BUITENLAND. Een familiedrama te Ropbaix DE ONBEKENDE WEES van eenen Demokraat-Daensist NIEUWSBERICHTEN. Hevigs brand In de fsosrdstalie te Brussel Doodelijk tramongeluk te Elsene De Kempenaar <le lSdst0 gen. Hij heeft zijn plan" voorgelegd TrTpoJi zal nog versterkt worden en het;Italiaansche leger zal nu nog werken om den oasis van Zara te bezetten, waar Turken en Araben »ich komen voorzien van mondvoorraad. In den Winter zullen zij hunne voorbereiding doen, om met de aanstaande Lente, verder bot land in te nemen. Zooals ge ziet, een oorlog op langen roet. Zullen de Araben blijven meedoen De Italianen die hun best doen, om den toestand zoo rooskleurig mogelijk af te schil deren, schrijven dat de Araben weldra de pijp aan marten zullen geven. Tol hiertoe waren de Turken erin gelukt de Araben wijs te maken, dat de Italianen hier enkel een korten tijd gingen vertoeven en dat nader hand de Turken weer meester zouden wor den Yan de streek. Nu echter zien de Arahen dat de Italianen er blijven zullen, en zij zul len zich dan ook niet langer tegen de Italia nen verzetten. Wij vragen ons af Waar halen tl© Italianen die redeneering Wie heeft hun gezegd dat zulks liet geval is bij de Araben Is het niet eerder veel meer waar schijnlijk dat de Arahen een doouelijken haat tegen do Italianen zullen hebben als deze zullen vernemen wat afschuwelijke slachting- zij hebben aangericht lusschen hunne Araab- sehe stamgenoolen te Tripoli. Montenegro wapent zich In de Balkans zit bet niet pluis.. Montene gro is lang bezig- zich te wapenen en nu is het volop herbegonnen, üit Engeland en Frankrijk komt er eene macht wapens toe. To Weenen volgt men met de grootste aan dacht die beweging, want men veronderstelt dat het een werk is van Italië om alzoo de noodige a 11 ij ding te hebben, zijn inpalmings- werk te verkrijgen in en door Europeesche bewerkingen. In Bosnië heeft Oostenrijk hij hoogdringcnhcid vier groote ijzeren wegen doen aanleggen. De boyocotteering in TurKye De Turken hebben 26 Italiaansche han delshuizen bekend gemaakt en hunne landge- nooten aangezet niets meer te koopen in die huizen. Salonika wordt versterkt De Turken hebben to Salonika 0 kanonnen van groot kaliber aangebracht en daarbij nog 18 tonnen schietvoorraad. Verscheidene italiaansche oorlogschepen zijn in T zicht. Een oordeel over Tripolitanië. De. Turksclie advokaat Kapos, redacteur van een dagblad van Constantinopel, en die door de Romeinsche policie werd aangehou den onder verdenking van spioenneering, maar later terug in vrijheid gestald, M.'Ka- jios verklaart dat Tripolitanië veel zal op brengen aan hen die liet in weerde willen zetten. Volgens hem zullen de Italianen Noordelijk Afrika veel beter koloniseeren dan de Fransche.en do Engelschen. In .Tri politanië is liet klimaat, do weergestellenis slechter dan in Tunisie, maar de grond is er veel vruchtbaarder. Op. 100 kilometers van de kust, begint do wonderbare hoogvlakte die "alle rijkdommen bezit. 