't Wit Stöopke van Jacques Neefs Stadsnieu-ws. SPORTNIEUWS ~%7U~ ielzE-ij d.en Vliegen. ïS.aatespel VERMAKELIJKHEDEN. G-OEÏ3EME]V SCH00NE HUIZEN FEESTWIJZER BEHIG ,H T Weerkundige waarnemingen Sint Pieters-Jette. Erg ongeval. De leurder Haton, wonende Bonne Aventure- straat, 6P, te Sint Pieters-Jetle, stond Dins- Jlag avond in de Vooruitgangstraat voor den ingang der Noordstatie. Zeker oogenblik opende een bijzondere, eene automobiel ver latend, te plots het portel van het rijtuig en Haton werd aan den rug getroffen en gewel dig gekwetst. Al vallend werd hij zoo erg gewond dat hij naar het gasthuis moest ge bracht worden. Het slachtoffer klaagt over inwendige pij nen. Een onderzoek werd geopend. is hel eenige echte Vieux Système. Antwerpen. De die/le van 271.000 fr. diamanten. Zoools wij reeds schreven, behoorden de diamanten, welke de diamant handelaar Cohen verklaarde ontstolen te zijn tijdens het gevecht in do Pelikaanstraat, aan verscheidene kooplieden too. Dezen heb ben togen hem eene klacht bij het parket in gediend. M. Cohen die te bed lag, zoogezegd tenge volge der bekomen slagen, is Maandag door den wetsdokter van Bever onderzocht. Daar na heeft, do onderzoeksrechter Carolv tegen hem een aanhoudingsmandaat afgeleverd hetw elk Dinsdagmorgend werd uitgevoerd. Hel gerecht schijnt dus ook te gelooven, dat Cohen de diamanten wilde verschacheren. Erg werkongeluk. Dinsdagavond zijn twee werklieden, Arth. Gillis 21 jaar, wonende Offerandestraat, en Fredorik Gehr., 10 jaar. in het ruim gevallen van het binnen schip Wilhelmina gemeerd in het Wil lemdok. Beiden zijn erg gekwetst naar het Stuyvcnberggaslhuis overgebrachtde eerste heeft een schedelbreuk en zijn toestand is hopeloos. AanhoudingDinsdagavond werd op de Laurevskaai een werkman uit de l»ange Koolstraat aangehouden wegens dief stal van een zakje tarwe. Lijk herkend. Het lijk, dat verleden Zaterdag uit het Asiadok werd opgevischt, is herkend als zijnde dat van Hendrik llen- driekx, 27 jaar, van Gildenkirclien, en op logement in do Schipperskapelslraat. IIij maakte deel uit der bemanning van hel schip Bishopsgale. Jonge schelmen. In een magazijn der Red Star Line heeft men drie jonge schel men van 1(3 jaar betrapt, die zich aldaar ver borgen hadden. Do jonge nieldeugen waren de ouderlijke woning ontvlucht. Zelfmoorden. Eene oude dame van 75 jaar heeft zich Dinsdag in hare woning, Schupstraat, aan het bed verhangen. Het oud jo was wanhopig over het afsterven barer zuster. Rond (3 ure, Dinsdag avond, heeft een onbekend man, van rond (je 30 jaar, zich in eert hotel ój) hot 'Slalmplein verhangen'. Het: 'lijk' Wórd-nAar hëfdóodenhiiis'göbr&cht.' De diefstallenTen nadgeloyan Rem'' ,6pris,' won.epfJo Eange Leemslraat en! Alaiuico Acke wopejjijle Vau.don.Heercb.pom-. straat, werden gistere^.rij\yielen,gestolep. i'rp-n Werkonc/ekckketn - In eene diamant slijperij der Moonsslraat is een jonge gast, Jules Vlemickx, dooreen riem medegesleept geworden. De ongelukkige werd verschei dene malen tegen den- grond geslingerd en e^g gekwelst. Hij moest naar het gasthuis overgebracht worden. In