Uit Roup terug DE ÖKÏÏEKENDE WEES De moord vau Weslrem De stoutmoedige aanranding NIEUWSBERICHTEN. BLOEDIGE KERMIS v FRANKRIJK PORTUGAL SPANJE ENGELAND JAPAN CHINA MAROKKO BAVIERE Braiiiaiiscii voorval ie Oe Piiifs te Wetteren De geheimzinnige misdaad van Vorst. 't Wit Stoopke van Jacques Neefs VIER DOODEN. Te Dudelange (G. H. Luxemburg), werd deze week een patroonfeest gevierd. Natuur lijk werd er niet gewerkt en dien dag werd lo baat genomen voor drinkpartijen. 's Avonds kregen twee mijnwerkers Frans Thorn, 18 jaar oud, en Pieter Hardt, 29 jaar oud, twist met een Italiaan, Giovanni Palombo. Eensklaps haalde deze een dolk te voorschijn en plofte hem zijne tegenstre vers in het lijf. Thorn bleef op den slag dood en zijn gezel bezweek eenige oogenblikken later. De moordenaar werd aangehouden. Den volgenden nacht ontstond een ge vecht in eene danszaal. Nadat zij in de zaal zelf alles verbrijzeld hadden, werden de vech ters buiten gedreven en in de duisternis werd bet gevecht voortgezot. Een der vechters, Emiel Hippert, zakte schielijk ten gronde, om niet meer op te slaan. Ilij had een dolksteek in het hart ge- krogen en bleef op den slag dood. Weinige oogenblikken later, plofte de ge zel van Hippert, zekeren Nicolas Bodry, ook loodzwaar ten gronde. De jongeling had niet min dan zeven gevaarlijke dolksteken in de borst bekomen en moest stervend naar het gasthuis gedragen worden. De gendarmen konden er slechts met de grootste moeite in gelukken, do vechters te scheiden. De gebroeders Willem en Jan Zuang op wien zware vermoedens wegen, zijn aange houden. Eenige belangwekkende berichten De Kongoboot Bruxellcsville» is Woens- drg namiddag, om 2 ure, te Antwerpen aan gekomen. Aan boord waren 70 passagiers, men had eene bijzonder belangrijk© lading van ivoor en caoulchou. Tusscheu 'de passa giers bevonden zich do EE. PP. Guveliers en de Broeder Gregorius, der Redemptoris ten. lieer Borius, commissaris-generaal aan hel Ministerie van Coloniën, en heer Diedc- rich. Koloniaal raadslid. Do missionariseen Redemptoristen komen van Leopoldvillo (Sonamba), waar de toe stand onder oogpunt van godsdienst zeer bloeiend is. Heer Diederich keert terug uit Maynmbó, waar hij gelukkig was vast te stellen dat de beplantingen van cacao, door hem in Belgisch Kongo Ingevoerd en die in het begin niet genoeg afwierpen, thans de beste hoop opleveren. Op dc oevers van den stroom, schijnt het, o. a. teBoma. Ie Leopoldville, te Arazza- villo en ook in den beneden Oubanghi 'heb ben de oorlogsgeruchlon tusschen Frankrijk en Duilschland diepo ontroering verwekt bet nieuws dat de Marokkaanse!)© kwestie opgelost was, lijding enkel gekend door de passagiers lo Dakar, is met vreugde begroet, menig glas is op dezo gebeurtenis geledigd. To Mahagi, in den Iloogen Ituri,hebben de Walendus, die in opstand waren gekomen, eene handelszending overvallen en eenige personen gedood eeno militaire expeditie heeft gauw de streek tot kalmte gebracht. liet gerecht stelt thans talrijke onderzoe ken in Congo in. Twaalf blanken zijn in het gevang van Boma opgesloten, waaronder heer Arnold, die altijd ziekelijk is, en drie blanken in het gevang van Stanleyville. In don opstand der Pahouins, in Fransch Congo, hij M'Kala, hebben een luitenant en 80 schutters een slag geleverd met 800 in boorlingen. Dc F ra n schép hebben dertig