BUITENLAND, DE ONBEKENDE WEES De opening der Kamer. NIEUWSBERICHTEN. VreeseSijke bandieterij FRANKRIJK TURKYË. MAROKKO CHINA Spiegelfabrlek A. L. MEYVAERT De Engelsche onderdanen m Tripoli De Engelsche onderdanen hadden de vrees te kennen gegeven zonder voedsel te zijn, 1 M. Grev, daarover ondervraagd in het La gerhuis, zei dat hij den Engelschen consul had getelegrafiëerd en deze gezegd had, dat er voor bet oogenblik geen vrees bestond, jnaar hu., >u vragen als er hulp noodig was. Engeland zou dan schepen zenden naar Tripoli. Gevechten rond Tripoli Dagelijks hebben er schermutselingen plaats rond Tripoli, maar zij zijn van weinig belang. Benghazi versterkt Hot moet zijn dat de Italianen niet al te gerust zijn, want de bevelvoerder dér Itali- aansche troepen te Benghazi heeft het noo dig geoordeeld de plaats in staat van verde diging te stellen. Derna hernomen door de Turken Gisleren avond kwam de tijding toe dat de Turken Derna hadden hernomen. De Italia nen hadden 500 dooden en verloren 18 ka nonnen. De Turken haddon 80 dooden en evenveel gekwetsten. Zulke tijding moest onder alle voorbehoud worden aangenomen. Nu is ook de verwachte logenstraffing gekomen. Het gerucht dier herneming van Derna is verspreid, door het gevecht dat over enkele dagen te Derna plaats had en waarin deltalianen gevoelige slagen kregen. Zooals het altijd gaat in de wereld van een vinger maakt men eene hand, en van eene hand een vollen arm. De Europeanen verlaten Tripoli Vele Europeesche famiiiën verlaten Tripo li, omdat zij nog aardige zaken verwachten in de stad. Op zee. De Itali anen gaan voort hunne schepen te richten naar de Egeïsche wateren. De krijgs- overheden van Mylilène en Chic maken de noodige toebereidselen om zich tegen de Italianen te verdedigen. De President van de Turksche Kamer maakt zijn beklag. De President der Turksche Kamer heeft aan Mac Donald, den afgevaardigde van de Engelsche werklieden in liet Lagerhuis, een brief geschreven, waarin hij Europa verwijt partij te trekken voor Italië. Hoe kan men dan.betrouwen hebben in Europa, dat dooi de traktaten vanParijs en Berlijn de onschen- baarheid van het Turksche keizerrijk heefl erkend, welk vertrouwen kunt ge stellen in die traktaten Turkyë zou althans -10.000 Italiaansche werklieden, die nu in Turkyë hun brood verdiene, uit liet land kunnen zet ten, het doel hel echter niet. Duitschland en Italië. Tusschen die twee bevriende natiën zit alles niet in den haak, zou men zoggen. De Gazette van Franckfort vindt dat Italië eene weinig waardige «komedie» speelt met zijne verklaring over de aanhechting van Tripolitanic aan Italië. Het is niet eens baas van den toestand, en het zou in Tripo- litanië waar het niet durft binnendringen, zich willen uilgeven als in staat zijnde daal den vrede en de orde te handhaven. Dit is belachelijk, zegt het blad, Italië speelt er in eene weinig waardige komedie. Reter gezwegen (VI. Giolitti. Kabinetsoverste Giolitti had de Italiaan sche wreedheden gelogenstraft en dit met nadruk. Hij had veel beter gedaan van lo zwijgen, want nu hebben de briefwisse laars het hoog opgenomen. Zij willen niet bobben dat men hen durft of kunno verden ken van de waarheid niet te schrijven. M. Davis van de Morning Post, M. Grant van de Daily Mirroren de corres pondent van de Times hebben op aan vraag van den Engelschen consul te Tripoli een proces-verbaal opgemaakt over de ge beurtenissen en zijn bereid onder eed de al- 29c Vervolg. Het weesmeisje