BUITENLAND. DE ONBEKENDE WEES C@ moord op eene rentenierster NIEUWSBERICHTEN. Een drama in zee Vreeselijk drama te Weeneu te Güiignies-Cliaiissée Laffe wraakneming te Wemntel De Kempenaar lK?st9 Zoo, Zoo I en gansch't katholiek ministe rie is democraat, goede democraten maar die menschen hebben daar geen ver stand van zij werken icaarlijk voor 't volk, .niet door woorden en beloften, maar door feilen en toch zegt de Volkswil zulke democraten zijn de goede niet ik, zegt P. Daens, ben de eenige ware, de eenige echte menschen, voor 't geloof zal ik zorgen, want ik alleen ben er de man voor. Zoo spraken ook de Farizeêrs, ten tijde van Ons Heer De daensisten spreken toch zoo geern van Ons Heer. De Fari zeêrs, menschen, waren de groote vijanden van den christen godsdienst. Want zij wisten hel heter, de Zaligmaker kende er niets van. Zj onderhielden den Sabbatze vastten ze deden boetvaardigheid niemand on derhield de Wet zooals zij. Wacht er u van, zei Ons lieer tegen de Joden van dien tijd en tegen Zijne Apostelon, want 't zijn wit gekalkte graven, schoon van buitenen die ran binnen niets dan vuil bevat/en't zijn huichelaars, die onder den dekmantel van de goede, de alleen goede, de menigte trach ten te bedriegen en te misleiden. Vlucht ze gelijk de pest. En zij,ze vroegen zij uitleg van Ons Heer, waarom de Apostelen mochten korenaren plukken op den Sabbat, en waarom Hij, de Meester, mocht eten met de zondaars, en waarom Hij mocht de kranken en zieken ge nezen op tien Sabbat In een woordniets wasgoed hij den Zaligmaker ging Hij om met armen en zieken't was mis ging Hij bij rijken, 't was ook mis. En waarom? waarom Wel omdat liet Phanzeërs wa ren Ta. ja, menschen, Ons Heer moest weg, daar was niets aan te doen, IIij stond hun in den weg en alle manieren waren goed om hun plan Ie doen lukken. Zij loopen hij 't volk en hitsen hel op. Op hoeken en kanten, op straten en wegen, overal weten zij den eenen of den anderen te vinden en op te maken overal vinden zij de gelegenheid met hunne venijnige long het venijn in de herten der eenvoudige lieden neer te loggen. En toch nog, huichelen zij. Meestér, zeggen ze, wij weten dat Gij alles weet, wal moeten wij doen om het eeuwig leven te hebben Rabbi, Gij alleen zijt God. de Almachtige. Maar ondertusschen, smeden zij wapens tegen Hem en trachten Hem in hunne netten te vangen. Zij spannen zij ook aan met slechten, onge- loovigen: maar zij doelen toch hunne ziens wijze niet zij zullen de wet doen eerbie digen. want zij alleen zijn er bekwaam toe daarbij ge ziet het wel, z'en durven zelfs in thuis van Pilatus niet gaan om Jesus te be schuldigen, zoo- heilig zijn zij maar den Godmensch valschelijk beschuldigen,zijne weldaden beknibbelen zijne eer bezwadde ren llem doen sterven zijne leering uilroeien zijne discipelen vervolgen dat alles, ja want dat strijdt tegen hunnen hoogmoed, en Jesus leer verwijt hun het slecht leven en zegt hun diit zij op een dwaalspoor zijn. Maar, Ons Heer, heeft ook die Farizeêrs willen hekeeren, Zeker Ja, dat wel'; maai' Hijgelukle er met in. Slechte menschen zondaars ongeloovigen kon hij tot zich trokken, die menschen waren van goe den wil en zagen hunne dwaling in maar Farizeêrs daar was niets aan Ie doen. Zo waren te halsstarrig te koppig te hoo- vaardig en daarbij zij wisten hel veel heler dan Ons lieer zelf't ging zoo ver, dat zij den Zaligmaker zelf tot hunne leering zouden willen bekceron hebben. Daar is nog zoo 'nen soort van menschen. die in alle punten zoo goed