ge- kwelslon gehad, waaronder de leider van de expeditie. Do dokter, majoor Bernard heeft de groep terug naar Brazzaville gebracht. Een passagier, heer Sapin, handelsagent, 3Ge Vervolg. Burchtgraaf von Ilornstald was van Fort- ling afgereisd, in gezelschap van Crsinar, die naar Wcencn vertrok, terwijl Albrecht naar zijn slot wederkeerde, om bepaaldelijk zijn huwelijk met dc zuster zijns'boezernsvriends tc regelen. I>e jonkman zou eene maand later met den graaf, zijnen vader terugkon en om het huwelijksverdrag te onderteekenen. Wanneer dementia op de burcht aankwam werpen reeds toebereidselen gemaakt tot die indrukwekkende plechtigheid, tot welke de gansche adel der streek was genoodigd ge worden. Niet zonder een hevige ontroering zag liet meisje die plaatsen weer, waar zij voorheen zulke onschuldige vermaken had genoten. Leunende op den arm van Maria, slenterde zij keuvelend door de lanen en lust- bosclijcs van den slottuin. Deze vertrouwe lijke gesprekken namen allengs do jammer lijke indrukken weg die het roovershol uit het woud e_ dementia's gemoed hadden na gelaten. De kiesche voorkomendheden van burcht heer von Fortling en de betuigingen van ge negenheid barer vriendin oefenden op demen tia den voordesligsten invloed uit. Nauwelijks was eene maand verloopen of een zoete lach speelde weer bestendig om haren mond de tint des gcluks en der levensvreugd verving ©p haar spiegelrein wezen de uitdrukking van naargeestigheid n angst welke do vrees van andermaal in handen der roovers te vallen er over had gespreid. Rosa en 1 "1 rik brachten haar veeltijds op 't slot een bezoek dewijl de is ziek tci*?? gekeerd, met groote moeite slapte hij aan w«L De commandant Wilveid, afgevaardigd door het Aquarium van Brussel. \^as aan boord geslapt om twe© visschen to ontvangen, in Congo verkregen, ook ©enige andere vis schen, bekomen te Banana. Hij heeft onder andere een bokaal medegenomen, waarin een zeer zeldzame visch lag te zwemmen. Gisteren namiddag rond 3 ure is het par ket van Dendermonde, vergezeld van twee welsgeneesheeren te Weiteren afgestapt, en heeft zich naar het hospitaal aldaar hegeven, ten einde over te gaan tot de lijkschouwing van Ilené Van Langenliove, het slachtoffer der vreeselijke moord. Daaruit blijkt dat de doodelijke steek met woest geweld werd toegebracht en deze gansch den huik heeft opengelegd zoodat men niet verstaat hoe de ongelukkige jonge ling nog zoolang in het leven is kunnen blij ven. De steek was minstens 20 centimeters diep en was toegebracht met een overgroole ring-poignard. De dader heeft thans maar helaas te laat groot spijt over zijne schrikkelijke daad en doelin-het gevang niets dan weenen. Dwingelandij. In hot schoone land der vrijheid gaat het goed. Minister Gaillnux heeft een omzend brief naar den prefekt van Cher gezonden, oih' oVeral huiszoekingen te doen hij de we reldlijke kloosterlingen. De policiemoet on derzoeken waar zij wonen, welk leven zij slijten enz. Die menschen mogen nu allengs hun pap nog niet koken, zooals zij hel. goed vinden. Hel slecht volk is in Frankrijk alles toegelaten, maar deftige lieden niet. In ons België droomen liberalen en socialisten zulk stelsel ook hier in te voeren en om die ha- lelijke goddeloozen dit te laten uitvoeren, daarom stemmen de Daensisten, de kristenc Daensislen, dc beste onder de allerbesten