BUITENLAND. Eesie iiiternationale dieveniieihle aangehouden DE ONBEKENDE WEES NIEUWSBERICHTEN. StGUtmoeüioe bandiëtendaad in het Park van Woiuwe. v Evenredigs Vertegenwoordiging. Een drama in eens danszaal. Derna Is niet hernomen. Het bericht wordt bevestigd dat de Tur ken Derna niet hebben hernomen. Het ge juicht was verspreid langs Turksche zijde. Gevecht te Tripoli. Woensdag hebben de Italianen slag gele- terd tegen de Turken en hebben zich meester gemaakt in de Oasis. Rond Benghazi. T)e Italianen deden eergisteren eene ver- "kenning rond Benghazi. Zij verrasten een groep Turken,en maakten twee kanonnen en eene hoeveelheid schietvoorraad buit, wat achtergelaten werd door de Turken. Italië zal nog moeten vechten tJil Nahout, Djado en Yefren. heeft men Tan Turkgche zijde, 12 a 15000 strijders kunnen optrommelen. Het zijn meest Araben; zij zijn vermetel en sarren de dood. De Turk- sche officieren komen er spoedig toe ze de noodige onderrichting te geven. Uit Fezzan is men ook mot een aanzienlijk ge tal strijders toegekomen. In de laatste ge rechten is klaar gebleken dat de Turken werken naar eon vast en wel voorbereid plan. De ongeoefende soldaten worden aangeleerd en met den dag komen zij beter op hoogte, de Italianen zullen er meo af te rekenen heb ben. Do inneming van Tripoli was niets voor de Italianen, dat ging van zelf, maar heel wat anders zal het zijn, wanneer zij in het land zullen dringen daar zal do tegenstand reel grooter en hardnekkiger zijn. De Italiaansche slachting Volgens M. Marck Cullagh, correspondent ran Westminster Gazelle zouden de Italianen in dio groole slachting vier honderd vrouwen en -1000 mannen vermoord hebben, waarvan ten hoogste honderd konden wor den schuldig gevonden. Netelige toestand te Tripoli Do toestand der Italianen te Tripoli moet niet rooskleurig zijn. De Engelsehen houden hun gereed om hunne landgenoolen hulp te brengen, moesten do Turken Tripoli herne men... Bovendien heerscht de cholera te Tripoli. Moesten de Turken terug meester worden van de stad, het laat geen twijfel dat zijn eene weerwraak zouden nemen. Agaba gebombardeerd. Een Italiaanscho kruiser heeft den 7ston do stad gebombardeerd. Do kanonneerboot Ha- lidj, dio tegengevuurd had, werd in den grond gehoord. De tweede bevelhebber werd gedood, do overige manschappen konden worden gered. Tegen den oorlog. Te Londen is er eene vergadering gehou den tegen den oorlog. De pacifist Stead beeft-gezegd dat de oorlog moet eindigen in 't belang van 't monschdom en van Italië. Eensgezind werd er gestemd de Engelsche regecring te -verzoeken tusschen te komen om een einde aan den krijg te stellen. De Koning bezoekt de gekwetsten. Tc 'Parente en ie Palerme heeft de Koning, van Italië de gekwetsten gaan bezoeken dio uit Tripolitanië waren teruggekeerd. De Ko ning werd door do bevolking der twee sleden 'geestdriftig toegejuicht. In do statiën tc Malazazo, te Nu.- sines en te Beggio do Cnla- bro stond het zwart van volk om den Koning too to juichen. XE ANTWERPEN. De agenten der Anlwerpsche opsporings- Lirgado hebben eene bijzonder schoone vangst gedaan. Drie dagen geleden waren le Antwerpen .tweo Russen, komende van Berlijn, en een Duilscher, komende van Londen, aange komen. De drie mannen konden elkander niet,doch zij waren er geroepen door zekeren 30u Vervolg. In minder tijds dat wij behoeven om het hier neer te schrijven was de jeugdige wees tot de valdeur gesneld