OORLOG BUITENLAND. DE OMBEKENDE WEES Brusselsche Briefwisseling Eene aardbeving in Europa NIEUWSBERICHTEN. Itaiië en Turkyë NEDERLAND RUSLAND. DU ITSCH LAN D PORTUGAL ITALIË CHINA Leeraar.'k Ben nog zoo verre niet. Luistert met aandacht. De bisschoppen, ran Godswege gelast met de verdediging van den heiligen godsdienst, zegenen de christe nen die ten velde trekken tegen de goddeloo- aen, en eene partij vormen tegenover de partij van het ongeloof, om deze laatste te beletten meester te worden in ons land, en haren haat tegen den godsdienst te kunnen uitwerken. Jan. 'k Versta. Maar M. Daens waarin misdoet hij Leeraar, Gij zult het seffens weten. I>e bisschoppen willen dat de christenen, in dezen strijd, vereenigd zouden blijven, dat zij maar één groot leger zouden uitmaken, gelijk de Kerk zelve één is, en volgens onze nationale leus eendracht maakt macht. Jan. Mogen de bisschoppen zich daar mee bemoeien Leeraar. De bisschoppen hebben recht dc christenen daarover in te lichten en hun de beste manier aan le icijzcn om de belan gen van den godsdienstde hunnete verde digen. Jan. En wat doet M. Daens Leek var. M. Daens heeft zich van het groot katholiek leger afgescheurd. Het is een deserteur llij strijdt op zijn eigen hij stelt zijn eigen gedacht boven dit van paus en bisschoppen. Jan. En wat hebben de bisschoppen daarover gezegd Leeraar. Z'hebben die scheurmakerij meermaals en plechtig veroordeeld. Jan. En heeft M. Daens zich niet on derworpen Leeraar. Herinnert u het antwoord Die, onder den naam van christen, met hard nekkigheid volgen... Jan. Dat zijn geene goede christenen moer Leeraar. Neen, dien naam verdienen zij niet en nog veel min sedert zij, nu openlijk, dan heimelijk, samenspannen met do vijanden van den godsdienst om het groot t katholiek leger te bestrijden. Jan. Dus zijn zij ten slotte niet beter dan de liberalen en de socialisten Leeraar. Zij zijn valscher, das ge- vaarlijker. Maar de lijd is uit. Laat ons bidden. Jan. .Ta, laat ons bidden, opdat God M. Daens en zijne volgelingen de oogen zou open doen. 1 Leeraar. God kan alles. De gebeden 'hebben priester Daens bekeerd. Wie weet wal wij nog zullen zien. (Zij bidden). TUSSCHEN De toestand rond Tripoli Gedurende de hevige regenvlagen hadden do Italianen zich aan een aanval van Turken verwacht. Tóch te vergeefs. Do Turken en Araben zijn in den oasis teruggetrokken en beschikken erover 25 kanonnen. De Turken zouden groote versterking van manschappen hebben gekregen. De gezondheidstoestand Bij de Araben heerscht fel de cholera. Daaraan bezwijken er veel. De Turken zou den Garian en Azizia hebben vernietigd om de cholera Le keer le gaan. De toestand van do Ilaliaansche troepen is uitmuntend. Te Derna Hier heeft er een klein gevecht plaats ge had tussehon Italianen en Turken, doch zon der belang. In den Oasis De Italianen hebben eene zuivering ge daan in een gedeelte van den oasis. 000 'Araben zouden gedood zijn. De Italianen heb- 38c Vervolg. Gij verontrust u ten onrechte Ik ver hoop dat liij zoo spoedig ons niet zal ontnomen worden, en zich integendeel in het geluk der zijnen nog lange jaren '/al mogen verheugen. Albrecht antwoordde niet hierop hij bood Maria den arm aan, en allen klommen in het rijtuig welke hen op de voorplaats wachtte. l)e burehtgraaf droeg zijnen vader eene wel innige liefde toe hem bekroop thans de vrees dat de sluier van een vreeselijk geheim giro- vaneengescheurd worden, en dat mogelijk de graaf zich in zoo ver had vergeten zijn stam huis en zijne eigene nagedachtenis met eene eeuwige schande te bezwadderen. Het lot van Angelina, wier