BUITENLAND. DE ONBEKENDE WEES Be geheimzinnige misdaad van Vorst NIEUWSBERICHTEN. PORTUGAL. De koningsgezinile Beweging. IS VERSCHENEN De zaak Vermeersch geloóven dat ik op don terugweg ben en ik '.acht mjj gelukkig do -beschaving to gemoet ie gaan. Inderdaad, naarmate ik Boma nader, bewonder ik meer en meer de doel treffende pogingen der schrandere Belgen, die. in Kongo, de verkeermiddelen verbe torden en meermaals heel en gansch aan legden. De bevelhebber der haven van Kongolo is heer Holmguist, die alhoewel Zweed, hel als punt van eer aanziet de Belgen goed te ontvangen. Onder zijn gebied slaan drie onzer landgenooten. Een dezer is hier met zijne dame, Madame X, do eenigste witte vrouw van K&ugoio, beschikt over eene allerbeste gezondheid, welke op haar rond Mecbelsch wezen lo lezen staat. Eerbied voor die koene vrouw, die den moed heeft haren man in een ver afgelegen streek te volgen Te Kongoiogeniet die eenigste dame groote achting, en ft is verdiend. Zoo 't schijnt, zal ik morgen de gelegen heid vinden, met den trein, mijne reis tot ■Kinda voort te zetten. Ook heb ik gebruik gemaakt van huidigen morgend, om hel missiehuis der eerwaarde paters van den II. Geest te bezoeken. Daar ik voortaan mijne tent niet meer zal noodrg hebben, was ik overgelukkig dit nut tig lijnwadenhuis te schenken aan de paters. Xiemand kan daar beter gebruik van maken dan die voorbeeldige voortplanters van het kristen Geloof, die menigmaal in ?t hart van Kongo dringen, om het woord.Ghri.fli aan de verachterde volkeren te veropenbaren. De woonhuizen- der missionnarissen omringen reeds de opreizpnde gebouwen van liet toe komende missiehuis. Buiten vader overste, pater Villelasont moette ik daai- ook pater en dokter Maurice die zich uitsluitend onledig houdt met den oorsprong, de gevolgen en de heelmiddelen der slaapziekte te bestudoeren. De derde pa ter is de eerwaarde heer Windbals, met den welken ik het geluk zal hebben morgen te reizen. Naar alle waarschijnlijkheid, zal heer De Meulemeester, bevelhebber der Kongolosche troepen, ook van de onzen wezen. Hij zal me dus te aangenamere reisgezel zijn,daar ik hun meermaals in Geeraardsbergen ontmoette, in gezelschap van zijnen oom, den lieer Politie commissaris De Meulemeester. Is Kongolo zoo niet het centrum, dan toch het vcreenigingspunt voor de vervoermid delen der maatschappij Chemins de fer du Congo supérieur au:c grands Lacs Van Boma tot Iiongolomoet men niet meer te voet.gaan of por prauw varen men be schikt van spoorbaan of stoomboot. Een weinig lager dan Kongoloaan het punt E, komen, gelijk we Zaterdag zagen, de waters van de Lukugaricieruit het Tctnganiha- mecrzich storten in deze van de Lualaba. Vroeger heeft men grondig onderzocht of de Lukuga in gansch haren loop niet zou kun nen bevaarbaar gemaakt worden doch de ondiepe plaatsenen uitstekende rotsen maken dien- waterloop zoo onbenulbaar, dat men besloot langs den linkeroever der Lukuga eene spoorbaan aan te leggen. De werken zijn reeds vér gevorderd en binnen 't kort zal men dus van Kongolo55 kilometers op de Lualaba varen, en daar aan punt E den nieuwen spoorweg, het Tan- gamka-meer bereiken. Het Tanganiba-meer afvarende, zal men te Moliro aanlanden en daar zal volgens een ontwerp een nieuwe spoorbaan tot Pweto gelegen op liet Moero- xncer leiden van l'welo zal men op het oer o-meer x aren tol Kil tea. Van daar zal de Luapula bevaarbaar gemaakt worden lot "Kascnga en dit punt, afgelegen 7 dagen gaans van Elisabclhstad, zal er mede per trein verbonden worden. Wanneer