OORLOG BUITENLAND. DE ONBEKENDE WEES Bij tie AalsterseSieOaensisten NIEUWSBERICHTEN. Italië en Turkyë Bs refjaerlng en cie Tentoonstelling van Gent. Twee huizen ingestort ondiepe waters te varen rnëïl moet de baan 'goed kennen, want de zandplaten zijn talrijk .en veranderen dikwijls van plaats. Ledige tonnen op anker liggende en vaststaande ijzeren torens wijzen de standvastige zand platen en rotsen aan maar nieuwe zand- Lplaten spoelen dagelijks aan, zoodat de weg, gisteren bevaarbaar, morgen kan belemmerd zijn. Om de nieuwe hinderpalen te ontdek ken, staan er twee negers aan den kop van 't schip en bij middel van een langen stok peilen ze gestatig de waterdiepte. Om 6 ure 's avonds zijn we aan de rust^ plaats liet schip wordt stevig aan kant vast- 1 gemaakt de negers stappen af om aan "k strand vuur te stoken en hun eten gereed Ie maken en zelfs om op vasten grond te slapen. Rongotrotter. TUSSCHEN Tripoli heringenomen door de Turken. 5000 Italianen gedood en 7000 ge kwetst. S5 kanonnen verloren. Zonderlinge berichten komen toe [uit Tri poli, en Konslantinopel- Wij nemen aan dat zij wel overdreven zijn maar in ieder geval zitten'de Italianen in een lastig parket. Welnu, wij kunnen het niet gebeteren, maar •wij zeggen Die zijne broek verbrandt, moet op de blazen zitten. Volgens een Konstantinopelscli bericht zou Tripoli hernomen zijn door de Turken en 5000 Italianen gedood en 7000 gekwetst zijn en daarbij zouden zij nog 95 kanonnen en 30 stukken scberpgeschut verloren zijn en voel anderen schietvoorraad. Beter kunnen wij echter bet bericht aan nemen dat uit Parijs toekomt, en zeggende dat de Turken twee versterkingsplaatsen van allergrootst belang hebben bezot en de Ita- iianen teruggedreven in de stad. Italië gaat alles op 0 zetten. Al te lang duurt liet gevaarlijke spel naar 'de meening van Italië. Nu zijn er in Tripoli 20,000 Italiaansche soldaten en in Benghazi 5,000 de Italiaansche regeering gaat hel getal soldalen op 100,000 man brengen, dus vervierdubbelen. En wie zal zeggen dat de Italianen nog geen bloedige neerlagen krij gen van de Turken en Araben Het deugt immers in Tripolitanië niet voor Euro peanen. Italië in Klein-Azië. Gezien den hardnekkigon tegenstand gaat Italië eenigi? groole oorlogschepen naar de Egeïsehe zee of'op de kusten van Klein-Azië sturen. 'Dit om db Turken schrik aan te jagen en de m'Scht te'laten zien van'ltalië, Wreede bestraffing. De Italianen hebben eéne èöhte slachting, cene echte moorderij, uitgeoefend op de Arabon van 7frnpöli,»èn dit enn-lut voorbeeld le dienen-vaiii-de andere Araben. Alvorens Tripoli to verlaten, hadden dp Turken 10,000 geweren uitgedeeld aan de Araabsche bevolking. Bij het inroepen der wapens waren er enkel 3000 binnengeko men. Er bestond dus vrees dat de Araben in Tripoli op zekeren oogenblik met verschei dene duizenden gewapend konden opstaan. Dit beseffend en vre-ezend, hebben de Italia nen niet beter gevonden dan twee wijken in Tripoli geheel plat te leggen, en al de Ara ben le doodon die onder de handen vielen. De straf is versclirikkelijk, maar in oorlogstijd dient er voel over 't hoofd gezien, zegt de moderne beschaving. In Europa. Kakki Pacha verdedigt zich. Als ik Tripoli niet heb doen versterken, zegt Ilakki Pacha,-dan is bel juist om een oorlog met Italië le vermijden, en naar den - raad le hebben geluisterd ons gegeven door 2-1° Vervolg. ITemel bedriegen mijne oogen mij niet galmde zij eensklaps voor een doek stilhou dende, waaropeen vrouwenbeeld in klooster gewaad stond afgemaald 't is werkelijk de mentia's 'afbeeldsel-»! 