BUITENLAND. DE ONBEKENDE WEES Eene kerk in brand 6e Reeks brieven van M. Vincent Diericx Se gemeentekas geplunderd te Evere-kij-Brussel NIEUWSBERICHTEN. MOORD NABIJ RIJSEL Oe gsiieimziiinip zaak van Bergen. MAROKKO Sjiieaelfabriek A. L. MEYVAERT Salonika is goed versterkt en aanhoudend komen troepen toe om de stad te bezetten. Oostenrijk is niet tevreden en wordt ge steund door Duitschland. Oostenrijk en Duitschland hebben aan hun gezant te Rome bevel gegeven bij de Ita- liaansche regeering aan te dringen hare wer king te beperken bij Tripolilanië en Cvró- naïque. M. Di Guiliano, de minister van BuitenJandsche Zaken,heeft stoutweg geant woord dat Italië gedwongen was zij no wer king op een grooter veld uit te oefenen. Die Neue Freie Presse deelt de meening van de Ilaliaansche regeering. De bezetting van de Egeïsche eilanden is wel de sterkste macht die Italië tegen Turkyë kan gebrui leen De erkenning van de aanhechting van Tri politanië. De mogendheden hebben Italië laten welen dat zij de aanhechting van Tripolitanië aan Italië nog niet kunnen aannemen, daar de oorlog met Turkyë nog altijd voortduurt. Is Turkyë echter l' akkoord om Tripolitanië aan Italië af te slaan, dan willen ze de aan hechting gaarne erkennen. Turkyë drijft door. De Turksche gezanten te Parijs en te Berlijn hebben verklaard dat de Turksche regeering besloten is den oorlog tot hel uiterste door te drijven. Zélfs de bezetting van de EgeïsiMie eilanden en de beschieting van Salonika zal hierin niets veranderen. Versterking der Turksche vloot. Do Turksche regeering heeft twee oorlog- scl.epen aangekocht. In de scheepsreedcrijën en waar nu de houw is begonnen van hel Spaansche eskader van de Ferrol, zal men weldra do Turksche vloot van den Bosforus herophouwen. De vliegkunst en de luchtballons. Twee Ilaliaansche bestuurbare luchtbal lons zijn uil Bradinsi naar Benghazi en Tripoli gestuurd, waar zo reeds aangekomen zijn. De hangars zijn bijna in orde. Deze bestuur bare luchtballons zullen het verkennings- werk nog vergemakkelijken van de vlieg- machienen, welke in dezen oorlog al zooveel nut hebben opgeleverd. Nieuwe Italiaansche mobilisatie. De bladen melden dat Italië de klassen van 188Ó en 1887 beeft binnengeroepen deze zullen gemobiliseerd worden. Het zou kun nen dat de Italiaansche oorlogsgeestdrift daardoor erg verminuere Een lamme doodt zijne minnares met een revolver schot Tc Flers-Breucq, nabij Rijsel woonden in een nederig huis, twee huishoudens op zijn Bebelsch. Beneden woonde een lamme, Albert Des- jardins, 33 jaar oud, met zijne bijzit, Alice Malhon, 26 jaar oud en twee kinderen. Bo ven woonde een blinde, Jean Soucque, met zijne minnares. De twee kreupelen hadden een middel gevonden om samen goed aan hun brood te komen. Zij hadden een rijtuigje gekocht, waarin do lamme plaats nam en dat door den blindo voortgestoolen werd, doortrokken zij al de gemeenten en sleden van Fransch-Noorden en deden goede zaken, dank aan bet opschrift Door liet ongeluk voreenigd,» dat den lamme op de borst hing. In do laatste dagen kwam het huishouden van Albert Desjarditis niet goed meer over een. De lamme beschuldigde zijne bijzit, be trekkingen to onderhouden met een jonge ling van La Madeleine-bij-Rijsol. Zondag morgond, or.d 5 ure, werden de geburen gewekt door verscheidene revolver schoten. Zij