der kristenen, daarom stemmen die voorde goddclooze partijen, orn alloo den godsdienst op zjjn beste te dienen Hoe is het toch mogelijk zoo schijnheilig te zijn Tegen-revoiutie te Porto. Daar Het gerucht was verspreid geworden dat te Porto eene legen-revolutie moest uit breken, zoo had de regeering het noodig ge oordeeld soldaten naar l^orto te zenden. Van de tegen-revolutie is nog niet gehoord. Overwinning der koningsgezinden In de laatste gemeenlekiezingen hebben de monarchisten een groptcn zegepraal be haald op de republikeinen. Er zijn nu 2t)87 koningsgezinde gemeenteraadsleden en 414 republikeinschgezinden. De groote zegepraal der Spaanscho koningsgezinden is aan cenc dubbele oorzaak toe te schrijven. 1" De monarchisten waren met do kiezing goed vereenigd. 2° De republikeinen lagen overhoop. De groep Pablo Iglesias was in hevige ruzie, en is het nog, met den groep Lerroux. Unionistische overwinning. Te Oldham hebben in eene gedeeltelijke kiezing, de unionisten de liberalen geklopt. Het is een goed nieuws bij de aanstelling van hun nieuwen leider Bonar Law. Niet tusschen. In het Russisch-Perzisch conflikt zal Enge land niet tussehenkomen, hoewel het met spijt zou zien dat er slechte betrekkingen kwamen tusschen die twee landen. weeze, nog immer' voor dc baanstroopers be ducht, het niet wagon dorst naar do hut over to komen. Sinds Leonora hun was weerge geven, koesterden zg nog slechts eenen wensch, namelijk dat hunne pleegdochter aldra minnende bloedverwanten mocht terug vinden in wier'midden zij genoeglijke dagen zou slijten. De Hemel zal voor onze smeekgebeden niet doof blijven, sprak de gewezen krijger. Hij die onze dochter als eeno boetvaardige Magdalena in liet klooster voerde, zal demen tia eveneens, ik twijfel niet er aan, in de armen van duurbare magen leiden. L lrik vleidde zich met deze en dergelijke hoopvolle gepeinzen zijne wakkere weder helft deelde in zijne verwachting, en zoo vaak hield zij haren geest met die opbeurende denk beelden bezig dat zij ten laatste bare wenschen wel voor wezenlijkheden hadden gehouden dan waande zij dementia reeds tot eeno rijke edMvrouw verheven die het geluk harer laten uitmaakte. Het was op eenen helderen Julidagals eene schijf van gloeiend metaal brandde de zon aan den donkerblauwen hemel en hinderde niet weinig de heide vriendinnen die. door het heerlijke weder verlokt, in het park ter wan deling waren uitgetogen. Wat eene ondraaglijke hitte, zei demen tia beken, Maria, dat uwe lust tot wandelen ons wat duur te staan komt. Zoeken wij do lommer op, want ik smacht schier... Fluks zullen wij het gebosch hebben be reikt. Zij sloegen nu een pad in dat door eene bos'hagr- kr mkoMe, wier wijdgetakte boomen als eenen scherm over den weg waren uitge spreid. Reeds in eene maand verstreken sinds De algemeen© werkstaking. Bij de mijnwerkers» is men aan 't onder zoeken of het niet nob dig zou zijn de alge meen© werkstaking uit te roepen tegen Kei 59 njis. Ministerieële crisis. De minister van Zeewezen is gedwongen geworden te demissionneeren. De minister van geldwezen weigerde de uitgaven te doen voor de voorgestelde vermeerdering der vloot. Mandchurië roept zijn zelfstandig bestaan uit. Mandchurië heeft den 14° dezer te Mouk- den zijn zelfstandig beslaan uilgeroepen. Lian-Tsi-Tchoung is fë Moukden aangeko men. De afgevaardigden