BUITENLAND. UIT ONZE CONFRATERS DE ONBEKENDE WEES NIEUWSBERICHTEN. Vreeselijke misdaad in Oostenrijk. De kiezing van Zondag De Kristesie democraten Onlangs werd niet Ter van Lundenburg het vreeselijk verminkt lijk van een mans persoon gevonden. De ongelukkige was ver moord geworden. Zijn oogen waren uitgestoken, zijn hoofd verbrijzeld ooren, neus en lippen waren af gesneden. Bij nader onderzoek had de doode de kleederen aan van zekeren Thomas en werden diens identiteitspapieren op het lijk gevonden. Men dacht dus dat Thomas vermoord was. Maar bij de schouwing verklaarde de doktor, die Thomas kende, dat deze twee wratten op de eene hand moest hebben, die hij nog on langs behandeld had. Daar op de handen van bel lijk die wratten ontbraken, moest liet dus dal van een ander zijn. Er werd een nader onderzoek ingesteld, waardoor aan het licht kwam, dat Thomas den man vermoord had. alsook bet lijk onherkenbaar gemaakt en in zijne kleeron had gestoken, om 70000 kro nen op te strijken, waarvoor hij zich bij eene maatschappij te Berlijn had laten verze keren. De verzekering, die -op toonder luidde, zou door een van zijn medeplichtigen opge- eiecht worden. De booswicht is na lang zoe ken in Brünn. bij hot uitstappen uit den trein, herkenden aangehouden. Niettegenstaande het slachtoffer onher kenbaar gemaakt was, heeft de policie ten slotte toch ontdekt, dat de vermoorde een meubelmakersgast is, met name Schuller. aan wien Thomas een betrekking beloofd bad. IIij had Schuller in Weenen ontmoet. De les ?.<an fèalst. Onder deze hoofding schrijft de heer Jules Pieraert, van Geeraardsbergen, in het nummer van Zondag 5 November 1011, De Vaandrig De katholieke kandidaat is Zondag in de balloteering gevallen met 57 stemmen minderheid. Die uitslag is toe te schrijven aan de algemeene stemming der daensisten voor den liberalen kandidaat. Over de daensisten heeft men altijd be- goochelingen gehouden, en men heeft ook. r> om ze Ie winnen, ministeriëele gunsten voor hun trachten te bekomen. Men ziet f wat er van komt stank voor dank De katholieke partij mag enkel op haar zelve rekenen.. De achtbare heer Pieraert schetst in een paar zinsneden den waren toestand. En hij moge 't weten hel liedje van stank voor dank is hier uit met de daensisten Zij zullen hebben loon naar werken. Verders dringt onze vriend Pieraert op de noodzakelijkheid der warp eendracht en samenwerking;tüssclien kalhoïiékén.' Hjj woze gerust. De huichelarij der Daen sisten had liet zoovér gebracht jat er 6n|ey ons verschil van meéhing ging ontstaan over onze houding tegenover die gemaskerde antiklerikalen. God zij dank Daar beslaat nu niets meer van. D'o daensisten hebben zich zelf ontmaskerd, eri 'de waard'is nu g'ókend Dit het kwaad komt somtijds het beste goed, zooals wij vroeger nog schreven. Uit de Klokke Roelandhel knappe chris ten volksgezind weekblad, Zondag 5 Novem ber 1911 Onze verwachting word bedrogen. Er was een ordewoord gegeven. En dit ordewoord werd trouw gevolgd. Niet alleen do socialisten, maar ook de demokralen stemden als een man voor den liberalen schoolmeester. M. Daens mag schrijven 't Is eene ver rassing Ilij zelf heeft niet kunnen geloo- ven dat hij 'l volk zoover heeft gebracht. 