DE KAMER De iiiooril van Westrem zBRANDKASTEN De vergiftigingszaak van Dendermonde TH. Stevens, Otficieelii kwofeering ALLERBESTE ZAAILANDEN FEESTWIJZER ||ANQUE CENTRALE GANTOISE Dolle stier. Woensdag namiddag, Ofn 3 ure, werd door oen veekoopman bij landbouwer Van Acker te St-Jan-Steen, een $tier gehaald welke verkocht was. Tusschen deze laatste gemeente en de stad Hulst werd liet dier dol en het ontsnapte aan ïijne geleiders. Binnen de stad wierp de slier drie personen omver. Gelnkkig werden zij niet gekwetst. De heenhouwer August Pa leer, gelükfe er in het woeste dier een strop yond den hals te \verpen en het af te maken. Kloosterzande. Zelfmoord. Toen Donderdag morgen eenige werklieden naar hun werk gingen, bemerkten zij dat zich iemand in de tent van hel schiötplein had opgehangen. De zelfmoordenaar is zekeren J. V. K.van Groenendijk. Bedoelde persoon heeft een zeer ongunstig verleden achter zich. Het laatste jaar was li ij werkzaam geweest in Duitschland. Niemand zijner familie wilde hem nu ontvangen. Men zegt dat hij aldus ten einde raad de hand aan zich zeiven heeft geslagen. Vraagt den fijnen elixir De Kenner liet is de goedkoopste. Wetteren. Zevende dochter. Gisle- r® n namiddag, rond 3 ure, is het huisgezin van Gamiel Kets, poermaker, wonende ter wijk Befisloppol, met eene zevende dochter verrijklMoeder en kind zijn welvarend en hel meterschap werd door tussclienkomst van hel ge'meenlebes'uur Hare Majesteit de Koningin van België aangeboden. Is 't waar. Bertha Ja zeker, en allen die mij gekend hebben over een jaar of twee, slaan hunne handen ineen. Dan was ik ziekelijk en bleek, ik had geenen adem meer, ik was mistroostig en gaf den moed op. En de dokter zegde mij neem eens T11EOBROMA, dat krachtherstellend geneesmiddel dat de ilauwsle lieden opbeurt, en ik deed het. En gij zijt genezen l Door en door, zooals gij ziet. In alle apotheken. Hoofddepot Gent, apotheek DE MOOR, Burgstraat, 38. To Aalst hij al dc heeren apothekers. Wynghene. Erge zaak. Sedert eeni- gen lijd bestaat er oneenigheid tusschen den landbouwer Theoliel Cocquyt eu een jacht wachter der gemeente. Gisteren, om 0 ure, kwamen de twee vijanden elkaar tegen in eene dreef. Er had eene korte woordenwis seling plaats. Opeens loste de jachtwachter twee geweerschoten. De landbouwer word zoo erg aan den linkervoet gekwetst, dat men vreest het lichaamsdeel te moeten af zetten. Het gerecht bemoeit zich met de zaak. Vrouw- en manskieerstoffen. Van den Bergh-Jouret, Korte Zoutstraat 41, Aalst. Smetlede. Paard gestolen. Verle den nacht werd ter. nadeele van den heer Burgemeester Vercammen, een bruin paard, met witte poolen gestolen. M n heeft ver moedens op een persoon gekleed met een bruin vloeren kostuum. Vrijdag morgei]d worden de gen darm e- 'rSen van den omtrek verwittigd. Önmiddelijk zijn opzoekingen gedaan geworden. Liefhebbers van eenen goeden borrel drin ken den - Rigolo Koning der oudo graan- geifevers. De begrootingen in de afdeelingen. De zes afdeelingen der JLainer, welke. Woensdag volgens loting samengesteld waren, hebben Donderdag namiddag in ge heime zitting vergaderd, om de 15 Slaalsbe- grootingen voor 1912 te onderzoeken. Het lot had aan de katholieken de meer derheid gegeven in drie afdeelingen, in twee de mecderheid aan do linkerzijde en in de zesde was er gelijkheid van stemmen. Indien de linkerzijde