De diefte van 135,000 frank 6e Reeks brieven van M. Vincent Biericx BE ONBEKENDE WEES NIEUWSBERICHTEN. Onze Confrater Ce Voorwacht van Nsnove over ds Daensisten VresselijSc v/lidsiroopersflrama Gonstantinopel in't lang en in't breed opge nomen, mei het gevolg dat de lichtgeloovige Turken zich aan uitgelatene vreugde hebben overgegeven. De Italiaansche regeering zegt daarop: Liever de vijandelijkheid der pers. dan de onbescheidenheid der pers die onze onderneming in gevaar zou kunnen brengen. Dit hebben de Japaneozen best kunnen onder vinden en de Russen hebben er het voordeel uit getrokken. TE BRUSSEL. Gisteren avond zetelde het parket tot 8 ure, in 't policiebureel der Kruisvaartstraat, ten einde liet onderzoekin de zaak der diefte van 135,000 fr. voort te zetten. De twee jonge vrouwen waarmede M. L..., een groolnijveraar van Jambes, Woens dag avond is uitgegaan, moeten buiten zaak gesteld worden. Nadat zij gisteren nogmaals ondervraagd werden, door den onderzoeksrechter, wer den zij bepaald in vrijheid gesteld. M. Lwas Woensdag avond, rond 7 ure. te Brussel aangekomen. De 135,000 fr. moesten dienen, om Donderdag eenige wis sels te gaan betalon. Deze belangrijke som bestond uit 2250 briefjes van 20 fr. en liet overige in briefjes van 1000, 500, 100 en 50 fr., dus een groot pak. Toen hij van den trein stapte, is M. L om zoo te zeggen rechtstreeksch naar den cirk der Onderwijsstraat gegaan. Aan den ingang van den cirk liep oen onbekende hem zeer geweldig tegen hel lijf. Het is maar nadat de vertooning afgeloopen was, dat hij kennis maakte met de twee jonge vrouwen. De magistraten vinden het ten andere zeer zonderling, dat M. Lniet vroeger be merkte, dat zijne brieventesch, die nochtans zeer dik was. ten gevolge der groole hoe veelheid bankbriefjes, verdwenen was. Alles laat toe. te veronderstellen, dat M. Lvan zijne T35,0ü0 fr, geen penning meer zal terugzien. gewezen-volksvertegenwoordiger, reizende in Kongo XVIII. 10 Oogst, 1911. Ponthierstad, en naar Stanleystad. 20 graden warmte. Men zegt dat, in volle zee. de warmtemeter- lot 72: graden kon klimmen Op ons schip, is er éene vrouw, die zinne loos is als gevolg der slaapziekte. In Stan- letysta'd bestaat er een gesticht v'óor krank zinnigen die vrouw is bewaakt door twee soldaten, die er broederlijk maar krachtdadig tusschen komen, als zedoorhaar schreeuwen of gebaren do andere passagiers stoort. We komen in 't zicht van Ponthierstad. De stroom verbreedt en heeft nu reeds 700 meters, op zekere plaatsen, waar eon eiland don vloed belemmert, heeft hij tot 1100 meters breedte. Ponthierstad heeft een schoon voorkomen. Vier gelijke gebouwen verwekken do aandacht men ziet eerst twee hooge gehouwen, vierkantige torens, die nende vroeger als verdedigingsstelsel tegen de Arabiers nader gekomen, bemerkt men nog twee dergelijke torens. Al dio gebouwen en de woonhuizen zijn gewit spijtig is het dat alles met strooi gedekt werd de strooi- daken verliezen hunnen vorm. Men verze kert mij dat. binnen kort, al do daken der stad in geplooiden zink zullen vervaardigd zijn. 26e Vervolg. XIV. OPSCHUDDING. dementia bewoonde weer sinds verschei dene weken het klooster van Sint-Ursula zij maakte zich als voorheen de wijze lessen der abdis ten nutte, en betreurde reeds de vermakelijkheden niet meer welke haar ver blijf op het slot van Fortling hadden geken merkt. Ik ontvang daar zooeven een bezoek, dat u smartelijk treffen zal, lief kind. sprak