de Ellermanslraat, viel de voerman August Kauwenberg, 53 jaar oud, in dienst der Tabaknalie, van zijn wagen. Hij werd niet gebroken been opgenomen en moest naar hel^asthuis overgebracht worden. Berchem. Doodelijke val. De 10 ja rige Leemans, haarkappersleerjongen, wel ke turnoefeningen deed in hel Zomerhof, is van eene hoogte van twee meters 'gevallen en de rugggraat gebroken. De jongen werd stervend naar bet gasthuis gebracht. Welke zijn de uitwerksels van THEO- BROMA Van den eersten dag dat men het gebruikt, wórdt de bloedsomloop gemak kelijker. de ademhaling dieper en sterker, h^t gedacht helderder, liet geheugen scher per. de zintuigen fijner. Het lichaam wordt krachtig, heler geschikt Tót den arbeid, en zoo haastig niet vermoeid. THEOBROMA sterkt op dezolfde wijze als wijn en alcohol maar zonder hoegenaamd de slechte gevolgen van het drankmisbruik mede te slepen. 'Ie Gent Burgstraat, 38, apotheek DE MOOR, 3 fr.de Jlescli. Te Aalst bij al de hèeren apothekers. Hamme. De laffe moord. Maandag namiddag is het parket van Dendermonde al hier voor de tsveede maal afgestapt om een nieuw onderzoek te doen nopens de moord op Firmin Van Bogaerl gepleegd. Gisteren morgend is liet parket alhier af gestapt en ten huize gekomen van het slacht offer Firmin Van Bogaert, om tot de lijk schouwing over te gaan. Do twee dokters, die bij het parket waren, hebben vastgesteld dat van den eenen kant 4 en van den anderen kant 3 ribben waren afgestampt, het geen do dood heeft veroorzaakt van het slacht offer. De plechtige lijkdienst gevolgd van do begrafenis had Donderdag morgend plaats in do parochiale kerk van Hamme. Aanranding. Dinsdag morgend, rond 6 ure verliet Edmond Vergauwcn, fa briekwerker, wonende op Hammeveer, zijne woning. Een weinig later kwam een zwart gemaakte manspersoon binnen en ging naar het bed der vrouw, die nog te rusten lag en vroeg naar haar geld. De vrouw antwoordde hem dat zij er geen bezat. Dan zegde hij haar dat haren man de vcr- ledcne week zijn soldatengeld getrokken had en indien zij hem dit geld niet gaf hij haar zou verworgen. De vrouw heeft van schrik haar geld afgegeven,eene som van 30 frank. Eene klacht is bij de politie ingediend. Dendermonde.In 't water. Maandag nacht keerde Ch. Van den Eede. woonachtig op het - Vrij huiswaarts. Aan den trage! gekomen deed Lij een misstap en viel in den Dender. Een schipper door het geplons in 't water gewekt, verscheen in nachtgewaad aan 't dek en zag den persoon tegen den dood worstelen. Hij sprong in het water en gelukte er in hem te redden. De moedige schipper noemt zich A. Gasten, van Rumpst. Laken voor soutanen en kapmantels, Van den Bergh-Jouret, Aalst. St-Gillis-bij-Dendermonde. Brand. Maandag nacht ontstond brand in do woning van den landbouwer Van Malde, wonende Boom wijk. Do geburon die de vlammen bemerkten gaven het alarm de echtgenoolen Van Mal- der en lmnne negen kinderen die reeds te slapen lagen werden gewekt en moesten in nachtgewaad de vlucht nemen. Middelerwijl poogden de geburon den brand te blusschen, doch het vuur nam zulke snelle uitbreiding, dat alle pogingen vruch teloos waren, en dat na weinige stonden ge heel de woning in laaie vlam stond. Niets is kunnen gered worden huisraad, kleederen en landalm zijn do prooi der vlarn- mem geworden. Slechts de vier verkoolde muren slaan nog recht. Niets is verzekerd de oorzaak is onbekend. Beproeft de wonderbare en onschade lijke Cachetten GAUTHIER, krachtigste geneesmiddel tegen Migraine, Hoofdpijn, Zenuwpijnen. Hunne uitwerking is radikaal en bijna onmiddelijk. 