volgde de vrouw, die haar doorheen den langen engen gang, langs wel ken zij was binnen gevoerd geworden, voor- stapte. Nog eene korte wijlen link's dochter zou het daglicht begroeten. Judith bereidde zioh reeds op de veer te drukken 'die den steen in beweging bracht, wanneer eensklaps de tonen van een jachthoorn weergalmden. Wij zijn verloren galmde de vreemde linge verbleekend. dementia begreep hare woorden niet meer; de schrik had het bloed in hare aderen ge stold en bewusteloos zonk zij in Judith's armen neer. Ik durf nauwelijks naar tijdingen van onze geliefde dochter vernemen, sprak Rosa tot Ulrik, daar deze den dorpel hunner woning overschreed. Helaas ik heb haar niet teruggevonden, antwoordde deze mijnheer pastoor weet niet wat van haar is geworden, en in het klooster van St-Ursula heerscht eene niet min hevige droefheid dan in onze hut. dementiais dus verloren, reddeloos ver loren kreet de boerin in tranen losbarstende. Acht dagen verliepen aldus, dagen van weedom en angst. Eiken morgen sloegen Ulrik en Rosa den weg naar 't Sint-Ursula ge sticht in, en telkens ook kwamen zij met ver brijzeld hart en meer ontmoedigd dan ooit naarhunne woning terug. Eindelijk vernamen zij dat burchtheer von Fortling van zijne reis op het slot was teruggekeerd. De abdis bad hem van dementia's oplichting bericht ge zonden, eu ofschoon de baron en zijne kinde- geheele waarheid van de aangehaalde feiten te bevestigen. Daarop volgt nu een lango, lange reeks van afgrijselijke wreedheden, dat men nauwelijks in staat is te gelooven dat zulke barbaarschbeden kunnen worden uitgeoefend door beschaafde menschen. Niet enkel honderden maar duizenden Arahen, mannen, vrouwen, kinderen, knapen, ouder lingen, zijn op afschuwelijke wijze afge maakt. Menschen die in niets erg hadden,die ongewapend waren, werden doodgeschoten, andore werden uit hun huis gehaald, en daar werden mannen voor de oogen hunner vrou wen van 't leven beroofd. Het zal eene zwarte droeve bladzijde zijn in de geschiedenis van Italië. En wat men ook zegge, de Italiaan sche overheden laten begaan, zij keuren goed; zij dus, en niemand anders, zijn ver antwoordelijk... Dat zijn de menschen, de helden, die zooveel lawaai maakten over de wreedheden in Belgischen Congo, over een vijftal jaren. Vooruitzichten. Deze zijn voor het oogenblik nog moeilijk te maken. Turkyë schijnt in 't geheel niet zinnens toe te geven, maar er komen soms zulke onverwachte gebeurtenissen, dat zij een ganschen ommekeer kunnen teweegbren gen. In ieder geval Tripolitanië, en Cyrénaï- quezijn verloren voor de Turken,maar de Ita lianen hebben de overwinning duur betaald, en wellicht is het laatste woord door de Turken nog niet gezec .1. Het parket van Vendóme Frankrijk is ver wittigd geworden, dat in een verlaten huis, aan den zoom van een woud gelegen, op een half uur van Montoire, liet vreeselijk ver minkt lijk van eenen ouderling word ont dekt. Het hoofd was teenemaal verbrijzeld en aan de verkoolde beenen was het te zien dat men den ouderling had willen verbran den. Het stoffelijk overblijfsel was datgeen van zekeren Goyer, die bij middel van eene ijzeren slaaf werd afgemaakt. De moorde naars hadden het lijk vervolgens met de voeten in den haard gehouden, denkelijk ho pend, dat het heelemaal zou verpulveren, en men aan een ongeluk denken zou. Diefstal gaf de helsche deugnieten hun afschuwelijk misdrijf in. Een jongeling uit de huurt, wiens gedrag veel to wenschen laat, staat op het punt