de overste tot dementia, die de spreekplaats binnentrad Ulrik brengt mij de droeve tij ding dat uwe moeder erg ontsteld is. Ga dus, mijne dochter, en tracht door uwe teedere zorgen haar lijden te verzachten 't is een middel dat u wordt aangeboden om jegens uwe pleegouders een gedeelte uwer schuld af te leggen. Waaraan lijdt moeder Siuds wanneer is zij ziek Heeft de heer pastoor haar reeds een bezoek gebracht vroeg het meisje met bekommernis. Noen, mijnheer do pastoor is nog van moeders ziekte onbewust, wedervoer haar Ulrik doch wij zullen langs het gebergte te- rugkeeren en in 't voorbijgaan aan de pasto rij aankloppen; ik verhoop dat de wetenschap van den vromen geestelijke.alsmede de vreug de van u aan hare zijde te hebben, mijne goe de Itoza welhaast gansch op haren pas zal helpen. dementia, brandend van ongeduld om zich bij hare moeder te bevinden, had reeds de spreekkamer verlaten, ten einde zich tot do reis te gaan toerusten. De plaats, waar we aanlanden, is niet groot. Op de hoogte slaat destalie u?.r ijzeren baan Pontlücrsiad-Stanleystad. Een trein verwacht de reizigers en alhoewel ik van gedacht was de stad te bezoeken, neem ik nochtans de gelegenheid waar. om vooruit te reizen. Ik slap dus van den boot op den trein en neem afscheid van onzen vriendelijken kapitein en van Doctoor Avezzadien ik te Stanleystad hoop terug te zien. Aan den boord der rivier, liggen twee groote stoomketels voor het schip Ingenieur Adamdat men te Kongolo optimmert. Deze ketels wegen negen duizend kilos het zijn lastige pakken om lossen en laden De negers zijn talrijk en ieverig genoeg om te heffen en te slepen, maar zoo onvervaren dat de bestuurders meer bekommerd zijn met menschenongelukken dan met braak. Die ketels worden op hooge stapels hout gelegd cr. als later het waterpeil klimt, zal een schip lot tegen de ketels komen en deze zullen van op den stapel lot op het dek worden gescho ven. Van Ponthierstad kan ik niets anders be vestigen dan de levendigheid der kaai. Ne vens de statie maakt 't ijzerenbaangezel- sehap - Chernin de {er des Grands Lacs een nieuw cimentgebouw van twee verdie pen. De trein schuifelt en trekt vooruit naar Stanleystad. Vijf uren trein. De wille reizi gers zijn Tier in getal de heer Vervloet, algemeené bestuurder der ijzeren haan, die in Stanleystad verblijft de heer Franssens, bestuurder der zelfde baan een derde heer, wiens naam mij ontsnapt en uw dienaar. Deze baan is beter voltrokken, dan gene van Kongolo naar Kindu, omdat ze langer be slaat bruggen en waterleidingen zijn vol trokken de billen zijn in hout en geven stevigheid aan de rails. Voor deze baan viel er veel te slechten en te effenen, want soms rijdt do trein nevens zulke diepe afgronden, dat eene ontriggeling 't leven van al de rei zigers zou kosten. Men rijdt nochtans ge rust voort, want het onderhoud der baan is in goedo handen. We rijden over elf ijzeren bruggen. De bijzonderste heeft eene lengte van 70 meters en is 12 meters hoog. Gemetselde voeten en ijzeren torens, ten getalle van vier, zijn de rustpunten dier lange brug. Jaarlijks worden al die bruggen door eenen vakman lot in de kleinste bijzon derheden onderzocht, zoo dat men tot hiertoe niet een ongeluk te betreuren heeft. Het manschap der ijzeren baan verblijft in ge metselde en gecementeerde huizen, echte villas, die Europa doen herinneren. Als men van Zuid naar Noord in Kongo reist, gaat men den vooruitgang te gemoet. De trein staat aan de houtzagerij der maat schappij. 