0 Cachetten 1 fr. 13 Cachetten 2 fr. in alle goede apotheken, zooniet schrijven apo theek Gaulhier, Mechelen. 1505 Blankenberge. Schrikkelijk ongeluk. De vissoherssloep Adolphina B 15, stuurman August Popelier, is 's nachts nabij de Noordhinder door een driemaster-schoe ner Sarnli Licht foot in bestemming voor Gent, aangevaren en gezonken. Do bemanning van bet schip gelukte er in drie der schipbreukelingen op te pikken,docli voor den vierde waren alle pogingen tot redding vruchteloos. De ongelukkige moet eenen slag bekomen hebben en verdween onder water. Het is de 25-jarige Pieter De Bruyrie-Mara'nnes, wonende aan het park Leopold. Met vorscheepsdag, dus veertien dagen geleden had hij zich juist laten mon steren. Hij laat eene weduwe met vier kinderen achter. De geredden zijn de stuurman, Augustin Popelier, wonende Visscherstraat Noë Strubbe, Breidelstraat en Julien Duynslae- ger, Baderstraat. Zij zijn met het schip te Terneuzen aan wal gezet. Allerheiligen-Allerzielen.WOonsllag en Donderdag, lor gelegenheid van Aüerhei-, ligen oh Allerzielen, werden de goddelijke! diensten in de verse li i 1 lig-ei kerke n onzen ld tail druk bijgewoond door eene*' ontelbare me nigte geloovigen. Eere en dank aan onze Aalstersche bevol king, die toont dat zij liet oud-voorvaderlijk geloof en do overleveringen trouw blijven wil. Assche-ter-Heydeu. Zondag 5 November, ter gelegenheid der jaarlijksche Kermis, grool.e velokoers voor beginnelingen, hij Karei Coppens. Afstand-, 3D kilometers. 30 fr. prijzen vooruit. Te Brussel komt men een wetenscliappe- lijken groep to vormen om op eene samen werkende manier hot vliegen theoriktisch en praktisch te bestudeeren. Delessen zullen in T kort beginnen. De Maatschappij der Belgische Vliegers Sociólé des Avialeurs de Belgique zoo belilelt zich de groep, stelt reeds ter beschik king zijner leerlingen. een zweeftoestel met hetwelk de eerste vluchten zullen gedaan worden. Eene algemeene vergadering dor Maat schappij dor Belgische Vliegers zal plaats hebben, ten 8 ure 's avonds In de Zwaan op de Gr.oote Markt, en dit Zaterdag 4 No vember. Een algemeen oproep wordt aan de be langhebbenden gedaan om deze zitting bij te wonen. AALST-MIJLBEEK. Op Zondag 5 November, om 1 1/2 ure sliptGroole Prijskamp, bij Emiel De Moor, Mijlbeek. Langestraat, 98, tusschen de par tijen van Van Slichel, Houtmarkt Van den Spie gel Karei, en Corthals Alfons. BRUSSEL. Koninklijke Cirk Sidoli. Onderwijs- staaat, tel. 8(35. Spektakel te paard, 150 paarden. Talrijke ocrabatische en liuino- rische aantrekkelijkheden. Zondagen, Don derdagen en Feestdagen, dagverlooning, te 3 uur. Cirque Australien. Jamarlaan, 8 u. Paarden acrobatische en kluchtige voorstel lingen op Zondag en Maandag dagvertoonin- gen om 3 u. SVIEDEDEELINGEN. V HOFSTADK BJJ AALST. Verleden Zondag werd in den Katholieken Kring het nieuw evangeliespelJesus in Sa maria opgevoerd. De Z. E. Heer Deken van Aalst, vele pries ters. kloosterlingen en..een talrijk en keurig publiek waren aanwezig. 