BUITENLAND. ApacSien ie liet Fransch leger DE ONBEKENDE WEES Vreeselijke misdaad ie Yersailies. NIEUWSBERICHTEN. Uit Kongo terug 't Wit Stooyke van Jacques fleets flen,ie(9 waaraan Italië mogelijk niet gedacht ^ad, en wat aan Italië schromelijk voel zal kosten. Bah Die zoo dom zijn te oorlogen, inoe fen maar eens goed voelen wat liet is. Dan Sullen ze met eenmaal genoeg hebben. In Europa. Italiaansche eisch. Nu Italië reeds zooveel soldaten heeft op geofferd, reeds zooveel millioenen heeft opgeholpen door den oorlog, nu kan or geen spraak meer zijn van bemiddeling ten gunste ran Turkyë. Italië vraagt kort en goed de aanhechting van Tripolitauië aan Italië. Oostenrijk heeft aan Turkyë laten weten dat het slecht heeft gedaan zijn gegeven raad niet in te volgen Oostenrijk verklaart zich nochtans bereid, zoo het hem mogelijk is, als bemiddelaar op te treden. De jong-Turken in 't spel. De Jong-Turken hebben besloten de hoog "-ste Bulgaarsehe en Grieksche personen te vermoorden of te doen vermoorden, zoo de mobilisatie van Griekenland en Bulgariè tegen Turkyë wordt voortgezet. Die moor- derijen gebeuren om de volkeren schrik in te. boezemen. Tot hiertoe zijn reeds twee Grieksche bis schoppen vermoord. Reeds worden vele 11a- imon vooropgezet van personen die veroor deeld zijn. liet gaat er lief in de Balkan, en God weet, wat voorbehoudt ons de toe komst Duitschland verdedigt de Italiaansche belangen. In de Corne d'or hadden do Turken vijf Italiaansche sloepen aangeslagen. 500 Ilaliaansclie werklieden die aan den ijzeren weg- van Bagdstad werkten,zijn onder 'de bescherming gevlucht van het Duitsch consulaat. De Duitsohe consul zegt dat hij niet kan voorzien in het onderhoud van zooveel volk, en anderzijds do werklieden kunnen niet bui tengaan of ze worden doodgeslagen. De DuiLscho consul verzet zich tegen die handelwijze. Als do Duitscher maar niet wat in 't schild voert met zijn optreden. Turkyë zou het duur kunnen betalen. Het Vatikaan. Voor do 2° maal zegt het Vatikaan,de taal van sommige Ilaliaansclie geestelijken en wereldlijken te betreuren en af te keuren waarin men den godsdienst in dezen oorlog mengt. Het Vatikaan is hier heel en al bui ten de kwestie. Een onderofficier door twee soldaten gedood Dinsdag avond, rond 10 ure, zag de'onder- ©fticier Ghéradame, van het'O0' regiment ku rassiers, in garnizoen teNoyon, twee solda ten van zijn regimept, dio over den muur klommen en in cene herberg wilden binnen gaan. De onderofficier liep er achter en gaf hen bevel naar de kazerne terug te keeren. Zij deden zulks, doch nauwelijks bevonden zij zich op cene donkere plaats, of een hunner bracht den onderofficier een geweldige hoofd- sloot in veile horst toe. Ghéradame stortte ten gronde en vooraleer hij kon rechtstaan, waren de twee soldalen op hem gesprongen. Terwijl de echo hem in bedwang- hield, plofte uo andere hem driemaal een dolk in don huik. Daarna namen de schurken de vlucht. Eenige oogenblikken later kwamen eenige gezellen van Ghéradame en vonden hunnen makker liggen. Zij brachten hom naar hel gasthuis, wear zijn toestand als zeer gevaar lijk beoordeeld werd. De onderofficier kon zijne aanvallers aan duiden. Dezen zijn nog niet teruggevonden. Men denkt evenwel dat zij niet ver zullen loopen, daar zij slechts weinig geld in hun bezit hebben. Het zijn twee'gevaarlijke oud- veroordeelden, Moreau en Auffray genaamd. 