300,Ö0Ö inboor lingen zullen uit liet land gaan en naar Tur- k.yü vertrekken, waar er nog zooveel land te bewerken is. Mesopotaiiië zou reeds vol doende zijn. Men heeft die streek onbewerkt gelaten zoowel en zooveel als Tripolitanië. Bo groote plaag is liet gebrek aan verkoer- middelen. Indien Turkyë wist gebruik te maken van de gronden die het bezit, het zou eene groote toekomst voor zich bobben. Een jongeling doodt zijn stiefvader met revolverschoten Woensdag avond, rond 8 1/2 ure, werden .le bewoners der rue Lacroix, te Roubaix, door een schrikkelijk drama in opschudding gebracht. Tengevolge van een familietwist, heeft een jongeling, de 25jarige Georges Bruyelle, 31° Vervolg. Ulrik was in den tuin op eene bank van graszoden gezeten den stijven blik ter aarde gevestigd, dacht hij aan dementia, zijn aan gebeden en -mrgeftikkig-k-mrU Zoozeer Was" de maagd geschokt dat /.ij geene taal kon vor men, gcenen kreet, kon uit'cn. - Met koortsige drift stuwde zij het,tuinpoortje open,--stormde den hof binnen en kwam bewusteloos in de armen van den gewezen krijger neerstorten. Be blijdschap en de verrassing van den braven man schetsen, zullen wij niet beproeven. Rosa"! galmde hij, dementia is terugge komen. Groote God wat is zij veranderd, ver volgde hij, wat moet liet arme kind geleden hebben Wat ben ik verheugd kreet de geluk kige pleegmoeder, die schier ademloos kwam toegcloopen. IIoo vermagerd en verbleekt is zij, Ulrik En sprekende waschte de goede vrouw met azijn de slapen barer dochter. Dank, o mijn God, zij keert tot liet be wustzijn terug, sprak de boerin, na eene wijl Ulrik, brengen wij haar in de hut over. dementia opende werkelijk de oogen en staarde angstig om zich heen. Een vloed van tranen brak uit hare oogen los Aeli vader, gilde zij, indien gij mij waarlijk lief hebt, red mij ten spoedigste. Bedaar toch, kind, hier hebt gij immers niets te duchten gij bevindt u in de woning uwer ouders, die u ter zijde staan en u verde digen zullen. Helaas! ik word door rooyei's achter volgd. Door roevers riep Rosa uit, en liet vijf r e fól vér sellolen op zijn stiefvader gelost. Deze door drie kogels getroffen, werd op be vel van een toegesnelde geneesheer, naar hel gasthuis gebracht zijn toestand is hope loos. Ziehier eenige nadere inlichtingen over liet drama Achttien jaren geleden was Jan-Baptist Dcicbar, thans -18 jaar oud, met de weduwe Bruyelle, geboren Matliilde Roose. in het huwelijk getreden. Uit haar eerste huwelijk had de vrouw een zoon, Georges Bruyelle demoordenaardie handelsbediende is in de fabriek Ileindrickx, Wijngaardstraat, te Roubaix. Niet de minste oneenigheid heerschte in het huisgezin de zoon, een brave en werk zame jongeling, kwam zeer goed met zijn stiefvader overeen. Een weinig- voorhij de woning- der echtgenoolen Delehar, woont een neef, de heer EJmornl Delehar. Woensdagavond, rond 7 ure, begaven M. Delehar en zijnen zoon zich bij hunnen -neef,'Edmond Delehar. Tijdens het gesprok had deze laatste zich opeens woorden laten ontvallen die Georges Bruyelle beleedigend achtte voor zijne móeder en hij wilde hem dwingen mede naai1 huis te gaan om zich te verontschuldigen. Hij weigerde. Jan Délcbar en zijn stiefzoon verlieten de woning. Ondcr- Og ontstond tusschen M. Jan Delcbar en Geörges Bruyelle twist deze laatste ver weet zijn stiefvader dat hij zijne moeder niet verdedigd had. Dê jongeling, ten toppunt van woede, nam eenen revolver en vuurde vijf maal zijn wa pen af op zijnen stiefvader, die in den rug en rechter bil getroffen werd. De geburen, op het het gerucht der los brandingen toegesneld, brachten het slacht- óffer in de woningyan den neef, waar dok- lor Montaigne ontboden werd, die na hom denoodi.ee zorgen te hebben toegediend, naar Lliet gasthuis deed overbrengen. De