naam den graaf in zijne ijlhoofdigheid als een angstschreeuw uit den toegonepen gorgel was gerold, was voor hem een raadsel gebleven, en den soms recht zon derlingen handel van zijnen vader met deze droeve omstandigheden iu verband brengende, liet bij Ich wegvoeren du or den stroom der bitterste overdenkingen. Burchtheer von Hornstald was tijdens de kortstondige afwezigheid van zijnen zoon. uit ïyne gevoelloosheid ontwaakt, zijne uiterste zwakheid liet gissen dat eene ongunstige ont knooping niet lang moer zou uitblijven. Zoo dra de burchtheer terug was, meldde men hem dat zijn vader naar hem had gevraagd; hy spoedde zich dus zonder verwijl naar de kamer der zieke, terwijl Maria zich tot hare vriendin begaf. Naast het bed van den zieltogende 'rechtstaande, poogde «le jongeling zijnen fader, die aan eene smartelijke gemoedsbe- ben besloten al de Araben te Wooden die in bezit worden bevonden van wapens. Geen aanval in de Turksche wateren De Italiaansche vloot was gezien geworden in de Turksche wateren,werd er over eenige dagen gemeld. Dit is niet zoo. Bovendien is er spraak dat de Italiaansche vloot niet in de Turksche wateren zal komen. Bemiddeling Zou liet waar heelen dat er ernstig spraak is van bemiddeling Het schijnt toch. Eerst het niet komen van de Italiaansche vloot in do Egeïscho zee, geeft kracht aan liet ge rucht dat Duilschland en Oostenrijk zich hier zouden tegen verzet hebben. Benghazi in gevaar Op 8 uren van Benghazi zouden 500 Tur ken en 20000 inboorlingen gereed slaan om de voorposten der Italianen aan te vallen. Tot Februari Generaal Caneva heeft laten weten dat do verovering van 't binnenland zal kunnen beginnen piet de eerste dagen van Februari. Dus nog bijna 3 maanden wachten Uit Brussel ontvangen wij volgend schrij ven. Zaterdag, 18 November 1911. Zooals naar gewoonte heeft de opening der Kamers Dinsdag plaats gehad. M. Cooreman is met 154 stemmen op de 157 terug tot voor zitter gekozen. Nooit heeft er een voorzitter zulkdanig betrouwen gehad van al de par tijen. Het bureel bestijgende heeft hij voor de rechtstaande kamerleden eene prachtige rede uilgesproken. Na zijne collega's bedankt te hebben, hem eens te meer tot het voorzit: tersschap te hebben geroepen, heeft M. Goo- reman do hoop uitgedrukt vanwege al do kamerleden den steun le genieten om de vrij heid der tribuun en van den goeden gang der werkzaamheden te vrijwaren. Wenschen wij dal hel zoo wezen moge. Woensdag heeft M. de Broqu6ville de mi- nisleriëele verklaring gedaan met eene schoo- ne mannelijkheid die den eerbied afdwong. Hoeren Vaudervelde, opperbaas en Hymans con terbaas, hebben eene eerste schermutse ling trachten to doen tegen de regeering. Heeren Woeste en Schollaert hebben op zegepralende wijze weerstand geboden aan het kartel met liet belachelijke hunner pre tentie to doen uitschijnen, tegenover de uit slagen der gemeentekiezingen, welke geen politiek karakter bobben en waarin do ka tholieken in alle arrondissementen stemmen hebben bijgewonnen, dat van Brussel niet uitgezonderd. En 't is waar, als M. de Bro- quevillo niet kan rogeeren met 6 stemmen meerderheid in de Kamer en 18 in hel Senaat, hoe zou dan een kabinet Hyinans-Vandervelde kunnen regeeren dat nooit meer dan 2 of 3 stemmen meerderheid kan hebben, en die met eene algclieele verdeelde meerderheid tegen do samengeschoolde blok der Rech terzij zullen slaan. In tegenwoordigheid van de belangrijke vermeerdering van '1 getal volksvertegen woordigers heeft de regeering, t' akkoord niet do"meerderheid, besloten, het strijdter rein aan le nemen dat de oppositie