19c Vervolg. Ik zelve zal mijne pogingen bij de hare voe gen om u er in te dwarsboomen, hoort ge! Laat toch die nare gedachten varen, lieve, en kom veeleer mijnen vader vervoegen die ons in den tuin opwacht. Gij alleen, Maria,weet mij nog op te beu ren, murmelde dementia. En de beide meisjes begaven zich, vertrou welijk koutend, langs eene laan, het lust- boscli in. Gij belooft mij dus in het klooster niet te treden, ten ware de overste dit besluit goed keurde drong Maria aan. Welnu, het zij zoo, mits gij het toch zoo vurig verlangt Dan zal ik maar terstond u ons reisplan ontwikkelen, hernam het meisje, door do be lofte barer vriendin gansch opgetogen vader en ik, brengen den winter te Weenen over, en bij het aanbreken der lente komen mijn broeder en burehtgraaf von Ilornstald ons gindsch vervoegen om, allen te zamen, dan naar hier terug te keeren. Ach sprak dementia met eenen zucht, de genoegens van Oostenrijk's hoofdstad zul len alsdan de herinnering aan het Sint-Ursula- gesticht-en dezes bewoners uit uw geheugen hebben gewischt. O neen... trouw zal ik mijne vrienden er blijven herdenken. Dan zal ik fluks heenreizen, met de stel lige verzekering u weer na zes lange maan den afwezigheid, als eene liefdevolle gezellin te vinden. Eiken avond zal ik u iu mijne gebeden. Woensdag namiddag om 2 ure, is de stoomboot Léopoldville uit Kongo, te Antwerpen toegekomen. Er waren 57 pas sagiers aan boord, waaronder lieer Stass, substituut, en de schilders Bastien en Ma- thieu. Men weet dat deze uitmuntende schil ders door het Ministerie van Goloniën gelast zijn geweest talrijke schetsen en teekeningen te maken van de schoonste Kongoleesche landschappen. Deze schetsen zullen dienen voor muzeums en officieel© gebouwen. Heeren Bastien en Mathieu hebben drie maanden in Kongo gebleven en zijn verrukt over hunne reis. Heer Bastien heeft een schoone hertegeit medegebracht. Belangrijk nieuws wordt, uit Kasaï ge meld. Diamantmijnen zijn ontdekt in hel Zuiden dezer rijke provincie. Inboorlingen hebben den algemeenen consul van Enge land, die in Maringa-Lapori reisde, overval len en uitgeplunderd. De plichtig-en zijn gauw aangehouden en de gestolen voorwerpen terug aan hunnen eigenaar overhandigd. Ook is teruggekomen kapitein Schomburgh die lang in Kongo verbleven heeft.'voor re kening van de diergaarde Hagenbeek, van Hamburg. Heer Schomburgh, is een gekend reiziger. Hij verbleef in Transvaal, tijdens den oorlog en heeft vervolgens het zwarte Land doorkruist. Hij heeft drie groole apen en een olifant, acht jaar oud, medegebracht. Een dezer apen, MUo Gleo genaamd, die aan boord wandelde, is in Fransch Kongo gevan gen, in de Sangha, de twee andere in Bel gisch Kongo. De jongo olifant is in Fransch Kongo gevangen. FRANKRIJK Te Cannes. De bladen van do Maritieme Alpen houden zich bezig met hel. geval van oen groep Vrijdenkers die een circulaire uitgaven, die krioelden van de fouten. Zijn dat de inrichters van het verplicht onderwijs? Zulks is de vraag. Voor den krijgsraad. Het is do gewoonte dat de bevelhebber van een vergane schip voor den krijgsraad verschijnt, of zijn onschuld bewezen is of niet. Zoo ook zal Jaurés, de bevelhebber van de Liberie voor den krijgsraad moeten verschijnen. ENGELAND In het Lagerhuis. M. Asquilh heeft gezegd dat de regeering binnen twee a drie weken zijne mèening zal doen kennen over de Marokkokwestie