BUITENLAND. 5e Reeks brieven van M. Vincent Dieriex DE ONBEKENDE WEES NIEUWSBERICHTEN. Brtssselsche Briefwisseling De niooifierij van La Sawveniors voor hel Assisenhof. Vreeset ijk drama der onafhan kelijke zedeieer te Marseille gewezen-velksvertegenwooröiger, reizende in Kongo XII. 4 Oogst 1911 Kindu Gisteren vergat ik u mede to deelen wat mijne aandacht riep aan kilomeier 1S3 't was het hoog, zwierig en lijvig gewas dezer streek. Uit nieuwsgierigheid heeft men eenig zaad van katoenboomen aan den grond 'toevertrouwd. De katoenstruiken hebben fzich vermenigvuldigd gelijk wol venbrood en men kan reeds een rijken oogst opdoen, met de planten die in 't wilde groeien. Langs de ijzeren baan liggen er circa 300 hectaren van den zelfden gewilügen grond en achter den waterloop meer dan duizend hectaren best beploegbaar land. liet ware een uitverko rene plaats om een pachthof op te richten. "Nog eens neem ik de gelegenheid te baat, om te zeggen dat alleenstaande landbouwers weinig kans hebben om rond de evenaarslijn te lukken. De Slaat of vereenigde krachten mogen liet wagen. In elk geval, 't zij Staal, maatschappij of landbouwer, die in Kongo een pachthof aanlegt, moet eerst met de inlandsche kuituur aanvangen voor de Europeesc.be vruchten moet men vooraf grond en klimaat besludeeren. Dezen morgend stond ik genoeglijk te zien -op de voordeelige ligging van Kindu. De grondwerken zijn nog niet geheel uitgevoerd, maar hel algemeen uitzicht gelijkt reeds een klein Zwitserse!; rustoord witte gehouwen, in Oostersehen stijl, zijn kunstmatig uitge voerd: werkhui, ui en magazijnen zijn reeds voltrokken de gebouwen van den slalie- dienst leekenen zich af de menigvuldige lijnen en de nabijheid der Lualabarivier geven aan 'l geheel liet voorkomen van een nijverheidscentrum, waar talrijke baanwor- kers, metsers, schrijnwerkers en andere arbeiders de grootste levendigheid bijbren gen. Het stoomschip August Dolbeke wordt hier alle oogenblikken verwacht en moet Zondag vertrokken naar Ponlhiorstad. "Waarschijnlijk zal ik deze nieuwe reis van twee dagen, per water, kunnen doen in ge zelschap van dokloor-hoofdopziener Avezza die te Kindu gehuisvest is. Inlusschentijd maak ik gebruik van eone vriendelijke uit- noodigihg van ingenieur Wc/tri, hoogbe- diende aan de static van Kindu. De morgend werd besteed aan 't bezoek van het missiehuis der EE. II. II. Paters van den II. Geest, van hetwelk de E. P. Calie- waert die ziek is. Pater Windbals verschaft mo de gelegenheid te bestatigen welke wils kracht er noodig is om, op korten tijd. op de plaats van een bijna ondoordringbaar bosch. een welbegrepen missiehuis tot stand te brengen. De kerk, groot cn schoon, is gansch ingebakken steen woonhuis school gebouwen, werkhuizen, alles is op zijn Europeesch ingericht. Zeventig kinderen volgen dagelijks de lessen en velen kunnen reeds lezen en schrijven. Welk christelijk geduld is er niet noodig om die verstrooide kleinen te beschaven Doorgaans zijn de negers gretig om te leeren de ouders nochtans sturen hunne kinderen niet gaarne ter school, daar ze liever de vrucht van het kinderwerk genieten. Dicht bij de jongens school slaat deze dér meisjes. Zij ook is reeds goed bevolkt. Zij is aan vijf zusters van liet H. Kruis toevertrouwd. Niet eene dier zus ters was vroeger in Afrika geweest, ook werden or verscheidene door de koor sen aan getast, doch heden schijnen al die moedige dochters aan hel Kongo-klimaat gewoon en stellen het goed. Hel