die aansluitingen tusschen Boma ■en Elisabclhstad zullen beslaan, 'l zij door iden beschreven weg, 't zij door de ijzeren •baan Kamhove-Dukama, Kasa'i, dan alleen zal de Katanga voordeelig kunnen bewerkt worden. Goed heil, spoorbaanleggers en 18c Vervolg. Op vijftienjarigen ouderdom waren de ge- ivoelens der jongelui reeds wat zij gansch liet ileven zouden wezen. De kasteelen der beide adelijke heeren paalden schier aan elkander. Doordien dementia de lessen van haren jon gen vriend volgde, was zij ook spoedig bedre ven in die oefeningen welke do lichaams krachten ontwikkelen, zonder evenwel de schoonheid te schaden. Hetgeen tusschen bei- tden eene grootere overeenstemming van ge voelen nog daarstelde, was eene zelfde en le vendige neiging tot do muziek, wat ten overi ge den Duitschers, in 't algemeen, aangebo- iren schijnt. De gansche streek door stonden zij bekend als toonbeelden aller volmaakthe den en deugden,en reeds waren hunne ouders op bedacht den dag der huwelijksplechtigheid fe bepalen, wanneer onverhoeds de oorlog losbrak. «De wetten zooals g'y er niet van onbewust zult zijn gebleven, leggen den edelman den persoonlijken plicht op ter verdediging van het vaderland in het harnas to vliegen en in de groote aangelegenheden, wanneer het ge vaar dreigend is en de gansche natie naar de wapens grijpt, trekken de Duitschc edellieden met ontplooide vaan, aan de spits hunner leenmannen ten strijde. Graaf von Leynst wien de roem zijns vaderlands nauw aan het hart lag,wenschto vurig dat zijn zoon aan den op handen zjjnden veldtocht deel nemen zou. Constautia, hare smart verkroppende, om en kel aan de eervolle toekomst van Theodoor te denken, ging meteenen ongemeenen moed de toebereidselen na eener reis die door do wis- rivi?rverbeteraars, gij opent de wegen der beschaving en des koophandels Terwijl ik hier aan 't schrijven ben, zijn de zwarte werkers de roöd-glociendê nagels van het ijzeren schip aan het aansluiten men zou zich waarlijk in de nabijheid van een Europeesclie ketelfabriek denken. Ik heb dezen morgend dit toekomende vaartuig, met naam Ingenieur Adam geweest be wonderen. Het is 46 meters lang, 9 meters breed, 2.50 meters diep. Het zal ledig 1,20 m. in het water zakken, en drager van 250,000 kilos, zal het 1,60m. onderwater zitten. Om dat schip te bewegen, zal men beschikken over eene kracht van 220 paar den en twee waterwielen bij middel van vier roeren zal liet bestuurd worden. De waterwielen, in de buitenronde, zijn ver vaardigd uit omklinkende planken, zoodat het water er niet op blijft en geen nutteloos gewicht medebrengt. De ketels zullen bij middel van hout verwarmd worden, daar men het hout voor het afhakken heeft. Do opbouw van een tweede ijzeren schip, bestemd tot sleepboot, wordt een dezer dagen aangevangen. Het zal den naam van Con stant de Bit rietdragen en twee schuiten van 200,000 kilos kunnen voorttrekken. Deze sleepboot zal 48 meters lang zijn en 6,50 meters breed twee stoommachionen, elk van 125 paarden", zullen dit aanzienlijk vaartuig bewegen. Kongolo voordeelig gelegen is ook schoon aangelegd. De woonhuizen der Belgen slaan op afstaiïd-van de Lualaba's breedcn" stroom. De gehouwen van den ijzeren wég en de aan gelegde baanwerken geven een uitzicht van nijverheidsstad, terwijl de overkant der rivier door menigvuldige en achtereenvol gende bergen is afgezet en het geheel uit zicht een schoon voorkomen heeft. Het is een beginnend Luik, in Kongo gelegen Men ziet hier einde ver en men ademt goéden frisschen lucht. Ook zien al de blan