't is zij zelve De sluier der God gewijde maagden omwond het voorhoofd der jeugdige kloosternon, en een witte doek golfde over hare schouders hare oogen waren ten hemel gerichthare |eeno hand hield zij tegen de borst gedrukt, de andere omklemde een Kristusbeekl. Eene zoo treffende gelijkenis, kan niet aan een eenvoudig toeval te wijten zijn, sprak Ursmar von Forüing. 't Is dementia zelve die ik daar voor oogen heb Niet dementia, maar wel hare moeder, viel Albrecht in. Indien uwe woorden eens waarheid be vatten lispelde Maria. Onmogelijk was dit juist wel niet, meende baron von Fortling op zijne beurt, de plotselinge ontsteltenis van dementia, wan neer Burchtgraaf von Ilornstald de eerste maal in hare tegenwoordigheid verscheen, gevoegd bij de omstandigheid van Angelina's zonderling verdwijnen, in aanmerking ge nomen. Maria slaakte eenen zucht, en een laatstén cogslag op het portret werpende, volgde zij 'haren vader naar de eetzaal, alwaar een licht avondmaal hen wachtte, en vervolgens begaf zich eenieder naar liet vertrek welk hen tot •nachtverblijf was aangewezen. XIII. EEN ZONDERLING VOORVAL. Den vierden dag na do aankomst van Maria Oostenrijk en Puitschland. Veronderstelt eens, dat wij Tripoli hadden versterkt, de oorlog zou zeker ook zijn uitgebroken, ziet eens wat zware beschuldiging men mij dan naar het hoofd zou hebben geslingerd. Turken en Bulgaren. Schermutselingen hebben aanhoudend plaats op de Turksch-Bulgaarsche grens. Het mag niet al te lang meer voortduren of er zullen erge gevolgen uit' voortvloeien. Tot steun van de familiën van de ge kwetste of gedoode Italiaansche soldaten. De koning van Italië beeft aan M. Giolili 100,000 fr. laten geworden, om ter liulp te komen van de familiën dor gesneuvelde of gewonde soldalen. Hij heeft ook 100,000 fr. gezonden voor liet Rood kruis. De banken, de spaarkassen, de handelsinrichtingen en de burgerij beeft het koninklijk voorbeeld gevolgd en er is zeer veel ingeschreven. De Peuple, het socialistische blad van Brussel, viert met groot lawaai den zege praal van M. Van den Berglie, den liberalen doctrinair, al erger of bet ware een zuivere socialist. In zijn nummer van Dinsdag schrijft liet rood orgaan De liberalen, voorafgegaan van de fan fare en gevolgd van duizenden betoogers, zijn vervolgens desocialisten in hun lokaal gaan bedanken, voor limine hoffelijke mede werking voor den triomf-. Daarop richtten zich de afgevaardigden en de stoet naar het Daensislische lokaal, waar do Daensislische gekozenen van over 8 dagen ze ontvangen hebben. M. Petrus Daens, in eene lievige toe spraak, beeft den welkom toegewenscht aan M. Van den Berglie in bet stadhuis. Hij beeft er bijgevoegd dat do demokralische triomf van dezen dag de voorbode is van liet Alge meen Stemrecht en de Evenredige Vertegen woordiging. M. Gbyselinckx, advokaat, gekozene der Daehsisten, heeft de liooge beteekenis van deze stemming vastgesteld. Hij heeft do wilskracht en do hardnekkigheid begroet van al de rechtzinnige demokraten. De kleri kale pers heeft geen enkel onzer mannen kunnen aftrekken tegen den kandidaat M. Van den Berglie. Baron CUarel de Bethune, een andere Daonsistïsche gekozene, heeft al de aanwe zigen bedankt en heeft de medehulp beloofd van alle demokraten aan liet gemeene ver lossingswerk, cn het feest heeft