BUITENLAND. OE ONBEKENDE WEES NIEUWSBERICHTEN. Het geheimzinnig drama van Vorst Belangrijke diefstal te Antwerpen Vitriooidrama te Luik. Het SchQOlschip L'Aranir FRANKRIJK De poederkwestie Het is bewezen Ware liet verslag: van M. Maissin gelezen en rekening gehoudei met zijne opmerkingen, de - Liberie»» ware nog te water. De oorlogsbureelen zullen d gevolgen moeten verduren. Verscheiden hooggeplaatste ambtenaars zullen gestraft worden. DU ITSCH LAN D De eerste Hoogeschool voor vrouwen Te Leipzig is de eerste universiteit voor vrouwen ingehuldigd. Eene vraag aan den Duilscher Als de vrouwen ingenieur, advo- kaat, geneesheer, journalist, letterkundige, professor, mogen worden, waarom zouden zij dan geen kiezerin mogen zijn? Wij stel len enkel de vraag. Gelieve gij ze te beant woorden. De nieuwe Kamer in Elzas-Lorreinan Hot katholieke Gentrum is zegepralend ait den strijd gekomen.De nieuwe nationalis tische partij, die men zou mogen vergelijken bij ecne ullra-flamingantistischepartij,is ver pletterend uit den slag te voorschijn geko men. Zondag was het balloteering in 25 om schrijvingen. fleer Preiss te Colmar is ge klopt, Heer Blumentlial, Priester Oterd, M. Langel en M. Helmer zijn ook allen ge klopt. Te Straatsburg zijn in overeenkomst gekozen voorde liberalen, Heeren Burger en Joris Wolf, voorde socialisten Heeren Ims en Wolfer. Van het Gentrum Heeren Fix. Fischer, Rieulin. Schlumberger en Knoepftor. Pro fessor Spalm te Mulhouse-Gampagno is ge klopt door de socialisten, gesteund door do liberalen. De bepaalde samenstelling is dus 2-1 van het Centrum, 9 liberalen, 11 socialisten, 10 van liet Lorroinselie bloc, 6 onafhankelijken waarvan 1 meedoen met de liberalen en 2 met liet Centrum. Het Centrum is goed vooruitgegaan en blijft do sterkste groep. Priester Preiss en Blumentlial. de twee leiders der nationalisten, bijton in 't slof. ENGELAND Nieuwe werkstaking in 't verschiet De uitspraak der gemengde Commissie voldoet de ijzerenwegbedienden r.iet. Do vereoniging wordt niet voldoende erkend. Ze zullen nu aanstonds vermeerdering van loon en vermindering van arbeidsduur vra gen en beide vragen ondersteunen met de algemeen© werkstaking. Dit zal weer wat ontroering leweëg brengen. ZWITSERLAND De kiezing Alles is kalm afgeloopen. Van de 189 zijn er al 109 mandalen loogokend, 35 behouds gezinde katholieken, 10 socialisten, 10 van het liberaal Centrum, 7 van de politieke so- Raien. m 'zu oaiioteeringen is "er strijd tus- sclien al do partijen in vijf arrondissementen o. a. In Bale, Ncufclialel, Bernaville en Ge neve. Te Geneve streden de radikale», de socialisten en de behoudsgezinde katholieken tegen do behoudsgezinde liberalen. Deze laatste bobben van do 8 herkozenen maar 1 gekozen, M. Adler,.do eoalisatie 5jen er blij ven tweo ballotteeringen. CHINA Kritieke toestand te Nanking. Te Nanking is men bevreesd voor de revo- lulionnaireu. De keizerlijke troepen hadden versterking en schietvoorraad gevraagd, do onderkoning heeft liet liuu geweigerd. Zware verliezen. Te Woutchang en te Sing-Yang-Tcheon zouden de keizerlijke troepen groote verlie zen lieblien geleden. Niet op hoogte. Do minister van Oorlog alsook zijn minis- 23° Vervolg. Wel, wat ge zegt en dit menschenhoofd stond wellicht op do schouderen van een af zichtelijk wangedrocht: spotte de gewezen soldaat. Cicmentia glimlachte even, doch Roza ant woordde niet. Wanneer de maagd