aangehouden te wor den. Opening der Kamers. Dijnsdag is de buitengewone zitting begon nen. M. Brisson sprak, zooals ge denken kunL over do Marokkokweslie, en drukte zijne tevredenheid uit over de groóte kalmte van het Fransche volk. Hij besprak dé zaak van de Liberie en verklaarde dat het Fransche volk volle licht begeerde in deze kwestie. De poederkwestie. De algemeene opzichter Bërard is afge steld de hoofdingenieurs Louppe en Muis- sin, zijn verplaatst op staanden voet en moeten voor een krijgsraad verschijnen. De kwestie Loufti-Fikri. De gekozene Loufli, die tevens bestuurder is van een dagblad, heeft do Kamers op zijne zijde. Met 123 stemmen werd besloten dat Chefket, Maandag moet uitleg gevenGe neraal Idrisz heeft uitleg gegeven Loufti en twee andere journalisten zullen voor den krijgsraad moeten verschijnen. De meening in Duitschland. De Gazette van Franckfort schrijft, dat, hoewel tamelijk veel Dnilsche bladen tegen de Marokko-overeenkoinst zijn, dit ren nauwelijks eenige weken te Weenen had den overgebracht, spoedden zij zich naar Fortling terug. De gewezen krijger begaf zich dadelijk op weg naar het kasteel. Nauwelijks had men den baron zijne komst gemeld, of Maria, haren vader vooruitsnellende, kwam op Ulrik toeloopen. r Welnu, riep zij,hem van ver te gpmoet, zijn uwe opsporingen eindelijk met den ge- wenschten uitslag bekroond geworden Helaas neen, freule. Sedert tien dagen verkeeren wij in eenen gedurigen angst. Ach hadden wij haar beter bewaakt, hadden wij haar die avondwandelingen naar de rots ver boden Wat zullen wij nu aan hare ouders antwoorden, wanneer zij ons rekenschap komen vragen van het ons vertrouwde pand Wat zegt ge, IJ)rik kreet Maria leven dig. Gij zijt dus de vader niet mijner vriendin Eene voorname mevrouw schonk de mentia het leven, antwoordde deze, docii noch de naam, noch de rang welke zij in de maat schappij bekleedde, zijn mij bekend. En de oude soldaat, aan het dringend ver zoek van den baron toegevende, verhaalde hun in wat vreemde omstandigheden hij het kind had aangenomen, zonder de ontroering te verzwijgen die de abdis bij het zicht van den armband der onbekende had aangegrepen. De vreemdelinge, zoo vervolgde Ulrik, na een poos, heeft een schrift nagelaten, die deze geheimzinnige gebeurtenissen ophelderen moet de abdis van Sint-Ursula heeft dit schrijven in bewaring genomen, doch een dringend verbod belet haar ervan lezing te nemen voor een bepaald tijdstip. Ik sta gausch er van ontsteld mompel de Ursmar. Maria zag eene wijl haren vader stilzwijgend aan. meer schijn dan werkelijkheid is.Moest de zaak voor den Rijksraad komen, zij zóu eene groote meerderheid behalen. De houding van vele Duilsche.? bladen wordt ingegeven door den inwenaigen polilieken toestand, met liet oog op de aanslaande algemeene verkiezingen. Rond Shanhaï. Cashing in de handen der opstandelingen De stad Cashing heeft zich Dinsdag over gegeven aan de oproermakers. De stad is stil. Tchin-Kiang, Tchang-Ghaon, Kaïn-San en al de belangrijke plaatsen rond den ijzeren- weg verklaren zich voor de revoiutionnairen. Nanking schijnt voor den keizer te zijn, on gelukkiglijk do-bevelvoerder der keizerlijke troepen is zeer ongaarne gezien. Generaal vermoord Generaal Wou. gouverneur van Shanshi, pas benoemd, is door 30 Mandcliui'ianen ver moord. Wou werd verdacht heimelijk in be trekking te staan met de revoiutionnairen. Nog genomen door revoiutionnairen Joun-Chan-Fou, Junnau-Fou en Tali-Fou zijn bemeesterd