DE OMBEKENDE WEES 6e Reeks Inleven van BI Vincent Dieiicx NIEUWSBERICHTEN. gewezen-volksvertegenwoordiger, reizende in Kongo XVII. CflINA De Kempenaar de lui°"1st6 den, toen hij onderweg® er in gelukte zijn motor terug in beweging te brengen. Rossi nam de richting naar Tripoli hij daalde er neer, ongelukkiglijk raakte zijn toestel het wiel van een wagen, waardoor een der vleil- 'gels afsloeg. Rossi zelf werd niet gekwetst. Met gevecht van den 31 October Dinsdag heeft Tripoli het vuur moeten doorstaan. De Turken hadden zich meester gemaakt van eene goede versterking, en van daar uit schoten zij op de Ilaliaansche sche pen. Dezen om niet geraakt te worden, ver anderden aanhoudend van plaats. Toestand der Italianen De Italiaansohe regeering zegt dat er niets aan is van de Turksche overwinningen te Tripoli. De uiterste bezettingen zijn verlaten omdat de Italiaansche soldaten daar al te zeer bloot stonden aan het vuur der Turken. Er zijn enkel 25,000 Italianen te Tripoli, het is to weinig om in Tripolitanië te gaan zoo- dra de versterking toekomt, zullen de Italia nen trapsgewijze Tripolitanië veroveren. Vraag tol overgave De Turken hadden een officier naar Tripoli gezonden om de Italianen te vragen Tripoli over te geven.... Naar het antwoord moet ge niet vragen. Italiaansche verliezen Te Tripoli zijn vele soldaten gesneuveld en nu is in Tripolitanië de cholera uitgebor sten. Als de Italiaansche soldaten zich tegen de choleraverzorging verzotten zooals het in sommige streken van Italië is gebeurd, zou het voor dit land een zware ramp kunnen worden. Verschrikkelijke wreedheden gepleegd door de Italianen. M. Franck Mayer, van do Daily Mirror, is Woensdag te Londen toegekomen. Hij geeft de reden waarom al do journalisten uit Tripoli zijn moeton vertrekken. Wij geven een uittreksel van dit verhaal. Ik heb langs het kerkhof een groep van een veertigtal Araben zien leiden, de eenen gekwetst, do anderen half dood de soldaten deden ze vooruitgaan met ze te pikken met hunne bajonnetten. Ik heb door een officier een man zien slagen, die hem met den scher pen kant van den sabel op de gevoeligste plaats van zijn lichaam sloeg. Ik heb een sol daat een anderen een hevigen vuistslag in volle gezicht zien toebrengen. Ik heb een officier zijn paard zien werpen togen een andere krijgsgevangene die zich met moeite voortsleepte, de officier kletste de zweep waarmede hij hem een vreeselijken slag toe diende. Ik heb een soldaat uit de handen van een gevangene een slok zien rukken, waarmede de ongelukkige met moeite kon voort sukke len en hem verre weg in den zavel werpen. Andere soldaten verheugden zich luidruchtig over deze brutaliteit. Op het oogenhlik dat de groep van veertig gevangenen nevens mij gingen, deden zij eene wanhopige poging om de lijn der wakersdoor te 'breken en (e ont vluchten. Lenigen kwamen naast,mij, onge twijfeld denkend dat men op hen niet zou durven schieten uit vrees van mij tc doodeii, ik stopte mij spoedig weg achter eene haag van dichte cactussen in de nabijheid. Al de mannen werden nagejaagd en herpakt. Tegen 3 uren van den namiddag, werden drie gevangenen, dichten vast aaneengebon den, op de koer van het huis gebracht. Een soldaat leidde ze met het uiteinde van de koord, trachtend ze op to hitsen met taai- uitroepingen zooals deze die de voormans laten hooren aan de lastdieren. Dat gebeurde natuurlijk tot groot vermaak van do andere soldaten. Twee