snelden ter plaats, juist, toen de blinde den lamme buiten voerde. In huis 33° Vervolg. dementia was inderdaad baar naam, zei de struikroover. Zegt, vervolgde hij eenen dreigenden toon aanslaande, wilt gij ja of neon mij hare schuilplaats ontdekken Neen. dit nooit I klonk het gelijktijdig uit don mond der beide echtelingen. Welnu, dan zal ik zelf mij genoodzaakt vinden een onderzoek in te stellen. En eene fluit je aan zijnen mond brengende trok hij eenige scherpe tonen er uit. Terstond werd de deur der hut ingeloopen, en een tw intigtal roovers stormden de woning binnen en kwamen zich in kring rond hunnen hoofdman scharen. Rosa vloog verschrikt haren echtgenoot aan den hals. Doorzoekt deze woning 1 beval de boos wicht. Een oogenblik nadien gi.ng uit het nabijge legen vertrek een angstig gegil op. 't Is zij, kreet de hoofdman en heen snel lende. Arme Kaatsnikte Rosa. Na eene wijl kwam de woeste roover terug: hij schuimbekte van woede, zijne ooge schoten bliksemstralen. Waar is Clementia vroeg hij met eene donderende stem. Ulrik bleef stom. Antwoord, bulderde hij, zijn rapier trek kend, of vrees mijne gramschap. De oude soldaat bleef onbeweeglijk, doch Rosa, die reeds den degen boven bet hoofd van hareü echtgeuoot meende te zien flikkeren, wierp zich geknield voor zijne voeten. werden hulpkreten geboord en de geburen vonden Alice Mathon, doodelijk in het hoofd getroffen te bed liggen. De vrouw kon nog verklaren, dat Desjar- dinsop haar geschoten bad, waarna zij het bewustzijn verloor. Een bijgeroepen genees heer oordeelde haar toestand hopeloos. Rond 7 ure, kwamen de blinde en de lamme aan het policiebureel van Fives-bij- Rijsel, waar de lamme zijne misdaad be kende on verklaarde dat hij zich kwam ge vangen geven. Hij werd onder aanhoudingsmandaat ge plaatst en naar het gasthuis overgebracht, waar hij bewaakt wordt. De blinde werd naar huis teruggevoerd. le Leers-Noord (henegouw) De kerk van Leers-Noord, in Henegouw, is bijna door brand vernield. De kerk was vervuld met een dikken rook en een oogenblik dacht men dat ganscli liet gebouw ging in brand schieten. Men hoorde in het koor vlamniengeknetler. In 't begin wist men niet, waar het vuur woedde, daar men uit hóófde van den rook niet in de kerk, kon doordringen. Doch, de deuren werden wagenwijd opengezet en spoedig trok de rook weg. Eenige burgers drongen dan tot in het koor en daar bemerkten zij, dat het gestoelte en het houten muurbekleedsel in brand stonden. De E. H. pastoor en een pater Lazarist brachten 't Allerheiligste en de gewijde vaten in veiligheid, terwijl de parochianen, met den burgemeester en verscheidene gemeen teraadsleden aan bet hoofd, den brand bij middel van emmers water bestreden. Na eene uur moedig werken, was het vuur uit gedoofd en alle gevaar geweken. Waaraan deze brand nu toegeschreven Men dent dat een persoon eene bougie zal aangestoken hebben voor hel beeld van Sint Antonius. Het sleeht uitgedoofd stekje zal in liet gestoelte, waar er veel bougies lagen, gevallen zijn en alzoo moet de brand ont staan zijn. De kerk, in 1828 opgetrokken, is in mo dernen stijl. gewezen-volksvertegenwoordiger, reizende in Kongo XXV. 17 Oogst 1911. Verkoop van ivoor De hontpost Yanongo Ik reis in gezelschap van eenen handelaar, die vroeger werkte voor rekening der maat schappij Kasaï en lieden voor