van de grondwette lijke partij beraadslagen onder zijn beleid zij zoeken naar de noodige maatregelen om de revolutie te keer te gaan zonder bloed vergieten, en voor liet herstellen van de dynastie. Hier denkt men dal Lian-Tsi- Tchoung weldra aap 't hoofd van de re- gojring zal staan en Yuang-Shi-Kaï zal ver vangen. De anarchie. De revolutionnaire krachten spatten uit een, de provinciën, de groote steden zelfs, allen willen vrij zijn en roepen hun zelfstan dig bestuur uit. In sommige streken zijn duizenden baanstroopers vereenigd, die den schrik verspreiden onder de bevolking. De Chineesche keizer en de regent op de vlucht. Andermaal bericht een telegram uit St.-Petersburg dat de jonge Chineesche kei zer en de regent uit Peking gevlucht zijn naar Mandchurië. Zijn ze hier niet vci.. j. dan zullen zij zich onder de bescherming stel len van Rusland. Eene vlcot zich overgegeven. Uit Han Keou kwam de lijding dat de vloot van admiraal Sa-llah, door gebrek aan kolen, gedwongen is geworden zich aan de revolutionnairen over te geven. To Peking wil men aan dit bericht geen geloof hechten. weinig nieuws. Uit Marokko weinig nieuws, tenzij dat te St.-Jan-ter-Mijnen eene Spaansche patroelje is aangevallen geworden door do inhoorlin- gei:Een Spanjaard wgrd gekwetst. Kamerontbinding. Het is door de schuld van minister Frauen- dorlt'er dat er ontbinding is gekomen. M. Frauendorffer had liet centrum aangevallen, dat juist in de Bavcrische Kamer do sterkste pari ij is. Dezo weigerde nog in betrekking te komen met minister Frauendorffer, en zoo ontstond de ontbinding, daar gansch het kabinet zich solidair had verklaard met Frauendorffer. Dezer dagen rond 8 1/2 ure, 's avonds ont stond er eene korte ^woordenwisseling tus schen twee verbruikers, in do herberg van de wed. Dhondt. lo De Pinle. Alfons Wil rote, 32;jaar, een der krakeel- ders, was min of meer jaloersch van Gust. Lamont, candidaat-facteur, en bedreigde doze. De twist liep op, en Lamont ijlde naar zijn ouderlijk huis. dal slechts op een twin tigtal meiers voorhij het huis van Wilrote gelegen is. Lamont, bevreesd voor eene 'verraderlij ken aanval, sprong binnen de haag, welke zijn ouders Luis omringt, achtervolgd uoor Wilrote. Deze laatste was hem op dit oogen- blik op de hielen, en Lamont, bevreesd voor de aanranding, sloeg niet een pennemes al over de haag naar Wilrote. Deze werd aan mijn broeder met den-burchtgraaf is vertrok ken en nog heb ik geen letter schrifts van hunne hand ontvangen, murmelde Maria. Gij moet met mij toestemmen dat het al heel fraai van hunnentwege gehandeld is. Mogelijk denken die hoeren hier eerlang terug te zijn Ja. maar bij limine tehuiskomst zullen zij mij echter rekenschap te geven bobben over deze hunne ongeoorloofde handelwijze. Hoort ge rnurmeldo het weesmeisje, eensklaps luisterend stil houdende. Een klagend geluid drong tot haar door. Spoed u, dementia, een ongelukkige vergt w ellicht onze hulp kreet Maria. Kn hare gezellin bij do hand vattend trok zij haar met zich mede naar een bosch je liazel- struiken dat zij met vluggen tred doorliepen. Daar zij zich een van traliën voorzienen uitkijk in de oniheiningsmuur bereikten, trof een pijnlijk gekreun duidelijker hun gehoor een onwillekeurige vrees beving hen, edoch hun nen moed verzamelende naderden zij tot een tuindeurtje en schoven den