welke zij Bertha had zien Op lichten, had deze op hare beurt opgetild, ver volgens de lamp van het gewelf losgehaakt en oenen uitvorschenden blik in de enge ope ning geworpen. Na een kortwijlig onderzoek bespeurde zij eenen louwvalügen, deels door afgebrokkelde puinen versperden wenteltrap; zonder dralen daalde zij er langs naar bene- éen, sprong als eene opgejaagde hinde de treden af en bevond zich in eenen onderaanl- schon kuil, waaruit een verpestende damp haar tegenwalmde. Zij volgde eene lange in de rots uitgehouwen gaanderij de hoop steunde baren moed en verhonderdvoudigde hare krachten. Naarmate zij haren weg vervorderde, ver flauwde ook do schijn der lamp tot dat dezer vlam ten laatste nog enkel mat en glansloos glom als een lichtworm zwavelige uitdain- pingen zweefden in eenen dikken, vochtigen smookkring om het oliepitje en dreigden het bij eiken stap der maagd gansch uit te dooven. dementia drong echter onvermoed vooruit; zij verkoos duizendmaal den dood hi die een- aame akelige onderaardsche gewelven te ge boet te treden, veeleer dan andermaal in handen to vallen der struikroovers. Na ruim een uur langs die zich immer verbreedendo gangen te zijn voortgestrompeld, bevond zij zich eensklaps voor eene prachtige grot, een echt meesterstuk der schepping. Zuilen, als sneeuw zoo wit, onderschraagden een kris- M.... een Duiiseher, sedert twee jaar in de Dambruggestraat wonende. Deze berichtte aan de vreemdelingen, leden eener internationale dievenbende, dat er schoone slagen te doen waren, namelijk het plunderen der brandkofïers van het Ticket Office, do Keyserlci 46, en van M. Wierlz, wisselagent, wonende daarnaast in nr 44. Om zulks te doen, had M..., een jonge bediende van liet Ticket Office zorgvuldig uitgehoord. Maandag bood een der Russen zich in het Ticket Office aan en vroeg een reiskaartje naar Amerika. Hij betaalde eene afkorting en liet er zijne valies staan, zeggende dat hij ze dan zou komen halen wanneer hij om het reiskaartje kwam. De jonge bediende vatte echter argwaan, toen hij hoorde wat M... van hem al moest welen, en had de polieie verwiUigd. Zeven agenten der opsporingsbrigade kregen bevel het huis te bewaken. Gisteren avond hoorden do inwoners van het huis nummer 46 dor Keyserlci, gerucht in den kelder. De polieie drong spoedig hel huis binnen en vonden drie kerels in den kel der verborgen. Zij waren reeds begonnen, de muren, welke het huis nr 46 van het huis nr 44 scheidden, te doorbooren. In hun bezit vond men do laatst verbeterde toestellen, voor het openen van brandkof- fers enz. De drie bandieten werden onder goede be waking naar het gevang overgebracht, en daags nadien werd ook M... "aangehouden. Man verwacht nog andere aanhoudingen. FRANKRIJK Opening der Kamers. De Franscho Kamer is gisteren geopend. M. do Selves legt do Duitsch-Fransche over eenkomst op liet bureel en vraagt verzending naar de komissie van Buitonlandscho Zaken. M. Beauregard vraagt dat er kennis zou ge geven worden van do geheime overeenkomst met Spanje. M. Caillaux zegt dat do kom missie al de dokumenten zal ontvangen die ze noodig oordeelt. De overeenkomst wordt naar de kommissie verzonden. M. Berry vraagt vermindering dor douanenrecliten om de duurte op liet vleesch te verminderen en stelt de hoogdrin gendheid voor. Minister Klott vraagt ver zending naar de kommissie en verwerpt de hoogdringendheid. De Kamer stemt met hem in. - De poederskwestie. Al