verkoos. Het gansche land zal op 2 Juni uitspraak moeten doen lusschen liaar en de tegenpartij. Dc regeering kon met niet meer moed en waardigheid antwoorden op den aangema- tigden cisch der tegenstrevers. Verre van den strijd te vluchten, doen wij stoutmoedig den aanval, wij stellen ons bloot aan den vijand, maar wij zullen hem wel kunnen verplichten in de wettelijkheid te blijven. Heeren Lorand en Janson hebben nog een pijl afgeschoten naai' liet gouvernement, maar M. de Broqueville heeft met gezag ge antwoord. Donderdag en Vrijdag namiddag zijn de afdeelingen der Kamer vereenigd geweest weging ten prooi scheen, hoop en troost in den boezem te storten. De zieke nochtans woelde van angst op zijn bed telkens wierp hij ont stelde blikken, waarin schrik cn afgrijzen te lezen stonden, door het vertrek, en klemde zich als met razernij aan Albrecht's hand vast. De jonkman door dit akelig vertoog tot in liet diopste zijner ziel geschokt, liet zich geknield voor de bedsponde neergaan en met smeeken- de stem, bad hij Bedaar, vader lief vertrouw mij de oorzaak Van uwen angst, bet zal uwe smart verlichten... Zeg den zoon, die u zoo teederlyk bemint, wat uw hart verknaagt 1 Eene uitdrukking van lievige gramschap schetste zich op liet gelaat van den graaf. Wellioegalmde hij 'toornig, gij durft het bestaan mij van eene misdaad te verden ken... liet kenmerk der verworpelingen staat mij dus in het voorhoofd geprentZoudt gij achter dit vreeselijk geheim zijn gekomen spreek Is u bekend dat Aloysia... Door deze uiterste krachtinspanning gansch uitgeput, zweeg hij eene wijl. Groote God, murmelde Albrecht, wiens aangezicht met doodsche bleekte was over- d. kt. Jarenlange wroeging is dus onmachtig geweest om mijn ijsclijlc schelmstuk uit te wisschen Ach indien dc wraak van God on verbiddelijk is. zij treffe mij alleen... mijn oon is onschuldig Vader Albrecht, keer uw gelaat van mij afuw vader is een ellendeling... De burehtgraaf week bij deze woorden een P'r schreilen achterwaarts bet rood der verontwaardiging klom op zijn voorhoofd, en meteen driftig gebaar de hand aan den knop zijns degens slaande. om de staatsbegrotingen voor 1912 le on derzoeken en toekomenden Dijnsdag zullen de militaire besprekingen de kosten maken van het Parlement. Ik vraag me slechts af. waar de bevoegde personen zitten om die bespreking te leiden Het is M. Troclet niet die licht zal werpen.op deze zaak, wat zijne uitkomende onbevoegdheid heeft baars ge lijken maar in zijne prachtige zelfvoldaan heid. M. Monville, do trommelslager gewor den van de ontevreden officieren van hel leger tegen minister Hellebaut, dank aan de logo en aan de militaire klicnleel van hel Engelsch café van den Prince de Galles is even onbevoegd. In deze zaak ontbreekt het in het Parlement aan een kostbaar ele ment, oude bevoegde officieren. Overigens van af Woensdag hebbemwij een voorsmaak van de weinig ernstige [documentatie van M. Monville, die zelf M. den minister van oor log in zijne plaats heeft doen stellen, die be loofd heeft aanstaanden Dinsdag de punten op de i's te zetten betreffende de 53 vragen van onzen civielen militairen gekozene. De bestendige deputatie gaat voort met de talrijke klachten legen de gemeen tekiezin- gen t'onderzoeken. De kiezingen van Etter beek zijn nog niet goedgekeurd. De deputatie heeft een bijgevoegd onderzoek bevolen. De kiezingen van Ukltel en Wohiwe St. Elienhe zijn goedgekeurd.Do uilroeping van de kandi daten vanBeersel om zonder strijd gekozen te zijn, is verbroken. De gouverneur kan beroep doen op de regeering want men kent de groete partijdigheid