grendel er van weg. Weldra bevonden zij zich in het vlakke veld. Wij zullen ons misschien onze onvoor zichtigheid berouwen» lispelde dementia die weer aan het rooversliol dacht. Met meer kracht weergalmde nu het hulp geroep het was licht aan de stem te merken dat het eene vrouw was welke hun medelijden inriep. De weeklachten stegen uit gindsch hak- boschje op, hijgde Maria. Terzelfder tijde kwam een jonge bedelares hen jammerend te geftioed gestoven. llclp help in 's Hemels naam galmde zij weehend, mijn grijze vader komt eenen gevaarlijken val te doen hij gaat sterven den hals getroffen, .plofte loodzwaar ten gronde er; gaf den geest. Het pennemés was juist op den slagader .terecht gekomen. Alfons Wilrote was wagenmaker, onge huwd, en woonde met zijne ouders in de Pinslraat. De dader, Gustaaf Lamont, is 31 jaar oud, candidaat-facteur, wonende hij zijne moeder- weduwe. Zijn gedrag was onberispelijk, en hij w erd door elkeen gewaardeerd. De inwo ners betreuren allen dit noodlottig voorval. Het parket is ter plaats afgestapt en heeft een onderzoek gedaan. Het parket heeft ter gelegenheid zijner afslapping alhier, voor de lijkschouwing van den vermoorde van Westrem, een bezoek gebracht op de plaats waar de stoutmoedige aanranding, gevolgd van gekkliefstal, heeft plaats gehad. Niet de minste ernstige inlichting werd ingewonnen, doch, naar wij vernemen zou de aangehoudene, niettegenstaande de be schuldiging van den aangerande niet zoo plichlig zijn en men zeer zware vermoedens hebben op een ander persoon van Overbeke. Het onderzoek wordt in het geheim met de meeste omzichtigheid gedaan en men mag zich in liet kort aan nieuwe aanhoudingen verwachten. Aanhoudingsmandaat bekrachtigd. Woensdag verschenen voor de raadskamer der rechtbank van Brussel, mad'. Agneessens en M. Karei Van Eecklioudt, beticht van de geheimzinnige misdaad der Kersbeecklei, te Vorst. De raadskamer heeft opnieuw hel aanhoudingsmandaat ten hunnen lasle afge leverd, voor eene maand bekrachtigd. De familie van M. Agneessens heeft Woensdag aan den voorzitter der rechtbank van Brussel de toelating gevraagd, om de fortuin van den vermoorden rentenier, die ongeveer 250,000 fr. bedraagt, onder beslag te doen leggen. Brussel. Bij de koffiehuisbedienden. Dinsdag avond hebben do kellners alweer eeno helooging gehouden togen deplaatsing- bureelen. Hoewel zoo woelig niet als Maan dag, was de policie weer.le been. Vóór verscheidene herbergen, door plaat- sers gehouden, werd gescherminkeld. In de Greepstraat moest de policie over gaan tot de aanhouding van een betoöger, die het wat te bont aan boord legde. Rond 10 ure werden in de Ruiterstraat vier betoo- gers en eene herbergmeid aangehouden en naar het policiekautoor der de Lignestraat geleid. In hun lokaal der Greepstraat belegden de kellners en kellnerinnen eene meeling, waarop fel gedonderd werd tegen de piaat- singhureelen en hij middel van eene doods kist do begrafenis dezer instellingen werd verbeeld. De avond ging dan verder kalm voorbij en or hadden gecne andere incidenten plaats. Een pijpendicf. Een pijpenfabrikant uit de Artoisstraat. bemerkte sedert eenigen tijd dat hij bestolen werd. De policie werd verwittigd en deze had weldra den dief, een dienstknecht van den fabrikant, ontdekt. Deze stal pijpen, die eene waarde hadden van 15 tot 20 frank en verkocht ze