de poeders B moeten onderzocht wor den, en zullen uit alle schepen ontladen wor den. Rijsel krijgt slissing zijner omheining. De minister van Oorlog iieeft een voorstel neergelegd om de-versterking van Rijsel te sljssen. ENGELAND M. Asquith belooft zuiver algemeen stemrecht. M. Asquith heeft verklaard hij de eerste gelegenheid oen wetsontwerp voor te leggen waarbij het zuiver algemeen stemrecht wordt ingevoerd. Van vrouwenstemrecht zal erin geen spraak zijn, maar de gemeente zal hel kunnen invoeren, als deze het goedvindt. PORTUGAL t Ministerieële Crisis. Giiagas zou met gansch liet ministerie or.iftfag hebben genomen. Camacho zou zijn onvolgcr wezen. Cosla is geraadpleegd. TURKYË. Het geval Fikri. De regeering zal de motie van vertrouwen stellen naar aanleiding van het geval Fikri. Het zou wel kunnen gebeuren dal do regee ring do matten kan opvouwen. talen gewelfsel de wanden schenen slechts eenen overgrooten spiegel uit te maken de vlam der lamp flikkerde weer op, dank zij eene min bezwangerde lucht, en weerkaatste zich in veelvoudige kleurenmengeling in de tallooze dropsteenen die van do grot afhingen, liet meisje als met eenen gloed van flonkeren de diamanten èn saffieren omhullende. Onwillekeurig hield zij vol bewondering stil, doch weldra kwam de herinnering aan haren liachelijken toestand haar aanzetten om zich met allen mogelijken spoed van deze plaats te verwijderen waar zij zoo zeer had geleden. Een enge en sterk hellende uitweg bood zich nu barer oogen aan, doch nauwe lijks was zij eenige schreden voorwaarts ge logen of ontzaggelijke rotsblokken versperden hare als eene ongenaakbare vesting den weg. To vergeefs liet zij liaren onrustigen blik rondweiden tot overmaat van rampen ver doofde plotseling hare lamp en bescheen nog slechts met doffen glans dien somberen door gang waar het van afzichtelijke kruipdieren wemelde. Bij dit zicht wierd het dementia koud in al hare lidmaten. Helaas klaagde zij, aan de killige rots eenen steun zoekende, deze spelonk zal mijn graf worden De stem van den dienaar des Heeren zal mijne laatste stonden niet komen verzachten En gij, goede Rosa, duurbare Ulrik, nimmermeer zult gij uwe dochter aan uwen boezem drukken Dan kwamen de ontelbare weldaden barer edelmoedige pleegouders zich onder de roe- rendste gedaanten voor den geest der wees plaatsen daar, voor hare oogen, zag zij die stulp waar hare kindsheid zoo gelukkig en wreeclzaam was henengcvlogen, dit klooster van Sint-Ursula, waar zij de schoonste jaren barer jeugd had doorgebrachteu al deze MAROKKO In den Duitschen Rijksdag. M. Basserman, nationaal liberaal, vroeg: om vandaag de kwestie van Marokko te be spreken. M. Groeber van bet Centrum was tegen die bespreking, omdat de gekozenen nog niet in liet bezit zijn van de overeen komst, en zij dus niet met kennis van zaken er over oordeelen kunnen. Volgens spreker moet men ook onderzoeken of in zulke zaken de Rijksdag niet meer rechten, en eene groolere bevoegdheid heeft. M. Wiener, liberaal, is het eens met M. Groeber. en M. Basserman trekt daarop zijne motie in. Op voorstel van den voorzitter zal de bespreking over déze kwestie, Donderdag- plaats hebben. Onderhandelingen tusschen Frankrijk en Spanje. De onderhandelingen tusschen beide lan den zijn nog niet begonnen. M. Brousse, Spaansclie afgevaardigde, heeft in bet Par lement gevraagd, bij de onderhandelingen de kwestie te voegen van het dorp in de Oostersche