'tls een boeiend uitgesponnen evangeliespel waarin ontroerende innigheid, zachte wec- mood en snijdende tegenstelling met eene steeds levendige en steeds verheffende en- sceneering gepaard gaan. De ontmoeting van Jesus en Miriam, de Samaritanes, is een der schilderachtigste en aangrijpendste tafereelen van het spel in eene lachende groene vallei ingesloten tus- sclien een rei heuvelen., den berg Ebal en den Garizim stapt -lesus vooruit om te rusten aan den Jacobsput eensklaps komt daar eene vrouw uit Samaria, hare kruik op den schou der om water te putten. Jesus ziet haar goedwillig in de oogen en zegt Gcct' mij te drinken.... Zij beziet Hem, verwonderd en weigert arglistig want Joden zegt ze, willen immers geene gemeenschap met Samarita nen. - Jesus door barmhartige welwillend heid tut deze vrouw getrokken, richt zich tot haar verstand om zoo haar hert en haar ge- weten te treffen en spreekt in roerende woor den. haar, van de gave Gods,.... van het water dat springt tot in liet eeuwige leven en onthult hare zedelijke ellende.... Miriam onthutst,.... getroffen-,door Gods -gratie vaK ten gronde voor de voeten van Jesus, erkent Hem als pro feet, aanbidt Hem als Mesèias en smeekt rouwmoedig om vergiffenis Die ontmoeting is treffend, die bekeering pakkend en roert liet hurt ran den toeschou wer. Op datoogenblik gevoelt men zóó innig de geestelijke kracht welke besloten ligt in zoovele schoone bladzijden onzer evangeiien en welke invloed, welke drijfkracht voor het goede dusdanige voorstellingen bezitten. liet. tweede tafereel verplaatst ons aan de poorten der stad het volk van Siehar drijft er handel cn Miriam, vervoerd van vreugd, komt daar toegesneld zij spreekt en brengt heel de stad in beroering, /ij wil dat hare me deburgers tot Jesus koinen.dat zij Hem zien en spreken om zoo bij eigen ondervinding overtuigd te worden dat Hij de Christus, do Messias is. Zij raakt al de snaren van het menschen hart, toont zich bewust van het menschengedoe. spreek-Ltot de priesters met heftigheid, tot de kooplieden met smeekende stem, tot de vrouwen enjiinderen met liefde en goedheid. De liefde vindt in het goede al den ijver terug, welke z$ m het kwaad kende, weldra heeft Miriam pek volk gewonnen allen willen Hem zien, de lang verwachte, en onder juichend gezang vergezellen haar naar den put van Jacob. - Dat dit bedrijf met zijne heerlijke gezan gen, met zijn prachtige-groeperingen veel indruk maakt, niemand die het gezien heeft, zal dit in twijfel trekken ook oen geest driftig handgeklap dreunde door de zaal op het einde van dat tafereel. Het derde tafereel.aan de bron van -Jqeob ^éeft volledige tevredenheid aan/'dén toe-1 schouwer zóó' oor schoonheid van voorstel ling als afwisseling van