zich op hare slaapkamer alleen bevond, wendde zij vergeefsche pogingen] aan om de gevoelens van oprust.die haar ondanks haar overmees terden, van zicli af te koeren. Van den gan s-hen nacht kon zy geen oog sluiten,en reeds begon eene roosachtige goudstreep langs de kim te loopen, wanneer zij eindelijk in eeneu lichten sluimer geraakte. Wat Roza betreft, de nacht vermocht het niet haren schrik te bedrijven, dementia vond haar des anderen daags even zwaarmoedig en bekommerd als den vorigen avond, en wat Ulrik ook aan wendde, niets mocht baten. De dag liep voor allen treurig om, en wanneer, de zon hare baan bijna had doorloopen, begaven zij alle drie op weg naar het klooster, waar Clemen tia door de beide ouderlingen aan de goede zorgen der abdis werd toevertrouwd. XII. IIET GEHEIMZINNIG PORTRET. Recht zonderling is het toch wel degelijk int eene zoo treffende gelijkenis wordt waar genomen tusschen dementia en het portret van Angelina, sprak burchtgraaf von Horn stald tot Maria, terwijl liet prachtige rijtuig hen in snelle vaart naar het slot van Hornstald wegvoerde. V ie was dio Angelina vroeg hem burchtheer von Forüing. Gij schijnt veel belaag in die vrouw te stellen, voegde Ursmar er by. Aerie, schijnen niet op hoogte te zijn van ',n!,ine bediening. Generaal Ycng-Tchang zou zijn ontslag hebben ^Tgfven. Mede in opstand. De troepen van de stad Tas-You-Fou zijn mede in opstand gegaan. De stad is in de handen van de opstandelingen. Tegenstrijdige berichten, De agencie van liet Uiterst-Oosten bericht eenen grooten zegepraal van de keizerlijke troepen, aangevoerd door Yuen-Ghi-Kaï. In do laatste dagen toonden de keizerlijke troe pen weinig iever omdat ze aangevoerd waren door Yun Chang, de soldaten schoten moed willig te boog. Yuen-Chi-Kaï heeft den Yun Chang afgezet en zijne vrienden aan liet bestuur gebraent. Toen kregen do soldalen moed en sloegen een grooten slag. De revolutionnairen maken zich meester van Canton. Zondag avond zou de slad Canton in han den zijn gevallen van de opstandelingen. De Troon geeft toe. Een Keizerlijke bevelbrief. Maandag is in hot Ghineesche Rijk een Keizerlijken bevelbrief openhaar gemaakt, waarin de Troon zijn ongelijk bekent, waarin gewezen wordt op de onachtzaamheid in het verleden on de belofte wordt gedaan aan stonds eene grondwet in te voeren met een verantwoordelijk ministerie, waaruit alle edelen zouden geweerd worden. De Troon vergeeft ook aan de opstandelingen, aan de plichtigen, aan alle politieke veroordeelden. PERZIË Overwinning van den Ex-Shah Te Bandarges hebben de Turcomanen. de aanhangers van"den Ex-Shah, geholpen door talrijke Russen, do regceringstroepen totaal verslagen. De Ex-Shah zou in de nabijheid zijn. PORTUGAL Dwingelandij De Garbonaris spelen heel en al baas. Da gelijks worden er priesters en andere treffe lijke burgers, zonder red"») en zonder compli menten naar de gevangenissen gesleurd. En zulk stelsel, zulk hatelijk stelsel wordt door de godaelooze Belgen bewonderd. ^S"os liet Oiiclerzoeli Wij hebben reeds gemeld, dat bloedvlek ken schijnende voort te komen van het neer leggen een er bebloede band, op den lavabo der slaapkamer van M. Anneessens waren vastgesteld geworden. De bedienden van het parket, gelast met den meelkundigen dienst, hadden do lioop uitgedrukt,dat men er zou toe gekomen zijn, de vingerindrukken juist op to nemen. Ondanks de voorzorgen der