Pyreneën, dat Spaa,nsch is, maar noch ouder Spanje noch onder Frankrijk staat, en eene schuilplaats is voor baanstroo- pers en landloopers. De Duitsche pers. In 't algemeen is deze zeer ontevreden. De Germania, katholiek blad, is verheugd, om dat door de oplossing een oorlog vermeden is. Wij vinden ook dat om een oorlog te vormijden,men het onmogelijke mout beproe ven. CHINA Geldelijke tusschenkorrst der Russen. Rusland zou aan de Mandchurianen 5 mil- lioen roebels geleend hebben tegen een waar borg van 6 millioen laëls. Kras optreden. Te Si-Nang-Fou hebben :>000 studenten handelaars en soldalen de regeering laten welen dat zij drie dagen lijd had om de repu bliek uit te roepen en iedere provincie een zelfstandig bestuur te geven. Yuan-Chi-Kaï. eerste minister. De nationale vergadering beeft Yuan-Chi- Kaï eersten minister genoemd. De wanorden van Peking bevestigd. Hel is door de moord op generaal Wou dat do wanorders to Peking ontstaan zijn. De keizerlijke troepen zijn daarop onderling beginnen te vechten.' Peking was nog niet in do handen der rebellen, maar de baai KiangYang wel. Te Hankow- Te Peking- Bij de Europeanen Te Hankouw is liet een echt liloedbad ge weest, door de schuldder keizerlijke troe pen. Door dit geval is, er opstand gekomen lo Shangaï. Do onderhandelingen tusschen do rebellen en Yuan-Chi-Kaï hebben plaats gehad de rebellen vragen dat het keizerlijk hof zich teruglrokke te Dschehol. Te Peking heeft het Hof het noodig geoor deeld zijne toebereidselen lo nemen 200 rijtuigen beladen met het keizerlijke goed, izijn naar Dschehol vertrokken. De keizer is zinnens in Mandclnirïe- een verblijf lo zoeken en de hulp in le roepen van Rusland... De- Europeanen hebben do vrouwen van de afge legene kwartieren verzocht hun intrek tc nemen in de legaties zij hebben aan de re- geeringdOOO geweren'gevraagd en het noo- dige schietvoorraad, om zich tc verdedigen. Noodlottige slag De moord op generaal Wou, die geerno gezien was, en die nochtans in de keizerlijke troepen dienst deed,eiï dos ondanks toch ver moord werd door Mandchurianen, die moord is een ongelukkige daad geweest, die reeds noodlottige gevolgen heeft gehad en zeker nog meer erge gevolgen hebben zal. Overal heerscht er opgewondenheid.Peking is langs alle kanten omringd gevechten hebben er allo oogenblikkcn plaats, en 't inoet ons niet verwonderen dat vandaag of morgen, zoo het al geen voltrokken feit is, het mout ons niet verwonderen dat Peking ook in de handen valt van de oproermakers. opgravingen uit het verleden dienden enkel om hare smart meer nog aan te vuren. Weldra zullen de kloppingen mijns har- ton hebben opgehouden, dacht zijMaria, mijne gezellige vriendin, zal ik nimmermeer wederzien!... ver van mijne duurbare onder wijzeres zal ik mijnen laatsten ademtocht uit blazen Zij herinnerde zich de belangstelling welke de overste steeds in haar lot had gesteld zij dacht aan haren ongelukkigen vader, welken zij nooit had gekend, aan hare moeder welke door eenen zoo vroegtijdigen dood aan hare liefde werd ontruktdoch al deze droeve ge waarwordingen versmolten in eene nog dui zendmaal pijnlijker overweging, de wanhoop van Rosa. Mijn God prevelde zij op den toon der grieveudste smart, wat zal er van mijne arme moeder zijn geworden 1 Bij deze ijselijke gedachte ontgleed de lamp hare verkrampte vingeren eene wijl nog vonkte de smookendo wiek en toen werd alles donker. Aldus alleeu in dit