en al do hangende kwesliën vati dezen Lijd. OOSTEN RIJ K-HONGARIË Ziekte van den Keizer. De keizer hoeft een lichte valling 'opge daan. Hoewel het geen erg is, heeft hij toch zijne bezoeken opgezegd. De keizer is reeds te oud om niet allervoorzichtigst te zijn. CHINA De beweging breidt zich uit. Neerlaag der opstandelingen. De opstandelingen bezitten vier lio>nderd kanons, Fen Tchang zegt niet tegen hen in te gaan vooraleerhij versterking van ruiterij heeft ontvangen.De revolutionnairen verster ken mot der haast talrijke punten om heler beschut te zijn tegen het vuur der oorlogs schepen. Te Nanliin, IIou-Hin en Kiou- Kiang is er groole onrust. De stoomers komen niet verder meer dan dan Kiou-Kiang. Overloopers. Talrijke soldaten loopen over tot de re volutionnairen. Zaterdag waren de revolu tionnairen tot op 14 kilometers genaderd bij Hankeou. indachtig zijn, wees zeker, lieve dementia en meermaals zal ik u tijdingen laten gowor- den... Doch ziedaar liet gezelschap dat huis waarts keert. Volgen wij het... zei dementia, ik dien afscheid te nemen van de heeren von Fort- -ling. Weldra stapten de beide meisjes het salon binnen, waar hartelijke afscheidsgroeten wer den gewisseld. dementia dankte den baron in de treffendste bewoordingen over het gul ont haal welk haar op zijne burcht te beurt was gevallen. De edele slotbewoner gedoogde niet dat dementia de baan to voet zou afleggen en beval diensvolgens haar in rijtuig naar hare woning over te voeren. Maria die net van zich niet kon verkrijgen zoo plotselings van luir'e vriendin te scheiden, verklaarde dat zij de mentia tot aan Ulrik's woonst vergezellen wilde. Beiden stapten dus in de koets, dementia brandde van verlangen hare pleegouders weer te zien. Zoodra het prachtige rijtuig voor de deur der nederige hut had stil gehouden, kwam Roza met de uitbundigste vreugde toe- geloopen en omhelsde vriendelijk hot wees meisje." Ulrik betuigde haar eveneens eene voorwaar moederlijke genegenheid. Daar zijt gfj ons dan eindelijk weergege ven, riep Roza blijmoedig uit, wat een geluk Hoe vaak hebben wij niet over ons duurbaar kind gesproken Ach wat ben ik toch ver heugd u weer te zien. Gij zult toch, hoop ik, de woorden mijner vrouw niet als een verwijt beschouwen, freu le, over do liooge welwillendheid welke' gij Clementia hebt betoond sprak Ulrik ver- schoonend tot Maria. Zeker niet, mijn brave Ulrik, ik besef ten volle hoe gelukkig gij u achten moet eene Samenspanning. De Turken van Kan-Soh, die reeds van in Augustus in opstand zijn, hebben gemeene zaak gemaakt met de revolutionnairen. Neerlaag te Sing-Yang. Te Sing-Yang, ten Noorden van Hankeou zijn de revolutionnairen in de slagen van 20 en 21 October overwonnen. Dc rebellen lie ten 600 dooden op hel slagveld. De moordenaar aangehouden. Woensdag morgend is de moordenaar van MariaDebrieu, de kamerknecht .Tan Garon, te Rijsel aangehouden in eene herberg der Gambeüaslraat, alwaar hij den nacht had doorgebracht. Hij scheen niet het minst ontroerd en bood geen tegenstand. Aan de policieagen- ten die hem aanhielden," verhaalde hij als volgt zijne vreeselijke misdaad Toen Maria Debrieu mij een dagblad bracht, wilde ik haar kost wat kost bezitten. Zij bood hovigen tegenstand en dan heb ik haar bij de keel gegrepen en haar verwurgd. Toon ik zag dat zij geen teeken van leven meer gaf, wilde ik haar in stukken snijden, om het lijk