ken en zwarten er gezond uit. Rond 3 ure komen zwarten aangevaren met een kleine prauw, waarop eene hesp en de kop van eenen hyppo liggen, voor onze riemers bestemd, 'tlsde hesp van een der drij hyppos, volgens de verklaring der zwar ten. door ons gisteren gedood. Eene hespop drij heesten dat maakt de rekening niet, daar hier gelijk elders, drij beesten zes achter hespen moeten geven doch alles wel inge zien, krijgen we nog te veel. vermits we streng genomen op niets recht hebben en zoo de gelegenheid vonden hyppovleesch te proe ven. Dit vleesch, rood. sponsachtig en zoet, gelijkt aan paardenvleesch zulks mag u bevestigen uw Kongotr otter Men voorziet dat Karei Van Eeckhout., aangehouden als vermoed olijke dader der moord bp M. Anneessens gepleegd, zal wel licht spoedig in vrijheid gelalen worden, daar zijn alibi om zoo te zeggen rotsvast staat. Een dagbladschrijver hoeft de broeder van Karei Van Eeckhout, die met hem de hoeve van -Nijvel bestuurt, ondervraagd over hel al of niet tegenwoordig zijn op de hoeve van den aangehoudene, den nacht der misdaad. Een hoeveknecht, in dienst van M. Parse- naere, wiens hengsten ook in de stallingen der hoeve van Van Eeckhout verblijven, verklaart dat hij rond 10 ure 's avonds eens naar de hoeve gekomen is. om te zien of de hengsten nog goed gestald waren. Hii heeft dan gezien dat M. Karei Van Eeckhout op ronde was in do hoeve. Zulks was tegen dezes gewoonte, doch de knecht van M. Parsenaere wist waaraan zulks toe te schrijven was. De knecht van Van Eeck hout, die gelast was met de bewaking, was in den valavond smoordronken te huis geko men en liever dan op den dronkaard lo ver trouwen, deed Karei Van Eeckhout zelf de ronde. pelturige kansen van eenen bloedigen krijg, wellicht van langen duur, mogelijk zelfs eeuwig zou wezen.Van verlangen blakend om zich aan den dienst zijns vaderlands toe te wijden, bespoedigde Theodoor den stond des ver trek's, dewijl licrn door dezen oorlog de gelegenheid werd aangeboden zich zijner bruid waardiger nog te maken. Eindelijk werd de dag tot de afreis bepaald.In den voor avond van dien gedenkwaardigen dag, werd op het slot het plechtig verlovingsfeest ge vierd, zoodat de jonge graaf zijne strijdmak kers vervoegen ging, de zalige verzekering met zich voerende eenmaal Constantia's echt genoot te worden. n Doch terwijl de jonkman op de slachvel- den lauweren op lauweren verwierf,werd Con stautia door eene afgrijselijke ziekte aange tast, op een bed van smarten neergeworpen, en weldra stond zij met eenen voet in 't graf. Eene kwaadaardige pokziekte had de schoone maagd, och arme 1 tot haar slachtoffer geko zen, en eenen geruimen tijd zweelde zy tus schen leven en dood. De geneesheeren slaagden eindelijk erin haar aan het graf te betwisten,doch vermoch ten het niet do sporen door de besmettende kwaal nagelaten, weg te nemen, en te belet ten dat het zoo bevallig gelaat waarmede do natuur haar begaafd op eene afzichtelijke wij ze werd geschonden.Haar werd slechts toege laten beur beeld in eenen stalen spiegel te be schouwen als wanneer zij schier gansch was hersteld doch hij liet zicht van dit afschu welijk pokdalig wezen welk haar zoo wreede- lijk uit den spiegel tegengrijnsde, greep haar eene onbeschrijfelijke wanhoop aan, en wa- nendo dat Theodoor nimmer er in toestem men zou, misvormd als zij was, haar tot zijne vrouw te nemen, smeekte zy God als eene 's Anderdaags morgends, om 2 uT9- dc knecht teruggekeerd, bm een hengsten Veu len te halen. Dan was $11 es gesloten op de hoeve, doch op het