op die Farizeêrs trekken eenigen zijn misschien nog in 't goed geloof anderen, kopstukken weten waaraan en waarom. Ze hekeeren misschien doch,zij zijn zoo hardnekkig Maar anderen vrijwaren van 't bederf der bedt te gelijke woorden en valschen schijn daarom mceslschrijven wij, NOG. 37® Vervolg. Albrecht die was afgestegen, hielp demen tia nu op zijn paard, en vervolgens het dier bij de teugels grijpend, meende hij het aan de lïand Ie mennen, toen eensklaps liet geschal van oenen horen in liet woud weergalmde. De rooversw ij zijn verloren!... kreet Glementia verschrikt. Vrees niet, mejuffer, sprak l'rsmar's vriend geruststellend, ik zal u verdedigen... De schelmen zaten hen werkelijk op de hielen de graaf bevroedde aldra dat het hier onvennijdlijk tot een treffen zou komen, en derhalve stelde hg spoedig zijne mannen in slagorde en hield zich strijdvaardig. Het hart beeft mij in den boezem... O, mijn God red ons uit dit dreigend gevaar murmelde Glementia, die ouder de hoede van Albrecht, achteraan de ruiters, welke haar tot een levende borstweer verstrekten, had plaats genomen. De movers plotseling uit het woud te voor schijn komende, vielen met onstuimig geweld op de ruiterschaar aan. Hun hoofdman stond aan de spits. Met den degen in de vuist storm de hij op Albrecht los, welke den slag met evenveel moed als handigheid afkeerde. Graaf von Ilornstald, zyn zoon met eenen.zoo ge- duchten vijand handgemeen ziende, snelde hem ter hulp. Zoodra hij in het bemik van den schurk was, plofte hij hem zijn zwaard in de borst. Ter zelfder tijd bi acht een der movers, die zijnen aanvoerder kwam bijgesprongen den graaf eenen zoo gevaarlijken steek toe, dat deze achterover van zijn ros tuimelde. Nu Een persoon over boord gesprongen Een telegram uit Kales meldt, dat M. Edgard William Mix, de overwinnaar van den Gordon-Bennelt-bekor der luchtvaart, zich gezelfmoord heeft. M. Mix keerde naar Londen terug en had plaats genomen aan boord van een paketboot der lijn Kales-Dover. Ongeveer half weegs, ontdeed hij zich eensklaps van zijne overjas en sprong over de borstwering. Onmiddelijk werd er gestopt en men zette eene boot uit, om hem op te zoeken, doch de man was reeds in de golven verdwenen. In den zak van zijn overjas, vond men drie brieven. In een der brieven, aan den kapitein van den paketboot gericht, verklaarde M. Mix dat hij zich zelfmoordde, omdat hij vreesde zinneloos te zullen worden. M. Mix, een schatrijk Amerikaan, kwam naar Engeland om er met eene automobie- lenfabriek eene overeenkomst te teekenen, welke hem de vertegenwoordiging van het mark in Amerika zou toestaan. Zijne vrienden schrijven de zelfmoord toe, aan eene vlaag van zinsverbijstering, ten gevolge van het onophoudend werken. DU ITSCH LAN D Keizer Wilhelm ongesteld De Duilsche keizer is ongesteld en heeft zijne bezoeken uitgesteld. Tweede zegepraal der katholieken te Keulen Over drie weken heeft de 3e klas eene schitterende overwinning gegeven aan de kalholic-ken. Nu moest de tweede klas stem men. De katholieken hebben 9400 stemmen behaald, de liberalen 4,100. De gemeente raad van Keulen zal nu beslaan uit 39 katho lieken en 19 liberalen. Zie zoo, Vlaamsche kiezer, zoo verre moeten wij het ook bren gen. De katholieken haas tot zelfs in de groote sleden. RUSLAND. Tegen Perzië Rusland heeft een ultimatum gezonden aan Per/ië. Als Perzië niet antwoordt, zal de Rus hem lol orde brengen met een troep soldaten te sturen. SPANJE Neerlaag der Republikeinen Lerroux schrijft in de