BUITENLAND. DE ONBEKENDE WEES Ee moorderij van Saiivenière NIEUWSBERICHTEN. IS VERSCHENEN Erge ongelukken te Brussel. Het geheimzinnig drama van Vorst Doodelljk tramongeluk te Brussel alleen vertrokken, besloten.haastig terug-te komen, eens den ketel.gevuld. Ongelukkiglijk was zijnen voorraad water onvoldoende om, zelfs met. een ledig machien zijn doel te bereiken, 't Verzekeringslooö smolt onderweg, zoodanig dat de ketel den doom verloor en zoo was 't machien waar lijk dood De zwarte bedienden en de zwarte reizigers ook, stelden zich aan 'twerk, om den ver laten trein in beweging te brengen en, na veel roepen en tieren, was hij aan 't rollen 't geen slechts voor gevolg had, eenige hon- derde meters verder, ons dood machien te iereiken. Inlusschen tijd, was een zwarte ïangs de baan geloopen (en loopen is 't lang leven der zwarten) om een werktuigkundige te halen weldra zagen we, op 't uiteinde der regelrechte lijn. een kleinen wagon met een en Belg aankomen. Deze bestatigde dat de braak ter plaats niet kon hersteld worden en keerde terug om een hulpmachien te vragen. Het kwam weldra, maar was te licht om den trein met snelheid vooruit te voeren. Zoo sukkelden we tot aan de plaats waar een derde fliachien, per telefoon te Kindu gevraagd, ons te wachten stond. Van dit oogenblik ging alles naar wenscli we troostten ons met te zeggen dat zulk onge val overal kon plaats grijpen waar een trein loopt. Om middernacht, kwam de trein te Kindu toe; Pater Windbals trok-naar zijn klooster en ik naar mijn bed, in den wagon. Kongotrotter. FRANKRIJK Wat een boel Het verslag van M. Maissin ingenieur en uitvinder van liet poeder B. en liet verslag van M. Dejeaii, zijn uit het ministerie van Oorlog verdwenen, na de ontploffing van de Iéua; met deklood van minister Brun is nog een ander verslag van M. Maissin verdwe nen. Dit alles omdat zij zware onthullingen bevatten. Het is in Frankrijk een echte boel. Hoe rechtvaardig M. Aurégan was vereffenaar van het Urse- linnenklooster van Tréguier. en had 7200 fr. gekonkelfoesd. Door do rechtbank van San- nion werd hij veroordeeld Lot 200 fr. boet hoewel hij die 7200 ir. niet heeft terugbe taald. In liet zelfde departement van Finislère door een vonnis van 11 Augustus 1908 werd. de Ajgemeene Overste van de Dochters van den H. Geest, door het.Hof van Rennes ver oordeeld lot 2500 fr. boet en verschillende zusters tot 10 fr. boet, om te Plcybcn ecne school te hebben geopend. De te botalen rekening* beliep 3000 fr. Ee(ne genade vraag aan M. Fallières werd verworpen. M. Gloa- rec, gekozen van hel hloe.ehschCe de strengste beteugeling. Hij wrook zich op eene familie Ploujaii die voor hem niet hatl gestemd. Een. der veroordeelde zusters bezat to Plóu'hêour- Nanez, met hare broeders en zusters, goede-, ren dio voortkwamen van eene erfenis. De Staat wilde de goederen aanslagen. De fami lie van de kloosterzuster om de verbrokke ling te voorkomen, wilde die 16 fr. beta len doch het was niet voldoende de zusters waren solidair veroordeeld, en du familie van die eene kloosterzuster moest niet 16 fr. maar 3000 fr. betalen. Is liet geene wraakroepende schande DU ITSCH LAN D Ontslag M. de Kiderlen-Waechler zou in oneenig- hoid zijn met den Duitschen Keizer en zijn ontslag nemen na de Marokkaansche onder handelingen. PERZIË Overwinning van de troepen van den Ex-Shah Wat er in Perzië