metselwerk der missie is bijzonder wel uitgevoerd do steenen zijn regelmatig gebakken de muren zijn loodrecht, de -ven- 21c Vorvolg. Het eerste wat haar oog trof, was de vreem de man, wien zij den vorigen avond den weg naar Fortling had gewezen. Driftig wierp dementia het raam weer dicht, en kwam be neden om bet ontbijt klaar te zetten. Enkele-stonden later kon zij niet langeraan den lust wederstaan andermaal naar buiten 'te piepen en alweer viel haar blik op denzelf den vreemdeling.Na de vlakte te hebben door gewandeld, verdween hij nu in het woud. Op hetzelfde oogenblik kwam het rijtuig van ba ton von Fertling aanrollen, dementia ijlde hare vriendin tot aan het tuinhek te gemoet, en gearmd tradon zij de stulp weer binnen. Maria beantwoordde met hare gewone lieftal ligheid de betuigingen van eerbiedige gene genheid der goede Roza, drukto den grijzen Ulrik minzaam de hand, en prees zeer de net heid die in de landelijke woning heersebte, terwijl zij tevens zich het lekker ontby't goed liet smaken. Indien wij eens oven door de velden gin gen wandelen, stelde zij, van tafel opstaande, Clementia voor.Ik ben verlangend dit tot pui- nen vervallen kapelletje te bezoeken, waar van gij mij zoo dikwijls hebt verteld. Clementia bood hare vriendin den arm aaD, en vroolijk 3tapten zij don huize uit. Gister avond groep er op het slot eeh be- treurlijk ongeval plaats, sprak Maria. Mijn broeder en de... Maar, wat geschiedt u, Cle mentia uwe plotselinge bleekheid verschrikt mij Een ongeval... op het lot... toch zeker niet aan den heer baron stotterde Clementia ,gan§?li ontroerd, t Eerplaten waterpas. Alles bewijst dat een ervar'en man het werk bestudeerd heeft. Do gebouwen zijn met klccm gemetseld maar de voegen zijn met kalk gevuld do kamermuren zijn met kalk gewit, 't Is de eerste maal dat ik in Kongo kalk aantref. De paters der missie weten kalk te maken door het verbranden der oesterschelpen, die hier overvloedig zijn. Deuren en venster, alsook de meubelen zijn op voldoende wijze uitgevoerd, De scholen van Kindu dienen niet alleen om christenen maar ook om stielemans temaken. Is het noodig te zeggen dat landbouw en moeshof der missie als voorbeelden mogen doorgaan In dit vak ook kunnen de kinderen grondige kennissen opdoen. Nevens de missie loopt de ijzeren baan en een weinig achter het klooster is er eene brug van 125 meters lang, bijzonder wel uitgevoerd. Ze rust op zeven stevig gemet selde voeten, zoodal ze door de opwellingen van 't regenseizoen niet geplaagd wordt. Kongotrotter. FRANKRIJK Het onderzoek. Niemand wordt verantwoordelijk gesteld. De slechte poeder is oorzaak van alles. Maar wie er die slechte poeders of die slechte in pakking, of die gebrekkige verzorging heeft gedaan, daar spreekt men niet van. Ir. Toulon zijn nog verschillende schepen, die de poeder hebben moeten aan land bren gen, en al de kamers reinigen. Het zou er lief uitgezien hebben, had de Fransche vloot op zee moeten gaan. Godsdienstvervolging. Donderdag heeft het beheer van liet enre- gislrenlent vruchteloos gepoogd de Züsler- kens van O. L. Vrouw te Lyon, uit drie hunner huizen te verdrijven. De eerste uitdrijving moest geschieden te Oillins, voorstad van Lvon. De commissaris en de bediende van het belastingskantoor hadden het .uitdrijvingsbewijs niet bij en konden onverrichterzake terugkeeren. Om 3 uren namiddag kwamen andere agen ten in de Rachainstraat in de Guillotière. Daar moeten ze op bevel der advokaten 8 dagon