te doen verdwijnen, doch zulks ging niet en alsdan] heb ik het lijk in de straat gelegd. Dan ben ik wederom uitgegaan en toen ik terugkeerde, zag ik cene groole menigte staan op de plaats waar ik het lijk neerge legd had. Ik mengde mijeenigen tijd tus- schen do nieuwsgierigen en ben dan nadien gaan slapen. Slechts 's anderendaags begreep ik het gruwelijke mijner misdaad. Ik begreep ook, dat ik weldra zou gevat worden. Ik ben dan naar de Noordstalie gegaan en heb den eer- ston trein genomen. Aldus kwam ik rond 6 ure 's avonds te Rijsel aan. Na eenigen tijd in de stad ge wandeld te hebben, trad'ik eene verdachte herberg binnen en maakte er kennis met eene jonge vrouw, met welke ik den nacht door bracht. 's Anderendaags \Vas deze verdwe nen, en met haar mijn geldbeugel. Ik had echter nog een briefje van hon derd frank verborgen zitten in een geheim zakje. 's Namiddags ben ik dan bij mijnen broeder gegaan teLoos.>ïk verhaalde hem mijne misdaad, docli hij weigerde mij te ge- looven, daar ik een weinig dronken was. Ik keerde naar Rijsel .terug, vast beslo ten mij te verdrinken, doek ik had den moed niet en ik bleef in de straten ronddwalen. Ik ging den nacht doorbrengen in eene herberg der Gambettastraat en 'L is daar dat ik aan gehouden werd. Het spijt" mij grootelijks wat ik gedaan heb. omdat ik mijne familie en mij zelf ont- eerd heb ik weet ook dat ik groot verdriet veroorzaakt heb- aan mijne verloofde. Wat zullen ook mijne patroons nu van mij den ken Toen men Garon naar zijne cel bracht, viel hij in onmacht. Hij is naar Versailles ó^vérgcbracht. Brussel. Lijk opgehaald. Woens dag morgen, om 7 uur,' zagen scheepslos sers, bezig met het lossenjeenerboot in 't Ver bindingsdok, het lijk van een man boven water komen. Het lijk werd opgehaald en naar het doodenhuis der St-Andriesstraat ge bracht. Dank zij papieren op hot lijk gevon den, werd de verdronkene dadelijk herkend. Het is eenjwerkman van den reinigheidsdienst van Brussel, Karei Louis Van Gauwenberg, 54 jaar oud en wonend 'Yesaliusstraat. De man was sinds 19 October verdwenen. Men zoo liefdevolle dochter aan uw haard te be zitten Een oogenblik nog bleef men vertrouwelijk met elkander, praten eindelijk toch was het scheidensuur daar. Buiten de vlierhaag, welke de vreedzame woning omheinde, trappelden de vurige rossen van ongeduld, en deden het zand van don weg wolkend onder hunne hoe ven opstuiven. Freule von Fortling klom vlug in haar rijtuig. Vaarwel sprak zij, het hoofd nogmaals buiten het portier stekende- Wanneer, na do smachtende hitte van den dag, met den avond een verkoelend windje opstak, begaven Ulrik, Roza en hunne pleeg dochter zich naar het klooster om de waarde abdis een bezoek te brengen Aldaar aange komen werden zij in eeiie spreekkamer bin nengeleid waar zich de overste bevond. De edele vrouw, omhelsde CJèmentia met teeder- heid en begroette haar met den naam van teergeliefde dochter. Nauwelijks waren zij eenige stonden samen gpbleven of men kwam de overste berichten dathare tegenwoordig heid voor zaken de gemeenschap aanbelan gend, elders werd vereischt. Ofschoon zij den landlieden had beloofd spoedig terug te zijn, bleef zij echter ruim anderhalf uur afwezig. Jntusschen naderde de nacht met rasche schre den, en Ulrik bereidde zifch dan ook om huis waarts te keeren. Ik zal morgen terugkomen, zei Clemen tia, bij liet heengaan, tot de