voortge duurd tot zeer laat in den avond. Maar er is geen enkel voorval gebeurd. De klerikalen, leneergeslagen, waren thuis gebleven. De gemeenteraad van Aalst zal dus 3 li beralen' en' 3'daensislische, demjökratpn tei len a,., m "i i. Bij'(lat uittreksel' van het socialistisch blad voegt''de' Bièh Public van Gent, een der gezaghebbendste bladen 'van België, dót volgende zeer rëdein.ati'gë wqorden, 'dip' w ij ten volle-onderschrijven: en goedkeuren, 'Eenig'e onzer vrienden hebben'kunnen'ge- looven, op zeker oogenblik, dat de groep Aalstersclie daensisten tol inkeer zouden komen, met zijn gekozene. Is het niet om de belangen van bet proletariaat uitsluitend te verdedigen, dal lnj tot stand was gekomen Vereenigd met de socialisten om werkersher- vormingen te eischen, hadden eenigen zich ingebeeld, dal hij zich van ben zou hebben afgescheurd, den dag dat de katholieke ge loofspunten, de primordieële, de allereerste behoeften van de krjsténe opvoeding in ge vaar zouden gesteld zijn. De dag van Zondag verdrijft die begoochelingen. Maar deze zelfde dag verdrijft insgelijks de dubbelzinnigheden. Er is inderdaad geen spraak meer van maatschappelijken en deino- kratischen vooruitgang. Het is in 't voordeel, het is ten gunste van een ft&cftPBNaBPeiQ kandidaat dat de Daensistische groep een op liet slof van Ilornstald, kondigde het ge- dommel van een rijtuig op het voorplein de terugkomst van den graaf aan. Hij omhelsde statig zijnen zoon en onthaalde met eene uit nemende heuschheid de familie von Fortling. Trots zijne volkomen lciesche manieren, voel- do Maria .zich nochtans in zijn bijzijn niet gansch in haar schik zij vond dat des graven wezenstrekken die uitdrukking van hopenbar-: •tigheid misten die bij den eersten oogslag zoo veel aantrekkelijkheid bezit, en tot vertrou wen stemt. Hij was hoog van gestalte, en de jaren hadden de mannelijke schoonheid van zijn gelaat nog niet gansch uitgewischt doch zijne lippen plooiden zich nooit dan tot eenen bitteren grijnslach samen, en trotsche min achting straal (Te uit zijnen blik. De maaltijd door welken hij zijne terug komst vierde,duurde tot laat in den nacht, en wanneer Maria hare slaapkamer eindelijk binnentrad, wees het uurwerk middernacht aan. De vertrekken welke voor de vreemde linge waren bestemd, paalden aan dit gedeelte van het slot dat weleer door Angelina werd betrokken, en thans ongebruikt-was, derwijze dat Maria's kamerbelendde aan deze welko de jonge vrouw,die zij veronderstelde de moeder te wezen harer vriendin, in vroegere dagen had bewoond. Die sprekende gelijkenis tusschen de mentia en het portret der kunstzaal mag toch recht zonderling lieeten, mompelde zij in zich zelve. En dan, de angst welke liet enkel hoo- ren uitspreken van von Ilornstald's naam bij haar verwekte, komt niet min verwonderlijk voor... en nochtans, zij verzekerde mij ten stelligste burchtgraaf Albrecht niet to ken- 'nen. Zou Angelina dan werkelijk...? Een dof gerucht trof op dit oogenblik het oor der jonge dochter. Zij luisterde met ge- veldtocht heeft gevoerd. Welnu, de bestuur ders, de leiders van den daensislische» groep welen allerbest dat bet liberalisme altijd vijandig is geweest aan de nieuwigheden in gegeven door de demokratische strooming van de gedachten. De eenige bestaansrede van liet liberalisme is de strijd tegen het katholieke geloof. Pe tegesi het katSïoSiek geloof iis ovsb°b- getras cSe eeenigste taas- schess eSe Sifoepafierts