omgaat, daar is geen kop aan te krijgen Te Asterabad bobben de 20° Vervolg. Een diepe zucht was het eenige antwoord van Clementia de oogen hemelwaarts gesla gen schenen God om sterkte te bidden ein delijk sprak zij op eenen diep bewogen toon tot de kloosterabdis Mévróuw, altijd beschouwde ik u als eene tweede moeder, wil dus ook immer ten mijnen opzichte hier op aarde de plaats ver vangen van deze welke, helaas al te vroeg aan mijile liefde werd ontrukt, en mij als voorheen uwe liefderijke zorgon blijven be steden. Ik beloof het u ten stelligste, lief kind, want gij zijt mij even duurbaar als Angelina., gij zijt... Voleindig, ach, mevrouw De overste, tot alle antwoord, haalde haren sluier neer, en bleef geruimen tijd in stilte wee n en. XI. VERSCHIJNINGEN. SCHEIDING DER BEIDE VRIENDINNEN. Op eene mijl gaans van Ulrik's woning verhief zich op eenen onbebouwde» en tame ly k steile.n heuvel, de pastorij betrokken door den eerbiedwaardigen herder die gelast was de bewoners der verschillende langs de bóïgwanden trapsgewijze gelegen dorpen, of der in liet dal verspreide gehuchten, het woord Gods te verkondigen. De behoef ti- gen zijnér gemeente vonden in hem eenen toegenogen vriend of veeleer eenen vader die steeds bereid was lien in hunne lichamelijke en geestelijke noodwendigheden bij te staan. Menige kranke was hem niet enkel het heil nyner ziel, maar nog de gezondheid des li- ..partijgangers van Mahommed A-li de regee- ringstroepen verslagen en talrijk/a kanons buit gemaakt. Daarbij 25 soldaten vielen in hunne handen. En over drie weken schreef men, dat er van den Ex-Shah geen spraak meer kon zijn. Wordt uit al die berichten, maar wijs ENGELAND Ministerieële wijzigingen. Verschillende wijzigingen hebben plaats gehad in de Engelsche ministerieële kringen, Nochtans is er niets in dat ons hijzonder aanbelangt. CHINA Bommen te Canton." De mandchuriaan generaal Foung-Sen is het slachtoffer geweest van een bómmenaan- slag*. Zijne vrouw en dertig soldaten zijn ge dood, hij zelf, is zwaar gekwetst. De ontplof fing heeft den brand gestoken aan 5 huizen. Te Peking. De legatiën zijn allen versterkt tegen alle onvoorziene voorvallen. Men vreest wat te Peking. Vooruitgang der revolutionnairen. Tusschen Ilankeou en Peking zijn drie steden overgêloopen lot de revolutionnairen. Vijf duizend reguliere troepen zijn naar Hankeou als versterking gezonden. Eene vraag. Li-Youan-Sing-, generaal der opstaPder lingen heeft aan admiraal Shali-Clieii-Pine, per brief gevraagd zicli te voegen hij de revo lutionnairen. Doet hij het niet, dan zal hij als" vijand en slaaf der mandchurianen be schouwd en behandeld worden. Een rijke buit. De revolutionnairen zouden den keizerlij ken oorlogschat, bedragende 4,500,000 fr. hebben buit gemaakt. MAROKKO Niemand tevreden. Een groep Franschen schrijft dat bet on- weerdig-is den Franschen Congo af te staan aan Duitschlahd. Zoovele ontdekkingsreizi gers waaronder vooral de groole de Brazza, hebben er zooveel voor geofferd. De Duit schors schrijven dat het ongeoorloofd is, den Duitschen invloed in Marokko weg te" nemen en in vergelding, grondgebied aan te nemen die niets weerd is. «oor het Assisenhof. Bij liet begin der ondervraging van Don- derdagV loochende Jean op 27 December; in do statie van Brussel, een .kaartje voor Spa genomen en liet aan Kerbouriou gege ven te hebben. Daarna