aan een verheler te Vilvoorde. Dief en vcrheler zul len heiden w orden vervolgd. En hoe kwam dit ongeval hem over 1 Helaasmevrouw, naar het gehucht terugkeerende, naderden wij tot ons ongeluk te dicht bij het hakhout; de arme ouderling struikelde over een boomwortel en plofte, als als een steen zoo zwaar, ten gronde... ik'had schoon hem te roepen, hij bleef doof voor mijne stem Ontstel u niet zoo zeer, sprak Clementia troostend, de goede God zal uw vador wel ge nezen. Doch, w aar ligt hij gevallen Vlak hierbij, gaf zij ten antwoord, en door Maria en Clemen tia gevolgd liep zij het struikgewas in. Ter nauwevnood konden zij een twintigtal passen ver door liet bout zijn gedrongen, of eensklaps rezen twee roovers voor lien op. Rasser dan een weerlicht grepen zij Maria aan en bonden haar stevig aan eenen boom vast vervolgens bare gezellin op een vurig ros hijsehendo, rende een der baanstroopers er mede in gestrekten draf op liet woud aan, ter- w ijl zijn makker aan de kleino bedelares bet loon harer verfoeilijke daad uitbetaalde. De booswicht volgde eenen afgelegen weg, wrelke langs do hoogstaltigo notelaarsboschjes liep. Do bezwijmde maagd hinderdegrootelijks zijne bewegingen en vertraagde derhalvo zijnen loop. Hare oogen heropenende staarde zij met schrik op de w oeste gelaatstrekken van haren schaker; een zenuwschok doorliep liaro leden. Noodlottig medelijden morde zij... O mijn God, geef mij den moed met gelatenhoid bet akelig lot te dragen dat mij te wachten staat?.. Maria ongelukkige vriendin! Ach! wat een afschuwelijken strik heeft men ons gespannen liet paard voerde hen intusschen in snellen rit naar liet rooversholalleen eene weinig uitgestrekte weide scheid© hen nog van het Brand. Dinsdagavond brak brand uit ten huize van den heenhouwer Van der Smissen, Véronèseslraat, 9. Deze brand, ver zaakt door kortsluiting-, begon op het gelijk vloers. Weldra waren de pompiers der 5* afdeeling ter plaats, die na een half uur het vuur meester waren. Da aangericht© schad© is vrij belangrijk. In vrijheid. De dienstmeid van den heer Hendrikx, bestuurder van den Konink lijken Vlaamschen Schouwburg, te Brussel, Virginie Gdie ter beschikking van het parket was gevangen gezet, wegens de po ging tot diefte ton nadeele van haren patroon, is door den heer onderzoeksrechter Gilson, langdurig in verhoor genomen. Na deze ondervraging is het meisje weder in vrijheid gesteld. Aanhouding in eenen kelder. Dijns- dag avond werd een dief ontdekt, in den kelder eener varkensbeenhouwerij der Aug. Orlsstraat. Men leverde hem over in handen der policie. Het was een 25jarige Zwitser sedert eenige dagen le Brussel verblijvend en zonder middelen van bestaan. Hij werd opgesloten. AanhoudingWoensdag morgend, werd in de Koolstraat, een Franschman aan gehouden, die in zijn vaderland tot twee jaar gevang veroordeeld was, wegens mis bruik van verlromven. 'De kerel bevond zich slechts sinds twee dagen te Brussel. Hij zal uitgeleverd worden. Het schijnt dat een fraaie chromo nu de pakken van een kilo Bitterpeeën der «Trappisten» Vincart, vergezelt. 