't Is onverstaanbaar Hij die zijne beste Krachten heeft versleten in den strijd tegen 28° Vervolg. Helaas zuchtte zij, liadde ik niet dwa selijk den raad mijner moeder in den wind geslagen, thans zou ik mij niet in de macht bevinden dier woeste baanstroopers, nu zou den mijn vader en de goede Roza zulke bittere tranen niet storten over mijn rampzalig lot. Traagzaam en treurig kroop de nacht, die dementia eene eeuw toescheen, voorbij. De terugkeer van Bertha kondigde het meisje den dageraad aan. Want de stralen der zon dron gen nooit tot in dit akelig roovershol door, welk dag en nacht door eene lamp die aan het gewelf opgehangen was, werd verlicht. De arme wees stond langzaam recht en de oude vrouw naderend Schonkt gij ooit aan een kind het leven vroeg zjj haar. Ach verbeeld u dan dat uw eigen kilid, na even als ik wreedelijk uit de armen harer ouders ontvoerd te zijn gewor den. thans uwen bijstand afsmeekt! Mejuffer, gaf haar de gevoellooze be waakster, de wenkbrauwen fronsende, ten antwoord, eerlang zult gij aan baron von ForUing worden teruggegeven, en derhalve zie ik niet in, w aarom gij zoo zeer zoudt te be klagen zijn. dementia snikte. Ik ben de dochter niet van den baron von ForUing, kreet zij, ik werd in eene hut groot gebracht. Wij zullen ons zoo licht door uwe logens niet laten bedriegen. Jk verzeker u dat freule von Fortling tegenwoordig te Weenen verblijft... Ik ben ccne arme wees die.,. het liberaïifunus hij die in 1879 geduchte slagen leverde tegen de liberale schoolmees ters hij helpt nu 't liberalising verheffen in den persoon van 'nen liberalon school meester van 1879 't Is eene.verrassing geweest Is 't soms dc verrassing niet van den woesteling, die door haat en wraakzucht verblind, zijn mes trekt, steekt en verbluft slaat, als hij bemerkt, dut hij zijn slachtof fer (het volk) zoo diep heeft getroffen Zondag avond hebben de liberalen hun welgelukte markt uitbundig gevierd... Z'hebben zich dus wel geamuseerd. De blauwe vreugd, de roode en gsoene werden in een pot geroerd, 't Was aan doenlijk... De Daensisten zijn weer de boezemvrien den geworden van liberalen en socialising. Clara zegt het in eene samenspraak. Luis ter, 't is kostelijk Sara. En wat zeggen de liberolen na? Clara. Z'hebben spijt over al wat in hun gazelten tegen de Demokraten geschre ven is. Ileel het maneuver van Daens komt dus hier op neer de liberalen te doen zwijgen en den mond der socialisten te sloppen. En daarvoor offert lij zijne christene princie pen, hij de beste christene der 5 werelddee- leu Pier. Pier, Pier Speel zooveel komedie niet, man Ge kent het woord van Anseele in de Ka mer Heeren, zei Anseele op M. Daens wijzende, deze man speelt bier den naïeve, den simpele Dat is bedrog die man bere kent elk woord dat hij spreekt, elke hande ling welke hij pleegt. De roode kapitein zag juist, hij sprak van ondervinding. Aan M. Daens slaat het vrij zijne goedge- loovige volgelingen voor eene goddelooze partij te leeren stemmen maar aan ons is ook de vrijheid zijn dubbel spel te ontmas keren. Laat hem maar o zoo naief he iveren, dat ze met te stemmen voor de libe ralen betere christenen zijn dan dc katholie ken. 