begon liet getuigenverhoor. Als-eerste geinige trad op. heer Hanotian, onderzoeksrechter te Vorviers. Door een naamloos schrijven, werd hij op heispoor -gezet van Julien. De duik in de schuif ge vonden. is door Jeau als hem toehoorendè, herkend. Volgens heer Hanotiau denkt, moet er eene som van 400 franken in het huis der misdaad geweest zijn, den dag der vier dubbele moord. Er greep eene woordenwisseling plaats tusschen getuige en verdediger, over het merk der sigaren in het huis gevonden. Getuige Heynen, adjunct-commissaris te Spa, zegt dat de vork la ring van Evrard's broeder, luidende dat hij rund 5 ure naar La Sauvenière vertrok, valsch is. Heer Lagass" ontdekte dat de opgegeven uren op aekopij, ter greffie neergelegd, en deze aan den advokaat-generaal hekend ge maakt, niet overeenstemmen. Het oorspron kelijk Belgisch schrift werd onderzocht. Daarop slaat 5 1/2 ure vermeld, in plaats van 5 ure, zooals op de kopij der belichten opgegeven is. chaams verschuldigd want de edelmoedige priester bezat uitgebreide geneeskundige ken nissen. Van uit de nederige woning des vromen doi'pslierders genoot men den schilder ach tig- sten aanblik. Langs de eene zijdo ontwaarde men, zoo ver betoog reiken kon, de onmete lijke qppervlakte der zee, langs de andere kwam een somber en geheimzinnig woud den gezichteinder beperken. Dier gaapte u eene akelige diepte aan, welke men zonder duize ling te worden niet pijlen kon verder storttb een bruisende waterval van de bergen, én stuurde zijne schuimende golven met onwe- derstaanbaar geweld door het dal, alwaar zij in eenen wijden waterkom met groenende oevers van hunne vervaarlijke sprongen kwa men-uitrusten. Een groepje pijnboomen en ander geboomte overschaduwde deze gerus te en-eenzame woning. Een tamelijk uitge strekte tuin, waar de waardige pastoor be nevens die geneeskundige planten welke tot liet dagelijkscli gebruik behoorden, tal van bloenïverscheidenheden kweekte welke in elk jaargetijde prachtige tuilen opleverde, om ringde haar. 'De pastorij, een soort van kluis met een rieten dak bedekt, was gebouwd op de pui- nen van eenen trotschen toren, welke jaren lang aan eene bende struikrooVers tot schuil plaats had verstrekt. Met de burchtheeren uit den omtrek heulende, randdeu zij de reizigers aan, plunderden de kloosters, en voerden al wie geen behoorlijk losgeld betalen kon, gevankelijk naar hun roovershol weg. Of schoon de koninklijke troepen van Saxen, die tegen hen waren afgezonden geworden om aan deze strooptochten paal en perk te stellen, hun gevoelige verliezen hadden doen ondergaan, was het echter eenigea dier De Almanak der l/OLKSSZÉM, hoogst nuttig kluchtig.en aangenaam. In geen enkel huis van heffprrondissement zou hij mogen ontbreken. - Vraagt hem aan onze verkoopers. PRIJS 10 CENTIEMEN. Een kind onder den tram. Donderdag namiddag, rond 2 ure, speelde het 3jarig kindje dor ech%éhoolen Masson. wonende Bergschen steenwog, op do kal- seide, en zag naar een rondrëizend muzikant. Daardoor bemerkte het nlÖt dat een Iram- rijtuig afkwam en wilde over den steenweg loopen, toen de tram nog "slechts enkele meters af was. De wattman kon onmogelijk stoppen en het arme kind werd omvergeworpen en ver dween onder het logge voertuig. De talrijke ooggetuigen snelden toe en tóen'de tram een, vijftal meters verder stil hield werd het rijtuig opgelicht