't Is een uitgestrekt gebouw met ronde ingangspoorten. Als men er binnentreedt, bemerkt men dat het eene vollrokkene onderneming is. Er 'zijn twee stoomketels, waarvan één Stand vastig onder drukking. Het machien met twee cylinders, staat in de eerste plaats de tweede bevat liet werkhuis. Daar ziet men eene ronde zaag inèt een beweegbaar plein, da-t eenlganschen boom kan bijschpivqu. Er is eene waterpompzaag voor planken lol 70 centimeters breed ze werkt met liet zelfde gemak als eene buisvrouw, die een breedon boterham afsnijdt. Boor- en schorp- machienen, wetsteenen, kortzaag, alles is in beweging. Zijn we hier wel in Kongo Treedt nu met mij de schrijnwerkerij bin nen en bewondert de volmaaktheid van liet werk Wo zullen dan samen besluiten dat de Belgen willen, durven en kunnen Terug op den trein, rollen we tusschen bergen en over afgronden soms 2 kilometers ver in rechte lijn, zelfs eens 4 kilometers vooraleer de trein eene gebogene lijn tegen komt nochtans zijn de omwegen onver mijdelijk in eene streek waar hoogten en laagten zich gestadig afwisselen. We komen te Stanleystad toe.... Kongotrotter. Wat ziet gij er bedrukt uit! sprak zuster Gertrudis, die de maagd in den gang ontmoet te, haar toe. Moeder is ziek... en vader komt mij halen om naar de hut terug te keeren, kreeg zij ten antwoord. Is uwe moeder- ziek kreet de Zuster ontsteld keer dan spoedig huiswaarts, de mentia, laat het de brave vrouw aan niets ontbreken, beur haar op door uwe liefdevolle zorgen intussehen zal ik haar Goilo aanbe velen. Ik dank u, Zuster, sprak het erkentelijk kind. Do kloosternon begaf zich onverwijld naai de kapel, en een oogcnblik later stond de mentia reeds reisvaardig naast IJlrik's zijjle in de spreekkamer. Beiden sloegen het enge pad dat bergwaarts kronkelde in, op weg naar de pastorij De eerwaarde heer pastoor was afwezig vruchteloos zocht dementia hem door gau li den tuin en in de bidplaats op nergens was hij te bespeuren. Arme moeder, zuchtte zijmet tranen in de oogen. Bedroef u niet uitermate, mijne dochter, troostte haar de oude krijger, mijnheer de pastoor zal vermoedelijk den eenen of ande ren lijder gaan bezoeken zijn spoeden wij ons maar voort naar huis; ik zal dezen avond op het uur dat hij gewoonlijk terugkomt, nog eens even den berg beklauteren. Zij bereikten weldra de boerenstulp, en dementia ijlde onverlet naar het krankbed harer moeder. Reeds was eene merkelijke beternis in Roza's toestand waar te nemen de rustige slaap welke zij bad genoten, had hare zwaarmoedigheid teenemaal verdreven zij drukte dementia aan haren boezem en FRANKRIJK Oorlog aan de neringdoeners De Fransche regeering heeft toelating ge geven gemeentelijke beenhouwerijen en bakkerijen op te richten en ook coöperatieve beenhouwerijen en bakkerijen geldelijk te ondersteunen. De neringdoeners, hier vooral bakkers en beenhouwers, zijn ten ondergang gedoemd als dal doorgaat. De beenhouwers verzetten zich er tegen Het syndidaat der beenhouwers te Parijs heeft protest aangelcekend tegen het voor stel van de regeering, dat de ondergang moet teweegbrengen van de beenhouwers. Zij vragen aan den gemeenteraad van Parijs of zij geen protest gaap laten geworden aan de regeering. Dat komt van liberalen die hun vlag ver loochenen om achter liet roode vod te loo- pen. Belgen, oogen open intijds Ongeletterden te Parijs Te Parijs zijn 10905 dienstplichtigen, van die 10905 