nare, ijzingwek kende graf, en door eene ondoordringbare duisternis omringd, overviel een plotselinge schrik do nochtans anders zoo manhaftige jonge dochter zij rilde als een blad over gansch haar lichaam, en in verdwaaldheid sloeg zij zich do handen krampachtig voor do oogen. Dolle snikken klommen uit hare zwoe gende borst op. Doch weldra, als had zij zich dezor oogenblikkelijke zwakheid geschaamd, zij verhief weer het hoofd. Wat hoef ik als den kind te beven mom pelde zij. Waarom mij door den schrik aldus laten verlammen 1 O Maria, bescherm uw kind baan mij eenen weg, geleid mijne wan kelende schreden Eu daar zij, bij het <?iude dezer vurige aan- Eene nieuwe stoutmoedige bandietendaad werd gepleegd in liet park van Woluwe. Dinsdagnanoen, rond 5 uur, had de bestuur der der laboratoriums «.Optima», groote Koschstraat. Schaarbeek, een zijner beamb ten A. Van Hoof, een 22jarigen slruischen jongen, gelast naar liet geslicht van dokter Cordier, Vogelenzangslraat, te Woluwe, een korf vol veibindsels te dragen. Bij den terugkeer ging Van Hoof rustig langs het park toen eensklaps drie kerels uit het struikgewas sprongen, hem aanvielen en mishandelden. Hij werd neergeworpen door de bandieten en erg geslagen,had de kleede ren verscheurd en werd beroofd van 42 fr. die hij in zijn vestzak had verborgen. Op bet ge roep van bet slachtoflër snelden twee dorpe lingen toe, doch de bandieten konden niet meer worden ingehaald. Van Hoof kon eene persoonsbeschrijving van de aanranders op- opgeven. Deze hebben aan hun slachtoffer eveneens eene ilesch vergift welke deze had ontvangen van den geneesheer voor zijn meester, ontnomen. De evenredigheid is het zout en het leven der Besturen! Ziet eens Gent, Brussel, Antwerpen, welk rechtveerdig onderzoek daar is, en hoe deflig en blijmoedig er daar bestuurd wordt voor de algemeeno Rust en Welvaart In Brussel, Aalst, Ninove, Antwerpen gaf Priester Daens meetingen voor de Evenre digheid. Woorden van M. Petrus Daens. De liberale en socialistische bondgenoolon van M. Petrus Daens sloten in 1911 een monsterverbond om de kalholieken le Gent, Brussel, Anlwerpen uit do Evenredige Ver tegenwoordiging uit te sluiten. Protesteerde M. Daens Volstrekt niet. Was bij daarom tegen de antiklerikalen Wat meent ge wel 't Was immers tegen de kalholieken gericht, ziet ge, en voor hem is 't van leve de liberalen en socialisten In 1911 sloten de daensistcn een monster verbond met de liberalen en de socialisten om de katholieken uit de Evenredige Ver tegenwoordiging uit te sluiten te Nino re- Priester Daens had er nochtans meeting ge houden te Ninove voor de Evenredige Ver tegenwoordiging. Wat geeft dat Voor de daensisten goldt hetleven de liberalen en de socialisten en weg met de kalholieken Zoo verdedigen de daensisten den gods dienst en de rechtvaardigheid t. t. z. averechts. Verleden nacht bad in eene danszaal lo Havrff een bloedig drama plaats, Twee mijnwerkers, een Vlaming Kamiel De Can en een Waal, Gustaaf Rallart, waren na hun werk in eene danszaal gegaan. Onder het dansen, toonde De Can aan zijn gezel een dolkmes. Daar Raflart het karak ter van zijn gezel kende, en vreesde dat deze met zijn wapen beestigheden zou gedaan hebben, riep hij hem in een hoek dor zaal en wilde hem daar het wapen afnemen. Decan weigerde het wapen af-te geven en een twist ontstond. Men begon te vechten en eensklaps bracht Decan aan Raflart een vree- selijken steek in