om het slachtoffer uit zijnen neteligen toestand te verlossen. Meii dacht nog slechts' éen lijk aan te treffen,doch het arme kindchad slechts eenige kwetsuren aan het hoofd en de beentjes. Het kind was .bewusteloos,, dpclnkon spoedig bij gebracht worden. Haar toestand is' gerust stéllend. Erge botsing Donderdag namiddag reed; eene afdeeling pompiers, onder bet bevel van luitenant Haulotte, met eene autopornp naar de Been- bouwersstraat, alwaar brand uitgeborsten was. De auto reed in volle-snelheid door de Zuidstraat en aan den hoek1 der Bo^aerden- slr.aat botste hij op een taxi, welke uit deze straat kwam. De schok was zeer geweldig en de taxi werd letterlijk omvergeworpen. De chauffeur en een reiziger die zich in liet rijtuig bevond, werden ten gronde geslingerd en vreeselijk gekwetst. De taxi was geheel onbruikbaar. De auto- pomp was ten gevolge van den schok op het voetpad gereden en kwarp terecht in de vitrien.van het huis n. 56 d$r Zuidstraat. De vilrien werd verbrijzeld en heel do uitstal ling verwoest. Luitenant Haulotte, die zich naast den geleider bevond, werd ten gronde geslingerd en den schouder gebroken. Hij moest onmid- delijk naar dc kazerne teruggevoerd worden. Een ondersoek is geopend om do verant woordelijkheid vast te stelten. Het onderzoelc De policieagenten. die door den onder zoeksrechter uitgezonden waren, om op den weg Vorst-Nijvel lo gaan onderzoeken of er den avond van 15 Oktober, of 's nachts geen persoon per rijwiel of per mótocycle dién weg bereed, zijn thans teruggekeerd. Zooals te voorzien wastobben zij niet de minste ernstige getuigenis kunnen aan brengen. Ondanks de werkzaamheid van den onder zoeksrechter, is er dus tót hiertoe nog niet liet minste licht in de zaak gekomen. Het alibi van Karei Van Eeckhout Zooals men weet, beweert Karei Van Eeckhout, dat hij op 15 Oktober 's avonds om 8 ure te huis was en niet meer uitgegaan is. Het onderzoek heeft ook bewezen, dat hij niet per ijzeren weg kan vertrokken zijn en verder, dat het rijwiel dat hij bezat niet be rijdbaar was. Men had ook gezegd, dat er in de hoeve schurken gelukt, den wijk naar het gebergte te nemen, vanwaar zij soms nog eenen aan val waagden op de woningen van het dal, en er alles te vuur en te zwaard ver delgden. Clementia begaf zich dikwijls naarde pasto rij. Vol betrouwen in het doorzicht van den vromen geestelijke, ging zij, bij hem ten rade, en door zijne wijze woorden voorgelicht, trad zij eiken dag met vaster tred het pad der deugden in. Op die tochtjes voorzag de min nelijke maagd zich steeds yan haar teelten- boek en potlooden. Zij schiep, eon oneindig behagen er in de bekodrlykste gezichten, welke rondom de vreedzame woning werden waargenomen af te malen. Eene dier schetsen gaf met eene treffende getrouwheid het met jonge boompjes beplante-pad weer, welk naar den tuin leidde. Deze lag allerwege door ontzaglijke rotsbonken ingesloten, waaraan noch in- noch uitgang was te bespeuren. De vlierboom met zijne glinsterend witte tros sen, de sombere pijnboom, do lijsterbezie- boorn, de berk met zijne buigzame twijgen, verhieven zich daar omhee^n het lieflijk af gebeelde kluisje uit de spleten der rotsen, die natuurlijke wanden, hingen allerlei slingerplanten af, die in bevallige kransen langs de hoekige granietbloklcen wiegelend, deze met hunne brooze ranken schenen samen te houden. Op den