ess de so° c5aSisten. De groep Aalstersclie daen sisten komt zijne plaats te eischen in het kartel. Daardoor snijdt het alle bruggen achter zich af. Hij geeft do hoop op nieuwe overwinningen temaken met do weinig ont wikkelde katholieke werklieden te bedrie gen op zijne strekkingen. Hij vervalt tot den rang van eene uilsluitend antiklerikale partij. Wij beklagen er hem over, maar tegelijker tijd kunnen wij er ons zelve om geluk we'n- schen. Ilct kost wel een gemeentezetel aan onze vrienden. Het is niet to duur eene be wijsvoering betaald, die bepaaldelijk de oogen zal openen aan al do menschen die ter goede trouw zijn Dit geloöven wij ook en wij meenen wel dat al de rechtzinnige menschen, allen zon der de minste uitzondering, dit gedacht ten voilé deelen. De regeering zal aan de Kamer een krediet van 810,000 fr. aanvragen om do eerste kos ten van inrichting van het Belgische kommis- sariaat en de Belgische afdeeling te dekken. De regeering treedt voor den afstand van plaatsruimte enkel 'als tusschengeplaatste persoon op, om in geval van brand niet meer aansprakelijk te kunnen gesteld worden. De Staat waarborgt eene minimum-ont vangst van 700.000 fr. voor de stands in de Belgische afdeling en die som zal in Maart en Juli '1912 orden ;geslort. 50,000 fr. zul len van regeeringswege worden besleed aan de ruchtbaarheid voor de World's Fair en tot aanstelling van baar kommissariaat. FRANKRIJK De poederkwestie Niet enkel Loupe maar ook M. Maissin, de ingenieur verslaggever, loopt groot ge vaar op streng gestraft te worden. Men vraagt zich onwillekeurig af Wat zit daar allemaal onder De officiereh van de Liberté Jaurës, Joubert, 'é-arnier en Pignon, zijn gisteren voor de eerste maal onderhoord door den krijgsraad. George zal de beschuldiging staande houden,' oftjeiereii zullen de verdedi ging pleiten." OOSTENRIJK M inrsterieële crisis Baron Gaulscli heeft met g^ijsch zijn ka- binetzijii ontslag gegeven aan den Opsten- rijkschen keizer.: CHINA Hankeou in de panden der regeering De regeeringstrdepen hebben drie volle dagen gevochten, leven om dood, tegen do opstandelingen. Het is maar de vierde dag, dat zij de oproermakers uil Hankeou hebben kunnen verdrijven-, filet aantal gesneuvelden moet overgroot zij if. Men spreekt van ver scheidene duizenden'. Keizerlijke schuldbekentenis De keizer van China heeft een brief open baar gemaakt, die' toont dat die man het hoofd heeft verloren, en zijn wil heeft Over gelaten aan een ander. Hij zegt of liever, men doet hem zeggéiL «Ik ben 3 jaar op den Troon, ik beken dat ik niet op de boogie ben van de politieke toestanden ik heb een mi- nistor van IJzerenwegen aangesteld en deze spannen aandacht alleen het gekabbel der rivier die onder haar venster vloeide, ver brak de nachtelijke stilte. Doch nauwelijks was zij ingeslapen of hetzelfde rumoer deed haar wakker schrikken. 1-Iaar dacht dat ie mand in liet aangrenzende vertrek zich be woog. Meteen drong een lichtstraal door eene spieetin het wandtapijt en verlichtte schie lijk, doch slechts vool een oogenblik Maria's kamer'nog hoorde eene deur openen en met geweld weer diMtsluiten, en alles ver zonk toen weer in dffiiepst© stilte.Freule von Fortling was niet yrfl&achüg' van inborst. Zij stapte uit haar bed, enirracht het overige van den nacht in haren zetel door, het gebeurde overwegende en nadenkende op de woorden welke Albrecht zichbetrekkelijk het over lijden van Angelina had laten