eigen zaken doet, te Basoko. Onder ander, vertelde bij mij dat hij uit België vertrok met voor ruim 35 duizend frank koopwaren en dat deze. vóór ter hunne beschikking te geraken, met 30 duizend frank verzendingskosten beladen waren. Volgens mijnen reisgezel, zijn de huidige reglementen aangaande don verkoop van ivoor ten nadeele van den handel en ook van den Staat.Olifantstanden wegende bene den de tien kilo mogen niet verkocht wor den, onder voorwendsel dat de Staat niet wil dat jonge olifanten gedood worden. Deze die tanden in zijn bezit krijgt, zal die koste lijke stukken niet wegwerpen omdat ze min dan tien kilo wegen en hij zal ze vorkoopen aan Portugeesen of Fransclien in wier kolo niën ze gretig aanvaard worden. Zoo ont snappen ivoor en uitvoerrechten aan België. De algemeene wensch is hel gewicht op vier kilo te zien dalen en liet staatsrecht op éénen der tanden en op 2 fr. 10 den kilo voor den anderen tand, te zien veranderen in eene laks van vijf frank per kilo op eiken tand. Spaar hem, smeekte zij, ik zal alles u be kennen. Rosa, gebood Ulrik op eenen toon die haar deed ijzen. Spreek, drong de roover aan en gedenk datUlrik's leven van uwe bekentenisseu af hangt. Rosa, verraad hare schuilplaats niet sterven wij weleer sprak Ulrik met klem. De punt van den degen wierd nu tegen do borst van don manhaftigen grijsaard gericht, doch hij bleef even standvastig en bedaard als weleer op het slagveld. Rosa echter wend de onder akelig gehuil het moorddadig wapen af. Clementia is... stotterde zij. In veiligheid, viel de soldaat haastig in. Rosa, dreigde de van toorn ziedende boosw icht, stel mijn geduld niet langer op de proef nog eenen enkelen stond dralens en ik plof uwen echtgenoot mijn zwaard in de borst. Langer kan ik het niet onthouden, kermde zij, Clementia bevindt zich in liet sint-Ursula-stlcht. Het staal ontviel bij deze woorden aan de handen van den baanstrooper liij braakte de ijselijkste verwensohingen uit, en tegen het klooster, en tegen de abdis, en tegen zich zeiven vervolgens zijne gezellen eenen wenk gevende, verlieten zij altemaal de stulp. Rosa was zoo zeer verschrikt dat zij zelfs nu niet eens de oogen dorst opslaan, en een geruime tijd verliep alvorens zij weer' tot do spraak kwam. Zijn zij vertrokken stamelde zij einde- Rik. Zouden wij thans niet meer te vreezen hebben Ach 1 3 rik, wat ben ik toch voor uw leven beducht geweest Gij hudt nooit hare schuilplaats mogen bekend maken, berispte haar l'lrik, Mogelijk We komen nu 'te Yanongo aangevaren. Het is eene uitgestrekte houtpost zeer wel ingericht. Men zou meenen dat een witte hier alles bestuurt, nochtans slaat ganscli de gemeente, die jaarlijks meer dan 200,000 frank rechten aan den Staat opbrengt, onder liet bestuur van eénen zwarten. Deze heeft den graad van klerk onder het toezicht van eenen sector-overste. De zwarte beheerder is een fatsoenlijke heer, die met gemak Fransch spreekt en desnoods aan eenen blanke eene les van welvoegelijkheid zou kunnen geven. Yanongo is ook het dorp der getaioueerden 't is te zeggen van menschen die, bij middel van insnijdingen, alle soorten van figuren op hunne huid hebben bekomen. De inwoners van Yanongo komen er uit als gegarnierde peperkoeken. Bij de aankomst van ons schip is de toe loop groot en er ontstaan ruilingen van koopwaren, waarvdn de