toestanden Van :in de verte zien JgsifeiouTzijpé ^Mttelcn zingende scharen van auannen vrop.wèn en kinderen met palmen en bloemen in de hand naar den put Van Jacób komen ziet.'zegt lii.j tot tie apvistelen heftuwo oogón open aanschouwt de velden, hoe zij alreeds wit'staan voor den oogst-,.... en krachtiger en luider weerklinkt het gezang van de Ramaritaansche inboorlin gen welke langs berg en ff al tot Jesus komen, dorstig naar zijn goddelijk woord O, wakker volk van Hofstade, welk met zooveel ingetogenheid enJlijn kunstgevoel dat nieuw evangeliespel hebt opgevoerd, gij hebt begrepen wat het kristelijk tooneel kan wor den. Het is een machtige hefboom tot ziels verheffing, veredeling en verzedelijking van ons duurbaar vlaamsch volk Verleden jaar hebt gij De blindgeborene opgevoerd waar over de bladen allen eensgezind waren om do knappe spelers en zangsters den welverdien den en uichundigsten lof toe te zwaaien Vlamingen, huldigt en steunt die moedige durvers door de vertooning, de laatste van Zondag aanstaande bij te wonen. Zij be ginton! 3 1/2 en eindigtoni 5 1,4 ure. MARKTPRIJZEN Aalst 2 november. Hopmarkt., zeer vast, prijzen in opslag, fr. 200 205. Gent, Veemarkt Woensdag, te koop gesteld beesten '.79: Vette koeien 117, melkkoeien 00; groote ossen 2; jonge ossen 207 vaarzen 21S stieren 135; varkens 921; kalveren magere beesten schapen Lokeren 31 oct. Boter 3,26 a 3,63, eieren 3,70 a 3,90, aardappelen 8,50 a 9,00, raapkoek 12,00, lijnkoek 20,00, rogge BRUSSEL, 31 oct. Graanmarkt- Inland- sche tarwe 19 1/4 a 19 1/2 Amerikaansche Win tertarwe 20 1/4roode Kurrachée 19 7/8 ïnland- scho Rogge 17 1/4 a 17 3/4 Gerst Douanen Odess.a 16 1/2 a 17 inlandsche Gerst 19 a 19 3/4 Haver van Courlande 20 aj20 3/4 Gerst der Pol ders 19 0/0 a 19 3/4 inTahdsclie Haver 19 3/4 a 20 1/2 Amerikaansche Maïs 18 a 0/0 id. van Odessa 17 0/0 Graan, van den Donau i9 1/2 a 20 id. Rio de la Plata 2i a 21 1/2 Handelsbloc-m 25 0/0 Bakkersbloem 2ö 0/0 Zemelen 1-1 3 1 a 15 0/0. Oliemarkt- Koolzaadolie te Brussel 73 in provincie 71 Lijnolie te Brussel 91 in provin cie 89 inlandsch Koolzaad 34 0/0 Boter 3,20 a 3,74. Aiiderlecht. 2 nov. Ossen, 653 prijs per kilo op voet. 0,86 a 1,06. Stieren 152, prijs per kilo op voet 0,76 a 0,96. Koeien 1468, prijs per kilo op voet 0,64 a 0,84. OPENBARE VERPACHTING der toebehoorende aan bet Armburcel cier gemeente "Viecltem De Notaris MEERT te Erpe, zal op Maan dag (3 November aanstaande, om 1 uur na middag,ter herberg «In Het Gemeentehuis», gehouden door den heer Désiré De Landls- lieer to Vleckem, overgaan lot de openbare verpachting der Goederen toebehoorende aan het Arnibureel van Vleckem en gelogen le Vleckem, Zonnegem, Erondcgem, Oiiergem. en Aalst-Schaerbeek. De verpachting zal geschieden op de ge woonlijke wijze en ondei; dezelfde voorwaar den. OPENBARE VERKOOPING van EN ZAAILANDEN te Erpe, Nieuwerkerken, Haaltert, Aygem en Meire, De Notaris LIMPENS te Aalst, zal namens wien het behoort, met gewin van palmslagen en gelagen, in het openbaar verkoopen Gemeente Erpe. Eerste koop. Een pereecd Land, gelegen op IL"»gei:k:iuter, gekadastreerd