van dezo drie ongclukkigen waren zeer oud ën geheel en al machteloos. Do derde was een groot en jonge Araab, ge kleed met een wit kleed. De twee ouderlin gen hogen naar den grond terwijl de jonge met kracht protesteerde dat hij onschuldig was en wanneer de spotternijen zij no klach ten beantwoordden, dan slak hij zijne gebon- 25° Vervolg. Baron von Fortling, Maria en Ursmar, door dezen driftigen uitval smartelijk getroffen, kregen beurtelings ceu bleeke cn hoog roode kleur. Gij zijt mijn vader,antwoordde Albrecht, wiens oogen vlammen schoten, zoo zeer was hij verontwaardigd, en als dusdanig zal ik nimmer den eerbied vergeten, welken u ver schuldigd ben, doch degene die het wagen zou uw bevel uit te voeren, zou het met zijn leven bekoopon alvoreus hij ooit... Graaf von hornstald was plotseling tot be daren gekomen. Ilij zag zijnen zoon met een min stuur gelaat aan, en sprak tevens Albrecht,uwe oploopendheid is hier mis plaatst. Van welk geheim gewaagt gij Op wie valt uwe verdenking? Indien gij mij be doelt, ben ik bereid mij te verrechtvaardigen. Baron von Fortling is getuige geweest van de aantijging, hij verneme dus ook de verkla ring die noodzakelijk er op volgen moet «preek. Ik houd graaf von Hornstald in 't geheel niet verdacht, klonk liet vaste antwoord van Albrecht, zijne eer ligt mij nauwer aan 't hart dan mijne eigene faam. Ga voort, beval de graaf. Is het mij geoorloofd mijne gedachten vrij uit een te zetten Ja Moet ik u tienmaal hetzelfde her halen Welnu, op het slot van Fortliug ontmoet te ik het levende evenbeeld mijner nicht... Wel wat een verbazend geheim, grin nikte de graaf. den hadden hemelwaarts terwijl hij onop houdelijk smeekte. Dit drama duurde een uur, waarna de drie mannen buiten de koer werden gesleurd en ontbonden, een officier raakte ze aan met den sabel en hun de woestijn wijzend, riep hij Bourra wat wil zeggen Gaat Het was eene pijnlijk© komedie. De onge- lukldgen legden dit woord uit als een verzoek de dorre, onbewoonbare woestijn in te trek ken. De jonge Araab hernieuwde zijne pro- testaliën, zeggende dat hij niets gedaan had om zulke straf te verdienen; niets hielp. Men stak ze opnieuw hen bovolend op te trekken. Langzaam gingen zij buiten de versterkingen in de richting van de brandende zavels. Zij hadden nauwelijks 10 meters gedaan, als wanneer een tiental revolverschoten knalden die hen de wezenlijkheid deden vernemen. Men zag den jongeling rond hem kijken hij liet een groolen kreet. De geweren wor den nogmaals getrokken en de drie vallen als steenen op elkander. Een derde salvo wordt getrokken. Daar er nog eene is die roert, nadert hem een soldaat en plofte hem den sabel in het hart. Men stond mij niet toe deze uilvoering te fotograiieëren maar ik hel) een zicht genomen van de drie ziellooze ongeluk kigen. Er had geen enkel vorm van rechtsple ging plaats gehad of geen krijgsraad over dezeS mannen. Ik ontdekte een weinig na dien, dat een van hen nog adem haaldo en ik verwittigde een officier, die een soldaat riep om hem af te maken met een kogel in hel hoofd te jagen. De soldaten vonden een duivelachtige vreugde in het dooden. Als ge zulks leest, rijzen dan uwo haren niet ten berge, beste lezers en lezeressen Zulks gebeurt door beschaafde Italianen, wat ons een gedacht geeft hoe een oorlog niet enkel land en volk en huisgezinnen in smart en ellende en armoe brengt, maar ook de menschen zelf verdierlijkt en verbeest. 