onderhandelingen uiterst traag nftoopen, tot wanneer de kapi tein 't signaal geeft om het anker te lichten. Van dit oogenblik geschiedt alles in dei- haast onze negers komen nu tot halflijf in 't water om de laatste pogingen lot verwis selingen te wagen. Het bedrijf der streek is de mandenma kerij korfjes met figuren, slrooimatten voor huisdienst en voor de vischvangst, alles volkomen afgewerkt en uiterst plooi baar. Weldra gaan we de tLpmam invaren, tol Isangioni er te -lossen en te laden, 'tls daar dat de machtige maatschappij Lomani haren hoofdzetel hoeft. Ik hoop er de gele genheid te vinden een welingericht handels huis te leeren kennen. Koncotrotter. Het onderzoek over de geheimzinnige ver dwijning van hot kind wordt naarstig voort gezet. In gezelschap der moeder van het kind is het parket naar Ville Pommerccul gegaan, en daar heeft de vrouw de plaats aangeduid, waar zij liet kind in het water zou geworpen hebben. Ook Massart, de minnaar der vrouw, is ter plaats gebracht en hij duidde juist dezelfde plek aan, w aar het kind in liet water geworpen w erd. Tijdens eene nieuwo ondervraging, heeft Massart nu ook verklaard, dat liet kind reeds dood was, toen het in het water ge worpen werd. Zaterdag werden 'heel den dag peilingen gedaan, om het lijkje te vinden, doch alles bleef vruchteloos. Daar de slrooming der IJaine zeer geweldig is, is het goed mogelijk, dat liet lijkje in de Schelde gespoeld is, en medegedreven is. Het onderzoek heeft nu ook aan het licht gebracht, dat do arme kleine de twee laatste dagen vóór de verdwijning niet le elen ge kregen heeft. Het is dus best mogelijk, dat het arme kind van ontbering bezweken is, en men slechts liet lijkje in het water gewor pen heeft. De lijkschouwing zal zulks onge twijfeld opklaren. Voor den Duitschen Rijksdag. Verleden Vrijdag had de rijkskanselier von Belhmann, weinig of liever, niets bijval hij de afgevaardigden, doch Zaterdag veel meer. M. Erzberger van liet Centrum zei dat er in de overeenkomst goed en slecht was, en dat zij in vele kringen groote misnoegd heid had teweeggebracht. De socialist Bebel was hoogst verheugd omdat de rijkskanselier in zulke hevige woordenw isseling is geweest met den leider der behoudsgezinden. M. Bebel protesteert tegen de aanvallen tegen Engeland, dat niets gedaan heeft om zulks te verdienen. Ge moogt afgunstig zijn van Engeland, maar moet het daarvoor piet baton. De sociaal- zullen zij thans beproeven door list binnen het klooster te dringen Helaas moest ik dan u voor mijne oogen onbarmhartig laten vermoorden Arme Rosa, alweer een nieuwe blijk uwer oneindige liefde tot mij Ach mochte Clementia hunne booze ontwerpen ontkomen Ruim een uur nog bleven zij over hunne geliefde dochter en de gebeurtenissen van dien avond kneuvelen. De deur was stevig ver sperd geworden, doch dit ondanks kon Ulrik slechts laat in den nacht Rosa en Kaat er over halen zich ter rust te geven. Keeren wij thans tot Clementia terug. Geen slaap kwam haar verkwikken tijdens dien langen nacht, welke haar eene eeuw toe scheen. Bij het minste geritsel schrikte zij op, en zelfs in hare karnor w aande zij zich niet geheei en al buiten gevaar. Bij het eerste mor- gengrauwen verliet Clementia hare bedstede, en daar zij in het gebed opbeuring hoopte te vinden, begaf zij zich ter kapel, en op den zerk, welke het