bedienden is lieid te kunnen vaststellen. Alle hoop moet dus opgegeven worden, daaromtrent iets te weet te komen. Het parket zou zich Dinsdag andermaal naar do beruchte villa begeven en zal er overgaan tot de samenstelling van het too- neol. ten einde te onderzoeken of liet moge lijk is. dat Mcv. Anneessens niets gehoord heelt van de misdaad, terwijl de kamer waar dc man vermoord werd, juist naast de hare gelegen is. hij door een ander diamanthandelaar nog al geweldig op den voet. getrapt. Eene woordenwisseling ontstond welke spoedig in een gevecht ontaardde. De twee vechters werden door eene menigte toe schouwers omringd. Toen men er eindelijk toe kwam hen te scheiden, stelde M. Cohen met ontzetting vast, dat zijne brieventesch, inhoudende voor 271.000 fr. diamanten verdwenen was. Geheel den omtrek werd afgezocht, doch er was geen spoor te ontdokken, noch van brieven tesch, noch van diamanten. Hel signalement van hét" verdwenen» is in allo ric h lii)g o11 rondg es tu nrd De verdwenen diamanten hoorden toe aan verscheidene handelaars, die ze aan Cohen toevertrouw d hadden om ze te verkoopen. Een diamanthandelaar wordt van eene brieventesch, 271.000 fr. inhoudende ontlast Zondag avond kwam M. Salomon Cohen, diamanthandelaar, wonende Cobdenstraat naar eene herberg der Pelikaanstraat. Juist toen hij wilde binnentreden, werd Zij was mijne nicht, antwoordde hun Albrecht, met droefheid in de stem. Weihoe ik luid nooit vernomen dat gij eene nicht haddet gehad, sprak de baron ten hoogste verbaasd ik verkeerde vast in dc meening dat mijnheer uw vader eenige zoon, en mevrouw uwe moeder eenig kind was ge weest Persoonlijk heb ik nooit mijne nicht ge kend, vervolgde Albrecht, of althans mij zijn geene de minste herinneringen aanhaar bij gebleven. De graaf, mijn vader alleen is van haar lot bewust,doch hij gedoogt niet dat men hem hierover ondervrage. Eens sprak zijne tegenwoordigheid den naammijner nicht uit, en smeekte hem dringend mijne nieuws gierigheid te willen voldoen, doch hij legde mij met barschlieid het stilzwijgen op. Over dit pijnlijk voorval ten uiterste bedroefd, liep ik in gepeinzen dwalend, eene eenzame laan op en neer, toen ik, bij geval, de keukenmeid ontmoette. Deze vrouw was in den dienst onzes huizes vergrijsd, en ik kwam op den inval haar desaangaande te ondervragen. Da delijk zag ik een gevoel van diepe treurnis zich op haar gelaat afschetsen, en uit hare weifelende antwoorden bevroedde ik alras dat zij mij de waarheid gedeeltelijk verzweeg. Slechts terloops hield zij zich met mijne moei op, wier overlijden zij mij in een paar woor den meldde, doch breedvoeriger weidde zy uit over mijne nicht, een engel van schoonheid en deugd, naar zij beweerde. Nooit werd er een volmaakter meisje aangetroffen, meen de zij «En nochtans, zoo vervolgde de meid, bleef zij van rampen niet vrij. Hoe vaak weende Angelina niet aan mijne borst, my duizende vragen toesturende nopens bare moeder, wier Twee dienstmeiden erg verbrand. Maandag morgend. rond 6 ure, is een vitriooldrama gebeurd op de Longdozkaai, te Luik. Sedert eenigen tijd wilde een fabriek arbeider, zekere Rafaël Boidin, het hof ma ken aan de meid der echtgenoten T..., Maria Schoft', die zijn verzoek afwees. Boidin begaf zich naar do Longdozkaai, en wetende dat de familieT..., op dit, vroegtijdig uur nog te bed was. drong hij in de keuken, waar zich de meid bevond. De werkman