dus w ilde, kon zij wederom de zelfde takliek gebruiken als toen de school kwestie voor de middenafdeelingen moest komen. Eenige leden hebben liet beproefd, doch vruchteloos, zooals men zal zien. In de eerste afdeeling, waar gezel Ber grand met zijne vrienden de meerderheid badden, vroeg Bertrand of er geen middel was, de bespreking uil te stellen, llij voegde er bij Wij zullen met de begroetingen doen, zooals wij met het wetsontwerp Sehollaert gedaan hebben Önmiddelijk trok M. Hymans op. om te gaan zien wal men er in de andere afdeelin gen van dacht. Hel duurde echter niet lang, of de arme jongen kwam terug. Er waren al te veel le den der linkerzijden afwezig, en dientenge volge kon de oneerlijke politiek van gezel Bertrand geen steek houden. Do rechterzijde had de meerderheid in vier afdeelingen. De begroot ingen werden vlug nagezien en al de middenafdeelingen konden samenge steld worden. De bijzonderste opmerkingen, welke ge daan werden, kunnen alsvolgt samengevat worden In eene- afdeeling vroegen de socialisten of het gouvernement niets te zeggen had over het sluiten van het Franscli-Duilsch verdrag in Afrika. Daar geen minister van die afdeeling deel maakte, werd er niet op geantwoord. Verscheidene leden zoo van rechterzijde als van linkerzijde, vragen dat de tarieven van het kolenvervoer niet zouden verhoogd worden. M. Monville vroeg, of het gouvernement nu zinnens was, de burgemeesters te kiezen onder de meerderheid van den gemeente raad. In meest alle afdeelingen werd gevraagd wat het gouvernement nu zinnens is te doen op schoolgebied. y M. Hoyois vroeg of het krediet van 800,000 fr. toegestaan aan de Tentoonstel ling van Gent op goede waarborgen berust. (Op deze vraag werd bevestigend geantwoord. J De minister van Justicie kondigde aan dat eerstdaags in Ilenegouw eene krankzinnigen kolonie zou geslicht worden. Verscheidene leden vroegen aanmoedigin gen voor de bloemententoonstellingen. M. Hoyois vroeg onderaardsclie doorgan gen in de statiën van Ath en Doornijk. Ook wordt de tussclienkomst van liet gouvernement gevraagd, ten voordeele der l?4ïdbouwers, die door de onweders erg ge leden hebben. Er werd gevraagd, wat bet gouvernement zinnens is met den Kunstberg. M. de Bro queville antwoordde, dat de middenafdeelin gen op de hoogte zal gebracht worden van de inzichten van hel gouvernement. M. Colfs bedankte liet gouvernement voor hetgeen het gedaan heeft, ten voordeele der spoorwegbedienden. Ondervraagd over de koolinarkten, ant woordde M. de Broqueville, dal hij de zaak onderzocht, om te zien of hot niet beter ware te koopen op verschillige tijdstippen. M. de Broqueville was ook van oordeel dal de hoogeschooloverheden de uren van eenige leergangen zouden moeten wijzigen. M. Schollaert vroeg dat er meer spoed zou gemaakt geworden voor liet opbouwen der gendurmeriën. Men houdt zich meer béz;g met prachtwerk dan met nuttig werk. De logementen der gendarmen zijn ontoereikend. Donderdag namiddag, heeft de heer Par doen, onderzoeksrechter vergezeld van den heer Vlemmeren, grilfier, zich naar het ge vang begeven waar Mev. D..,on haar min naar Hektor D..., langdurig ondervraagd werden. Mevrouw D... bekent alles. Zij tracht den jongeling zooveel mogelijk wit te was- sclien. De aangeslagene briefwisseling der beide aangehoudenen is zeer bezwarend. Daar is spraak van liet gebruikte