ontvallen. Dat het gerucht uit het-^verlaten gedeelte van liet gebouw voortkwam, daar twijfelde zij geenszins meer aan, en het vermoeden rees bij haar op dat die vertrekken mogelijk zoo onbewoond niet waren* als men het wel voor gaf. Zij nam zich evenwel voor, niemand deze hare argwaan mede'fé deelen, en opzichtens een iegelijk een omzichtig zwijgen in acht te nemen. Zij vergenoegde zich met een gedeelte der twee volgende nachten wakend door te bren gen, doch niets bespeurde zij nog, zoodat zij zich eindelijk begon af te vragen of zij wel licht niet de speelbal eener ijdele begooche ling was geweest. Op zekeren avond nochtans besloot zij an dermaal de wacht te houden. Zij had in eene oude kas, een boek aangetroffen waarop een wapenschild prijkte. Dit prikkelde hare nieuwsgierigheid en mot veel belangstelling doorliep zij den koste'lijkep vondst. Eindelijk van het nutteloos wachten vermoeid, meende heeft mij bedrogen, hij is de schuld van alles, de edelen zullen ook niets meer te zeggen hebben. Een parlement zal tot stancl komen en de gekozenen gekozen worden door bet volk. China slaat op den rand van den af grond. laat ons to zamen werken om het land van den totalen ondergang te redden. MAROKKO Vrijdag geteekend Heden Vrijdag wordt de overeenkomst van Frankrijk en Duitschland geteekend. Ilct ware al gedaan geweest, maar op 't laatst heeft M. Kiderlen de Waechler nog eene kleine wijziging voorgesteld DUITSCHLAND Complot tegen den Duitschen Keizer. Het gerucht doet de ronde dat er een aan slag beraamd was tegen don Duitschen keizer voor den oogenblik dat hij den Eiffel zou doortrekken. Ook te Aken was de be waking allerstrengst. ELZAS-LORREI N EN. Schoone triomf voor de kathoiieken. Uit de algemeene uilslagen en de ballotee ringen is er op le maken dat de katholieken de groot© overwinnaars zijn van den dag, en dat de liberalen geheel geknakt uit den strijd komen. Overal hetzelfde verschijnsel het liberalisme heeft gedaan. ENGELAND Algemeene spoorweg- en mijnstaking in 't verschiet. Het is tegen Kerstmis dat doze dubbele algemeene werkstaking moet uitbarsten. Het Lagerhuis moet eclUer kortelings vergaderen en men hoopt daar lot een vergelijk te kun nen komen. De vliegerij. M. Sandis heeft don 'minister van Oorlog verweten geen rekening te houden met het groot belang der vliegkunst in bet leger. Hij vraagt veel meer vliegtoestellen voor liet leger. RUSLAND. Ook de vliegkunst in 't leger. De Russen beseffen bet grootbelang van de vliegkunst in oorlogstijd en gaan er zich duchtig op toeleggen. En zeggen dat over eenige maanden, de militaristische' bladen, om de schatkist maar immermeer te kunnen plunderen, beweerden dat de vliegmachienen geen nut konden opleveren in oorlogstijd. En toch zijn er menschen die dat allemaal gelooven! TE LEUVEN In de Kraekenslraat was men bezig aan dga liiwopbouw van een huis nevens dat be woond 'duur den behanger Kayenlrnrgh. Langs de andere zijde van dit laatste was! insgelijks- allerplat gelegd,zo.odi.it Ret huis- va,p;jVl.