geklop deed men open, en 't was Karei Van Eij-ckliout zelf, die hel veulen losmaakte en achter den knecht de poorten sloot. Indien Van Eeckhout nu plichtig is. moet de misdaad gepleegd zijn tusschen 10 ure 's avonds en 2 ure s morgends. In dat tijd verloop zou hij dus van Nijvel naar Vorst moeten gereden zijn. Nu is het zeker dat li ij niet per trein gegaan is. Zijn rijwiel was niet berijbaar en nu is het ook bewezen, dat de motocycle van Karei Van Eeckhout op 15 November te Eisen e was. Dus kan Van Eeck hout niet naar Vorst geweest zijn. Uit het onderzoek is gebleken, dat Karei Van Eeckhout in den omtrek der hoeve zeer hoog geschat wordt. Ook hebben al de ge tuigen verklaard, dat in zijne betrekkingen met het gezin Anneessens nooit iels ver dachts bemerkt werd, In beroep. Mev. Anneessens heeft beroep aangetee- kend, tegen de bekrachtiging van het aan houdingsmandaat, tegen haar afgeleverd. De brief der kaartlegster. Wij hebben reeds gesproken over den he mel) ten brief der kaartlegster, waarin er melding gemaakt werd, dat mev. Anneessens spoedig met haren vriend zou kunnen leven, daar haar man weldra zou bezweken zijn. M. Anneessens zou dezen brief ontvangen hebben te Nizza, daags 'nadat zijne vrouw hem daar vei laten had, om te Vorst do villa in gereedheid te brengen tegen dat M. An neessens terugkeerde. M. Anneessens bewaarde den brief en gaf hem Dij zijn terugkeer aan een vriend, zeg gende Indien ik ooit vermoord wordt, zal deze brief mijne moordenaars doen ontdek ken De vriend heeft dezen brief aan den onder zoeksrechter gezondeh. FRANKRIJK Afschuwelijke misdaden. Te Marvéjois komt ?de rechter 23 men- -schen te veroordeel en* beschuldigd van de vreeselijksle misdaad/Tijdens het H. Sacra mentscongres hadden deze lieden liet pause lijk vlag uitgestoken. De rechter heeft zc allen schuldig bevonden en veroordeeld tot 1 fr. boet. Onlangs werden in eene stad per sonen voor hetzelfde feit vrijgesproken. Wij vragen ons afWat beteekent toch het menschelijk gerecbA Hier veroordeelen en daar vrijspreken voor één en hetzelfde feit! Ondervraging. In het Fransche Parlement gaat er eene interpellatie gedaan worden over het ver gaan der Liberté DU ITSCH LAN D. In den Rijksdag. In den Rijksdag heeft er eene bespreking plaats gehad over de levensduurte, liet mi nisterie heeft gelijk gehaald, met te zeggen dat de grenzen niet konden worden open gezet. ENGELAND Algemeene Werkstaking. Tegen Kerstmis zal er eene algemeene werkstaking plaats henben van ijzerenweg- hedienden en mijnwerkers. Als men die niet kan voorkomen, zal het geene kleine ramp /.ijii voor Engeland. Verdeeldheid bij de republikeinen. De verdeeldheid bij do republikeinen is overgroot. De oud-ministers worden door de uiterste elementen op straat aangevallen. gunst af haar toch van deze wereld w eg te halen. Te vergeefs poogde haar vader en graaf von Leynst de verdwaalde maagd nopens de gevoelens van harén bruidegom gerust te stellen, niets mocht haten. Gedurig door dien vreeselijken angst gekwollen, verstouten te worden door hem wien zij reeds als haren ge maal had leeren beschouwen, bleef zij voor allen troost onvatbaar. Als eene tengere bloem zag men haar verwelken en wegkwijnen, en wat men ook beproefde, niets scheen nog in staat een sprankeitje vdn hoop in dit uitge doofde hart te doen heüopvlammen. De gods dienst alleen kon nog bijwijlen dit terneerge drukt gemoed opbeuren. Dan, op zekeren morgend dat zij in stilte weende aan den boezem van haren geliefden vader, die haar bezwoer tocli moed te vatten