vergif, van de manier waarop bet dient gebruikt te worden, van den geringen uitslag dien zij bekwamen, enz... verder nog zaken, die wij uit eerbied voor onze lezers zwijgen. Het is thans bewezen, dat het gebruikte vergif, een vocht was, dat veel door fotogra fen gebruikt wordt. De lieer D...., was een groot liefhebber van photo's. Deze zaak, die in den grónd zeer erg is, wordt door de inwoners van Dendermonde, niet zoo erg meer opgenomen, en dit vooral door de houding van den man. Mev. D...., beeft sinds dezen morgend een advokaat. Haar echtgenoot heeft zelf een der beste advokaten van Dendermonde met hare ver dediging gelast. Vrijdag morgend begaf hij zich ten ge- rechlshove, waar bij aan een vertrouwbaar persoon verklaarde, dat bij liet inzicht had, aan den heer prokureur des konings de in vrijheidstelling zijner vrouw te vragen. Donderdag bracht hij haar ook een bezoek in liet gevang. De lijkplechtigheden van het slachtoffer. Vrijdag morgend hadden de lijkplechtig heden van bel ongelukkig slachtoffer René Van Langenhove, plaats. Rond 8 ure werd de lijkkist, bevattende hel stoffelijk overschot van den armen jon geling. met een wagen van het gasthuis van Welteren, naar de grensscheiding- van Mas- semen-Westrem gebracht. Daar werd de kist uit den wagen gebaald en op eene berrie gelegd. Eene ontelbare menigte, van Westrem en omliggende samengestroomd, bevond zich bier om den verslagene ter kerke en van daar naar zijne laatste rustplaats te vergezellen. Allen weenden... In de kerk hadden de geburen en de vrien den van hel slachtoffer de grootste moeite om dozes zusters te bedwingen. Deze onge lukkige getroffenen waren schier zinneloos van smart en wilden zich op de lijkkist wer pen. Ook op bet kerkhof hadden hartverscheu rende tooneelen plaats, vooral toen de lijk kist in de akelige groeve afgelaten werd. Met geweld moesten de diepbeproefde fa milieleden van hel kerkhof gedaan worden. De Eerwaarde Pastoor richtte eenige woor den van troost en gelatenheid tot de ontroost bare familie. Zelden woonden w ij roerender tooneelen bij. De arme grijsaard, vader van het slacht offer, scheen zelf wel twintig jaar verou derd. Het is voor de ongelukkige een wroede slag. Een heiizame troost blijft er den man toch nog 't is de verzekering dat zijn René, die een braaf, kristen jongeling was, en ge durende do laatste Aanbidding te Westrem, daags voor de moord, nog Ier H. Tafel gena derd was, ongetwijfeld hierboven reeds bet locn van zijn deugdzaam leven geniet. Boetstraffelijke rechtbank van O ent. Groote diefte met braak en beklimming. 9000 fr. juweelen gestolen. Theodoor De Backer, van Genl en Eugcen De Hove, van Antwerpen, worden vervolgd voor eene diefte van 9000 frank juweelen, eene pels en kanten. Ziehier in welke omstandigheden deze be langrijke diefte werd bedreven In den nacht van 8 tot 9 September,' tijdens de afwezigheid van mevrouw de Crorabrugghe, wonende te Gent, Coupure, waren dieven binnengedrongen. De politie commissaris zond 's anderendaags 2 agenten naar de woning. In den nacht van 9 lol 10 September, rond 1 1/2 ure, terwijl de agen ten verborgen waren, kwamen de Iwee be tichten andermaal in de woning en gingen önmiddelijk naar den salon, waar de agenten hen verrasten. De dieven hadden toen zij do eerste maal in de woning waren gedrongen, langs de Coupure, in den kelder eenen