9 Oogst 1911. Vijf ure slaat de klok Langzamerhand wordt de bemanning en de reizigers wakker om 5 1/2 geeft de kapitein liet signaal en 't schip herneemt zijne vaart. Vele rotsen steken hoven 't water deze die men ziet leveren geen gevaar op, maar geene welke onder water blijven, dat is wat anders Ook gaat ons schip met de grootste voorzichtig heid vooruit. Hippopotamen verblijven talrijk in dees deel der rivier maar do aankomst van liet gedruismakend schip doet die monsters vluch ten. Aan den rechten oever, zien we"eene caóutchou- en koffieplanterlj, die niet beant woord heeft aan het verwachte do grond is zandachtig en de caoutchouhoomen' kun nen aan de rukwinden niet weder slaan. Niet ver van hier is een dorp van Araben, die den Kongo bewonen om handel te drijven. Zwarlo, opeengepakte wolken hangen zwaar in den lucht de zonnestralen kortvlcu- gelende waren wo in België 't zou reeds lang geregend hebben. Zou er een onweder naderen, of is het enkel 't gevolg dat we de evenaarslijn nabij zijn Daar begint het te regenen Een weerlicht en duizend© vogels heffen zich op uit een eiland en schijnen 't onweder te willen vluchten. 23 graden warmte. Het dondert fel en daar we juist aan eenen houtpost gaan komen, zal dit weder miskomen voor do negers, die hout moeten halen. Maar het onweder is van kor ten duur de lucht klaart uit en de stroom bekomt zijn gewoon uitzicht. Aan den linkeroever, zien we werklieden, die telegraafdraden plaatsen van Stanlystad De geboorte van die juffer, vervolgde de burchtgraaf, is met eenen geheimzinnigen sluier bedekt,en de eerste maal dat mijn naam in haar bijzijn werd uitgesproken, liet zij eenen kreet van afgrijzen, en stortte bewus teloos ten gronde. Het levende evenbeeld uwer nichtriep de graaf gansch- ontsteld uit;, en mijn naam boezemde haar afgrijzen in Waar woont zij Wio is zij Leeft hare moeder nog Ja, liare moeder is nog in leven, sprak Albrecht. 1-Iare moeder Groote God ware het mogelijk? dementia's ouders zijn beide nog in le ven, bevestigde Ursmar. Ah!... dus bezit zij nog haar vader ook vroeg de graaf, met zijnen schrik be komende, en hoe is zijn naam Ulrik, een eerbiedwaardig grijsaard, is de vader mijner vriendin, zei Maria, die tot alsdan het stilzwijgen had behouden. Hij is een gewezen krijgsman, voegde Ursmar er bij, en bewoont eene hut op wei nigen afstand van hét Sint-'ursula-gesticht ge legen. Ik moet nochtans bekennen, vervolgde Maria, dat ik bezwaarlijk aannemen kan, dat eene zoo beschaafde juffer het daglicht aan eenvoudige dorpers zou verschuldigd ziju. Intusschen had de graaf weer eene vrijmoe dige houding aangenomen. Ik ware wel benieuwd te vernemen, Al brecht,hernam hij op eenen gezagvollen toon, welke overeenkomst er bestaan zou tusschen de dochter van eenen laat en het gewaande geheim van het slot van Hornstald Wanneer de dood haar kwam treffen was mijne nicht van hier afwezig, Diet waar Wolnu, wat vermoedt gij daaruit naar Kindu, Aan dén overkant ontmoeten we het dorp Iurundu, dat over de tienduizend inwoners telt. Beide oevers zijn druk be woond en men ziet een groot getal huizen aan de boorden der rivier. Om 6 ure, slappen we af aan den houtpost n° 1, ten oinde er te vernachten. Van Kójchs tot Ponthierstad zijn er zes houlposten, 't is te zeggen zes plaatsen waar er gekapt hout gereed ligt, ter beschikking- der schepen met don regelmatigen dienst gekst. Tegen den avond vliegen er monigvuldige overgroote vleermuizen, vampieren genaamd. 