abdis. Vaarwel, mijne Vriènden tot morgen dus, Clementia, sprak deze hare bezoekers tot voor de kloosterpoort uitgeleidde doende. Zooals wij hooger reedé ergens hebben ge meld, kronkelde de baan' die van het kloos tergebouw naar Ulrik's woning voerde, door dicht kreupelhout en langs den zoom van een denkt dat hij toevallig in het water moet zijn gevallen. Botsing. Twee gekwetsten. Woens dag morgend had in de Koningstraat eene botsing plaats lusschen eene auto-taxi en een rijtuig. De aulovoerder, M. E. R..., Vesa- liusstraat en de koetsier, A. C.., Fronlispi- ceslraat, werden ten gronde geslingerd en met erge wonden en gebroken ledematen op genomen. Na verzorging werden heiden naar hunne woning vervoerd. Beide voertuigen zijn zeer beschadigd. Een woesteling. Verleden nacht zag een agent op de Anspachlaan twee mannen, die deden alsof ze dronken waren, en de rust der inwoners stoorden. De agent zetten hen tot kalmte, aan. Beide mannen, twee kerels uit den Duivelshoek, vielen toen den agent aan, verscheurden zijne kleeren en sloegen hem deerlijk af. Andere agenten snelden toe en eon der baldadigaards werd aangehouden, maar moest naar den amigo worden gesleurd. Het is de genaamde V.., reeds herhaalde malen voor beleedigïngen, kwetsuren aan de policie, enz. veroordeeld. Dievegge geknipt. Sinds lang reeds was een aanhoudingsmandaat afgeleverd te gen zekere Leontïne L...., 25 jaar oud, we gens verscheidene misdrijven. Zij bleef ech ter onvindbaar. Woensdag namiddag herkende een policie- agent haar aan de Naamsche Poort en hield haar aan. De dieveggeis opgesloten. Gasontploffing. Woensdag avond, rond 7 1/2 ure, ging M. Bellefroid, hotel houder, Allardstraal, met een licht in de keuken om het gas vuur aan te steken, toen eensklaps eene vreeselijke ontploffing plaats had. De vensters vlogen in stukken, deuren werden afgerukt, en al het keukengerief ver brijzeld. M. Bellefroid werd erg verbrand. Een begin van brand ontstond doch kon spoedig uitgedoofd worden. De schade is zeer aanzienlijk. Diefstal. Tijdens do afwezigheid van M. Philiep V..., handelsreiziger, Hene- gouwlaan, zijn dieven op zijne kamer ge drongen en hebben er een koffer opengebro ken, waaruit zij zeven obligation der stad Brussel ontvreemden. Het schijnt dat een fraaie chromo nu de pakken van oen kilo Bitterpeeën der Trappisten Vincart, vergezelt. 1500 G Laken. VerstikkingBij liet graven eener gracht in de Pannenhuis'straat, kapte een dor werklieden gisteren op eene gasbuis. Gasontsnapping was er het gevolg van. Do arbeider, E. Pillaert, Vanderborghtslraat, zakte verstikt ineen. Na een half uur verzor ging," kon men hem tot het leven terug roepen. Sint Joost-ten-Noode. Erg verbrand. De 'eclitgenoote Decorte, wonende Molen straat, kuischte gisteren ay§ml een kleed met naphta. Het kleed schoot in brand en de arme vrouw, werd door vlammen omringd- Zij werd verbrand aan de borst, liet gelaat, de armen en cle handen en moest in beden- kelijken toestand naar het gasthuis gevoerd worden. Etterbeek. Kindermoord. Metsers vonden gisteren nabij de Tervurenlaan, te Etterbeek, het lijk van een kind in eenen hoop zavel. Het werd naar het doodenhuis der gemeente overgebracht. Een dokter he- statigde dat liet kind bezweek aan verstik king. Schaarbeek. Erg ongelv.k in de statie. De machinist Victor Leduc, 32 jaar oud, wonende Landbouwstraat, was bezig briket ten op zijne lokomotief