't Zal ons heel gemakkelijk zijn te bewijzen, dat elke mensch die zoo spreekt, of wel suft, of wel bet volk misleidt, ofwel zich zeiven bedriegt. Katholieken aan 't werk dit moet uw wachtwoord zijn De toestand is verhelderd, Met den Bien Public zeggen wij «De opklaring der posities is een gemeentezetel waard. De les is niet duur ze is kostbaart niet kostelijk '.A Maakt ze u ten nutte. t Alé'-tve* werltén Uit al krachten en de inzet van 19-12 is al onze krach left Waard ■dan hebben wij in 1912-vier zetels: J Dus met, wijs beleid, eendrachtig en krachtdadig vooruit 1 Flink gesproken, waarde confratéi. Gij kent den apostel best. Moge uw kloeke stem weerklank vinde Recht en Vrede van Ninove schrijft op Zondag 5 November 1911. Ze hebben weer eens geloond hoe weinig hun dio naam nog' past. Verleden Zondag was het balloteering 1e Aalst tusschen een katholiek en een liberaal. De liberaal is gekozen met 57 Stem mem meerderheid. En aan wie is dit te wijten Aan de daensisten die allen als één man, zon der uilzondering voor hem kozen. Tel de stemmen te zamen en ge zult zien dal de katholiek maar een honderdtal stemmen in won en dan nog op de witte en ongeldige stembriefjes. De liberaal integendeel bekomt Het binnentreden van den roovershoofdman brak hare rede af. De tranen bemerkende die langs dementia's wangen lekten, viel hij gramstorig tegen Bertha uit. Waarom laat gij die jonkvrouw niet met rust, snauwde hij haar bitsig toe ik lieb u immers geboden haar met de grootste achting te behandelen, en tot hare minste wenschen te voorkomen... Mijne wenschen Ach ik heb slechts eenen enkelen wenscli, namelijk: terstond tot mijne ouders te mogen terugkeeren, en weer mijn intrek te nemen in het Sint-Ursula-sticht? Immer zou ik mij die weldaad herinneren en geen dag liet ik voorbijgaan zonder God eene vurige bede voor mijnen redder toe te sturen. Dankbaarheid en gebeden zijn ijdele zaken die ik best missen kan, grinnikte de roo ver, doch goud ziedaar wat ik behoef. Helaas Baron von Fortling bezit een verbazend vermogen ik vorder slechts tot uw losgeld een gering gedeelte van die rijkdommen. Maar baron von Fortling is mijn vader nietmijne ouders zijn eenvoudige lieden, de oude Ulrik is... Zoo gij zijt freule von Fortling niet Ik wist voor den drommel niet dat de boerinnen hier te lande in een zoo prachtig gewaad ge kleed gingen en zich met kostelijke juweelen optooiden. En zoo sprekende wees hij op de zijde klee- ren .van het weeskind en het medaillon welk het om den hals droeg. ik herhaal het nogmaals ik ben freule von Fortling niet!, sprak het meisje, het af beeldsel haars vaders in de borst van baal kleed verbergende. Is het misschien in het kloosters der hei lige Ursula dat men u zoo behendig met logens al de steihmen der socialisten en daensisten. Meer mocht men van de democraten Diet verwachten, na dc belachelijke houding Tan Daens. die in de Kamers, Toor de schoolwet was, en medeging in de tegenbetooging op 15den Oogsl. En herinner u dan de hevige pennetwislen tusschen daensisten en libera len vóór do gemeentekiezingen, hoe ze elkan der grauw en blauw uitschelden, om dan zonuer eenigen dwang of onderlinge over eenkomst ir. elkanders handen le vallen. Kan men dan nog op zulke mannen rekenen die zich de kristene Volkspartij noemen of is 't misschien een spotnaam en dan een fanalieken liberaal als hunnen gekozene inhuldigen Eens le meer is het dus bewezen dat er tusschen de katholieke en antikatholieke partij geene middenpartij meer beslaat. Oogen open dus, kiezers, in de aanstaande kamerkiezing, en zeg met ons weg met de huichelaars en mannen met twee gezichten. Er is maar êéne ware volkspartij, ééne kris tene volkspartij en dat zijn