door de opstandelingen. Al de ambtenaars zijn vermoord. Eene haven genomen Amoy-haven gelegen in de provincie Fou- kien, en die open slaat voor den Europee sehen handel is in de macht der rebellen. G?.nsch de stad staat overhoop. De Japaneezen te Hong-Kong Het Japaneeschegarnizoen van Hong-Kong is omsingeld. Het oorlogschip Taku is vertrokken om hulp te verleenen. Peking genomen door de revoiutionnairen Peking, de hoofdstad van China en de ver blijfplaats van de keizerlijke familie, is ge nomen door de opstandelingen. Het nieuws is zelfs bevestigd. Verscheidene prinsen heb ben zich gezelfmoord, vele Manchuriaansche edellieden zijn vermoord en de keizer is uit de stad gevlucht. Wat er van China gaat geworden, blijft nog een raadsel. Heden heeft de minister van Binnenland- sche Zaken aan do leden van Kamer en Senaat de uitnoodiging verzonden, om Dins dag, 14 November, 2 uur namiddag, de openingszilling der Kamer hij ie wonen. Aan de dagorde van de eerste zitting staat het onderzoek der geloofsbrieven van de nieuwe Kamerleden. Er zijn er drie M. Schaetzen, die M. Desmaisières, senator ge worden, vervangt M. Goffin, die M. Van- derlinden vervangt, en M. Van Leynsele van Kort rijk, die M._ Vande Venne, senator ge worden, vervangt. Vervolgens zal de Kamer haar bureel kie zen, alsook een kwestor, in vervanging van M. Desmaisières. Men gelooft dat de rechter zijde M. Pirmez* volksvertegenwoordiger van Charleroi zal voorstellen als kwestor en M. du Bus do Warnaffe, als sekretaris, in vervanging van M. Carton de Wiart. Na de uitloting der afdeelingen voor de maand November, zal lezing gegeven wor den van do ministerieels verklaring, waar van reeds kennis gegeven werd door den beer do Broqueville in de vergadering der rechterzijde en waarvan de liberalen en soci alisten gebruik zullen maken om bun be spottelijk obstruetiewerk te beginnen ook de nationale verdediging zal vinnige be sprekingen uitlokken. Deze debatten zullen vermoedelijk slechts den Dinsdag 21, beginnen immors den 15, 1G en 17 zijn gestemd voor het onderzoek der begrootingen door de afdeelingen. Ten slotte zal de Kamer eene dagorde moeten vaststellen en dat zal niet gemakke lijk zijn er zijn niet min dan 253 wetsvoor stellen welke op bespreking wachten, maar daar zullen liberalen noch socialisten tijd voor vinden. Zoudt gij de kloosteroverste niet een bezoek brengen, vader, vroeg zij eindelijk, en hierover eenige nadere berichten pogen in te winnen. Zonder twijfel, wedervoet' haar de baron en al mijn invloed zal ik besteden om uwe vriendin in haren naam en hare goederen te doen herstellen. Heer baron, laat dit voornemen varen, ik bid u, zei Ulrik in de overmaat mijner droefheid heb ik mijne tong niet genoeg in bedwang gehouden, heeft mijn onvoorzichtige mond woorden laten ontglippen, welke hij diende geheim te houden. Clementia uit de handen liarer stervende moeder aannemende, heb ik mij bij eede verbonden hare dochter voor mijn kind te doen doorgaan tot na den dood van graaf von Hornstald. Alle twijfel is gelieven viel Maria er tusschen, de burggraaf bedroog zich dus niet wanneer.... De abdis, vervolgde Ulrik, beval mij ten dringendste aan, nooit van dit voorval te ge wagen, dewijl het leven der arme wees wel licht van mijne bescheidenheid kon afhangen. Achttien jaren lang heb ik dat geheim trouw bewaard om aan deze heilige belofte te kort te blijven, was het van noode dat de wanhoop mijne zinnen deed verdwalen. Misschien heb ik het misnoegen der