Radical Het zou belachelijk zijn moesten wij de verplet tering der republikeinen ontkennen. De schuld volgens hem. is aan de stakingen in gericht door do anarchisten. ENGELAND Aan de spoorwegwerklieden De maatschappijen zijn aan 't zoeken om het loon der spoorwegbedienden te verhoo- gen, om alzoo de algemeene staking tekeer te gaan. PORTUGAL Overwinning van Costa Drie partijgangers' van Cosla zijn in het nieuw kabinet, zoodat de godsdienstvervol ging in Portugal met kracht zal worden doorgedreven. AMERIKA De toekomstige kardinalen naar Rome Den 14 dezer had in de St Patricekerk eene groote plechtigheid plaats ter eere van de nieuwe kardinalen. Na den dienst gingen de toekomstige kardinalen naar de haven. Onderweg stonden duizenden en duizenden om de kerkvoogden toe te juichen. Zij zijn daarna op de Prineesse Cécile ingescheept en naar Europa vertrokken, om er tot kardi naal te worden gevormd. CHINA Oproep aan de Mogendheden Out-Fu-Fun, de minister van Buitenland- sehe in de voorloopige republiek, en Orient- was de strijd eensklaps ten einde, en terwijl de aanvallers het bloedige lichaam van hunnen hoofdman optilden en er mede het boseh in- vloden, omringden Albrecht en de lieden van zijn gevolg den zwaar gewonden graaf wien zij alle mogelijke zorgen toedienden. Na vele pogingen slaagden zij eindelijk er in het bloed dat overvloedig uit de wonde gutste,te stelpen; men logde hem toen voorzichtig op eene in der haast uit boomtakken vervaardigde draag baar neer en de droeve stoet zette zich traag zaam in beweging naar het Sint-Frsula-sticht wier torens in het verschiet tussclien het ge boomte zichtbaar waren. Zoo zeer was Clemetia tot alsdan door den schrik ontsteld gebleven dat het was alsof plotseling alle gevoel in haar was uitgedoofd geworden. Eensklaps brak zij in tranen los; bange zuchten klommen uit haren zwoegende boezem op, en snikkend meldde zij den burg graaf het akelige lot harer vriendin. Het was Albrecht onmogelijk in den afgrijselijken staat waarin zijn vader verkeerde dezen, al ware het slechts een enkel oogenblik, te ver laten, doch lnj gaf vier zijner wapenknechten bevel de ongelukkige gevangene uit haren hachehjlcen toestand to gaan verlossen, de mentia had hun de vereisclite inlichtingen ge geven om het meisje spoedig terug te vinden. De wond welke graal" von Ilornstald had bekomen, veroorzaakte hem hevige pijnen. Wanneer de dragers het klooster naderden, opende hij langzaam de oogen en zijn verw il derde blik vestigde zich met klimmende onrust op ue maagd, die naast de berrie voortliep. Eensklaps schetste zich op zijn gelaat een ontzeggelijke angst af, en Angelina's naam vloog als een versmachte noodkreet uit zijn borst op. Hij was ten volle lot het bewustzijn teruggekeerd. Sun-Yac, een zijn-er medewerkers, hebben een oproep gedaan aan de Mogendheden. Volgens hen, is het.Mandchuriaansoh Stam huis onverdragelijk geworden het is bar- baarsch door zijne strekking op zijne be loften kunt ge niet rekenen in bet verleden heeft het zijne beloften niet gehouden, het zal ze ook niet houden in de toekomst. Bin nenkort zullen de 14 opgestane provinciën te Shangai eene nationale vergadering beleg gen en een voorloopig bewind aanstellen. Zij zullen alle traktaten eerbiedigen. Zij ver zoeken de Mogendheden hun invloed te ge bruiken om den keizer en de keizerlijke familie te overhalen afstand te doen van den troon. Al de goederen der keizerlijke familie zullen gespaard blijven, alsook het leven van alle Mandchurianen. Yuan