'I Is wol de eerste maal maar 't zal de laatste niet zijn, zegt men mij, dat we dat onge dierte gaan aantreffen. Kongotrotter. DramatischepGging tot zelfmoord een er jonge vrouw De Verbiststraat, te St.-Joost-ten-Noode, is Donderdag morgend, rond 5 ure, het too- neel geweest eener dramatische poging tot zelfmoord. Een zeer wel gekleede jonge dame schoot zich daar, rechtover do brug van den spoorweg, een kogel in de richting van het hart. Zij werd opgenomen door voorbijgangers, docli gaf geen leeken van leven meer. De policie bracht haar naar het gemeentehospi taal der Wauwormansstraat, waar genees- heeren er in gelukt,en de levensgeesten op te wekken. Wanneer de jonge vrouw spre ken kon, verklaarde zij zich niet te willen bekcud maken, noch de reden te doen ken nen die haar deed handelen. De policie stelde zich- natuurlijk met die verklaring niet te vreden..Uit het ingesteld onderzoek blijkt dan ook dat do zelfmoorde- nares, zekero Albertine Xis, wonende Wilsonstraat en dat zij uit wanhoop handelde daar zij door haar minnaar, die in de huurt der Verbiststraat woont was verlaten ge worden. De geneesheeren denken dat haar hart is geraakt en zij liare1 wouden niet zal over leven. c De revolutie loopt op haar einae. Men zou zeggen dat de Ghineesche revo lutie op haar einde loopt. Yuan-Slii-Kaï heeft een onderhoud gehad met generaal Li, bevelhebber der revoiuiionnaire troepen die altijd in goede bel rekkingen is geweest met Juan-Shi-Kaï, Wei-Kuang-Tao is onder koning van Hu-Nan benoemd, waar hij ge boren is. De nationale vergadering is in 't geheim bijeen geweest. Zij vraagt dat Juan-Shi-Kaï naar Peking'kome én eerste minister worde genoemd. De Troon beschouwt nu reeds de Nationale vergadering als een Parlement. Men verwa.cht dat het nieuw ministerie spoe dig zal gevormd zijn. Japan in 't zicht houden. Japan heeft zeker iets in 't zicht. In do vallei Jóu-Tse hééft het een groote bewe ging aan den dag gelegd. Japan beeft een derde vermindering gevraagd op do douanen- rechten wat de Japaneesehe produkten be treft, het vraagt dus bevoorrechte natie te worden. Rusland vraagt ook. Rusland heeft aaii China een ultimatum gezonden over de grensregeling in Mandchu- rië. Rusland zou Mandchouli willen, wat juist de belangrijkste douanenstatie is aan de Siberische grens. De eischen van het Chineesche leger. De troepen van China vragen de onrnidde- lijke invoering van eene grondwet en de vorming van een parlement, dat over alles Dat die jonge jpffer mogelijks de dochter mijner nicht zou kunnen wezen. Al waanzin wat gij daar uitkraamt sprak de graaf met minachting wellicht zou uw dichterlijke geest ons eveneens de ver klaring kunnen geven van het gerucht dat freule von Fortling's nachtrust is komen storen Neen... De oorzaak er van gis ik niet. God weet of liet misschien de geest uwer nicht niet is, die uit'de andere wereld terug keert om ons eenojjselijke ramp te voorspel len, vervolgde VTJht'Hornstald, met vinnige spotternij... Wat er ook van zij, Albrecht, indien gij mij eenen raad wilt verschuldigd zijn, ik zou u aanmanen u voortaan niet zoo lichtelijk meer door ongegronde vormoedens te laten medeslepen, of tenminste dan toch uwe hersenschimmige denkbeelden voor u zelven to behouden. Di t gesprek had Maria niet weinig bevreemd. Graal'von Hornstald had zij nauwkeurig ga degeslagen, en liet leed voor haar geen twij fel meer of zijne koelbloedigheid was slechts gekunsteld. 