achtergrond rees eene spitse bergkruin ten hemel, waarboven een reusachtig kruis uitstak, welk deze eenzame en woeste schepping kwam opbeuren, even als de godsdienst het hart des ongelukkigen zalven komt. Op zekeren dag was Cleméhtia langer dan naar gewoonte ter wandeling uitgebleven, en volgde het kronkelend pad,, dat naar de woning baars pleegvaders afdaalde. In liet van Van Eeckhout een 'mötocycle aangesla gen werd. Zulks is onwaar. De motocycle bevond zich le Elsene hij een neef van Van Eeckhout, daar Van Eeckhout zelf er ten gevolge eener ziekte niet meer mocht op rijden. Er was ten andere geene taksplaat op de motocycle. De betrekkingen tusschen Mev. Anneessens en Van Eeckhout- Een familielid van Van Eeckhout heeft ten stelligste geloochend, dat M. Anneessens in slechte verslandhouding leefde met Karei Van Eeckhout, en dat er betrekkingen be stonden tusschen dezen laatste en Mevrouw Anneessens. De persoon voegde er nog bijdat M. An neessens aan Verscheidene personen gevraagd had zijne vrouw, die ecne belangrijke geld som te Nizza moest gaan betalen, te willen vergezellen. Karei Van Eeckhout heeft zulks aanvaard en M. Anneessens heeft hen uitgeleide ge daan tot aan de Fransche grens. Te Nizza verbleven zij in de villa van den oom van M. Anneessens, en in gezelschap yan verscheidene andore familieleden van Mf Anneessens. Er kan dus niets waar zijn, van het sprookje der betrekkingen. v Een rustend schoolbestuurder dopdgepletterd Rond 11 1/2 uur Donderdag morgen is in. de Lakenstraat, op den hoek van de Groot Godshuisslraat, een smartelijk ongeluk ge beurd. De lieer Nuyens, rustend schoolbestuurder. 71 jaar oud, wonende Steenweg van Jelte, 89, te Molenbeek, wilde de Groot Godshuis straat ingaan, wanneer een met twee paarden bespannen wagen van den bloemmolen van den Gentschen steenweg in volle vlucht kwam aangereden. M. Nuyens had den tijd niet meer ter zijde le springen hij werd ge vat, omgeworpen en door de paarden ver- trappeld. Daarbij reed een der wielen van den zvvaren wagen hem over de horst. Men nam het slachtoffer levenloos op en droeg het in de apotheek Gorez, doch alle zorgen waren vruchteloos. De heer Nuyens gaf weldra den geest. Een bijgeroepen dok ter stelde vast dat de borst van den man ingedrukt werd. Het lichaam is naar bet St-Jansgasthuis overgebracht en de policie stelde een onder zoek in om de verantwoordelijkheid in 't ge val le bepalen. Westelijke besluiten. De nijverheidsdecoratie is verleend aan de volgende heeren De Smedt Pietor-Jaak, garenlwijnder Jacobs Lode wijk-Jozef, werktuigkundige; Liébaut Frans, garen spinner Meert Pieler-Jan steendrukker Van der Meulen Pie ter-Jozety fabriek wer- Jker Vermoesen Judocus, metser. Brussel. Bief onder een bed. Ter wijl Mej. Celine Mortier, welke in de Blaes- s'raat een winkel openhoudt, met hare nicht in liet magazijn zat. boorden zij de elek trische schel der slaapkaker op bet tweede verdiep, gaan. De meisjes gingen naar boven, troffen de deur half open aan, en zagen in de kamer een kerel die zich onder het bed hield verborgen. Zij riepen om hulp. Andere be woners van hel huis snelden toe en hielden den dief in bedwang, die dra door t wee agen ten van onder het bed werd gehaald en her kend als zijnde een oud-veroordeelde, wonend "Nieuwland. De schelm, in 't bezit van inbrekersgerief, werd reeds een zestal keeren voor