Shi Kaï te Peking. Yuan is te Peking. Hij werd ontvangen door de keizerin, den regent, den vourzillei en de 2 ondervoorzitters van het voorloopig bewind. Een bevelbrief werd uitgeplukt, waarbij de keizer Yuan Shi Kaï hevool, zich aan 't hoofd te stellen der regeering. Een tweede bevelbrief verzocht al de gouver neurs en onderkoningen der provinciën, 3 of 5 afgevaardigden te benoemen, in slaat den toestand te bespreken. Een derde bevelbrief gelast kommissarissen om de bevolking tot kalmle te brengen in de 11 opgestane pro vinciën. De Chineesche Marseillaise. De Chineesche revolutionnairen hebben ook een strijdlied gemaakt, dat wij tot vol doening onzer lezers willen vertalen. Europa krijgt een pluimkei). Luistert, er zijn .4 strofen. 1° O vrijheid, een der grootste weldaden des Hemels, vereenigd met den vrede, zult gij op deze aarde, 10 duizend nieuwe won deren doen; Ernstig als een geest, groot als een reus die lot de wolken komt, de wolken lot voertuig, de wind voor looppaard, komt de aarde besturen. In de zwarte hel van ons slavendom, komt ons verlichten met eene zonnestraal. 2° O blank Europa, gij zijt waarlijk de bedorven dochter van den hemel. Hel brood, den wijn hebt gij in overvloed. Voor mij, ik bemin de vrijheid als eene echlgeuoote. Den dag van mijne gedachten, den avond van mijne nachten, herzie ik al de ellenden van mijn Vaderland, maar de onstandvastige natuur van de vrijheid belet mij ze te berei ken. Eilaas mijne broeders zijn slaven. 3° De wind is zop* harmonisch, de dauw zoo schitterend, de bloemen zoo geurig, de menschen worden allen koning, en nochtans vergeten wij niel*flat het volk lijdt. Te Peking moet gij het hoofd bukken voor den wolf, onzen keizer. Eilaas De vrijheid is dood. Groot Azië is nog slechts eeno onmete lijke woestijn. 4° In de twintigste eeuw, waarin alien werken om dit nieuw tijdperk te openen, waarin, met eensgezinde slem, alle levens krachtige menschen de li er vorming van hemel on aarde roepen. Dat lot op den top van den Kouang-Teunberg, de ziel van het. volk 'brulle. Washington, Napoleon, o gij beiden zonen der vrij beid,komt gij in hen ze verpersoonlijken. Hin Yun, onze voorvader, geleid ons. Genius van de Vrijheid, kom toe- geloopen bescherm ons Een vreeselijk drama wordt thans uil Ween en gemeld. Een ambtenaar van liet ministerie van Juslicie, zekere MatkoviLcb, drong Donder dag namiddag in de woning van den gepen- sioeneerden afdeelingsovcrste Holzknocht, on doodde er den 17 jarigen zoon en de 24ja- rige dochter met revolverschoten. De moor denaar kwetste ook de 21 jarige zoon doode- lijk. Daarna joeg Matkovilch zich een kogel door den kop. Do moordenaar pleegde de vreeselijke moorderij, omdat hij de dochter ten huwelijk gevraagd had en afgescheept werd. Groote God morde hij, wat ontzettende herinneringen drijven mij door den geest Albrecht, werw aarts voert ge mij Komt Angelina mij eindelijk rekening vragen over het geplengde bloed Helaas vader,,wat wilt gij beduiden En gij rampzalige Aloysia, gij die ik aan de vuige drift der geldzucht heb opgeofferd! Midden den overvloed waande ik een onge stoord en gelukkig leven te slijten... doch neen immer zweeft uwe bloedige schim mij voor de oogen, en komt mijn liart door de ijselijkste wroeging verscheuren Gij eiseht uwe dochter terug, gij vergt dat ik den hate lijke» von Humbert liet leve spare!... O wraak tot wat gruwelijke buitensporigheden hebt gij mij niet aangedreven Ja, mijn vijand velde ik neer zijn naam, zijne eere- titels