ketel gebre ken. Den dag dat zij geval werden, waren zij binnengedrongen langs do deur die uit geeft in de Twaalf Hamerstraat. De kerels hadden dan in de woning cham pagne gedronken. Op een der glazen werd een vingerindruk gevonden. Uit do verkla ring van den heer Godefroy, expert, blijkt dal dit wel de vingerindrukken waren van De Backer. De dieven hadden bij zekeren Mortier een breekijzer gekocht. Bij het onderzoek ip de woning gedaan, werd vastgesteld dat alles was opengebro ken geworden. Uit de verklaringen van do twee agenten blijkt, dat de twee betichten de ligging van hel huis zeer wel kenden. Beide belichten loochenen de hen ten laste gelegde feiten. De Backer wordt verwezen tot 5 jaar ge vangenisstraf en 5 jaar, hew;-akzaamlieid tb r policie. De Iloye, die in;hervalling verkeert, wordt verwezen tot 8 jaar gevangenisstraf en 10 jaar waakzaamheid der policie. EEN DIEFTE VAN 10,000 FRANK. Emiel en Gesar Rcmus. wononde te Moirelbeke, worden vervolgd, de eerste voor diefte van 10,127 fr. de tweede voor ver heling der actiën, waaruit de som bestond. De eerste betichte woonde bij zijnen oom, Dèsiré De Smul, en wist dat deze in den kel der een koffertje verborgen had, dat zijn geld bevatte. Zekeren dag ging De Smul zien naar den kelder en stelde vast dat liet geld was ver dwenen liij hel iel i le daarvan zijn neef. In Maart ging Gesar,. Rcmus de actiën uit wisselen bij den wisselagent Mortier, te Gent. Niettegenstaande de. huiszoekingen bij de belichten en bij dezer familieleden, werd er niets gevonden. Het geld was vermist sedert Februari 1910. De rechtbank spreekt Emiel Remus vrij en verwijst Gesar Remus lot 20 maand gevangenisstraf, met onmiddelijke aanhou ding. De oom, die zich aangesteld had als bur gerlijke partij had 10,000 fr. gevraagd en hoort zich de gevraagde som toekennen. MEBEOEELIRSQEN. MELDERT. Plechtige inhuldiging van den Eerwaar den Heer F. De Smet, als Pastoor der Pa rochie, op Zondag 19 November 1911. PROGRAMMA Zaterdag 18 November, 's Avonds aankon diging der feesten door.-Klokkengeluid, Zon dag 19 November, om 2 ure namiddag slipt, vergadering der deelnemende maatschappijen en groepen, aan het Gemeentehuis. Op tocht langs den "Watermolen om den E. P. Pastoor aan 'l hof van dé Erven Is, "t)e Vis te verwelkomen. Ruiters cm rijtuigen zul len ten half twee aan de Dekenij te Aalst zijn om de E. II. pastoor te vergezellen. Orde van den stoet. Gendarmen te peerd. Ruiters. Rijtuigen. Gilde Sint-Jozef met wapens en banier. Confrérie Sint-Ro- chus. Afvaardiging 'Onderwijs (meisjes.) Congregatie jonge dochters. Hopbond Sint- Roclius. Boerenbond. Geiten verzekering. Vee verzekering. Genootschap II. Franciscus- Xaverius. Koninklijke Fanfaren Ste Cecilia. Afvaardiging Onderwijs (jongens). Armbe stuur. Gemeentebestuur. Maagd dragende de sleutels der Kerk. Kerkbestuur. Geeste lijkheid. Eerwaarde Hoeren Deken en Pas toor. Eerewacht (ruiters). AALST. Zondag verleden gaf de Oud-studentenbond van het St-Martensgesticht zijn jaarlijksch avondeest. Niettegenstaande liet ongunstig weder was de ruime feestzaal, zooals altijd, bomvol. Kn geen wonder: onder de ijverige en kunstige leiding van haren bestuurder, den H II. Van den Bossche, staat do tooneeiaf- deeling der oud-leerlingen, die, pas enkele jaren gesticht, zoowel haren naam In Liefde Bloeiend draagt, bij het publiek en bij allo