wij, de katho lieken FRANKRIJK Balloteering Zondag was het kiezing te Parijs in de omschrijving van St-Denys. De uitslag brengt balloteering tusschen den radikaal socialist en den geünifiëerden socialist. Ferdinand Brunetière gestandbeeld Maandag heeft men op bet kerkhof van Montparnasse, het standbeeld ingehuldigd van den groolen katholieken schrijver, Fer dinand Brunetierè, oud-bestuurder van de Revue des Deux Mondes Graaf d'Hau- sonville in naam derFransche akademie, M. Francis Charmes, bestuurder der Revue des deux Mondes en M. Bedier, professor in liet College van Frankrijk, in jiaam dei- leeraars, spraken de redevoeringen uit.. Het gedenkstuk is het werk van beeldhouwer Allouard. Kloostervervolging Na Lyon. worden nu ook de zusterkens van Levallois op straat gezet. De ontroering is algemeen onder de bevolking. Dat komt van liberalen en socialisten t'ondersteunen. Dat is het schoone werk waartoe zich in Bel gië de kristen demokraten leenen. DU ITSCH LAN D De hertog d'Arenberg die tegenwoordig te Brussel verblijft en in den Duitschen Rijks dag de 4° omschrijving van Munster verte genwoordigd, heeft het inzicht te kennen gegeven, geen hernieuwing van mandaat te vragen. Deze beslissing heeft te Berlijn ver wondering gebaard. M. d'Arenberg was lid van'hel Gentrum en stond aan het Hof te Berlijn d-oed' aangeschreven. PORTUGAL Al een die 't moede is. M. Almeida, oud-minister van Binnenland- spho Zaken,, heefL verklaard nooit.gèen mi nister meerte willen worden, en zióhiuit de politiek terug te trekken1, zoodra de republiek op vasten voot zal slaan. CHINA Het Zuid-Westen verklaart zich onafhan kelijk. De provinciën Kiang-Su,^ Sée-Kiang en Fu-Kien (ten Zuid-Westen van Shangliaï ge legen, en tot nog toe buiten de beweging gebleven), hebben zich onafhankelijk ver klaard van het Manchuriaansch gouverne ment. Zij zijn bereid een grondwettelijk rijk te slichten met andere provinciën, en zullen een sterk leger verzamelen om zich te ver dedigen. Twee nieuwe bevelbrieven. De keizer heeft twee nieuwe bevelbrieven onderteekend. De eerste legt den Senaat het mandaat op eene nieuwe kieswet te maken heeft leeren omspringen l vroeg haar Bertha op hare beurt. Zij zal ons niet om den tuin leiden, hernam de struikroover, en aleer drie dagen zijn ver streken zal baron von Fortling reeds van mij weten te spreken. En door Bertha gevolgd,stapte hij de krocht uit, Clementia in oneindige treurnis wegge zonken latende. Moed gevatmejuffer, fluisterde de vrouw die haar reeds bij hare aankomst troost had ingesproken, en nu met het meisje alleen was gebleven, moed gevat binnen een uur trekt de bende naar liet woud op strooptochten uit, en mogelijk kunnen wij alsdan de kans tot ontvluchten wagen,! Ja, ik koesier de vaste hoop, lieden nog de vrijheid te genieten... Dank, edelmoedige ziel, duizendmaal dank, lispelde het meisje, do vreemdelingen vurig de hand drukkende. liet oude booze wijf trad meteen weer bin nen, en na het vertrek met een bezem te heb ben gevaagd, opende zij eene valdeur en wierp het vaagsel er door beneden in eene soort van riool. Eene plechtige stilte heerschte weldra in het hol. Clementia meende eruit to mogen opmaken dat de roovers cp strooptocht ge gaan waren. Bertha's gezellin verwijderde zich, na met hare beschermelinge eenen wenk van verstandhouding gewisseld te hebben. Verscheidene uren verliepen. Zou