moordenaar werd op de Oudenaarde plaats aangehouden en naar het policiebureel overgebracht. Het parket is Donderdag morgend alhier afgestapt. DU ITSCH LAN D Twee kenmerkende uitslagen. In Pruisen hadden deze week de gemeen- tekiezingen en te Hesse de kamerkiezing-en plaats, hier volgens eene nieuwe kieswet. Zegepraat van het Centrum te Hesse. Hoewel het kiesrecht te I-Iesse was uitge breid, heeft het Gentrum alle zijne stellingen behouden, en de eenige nieuwe kiesomschrij ving die or was bijgekomen, is ook veroverd door de Centrumpartij. Hulde ami de dap peren Prachtige overwinning der katho'ieken te Keulen. Doze week hadden in Pruisen gemeen lek i e z in ge n pi a a t sTé Berlijn verliezen 'de radikalen allo hunne zetels, op éen na. ten voordeele van de socialisten (16 op de 17), zóodat zij nog één zetel hebben. Te Keulen daarentegen, stond het Gen trum tegen een liberale en tegen een socia listische lijst de uitslag is, dat al de katho lieke gekozenen met eene verpletterende meerderheid gekozen zijn. Het Gentrum be haalt inderdaad 25, 100 stemmen do socia listen 13000 en de liberalen, och arme,4400. Die uitslag is een gelukkig vooruitzicht voor de katholieken met het oog op de alge- meene kiezingen. Katholieke Belgen, gaan wij om les bij onze vrienden van Keuion. BRAZILIË Eene beroerde kiezing. Eene bom doodt 33 personen. Te Recife moest de plaatselijke gouver neur herkozen worden, wat aanleiding heeft, gegeven lot erge onlusten. smartwater begon nu eveneens bij beken over hare wangen te vlieten. Ach vader, daar naderen ze reeds, ver berg mij Luister, daar buiten do deur. Noch uwe smeekingen, noch uwe tranen zullen hen vermurwen. Zij beweren dat ik de dochter ben van von Fortling. Om 'Godswil, dementia, laatu toch zoo niet ontstellen, zei Rosa, het meisje met liefde omhelzende neem een oogenblik rust... mor gen zult gij min geschokt zijn. Vader kreet de weeze, zich uit de armen barer pleegmoeder losrukkende, de tijd vliedt henen gelief my naar het klooster te verge zellen binnen een uur zal het reeds te laat wezenonmeedoogend zullen zij mij den huize uitslepen. Eerst zullen zij over mijn lijk hoeven te trappen bulderde de grijze soldaat... doch stel alle vrees van kant, mijne dochter, ver volgde hij op eenen zachteren toon. Kaat zal even naar het kasteel... Neen,neen,begeven wij ons naar het'Sin t- Ursula Sticht... viel dementialiem in de rede. En zonder een verder antwoord af te wach ten, trad zij naar buiten. Ulrik volgde haar. Omhelst gij dan niet eens uwe moeder vroeg zij, voorwaar, ik word lieden uit u niet wijs De maagd keerde op hare stappen terug en drukte Rosa teederl ijk aan "haren boezem. Ween niet langer, moeder, lispelde zij, breng mij in 't klooster een bezoek, daar al leen zal ik mij veilig achten. Door Ulrik vergezeld stapte zij nu met ge- zwindon pas door de vallei,, recht op Sint- HUrsulagesticht aan.Hier aangekomen doorliep zij haastig de gangen op zoek naar de abdis. Deze ving het meisje schier levenloos in hare armen op. De toestand te Recife zou zelfs .angstwek kend zijn. Generaal Dan tres Rarröto.de oud-minister van Oorlog-, is ue ktmilida'at der tegenpartij. Eene bom. Uit Janerio wordt gemeld dat gisteren op den dag- der kiezing- eene bom is geworpen lusschen de kiezers en 33 menschen heeft gedood. Nader nieuws ontbreekt daarover. ENGELAND Têgèn Italië De openbare meening