tooneelliefhebhers van stad en buitengemeen ten, zeer gunstig bekend. Hen puik orkest, met zorg samengesteld en bestuurd door M. Cammaert, vergastte ons, tusschen de bedrijven, met menig kunststuk uit zijn repertorium. Het drama Ken Heldschetsen uit den droeven schoolstrijd van 1879 tot 1881, is wellicht geen meesterstuk in onze tooneellet- terkunde bet stolt toestanden voor, al te ge weldig, at te realistisch, al te moeilijk om op tooneel te brengen maar het is tocli een stuk- volksleven, naar de waarheid geschetst, uit een tijdstip zoo akelig, zóo vrijlieidmoordend; uit een tijdstip van dwang en vervolging, een tijdstip door onze tegenstrevers uit al de krachten hunner goddolooze ziel terugge- wcnscht, zoodat het een goed werk mag hee- ten, een werk van doortastende propaganda, zulk tijdstip te doen herleven op de planken en voorde oogen van ons katholiek volk voor testellen, al wat de vijanden van liet godsdien stig onderwijs m liet verleden uitwerkten on hetgeen ze ons voor de toekomst voorberei den. En ons volk, daar zoo talrijk aanwezig, heeft ten overvloede getoond dat het door en door christen bl'ijft en dat liet nu, evenals in 1884, bereid is om onder het zingen van het lied Zij zullen haar niet hebben De schoone ziel van 't kind, ten strijde te trekken voor de vrijheid van den christen huisvader in de opvoeding zijner kinderen. Ons volk was vol bewondering,voor de held haftige houding van den grootvader, die liever stierf van honger on gebrek, dan de zielen zijner kleinkinderen aan de beulen der armen- kamer en aan de zielenmoorders van liet schoolcoiniteit over te leveren. liet had di> gevoeld iiir-.leii.ideii lie t. de twee arme kleinen, slacliiokc-s der verdrukkers en der broodroovers. Het trippelde van veront waardiging voor do harfelooze handelwijze der speurhonden van liet staatsbestuur en dei- leden van liet school co mi teit die voor niets terugdeinsden noch voor bed relingen, noch voor berooving van werk en loon, noch voor woonstontzegging, noch voor holsche lasteringen der kloosterlingen om den grij zen Held, die steeds onwankelbaar bleef, tot wankelen te brengen. Ja, ons christen volk daar aanwezig toonde zijn medegevoel, nu door de indrukwekkende stilte, die in de zaal heerschte, dan door luid ruchtige toejuichingen die weerklonken, maar meest, naarmate de aangrijpende tafe- reelen op het tooneel voorbk trok ken, door de overvloedige tranen die aan alie oogen ont sprongen. Hu dat zijn de zoogezegde vrienden der Vrijheid Iloorde men bij het uitgaan, door velen uitroepen. En dat wil men weer invoeren zei een ander. En geen Vrijheid meer voor den huisvader Dat, nooitsprak menig kiezer. Maar na lijden komt verblijden na geween, gelach. Na het treurspel, een lustig blijspel Onze lastige Spelling Hier, evenals in het drama, hebben al de spelers hunne rol zoo wel en zoo natuurlijk vertolkt, dat er volstrekt niets op af te keu ren viel. Of er van het begin af tot liet einde toe gelachen werd Voor te sluiten, moeten wij aan de loden van In Liefde Bloeiend een bijzonder pluimpje geven, om hunne vorde ringen in de beschaafde uitspraak. Wat is men toch daarin, te Aalst, sedert drie, vier jaren, met reuzenstappen vooruitgegaan Met moed en volharding den ingeslagen weg voortgezet, om tot de volmaaktheid te geraken In die hoop, zeggen wij, met het. deftig publiek, dat