te stapelen, toen hij eensklaps een misstap deed en op de sporen viel. De ongelukkige werd den schedel ge kloven en erg over het lijf gewond. Na in de statie de eerste zorgen genoten te hebben, werd hij naar het gasthuis over gebracht. Zijn toestand is zeer bedenkelijk. Het slachtoffer is gehuwd en vader van fa milie. somber woud, welk tot het erfgoed van het edele huis von Fortling behoorde. Het dacht Ulrik dat hij in het kreupelhout hoorde veze len hij hield een oogenblik stil, en door zijn gehoor te overspannen slaagde hij erin de vol gende woorden op te vangen 't Is de dochter van den baron veeltijds op hare wandelingen rond de kapel komt zwerven ik heb haar van dichtbij gezien niemand vergezelde haar. Hebt gij iets vernomen,vader! vroeg hem Clementia angstig. Ik meende to bevroeden dat men op freule Maria doelde,antwoordde deze,en noch tans, het is niet mogelijk, want nooit verlaat zij het slot zonder eenig gevolg. De goede God gelieve alle gevaar van haar hoofd af te keeren zachte Clementia. 's Anderendaags begeleidde Ulrik zijne pleegdochter tot aan de poort van het kloos ter en verliet haar toen met de belofte haar 's avonds te komen afhalen. Clementia trad het gesticht binnen en ging zelve in het ruime klooster, van zaal tot zaal de abdis opzoeken, de zusters welke zij onderwege ontmoette om het minzaamste groetende. Na schier het gansche gebouw vruchteloos te hebben door zocht, bereikte zij eindelijk de kapel. Mogelijks tref ik haar in de kapel aan, dacht zij bij zich zelve, en zij opende dezes deur. En werkelijk, de vrome kloostervoogdes lag er, in een vurig gebed verslonden, voor de grafstede van Angelina neergeknield. Cle mentia liet zich aan hare zijde ten gronde gaan, en bemerkende dat tranen overvloedig langs hare wangen vloeiden, gaf zij eveneens hare tranen vrijen loop. De bekreten oogen met betrouwen op het beeld der Moeder Maagd gevestigd, smeekte zij <teTroosteres der be- St-Pieters-Jeüe. Werkongeval. De metser, G. Lauw era, Ophemstraat, werd Dinsdag op de Jeltesche laan, op het hoofd getroffen door een steen, van de tweede ver dieping gevallen. Do arbeider viel van eene stelling en werd opgenomen met eene diepe wonde aan het hoofd en gebroken linkerarm. Men bracht hem over naar het gasthuis. Elsene. Diefstal in vollen dag. Dinsdag was de eclitgenoote van L., winke lierster in de Langieveilstraat, na het noen maal wat gaan slapen in eene kamer, palend aan haar magazijn. Toen ze wakker werd, stelde ze vast dat een onbekende in haar winkel was gedrongen en uit de tooglado eene beurs had genomen, eene som van 200 frank bevattende. Diefstal. Een Bulgaarsch student, wonende Maesstraat, gisteren avond tehuis komende, stelde vast dat dieven in zijne ka mer gedrongen waren en er een overjas, waarin eene.brieventesch met 900 fr. stak, gestolen hadden. De student verdenkt een zijner landge- nooten de diefte gepleegd te hebben. Leuven. Moordpoging. Dinsdag avond is de Ridderstraat dooreen schrikke lijk drama in opschudding gebracht. Zekere Nys, bijgenaamd Nutte den Iluyge had met zijne vrouw verscheidene herbergen bezocht en kreeg twist bij liet huiswaarts keeren. Nauwelijks terug in hunne woning, deelde de vrouw haren man liet besluit mede liem te verlaten. En werkelijk, zij maakte haar pak. In woede ontstoken, wilde de man haar beletten heen te gaan. De vrouw greep het deksel van de stoof en