en het leven te aanvaarden, als ware het slechts uitliefde tot hem,trad i}olijfknecht,die Theo door ten strijde had vergezeld, eensklaps het vertrek, waarin zij zich bevonden, binnen, en kondigde hun aan, dat zijn meester hem op den voet volgde. En eindelijk reeds hoorde men zijne stem onder de geweiver. der gaanderijen weerklin ken «Constautia waar zijt gij galmde hij. Bij deze zoo duurbare klanken, bedekte de rampzalige, die zich do kracht niet meer er toe gevoelt weg te vluchten, haar gelaat met haren zakdoek «Theodoor, ach! om Gods wil,nader mij niet!» kreet zij «mijne schoon heid is teeuemaal vergaan. Ik kan u niets meer aanbieden, niets... behalve mijn hart, dat altijd even liefderijk voor u klopt.» «Wat verneem ik daar"?... doch zie mij even aan, duurbare Constah'tia «Neen, neen gij zoudt van ijzing de kamer uitvliegen.» «Eliwat bekreun ik ihy ook om uwe schoon- Chagas, de minister president, heeft zijn ontslag willen geven; hij heef* het enkel ingetrokken toen men hem deed inzien, dat zulks een allergrootste gevaar ging ople veren voor de republiek. IJselijke wreedheden. De wreedheden die men pleegt op de poli tieke gevangenen, zijn afschuwelijk. Open lijk worden er schuimers aangetroffen die er op roemen 's nachts politieke gevangenen mishandeld te hebben, en toon en dan eene klets haar, die zij bij een priester hebben uitgetrokken. De republikeinsche wachten laten maar begaan... Tn de gevangenissen zeifis de behandeling afschuwelijk, hoewel men niet eens weet, wat die menschen misdaan hebben, hoewel men niet eens heeft onderzocht of ze schul dig of onschuldig zijn... Ziedaar de vrijheid, die ook onze Belgische kartelmannen droomen voor België. Welnu, Belgische kiezers, hebt ge geen goesting om dit hatelijk, dit verfoeilijk Por- lugeesch regiem in België in te voeren Dit zult ge moeten bewijzen met do kiezing van Mei... CHINA De revolutie. Die revolutie is geen gewoon feit dat kan -gelijk gesteld worden met een gewone fait divers Het is de omwenteling in een land van vier honderd millioen inwoners.Geheel liet Noorden is in opstand. Sun Vat Sen, de leider der revolutionnairen, heeft verklaard dat op 200 kilometers ten Noorden van Hankeou een beslissenden slag zal plaats hebben. De revolutionnairen rekenen er op dat in het garnizoen te Peking verschillende regimenten gemeene zaak zullen maken met de revolutionnairen. - Nieuwe bijval voor de omwentelaars. De revolutionnairen zijn meester van Nan- Tchang. ten Oosten van Kiang-Si en van Sinang-Fou ton Westen van den Ghen-Si. Kin-Kiang is ook in handen gevallen van de rebellen. MAROKKO Bepaalde oplossing. Ons bericht van gisteren wordt heve°tigd. Do Marokkokwestie is zoogoed als geregeld tusschen Duilschïand en Frankrijk. Frankrijk staat aan Duitschland een groot deel van zijnen Congo af en Duitschland geeft aan Frankrijk zijn Cameroun. De mogendheden die de akte van Algesiras geteekend hebben, zullen thans ook hunne goedkeuring moeten schenken aan dio overeenkomst. De Almanak der VOLKSSTEM, hoogst nuttig kluchtig en aangenaam. In geen enkel huis van het arrondissement zou hij mogen ontbreken. Vraagt hem aan onze verkoopers, PRIJS W CENTIEMEN. Op aanvraag van M. De Landtshecr, on derzoeksrechter, zijn M. Faivre. kommis- saris dei' opsporingsbrigade te Parijs en M. Chapuy, derzelfde brigade, die zich te Parijs bijzonderlijk met de zaak Vermeersch hebben bezig gehouden, voor eenige dagen naar Brussel gekomen, om er door den on derzoeksrechter gehoord te worden. Beiden werden onmiddelijk door den on