1-Iet kwam haar echter onredelijk voor haren gastheer zonder het geringste Le.- wijs, enkel op eene ongegronde verdenking steunende, te veroordeelen. Ten overige had het gerucht dat hare aandacht opwekte, naar alle waarschijnlijkheid, niets gemeens met dementia's bes taan .Tiet griefde de maagd dat hare vriendin haar niet haar volle vertrouwen had geschonken, want meer dan ooit won de gedachte dat dementia uit eenen min nederi- gen stand was geboren dan men het voorgaf, bij haar veld. Terwijl freule von Fortling al dus haro gepeinzen $en vrijen loop liet, be sloot de baron die over de ontdekking der ge heime deur stil had gezwegen eene tweede proef te wagen, Ilij begaf zich dus naar liet het hooge gezag zal hebben, De dynastie van Ta Ghing zal behouden blijven. In plaats van hot absolutisme, de alleenheersching, zal hel voorlaan een grondwettelijk vorstendom, of keizerrijk zijn. PORTUGAL Verdeeldheid der Republikeinen De republikeinsche hoofdmannen die niet aan de groote schotels zitten, hebben de ver deeldheid doorgedreven en nu zijn er verschil lende republikeinsche fraction die tegen elkan der staan. AMERIKA Ni. Taft is pessemist President Taft in zijne omreis door de Ver- eenigde Staten, heeft in 2 maanden tijds 200 redevoeringen gehouden. In de laatste rede heeft hij laten gevoolen dat hij geen betrou wen had in den toestand en bet wel mogelijk is dat hij toekomend jaar door de demokra- tische elementen wordt overwonnen. Wat er ook van zij, de redevoering van M. Taft heeft een slechten indruk nagelaten, en zal zeker den moed niet aanvuren van zijne par- tijgenooten. Brussel. Erg spoorwegongeluk. Donderdag morgend reed de stoker Albert Duval, wonend te Denderleeuw, met eene losse lokomotief in do statie van Tour-en- Taxis. Op den tender willende gaan, verloor hij het evenwicht en viel op de riggels. Ziju rechterbeen werd onder de knie afgesneden door een der wielen. In het gasthuis moest het verminkte been afgezet worden. Bestolen. Terwijl de echtgenooten Grauwols, Zuidstraat, Woensdag het graf huns zoons gaan bezoeken waren, stalen die ven te hunnent 7 obligatiën der stad Brussel, 2. bankbriefjes van 100 frank en een gouden zakuurwerk. Geweldige botsingen. Woensdag avond had in de Godfried van Bouillonstraat eene hotsing plaats tusschen een tram en een •auto-taxi. De taxi word geheel vernield en de tram zeer beschadigd. x\llcs bepaalde zich hij stoffelijke schade. Een weinig later, botsten twoe auto- taxi's met geweld tegen elkander. Beiden werden hui ten gebruik gesteld, doch ook hier had men geene ongevallen aan personen te betreuren. AutornobielongevalWoensdag avond werd de varkensslachtersgast Haumans, wo nend Waterlöoschen Steenweg, 336, op de Anspachlaan omgeworpen door eene auto mobiel. Hij werd zwaar gewond aan de bee- nen, de rechterzijde en het gelaat. Het slachtoffer werd in bedcnkelijken toestand naar het Sint Jans-hospitaal overgebracht. De policie opende een onderzoek om do ver antwoordelijkheid vast ie stellen. •7— Noodlottige misgreep. Een landbou wer van den Leuvenschensteenweg boorde in den afgeloopen nacht gerucht in zijnen stal, zag eenen kerel en loste een geweer schot naar hem. Het was een werkman dei- hofstede, Jan Wittackers, die opgestaan was om nog een glas te gaan drinken on terug- was gekomen. De ongelukkige werd door gansch de lading getroffen in den rug. Ziju toestand is onrustwekkend. Het