zij misschien haar woord nietgestand blijven vroeg de niaagd zich af. Mijn God laat mij toch uit deze rooverskuil heenkomen! Driemaal sprong 'ij recht om op hare be vrijdster te roepen, én telkens zich bezinnen de, liet zij zich weer op baar voetbankje neer vallen. Middelerwijl, had Bertha insgelijks bet vertrek verlatoh, evenwel zorg dragende de deur stevig vast te grendelen. om het Parlement te verkiezen de tweede, staat aan do revolutionnairen toe, zich op te richten tot afzonderlijke politieke partij, en belooft aan de hoofdmannen bijzondere poli tieke posten in het land. Yuan-Shi-Kaï onderhandelt met Li-Yuang-Heng Yuan-Shi-Kaï zou met Li-Yuang-Heng een wapenstilstand hebben gesloten van tien we ken, om in dien tijd de moeilijkheden te kun nen oplossen. Een Staatsaanslag Prins TsaiTo, een gunsteling van de jonge keizerin, zou erg verbitterd zijn op den re gent, voor de talrijke toegevingen door hem gedaan, en voorde berooving van de rechten van den adel. In het Paleis is er groote ver- doeldheid, en er zou een dezer dagen te Peking zich wel een onverwachte gebeurte nis kunnen voordoen. Brussel. Erg rj tuig ongeluk. Zon dag avond reed Mevr. De Koster,koopvrouw in bieren en wonend te Auderghem, langs den Waverschen steenweg,en zij bevond zich op haar wagen welke met flesschen was ge laden. Naast haar bevond zich haar neef, een 16-jarige jongen. Eene automobiel reed voorbij en raakte den wagen aan. Mevr. De Koster en haar neef werden ten gronde geworpen en erg gewond aan hoofd en beenen. Verscheidene bakken, vol fles schen bier, stortten op de slraatsteenen en zijn verbrijzeld geworden. liet ongeval moet toe te schrijven zijn aan de onvoorzichtigheid van den autogeleider. Beide gekwetsten werden naar l unne woning gebracht. Gauwdief. Een persoon helde Zon dag morgend aan de woning van dokter C... Walerloolaan. Hij vroeg le mogen spreken met Mevr. G... vanwege de gravin V. B... De bezoeker werd door de meid in een ver trek op het gelijkvloers geleid. Het meisje ging hare meesteres verwittigen. Als zij terugkwam was de kerel verdwenen. Uit de overjas van den dokter had hij twee porle- feuillen genomen de eene bevatte visiet- kaarten en papieren met firma, de andere eene som van 500 fr. in bankbriefjes. In den namiddag overhandigde een per soon aan een agent der 3e afdeeling de por tefeuille met de kaarten, zeggend dat hij ze kwam le vinden de dief hield de andere portefeuille voor zich. M. Cocu, policieoffi- cier, opende een onderzoek en denkt op het spoor van den dader te zijn. Een kuisch in nachtkroegenIn den nacht van Zondag op Maandag viel M.Dams, policiecommissaris der wijk van de Noord statie, niet verscheidene officieren en eene brigade agenten, in de nachtkroegen der wijk binnëh. Èeif dertigtal verdachte kerols en vrouwen, levend zonder middelen van be staan, werden aangehouden in het commis sariaat" der Kruisvaartenstraat en opgesloten ter 'beschikking van hét' gerecht. Schrik van de gevangenis. 7, B. schaliedekker, 26 jaar, Hopstraat^ werd vóór drie weken veroordeeld tot. 2 maanden gevangenis. Ilij beweerde onplichtig te zijn en verklaarde herhaalde malen dat Hij zich liever zou zelfmoorden, dan zich gevangen te geven. Donderdag morgend verliet B..., zijne woning en verdween spoorloos. Men vreest dus dat hij zijn akelig plan zal ten uit voer gebracht hebben. Beproeft de wonderbare en onschade lijke Cachetten GAUTHIER, krachtigste geneesmiddel tegen Migraine, Hoofdpijn, Zenuwpijnen. Hunne uitwerking is radikaal en bijna onmiddelijk. 