stoffelijk overschot harer moeder bedekte neerknielende, verhief zij liaar hart tot God en dankte den Almogende haar een uitweg tusschen de rotsen te hebben gebaand. Wanneer haar gebed was geëindigd, verliet zij de bidplaats en ontmoette op den dorpel de abdis. Lief kind, sprak haar deze toe, daar wacht u iemand iii de spreekkamer 'tis Maria, uwe vriendin die vau verlangen brandt u te omhelzen. Ik spoed mij voort. Weldra lag zij in de armen liarer boezem vriendin. Wat ben ik gelukkig u weer te zien, lieve Clementia. Wel bitter heb ik uwe ver dwijning beweend, en had men mij niet weer houden, reeds van gisteren avond ware ik u dernokraten hebben altijd vriendschappe lijke betrekkingen tusschen Duitschland en Engeland voorgestaan. M. De Kiderlen-Waechter erkent eene bijeenkomst te hebben gevraagd met de pangermanislische journalisten, om hen aan le zetten voorzichtig te zijn. Daarna is het debat over dit punt gesloten en eenparig wordt er heslist de overeenkomst en de met hier-overeenkomstige voorstellen naar de kommissie te verzenden. Frankrijk en Spanje De onderhandelingen zullen weldra begin nen tusschen deze twee landen. Het gaat al volop in gang- in de dagbladen. Engeland steund Spanje] Spanje zou in zijne eischen gesteund wor den door Engeland. Dit zou aan Spanje een bovenmatig voordeel kunnen geven. De gemeenteontvanger wordt aangehouden, na geheel de kas verspeeld te hebben Vrijdag namiddag werd het parket van Brussel, door de gemeenteoverheid van Evere verwittigd, dat de ontvanger de kas geplunderd had. De heer onderzoeksrechter De Laruwière, vergezeld door den heer substituut Van Gin- dertaelen en zijn griflier, heer Beco. begaven zich 's avonds voor een onderzoek naar Evere. G. is sinds 14 jaar ontvanger van het weldadigheidsbureel. Men aanzag hem voor een voorbeeldigen ambtenaar. Doch hij was zeer speelziek, op alle koersen trof men aan, maar nooit bestatigde men onregelma tigheden in zijnen dienst. Ten andere, het gemeentebestuur was langs dien kant gerust. ITet had, als waarborg, eene hypotheek van 25,000 frank op de drie eigendommen van G. Over drie maanden diende de schepen van financiën, uil oorzaak van ziekte, zijn ont slag in. Het was F.., die hem verving totdat er een andere schepen benoemd was. Nu, eenige dagen geleden zond het provin ciaal bestuur aan het gemeentebestuur, be langrijke sommen ongeveer 100,000 fr. bestemd om bestatings- en onteigenings- werken te bekostigen. In plaats van deze sommen op de bank te plaatsen, liet G. ze in zijne brandkas liggen. En voortgaande met op de koersen te wedden, putte hij met heide handen van de fortuin, welke hem niet behoorde. In de zitting van den gemeenteraad werd de zaak ontdekt en de ontvanger deed be kentenissen. Een vei slag werd aanstonds aan den pro vincieraad overgemaakt, en ten laatste het parket verwittigd. Door de magistraten ondervraagd, her haalde G. zijne bekentenissen, doch voegde er hij dat de ontvreemde som wel 60,000 fr. zou bedragen. De huiszoeking ten zijnent had geen uilslag-. Een expert-boekhouder zag G. 