verdwenen voor's werelds aanschijn Albrecht zou mijne wond doodelijk zijn?... Blijft u niet meer de minste hoop op herstel bij Zou het uur op welke ik voor den onver biddelijke Rechter verschijnen moet, dan reeds geslagen zijn Van krachten uitgeput, viel hij stil. demen tia, in tussclien, herdacht de woorden door hare stervende moeder op den omslag van het geheimzinnig schrift welk hare uiterste wils beschikking be va trede, neergeschreven, en huiverend vroeg zij Zijt gg dus wezenlijk graaf von Ilorn stald Burchtgraaf Albrecht keek de maagd droef geestig aan, terwijl zijn vader, op liet wees kind eenen matten blik vestigende, met aan gejaagde stem uitriep Angelina, zijt gij uit uw graf opgestaan om mij mijne euveld'adcn te komen verwijten? Vluchten wij die kapel ginds hindert mij... Onder dit vervallen gewelfsel grinnikt mijn Donderdag namiddag hadden de lijkplcch- tiglieden plaats, van Mev. Delattre, hel slachtoffer der moord van Gougnies-Chaus- sée. Daar liet huis der misdaad op bevel van het parket moest gesloten blijven, had men de lijkkist eerst in een ander huis moeten dragen, vooraleer lot de begraving over te gaan. De familie van het slachtoffer liad geone rouwbrieven rondgezonden, en slechts een tiental personen volgden het lijk, naar zijne laatste rustplaats. Ongetwijfeld zal deze gruwelijke zaak nog een tweede slachtoffer eischon. De vrouw van Mélisse, een der bijzonder ste beschuldigden lag sinds geruimen tijd ziek. Toen zij de aanhouding van haren man en de vreeselijke beschuldiging welke op hem berustte vernam, is de ongelukkige zoo zeer verslecht, dat alle hoop op redding ver loren is. De onderzoeksrechter heeft gisteren de aangehoudenen langdurig ondervraagd. De- croucq.en zijne minnares houden al hunne beschuldigingen slaan. Melisse loochent voor iets in de zaak betrokken te zijn. Het parket vertrok Vrijdag morgend naar Gougnies Ghaussée, alwaar het verscheidene getuigen moest ondervragen. Op 24 September laatstleden, ter gelegen heid der kermis, kreeg de 21 jarige Antoon Van der Straeten twist met den metsersgast Gustaaf Meyskens. Een gevecht ontstond en Meyskens kreeg eene rammeling van belang. Van der Slraeten dacht daar niet meer aan, toen hij gisteren avond, bij het verlaten een er herberg, schielijk door Meyskens aangeval len werd, die hem een dolkmes in het hoofd plofte. Vreeselijk gekwetst, zakte Van der Slraeten in een bloed pi ac ten gronde. De laffe aanvaller wierp zich op zijn slachtoffer en bracht hem nog drie dolksteken toe. Op liet hulpgeroep van Van der Straeten, kwamen de verbruikers der herberg buiten gesneld, terwijl de moordenaar op de vlucht ging. Het slachtoffer werd naar zijne woning overgebracht, alwaar een geneesheer hem kwam verzorgen. Deze verklaarde dat de toe stand van Van der Slraeten zeer bedenkelijk was en deed hem de Laatste II. Sakramen- ten toedienen. Het parket werd verwittigd en kwam ter plaats. Een aanhoudingsmandaat is tegen den taffen aanvaller afgeleverd. Brussel. Bij de koffiehuisbedienden. De koffiehuisbedienden ten getalle van SOO, hebben Woensdag avond hunne betooging van protestatiën tegen de plaatsingsbureelen voortgezet. Zij jouwden de plaatsers uit, Greepstraat, en doden hetoogingen voor de genen wonend in de Preekheeren-, Been houwers- en Kleine Beenhouwersslraat. Dan begaven zij zich naar de Antoon Dansaerl- straal. De manifestanten werden uiteen ge dreven door de policie en verscheidene aan houdingen gedaan. Doodelijk ongeluk. Woensdag na middag is in eene