uitstel verleenen om liet vertrek te laten voorbereiden. Te Groie Roussé, in de Grand' Rue du Cuire, had de dorde uitdrij ving plaats. De agenten de overste niet vin dend en zich bevindend voor eeno gesloten deur, kapte ze in met bijlslagen. De Zuster- kens zaten in de kapel te bidden. De agenten liepen brutaal binnen en zetten de Zusterkens met geweld aan de deur. Verscheidene Zus terkens zijn zoo brutaal behandeld dat ze ziek te bed liggen in do huizen van godsdien stige lieden. To Lyon is de verontwaardiging algemeen. Deze Zusterkefas gingen de zieke menschen oppassen, kosteloos m de werkers- familicn. Koninklijke bezoekers te Parijs. Koning Joris van «Griekenland is Vrijdag te Parijs toegekomen. Den 12 November zal de Koning van Servië Parijs bezoeken. DU ITSCH LAN D Kiezing in Elzas-Lorreinen Do linkerzijden hebben overeenkomst ge maakt met de balloteeringen. Ze zullen el kander ondersteunen. De kristene partijen, hel Centrum en de nationalisten zullen het zelfde doen. Het is bloc legen bloc. PORTUGAL Priestervervolging In het dagblad A Napao te Lissabon, verschijnt een brief van een priester, dio op 5 October door liet gespuis is aangevallen op straat en door de republikeinen in 't ge vang gezet. Do priester was een stervende gaan bezoeken, en 't. was na de berechting dat bij werd aangevallen. De schoelies sloe gen hem vlakweg in het wezen, gansche Neen,neen,niet mijnen vader is bet over komen, maar wel den prins von Worms... Watdeedtgü mij lievig schrikken lis pelde Clementia. Nu, heel erg was het wel juist niet, her nam Maria glimlachend. Dan, gisteren avond slenterde de prins in gezelschap van Ursmar door liet park. Ilij beging de onvoorzichtig heid wat al te dicht tot den oever der beek, welke door den tuin slingert, té naderen, en eensklaps bad onder den druk vau zijn li chaam eene aardinzakking plaats mijnheer von Worms verloor het evenwicht en plonste in liet water. Terwijl mijn broeder den prins uitzijn ontijdig bad hielp, zag ik naar de schuchtere vischjes die verschrikt door el kander zwommen. «Arme diertjes riep ik onbezonnen uit, wat zijn zij beangstMijn vader, die juist op dit oogenblik kwam aan- geloopen, wierp mij eenen strengen blik toe Ursmar glimlachte even, en de bedremmel de prins von Worms, zich beleefd voor mij buigende Gij beklaagt lion ten onrechte, jonk vrouw, sprak hij mij toe, mits zij gelukkig genoeg waren uw medelijden op to wekken Ik kleurde geweldigen vroeg hem dui zendmaal verschooning over deze mijne on vergeeflijke lichtzinnigheid. Zij is inderdaad onbegrijpelijk, lieve vriendin, berispte haar Clementia, gij diendet u er op toe te leggen u van dit gebruik te zui veren. Dit zal ik ook, Clementia, viel Maria baar driftig in de rede. Doch nu, van andere zaken gesproken.. Ik kom u heden een af scheidsbezoek brengen, lieve, want morgen reis ik naar Weenen. Wij zullen eeuige dagen op het slot van Hornstald stil houden eu er straten stonden vol volk, 't is als bij mirakel dat de ciborie onaangeraakt is gebleven. Om (e voldoen aan liet schuim van de straat, kwam de policie en deed' me mede naar liet policiebureel. Daar el-kende men mijne volkomenc onschuld, maar om de menigte te kalmeeren, zegden de policieagenten. moe ten wij u opsluiten in het gevang Dat is de vrijheid op zijn Portugeesch, waar wij ook zullen van genieten als da goddeloozen aan 't roer komen. CHINA Ontslag De Chineesche minister van verbindingen heeft zijn ontslag gekregen. Hem wordt ver weten