geheimzinnig drama der Bogaer- denstraat. Het geheimzinnige, dat hel drama der Bogaerdenstraat omrjngt, zal wellicht nooit opgehelderd worden.Men weet dat de jongeman dood gevonden werd voor liet bed en bet meisje bewusteloos te bed liggend. Deze laatste is thans kunnen tot liet leven teruggeroepen worden. Onder vraagd over de omstandigheden van de ge heimzinnige zaak, verklaarde zij zich niets meer te herinneren en niet te weten wat er gebeurd was. slaapvertrek zijner dochter, en door deze bij gestaan aan 't werk. Hij lichtte het paneel op, en voorzien van eene bos sleutels beproefde hij de deur open te wringen, waarin hij dan ook eindelijk slaagdo. Maria, eene brandende waskaars in de liand houdende, stapte onvervaard, haren vader voorlichtend, de kamer binnen. Niets ongemeens trof er hunne blikken. Het vertrek was zeer smaakvol ingericht, eene harp hing aan eenen muzieklessenaar en scheen zoo even nog to zijn bespeeld geweestop eene tafel lagen tal van schetsen dooreengeworpen, waarvan enkelen ter nauwernood aangelegd waren. Rampzalige Angelina, klaagde het meisje, ziedaar dus alles wat van u is over gebleven Zij doorliepen nog een paar bij vertrekken, zonder er iets merkwaardigs te ontmoeten. De baron meende dus onverrichter zake op zijne stappen terug te keeren, wanneer het verlangen om nogmaals de teekeningen te on derzoeken, hem andermaal tot do tafel lokte. Een brief die tusschen de schetsen was verlo ren geraakt, viel den baron iu 't oog. Even nieuwsgierig als zijne dochter, om van dezes inhoud kennis te nemen, spoedden zij zich naar Maria's kamer terug, en na de geheime deur weer vastgemaakt en achter het wand tapijt verborgen te hebben, ontvouwde hij het papier en zag het gretig in het handteeken was er uit gescheurd geworden, en de over gebleven letteren waren ten deele uitgewischt als door het overloopen van eenig vocht, ver moedelijk van tranen. Maria wist nochtans het schrift volgender wijze te ontcijferen Wanneer uw brief mij gewerd, duurbare Angelina, verhaastte ik mij in allerijl door het woud te vluchten, ofschoon mij nergens eene. Het was slechts Donderdag namiddag dat zij vernam dat haar vriend overleden was. Hevig gevecht. Een polieieagent kwam gisteren avond tusschen, in een ge vecht dat aan de Oude Koornhalle, tusschen vier dronken kerels ontslaan was. Dat stond de vechters in 't geheel niet aan, want allen gelijk vielen zij op den agent. Deze trok don sabel en begon in den hoop te kappen. Een der vechters kreeg een kap op den kop en werd erg gewond. Hij kon niettemin met de andere vechters wegvluchten. Huishoudsters, opgelet. Kruide niers geven namaaksels van de Bitterpeeën der Trappisten Vincart voor de echte uitliet is u bedriegen op de hoedanigheid. Eischt dus wel het merk Vincart op het pak. 1500 L Elsene. Erg automobielongeluk. Een automobiel, toebehoorende aan M. Deh., eigenaar, Louizalei, reed gisteren namiddag- in volle vaart op de baan van Boschvoorde naar Elsene. Plotselings stak de geleider, Frcderik J-.., wonende Prins Albertstraat voor een ander rijtuig uit. Daardoor botste de auto tegen den boordsteen van het voet pad. De chauffer werd met groot geweld ton gronde geslingerd en bleef bewusteloos lig gen. Hij was zeer gevaarlijk gekwestst. Een vriend van den chauffeur vloog in hot glazen raam, voor den chauffeur, en bekwam ver scheidene diepe sneden. De automobiel werd erg beschadigd. St-Jans-Molenbeek. Een