kunnen er 69 noch lezen en schrij ven, 24 enkel lezen, 1-1020 zijn wat beter geleerd en enkel 518 hebben het bewijs schrift van volledig lager onderwijs. Boven dien zijn er 583 waarvan men het onderricht niet heeft kunnen onderzoeken. Dat zullen wel feniksen zijn in den aard van de 69. M. Lotti en de kloostervervolging M. Pierre Lolli is akademieker, een ge kende geleerde in Frankrijk, maai*zooals hij zelf schrijft, geen katholiek. Welnu, M. Lolli heeft in de Figaro in verontwaar digde bewoordigingen geschreven tegen do uitdrijving der zusierkens der armen en der zieken, waarmede men nu te Lyon, te Parijs en elders volop bezig is. Men moet waarlijk barbaar zijn om tot zulk ellendig werk de hand te leenen. Vervolging van kloosterzusters, het is ook het programma van liberalen en socialisten en dezen worden aan 'l bewind gebracht door de daensisten, die zich altijd schijnheilig uit gaven voor de hesten der kristenen. De schijnheiligheid ecUlsr heeft lang genoeg geduurd zo dient to. worden ontmaskerd. DU ITSCH LAN D 20 nieuwe oorlogschepen In het winterseizoen 1911-1912 zul Duitsch- land zorgen twintig nieuwe oorlogschepen af le maken. Vaart van den Rhyn naar de Maas Ingenieur Schneider gaat een ontwerp ten uitvoer brengen, waarbij de Rhijn aan do Maas zal verbonden worden door eene vaart. Die vaart zal niet vprre van Maeslricht blij ven. Reeds Napoleon de 1° had zulk ontwerp ontworpen. MAROKKO Grondafstand. Frankrijk slaat aan Duitschland ongeveer 300,000 hectaren grbnd af in Franschen Congo. Duitschland geeft in ruil 16000 hectaren. Op het Congoleesch Duitsch grond gebied, afgestaan aan Frankrijk, wonen echter l-.2COt.QOO inboorlingen,die jaarlijks 1.200.000 fr. belasting opbrengen. In de Fransche pers. De Fransche bladen zijn over 't algemeen tevreden over do ontkuooping. Bij de Duitschers. De Duitsche bladen zijn niet tevreden bij den koop. Zij vinden dat Duitschland zich scha hoeft gedaan, vooral door zijn invloed te knakken bij do Turken en Araben. CHINA De revolutie. Hankeou in brand De keizerlijke trogpen hebben Hankeou in brand gestoken. De revolutionnairen zijn tevreden met de hervormingen. De keizer heeft een nieuwen bevelbrief openbaar gemaakt, waarin hij belooft de noodigo hervormingen in te voeren. De lei ders der revolutionnairen hebben zich daar mee tevreden verklaard, en zoo is hot wel mogelijk, dat de revolutie ook stilaan uit- verzekerde dat haar zicht alleen haar eene halve genezing was.Eu werkelijk den vol genden dag poogde Roza, verblijd hare pleeg dochter bij zich te hebben, liet bed te verlaten on alvorens eene week was verloopen, bleef er bij de goede vrouw geen spoor harer onpas selijkheid meer over. De Abdis, even wél ^verlangde dat Clementia nu hare studiën zou komen hernemen, en gaf Ulrik deze hare begeerte te kennen. Den avond voor dat dementia zich dus naar het klooster zou begeven,' drukte zij den wonsch uit den pastoor een bezoek te brengen. Ulrik poogde haar van dit voornemen af te brengen, doch dementia beloofde spoedig terug te zijn, en de hut verlatende, stapte zij vlug de vlakte over, op 't oogen blik dat de zon^hare laatste straalbundels op de toppen der boomen uit schoot. I.ang bleef het meisje afwezig. Reeds had de nacht de vallei ingenomen, de kruinen der bergen begonnen zich eveneens met eenen ondoordringbare» mistsluier te omhangen, en nog was zij niet terug. Zijt gij er wel zeker van dat dementia naar de pastorij is gegaan