- Kayeiibeygh.hecl.aJleeii'Stonjd. t Rond den »aivoi!d ha d zich een gekraak -la ten hooren'. De inwoners'verlieten hunne woning, en eenigen tijd nadien kwam heel het bovenste verdiep met meubelen en huis raad naar beneden. Gëlukkiglijk heeft men geen ongelukken aan personen te betreuren. De straat werd langs de ingangen afge sloten en door de policic bewaakt. Dezën nacht,te half een, stortte een ander huis, bewoond door den heer Delhaye, han delaar. naar beneden. Voorzichtigheidshalve hadden ook dezes inwoners het verlaten. Een gedeelte van den gevel is blijven recht staan, doch dreigt elk oogenblik omver te vallen. Een onderzoek is ingesteld om de verant woordelijkheid vast te stellen, die natuurlijk aanzienlijke stoffelijke schade heeft berok kend. zij zich ter rust te begeven, wanneer zij, juist op klokslag één ure, eenig geluid meende te vernemen. Zij neigde aandachtig het oor en weldra liet het gerucht van stappen in het aanpalend vertrek haar niet den geringste» twijfel meer over. Daar hare waskaars nog niet geheel en al was opgebrand, bleef zij van alle vrees vrij, on poogde zelfs door de spleet in het wandtapijt in de nab-jjgelegene kamer te spieden. Andermaal werd eene deur driftig toegeworpen, en door den schok sprong ten einde des ver treks een der paneelen los. Ma ria begaf zich nu naar dien kant, en haar dacht in de verte met gesmoorde stem te hoo ren spreken. Nu is het tijd dat ik mijnen vader ver- wittige prevelde het meisjehier geschiedt iets ongewoons. En zonder dralen ging zij aan de slaapka mer Ijaars vaders aankloppen. De edele lieer kwam even zijn avondgebed te eindigen want tot zeer laat in den avond was hij door graal' von Hornstald in het salon wederhou- den geweest. Vader, gelief mij te volgen, sprak zij, daar heeft iets geheimzinnigs plaats in de aan mijn slaapvertrek belendende kamer. Baron von Fortling die zijne dochter gron dig had leeren kennen en meermaals had on dervonden dat zij niet aan de gebreken harer kunne onderworpen was, verhaastte zich aan haar verzoek te voldoen en Maria bracht hem in tusschen meteen paar woorden op de hoog te van het gebeurde. De baron peilde de wan den en ontdekte aldra eene achter de wanden verborgen deur doch zij was langs bin nen in het nachtslot gedraaid en weerstond aan de herhaalde pogingen van burchtheer von Fortling. Gedwongen van zijn voornemen af te zien, Brussel. Schielijke dood. M. A. Geube, handelaar, wonend te Antwerpen, Boerhavostraat, nr 1, trok Dijnsdag avond de Rogierplaats over, om den trein aan de Noordstatio af te wachten, toen hij plots neerzonk to midden der plaats. Voorbijgan gers kwamen hem ter hulp en brachten hem over in eene aanpalende apotheek, maar daar men hem tot het leven niet kon terug- brengen, werd M. Geube bij hoogdringend heid gebracht in het hospitaal van St.-Joost- ten-Noode, waar hij is bezweken, toen hij er aankwam. De dood is toe te schrijven aau eene hartziekte. Vreemdeling aangehouden. Dijns dag werd H. Saangehouden. Hij weid geboren le Parijs en woont in de Spoorrna- kersstraat. Hij wordt beticht in gemelde stad diefstallen gepleegd te hebben met bezwa rende omstandigheden. De vreemdeling werd in de gevangenis van Vorst opgesloten in afwachting dat hij uitgeleverd worde. Bankier op de vlucht. Het parket heeft een aanhoudingsmandaat afgeleverd ten laste van XDeze verdween spoor loos na belangrijke ontvreemdingen gepleegd Le helpen. Men dénkt dat hij in den vreemde is gevlucht. Droevig ongeval. Door de duisternis misleid, viel Marie Decooman, Kleine Wa genstraat, 20, in den kelder der echlgenoo- len B...., Koolmarkt, '44'. liet slachtoffer werd met gebroken been, schedel en ribben naar het St.