derzoeksrechter, M. De Landlsheer ontvan gen en hadden met hem een zeer lang onder houd, dat bijzonderlijk liep over het verblijf van M. J..., en zijne vriendin op de villa van M. Vermeersch. Hunne verklaringen brachten echter tot hiertoe nog geene nieuwe feilen aan het licht. M. J..., houdt nog steeds slaan, dat zijne gewezen minnares hem valschelijlc be- beschuldigd heeft en hij voor niets in de zaak der moord betrokken is. beid, toch kan ik uw zoet gelaat r.iet meer beschouwen Bij (leze zonderlinge woorden heft de on gelukkige maagd het hoofd op, en ziet haren bruidegom strak in de oogen. Theodoor was blind: een vuurschot had hem van het gezicht beroofd.» Dank, o mijn God, lispelt Constautia zich geknield ten gronde werpende; Theo door, ja, voor eeuwig zullen wijverbonden zijn! Gij zult mij uwe liefde met hoeven te onttrekken Ik zal uw leidsman wezen, en immer, immer zullen wij elkander blijven be minnen. Weinigen tijd nadien traden zij in den echt. Wellicht wierd nooit eon paar aange troffen, dat meer verdiende gelukkig te zijn, en nimmer ook genooten echtelingen eene grootere zaligheid.De gravin wijkt geen stond van de zijde haars gemaals en overal geleid zij zijne schreden,en omringt hem met de teeder- ste zorgen. De droevige toestand tot welken zij haren aangebeden echtgenoot gebracht ziet, schijnt hare genegenheid voor den onge lukkige nog aan te hitsen. Indien zij haar ge laat achter eenen sluier verborgen houdt, is het niet dat zij zich schaamt hare misvormde wezenstrekken te toonen, neen enkel de vrees dat eene opmerking van wege hot pu bliek betrekkelijk hare verwelkte schoonheid haren echtgenoot zou komen bedroeven,noopt haar er toe aan.» Terwijl burchtgraaf von Hornstald demen tia deze treffende geschiedenis meedeelde was het lconcert ten einde geloopen. Men opende de vensters der feestzaal die uitzicht gm "ii op het meer, waar een prachtig vuurwerk ging afgestoken worden. Die door elkander kruipende en zich in de heldere wateren w eerkaatsende vuurmolens Brussel. Familiedrama. In de No telaarstraat. heerscht oneenighcid in 't huis gezin van M. M...., oud-hotelhouder. Zijne vrouw en zijn schoonzoon spannen samen tegen hem. Gisteren avond, ten toppunt van woede, schoot M...., tweemaal zijn revolver af in de richting zijner vrouw en van zijn schoonzoon hij trof evenwel niemand. Daarna ging M...., op de vlucht en men heeft hem niet meer weergezien. Het schijnt dat al de huishoudsters, liefhebsters van uitgelezen koffie, de Bitier- peeën der Trappisten Vincart gebruiken. Zij welen wat lekker is. 1500 F Schaarbeek. Uit het vensier gespron- ijn de Gaucheretstraat is do winkelier Philip S... sinds lang ziek en zijne ziekte heeft zijnen geest in de w ar gebracht. Gister in een aanval van waanzin, sprong de zieke door het venster van het eerste verdiep. Hij kwam zich armen en beenen breken op de straatsteencn en werd daarbij doodelijk ge wond aan het hoofd. In stervensnood werd de man naar liet hospitaal gebracht. Elsene. Zelfmoord. Drie maand ge leden kwam de 30jarige D...., ongehuwd, oud-onderconsul van Frankrijk, in China, in de Gewijde Boomstraat, te Elsene wonen, op het eerste verdiep van een huis. Verleden week schreef hij dat zijne moeder, 05 jaar oud, in Frankrijk wonend, hem' zóu nomen bezoeken. Deze lew am Zaterdag toe. Zondag, toen zij naar de kerk wou gaan, hoorde Mev. D...., een schot in de slaapkamer van haar zoon. Zij snelde toe en zag hem ten gronde liggen in een bloedplas. De linkerslaap van Dwas met een kogel doorboord gewor den. De ongelukkige