dier heeren tegenover hunne politieke tegenstrevers. De Vlaamsche theater heeft Donderdag avond zijn bestuurder, M. E. Hendrickx ge vierd voor zijn 55jarig jubelfeest als drama tische tooneelspeler. Al do Vlaamsche krin gen der hoofdstad namen er deel aan. Wij voegen ons bij zijne talrijke vrienden om hem geluk le wenschen. Y De voedingstentoonstelling zal van 25 No vember tot 3 December plaats hebben in de lokalen van de Pólc Nord Men kondigt wonderen aan voor de talrijke lekkerbekken. De gemeenteraad van Brussel zal Maan dag namiddag in openbare zitting-vergaderen. Zij zal beginnen met eene bespreking over de stadsbegrooling van 1912 (Talrijke nieuw jaarsgeschenken voor de lastenbetalers). Kobe. Verworpen. Het voorstel van liberalen en socialisten om bij hoogdringenebéid het zuiver algemeen stemrecht in te voeren, is door d'Hollahd- sche Kamer verworpen. Het geschil met Perzië. Rusland geen antwoord ontvangen heb bend van Perzië, zoo heeft de Russische re geering eene afdeeliiig soldalen naar Perzië gezonden. Deze zijn reeds op weg naar Te heran. Bevolking. Op%) December 1910 lelde Duitschland eene bevolking van 64,925,998 zielen. De socialisten baas. In de kleine heerlijkheid van Scharzbourg- Rodolphsladt, dat enkel 100,000 zielen telt, is het kiezing geweest voor den Landtag. Er zijn 10 afgevaardigden, van die 16 zijn er 9 socialisten. We zullen nu eens afwach ten wal de socialisten daar gaan uitrichten. De menschen zullen ze gauw beu zijn. De Rijksdag niet tusschen te komen. Do Rijksdag heeft do Marokkaansche over eenkomst niet te bekrachtigen, maar het Een ellendelingbulderde bij, indien een ander die honende woorden uitsprak, ik stak hem ©ogenblikkelijk overhoop Die grootmoedige beweging ware aan mij misplaatst mijn zoon. En zi.h de handen krampachtig op het ge laat leggende, stortterde hij op schier onhoor- baren toon Ik ben een vuige moordenaar Albrecht's leden verkrampten onder den slag van een en hovigen zenuwschok en hij zocht aan het ziekbed een en steun om niet ten gronde te vallen. Zijn vader wierp op hem eenen angstvollen blik. Gij haat.mij niet waar? met afgrijzen zult gij mij vluchten Eeno wijl bleef de jongeling, onder die ijse- lijkebekentenis als verpletterd, eene huivering greep hem aan. U vluchten riep hij eindelijk op eenen smar tel ijken toon uit, Welhoo ik zou mijnen vader verlaten omdat hij onder net lijden ge bukt gaat Edelmoedig kind murmelde de graaf. Doch verzwijgen wij het overigedragen wij het noodlottig geheim in het graf mede. Ten overige de rampzalige wier bloed ik ver goot, kan ik toch er door tot liet leven niet terugroepen Aloysia viel als het slachtoffer mijner hebzuchtmijn dolk doorboorde haar het hart genoeg Een koude zweet bedekte Albrecht's voor hoofd doffe zuchten, dooreen naar ademge- snork afgebroken, klommen uit zijne borst op. De stervende vervolgde weldra Ja. aan de stem van myn geweten wil ik gehoorzamen! mijnegruwelijko misdaad zal ik u bekennen... Doch wat aangevangen Kan ik mijnen vyaiu} de vrijheid terugschen ken, opdalhij alom myne schande verkondige. iT i i reglement zal gewijzigd worden, derwijze dat voortaan de Rijksdag zal te beslissen hebben over alle koloniale grondafslanden of grondaan wef ringen. Afschuwelijke mishandelingen. Machado Santos, de hoofdleider van de omwenteling, schrijft nu zelf in zijn blad, dat do toestand in Portugal onhoudbaar is. Ilij heeft een persoonlijk onderzoek gedaan, de mishandelingen waaraan politieke gevan genen blootstaan, zijn onbeschrijflijk en on- geloofbaar. Als de eigen hoofdmannen der republiek zulks openbaar