waarde abdis beloopen, mogelijk zelfs heb ik de dagen in gevaar ge steld van haar die ik zoo teeder bemin als ware zij mijn eigen kind geweest Vrees niet, Ulrik, wij zullen van de woorden, u in een oogenblik van vertwijfeling- ontvallen, geen misbruik maken... uw geheim zal in het diepste onzer harten verborgen 'blijven. Nu wil ik de noodige middelen be ramen om Clemeptia's verlossing te. bewer ken, doch vooraleer hiertoe over te gaan is I l'l lllllllll I Ill—HB—B—1BWI m I IIWBBMMi Lawijd maken, de besprekingen verhin deren. nutteloos rekken en pronken met loozen woordenpaal, dat is het eenige wat op hun programma staat. Of meent ge dat die ontwerpen zooals de drankwet, do landelijke policie, de kleine burgerij, de bescherming der kinderen, de handelsmaatschappijen enz. door de linker zijden ernstig zulk i besproken, en diepgron dig zullen overwogen worden Tusschen al dat nuttig werk moet eene rangschikking gedaan worden, terwijl de middensekties de begrootingen besludeeren. In den Senaat zal eenen voorzitter moeten gekozen worden in vervanging van burg graaf Simonis, en die baron de Favereau zal zijn. Na het onderzoek der geloofsbrieven van drie nieuwe senators, zal de heer minister van Rechtwezen lezing houden van de minis- lerieële verklaring, welke in de Kamer door den heer de Broqueville zal gedaan worden. Brussel. Diefstal. Maandag avond had M. Verdonck, wonende Jourdanstraat, te St-Gillis, met zijn gezin de tram genomen aan de Beurs, Aan de Zuidstatie van tram veranderend, liepen tweekerels hem tegen 't lijf. Kort nadien stelde M. Verdonck vast dat zijne doekspeld, welke eene groote waarde bezat, was verdwenen. De heide dieven wer den achternagezet en op de Fónsnylaan aan gehouden. Do eene is een Fransche vogel, in 1874 te Parijs geboren de tweede is een 47-jarig Engelsehman. Zij waren zonder vaste woonst en weiden opgesloten. Schielijk gestorven. M. Aug. Ver dun, vertegenwoordiger eener fabriek, oud 65 jaar, wonende te Parijs, was Maandag avond met eenige vrienden in het koffiehuis van het Grand-Hotel gezeten. Eensklaps werd hij ongesteld en viel van zijn stoel. Twee dokters snelden toe, doch M. Vercliin was reeds dood. Erge val. Mevr. Barbara Rohhahn, wonende Sint-Ghislenastraat, viel Maandag morgend in hare woning achterover in den kelder. Daar het slachtoffer niet 'terugkeerde lot het .bewustzijn, werd een dokter ontboden door de policie der 2® afdeeling. De genees heer oordeelde den toestand van Mev. Roh hahn zeer gevaarlijk en deed baar vervoeren naar bet SinL-Pielersgasllmis waar zij gansch den voormiddag buiten kennis bleef liggen. Trams in botsing. Een electrische tram bevond zich Maandagavond rond 9 1/2 ure aan zijn eindpunt op de Stephanieplaals. Plots brak het rem toestel en het rijtuig holde met bliksemsnelheid de helling af, welke aldaar bestaat. Het rijtuig, dat niet kon worden tegengehouden, holste geweldig tegen eene tram die uit Schaarbeek aanreed. De reizigers kwamen er van af met een ge weldigen schok, maar de schade is nogal groot. Dronkenschap. Een genaamde X..., uit de Plïiimstraat, ging Dinsdagmorgen, 2 uur, dronken door de Blaesstraat, viel, werd diep gewond aan het hoofd en bleef liggen in een bloedplas. Agenten der 2° af deeling deden hem verzorgen in het Sint- Pietersgasthuis en brachten hem vervolgens naar den amigo. Erge ontploffing. Dinsdag namiddag had er eene ontploffing plaats in de kelder keuken van mad. Houliaux, Plattesteen- slraat, n. 9, op het oogenblik dat de vrouw- bezig was nabij een gas vuur eene flesch naphta in eene kruik uit te gieten. In een oogwenk stond geheel het vertrek in laaie vlam. Mad. Houliaux vluchtte de straat op en gaf liet noodsein. Eenigen tijd later be vonden zich de pompiers reeds ter plaats. Na eene halve uur dapper werken was alle gevaar geweken. De Al kool is de groote vijand van het volk de Bitterpeeën der Trappisten Vincart, zijn ongetwijfeld zijn groote vriend. 