de borst too. De ongeluk kige stortte bewusteloos ten grondo en ver loor veel bloed uit eeno diepe wonde. Zijn toestand is zeer bedenkelijk. De dader werd aangehouden en naar het gevang overgebracht, liet parket is ter plaats geweest. roeping, de oogen weer opsloeg, drong door het.gewelf een heldere lichtstraal naar binnen en teekende op enkele passen der verrukte maagd eene glinsterend witte lijn op den rots wand af. Ik zie liet daglicht weer juichte zij met uitgelaten blydschap. Wees gezegend, o mijn God. Doorheen eene spleet in den sclielfersteen bespeurde zij eene streep van den hemel. Enkele waterstralen welden uit de rots op en vormden te dier plaatse eeno smalle beek welke onderdoor een somber verwelf vloeide. In de verte meende dementia het geklots der baren to vernemen zij neigde aandachtig liet oor o, het was wel degelijk liet verwijderd gebruis des Oceaans. Mogelijk ontlast deze rivier zich in de zee, dacht zij indien wij haren loop volgden Zij daalde behoedzaam in het bed der boek neer en liep eenen geruimon tijd erlangs zon der eenigen hinderpaal te ontmoeten, docli weldra bonsde zij met liet hoofd tegen scherpe vooruitspringende steenen, die reeds sinds eene wijl eveneens hare afgemaie leden kneus den. Hoe dieper zij vooruildrong hoe nauwer ook de doorgang werd, lot dat zij ten slotte genoodzaakt was gansch gebogen te loopen ja, op handen en voeten naar buiten te kruipen. Eindelijk zou zij opening van haar graf ge naken in het verschiet lachte liaar de groe nende natuur tegen, de zon kwam met helde ren gloed, zich in het blinkende nat spiegelen en scheen spelend do wiegelendo en zacht murmelende golfjes te kussen, dementia voel de zich bij dien aanblik een nieuw leven in den boezem zinken. Reeds bereikte zij de monding der beek, en bereidde zich de vlakte over te stappen, wanneer de klank van ver scheidene mannenstemmen haar met schrik Brussel. RijicielongelukJien. Dins dag avond is vrouw Van Belle. 66 jaar, in de Zuidstraat door een taxi aangereden en zwaar gewond. Zij werd naar St Pietersgast huis gebracht. Op do Barlhelemylaan viel de koetsier De Vroede Ion gevolge van een schok van zijnen hok en bekwam eene diepe wonde aan het hoofd. Hij werd levenloos opgenomen en naar 't gasthuis gevoerd. Bandiet geknipt. Mcj. Jeanne L..., Alexianenstraat, werd Dinsdag avond in de Groot Eilandslraal door een kerel aangerand die haar eene beurs ontrukte, inhoudende eene som van twintig frank, welke zij in de band hield. De bandiet vluchtte. Voorbijgan gers en de agent Deiwcke achtervolgden 'hem en haalden hem in. Nu bood do kerel hevigen weerstand, doch hij werd niettemin naar het kommissariaat gesleept. Het is een oud-veroordeelde, wonende Vandenbranden- slraat. Deze had do beurs weggeworpen. Twee vrouwen raapten ze"op en verdwenen er mee. De polieie zoekt beiden op. Drie dieveggen. Eene bejaarde vrouw en twee meisjes werden gisteren namiddag- in een groot magazijn der Nieuwstraat van oneerlijkheid verdacht en goed in 't oog ge houden. De vrouw werd op heeterdaad van diefstal betrapt en met'hare gezellinnen aan een policieagent overgeleverd. In liet commissariaat der de Lignestraat, vond men op de vrouwen vele voorwerpen door baar gestolen. liet is eene moeder en lïare twee dochters, drie vreemdelingen wo nend ie Elsene. Een onderzoek werd te hun nen laste geopend. Men spreekt op dezen oogenblik veel over do Bitterpeeën der Trappisten Vincart, dio, liet schijnt toch, extra koffie geeft. 