diefstal veroordeeld. verschiet ontdekte haar oog nog het kruis dat hoog boven de kluis zich verhief, en in die bergachtige streken den verdoolden reizi ger een wegwijzer was. Wat eene grootsche en edele gedachte was het niet geweest aldaar, op het verhevenste rotspunt dit téeken van het kristen geloof op te richten als een mid denpunt tusschen de smarten des levens en de hoop op eene eeuwigdurende zaligheid in het toekomstige vaderland. De maan blonk 'aan eenen wolkenloozen hemel en overgoot met haar zilverachtig licht de golven der in de verte bruizen de zee.De jonge maagd voelde zich tot dit overheerlijk schouwspel aange trokken, en bleef een geruimen tijd dit prach tige natuurtafereel bewonderen. Tegen den stam van eenen dikken boom geleund, liet zij liare ziel onbewust op den stroom eener zoete mijmering vlotten, wanneer eensklaps (ie verschijning van eenen vreemdeling haar uit hare stille overdenkingen deed opschrik ken, Ontstel u niet, mevrouw, sprak haar een man toe,die in eenen wijden donkerkleurigen mantel gehuld,stil tot dicht bij het meisje was komen aansluiten, ik ben van den weg afge dwaald, en begeerde enkel te vernemen wel ke baan ik moet inslaan om het slot van Fort- ling te bereiken. Indien gij gindschen wegel, aan uwe linkerhand gelegen, inslaat, zult gij spoedig op de groote baan uitkomen, antwoordde hem Clementia. En de vreemdeling, die haar beleefdelijk dankte,groetende, verhaastte zij zich de hoog ten te verlaten en de vallei te bereiken. Ik was daar niet weinig vervaard! mompelde zij bij zich zelve. Ik ben besloten volstrekt van die avondwandelingen af te zien. Schrik hel ij hé veil.Vl*ouw Bergen, Pètronilldgang, boog zich Woensdag avond diep buiten een venster dei' 2° verdieping barer woning om linnen op koorden te droe gen te hangen. Zij verloor het evenwicht en viel in de ruimte. Men trof haar op de bin nenplaats aan in een grooten bloedplas en bracht haar in een jammerlijken toestand naar het Sint Jansgasthuis over. GrondinzakkingWoensdag zakte de grond in op de Koninklijke plaats, te midden van de tramlijn. De dienst der wege nis werd. onmiddelijk verwittigd en het verkeer werd aldaar afgesneden in afwach ting van de voltooiing dei' herstellingswer ken. Valsche inschrijvingslij sten. Aan houding. De agent Buys hield Woensdag in een hotel op de Zuidlaan eenen kerel aan, die aldaar een valsche inschrijvingslijst, zoogezegd ten voordeele van verlatene kin deren aanbood. De lijst droeg reeds de haiul- teekeningen van vele personen. De af trugge laar, XMusschenstraat, word opgeslo ten ter beschikking van het parket. Te zijnent vond men een valschen stempel Verlatene Kinderen 1880 en negen an dere valsche lijsten bedekt met handteeke- ningen. Brand. Donderdag namiddag is brand ontstaan in een spijshuis der Been houwersstraat. Het vuur was uitgeborsten in "cëne lcanier van het 3e 'verdiep, betrokken door een der bedienden. Bij de aankomst der pompiers stond de kamer in laaie vlam. Na eón half uur werkens was alle gevaar reeds geweken. Al wat zich in de kamer be vond, was door het vuur vernield. Al dezen die hun koffie in filter maken, gebruiken de -Bitlerpeeën in granen van gouden perels van de Trappisten Vincart'; het zijn de beste. 