1500 U. het volstrekt noodzakelijk dat ik met de over ste van Sint-Ursula hierover beraadslage. Met tranende oogen dankte Ulrik den baron, en kuste hem eerbiedig de hand. Denkt gij dementia's schuilplaats te kunnen ontdekken, vader, vroeg Maria hem bezorgd. Ik hoop het althans, mijne dochter. En met deze woorden verliet burchtheer von Fortling, door Ulrik vergezeld, het slot. en beiden stapten met gezwinden pas de baan naar het klooster in. XVII. ONTVLUCHTING. Ongelukkig kind mompelde Judith ter wijl zij poogde Clementia uit hare bezwijming op te wekken. Alle hoop is dus vervlogen stamelde het meisje, weer tot het bewustzijn komende. O, mijn God, uw heilige wil geschiede Ten tweede male galmde de tonen van een jachthoorn door de spelonk. Clementia richtte zich op en stapte regelrecht op de deur toe wat het ook koste moge, zij zou vluchten. Judith wederhield haar echter. Wat wilt gij aanvangen sprak zij. Be denk dat duizende gevaren ons omringen ons beider leven staat hier op 't spel. Keer spoedig tot Bertha terug, ik zal intusschen gaan openen. Morgen wellicht zal het lot ons gun stiger wezen. Mochteik weldra aan mijne goede ouders worden weergegeven, zuchtte de maagd. En na vele omwegen bereikte zij eindelijk de afgezonderde plaats waar de oude sluimer de. De roovershoofdman trad enkele stonden later binnen. Wat ware er met eene dergelijke deur wachtster van ons geworden, hadde do nood ons verplicht hier eene schuilplaats te zoeken? bromde de oude baanstrooper op het oude wijf St-Jans-Mofenbeek. Automobielonge- lukken. De wielrijder, M. Gustaaf Sau- vage, wonend in de Gheudestraat, le Gure- ghem, werd Maandag door een auto-taxi omgeworpen op de St-.Tansplaats. Hij werd zwaar gewond aan de bil en den linkervoet. De gekwetste werd naar het St-Pietersgast- huis overgebracht. De wielrijder Constant DeMaere. St-Jozef- straat, werd Dinsdag op de Leopold Il-laan door eene auto-taxi omgeworpen en overre den. De arme jongen werd opgenomen met ingedrukte ribben, gebroken linkerarm en erge kneuzingen en moest naar het gasthuis overgebracht worden. Sint-Gillis. Erge val. Dinsdag mor gend zijn de metsers, Marcel Depoorter, van Ruysbroeck en Nestor Messiaen, van Groot Bijgaarden, op de Brugmannlaan van eene stelling gevallen. De eerste werd opgenomen met eene dubbele breuk aan het linkerbeen de andere met eene diepe wonde aan het hoofd en gevaarlijke inwendige kneuzingen. Beiden werden naar het gasthuis overge bracht. Geknipt. Een genaamde R.... ge vaarlijk oud-veroordeelde, werd Dinsdag morgend, te G 1/2 ure, op de Gulden Vlies laan, in een huis betrapt door de meid, die het alarm gaf. De kerel vluchtte, doehoen agent achtervolgde hem en hield hem aan. R... beweerde in het huis gekomen le zijn om zijne minnares, de tweede meid. te groe ten. Er is in dit huis echter slechts ééno meid. II... werd terug naar de gevangenis van St-Gillis overgebracht, welke hij pas sedert eenige dagen had verlaten. St-Joost-ten-Noode. Aanhouding De policieoificier dor rechterlijke