1500 A Elsene. Werkongeval. J.-B. Wil- lems, schrijivwerker, de Villersslraat, 49, daalde Dijnsdag namiddag van de trappen in het werkhuis van zijn patroon, Lang Leven- straat. Hij droeg eene plank op den schouder. De arbeider gleed uit en viel tot beneden toe. Men trof hem aan met gekloven sche del, gebroken schouder en eene erge wonde aan de kin, do gekwetste werd naar het gasthuis der gemeente vervoerd. Koekelberg. Vrome verbrand. Woensdag avond viel de weduwe Jacqmain, oud 78 jaar, De Neckstraat, te harent op do brandende stoof. Ilare kleederen vatten vuur en zij werd door vlammen omringd. Ondanks de spoedige hulp van haren schoonzoon, werd de arme vrouw zeer gevaarlijk verbrand. InzakkingDijnsdag had op do Panlheonlaan, bij het uilgraven der grond vesten van een huis, eene grondinzakking plaats. De werkman Tordeur, 29 jaar, van Ganshoren, werd onder de aardmassa be graven. Na 20 minuten, lton men hem ont lasten. Hij werd erg gekneusd en zijn rech terschouder gebroken. Het slachtoffer moest naar het gasthuis overgebracht worden. Vilvoorde. Verdronken. Maria Ber- zieux, 72 jaar, alleen wonend op de grens van Vilvoorden en Haren, verdween dezer dagen spoorloos. Woensdag werd haar lijk uit de Zenne op- gevischt. Men denkt dat de ongelukkige van een brugslcen, nabij hare woning, in de rivier moot gevallen zijn. Leuven. In de statie gestorven. Dinsdag namiddag, om 4 1/4 uur, zagen rei zigers in onze sialic een heer die naar den trein van Brussel wachtte, plots ineenzak ken. Men spoedde hem ter hulp en bracht hem naar het ziekenhuisje. Alle middelen om hem tot bezinning te brengen bleven ver geefs. De geneesheer kon slechts den dood vaststellen. In zijne zakken vond men papieren, op naam van M. Van der Meersch, Koninklijke straat, te Brussel. Het lijk is naar het doo- denhuis overgebracht. kwam bevangen. Het meisje bleef pal staan, en zich ruggelings tegen de rotswand stellen de, trachtte zij zich, zoo goed mogelijk, te verbergenWeldra hoorde zij de baanstroopers de rots waaronder zij zich schuil hield over trekken. Wel ver waren zij er af te vermoeden dat hunne gevangene zich zoo dicht in hunne nabijheid ophield. De strijd mocht recht roemvol heeten zei hun hoofdman. Uwe tegenwoordigheid besliste over de zegepraal, want toen ik naar de spelonk om versterking kwam geijld, stonden onze wapen broeders op't punt het onderspit te moeten delven, sprak eene stem. dementia, meer dood dan levend, durfde nauwelijks ademen. Waartoe ons de doorgeworstelde gevaren- herinnerd meende een derde roover, leveren wij ons liever aan de vreugde over. 'tls zoo! bevestigde hun aanvoerder; spoeden wij ons naar liet woud, daar zullen wij liet beloofde rantsoen beuren. Allengs hoorde zij het geluid hunner stem men versmelten, doch zij waagde het niet nu reeds haro schuilplaats te verlaten. Eindelijk toch trad zij onder het blauwo uitspansel uit en klauterde zonder al te veel moeite tegeu den tameljjken steilen oever der beek op. Doorheen eene onbewassen plek in het woud bespeurde zij do torens van St-Ursula zij nam haren loop in deze richting en weldra bereikte zij het dal. De kapel en de stulp waar Rosa vermoede lijk haar verloren kind nog beweende, vielen haar opvolgentlijk in liet oog. Zonder een oogenblik te verspillen, liep zij uit al liare macht op de liut harer pleegouders aan. Wordt voortgezet.

De Volksstem | 1911 | | pagina 2