vroeg Roza, bui ten bet raam ziende. Ja, dat ben ik vast, wedervoer haar Ulrik, zij verliet mij aan de tuindeur, met de stelligste belofte hier voor den nacht terug te zijn. Waarom dan zïjt gij zoo neerslachtig gestemd Welaan Ulrik, wees blijmoedig, fluks zien wij Clementia weer. Ik verhoop dat. Ik zou er durven voor instaan dat zij zich in de St-Ursulakapel ophoudt, om er den Heer over mijne genezing te danken, hernam Roza; zij heeft eene zoo voortreffelijke inborst dat... God wat weerlicht En de goede vrouw'bleef in hare rede ste- brande, Pit laatste echter, valt eerst nog af te wachten AMERIKA Roosevelt tegen Taft M. Taft is hevige voorstander van de scheidsgerechten in zake van internationale confliklen of geschillen. M. Roosevelt is er tegenstander van en zegt dat die niets kun nen uitwerken als do nationale eer in 't spel is. Italic komt het eens le meer te bewijzen. Wij vinden dat Roosevelt hier ver beneden zijn taak van vredebrenger blijftof heeft M.Roosevelt liever eerst eenige duizen den dooden omdat om dien stapel lijken den vrede te bezegelen Ge zoudt het zeggen. Versterking van de vloot. President Taft laat duidelijk verstaan dat de Amerikaansche vloot aanzienlijk moet versterkt worden, en dat die versterking trapsgewijze moet klimmen. Aanhechting van Canada. In Amerika is er fel spraak van C.anada in le palmen. Dat ware een spel. Amerika tegen Engeland. Volgens do voorzitter der Ameri kaansche Kanier zijn er 9 tienden der Amerikanen voorde inpalming van Canada, moest hij zich met dit programmapunt enkel voorde presidentverkiezing aanstellen, hij zou zich zeker achten gekozen te worden tegen M. Taft. President Taft echter is tegen de aanhechting van Canada aan Amerika. Ziehier wat onze geachte confrater, die het blad is der christene maatschappelijke beweging in Ninove, zegt in zijn nummer van Zondag 29 October Het duurt nu lang genoeg al die dubbelzin nigheid. De meeste Iloelanders (Daensisten) zijn huichelaars en tweegezichters. Hier in Ninove steunen zij de ergste godsdienstha ters. Zij helpen en houden aan 't bestuur echte vrijmetselaars van dat soort, die den priester overal verwijderd houden, zelfs van hun sterfbed. In Nederhasselt, Aspelarc en Donderhautem zijn zij dan de beste christe nen, en als ze dan d'occasie hebben dan spe len ze de groote katholieken Dat heet men dioeers kijkers op politiek, 't Zijn al scheel hij kers, hun éèn oog slaat naar rechtsen 't ander loddert liefjes, ho ningzoet naar links. Voor zulke kijkers helpt geen bril die moeien de oogen recht gezet worden. Een jachtwachter en een wiklstrooper schieten elkander dood Een vrceseljik drama heeft geheel de streek van Lagrnieu (Frankrijk) in opschud ding gebrachtDe jachtwachter M. Janion, in ilieilst van M. Pa Ven, nij velaar te Lyon, werd in een bosch doodgevonden. Ilij was door twee geweerschoten gedood geworden. Een weinig verdóy. trof men nog een lijk jaan. nat van een wildstroopcr,'die door vijf revolverschoten gedood was. Niet zoodra was de akelige mare in do streek gekend, of het parket begaf zich ter plaats. Het viel niet moeilijk om het tooneel van het vreeselijk drama terug samen te stellen. De wildslrooper, verrast door den jacht wachter, zal op dezen een eerste geweerschot gelost hebben. De jachtwachter alhoewel gekwetst zijnde, moet dan zijn revolver getrokken en op den wildslrooper geschoten hebben, terwijl deze een tweed 3 schot loste. Nabij de lijken werd ook nog een