's hoeken na. De magistraten, alvorens de gemeento te verlaten, leverden een opleidingshevel af, krachtens hetwelk G. in liet gemeentehuis moest overnachten. Dit hevel was maar eene voorzorg men duchtte dat G. in een oogen blik van wanhoop naar zijn leven zou slaan. Zaterdag morgend slapten de magistraten opnieuw in de gemeente af, waar deze zaak algemeen besproken wordt. Het parket verliet de gemeente om 1 ure. Om 3 ure werd G. naar het jusliciepaleis overgebracht, ter beschikking van den heer onderzoeksrechter De Laruwière. G. werd in 't lang- en in 't breed onder vraagd en daarna opgesloten in de gevange nis te Vorst. De expert-boekhouder had Zaterdag avond reeds voor 78,000 fr. verduisteringen vast gesteld. een bezoek komen brengen. Ach zeg mij toch, wie is vermetel genoeg geweest u aan de ^genegenheid uwer zoo voortreffelijke ouders te ontrukken? laat mij vernemen wiengij uwe verlossing te danken hebt Helaas het is eene wel akelige en lange geschiedenis, lispelde de weeze, en andermaal borrelden eenige tranen in hare oogen op. Ik voel mij den moed niet er toe u vandaag mijn schrikkelijk lijden af te malen; later, wanneer de tijd mijne smart eenigszins zal genezen hebben, zal uwe begeerte bevredigen. En eensklaps van onderwerp veranderende: Maar gij, duurbare Maria, vervolgde zij, hebt ge mij niets mede te deelen aangaande Weenen's pracht vertel mij eens uwe reis naar het slot van Hornstald. Ons pleziertochtje is allerbest uitgeval len; ik heb op reis veel vermaak gehad, vooral te Weenen waar mijn vader mij aau zijn door- luchtigo kennissen heeft voorgesteld. Watzijtgij gelukkig eenen zoo liefde vollen vader te bezitten Hij schijnt slechts voor zijne kinderen televen. Ook, hoe teeder beminnen wij hem niet Maar, van mijnen vader gesproken, is het u reeds ter ooro gekomen dat hij thans er aan denkt mij uit te huwelijken Ja, ja, Clementia, mogelijk zal ik eerlang burggravin von Horn stald worden. Burght,gravin von Hornstald Ja wees evenwel zonder kommer het ware niet ganseh onmogelijk dat nauwere banden u aan graaf von Hornstald hechten dan gij zelve het wel schijnt te denken. Zoudt gij wellicht inlichtingen over mijnen persoon hebben ingewonnen Wij hebben ons veel met u bezig gehou den uw portret bevindt zich wezenlijk in de kunstzaal van burchtgraaf Albrecht,gij zijt er Brussel. Dief ontdekt. -In de maand Mei dezes jaars nam de bediende van een wisselagent te Brussel, Gaston D..., de vlucht, met eene som van 50.000 fr. ontsto len aan zijn patroon. Het parket had oen aanhouding,"maandaat tegen den vluchteling uitgevaardigd, maar tot heden was men er niet in geslaagd D..,, aan te houden. Do Parijsche veiligheidspolicie heeft het Brusselsche parket verwittigd dat D..., dia opreis geweest was, zich sedert een paar dagen te parijs ophield. De voormalige pa troon van den oplichter is uitgenoodigd naar Parijs te komen, om zijn ontrouwe bediende te herkennen, waarna lot diens in hechtenis neming kan worden overgegaan. WraaknemingVruchteloos poogde zekere X..., daglooner, Ahrikozeboomstraat, liefdebelrekkingen aan te knoopen met Mej. Z..., Spiegelstraat. Hij besloot zich te wre ken. wachtte het meisje af in de Blaasslraat en bracht haar twee geweldige lioofdstooten toe in het gelaat. Het slachtoffer zakte ineen, erg gekwetst en bloedde fel. De woestaard vertrapte het meisje ongenadig en vluchtte toen voorbijgangers zich de zaak aantrokken. Mej. Z..., werd in een jammerlijken toestand naar het Sl-Pietersgaslhuis geleid en een streng onderzoek ten laste van den plichtig© geopend. Oplichter aangehouden. M. Ertel, officier der rechterlijke