de oorzaak te zijn van do nationalisee ring der ijzeren wegen, die zelf de oorzaak is van de huidige revoluties Het Hof op de vlucht Uit Shangaï komt een telegram toe aan de Zcit "te Weenen, dat het Hof van Pe king gevlucht is. Dit nieuws moet voorze ker onder alle voorbehoud aangenomen worden. De strijd te Hankeou Het gevecht van Dinsdag te Hankeou moet wel waarlijk eeno overw inning zijn geweest van de keizerlijke troepen maar deze heb ben geen voordeel kunnen trekken uit hunne overwinning. Geheime Vennootschappen Het zijn de geheime vennootschappen die de om wen teling^ van 1895 en die van 1900 hebben uitgelokt. Thans zijn zij het ook die deze omwenteling hebben op touw gezet. Maar vroeger bestonden die geheime ven nootschappen uit baanstroopers, straatscliui- mers en bandieten, nu zijn liet vereenigin- gen van studenten, beambten zonder plaats, professors, jonge ofiicieren, die een nieuw China willen. Wij ontvangen uit de hoofdstad volgenden brief. Zaterdag, 28 October 1911. De bijgevoegde gemeenlekiezingen hebben bet kartel heel ei: al afgemaakt. Te Brussel winnen wij een zetel der patroons, te Etter beek winnen wij de 2 zetels der werkliedon en bewaren de meerderheid in den raad, te Anderlecht winnen w ij een zetel der werk lieden en buizen een socialist, teElseneen te Laken win'nan wij een zetel. Dit maakt vijf schoone overwinningen, daartegen verliezen wij enkel een zetel te Molenbeek en te Schaar beek. Zulks belooft voer de toekomst. Vooral tc Etterbeek hadden de kartellisten liunne overwinning gevierd. Sinds 8 dagen wezen zij den burgemeester en de schepenen aan. Zondag zijn zc tot bezinning moeten ko men,de haan van den toren heelt zich in zijne pluimen moeten terugtrekken. De gansche bevolking lacht met den verzwondenen bur gemeester, die van uil liet balkon do kiezers reeds bedankte en zegde w at hij als burge meester zou doen. Zijn huis was to klein om al liet volk te ontvangen, zegde bij, en daar om trakteerde hij met eene pint in een «café» wat vei'dcr-op in de straat gelegen. Donderdag hebben .de katholieken en gansch de eerlijke bevolking van Etterbeek eene serenade en eeno"* betooging gebracht aan M. Mcsens, burgemeester en senator. Bloemen en palmen werden Mevrouw en MejutFcr Mesens aangeboden. De burgemees ter bedankte en wierp al de eer op zijn ver kleefde medewerkers. De kartelmannen be proefden eene tegenbelooging. maar zij mis lukte. Tegen de kiezing van Ukkel hebben de katholieken eene klacht ingediend bij den heer gouverneur. Alles,is dus nog niet be paald vastgesteld in deze schoone voorstad en do sympatieke heer burgemeester en volksvertegenwoordiger De Bue is besloten moedig het hoofd te bieden lot den laalslen stond. uw portret bewonderen men beweert dat het zeer gelijkend is. Mijn portret kreet Clementia verbaasd. Maar nooit heeft men mijn portret geschil derd. Burchtgraaf von Hornstald heeft mij nochtans ten stelligste verzekerd dat hij uw afbeeldsel in zijne schilderij zaal bezat. Ik heb gewed dat het niet zoo; was, en mijn heer vader beeft zich tot rechter der weddingschap opgeworpen. Alweer een nieuw geheim zuchtte het meisje. Indien liet. eens het afbeeldsel mijner moeder ware Men zegt dat ik treffend er aan gelijk, voegdo zij als tot ziehzelve spre kende, er bij. Uwer moeder maar gij gelijkt Roza in 't geheel niet van aangezicht... Ik weet niet, wedervoer haar Clementia op ontwijkende wijze... dus blijft uw vertrek op morgen bepaald, goede Maria Ja, op