woedende os. Donderdag morgend deed een hond op den Gentschen steenwegeenen os verschrik ken, goleid door landbouwer Schepmans, van Zeilick. De os bracht den man eenen stoot toe met zijne horens en ging op hol. Het slachtoffer werd zwaar gewond aan den lin kerschouder en bloedde fel. Het woedend dier liep een weinig verder de woning binnen van landbouwer D© Wan ker, waar het kon bemeesterd worden, na er veel schade aan gericht-te hebben. Liefhebbers van eenen goeden borrel drin ken den Rigolo Koning der oude graan- genevers. Laken. Verbrand.Vrouw Masureel, Paleizenstraat,viol gisteren avond ten harent van den trap met eene petroollainp aan de hand. Deze ontplofte en de kleederen der onge lukkige vatten vuur. Ondanks de hulp van verscheidene personen, werd het slachtoffer zeer gevaarlijk verbrand op gansch het lichaam. SSsarccgue £saïat©is®, Naaml. Maat. Huring Brandkoffers 10 frs. 's jaars. Zie annonce. Neder-over-Heembeek.Lijk opgehaald. Donderdag morgend hebben twee schip pers uit do Willebroeksche vaart het,lijk opgehaald van een manspersoon, als werk man gekleed. Het lijk is naar het doodenhuis overgebracht.. Op hot"lijk, dat van een persoon van ,een vijftigtal jaren schijnt., werd een omslag der spaarkas gevonden op naam van Jan D,.>,, wonende Mariemontkaai te St-Jans-Molen- beek. Men fweet nog niet of dat het juist adres is van den verdronkene. Op het lijk werden geene sporen van geweld vastge steld. Sint-Gillis. Stoutmoedige inbraak. - Toen M. N...., handelsvertegenwoordiger, wonende Zweedsche straat, gisteren avond te huis kwam, stelde hij vast, dat de deur zij ner slaapkamer opengebroken was en dieven er alles gestolen hadden, wat niet te heet of te zwaar was. Eene klacht is neergelegd. Stekene. Brand. Dinsdag avond, rond 10 ure, is brand uitgeborsten in de stalling van Modest De Yleeschouwer, Kes- tersdries. Alles werd vernield. Een groote partij gedroogd vlas bleef in de vlammen. schuilplaats, waar ik mij veilig achten kon, was bekend. De verwenschingen van den graaf klonken mij nog immer iu de ooren. Mijn hart bloedde bij de ijselijk© bijzonder heden welke gij mij hadt gemeld, en in de overmaat mijner smart riep" ik uitIs het mo gelijk dat zooveel wreedheid in het hart van den mensch kan schuilen? Waarom toch heeft uw oom mij eenen zoo onverzoenbaren haat gezworen Helaas ik was zijnenthalve tot alle mogelijke toegevingen bereid, en hij, hij lieeft halsstarrig geweigerd mij te aunhooren en nochtans ik ben zijn neef, de echtgenoot zijner nicht Angelina. Ach! waarom gedoogde hij dat wij door do heilige, onverbreokbaro banden des huwelijks werden vereenigd, indien hij ons wilde van elkander scheiden? Wel is waar had ik mijnen waren naam von Humbert, onder dezen van von Funster, naam van een mijner landgoede ren, verborgen maar lieve vriendin, was dit eene voldoende reden om u, wier zwak ke gezondheidstoestand mij zooveel onrust inboezemt voor de moeder van mijn kind, zoo hartvochtig te behandelen Noch tans... Hier was de brief aan stukken gescheurd geweest, en Maria moest de hoop opge ven, verders iets van Angelina's lot te weten te komon. Baron von Fortling sloot echter den brief zorgvuldig in zijne brieventescli weg met het vast voornemen geene pogingen on- aangewend te laten ten einde eenige ophelde ringen te erlaDgen nopens het huwelijk van dezo welke hij vermoedde dementia's moeder te wezen. Wordt voortgezet.

De Volksstem | 1911 | | pagina 2