6 Cachetten 1 fr. 13 Cachetten 2 fr. in alle goede apotheken, zooniet schrijven apo theek Gaulhier, Mechelen. 1505 Anderlecht. Drama in de vaart. Zondag avond, rond 9 ure, sprong een man Waarde abdis van Sint-Ursula, weende het meisje, nimmermeer zal ik uw eerbied wekkend aanschijn beschouwen, no.oit meer u. grijze pleegouders, wederzien O, moeder, van uit den oogen hemel zie op uwe dochter neer, waak over haar, bescherm haar Een licht geritsel liet zich hooren. Red mij kreet zy ganseh buiten zich zelve. Ach Ach grommelde de heks de krocht weer binnentredende het vuur was bijna uit gedoofd; dit zal het weer doen hcropvlammen. En zij wierp eenige busselen hout van haren schouder in den haard neer. Zal uw meester zich nog mijner niet ont fermen Ja wel, zoodra hij het goud in handen hebben zal. Mijn vader is arm... Al praatjes God is mijn getuige dat ik in het nabij gelegen gehucht de hut van den ouden Ulrik bewoon. Nu, nu, staak maar uwe logens. Nooit heb ik gelogen beet Clementia haar verontwaardigd toe. Welnu indien gij met loochenen vol hardt, zult gij met ons verbiyven dan kunt gij de leerstellingen der zusters van 8t-Ursula vaarwel zeggen, en de dienstmeid worden van onzen dapperen hoofdman. Clementia gewaardigde zich niet hierop te antwoorden en keerde met afgrijzen dit ver achtelijk wezen, wiens hart voor alle mede lijden was gesloten, den rug toe. Op het zelfde oogenblik kwam de andere vrouw terug. Wat let u, Bertha sprak zij, Clementia eenen wenk gevende. Uw gelaat is gansch ontsteld 't is net alsof gij sterven gaat. Wat mi) let herhaalde Bertha verbaasd. op de Nijverheidskaai, achter de brouwerij Bavaro-Belge», in de vaart van Charleroi. Een uur later trok men zijn lijk uit het water en men vervoerde het naar het doodenhuis. Het werd herkend als zijnde datgene van Pieler V..., 48 jaar, leurder, Oité Dauvoin (Steenweg van Bergen). De oorzaak dezer wanhopige daad is niet gekend. St-Gillis-Waas. Zinneloos. Onze lezers zullen zich het vreeselijk drama her inneren, dat op 21 October laatstleden de gemeente in opschudding bracht en waarbij de douanier Verhaegen het leven liet, dood geschoten door zijn kollega De Jaegher. dio meende mot dieven te doen te hebben. Deze laatste is ten gevolge dezer misgreep zinne loos geworden. Men heeft hem naar het krankzinnigen gesticht van St-Nikolaas over gebracht. Schielijk overleden. Dinsdag voor middag is Petrus Marein, blokmaker alhier, schielijk overleden. Hij laat eene weduwe met vier kleine kinderen achter. De vrouw verandert dikwijls, maar nooit voor haren koffie, want zij gebruikt altijd de uitmuntende Bittcrpeeën der «Trap pisten» Vincart. 1500 T, St-Nikolaas. Ontgraving. Het par ket van Üendermonde is Maandag namiddag, alhier afgestapt, ten einde een onderzoek le doen, over eene geheimzinnige zaak. Eenige maanden geleden overleed hier de genaamde Lauweren, een oud gediende uit liet leger van Transvaal. Thans doet het gerucht de ronde, dat de man aan geene natuurlijke dood zou bezweken zijn. liet parket heeft zich naar liet kerkhof hegeven, waar de ont graving van het lijk plaats had. De ingewan den, die in een vergevorderde staat van ont binding waren, zijn door de wetsdokters