rijwiel gevonden, op naam van Alexis Gourjux, van Pont-de-Clieruy. Een onderzoek bracht wel dra aan 't licht, dat zulks wel den naam was van den wildstroopcr. Deze was een vijftigtal kilometers ver gekomen om le slroopen. Hij doodde er een jachtwachter en vond er zelf ook den dood. ken, en verborg angstig baar gelaat in hare handen. Ulrik sprong huiverend van zijnen zetel op. Ik ga op zoek naar mijne dochter, kreet hij. En haastig vlood hij de deur uit. De on rust beving Roza nu op hare beurt, en be vend knielde zij in eenen hoek des vertreks neder. Ons hangt eene ramp boven het hoofd, klaagde zij tot hare dienstmeid, eene kloeke deerne, welke zij tijdens hare ziekte in huis had genomen, om het werk te verrichten liet geroep van den nachtuil heeft mij den ver leden nacht gewekt. Ach Clementia, waarom luisterdet gij naar onze stem nietAchttien jaren is liet bijna geleden, vervolgde zij, dat ik op eenen dergelijken vreeselijken avond Clementia in mijne armen ontving ik be schouwde het wichtje als een geschenk des Hemels zij zou onze arme Leonora vervan gen, en nu, nu hebben wij haar ook ver loren. En de beklagenswaardige vrouw snikte hartverscheurend, elke donderslag dreunde haar onheilspellend in de ooren, en de dienst maagd was onmachtig haar te troosten, noch te bemoedigen. Eindelijk trad Ulrik de hut weer binnen, doch hij was alleen het water zijpelde uitzjine kleederen. Helaas waar is Clementia Wat is er van haar geworden vroeg Roza. Onze geliefde dochter heb ik nergens ent- waard, klonk Ulrik's antwoord doch een we zen dat mij eene onbeschrijflijke aandoening veroorzaakte,trof ik aan. Roza, door angst verpletterd, staarde haren echtgenoot sprakeloos aan. De hut verlatende, hervatte de oude krij ger, waagde ik mij tot ver in het dal en deed Brussel. GauwdieverijDonderdag namiddag, rond 4 uur, staple M. Thielen, wonende in de Lebeaustraat, in de Koloniën- straat van de tram op welke hij plaats had genomen op den Leuvenschen Steenweg, na het kerkhof van St-Joost-ten-Noode bekocht te hebben. Hij bestatigde dat een pick-pocket hem had ontlast van zijn gouden chronome ter met dito ketting. Akelige vondst. De briefdrager M. Mesmaker,wonende te Guregliem,vond Don derdag morgen op den drempel van een huis, in de Vorslinnestraat, een pak inhoudend het lijkje van een pasgeboren kind. De policie deed het naar het doodenhuis overbrengen en oen onderzoek werd ingeslold. Botsing. Twee gekwetsten. Een huurrijtuig en een brouwemvagen kwamen Vrijdag met elkander in botsing in de Zuid- straat. De koetsier P. G... en de voerman E. V... werden met erge wonden en gebro ken ledematen opgenomen. De paarden wer den gekwetst en heide voertuigen zeer be schadigd. Erge val. Bij hot kuischen van spiegels in een koffiehuis op de Hencgouw- laan, is de glazenmaker Thcodoor Borre- mans, Heuvelsstraat. 265, te Schaarbeek, Donderdag van zijne leer gevallen, welke uitschoof. Men nam den arbeider op met eene wonde aan den schedel en gebroken arm. De <rekwetste werd overgebracht naar hel Sint Pietersgasthuis. Door eene vrouw aangehouden. De cchlgenoole Dormaels betrapte Donderdag, avond eenen dief, welke bezig was met de deur open te breken van hare slaapkamer, Gretiystraat. Eene hevige worsteling ont stond tusschen haar en den kwaaddoener. De kloeke vrouw greep dezen laatste bij de keel en hield hem in bedwang tot dat een mede huurder op haar geroep toesnelde en den plichtige aan policieagonten