inopbouw zijnde woning der Parkdreef, le Sint-Gillis, een metser, De Vleeschouwer Pie ter, wonende te Wauthicr- Braine, die op de tweede verdieping aan den arbeid was, op de straatsleenen terecht ge komen. De ongelukkige, die den schedel ge broken was, werd naar het hospitaal overge bracht, alwaar hij een uur later overleed. De ongelukkige laat eene weduwe en drie jonge hinders achter. Oneerlijke bediende. Donderdag aartsvijand graaf von Humbert, mij tegen? Ach hoe vreeselijk is mijn lijden Frederik kondet gij zien in welken verschrik kei ij ken toestand ik verkeer, gij zoudt juichen van blijdschap Zij beklommen nu den heuvel waarop het kloostergebouw was gelegen. De nonnen waren in de kapel vergaderd wanneer men de abdis berichten kwam dat een vreemdeling, die eene gevaarlijke wond had bekomen, in de voorzaal van haargesticht ter verpleging was neergezet geworden. Zij bereidde zich de bidplaats te verlaten ten einde de noodige bevelen te geven, opdat het den gekwetste aan niets mocht ontbreken, wanneer demen tia haar eensklaps in de armen viel onder den uitroep 't Is graaf von Hornstald Als een donderlag werkten deze woorden op de overste. Graaf von Ilornstald herhaalde zij ver- bleekend. Doch zij herstelde zich spoedig, en deed den kranke de ieverigste zorgen toedienen hij werd op een zacht bed neergelegd en de aal moezenier van het klooster nam aan zijne sponde plaats. Midden den nacht, wanneer alles in doodsche stilte lag verzonken en de bewoners zich aan de rust poogden over te geven, bonsden eensklaps eenige hevige vuist slagen op de poort. Men schrikte hij de ge dachte dat het mogelijk de roovers konden wezen die eenen aanval op liet klooster waag den, doch het bleek weldra dat het enkel öe wapenknechten waren welke ter bevrijding van Maria waren afgezonden, en nu over den voortreffelijke» uitslag hunner zending hoogst .verheugd, hunnen meester kwamen vervoe gen. morgend, bestatigde een handelaar der At> spachlaan, dat er in de kas van een zijner bedienden, eene som van 6000 fr. ontbrak. Ilij begaf zich onmiddelijk naar de woning van dezen laatste, zekeren D...., doch daar vernam hij, dat deze Woensdag avond, toen hij 't huis kwam, zijne beste kleederen aan getrokken had en daarna in allerhaast was heen gegaan. Men denkt dat hij naardeijf vreemde gevlucht is. Dief geknipt. Een policieagent ver raste Woensdag nacht op de Heuegouwlaan een kerel, die poogde in een pelswinkel te breken. Zoodra de kwaaddoener den agent bemerkte vluchtte h)j weg, doch kon niette min na eene lango jacht ingehaald worden. Toen de inbreker op het punt was aangehou den te worden, liet hij zich op het gaanpad vallen en deed alsof hij gansch vermoeid was en niet verder meer kon. De policiebediemie zette hem verscheidene keeren recht, doch de kerel liet zich telkens terugvallen. Geluk- kiglijk kwam er een rijtuig voorbij, i'e kwaaddoener werd dan naar het polioieïm- reel gevoerd, waar men in zijn bezit itiie passe-parlouls vond, doch geen enkel papier en veel minder geld. De kerel verklaarde Jan Nicoux te heelen, Franschman, eerst sedert twee dagen te Brussel aangekomen. Hij werd opgesloten. Al dezen die hun kollie in filter maken, gebruiken de Bilterpeeëfi in granen van gou den perels van de Trappisten Vincurt het ziju de beste. 