Zondag in de beste stem ming huiswaarts trokTot weerzienstot toekomende jaar. WISSELAGENT, 16, Onderwijsstraat (Achterstraat), Aalst. Telefoon 68A Aankoop en verkoop van titels aan 1 frank per duizend. Kostelooze uitbetaling van coupons en nazien van trekkingen. BEURS VA#ï BRUSSEL 16 NOV. BEURS VAN BRUSSEL. Leen van Staat, Provin., Steden. Belgische leening l9 r 3 2» r 3» r Kongo uitkeerbaar4 Kongo (Loten) Annuïteiten 3 Gemeentekrediet3 1868 3 Buurtspoorw Jan -Juli3 Obl. Mei-Nov. 3 (loten) 2,5 3,5 3 2,5 2 2,5 2 2 3 ..2 3 3,5 3 3 Anderleclit 1907 Aalst Antwerpen 1887 1903 Brussel 1902 Brussel 1905 Zeehaven Charleroi 1905 Gent 1896 Elsene 1S80 1908 Laken 1902 Luik 1860 1897 1905 Mecht'ien 1885 1897 Oostende 1852 1898 St.-Gillis 1904 St-.loos-teu-noode 1881 Schaarbeek (100 fr.) (500 fr.) Spa 1909 Doornik f50 fr.) Verviers 1873 1893 2 3 3 3 3 2 3 3.5 88.40 88.45 .45 88.50 86.25 85.75 102.25 94.25 85.25 93.— S) .75 74.25 78.25 85.95 OPENBARE VERKOOPING van tc Erembodegem en Dèhderhaulem EN EENEN IVt E E R S C H te Denderbelle De Notaris DE VIS, te Aalst, zal ten verzoeke van wien het behoort, niet gewin van palmslagen en gelagen,openbaar verkoopen Gemeente Erembodegem Eerste koop.Eene partij Zaailand gelegen te Erembodegem, wijk Wilde Veld, bekend ten kadaster sectie B, nummer 1052a. groot 31 aren 10 centiaren, palende Noord de baan genaamd Veldekenslos, Oost M Albert Van de Velde, te Erembodegem, ZuidM. Louis Van Langenhove- Paflerath te Brussel en West, de kinderen Aliens Borginon te Painel. Gebruikt door Victor Rampelberg, te Welle. Gebracht op 2250 fr. Tweede koop. Eene partij Zaailand, gelegen te Erembodegem. wijk Helle, bekend ten kadas ter sectie B, nummer 1878a, groot 16aren. palen de Noord de erfgenamen van Mevr. Francisca 'tKint te Nieuwerkerken, Oost M. Louis Van Dalem, teNinove, Zuid de Coomau-Jan Baptist en zusters te Welle en West M. Meert-Van Ram- pelhergte Haeltert. Gebruikt door August De Schryver' te Denderhautem. Gebracht op 750 fr. Gemeente Denderhautem Derde koop. Eene partij Zaailand, gelegen te Denderhautem, wijk Blokkenveld, bekend ten ka daster sectie B,nummer 231,groot 14 aren 50 cen tiaren. palende van den eenen kant aan de we duwe en kinderen Yercruyssen-Van Landuyt tc Haeltert. daarover aan de Blokkenmeerschstraat en langs den anderen kant aan de Broekstraat. Gebruikt door Victor Praet te Welle. Gebracht op 900 fr. Gemeente Denderbelle Vierde koop. Eenen Meersch te Dender belle, nevens de Vaart-, langs den kant van Audegem, op Giiulerdeur, ter plaats genaamd de Meerkens op de Hamme bekend ten ka daster sectie A, nummer 290, groot 48 aren, pa lende Oo-r M. de advokaat Limpens-Moens, te Dendermonde, Zuid weduwe De Ilovre, West Leon Cool, en Noord do Dendertragel. - fn ge bruik bij Ivo Gjllis-Varenberg. te Audegem. Gebracht op 2100 fr. Derde en laatste zitdag Maandag 20 Novem ber 1911. Om 2 ure namiddag, ter estaminet "IIet Pavil joen». lm den heer Emiel Van de Maele, te Aalst, Groote Markt. GELD te bekomen, ten kantore van voornoem den Notaris DE VIS, aan geringen intrest. voor de Stad en het Arrondissement Aal&K AALST. j 19 November Groot concert, om 1/2 ulTS 's avonds, in de Stedelijke Feest"-- zaal (Belfort), door het Algemeea Nederlandsch Verbond. 