hernieuwde zijn verzoek en liep eene weigering of). Do ellendeling trok alsdan een ileschjo vitriool uit den zak en wierp den inhoud op het meisje. De onge lukkige werd erg aan het gelaat getroffen, alsook de andere meid van do echtgenooten T..., Anna Wevmann. De 2 meiden slaakten hartverscheurende kreten, terwijl de dader de vlucht nam. Men snelde aanstonds toe, en een genee* heer diende de slachtoffers de noodige zor toe. Hij stelde vast dat juffrouw Schoft' af grijselijk verbrand werd. Haar toestand is bedenkelijk. De plichtige kon kort daarna aangehou den worden. Hij werd naar het parket ge bracht en vervolgens in 't gevang van Luik achter slot gezet. Naar luidt eene inededeeling van den ka pitein der stoomboot Hollandia o verge maakt aan de reederij T an de Koninklijke Hollandscho Lloyd, heeft hel Belgisch Schoolsciiip L'Avettir met hoogerge meld schip verschillende radio-telegrainmei gewisseld, den 28 Oktober laatstleden, toen liet Schoolschip zich bevond op 10°29" N. en 25°50" O. Kommandant Zander is langen tijd in ver- aan boord ging, dal bij over kadetien en be manning zeer tevreden was. De Avenir was insgelijks in verbinding geweest niet de Engelsche stoomboot Astu na, zelfs tot een afstand van 25 nnjlen. Bovendien zijn aan boord de signalen op genomen van den pos/, der draadlooze tele grafie op den Eiftelloren, op 1680. mijlen afstand. Kommandant Zander hoopt op 70 tot 80 dagen te Autofagasta aan te komen, indien li ij met geen tegenslrijdigo winden af te re kenen heeft. De heeren Verhé en Tournaye zijn vierde stuurmans benoemd aan boord van ae Ave nir welk schip zij in Chili zullen vervoe gen. In afwachting zullen zij dienst nemen op liet schoolschip te Antwerpen. De andere cadetten zijn reeds op stoomers in dienst ge treden. Brussel. Erg ongeluk. Een sterk paard, in een kamion gespannen van M. II...., handelaar. Mariemontkaai, 108, to Molenheek. ging Maandag in do Stormslraat op hol. De voerman kon het paard niet be dwingen. Het publiek, door grooten schrik bevan gen. vluchtte in alle richtingen. Vele perso nen werden omgeworpen in hunne overhaas ting. Op den Warmoesberg liep het paard met geweld in het magazijn van kristal van Manage, n1' 20, en viel te midden van de stuk ken glas. Het heest werd gekwetst aan de horst en de bil en zal moeten afgemaakt worden. De voorman werd van zijnen bok geworpen en gekwetst aan de knie: Gevaarlijke bedelaar. Een agent hield Zondag een bedelaar aan die de men- schen bedreigde en lasterde welke hem geene aalmoes wilde geven. Men vond op hem een dolkmes en een geladen revolver. Deze wa pens werden in beslag genomen. Hel is een Franscliman, V. Vzonder vorblijfplaats noch hulpmiddelen. De gevaarlijke vrcem deling werd opgesloten. Beproeft de wonderbare en onschade lijke Cachetten GAUTHÏER, krachtigste geneesmiddel tegen Migraine, Hoofdpijn. Zenuwpijnen. Hunne uitwerking is radikaal en bijna ohmiddelijk. 6 Cachetten 1 fr. 13 Cachetten 2 fr. ii alle goede apotheken, zooniet schrijven apo theek Gauthier, Mechelen. 