was dood. Slechts Maandag w erd de policie verwittigd over dit noodlottig einde. M. Dleed aan neuras thenie. Woeste herels. M. Vainqueur, Cité- slraat, ging over den Waverschen steenweg zijn velo met de hand vasthoudend. Een kerel beweerde dat hij tegen hem reed en bracht hem een geweldigen slag toe op het hoofcl met een stomp werktuig, zoo dat het slachtoffer op het voetpad ineenzakte. Dan 'stampten drie kameraden van den woestaard den gekwetste ongenadig. Voorbijgangers hielden :i eersten aanrander aan en dreven de anderen op do vlucht. Een streng onder zoek werd door de policie geopend. M. Vainqueur werd in het huis van een dokier geleid, die vaststelde dat hel linker oog van den gewonde zeer waarschijnlijk voor altijd zal verloren zijn, dat verschei dene tanden werden gebroken en zijn lichaam !met kneuzingen is overdekt. De aangehoudene weigert zijne drie mede plichtigen te doen kennen. St-Jans-Molenbeek. Doodelijke val. Gisteren morgend hing Mevr. Ar.na De Valc- keneer, echtgenuole De Bruck, oud 10 jaar, linnen le drogen op het platform van eene afhankelijkheid harer woning, Verhuizers straat, to Molenbeek. Eensklaps verloor zij het evenwicht en viel van eene hoogte van verscheidene me ters. Men trof haar aan op den vloer der binnenplaats, uitgestrekt in een grooten bloedplas. Haar schedel was gebroken. Een dokter diende het slachtoffer de eerste zorgen toe en deed haar overbrengen naar liet gasthuis, w aar zij eenige stonden nadien overleed. Meulebeke. Schrikkelijke brand. Om 11 ure 's avonds, is een geweldige brand uitgeborsten in de pachthoeve van M. Bou- syght. De woning, de stallingen, do schuren en al de afhankelijkheden, vormden weldra een overgrooten vuurpoel waartegen niets le doen was. Zes koeien, al het pluimge dierte, al het landbomvgerief. wagens en karren, de meubelen en kleederen, duizenden kilos hout, hooi, strooi, geheel de oogst, ionz.. zijn de prooi der vlammen geworden. De schade door verzekering gedekt, beloopt tot 30,000 frank. De oorzaak van den brand is onbekend. en vuurschichten, die talrijke bevlagde en verlichtte roeibootjes welke allenvege op den gladden waterspiegel zich bewogen, de ontel bare menigte flikkerende oliepitjes die zich op liet sombere loof der boomen wonderlijk af losten, liet geschater der horens, liet gesis en geknal der vuurpijlen en vuurkogels/dit alles in een geheel versmeltend, leverde liet too- verachtigste uitzicht op. Eindelijk, na eenen zoo degelijk gevulden dag, dacht men er aan zijne vermoeide leden een weinig rust te gun nen, om morgen alweer zich aan nieuw e ver maken over tc geven. X. —TERUG NAAR DE HUT. Intusschen was de dag der scheiding aange broken. dementia betreurde wel ietwat hare vriendin te moeten verlaten, doch de gedach te dat zij tot hare pleegouders terug keerde, er liet overige harer vakantie over te brengen verdreef al spoedig deze hare lichte spijt. Eensklaps vloog de deur harer kamer met onstuimig geweld open, en Maria kwam met een van vreugde glanzend gelaat biunenliup- pelen. Verheug u met mij, goede dementia, riep het dartele meisje hare vriendin te gemoetin stede van naar het klooster terug te keeren, vertrek ik naar Weenen. Hoe jammei'dat gij mij daarheen niet vergezellen kunt Oh het zal mij niet zeer verdrietig val len andermaal mijnen intrek in het klooster te nemen, wedervoer haar dementia, want mogelijk ben ik reeds non alvorens gij de te rugreis aanvangt. Gelukkig dat de Abdis u in dit voornemen wel hinderen zal. Wordt voortgezet.

De Volksstem | 1911 | | pagina 2