bracht haren echt genoot er een geweldigen slag op het hoofd mede toe. De man haalde nu een mes te voorschijn en plofte het in den huik zijner vrouw, welke doodelijk getroffen neerzeeg. De plichtige is aangehouden. Hij had nau welijks drie maanden het gevang verlaten. Antwerpen. VerpletterdDe voer man Vercammen, die met zijn wagen aan de dokken om eene lading reed, werd lusschen twee wagens verpletterd en vreeselijk ge kwetst aan den huik. Het slachtoffer moest bij hoogdringendheid naar het gasthuis ge voerd worden. De diefstallen. Terwijl M. Joris Do Bied, wonendeProvinciestrant.aande Vlaam- sche opera eenig-o kaarten kocht, trok een onbekende schurk er ongemerkt met zijn rijwiel van door. Teil nadeele der Noordnatie werden aan bet Willeksdok twee zakken raapzaad ge stolen. Aan boord van den stoomer «Eglan tine gemeerd in het Kempisch dok, werd eene koperen pomp gestolen. Een dokwerker wonende in den omtrek van St-Nikolaas, werd aan boord van den stoomer Tubingen verrast, toen hij eene doos sardienen wilde robberen, Brand. Door eene fout aan de schouw,- is brand ontslaan in het huis.van M. B. Thienpont, Suikerrui. De pompiers' snelden spoedig' ter plaats en konden het vuur uitdooven. Werkongevallen. De dokwerker Jules Trouan, wonende Steenkappers vest, is tijdens het lossen van den stoomer È.öln, org aan de voelen gekwetst geworden, door den val van een hijsch koopwaren. Hij is ter verzorging naar het Verhandhuis der Kip- dorpvest overgebracht. Een ander dokwerker, Gustaaf Van Looty, wonende te Ilallaer, werd de linkerhand ver pletterd door den val eener kist vensterrui ten. is hel eenige echte Vieux Système. Wetteren. Aanhouding. Gisteren namiddag, rond 5 ure is het parket van Dendermonde alhier ep het onverwachts afgestapt en heeft den genaamder, Arth. De Cl..., suikerbakkersgast, aan de Groote Markt alhier, gevankelijk doen overbrengen naar Dendermonde. drukten haar heuren machtigen bijstand te verleeneu. Eindelijk rees de abdis over den vloer en verliet met Clementia, aan wie zij de vurigste genegenheid betuigde, de kerk. Mijn dochter! suisde zij als buiten zich zelve, sprekend evenbeeld der rampzalige Angelina Achmevrouw, sprak Clementia, dB hand der abdis vastgrijpende, wie toch zijt gij, dat ge mij eene zoo vurige liefde toedraagt Is hét mogelijk dat enkel medelijden met mijt rampvol bestaan, het hart eener vreemdelinge zoo zeer zou ontroeren? ach! mijne goede moeder; laat mij, om Godswil, toch vernemeD wie gij zijt. Clementia, murmelde de kloosterlinge met eene van aandoening trillende stem, ik bid u, staak die lastige vragen welke ik on mogelijk beantwoorden kan weet alleenlijk dat de innigste vriendschap mij aan uwe moe der verbond. Leer mij althans den naam mijns vaders kennen Helaas mijne dochter, nog altijd ben ik er van onbewust. En nochtans zegdet gij mij weleer dat hij bezweek onder de slagen van moordenaars Inderdaad, doch zulks is enkel eene bloo- te veronderstelling, want nooit heb ik de be weegredenen kunnen ontdekken, die uwe moeder er toe aanzetten, tijdens dien akeli- gen nacht, als wanneer zij, zieltogend, in de hut uwer pleegouders eene schuilplaats kwam zoeken, op de vlucht te gaan. Dan, wij zullen vermoedelijk, wanneer de tijd er toe zal ge komen zijn, de oplossing hiervan vinden in het schrijven welk uwe moeder heeft nage laten. Wordt voortgezet.

De Volksstem | 1911 | | pagina 2