in Engeland begint effenaf legen Italië. Ie zijn. Vooral de logen straffing van Giolitli pp de onthullingen van de Engelsche journalisten, heeft aan Italië veel nadeel gedaan. Ook heeft de vergade ring te Londen, waarop duizenden personen aanwezig waren, eensgezind gevraagd, om een einde te stellen.aan een oorlog dio door Italië werd aangegaan, zonder de schaduwe van een Voorwendsel'te lie-bben. a M. BalfocLij- geeft het op Om gezondheidsredenen, dat is zoo in poli tiek altijd, heeft M. Balfour zijn ontslag- g-e- gsven als leider der oppositie. Tijdens de be spreking van de Home Rule voor Ierland, in do komende zitting.' zal hij niet. aanwezig- zijn. M. Balfour hééft'gezegd, dat als leider der oppositie een man' moet aangesteld wor- der, die wellicht kan geroepen zijn, een ka binet Samen te stellet?. TUNISIE Turken tegen Italianen Te Tunis spant het'lievig lusschen Italia nen en Turken. Dagelijks wordt er gevoch ten en telkens vallen er dooden en gekwet sten. De wanorde spint it voort uit den oorlog- van Tripolitanië. JJe' overheden zijn ongerust en machteloos. TURKYË. Het geval Klfri voor de Kamer De minister van Oorlog- heeft gezegd dat. hij geenzins er aan gedacht had. M. Kifri ge-, vangen te'nemen, dóch enkel uitleg .had wil len vragen voorden krijgsraad. Ho minister werd veel en geweldig onderbroken. Van daag zal over zijn politiek lot beslist worden. CHINA Han-Keou te vuur en te zwaard. Hnn-Keou is voor de twee derden totaal verwoest. De schade bedraagt meer dan 200 millïoen. 100 duizend menschen zitten zonder woon en weten niet waarheen Fou Chow aan de onwentelaars. De stad Fou Chow is evenals zoovele andere sleden, in de maclit" der revolulion- nairs.,De Europeanen en vreemdelingen zijn goéd'beschermd. Nankin ingenomen. I-Iet is dus waar, Naiikin is in de banden gevallen der rebellen. Do keizerlijke troepen zonden oen snelberieht aan het llof luidend We moeien ons overgeven, zoo gij geene versterking zendt. Hot Hof antwoordde Geeft u over Meester op eene lengte van 1600 kilom. De opstandelingen zijn in liet. bezit, van gansch den Blauwen' stroom van af Chang-Hay tol Ichang, zijnde nagenoeg- op eene lengte van 1600 kilometers. Een gevecht te Chëng-Ting-Fou. Voor vandaag verwachtte men een groot gevecht te Gheng-Ting-Fou. De Mandchu- rianen zijn in groote minderheid en liet wordt voorzien dat de rebellen de bovenhand zullen behalen. Te Peking- is men ten zeerste onge rust. MAROKKO Spanje behoudt zijne goedkeuring voor. Frankrijk en Duitschland hebben aan Spanje gevraagd hunne overeenkomst goed le keuren. Spanje heeft geantwoord, dat liet zulks zal doen dan eerst als zijne rechten zul len gewaarborgd zijn, als het zelf zal ver kregen hebben, wat het rechtvaardigheids halve moet hebben. Groote God galmde zij, gij schenkt mij mijne dochter terug-. Verscheidene kloosterlingen, op hare stem toegcloopen, droegen het bezwijmde meisje naar hare kamér, wdar zij haar te bed legden. Een uur lang was zij ten prooi aan eene lievige ijlkoorts. .Ulrik intusschen was in de spreek kamer gebleven, alwaar hij, in eene licht te begrijpen spanning,,^]) tijdingen zijner pleeg dochter wachtte. Slechts wanneer hij vernam dat de maagd in eenen weldadigen slaap was verzonken, kon hij ertoe besluiten huiswaarts te keeren De rust welke zij thans genoot, mocht als een gunstig voorteelïen worden beschouwd. Ulrik hernam