overleverde. In hel commissariaat werd uo dief herkend als zijnde een genaamdeLéon W.., oud 21 jaar, reeds veertig maal veroordeeld voor diefstal. Hij had de gevangenis vóór een 14tal dagen verlaten. Men bracht hem over naar Vorst. Onder een automobiel De aarde werker Pieter Pauwcis, van Hofstade hij Mechelon, werd Donderdag avond op do Zuidlaan, waar hij arbeidde, deor een auto- [nuhiel geval en meegesleept, llel voertuig- reed over hem. Dé man werd zwaar gewond aan don schedel en de rechterzijde. De poli cie bracht hem over naar hel Sint-Pieters gasthuis. Een onderzoek werd geopend. AanrandingDe metser Louis Smal, van Ter Hulpen, werd Donderdag avond, in de LuxemburgsLraat aangerand, door twee aardewerkers, met wie hij Zaterdag 1.1. had getwist. Deze kerels wierpen hein ten gronde, stampten hem ongenadig en brachten hem gevaarlijke wonden toe. Bij de aankomst van eene groep w erklieden namen de daders de ylucht. Zij wov.den opgezocht. -T- Kalme bestolene. Gisteren ua mid dag- bevond zicli een Engelschma» in eene lees zaal der Louizalei. Toen bij rond 5 ure w ilde vertrekken, stelde hij vast jdat zijn overjas verdwenen was. De Engelschman zegde een drietal malen Ach waarna liij er van door trok, zonder zelfs eene klacht neer tè leggen. Zonderling overlijden. Eenige da gen geleden werd eene inwoonster der Van Helmontstraat, Mev. Pliilomena S..., schie lijk ziek. Ilaar toestand verslechtte weldra zoo erg, dat zij inderhaast naar het Sint Pie tersgasthuis moest overgebracht worden. De vrouw is cr thans overleden, zonder dat de geneesheeren den aard harer ziekte hadden kunnen vaststellen, liet lijk zal geschouwd worden. Beproeft de wonderbare en onschade lijke Cachetten GALTI1EËR. krachtigste geneesmiddel tegen Migraine, Hoofdpijn, Zenuwpijnen. Hunne uitwerking is radikaal en bijna onmiddelijk. 6 Cachetten 1 fr. 13 Cachetten 2 fr. in alle goede apotheken, zooniet schrijven apo theek Gaulhier, Mechelen. 1505 dementia's naam wijd enrzijd over de vlakte hergalmen mijn geroep bleef onbeantwoord. IJselijke donderslagen doorschokten de vallei, en, als hadde men de sluizen des hemels ge opend, stortte de regen bij plassen neer ik dacht niets beters of onze dochter zou in de Sint-Ursula-kapel eene schuilplaats tegen het onweder hebben gezocht, en derhalve wondde ik mijne schreden derwaar,ts. Nauwelijks was ik enkele passen tot het koor genaderd, of ik bemerkte bij hot heldere licht eener bliksem flits eene groote zwarte gestalte op de trappen des altaars neergeknield.Voor zooveel ik haar onderscheiden kon, scheen zij mij toe eene vrouw te wezen een sluier hing In ruime plooien over haar gelaat neer, hare handen waren kruisgewijze ten hemel geheven en zij scheen in een vurig gebed verslonden. In de Sint-Ursula-kapelneergeknield op de treden van het altaar! herb aaide de verschrikte Roza als werktuiglijk.... het zal vermoedelijk (te schim van dementia's moe der zijn geweest Den dag van haar verschei den zag ik.. Maar. Roza, ik verzeker u ten stelligste, dat de geheimzinnige gedaante der Sint-Ursla- kapel geen schim is, viel haar Ulrik in de rede want ik hoorde haar zuchten, en zag haar bewegen. Zuchttestamelde de vrouw, heeft zij soms ook geproken Neen, gesproken heeft zij niet,antwoord de Ulrik zoodra ik de stem verhief, wendde zij zich tot mij om, slaakte eenen gil, en vluchtte ijlings door de puinen weg. En gij zyt ze niet gevolgd Wordt voortgezet.

De Volksstem | 1911 | | pagina 2