sectie C nummer '401 a, mei eene grootte van Haren 50 centiaren, palende oost den lieer Adolf Van Wilder, zuid de straat, west den heer Alfons-De Ryck en noord den lieer Rerni Baten. Gebruikt zonder termijn door MM. Prosper Van den Eeckliout, Livien Redanten Alois Keymeulen, te Meire. Tweede koop. Een perceel Land, gelegen op Boschvekl, Groenweg, gekadastreerd sectie C-, nummer 984, met eene grootte van 23 aren 80 centiaren, palende oost den heer Remi Baten, zuid Mad. Wed. Stalpaert, west de Groenewegen noofd deifheer Constant Van Landuyt. Ge bruikt zonder termijn 'door Mad. Wed. Hoebeek en den heer Livien Redandt, te Meire. Gemeente Nieuwerkerken. Derde koop.Eene partij Land, gelegen op 't Beukenveld, doorsnede door den ijzerenweg Brussel-Gent, gekadastreerd sectie C, nummers 1055a en 1055b, gro. iï aren 90 centiaren, pa lemie oost de straat, .ii>l den heer Ernest Baten, west de Moirestraat en noord Mad. Wed. Roe- landt. Gebruikt zonder termijn door den heer Charles Van Vacrenberg. Gemeente Haaltert. Vierde koop. Een perceel Land, gelegen op Grootkauter, Potaarde, gekadastreerd sectie C-, nummer 254. met eene grootte van 31 aren 60 centiaren, palende oost de straat, zuid het baan tje, west de kinderen Dc Graeve en noord den lieer Jozef Vvverman als gebruiker. Gebruikt zonder termijn door den heer Dominicus Maes- schalck, te Meire. Gemeente Aygem. Vijfde koop. Een perceel Land, op den Va- rink, gekadastreerd sectie A. nummer 1531bis, met eene grootte van 26 aren 30 centiaren, palen de oost het baantje en daarover den lieer Alfons Maessclialck, zuid den heer Charles Wyns als ge bruiker, west den heer l'rans Sehouppe en noord Mad. Wed. Jozef D'Hove. Gebruikt zonder termijn door den heer Albien Slagmulder, te Meire. Gemeente Meire. Zesde koop.Een perceel Land, gelegen aan de Ottergembaan, gekadastreerd sectie A, num mer 97 met eene grootte van 25 aren, palende oost den heer Willems, zuid Mad. Wed. De Troyer-Ottov, west de baan en noord den heer Wynant en Mad. Wed. De Swaef. Gebruikt zonder termijn door de lieeren Cam. De Vuyst, .T. 15 Van Iloorebekeen Mad. Wed, De Saedeleer- Dè Boeck. Zevende koop. Een perceel Land, gelegen Nesteveld, gekadastreerd sectie A, nummer 174, groot 10 aren 40 centiaren, palende oost den lieer Frans Van den Steen, zuiden noord het baantje en west den heer Baron de Bethune. Gebruikt zonder termijn door denheer Philemon D'Herde. Achtste koop. Een perceel Land, op den Iloogkauter, gekadastreerd sectio B, nummer 792. niet eene grootte van 19 aren, ppJende oost MadV Wed. J.'-B.' De Saédèleer-Van Cantor, zuid Jul'vr. Delphine De.Nys, west de baan en noord deujifj^r Desiré De Nys en M-tff. Wed. Edw. Lie- 'vens.Gebruikt zpiitler jtêrnij.jh door de ljceren Louis'Re Saè'ffeleer ëii J<j>zet' Mertens. j Negende koop. Ken perceel Land, op het Kerliveld, gckadastreerd'èef tid B, nurtinVer 749n, met öèïVè grootte -v.