dus met verkwikt harte den weg naar zijne woriirig-, niet twijfelende of de teedero zorgen der Ursulinnennonnen en de zalvende woorden Kunner waarde abdis zou- Clementia spoedig het geleden leed en den ijselijken schrik welken zij had verduurd, doen vergeten. Ondenwege tooverde des grijs aards verbeelding hem allerhande vroufijke tooueelen voordeoo!gen. Hij herdacht de U-oorden van baron von Fortling, en voor hein leed liet geen twijfel meer of dementia zou eerlang en in den naam, en in de goederen liEü'ör voorvaderen worden hersteld. Ulrik liield enkel terloops aan de hut stilde last en de gebreken des ouderdonjs schenen voor hem te;zijn geweken zijn hart stroomde over van vreugde en die oneindige blijdschap welke de terugkomst zijner teerge liefde dochter hem veroorzaakte,verlangde hij in den boezem liarer'Vrienden over te gieten. De dappere oude vMtte dan zijnen loop voort naar het slot van Footling. XVill. EEN ZONDERLING BEZOEK. Baron von Fortljjlg was dus dementia's pleegvader gevolgdzij doorzochten de puinen Woensdag avond, rond 6 ure 40 m, ont stond er brand in de kelders, onder de zaal van hel reisgoed, langs de Vooruitgang- straat. Voorbijgangers die rook zagen op- warrelen langs de keldergaten, gaven het alarm. De pompiers snelden toe met de auto- roohielhrandspuit en hunne andere blusch- toestellen. Zij vielen den brand, die binnen en buiten de statie een dikken rook verwekte, kracht dadig aan. 't Ging niet al te gemakkelijk, .want de kelders zijn zeer groot het vuur woedde rond ue groote hoopen oud papier en oude hoeken, en waar zich het midden punt van liet vuur bevond, dat wist men niet. Na een half uur werkens was men dit toch meester. Nu, de oude papierrommel, welke werd vernield, bevatte niets belangrijks. Toch is er eon onderzoek geopend geworden om vast. le stellen, hoe liet vuur zou kunnen zijn uit gebroken. Knagende gedachten en verdrietige mijmeringen Met wie Jieb ik gestemd Met liberaal en socialist. Tegen wie heb ik gestemd Tegen vrienden van Kerk en Godsdienst. Voos* wie heli ik gestemd Voor de vijanden der Kerk. Den 15 Juni sprak M. P. Daens, to Brus sel, voor de schoolwet. Den 15 Augustus trok M. P. Daens naar Brussel, om tebetoogeu tegen de school wet. Was er aan die wet iets veranderd Neen. Waarom zou M. Daens ons daar nooit van gesproken hebben In 1879 trok i-k ten strijde tegen M. Van den Bergh op 't woorcl van M. Daens. In 1911 heb ik gestemd voor Van den Bergh op 't woord van M. Daens. De andere politieke partijen verwijten ons gestadig dal wij, Daénsislen niet reclibzinnig zijn. Waarbij zou dat mogen komen Eene 50jarige dame werd "Woensdag na middag oji de Genieenteplaats, te Elsene, omgeworpen door eene elektrische tram, rijdend naar Boschvoorde. Een der wielen rolde over haren linkervoet, welke geplet- ter d werd. De gekwetste vrouw werd voorloopig ver zorgd m eene naburige apotheek en vervolg .gens. Vervoerd', naai-t gasthuis der gemeente', waar de voet omniddelijk werd afgezet. 