1505 Elsene. Erg ongeval. De poorlier van een koffiehuis op den Steenweg van Elsene klom Zondag, huiten weet zijner vrouw, op het platform van den ophaalbak De vrouw duwde op den knop om den bak te doen dalen. Een been van haren echtgenoot dat nevens den bak hing, werd vermorzeld Sint Jans-Molenbeek. Van een paard gevallen. Maandag reed Alfons Schaba lie, smidsgast, Gentschen steenweg, met een paard dat hij had beslagen naar de Vier- Windenstraat terug. Eensklaps viel Hij van het dier op den grond. Men nam hem bewus teloos op met gebroken rechterarm, eene vreeselijke wonde aan den rechterslaap en erge kneuzingen over heel het lijf. Onvoorzichtigheid. Eene dienst meid, Elisa F.., Entrepotlaan, goot Maan dag morgend te harent pelrool op het vuur De vlam tastte haar voorschoot aan en het meisje werd erg verbrand aan de armen en de handen. Aan dezen die lijden aan de maag. De geneesheeren raden de Bittcrpeeön der Trappisten Vincart aan, alleen of ver- mengeld met melk. Zijn regelmatig gebruik is allerbest. 1500 J St-Joost ten-Noode. Arme zinnelooze. Zondag avond leverde eene zeer wel ge- kleede vrouw zich aan allerlei excentricitei ten over op de Rogierplaals vóór de Noord- statie. Een agent, "ziende dal hij mot eene 1 1 1 1 T i -r* pet politiekantoor. Daar beweerde de vrouw de koningin der Belgen te zijn en dreigde iede reen le doen vervolgen wegens majesteit schennis. Na hare identeit vastgesteld te hebben werd de vrouw naar een gesticht overgebracht. De ongclukkigeis zekero Lidy D.., van Quaregrron, geboren in 1802. La'en. Kinderlijkje opgetrokken Nabij Ue brug van Laken heeft men Maan dagmorgen d een kinderlijkje van 't vrouwe lijk geslacht opgetrokken uit de Willebroeck- sclie vaart. Het lijkje was gansch naakt en droeg geen sporen van gewold. Een onder zoek is geopend om de piichlige moedar te ontdekken. Branden. Zondag avond, te 11 ure brak een geweldige brand uit, in de suiker- bakkerij der echtgenooten Ribion, Antwerp- schen steenweg, tijdens de afwezigheid der handelaars. De toegesnelde pompiers vielen hel vuur krachtdadig aan. De deur van bet magazijn werd ingestampt en '1 vuur kracht zij alsdan nog maar een kind was. De graaf nam Angelina als zijne dochter aan, hij noem de haai' zyn duurbaar kind, het sprekend evenbeeld zijner zuster. En wezenlijk, bij mijnen grootvader den heere von Hornstald en von Bersteins, was uit non eerste huwelijk eene dochter geboren wanneer hij mijne grootmoeder huwde deze dochter werd later aan eene zijner bloedver wanten uitgehuwelijkt doch bleef den naam von Bersteins voeren, en ontving als bruid schat van haren vader een slot aan welke een adeldomstitel was vastgehecht. 'J en tijde zij ner inochttrcding verflauwdo de liefde welke do graaf, mijn vader, Angelina immer had toegedragen op merkbare wijze. Hij deed haar op eene kostschool, alvorens mijne moeder, die, helaas na verloop van enkele jaren, ten koste van haar leven,mij het daglicht schonk, als zijne gemalin,hetslot van Hornstald kwam bewonen. Eenige jaren na deze droeve gebeurtenis werd Angelina door mijnen vader naar het slot terug geroepen. Zij verscheen er in ge zelschap van eenen jongeling, die geruimen tijd op liet slot vertoefde, liet rijtuig, waarin mijne nicht reisde, was in het woud door roo- vers besprongen geworden, en zonder de tij dige hulp van den vreemdeling, ware het meisje stellig den baaustrooper in handen gevallen. Niet tevreden haar uit het gevaar te heb ben gered, wilde hij haar tot op liet slot ver gezellen,ten eiudo haar desnoods tegen eenen nieuwen aanval der roovers te bescher men. Gedurende twee jaren, vernam ik ver der uit den mond der goede vrouw, scheen er in den familiekring van den graaf een onver stoord geluk te heerschen. Mijn vader be- afsterven zij levendig