morgen. Doch intusschen heb ik u nog zoo veel nieuws te melden, dat ik werke lijk niet weet waarmede aanvangen. En het geestigo kind ging met nieuwen lust aan "t vertellen. Na liet gansche gebergte doorloopen, en den pastoor met een bezoek vereerd te hebben, keerden zij erg vermoeid naar de hut terug. Eene lange wijl nog bleven zij erin eene drukke samenspraak gewikkeld, totdat eindelijk,zonder zij liet vermoedden,het scheidingsuur aanbrak. Maria sloot hare vriendin in een lange en vurige omhelzing aan haar hart en kon slechts met moeite zich uit hare armen losrukken. Het overige van den dag kroop voor Clementia met eene wan hopige traagheid voorbijzij dacht gedurig aan de reis harer gezellin, en vroeg zich af wanneer zij zou terugkomen. Helaas maanden zullen mogelijk ver- De liberalen zijn Donderdag morgend bij een geweest in de Zittingszaal van het -Se naat, onder het voorzitterschap van M. Paul Janson en besloten de ontbinding te vragen en de vermeerdering van hel getal volksver tegenwoordigers. In het socialistische volkshuis is hetzelfde besloten. Het cagblad de Meuse van Luik stelt door de voorgaanden vast, dat de kiezingen enkel kunnen plaatsgrijpen op liet normaal en vastgesteld tijdstip. Edmond Picard, oud- socialistisclie senator, schrijft zooals de ka- lliotieken: Hebben de katholieken zetels ver loren in de gi'oote sleden, het is door liet. kartelleeren, maar in gansch liet land hebben zij slemmen bijgewonnen en daarom is het moeilijk den waren overwinnaar aan te wij zijn. (Natuurlijk, 't is moeilijk zulks te doen, vooral als men schrijft in een liberaal dag blad, maar voor ons is het niet moeilijk, en wij zeggen, zij die duizenden stemmen bijwin- nen, dal zijn de overwinnaars. (N. v. d. R.) De katholieke Kamerleden en Senators komen Maandag 6 November in het Parle ment bijeen, om den politieleen toestand te onderzoeken. Zij zullen door hunne collegas uit het ministerie op een feestmaal uitgenoo- digd worden. M. Simonis, voorzitter van bet Senaat, moet tweemaal aan het oog geopereerd wor den. Doordien is liet hem onmogelijk nog voorzitter te blijven van het Senaat. Dit zal betreurd worden. M. de Baron de Favereau zal liem als dusdanig opvolgen. Minister Van de Vyvere zal dezen namid dag de tentoonstelling bezoeken van de bloe- menkunst, die geopend wordt in de oude Magdalenamarkt, onder bet bestuur van de Linnoeusmaatscbappij en Brussel-aantrekke lijkheden. Gansch Brussel zal die praclilten- toonstelling gedurende deze drie dagen gaan bewonderen. Heden avond ook opening van de twee groote cirken waarvan wij reeds herhaaldelijk spraken. De liefhebbers zul len zeker op post zijn. Kobe. De zitting van Vrijdag. In liet verhoor van Vrijdag werden be langrijke verklaringen' afgelegd, welke bij zonder bezwarend zijn voor den belichte Julien. Mad.Warzet, huisvrouw te Spa, verklaart dat zekeren dag Gamier haar zegde Evrard komt mij aan de deur te stampen, maar ik zal dat varken dat betaald zétten. Verder wilde liij van Mad. Warzet welon," hoe rijk Evrard wel was. Getuige Dalkou, die ook een tijd bediende bij de vermoorden was, bevestigt deze ver klaring. Tóen de president-den bedoelde vraagt wat hij tegen die getuigen in te brengen heeft, weet Julien eerst niet wat geantwoord. Ein delijk roept bij uil, dat liet de gramschap is over zijne wegzending, die hem zoo deed spreken. M. Grosfils, koflieliuisbediende, Julien vertrouwde hem toe dat hij binnenkort ten gevolge eoncr belangrijke zaak, veel