's Avoiids was liet slachtoffer nog niet te rug tot-het bewustzijn gekomen. Men vond op haar eene visielkaart met liet adres yan M. "Van-' Op'heih-Lemaire, Zomerstraat, 31, le Elsene, zijnde de naam van den echtge noot dor gewonde. Mevr. Van Ophem ging nevens de tramlijn. Eén voertuig willende vermijden, werden hare rokken gevat door de voetplank vaii de tram. Na eenige meiers ver te zijn médege- sleept, viel zij onder het Iramrijtuig en had de verminking- van haren voet plaats. Men vreest eenen doodelijken afloop. Een laffe aanslag tegen een nachtwaker. Verleden nacht, is te Jemeppe, een mis dadige aanslag gepleegd geworden op den 70jarigen Walter Wioncourt, nachtwaker van den koolpul La Goncorde. Eiken mor gend ging Wioncour zijn collega Van Mol, wonend in de Dejaccslraat wekken, en 'hij was slechts een 10-lal meters van dezes wo- en den gansehen omtrek, doch alles bleek vruchteloos te wezen. Keer huiswaarts, Ulrik, sprak de edele slotvoogd ten laats to gij zijt vermoedelijk erg afgemat. Ikzelf zal mij naar het klooster begeven en de overste over de ontdekking van dit wonderlijk portret spreken. Wacht mij in uwe Woning-op, ik-zal langs het ge hucht terugkomen. De oud-gediende gehoorzaamde en de baron vervolgde zijnen weg naar het Sint-Ursula- sticlit. Burchtheer von Fortling werd de spreekplaats binnengeleid, alwaar de abdis dadelijk bij hem kwam. Hoe vaart de lieer baron vroeg zij bin nentredende. Allerbest, klonk het antwoord Maria heeft mij gelast u van harentwege te groeten. Dus is Maria mede van de verdwijning barer vriendin bewust. Ja, en 'tis liet verlangen u over demen tia te onderhouden dat mij hérwaarts dreef. Helaas wat is er van haar geworden Het is ons onbekend reeds heb ik de dringendste bevelen uitgedeeld opdat de na sporingen met den meesten spoed werden doorgezet; want thans hebben wij de zeker heid erlangd dat de jonge maagd tot oene dei- hoogste standen der maatschappij behoort, en geenszins de dochter is der landlieden die haar groot brachten. Wat beduidt gij viel liem dé overste driftig in de rede, waarop steunt gij dit ver moeden In de kunstzaal van het slot von Horn; staid beyust een portret dat wonder treffend op Clémentia lijkt. Op het slot von Hornstald Wij hebben den graaf deze gelijkenis doen opmerken, vervolgde burchtheer von ning verwijderd, toen men een geweerschot op hem loste. Wioncourt werd door de lading in volle borst getroffen en viel ten gronde. Personen, toegesneld op het gerucht vaii het schot, brachten het slachtoffer binnen bij Van'Mol, waar g-oneesheeren vaststelden dat de toestand van het slachtoffer erg was, want de long was doorboord geworden. De moor denaar wordt opgezocht. Gelijkaardige aanslag werd verleden jaar op Wioncourt gepleegd en toen werd hij nogmaals erg gewond. Slechts sinds drie weken had hij zijn dienst hernomen. Men schrijft demisdaad aan wraakneming toe. Brussel. Houtzagerij afgebrand. Verleden nacht, rond li 1/2 ure, brak brand uit in de houtzagerij en hout magazijn en van M. De Vleesehouwer, gelegen in de volkrijke wijk der Papenvest. Op het eerste sein snel den de pompiers van verschillige posten to® en begonnen het vernielend element te be strijden. De vlammen woedden reeds fel en do woning- van M. De Vleeschouwer was zeer bedreigd. Na eene halve uur werken, dank het gie ten van stroomen water op den vuurgloed, was men den brand meester. De werkhuizen zijn g-roo ten dê els vernield én de.machienen huilen gebruik gesteld. De schade is dan ook aanzienlijk. Een onderzoek is ingesteld door de policie der.3® wijk. Schielijk overleden. Woensdag is Mevr. weduwe Jeanne Bougoin, zonder be roep, geboren lePuy de Fourche(Fr.) schie lijk overleden in hare woning, Parochianen- straat, 29. Een onderzoek stelde vast dat de