brigade, M. Angerhausen, heeft Dinsdag morgend op eene gemeubelde kamer der Iioeveslraat een genaamden Antoon P..., aangehouden, die ten nadeele van zijn haas, een chocoladefa brikant van Parijs, eene som van 36,000 fr. ontvreemd had. De kerel verbleef in Brussel onder den" naam van August Bernard. Van de geslolene som bleven hem nog slechts 2.000 frank over. Het overige had iiij ver kwist of verspeeld. Men heeft hem in ver zekerde bewaring gebracht, in afwachting dat hij zal uitgeleverd worden. Gent. Beroerte. Dinsdag was de heer Jules Gornez, burgemeester te Genly, boven Bergen, voor familieaangelegenheden naar'Gent gekomen. Rond den middag werd hij in de Tweebruggenstraat door eene be roerte getroffen. Men bracht hem in de Cal- lierschool, waar een geneesheer hem kwam verzorgen en waar een eerw. heer onderpas toor van St-Anna hem de H. Olie toediende. Vervolgens werd de zieke in zeer bedenke- 1 ijken toestand naar de kliniek van Dr Ver- cauteren, op het Klein Dok, overgebracht, v. ',ir hij 's nachts overleden is. De aflijvige is rond de 60 jaar ond. Ledeberg. Ondankbare kerel. Achiel De Mculemeester, Langestraat, '17, had eenigen lijd geleden eene wees Cvriel Be- noit, 25 jaar oud,uit medelijdenopg'enomen. Maandag morgend heeft - de ondankbare kerel tijdens de afwezigheid der vrouw, de kas opengebroken en eene som van 62 fr. ge stolen en or mede de vlucht genomen. De kerel die vermoedelijk naar Charleroi gevlucht is, wordt ieverig opgezocht. SpiegelsKaders Vitraux Baguetten Werf3, Aalst. Stoomfabriek in Gent Sint-Gillis-Waas. Bijna verdronken. Dijnsdag voormiddag, had men aan den beirput van Petrus Van der Hêyden, her stellingswerken gedaan, 's Middags had men vergeten den beirput toe te leggen. Het ÖJiarig zo die Bernard Van der Iiey den, viel in den put en zou stellig verdron ken zijn, doch op het hulpgeroep zijner broertjes kwam men toegeloopen en kon men den knaap redden. Bij middel der kunstmatige ademhaling, kon men den bewusteloozen drenkeling tot het leven terugroepen. wijzende, dat daar nog slechts in een hoek lag te ronken. Zult gij mij redden zoudfc gij het uit werksel van het gift 'kunnen tegen gaan morde zij eensklaps, de binnentredenden met eenen dwazen, verwilderden blik aanstaren de. Onverbeterlijke zuipsterkreet de roovcr toornig, mijn degen diende uwen droes te be nemen. lieer, klonk het antwoord, heb mede lijden met eene arme vrouw die op liet punt heeft gestaan naar de andere wereld af te schepen Wat een nare droom Sta op gebood de hoofdman kortweg, gij en uwe gezellin, volgt mij beiden, ik moet iets met u afhandelen. Wanneer Clementia zich alleen bevond, weende zij bitter. De vertwijfeling der abdis, de tranen barer ouders, het spijt harer vrien din, dit al schetste zich in de somberst© kleuren voor haren geest af. Zij ging' met den elleboog op de tafel leunen, en als onwille keurig verplaatste zij zich in de dagen harer kindsheid. Eensklaps stegen verwarde kreten in den krocht op, waaronder deze te wapen te wapen wij zijn verloren duide lijk haar oor troffen. Clementia, verschrikt, durfde het niet wa gen, in de aangrenzende zaal te gaan, waar een oorverdoovend geraas met het gekletter der wapenen zich mengde. Om zich tegen elk gevaar te behoeden, schoof zij instinktmatig den grendel voor de deur. De genster van een plotselijk gepeins lichtte eensklaps in hare oogen, en zij verhaastte zich aan eene ware ingeving des Hemels gehoor te leenen. Wordt voortgezet.

De Volksstem | 1911 | | pagina 2