloed van tintelende lich ten, stak wonderlijk af op die sombere gewel ven, die wapen trof eën, die kleedingstukken en kostelijke sieraden van vroegere tijden af komstig. Met zijne gewone bevalligheid hield de ba ron de eer des huizes op. Men disclite deze hon gerige schaar jagers en .jageressen een keurig maal op.en vervolgens ving een gansch eigen aardig koncert aan. In eenen hoek der ruime zaal had men een orgel van gedrochtelijke af meting geplaatst, wiens bouw, tonen en ver sierselen getrouw die kunstwerktuigen met koperen orgelpijpen en overgroote blaasbal gen weergaven, waarmede onze godvruchtige voorvaderen in de middeleeuwen hunne dom kerken begiftigden. Bij de statige tonen dezes orgels kwam zich eene begeleiding van blaastuigen door Bo- heemsche toonkunstenaars bespeeld, voegen. Het is eenieder bekend wat hoogen trap van volmaaktheid de speel tuig-muziek aldaar heeft verworven. Ten einde de begoocheling te vol- ledigen,voerde men enkel Öie oude vaderland- sche melodiën uit,welke door de overlevering van geslacht tot geslacht waren bewaard ge bleven. In de tusschenspelen lieten eenige jachtkriechten, op eenen toren, die boven het slot uitstak, gezeten, een vroolijk jaclitdeunt- Schaarbeek. Een policieagent in cm waterpul, Gisteren morgend, 1 uur, werd iu het kommissariaat, Thiéfrystraat, de hulp der policie ingeroepen. Men beweerde kwaad doeners gezien le hebben in een onbew oond huis op de Rogierlaan. Twee agenten werden ter plaats gezonden, doch zij ontdekten geen spoor van dieven. De agent S.., opzoekingen doende in den hof. viel in een waterput, welke open was gebleven, doch werd door zijn collega gered. Het is zoo gemakkelijk van extra kof- iio te maken. Gebruikt dn Bil terpeeën der Trappisten Vincart. Men vindt z'overal. 1500 E St-Jan-Molenbeek. Kind erg verbrand. Gisteren bad de echtgenooie Berrevoets, wonende Van den Bogaerdest raat het wiegje, waarin haar 2jarig kind sliep, dicht hij de brandende sloof getrokken. Het beddegoed vatte vuur en vooraleer do moeder de vlam men had kunnen uitdooven, had 'L arme kind reeds gevaarlijke brandwonden bekomen aan armpjes, beeneii en hoofd. Het kleine slacht offer is in hopcloozen toestand naar liet gast huis gebracht. Valsche munt. De policie van Mo lenbeek zoekt oenen kerel op van Franschen oorsprong «lie valsche stukken van 5 frank in omloop hoeft gebracht, dragend de beelte nis van Leopold II en hot jaartal 1874. Ver scheidene dezer valsche stukken werden in beslag genomen. Tervuren. Bloedig gevecht. Gisteren avond is een bloedig gevecht ontstaan, ten gevolge van een politieleen twist in de lier- berg van den beer Van den Eynde. Een der vechters kreeg een slag in het oog, en werd zoo zwaar gewond dat het oog- zal verloren zijn. Sint Gillis. Erge val. Maandag na middag, is dc 23jarige schildersgast Emiel Din de Lange Hagenstraat, door een vensier der eerste verdieping gevallen. De ongelukkige werd een heen gebroken en erg aait liet hoofd gekwetst. Zijn toestand is zeer bedenkelijk. Vorst. Ere, ongeluk. Maandag na middag kwam eenen wagen, geladen met tonnen blèr, uit de brouwerij Borremans gereden, toen een olektriefto train op den wagen hotste. Deze werd verbrijzeld, de ton nen bier stuk geslagen en de paarden erg gekwetst. De twee brouwersgasten waren ook ten gronde geslingerd en zeer erg ge kwetst. Na door een geneeeheer verzorgd le zijn geweest, werden keidon naar buime wo ning overgebracht. Wélt is Catz 't beste maagbilter. Antwerpen. Trambotsing. Zondag avond had op den boek der Kunst-en Keyscr- leien eene botsing plaats lusschen twee trams. De geiiaamdo Florent Gacrs, 36 jaar wonende Kerkstraat, die zich in liet sleep- rijtuig bevond, is boven liet linkéröbg ge kwetst. Jules Van Donidck. 20 jaar, wonen de Turiïhoutsche baan, werd aan het linker been gewond. Nog een lijk opgevischt. Aan afdak 17 heeft men ook hei lijk opgevischt van Mathilda Holders. vrouw Muyshondt, schip- perin van do Sarnbre et Escaut die den 30 September tijdens den storm in de Schel de verdronk. Lijk opgevischt.Zondag morgend, heeft, men uil de Schelde Ier hoogte van afdak 22, het lijk opgevischt van den ge il aamden R. Walter, machinist van den stoomer Zeebrugge OP '1 dezer viel do ongelukkige, bij toeval in de Bonapartedok, en verdronk. Bedrogen. De landverhuizer E. Ma chili z. maakte aan de de. Middenstatie kennis met twee personen, Engelsen spre kende. Toen do man door zijne scliijnvrien- den verlaten was, stelde hij vast dat hem 60 dollars, benevens zijn gouden uurwerk, ont futseld waren. Do schelmen worden door de policie opgezocht. je hoorendat net als een door den hemel te ruggekaatste galm, in de feestzaal weer klonk. Tijdens de toonkundige avondtoonen welke op het slot waren gegeven geworden, had dementia reeds meermaals eenen jongeling opgemerkt wien een zwartkleurige blinddoek voor de oogen was gespannen, en die door eene jonge vrouw, met fraaie houding, doch wier gelaatstrekken door eenen dichten sluier waren verborgen, bij de hand werd geleid. Nu bespeurden zij hen weer, daar zij dichtbij liet orgel hadden plaatsgenomen. Beiden schenen een overgroot genoegen in de muziek te schep pen. Zij vroeg den burchtgraaf von Ilornstald, die aan hare zijde zich bevond, wie de beide jonge lieden waren, welke het leest dooi* hun ne tegenwoordigheid veeleer schenen te ver gallen dan te opvroolyken. Die heer, vernam zij nu. was graaf von Leynst,en de jonge vrouw die h©m vergezelde, zijne gemalin. Hunne levensgeschiedenis was allerbelangwekkendst. De graven von Leynst en von Tnorn,reedt door innige vriendschaps handen, welke dooi' talrijke en gewichtige diensten waren bevestigd geworden, aan el kander gehecht, besloten deze dooi' bloedver wantschap nauwer nog toe te halen, en hunne kinderen van schier gelijken leeftijd, door het huwelijk te verbinden. Theodoor von Leynst. eenige erfgenaam van dit doorluchtig stamhuis.werd dau samen met «le jonge Constantia grootgebracht. Van hare teederste jeugd af aan had het meisje bewezen dat bare goedhartigheid hare. beval ligheid evenaarde. Wordt voortgezet.

De Volksstem | 1911 | | pagina 2