1500 H. Sint Jans-Molenbeek. Geplet ter d. De vrachtvoerder, Martin Degreef, Jennart- Slra'at, werd Donderdag op de Leopold II- laan van zijn wagen geschokt. Zijne paar den,waren op hol gegaan. Dn wielen rolden over 't lichaam van den ongelukkige, die op genomen werd, met gebroken ribben en kneuzingen. Men bracht hem in bedenkelij- ken toestand naar het gasthuis over. Laken. Werkongeval. De glazenma ker. Karei Meersman, Jollystraat, viel Don derdag op de Emiel Bockstaellaan doop een venster der eerste verdieping op het voetpad. Hij werd diep gewond aan het voorhoofd en zijn rechterarm gebroken. Elsene. Een slimme bedrieger. Een 20 jarige jongeling, zeggende de zoon van een geneesheer van Savenlhem en te Brussel student in geneeskunde te wezen, bood zich Dinsdag laatst aan in de woning van do echtgenooten Presseau, Goffarlstraat, 57, te Elsene, en huurde er eene kamer. Hij deed aanmerken van goede farpilie te wezen. Mevr. Presseau lei hare fijnste lakens op liet bod, twee wollen dekens, enz. Woensdag- zag zij den student niet beneden komen. Zij ging in zijne kamer zien, doch niemand bo- vond er zich. De schelm was 's nachts ver dwenen met de lakens, de dekens, een schouwgarniluur en verscheidene ander© voorwerpen. Thans wordt de.dief opgezocht. T- Schielijk gestorven. M. Maréelial, griffier hij de rechtbank van eersten aanleg, oud 57 jaarwonende Ten Boschstraat, 27, zakte Woensdag avond, op het voetpad in een in dc Wérystraat. Een dokter kon slechts den dood bestatigen, verwekt door bloedaandrang. Het lijk werd naar de wo ning van den overledene overgebracht. Liefhebbers van eenen goeden borrel drin ken den Rigolo Koning der oude graan- genevers. Anderlecht. Brand. Donderdag na middag is brand ontstaan in de slaapkamer der echtgenooten Laifont, Gheudestraat, 4. De pompiers snelden spoedig ter plaats en konden na een half uur werkens de vlammen uitdooven. De schade is nog al belangrijk. En zij spoedde zich ijlings naar de liut voort. Gij zijt alweer vrij laat uitgegaan, mijne dochter, sprak Roza, het kan u noch tans niet vreemd zijn datdie nachtelijke tocht jes mij telkens duizend© angsten doen uit staan." Vergeef het mij, moeder, bad het meisje, voortaan zal ik uwe liefderijke, aanbevelingen wat trouwer nakomen. Nu, terwijl ik nog er aan denk, vervolg de Roza, moet ik u melden, dat de slot.be- walcer tijdens uwe afwezigheid ons tegen morgén het bezoek van freule Maria is komen aanzeggen. O Zij is mij toch zoo genegen! meende Clementia. En de jonge dochter trippelde ieverig om en weer, ten einde de nederige woning eenig- zins op te sieren. De schoonste bloemen wer den uit den tuin geplukt en sneeuwwitte gor dijntjes kwamen voor de ramen de grove rood en wit geruitte katoenen voorhangsels, welke nauwelijks het daglicht naar binnen lieten dringen, vervangen. Wanneer zij alles tot d© ontvangst harer vriendin in gereedheid had gebracht, begaf Clementia zich ter rust. Het was reeds diep inden nacht. De vermoeienis der wandeling begunstigde op eene bijzonder© wijze haren slaaplust, en na hare gebeden t© hebben opgezegd, vleiflde zij zich op haar nachtleger neer, en sluimerde spoedig in, den geest vervuld met de gedachte aan het genoegen dat haar *s anderendaags wachtte. Niet zoodra was zij den volgenden morgen ontwaakt, of zij rukte het venster van haar slaapvertrek, welk uitzicht gaf op de baan die van het kasteel naar do hut leidde, open, en blikte verlangend naar buiten. Wordt voortgezet.

De Volksstem | 1911 | | pagina 2