-Pielersgaslluiis vervoerd. Haar toestand is zeer onrustwekkend. Akelige ontdekking. M. Gwo nende Leuvensehen Weg, sedert drie dagen zijn medehuurder, M. Dhandelsbediende 58 jaar oud. niet meer gezien hebbend, be gaf zich naar dezes kamer. De bediende lag dood in zijn bed. Een dokter bestatigd© dat M. Dbezweek aan eene hartkwaal. Erg gewond. Maandag avond viel op de Ste Catharinaplaats, aan liet gedenk- teeken Ferrer, eene kraan om. Een der om- staanders, Pioter Walckiers, 09 jaar. Gil- bertstraat, 4, Laken, vverd er door getroffen op het hoofd. Het slachtoffer, vreeselijk ge wond aan den schedel, verloor zeer veel bloed, werd in eene naburige apotheek ver zorgd en vervolgens vervoerd naar liet Sint Jansgasthuis. Zijn toestand is onrustwek kend. Huishoudsters, oogen open. Wilt gij uitstekenden koffie maken,eischt de echte Bitterpeeë» der Trappisten Vincarl;. Wei gert de namaaksels. 1500 K. St-Jans-MolenbeekOverreden. Voer man L. Dolf or ge, wonende Dubois-Torn- straat, gleed Dinsdag in de Birmingham- slraat nevens'zijne geladene kar uit en viel .ondej* een der wielen.Jvlep nam hem op n^e.t gebroken Imkei^irmingedrukte ribben eii kneuzingen. Anderlecht. Brandy. Dinsdag, rond i ui'è nanTRlctag, ohtstond'brand bij dén krüi'- dériïèV Vandénesf. Grifflèsl'raat," 2! liet uur bralFuif '?in Tie kelders,'lën'gevolge vfi'iï dé ontploffing eener pelrooiiamp. De vlammen tastten eene mand/lesch aan gevuld met naphta, welke insgelijks ontplofte. De pom pierskonden het gelijkvloers redden, doch al wat de onderverdiepingen bevatten werd vernield. Paard op hol. Dinsdag ging op den steenweg van 'Bergen liet paard op hol van don moeshovenier, Louis Van derm eersch, van Lennick. De kar kwam in botsing met de stoomtram en werd erg beschadigd. Het paard werd gekwetst aan hel. hoofd. De moes hovenier werd op den grond geworpen. Men nam hem op met gebroken rechterbeen, kwetsuren in liet gelaat en kneuzingen op het lichaam. Haeren. In een put verdronken. Het '12jarig knaapje Frans Vandesteen, van Ilaeren, boog zich Dinsdag te zijnent te diep over den waterput, viel er in en verdronk. nam hij naast Maria in eenen armstoel plaats, en bleef met zijne dochter spreken over het geheim welk Clementia scheen te omhullen, 's Anderdaags, onder het ontbijt, stelde mijn heer von Fortling, in schijn onbedachtzaam, graaf von Hornstald, dien hij scherp in 'toog hield, eenige vragen voor. Ik dacht, zoo begon hij, dat. de kamer welke aan het slaapvertrek mijner dochter grenst, onbewoond was En welke kamer lieeft men freule von; Fortling aangewezen, mijn waarde baron vroeg hem de graaf. Hare vensters geven noordwaarts uitzicht, op de En s, was Maria's antwoord. Zij is naast de vertrekken gelegen welke weleer door mijne nicht Angelina werden be trokken, voegde Albrecht er bij. Mijnheer, sprak de graaf op gestrengen toon tot zijnen zoon, gij diendet, na het stellig verbod welk ik u heb gedaan, u te wachten nog ooit dien naam in mijn bijzijn uit te spre ken. Verleden nacht, hernam Maria, op klok slag één ure hoorde ik zonderling rumoer in het aanpalend vertrek; ik onderscheidde wel dra het getrappel van naderende stappen,eene deur werd geopend en het verwijderd gefluis ter drong tot mij door. Daar schuilt stellig eenig geheim achter, merkte Albrecht, zonder op de aanwezigheid van den graaf te letten, op ik kan het onmo gelijk ophelderen; doch ik vermoed dat Ange lina.,. Albrecht,viel de graaf von Hornstald hem woedend in de rede, indien gij deze hoonende veronderstellingen niet staakt, zal ik mij ver plicht zien u buiten de zaal te drijven. Wordt voortgezet.

De Volksstem | 1911 | | pagina 2