geld zou gehad hekken. Een rondleurder verklaart dat Julien hem het voorstel deed te Spa een slag te doen. De betichte Julien loochent. M. Radelof, kolliehuisbediende, zegt de zelfde voorstellen gekregen te hebben. M. Hurlel legt uit hoe Julien, die in het zelfde huis woont als hij, in bezit kwain van zijne pet. M. Jely, bandelaar, legt zijne onderhan delingen uit met Julien te Amiens, en boe dezo laatste door zijn toedoen in eene brou- werij der stad ging. Hij verklaart bij Jean loopen alvorens ik mijne duurbare Maria we derzie, sprak zij weemoedig. Wanneer de zon achter het bosch was neergezonken, kwam het meisje met beide ellebogen op de vensterbank harer slaapka mer leunen, ten einde do frissche avondlucht in te ademen. Zij was allengs in eene stille mijmering weggedwaald wanneer eensklaps een licht geritsel haar uit dezen staat van ge voelloosheid opwekte. Zij blikte naar benoden en bespeurde eene zwarte menschenschim die langzaam en omzichtig in het geluik van den tuin zich bewoog, tot de woning naderde, en door deze 'venster in het beneden vertrek tuurde. Bij dit zicht doorschokte eene zenuw rilling haar lichaam, een koud zweet brak haar uit, en schier bezwijkend van. schrik, zakte zij op eenen stoel neer. Mijn God,murmelde de ontstelde maagd, wat mag dio zwarte man tocli in 't schild voeren, dat liij aldus onze woning bespieden komt? Ten einde de akelige gedachten die haar be stormden af te weren begaf het meisje zich tot bare pleegouders, die in do keuken zich be vonden edoch de vrees hen te verontrusten wederhield haar deze van het gebeurde berich ten. Het gesprek liep weldra over den terug keer naar het Sint-Ursulagesticht. Het zou niet betamen dat ik misbruik maakte van de goedwilligheid der abdis,sprak Clementia. Ik laat mij zeer veel aan uwe genegenheid gelegen, moeder, doch nimmer mag ik vergeten wat ik aan de waarde overste ben verschuldigd. En morgen reeds begeert gij ons te ver laten, kind lief I vroeg de grijzen krijgsman. Ach wat is het ons gegund, samen met onze dochter, de eenzaamheid en de vrede van het kloosterleven te gaan deelen Wordt V. eene spiegelkas en eene ijzeren slaaf be merkt te hebben. Kerboriou hoeft hij in den trein van Ant werpen niet gezien, ook zag hij hem niet in deze stad. Jean bevestigt zijne onderhandelingen voor den verkoop van handelsfondsen, met M Jely. De controleur Lheureux zegt vier kaartjes voorSpa in den trein van Keulen geknipt te hebben, om 1 1/2 ure. Ilij herkent de belich ten niet. Het is zeker dat de betichten geene poging onverlet laten, om te trachten uit de handen van het gerecht te geraken. Terwijl de beschuldigden zich Vrijdag op liet assisenhof bevonden, werd in de cel van Garnier eene sterke gevlochten on metknoo- pen doorwerkte koord gevonden, welke hij ongetwijfeld meende te benoodigen om te ontsnappen. Toen men 's morgends Julien de hand boeien wilde aandoen, viel er uit zijne mouw een scherp geslepen mes. Hij weigerde te zeggen waar hij het mesje gehaald had. Men heeft bijzondere maatregelen geno men, opdat de beschuldigden niet buiten ge raken, want van hunne kracht en listigheid is alles te verwachten. De wijk Pout-de-Vivaux, te Marseille, werd gisteren avond in opschudding ge bracht, door een vreeselijk drama der onaf hankelijke zedeieer. Een glasblazer, Jean Faure, vermoedende dat zijne vrouw hem ontrouw was, kwam onverwachts te huis, in plaats van naar zijn werk te gaan. waar hij nachtdienst had. Hij begaf zich rechtstreeksch