dame bezweek ten gevolge van eene hart kwaal. Automobielongeval. Woensdag kwam eene automobiel op den Leuvenschen steen weg in botsing met een verhuiswagen. Beide voertuigen werden erg beschadigd. De auto- voerder, R. G..., I-Ioekstraat, word op den grond geworpen en opgenomen met eene dubbele breuk aan dén rechterarm en eene diepe wonde aan het lioofd. Twee kinderen overreden. Het 7 jarig dochterken der echtgenoolen Borms. Bohneviestraat 28, te Molenbeek, werd Woensdag avond op de Anspachlaan door de 'kar van een koopman in fruit omgeworpen. Met meisje droeg haar broerken, oud 1 jaar, op den arm. Dit kindje werd door het paard vertrapt en gekwetst aan het gelaat. Zijne zuster werd erg- gekneusd. De twee slachtoffers werden naar het kom- missariaat op de Niéuwe 'Graanmarkt geleid en aldaar verzorgd. De ouders werden* Ver wittigd en kwamen hunne kinderen halen. Nachtelijke verassing. Rovolver schoten. M. V.., handelaar ii\ pelswerk, "43, Voldeysstraat, werd verleden nacht ge wekt door electrisch gebed. IIij loste twee revolverschoten naar eene schaduw welke scheen té vluchten 'naar de clëü'r. I)ó poli- cieopziener, M. Cammerling, wonend in' liet 'aanpalend huis. snelde toe gewapend met zijne sabel.IIij doorzocht, met M. V... dezes huis van onder lot hoven, zonder dat iéts ongewoons werd ontdekt. Er is geene goede koffie mogelijk zon der goede Bitterpeoën. De liefhebbers van eene fijne las zullen dus gebruik maken van de Bilterpeeën der Trappisten Vincnrt. Men vindt ze overal. 1500 B Dilbeek. Gevecht. Twee metsers, X... en Z.., van Dilbeek,keerden Woensdag avond huiswaarts. Onderweg kregen zij twist en een gevecht ontstond. De tweede werd op den grond geworpen en ongenadig-gestampt. Men trof hem aan met gebroken ribben en rechterarm, zeer gevaarlijk gewond. De ge kwetste werd naar zijne woning overge bracht. Fortling, die zich hield alsof hij de ontsteltenis der abdis niet opmerkte, en deze heeft moei lijk zijne onrust kunnen bedwingen ja, bij het hooren uitspreken van den naam zijner nicht Angelina overtoog'eensklaps eene doöd- sche kleur zijne wangen. Genadige hemel murmelde de klooster voogdes als verschrikt. U moeten nadere bijzonderheden rakende dementia's geslacht gekend zijn, meen ik mevrouw, mogelijk zelfs is u do naam barer ouders bekend Eene geheiligde belofte dwingt mij tofc stilzwijgen, heer baron het is 'mij niet ge oorloofd u betrekkelijk liet meisje den géring- sten uitleg te geven. —- Vergeef me mijn wellicht onbescheiden aandringen, mevrouw alleen de belangstel ling welke dementia mij inboezemt, bewoog mij er toe. Nu ga ik al mijne dienstboden op de been brengen en door ganscli het wouil eene drijfjacht inrichten ik zal niet rusten vooraleer ik deze welke gij beweent, heb te ruggevonden. God zij met u wedervoer de abdis, den edelen slotvoogd tot voor de kloosterpoort uitgeleide doende moclitet gij dementia weldra, frisch en gezond, in mijne armen te rugvoeren. Burchtheer von Fortling hernam den weg naar zijn slot, vertoefde eene wyl in Ulrik's hut, on bereikte eindelijk de baan die regel recht naar de stoeps des kasteels leidde. Aan de valburg gekomen ontmoette hij eenen for- schen kerel met ongunstig voorkomen on zon? derfinge kleeding. Zij gij.niet de meester van dit slot? vroeg deze hem met eenon uitheemsellen tongvale Ik ben het. Wordt voortgezet.

De Volksstem | 1911 | | pagina 2