afdeeling, en de agen ten Tilmont en Singlé hebben op de Louiza- laan aangehouden, zekeren Moud 58 jaar, zich noemende burgerlijk ingenieur. Reeds sedert de maand Mei jongstleden werd naar dezen persoon gezocht, die belangrijke sommen moet hebben opgelicht door middel van valsche inschrijvingslijsien waarop hij gelden inzamelde, zoogenaamd ten behoeve van een sanatorium in de Noord-Oost wijk van Bnlssel. Noodlottig ongeval. Mevr. Hensens ginglangs de Troonstraat, toen zij op de klamme steenen uitgleed, viel en een been had gebroken. Bovendien werd de weduwe gewond aan het hoofd. Juist reed een tram aan en de ongelukkige, op het spoor geval len, was op het punt te wordon verpletterd, toen een persoon ze kon wegtrekken. Mevr. Hensens werd naar hare woning der Malou- laan gebracht. Het schijnt dat de liefhebbers van goe den koffie in jubeleering zijn, sedert zij de Bilterpeeën der Trappisten Vincart ge bruiken. 1600 D. Jette. Voerman verpletterd. Een voerman, Karei Opdeheek, die moortel aan bracht op de werken van het nieuw telefoon hotel, Jeltesche laan, werd bij het omklin ken zijner kar verpletterd en doodelijk ge wond naar het gasthuis gevoerd. Molenbeek. Werkongeval. Jules Danjou, De Beckerstraat, werd in eene fa briek op den steenweg van Ninove tusschen het raderwerk eener machien gevat. Zijn arm werd geplelterd tot aan den elleboog. In het gasthuis ging men tot de afzetting over. Laken.Tramongeval. Pieler Duvi- vier, Romeinsche steenweg, werd nabij liet gehucht Mulsaert door de elektrische tram omvergeworpen. Men nam hem op met ge broken ribben en rechterarm. SpiegelsKadersVitraux Baguetten Werf, 3Aalst. Stoomfabriek in Gent Belcele-Waas. Pensjager aangehou den. De gendarmen van St-Nikolaas sva- ren Zaterdag nacht op ronde te Belcele, wijk Gouden Leeuw. Zij bevonden zich opeens tegenover een pensjager niet lichtbak. Niet zonder moeite konden zij hem aanhouden. Het was zekere J. P.... wonende te Belcele. Hij had reeds zes wilde konijntjes in zijn bezit. afgebeeld in kloostergewaad, ofschoon gij nochtans nog geen,deel maakt der geestelijke gemeente van Sint-l rsula. Spot maar niet. Maria, wat ik nog niet ben, kan ik worden. O wat dit betreft, neen, hoort ge riep freule von Fortling levendig uit. Ik herinner u aan de belofte welke gij weleer in name onzer vriendschap afiegdet. Doch hernemen wij ons verhaal. De burggraaf verzekerde ons dat dit doek het beeld weergaf zijner nicht Angelina, die eenen geheimzinnigen dood was gestorven. Zijner nicht Angelina kreet Clementia gansch ontsteld zij was... Het meisje brak plotseliDg hare rede af. Ik wist wel dat ik uw vertrouwen niet ten volle bezat, sprak hare vriendin op zacht verwijtenden toon en terwijl een lichte blos hare wangen kleurde. Helaas zuchtte het weesmeisje, een streng bevel dwingt mij tot zwijgen. Gij zijt dus inderdaad liet kind van Rosa Ulrik niet Het grieft mij u mijn hart niet vrij to mogen openen ik verhoop nochtans dat gij de beweegredeneikrwelke mij eene zoo onge- meene bescheidenheid opleggen naar waarde zult weten te schatten. Kunt gij er aan twijfelen, antwoordde Maria haar in hare armen sluitende. Nu wij weer met elkander verzoend zijn, vervolgde zij lachende, zal ik liet maar wagen u voor eenige dagen op het kasteel uit te noodigen. Wordt voortgezet,

De Volksstem | 1911 | | pagina 2