19 November Sin te Ceciliafeest door Je' zangmaatschappij Niets zonde? Arbeid 26 November Foostdag H. Catharina. Pa* troon feest der Koninklijke Rede* rijkkamer De Gatharinisten Bijwonen der eerediensten te? Hoofdkerk. Om 6 ure 's avond» jaarlijks banket ten lokale. 26 November Sin te Ceciliafeest door dé koormaatschappij De Ware Vla* mingen 3 December Sin te Ceciliafeest door de farenmaatschappij De Jonge Aal"» stenaars 10 December Sinte Barbarafeest der Vrijfr Brandweer. 10 December Opvoering door 't Koninklijk Gezelschap Het Land van Riem Jean Marie drama in één be drijf Mijnheer de Senator», blijspel in drie bedrijven. 17 December. 2° vertooning te geven door de Koninklijke Rederijkkamer De Gatharinisten Het erfdeeldoor V. PbilippiZij mag niet trouwen door R. Van Ryn. 7 Januari Onder de bescherming van de Koninklijke Maatschappij Het Land van Riem opvoering teil schouwburg van «Slarkadd», door de Vlaainsche Vereeniging voor voordracht en tooneelkunst. 14 Januari Sinte Ceciliafeest door de Ko ninklijke Harmonie Al Groeiend' Bloeiend 21 Januari Sinte Ceciliafeest door de Ko ninklijke Maatschappij liet Land van Riem 22 Januari Voordracht met lichtbeelden en koren, «ver de Reis naar Rome, ingericht door liet dagblad De Volksstem 4 Februari. Tooneelclub der Cljristene Vakvereenigingen. Arhltd j?n Kunst. Prachtig Avondfeest. Programma eerstdaags. GEERAARDSBERGEN 26 November, om 5 ure, in den Katholieken Werkmanskring, opvoering van De Verloren Zoon door de too- neelafdeeling van den kring. N. B. De katholieke Maatschappijen van de Stad en het Arrondissement worden beleefd verzocht de datum's hunner feesten zoohaast mogelijk aan 't beheer van ons blad mede te deelen. MARKTPRIJZEN Aalst. 17 november. Hopmarkt, zee» vast, prijzen in opslag, koopers fr. 215220. Geeraarsdbergen 17 novemb,Tarwe Jé 100 kilos 21,00 Masteluin IS,00; haver 20,50 Rogge 17,00; bonnen 22,00; Aardappelen 10,00; lijnzaad 35,00 koolzaad00,00boter de kilo 3,36 a 0,54 eieren per 25, fr. 4.23 ruw vlas 0.94. Anderlecbf. Markt 17 nov. Kalveren 1133, prijs per kilo op voet fr. 0,97 a 1,05 1,18. Audcnaarde k< nov. Aardappelen 8,00. boter 3,50. eieren 4,80. viggens 35. konijnen 3,Cu. Gent Veemarkt van 17 nov. getal te koop gestelde dieren: Vette koeien 40; Melkkoeien 3;, Groote ossen 2; Jonge ossen 7; Vaarzen S Stieren 3. Varkens 256 Kalveren 23S; Ma gere beesten 70; Schapen 84, Lammeren 3, Vig- genen 523. De goede stalbeesten golden van 1,50 tot 1,75. De kalveren van fr. 2,20 tot 2,50 per kilo, ge slacht vleesch. De schapen van fr. 1,20 tot 1,40 per kilo, ge slacht vleesch. De varkens van70 tot 100 kilos en daarboven, levend gewogen, golden van fr. 1,05 tot fr. 1,18, volgens kwaliteit. Occasion A vendee belie voiture automobile, 30-40 H. P. double phaéton, 7 places, en trés bon état. S 'adresser X. Y. Z Bureau du Journaf.' NAAMLOOZE MAATSCHAPPIJ KAPITAAL 5 MILJOEN FR. KOUTER, 20, GENT, BEURSORDERS I Uitwisseling van vreemde bankbiljetten en munten, Koepons Voorschotten op I titels In bewaarneming van waarden. I VERIIURINGS- TARIEE DER Afmetixgex BINNEN met. O.iü 0.12 0,24 met. 0,15 0,30 0,20 met. 0,57 0,57 0.57 0,37 |o'l5 0,57 0,3110,21' Fr. 2 3 4 4 6 9 10 20 De zaal der brandkasten open van 9 l^t 12 1/2 ure ure den zaterdag van 8 dags. 0,31 0,35 0,52 0,55 0,56 0,62 0,78 0,62 0,57 0,57 0,57 0,57 0,57 HUURPRIJS Fr. 10 17 12 gO 30 45 50 80 is alle werkdagen en van 2 tot 3 1/2 1/2 vire tot 'smid- 1630

De Volksstem | 1911 | | pagina 3