medegenomen om onderzocht te worden. Stekene. Dieven verjaagd. Maan dag avond rond 6 ure, werden twee personen betrapt, die zich in den hof der Jufvrouwen De Smet, op liet Oost-Eindeken, verscholen hadden. Niet zoodra hadden zij gezien dal zij bemerkt waren, of zij gingen op de vlucht. Men denkt met dieven te doen te hebben. De policie heeft vermoedens. Temsche. Erge val. Maandag na middag, is de genaamde Jozef Bonus, van Winthain, van den tram gesprongen, daar hij zich vergist had. De man viel en toen meri hem opnam stelde men vast, dat hij den schedel gebroken was. Het slachtoffer is naar het gasthuis overgebracht. Wat as Gaiz 't beste maagbitter. Gent. Lijkdienst. In de Sint Ni- klaaskerk, werd gisteren morgend, 0111 11 ure, een dienst opgedragen ter nagedachtenis van den Fransche generaal Charelte, oud kolonel der Pauselijke Zouaven. De dienst werd gecelebreerd door den heer Pastoor Cruyt. Mgr. Stillemans Bis schop van Qent, zat,in liet kooj*. Veel,-.volk was aanwezig. .lf Wij bemerkten de raadsheer De Bie, ,oud zouaaf, kolonel De Rué, oud zou/iaf,. de Cadondal van het Fransche leger, enz.,, Led e. Miefslql.Dinsdag morgend stplde dé metser H. Keppens, ^Smisweg-, hij zijn ontwaken vast, dat een koffer was oipon- gebroken en dieven er eene som. van 400 fr. in bankbriefjes hadden uit gestolen. De dader is gekend. Eene klacht is inge diend. Woestaards. Maandag namiddag kwamen de genaamden H. D'jK..,P. S.., en nog twee andere korols van Wanzele in de herberg van Petrus Mculeman, Kalseide- straat, alwaar zij twee jongelingen van Over- impe, De Spiegeleer en Brondeel ontmoet ten. Spoedig ontstond er ruzie en De Spiege leer en Brondeel werden aangevallen en vreeselijk gekwetst. De woestaards verbrij zelden ook al het herberggerief. De policie heeft een einde aan hel gevecht gesteld. Dieven verjaagd, Verleden nacht rond 2 ure, hoorde de landbouwster Van de Velde, wonende Barrevoetschenhoek, haar Ja, gij moet ergens eene buitengewone zielsaandoening hebben ondervonden nog nooit zag ik iemand zoo schielijk van kleur verschieten. Gij jaagt mij vrees aan, JudithMij dunkt inderdaad dat mijn hart sneller jaagt... O mijn God, heb medelijden met mij Gij handelt wijselijk door Hem te aan roepen, want met u is het stellig gedaau... De oude liet zich weenend op eenen stoel achterover zijgen. Op mijne tafel stond eene kom, een hevig vergif bevattende, vervólgde Judith daar even bemerkte ik met schrik dat iemand er uit had gedronken spreek, Bertha, hebt gij wellicht eene teug er aan genomen I11 's Hemels naam, red mij gilde de oude zich geknield voor Judith's voeten neer werpende. Ach! waarom vluchtte ik toch uit's vaders hut waarom verstootte ik zoo ver metel zijne wijze raadgevingen f En wat belooning zoudt gij mij schen ken, indien ik u van den dood reddo Ach kondet gij slechts mij enkele uren langer in leven behouden, al dit goud, welk ik ten koste van zoo talrijke dervingen heb ver gaderd, hoorde u toe. Ziehier, Bertha, sprak Juditli eten inhoud van een fleschje in een glas overgietende. De oude verhaastte zich den haar aange boden drank in eenen teug zich door de keel te jagen, en vleidde zich toen, op aanraden van Judith, op hare legerstede neer en sliep weldra in. De list is gelukt, mejuffer gaan wij nu zonder dralen op de vlucht. Ja, spoeden wij ons 1 Wordt voortgezet.

De Volksstem | 1911 | | pagina 2