\ ir 18 aten '30'cent iarenpaleil- <lc oost; liet li^antjp. noord on zuid Jufvrouw Ma- bilde'en west de baan. Gebruikt zonder termijn door M. Camiel Slagmulder. Tiende koop. Een perceel Land, op den Kleine Kruiskauter, gekadastreerd sectie C'.num mer 641, met eene grootte van Saren 40centiaren, palende aost den heer Desiré Maesschalck-Van Sande. zuid MM. Philemon en Alfons Coppin, w est den lieer Jozef De Groot-De Saedeleer en kinderen en noord den lieer Camiel Coppin. Gebruikt door M. Victorien Maessclialck. Boom- prijs 100 fr. Elfde koop. Een perceel Land, op Oosten- veld, Botereek, gekadastreerd sectie C, nummer 769. met eene grootte van 25 aren 40 centiaren, palende oost M. Camiel Coppin, zuid M. Alfons Maessclialck, west de baan en noord M. Frans Van Licdekerke en kinderen. Gebruikt zonder termijn doorM. Victorien Maessclialck. Twaalfde koop.Een Huis met grond, ge staan en gelegen aan de Vijverstraat, g- kada- streerd sectie B, nummer 711a en 712a, met eene. grootte van 7 aren 38 centiaren, palende oost koop 13, zuid en west Mad. Wed. en kinderen Lievensen noord de straat. Onbewoond. Dertiende koop. Een Huis met grond, ge staan en gelegen aan de Vijverstraat, gekadas treerd sectie B, nummers 713b en 714c, met eene grootte van 10 aren 60 centiaren, palende oost en zuid Mad. ed. Lievensen kinderen, west koop 12, en noord de straat.Gebruikt door M. Ma- german, koster, Boomprijs 200 fr. ZITDAGEN Instel, Maandag 20November 1911, te*herberg gehouden door M. Arthur Van den Eeckliout, te Meire, Dorp. Verblijf, Maandag 4 December 1911, ter her berg gehouden door M. Frans Van den Eeckliout, te Meire, Dorp. Telkens om 2 ure namiddag. Voor verdere inlichtingen Zich te wenden ten kantore van voornoemden Notaris L1MPENS, alwaar er gestatig geld te bekomen is aan klei nen intrest. Studie van den notaris De Vuyst te Borsbèke. OPENBARE VERKOOPING van een schoon EN binnen de gemeente Erembodegem Do Notaris DE VUYST, te Borsbeke, zal ten verzoeke van wien het behoort op Maan dag-20 November 1911, om 2 ure namiddag-, ter herberg van Gustaaf Van Cromphout, te Erembodegem aan den Hoogeweg, openbaar lijk verkoopen Een schoon renteniershuis met lusthof, remise, stalling, boomgaard en medegaauden grond, gestaan en gelegen le Erembodegem aan den Hoogeweg,dienslig voor allen handel sectie A, nummers 1213,1215,1216en 1217a, groot hij meling 28 aren 42 centiaren, pa lende oost den heer Robert Mollaert, zuid den heer Doklöor Bauwens, west jufvrouw De Clippele en De Deken, noord den Hooge weg. In vijf loten zooals het plan op de gedruk te plakbrieven liet aanwijst. voor de Stad en het Arrondissement Aalst. AALST. 5 November. Opvoering van Ilenry Mas- terton», en «Eene lastige Spelling» door den Oud-leerlingenbond dev Broeders, in de Sladsfeestzaal. 5 November 1911. Luisterrijk tooneel*- feest door de tooneelafdeeling der Clir. Vakvereenigingen Kunst en Arbeid. Opv. van Een Verlosser drama in 3 bedrijven en Voor 'nen Kanarievogelkluehtspel. 