bad. betreurd, ofschoon j schouwde Angelina als zijne eigene dochter en deze, op hare beurt, wanneer zij den graaf toesprak,gaf hem steeds den naam van vader. Na dit tijdstip evenwel, begon burchtheer von Hornstald knorrig te worden een gevoel van argwaan scheen in zijnen boezem te zijn op gerezen, en hij bejegende Angelina nog met de grootste koelheid. Mijne nicht gaf alsdan het verlangen te kennen eenige dagen ten huize eener vriendin te gaan overbrengen, de graaf stelde geredelijk erin toe.en de afwezig heid van mijnen vader, die zich in de jongste weken veeltijds van liet slot verwijderd had gehouden, te baat te nemen, verliet zij onze woning. Drie dagen nadien was mijnheer von Hornstald op het slot terug, en kondigde de bedienden het vroegtijdig afsterven mijner nicht aan. Hij beval tevens dat de kamer wel ke zij had betrokken zorgvuld g wierd geslo ten en sindsdien werd nimmermeer Angelina's naam in 's graven bijzijn uitgesproken.» Albrecht hield met spreken op, en baron von Fortling, zich tot Maria wendende, die met gespannen aandacht het verhaal van 'den jongen burchtgraaf had gevolgd, vroeg haar Dunkt u niet, myne dochter, dat hieron der wel eenig geheim zou kunnen verborgen liggen Daaraan valt niet te twijfelen, antwoord de Maria, doch ik meen dit raadsel, althans gedeeltelijk,te kunnen oplossen het is onmo- gelijk dat het levende evenbeeld van Angelina de dochter weze van Ulrik. Üe angst welke mejuffer Clemen tia bij het hooren uitspreken alleen van von Horn- stald's naam liet blijken, zou hierin wel eene eerzaak kunnen vinden, zei Ursmar, en myns dunkens moet Clementia ten volle ervan bewustzijn, dat Ulrik noch Roza hare ouders zijn. da dig bestreden. Na een half uur was de brand beperkt, maar het magazijn is heel en al vernield geworden Ook een pak obligaties is de prooi der vlammen geworden. De schade bedraagt ongeveer 5,000 fr. Rond II 1/2 ure 's avonds ontstond er brand in de herberg-winkel, nr 91, der Ker- keveldslraat. De pompiers waren dra het vuur meester. De schade is nogal groot. Halle Dieveggen aangehouden. Ten nadeele van Mevrouw Lechtgenoot© van een Brusselschen politieagent, w erd een handzakjo gestolen op den trein Halle-Brus- sel, Zondag morgend. De bestolene beschul digde biervan drie vrouwen, die met baar gereisd hadden on waarvan zij de beschrij ving- maakte. Een strenge waakzaamheid werd uitgeoefend en 's avonds bemerkten de beambten der statie de drie vrouwen. Zij werden in 't kantoor van den statieoverste gebracht en afgetast Op een barer vond men liet gestolen handzakje. Proces-verbaal is opgesteld. De drie vrouwen bewonen het gehucht Holbeek bij Halle. Waft is Caiz 1 't beste maagbitter. Gentbrugge. Ontgraving. Het par ket van Gent, begeleid door den heer poli- ciekommissaris der gemeente, stapte Zater dag namiddag' ten gemeenlekerkhove af en deed er overgaan lol de ontgraving van het stoffelijk overschot van Hector Boekmeyer, 36 jaar oud, machinist hij de 'Staatsspoorwe gen, die den 2 October laatst, te DePinte, slachtoffer werd van een ongeluk. Hel was mistig weer en de machinist bemerkte, op een 100 lal meters van zijne lokomolief, een gesloten signaal. Hij stopte, middelerwijl zijn hoofd buiten de lokomolief stekend om te zien wal er gaande was. Plots stoomde een trein, uit tegenoverge stelde richting komend, voorbij. De machi nist, Boekmeyer, kreeg een vreeselijken slag op hot