1500 G. Schaarbeek. Door een. os gesloolen. Woensdag morgend, rondS ure, bracht Ach. Devrayt, van Vilvoorde, een os naar het slachthuis van Schaarbeek, toen het dier, nabij de Van Praetbrug, eensklaps zijn ge leider een boomsloot in den onderhuik toe bracht. Ernstig gekwetst werd de man opgenomen en moest naar het gasthuis overgebracht worden. Werkongeval. De schildersgast Ver- goto, wonende Weidenstraat, is Woensdag morgend, werkzaam zijnde in een huis der Brabantslraat, van eene ladder op de koer gevallen. De man brak een been en een arm en bekwam een zware hoofdwonde. Hij is in bedenkelijken toestand naar het gasthuis ge voerd. Sint-Gillis. Brand hij een drogist. Dinsdag nacht, brak brand uit in den winkel van Jan Jansen, drogist, Bernardstraat. Dadelijk werd de brandweer verwittigd die toesnelde.De bewoners van het huis kon den zich redden. Na drie kwaart uurs wer- kens was de brand gebluscht. De schade be draagt G000 frank. Do voordeeligste conditiën voor ellegoed- winkels zijn bij Van den Bsrgh-Jouret, Korte Zoutstraat, 41, Aalst. Leuven. Doodelijk ongeluk.Dinsdag avond ging de kleineDevos van aan de Thjen- rchepoort met eenige makkers naar huis. In de Tliienschesiraat hieven zij samen spelen aan de zware buizen dienende als palen voor het leggen der draden van den elektriekon tram. Een der huizen werd door do jongens voortgerold met het ongelukkig gevolg dat do kleine Devos er onder schoof cn de tweo beenen ijselijk verpletterd werd. Men droeg het slachtoffer in de apotheek Rosseeuw, waar het de eersto geneeskundige zorgen ontving hij werd vervolgens naar zijn© w oning overgebracht. De toestand van den armen jongen is zeer bedenkelijk. St-Jans-Molenbeek. Overreden. Woensdag morgond is do voerman Verhae- ghen, w onende Biljartslraat,op de Juhileuin- laan van zijn wagen gevallen en er door overreden. Do arme man werd opgenomen met gebroken linkerbeen en ingedrukte rib ben. Verhaegen is naar het gasthuis ver voerd. is hel eenige echte Vieux Syslême. woud. Binnen weinige stonden zou zij redde loos verloren zijn, wanneer eensklaps, geluk ten einde de vlakte eener schaar ruiters kwam opdagen. Bij dit zicht spoordo de baanstroo- per, die liefst hunne ontmoeting had ver meden, zijn ros aan om spoediger het woud te bereiken, doch Clementia gunde hem or den tijd niet toe. Zich de ontsteltenis van haren schaker ten nutte makende, verzamelde zij al hare krach ten. rukte zich door eeno plotselinge bewreging uit zijne handen los, liet zich tevens van het paard glijden en zette het op een loopen de ruiters te gemoet, die intusschen de hulpkre ten der maagd vernomen hebbende, hunne paarden in vollen galop hadden gebracht. De s'raikroover waagde het niet af le stijgen, ten einde de jonge dochter na to zetten hij dacht het geraadzamer in allerijl de wijk in het woud te nemen en naar zijn hatelijk verblijf te vlieden. Vooraan die ruiterschaar stond een man met deftig voorkomen en van reeds rijpen leeftijd. Burggraaf von Hornstald reeds aan zijne zijde deze erkende dadelijk in de vluchtelinge Maria's vriendin en snelde haar te gemoet. Redt mijgilde Clementia. En door vermoeienis en aandoening over mand zeeg zij in onmacht neder. De wezenstrekkon dor juffer komen mij niet vreemd voor, mijn zoon, mompelde de oudste ruiter; de uitdrukking van haar ge laat... Is dezelfde als dezo welke op het geheim zinnig portret wordt waargenomen, voegde Albrecht levendig or bij. Inderdaad zei graaf von Hornstald, daar Clementia weer bijkwam het schijnt mij toé alsof ik voor mijne oogen het beeld zag... Wordt voortgezet.

De Volksstem | 1911 | | pagina 2