12 November 1911. Luisterrijk Avondfeest, worden opgevoerd: Een Held drama in 5 bedr.Onze lastige Spelling blijspel in een bedrijf, door de tooneelafdeeling van den Oud-leerlingenbond van Sint Mar» tensgesticht. GEERAARDSBERGEN 26 November, om 5 ure, in den Katholieken Werkmanskring, opvoering van - I)e Verloren Zoon door de too neelafdeeling van den kring. HOFSTADE 5 November. Opvoering van het evangelie spel Jesus in Samaria y. 150 uitvoerders. N. B. De katholieke Maatschappijen van de Stad en het Arrondissement worden beleefd verzocht ite datum's hunner feesten zoohaast mogelijk aan 't beheer van ons blad mede ie dee ten. Studie van den Notaris DE VUYST te Borsbeke OPENBARE VERKOOPING van eene SCHOONE HOFSTEDE en ZAAILANDEN binnen de gemeenten Aspelacre, Nedcrhas- selt en Sint Antelinchx. De Notaris DE VUYST, te Borsbeke zal ten •verzoeke van wie liet behoort op ZATERDAG 11 NOVEMBER 1911, om 1 ure namiddag, ter her berg van Gust. Cooreman, te Heldergem, aan den Steenweg, openbaar verkoopen Eerste koop. Een woonhuis met schuur, stallingen, bakhoven en medegaanden boom gaard en tuin gestaan en gelegen te Aspelaere, Terbert, sectie A, nummers 21 en 22a, groot bij titel 7 aren 68 centiaren en bij meting 7 aren 70 centiaren, palende oost de Terbertstraat, zuid. lieer Emile Van Petegem, west-noord Charles De Koppel. Boom- en haagprijs 200 franken. Tweede koop. Een perceel zaailand, gelegen te Nederhasselt op het Bertveld, sectie A, num mer 238c, groot 10 aren 53 centiaren, palende oost de kinderen De Wit, zuid Mijnheer de Nota ris Roman, west den voetweg daarover d'ervcn Cooreman, noord Charles De Koppel. Derde koop. Een perceel zaailand, gelegen te St-Antelinckx op het Schavot of den Ézel, groot bij/meting 11 are. 64 Centiaren, palende oost Charles Jacobs, zuid de erven ,Nut!-ipcx„ went Blondel -Buone,,. no.ord de, kinderen Van Lon- dersele, H OPEN.BARE VERKOOPING ,.m van-, i een perceel Land binnen de gemeente Kerkxken Zelve Notaris DE VUYST zal namens wien het behoort, op Zaterdag 11 November 1911, om 2 12 ure namiddag, ter herberg van Gustaaf Van der Ilaegcn te Kerkxken, Terlicht, openbaar verkoopen. Een perceel land geschikt voor bouwgrond, gelegen te Kerkxken, Terlicht, sectie B. num mer 323, groot 12 aren 30 centiaren, palende oost den los daarover Xaveer De Pauw, zuid Mijn heer Karei DeBrauweren kinderen, west Frans Rienaert. noord den steenweg van Aalst op Geeraard sber gen Alle Donderdagen en Vrijdagen bezondere groole keus van vele sooiten verschen ZEEVISGH aan de laagste dagprijzen. Allo Vischwaren worden zeer wel gerei nigd op verzoek ten huize gebracht. Ik beveel mij aan de gunst van eenieder, bezonderlijk aan de achtbare ingezetenen die van leveranciers veranderen. Zeer voordeelige prijzen voor Avondma len, Hoteliers, enz. Ph. VAN STYVENDAEL Eenig Huis der stad sedert 25 jaren in de Oostendsche Vissclierijen gevestigd. Visscherij LANGE ZOUTSTRAAT, 38, AALST* TELEFOON N1' 44. 215 van M. Cainiei Praat, opticien-specialiste Aalst, Lange Zoutstraat, 6 2 november, 15 ure: 760 Barometer 766"5 Wind: west Thermometer 9"5 Vooruitz.goed weder B^en goede MEID reeds ge diend hebbende, kunnende burgerskeuken bij twee juffers, Aalst, Statiestraat, 11, zeer goed loon. ju. Occasion 4 vend re belle voiiure automobile, 30-40 P. double phaéton, 7 places, en trés bon état. S 'adresserX. Y. Z. Bureau du Jour nat. el

De Volksstem | 1911 | | pagina 3