hoofd. Hij werd het gasthuis van Gent overgebracht. Bij zijne aankomst stolde men vast, dat hij overleden was. Daar er tusschen de zedelijke verantwoor delijke en de stoffelijk benadeelde partijen betwisting ontstond, werd er tol de ontgra ving besloten, om do juiste oorzaak van bet overlijden vast te stellen. St-Gillis-Waas. Ongeluk. M. Acliiel Pilaet, zoon van den hoofdonderwijzer te Slekene en onderofficier le Brasschaat, reed Zondag per molocycle van Stckene naar Antwerpen. To St-Gilles sprong de voorhand van de moto, w aardoor do machien op zijde vloog en M. Pilaet ten gronde hotste en de^knoesêl' gebroken werd. De gekwetste werd binnen gedragen bij Albert De Molenaar, waar Dr Busschodts hem verzorgde. Leupegem. Doodeijke val. Maan dag voormiddag, om '11 ure, viel de 12 ja rige dochter der echtgenooten De Ruyck van boven de trap met bet hoofd vooruit op de vloersteenen en werd verschrikkelijk aan het hoofd gewond zij verloor veel bloed uit deooren, en was 's avonds nog niet terug -tyi.ijiA bon ustzijn-grnroiTfenMen vreest eene schedelbreuk en een noodlottige» a/loop. Zelzate. VerdronkenZondag na middag,om 2 ure speelde Arthur Dysselinck, 9 jaar, alleen aan den oever der Terneusche vaart, nabij de Teerfabriek op een paar hon derd meiers der ouderlijke woning, hij stuikte op zeker oogenblik in bet kanaal en verdronk. De vader is mekanicien in de suikerfabriek van 't Sas van Gent. Tot lieden werd.ondanks alle opzoekingen, liet lijk van den drenkeling niet terug ge vonden. Damme. Brand. In den nacht van Maandag lot Dinsdag, rond 2 ure, is brand ontstaan in de stalling van Frans Nobels, landbouwer, Meerschslraat. Alles is vernield! Drie koeien, twee varkens en veel landbou- wersalam zijn de prooi der vlammen ge worden. Dg oorzaak van den brand is onbekend. Er is verzekering. O dit kan ik niet aannemen, wedervoer hem de argelooze Maria,hadde mijne vriendin hiervan kennis gehad, stellig zou zij mij dat niet hebben verzwegen, want nooit hield zij iets verborgen. En nochtans, vervolgde zij na eene poos, bevond ik hare antwoorden soms, ja, recht zonderling. Het zicht der torens van het slot van Horn stald, welke in het verschicd oprezen, brak hier de samenspraak af. liet was eene uitge strekte ridderburcht, op de oevers van de Ems gelegen. Eene met prachtige populieren be plante laan, wier frisch loover, wonderlijk afstak op de aschgrauwe kleur der oude mu ren, leidde tot den hoofdingang. liet slot was van voren en ter zijden door een breede gracht, rugwaarts door de rivier de Ems ver dedigd. Do zon begon reed -liter den in pur per gehulden gezichteinder weg te zinken, wanneer de koets liet ruime voorplein kwam oprijden. Graaf von Hornstald was afwezig. Albrecht hield dionsvolgens de eer des huizes op. Maria, ofschoon door de lange vaart moe en mat geschokt, drukte den wensch uit, on- middelijk een bezoek te mogen brengen aan de kunstzaal, ten einde er het portret van Cle mentia te bezichtigen. Tal van tafereelen, echte meesterstukken der vermaardste schilders, waren daar in de beste orde gerangschikt, doch het meisje, welk den arm baars vaders had gevat, liet den baron nauwelijks den tijd een vluebtigen blik er op te slaan. Houden wij ons hierbij niet op, herhaal de zij telkens liet portret mijner vriendin alleen verlang ik thans te zien. Wat zyt gij tocb ongeduldig, Maria. Wordt voortgezet.

De Volksstem | 1911 | | pagina 2