1500 H Schaarbeek. Saccharine aangeslagen, Tijdens huiszoeking in do Jollyslraat ont dekte de policie Woensdag hij een verdach ten persoon eenen zak nog ongeveer 2 kilo's saccharine bevallend en welke er minstens 10 had ingehouden. Men vond ook eene hoeveel heid koeverlen en andere zilveren voorwer pen,ovenals juweelen en kunststukken voort komend van diefstallen onlangs gepleegd. Dc kerel had de vlucht genomen bij de aankomst der politie. Een aanhoudingsman daat werd ten zijnen laste afgeleverd. Hal. Briefdrager verdwenen. M". Goorix, policiëcommissaris van Halle, heeft de persoonbeschrijver van Pieter De Vleesch- houwer, oud 24 jaar, briefdrager, ongehuwd in alle richtingen gestuurd. Deze woonde bij zijnen vader, Leeuwenplaats, te Halle, en is sedert 10 dezer spoorloos verdwenen. Dien dag verliet De Vleeschhouwer zijn huis, zeggend dat hij zich naar zijnen dienst begaf le Pepinghen. Sedert dan, ontving men geen nieuws meer van hem. Vóór veertien dagen verloor hij zijne moe der, die hij zeer lief had. Men onderstelt dat de smart, wolke dit verlies hem veroorzaak te, hem lot zelfmoord aanspoorde. Beirlegem. Dieven. Verleden nacht zijn stoutmoedige dieven over den muur van het Klooster gekomen. In de zaal der ko^t- gangslers hebben zij verscheidene ruilen uit geslagen, de vensters geopend en zoo bin nengedrongen. Zij hebben al de klassen afgcloopen en alles doorsnuffeld. Zij hebbpn al de hals- en borstdoeken der leerlingen medegenomen. In eene andere plaats namen zij 150 meters stof mede, alsook eene som van meer dan 40 frank. Het parket van Audenaarde is verwittigd. Basque Centrale Ganioise, Naaml. Maat. Iluring Brandkoffers '10 frs. 's jaars. Zie annonce. Hulst. Paarcl op hol. Donderdag namiddag, rond 3 ure, ging een paard van landbouwer P. Borm op hol. Het dier verschrikte door den aankomen den goederlrein. De huurhouder De Smedt, wouende aan de statie, wilde het woeste dier tot slaan brengen. Hij viel echter omver met het ongelukkig gevolg dat hij zich de rech ter arm en het rechter heen brak. Het rijtuig dat liet woeste dier na zich sleepte liep hen» over hel lijf. Dokter Van Rompu verzorgde hem. gekwetste klaagt, ook aan inwendige pijnen? Zijn toestand is zeer bedenkelijk. XX. IIAAT EN VERGIFFENIS. Door het lievig bloedverlies uitgeput, bleef de graaf den ganschen nacht in eene volsla- gene gevoelloosheid verzonken. In den mor gend verliet de jonge burchtgraaf voor enkele stonden het klooster ten einde baron von Fortling van hetgebeurde te gaan verwittigen. De eerbiedwaardige dorpsherder in allerijl ontboden,had reeds een voorloopig verband uj& de woud gelegd, doch tevens verklaard dat lüj slechts weinig hoop op des kranken behoud koesterde. Bestaat er geene mogelijkheid uw heer vader herwaarts over te brengen, vroeg hei® Maria met belangstelling. Hem is de volstrektste rust voorgeschras- ven, freule. Waarom hem niet dadelijk naar het slot gevoerdzei Ursmar. De jonge burchtheer von Fortling was zijnen vriend vooruitgereisd en een paar uren vroe ger op de vaderlijke burcht aangekomen. De ruiters, welke Maria tot op liet slot hadden begeleid, hem met den aanval der roovers niet hebbende bekend gemaakt, was hij ver er af te vermoeden dat hij 's anderendaags zijnen vriend ten prooi aan de hevigste smart en op het punt zijnde zijnen vader den dood te ver liezen, zou terugvinden. Wij vergezellen u op staanden voet naar het klooster, sprak de baron Maria is ver langend -t bare vriendin te keeren, en de plicht gebiedt mij den heer von Hornstald die vertroostingen aan te bieden welke zijn staat vereiseht. Ik vrees, helaas dat hij weldra op deze wereld geenen troost meer behoeven zal, zuchtte hg. Wordt voortgezet.

De Volksstem | 1911 | | pagina 2