naar zijne slaapkamer, doch deze was gesloten. Na eenige oogenblikken kwam zijne vrouw ope nen. Faure bemerkte dat een persoon achter eene gordijn stond en plofte tweemaal een dolkmes dwars door de gordijn in liet lijf van den persoon. Deze, zekere Louis Poilou. wierp zich op Faure en poogde hem te ont wapenen. Hij kon er in gelukken, na nog eenige steken ontvangen te hebben, doch Faure greep een revolver en loste drie scho len op Poilou die dood neerzonk. Faure ging dan op zoek achter zijne vrouw, doch deze was door liet venster der derde verdieping* gesprongen en was met verbrijzelden schedel opgenomen. De dood was oogenblikkelijk. Faure ging zich daarna gevangen geven. Brussel. Dief geknipt. Een ge naamde Denis B..., die eenige dagen geleden ten nadeelo der echtgenoolen E...t te Her stal, eene belangrijke juweelendiefto ge- pleègd had,'poogde deze te Brussel te vör- koopen. De juwelier verwittigde de policie cn de dief werd aangehouden. Het is een gevaarlijke oud-veroordeelde. Huiselijke twist. Eenige dagen ge leden meldden wij, dat een herbergier in do Notelaarstraat, ten gevolge van twist met zijne vrouw, twee revolverschoten loste op haar en op zijn schoonzoon, zonder ben te treffen. Hij had vervolgens de vlucht geno men. De dader heeft zich uit eigen beweging gevangen gegeven. - Aangerand. Prosper P..., elec- triekwerker, Vanlinlslraat, te Guregliem, werd Vrijdag morgend te '1 ure 1/2, op de Zuidlaan aangerand door drie kerels. Een dezer bracht hem een vuistslag toe op het hoofd. De anderen onlrukten hem zijn porte- monnaie inhoudende 12 frank. De plichligon vluchten. Eene klacht werd ingediend. Dievegge. Donderdag stal eene wel- geklec-de dame bij den juwelier LAn- spachlaan, eenen ring, versierd met een dikken briljant, Ier waarde van 300 frank. Men denkt dat de plichtigo de specialiteit bezit van dergelijke diefstallen. Mislukte inbraak. Vier kerels poog den verleden nacht in de herberg le dringen van M. Simaes, Zuidlei. Do herbergier werd door hun gerucht gewekt, rukte een venster open en loste eenige revolverschoten in hunne richting. Do kcrels namen ijlings de vlucht, zonder erkend te zijn. Beproeft de wonderbare en onschade lijke Cachetten GAUTHIER, krachtigste geneesmiddel tegen Migraine, Hoofdpijn, Zenuwpijnen. Hunne uitwerking is radikaal en bijna onmiddelijk. 6 Cachetten 1 fr. 13 Cachetten 2 fr. in alle goede apotheken, zooniet schrijven apo theek Gaulhier, Mechelen. 1505 Elsene. Kind zeer erg verbrand. Donderdag avond viel het 3-jarig* zoontje der echtgenoolen V..., Kolegieslraat, in een ke tel ziedend water, door de moeder, die haren wascli deed, op den grond gezet. Het arme knaapje word gevaarlijk verbrand aan het gelaat en het bovenlijf. Zijn toestand is ho peloos. Zonderling ongeval. De beenhou- wersgast Coekclberghs, Hippodroomlaan, werd Donderdag avond in de Vorstinnestraat aan liet hoofd getroffen door de deur van eenen automobiel welke openvloog en zakte ineen. De autovoerder reed pijlsnel voort. De gekwetste werd door een dokter ver pleegd in een apotheek. De policie werd ver wittigd en opende een onderzoek. Wat gij moet weten. De zenuwach tige, zwakke of teergevoelige personen, kunnen het gebruik van koffie uitstaan, dank de helft bijvoeging van de Billerpeeën der Trappisten Vincart. Dezen dio hem zui ver gebruiken, bevinden er zich nog beter mede. 1500 I Laken. -Vrouw verbrand. De echt- genoote Vergracht3 wpnende Romeinsehen

De Volksstem | 1911 | | pagina 2