schrijven en bevestigen, wat moeten dan de koningsgezinden oordeelen over het nieuw regiem? De bevolking. De laatste volksoplelling heeft uitge maakt dal Italië eene ronde bevolking heeft van 30 millioen. Doet er de 6 millioen Ita lianen bij, welke in den vreemde verblijven en ge komt tot 42 millioen. Van al de La- tijnsc'.ie natiën houdt dus Italië, onder op zicht van bevolking, den eersten rang. Geen geld meer De Chineesclie regeering heeft laten weten dal zij geen geld meer heeft om de Buiten- landsche Schuld te betalen. Groot gevecht te Nankin 30000 regeeringstroepen zouden uch te Nankin bij de rebellen hebben aangesloten en de imperialisten verslagen. Een ander groot en beslissend gevocht slaat op 't punt uit le hersten. Eene republikelnsche regeering De revolulionnaire provinciën zijn te Ou- Tchang bijeengekomen en hebben een repu blikeinse!) gouvernement samengesteld. Het kabinet van Yuan-Chi-Kaï. Onder het boog beleid van Yuan-Chi-Kaï is er een nieuw kabinet gevormd. Van dit nieuw kabinet maakt er geen enkel edelman deel en slechts 1 Mandehuriaan. Liang-Ghi-Chao, de beste moderne Chi neesclie schrijver, die lange jaren in Japan heeft verbleven en de revolt- heeftin gang gesloken en bewerkt, diezelfde Liang maakt deel van het nieuw keizerlijk gouvernement. Het blijft te bezien wat het zal uitmaken. Eene hevige aardbeving-, zooals men er in vele jaren in Midden Europa geene meer gevoeld had, heeft Donderdag avond bare peilen gespeeld. In de Belgische waarnemingsposten, ver genoegden de toestellen zich de schokken aan ie teekenen, doch in Duilschland, waar het liovigheidscenle? der beving scheen te zijn, werd er overgroot© schade aangericht. Zoo werden te Erfurt, Munclïen, Stutt gart, Augsburg, Strassburg, Menz, Frank- fort-aan-Mein, talrijke meubelen in de fruizen omgeworpen, huizen gescheurd enz. De bewoners vluchtten verschrikt buiten. Op verscheidene plaatsen ontstond brand en'tis slechts aan den grooien spoed dér pompiers te danken, dat er geene overgroote rampen gebeurden. liet kasteel der familie von Hohenzollern werd door de aardbeving zeer erg beschadigd en vele kunstvoorwerpen werden verbrijzeld. To Constanz werd een klokje uit den toren der kathedraal op de straatsteenen ge slingerd. Het reusachtig Germaniabeeld, dal op het postbureel prijkte, werd ten gronde geslingerd en verbrijzeld. In Wurtemberg was de aardbeving bijzon der hevig. Meer dan 500 personen vergader den op openbare plaatsen rond groote vuren en brachten daar den nacht door. In Frankrijk Aardschokken werden in Frankrijk ge voeld, langsheen de Duitsche grens, en bij - Om Godswil, vader, verklaar u nader, of veeleer open uw hart aan dezen eerbicdwaar- digen geestelijke... Sinds verscheidene uren wacht hij op uwe bekentenissen. Neen, neen nog ga ik uit dit leven niet scheiden. Nochtans, ik verzaak aan de gevoelens van haat en wraakzucht welke zoo lang mijne ziel verteerden, geene Die we slachtoffers zullen meer onder mijne moord dadige hand bezwijken. Spreek, vader, op welken ongelukkige doelt gij Schenkt hem volle vergiffenis,en do Heer van hierboven zal deze daad van recht vaardigheid niet onbeloond laten. Meont ge't Ach deugdzame zoon, hadde ik weleer naar uwe stem geluisterd Hadde ik mijn hart voor medelijden en ver giffenis, vatbaar gemaakt, ik zou thans niet zoo diep rampzalig wezen Hij brak zijne red© af, en de hand des burchtgraafs vattende, drukte Hij met kracht. Ga mijn zoon, ijl naar liet slot van Horn stald!... verzeker u van den persoon van Peters, gebied hem u tot den graaf von Hum- bert te geleiden, zeg hem dat ik alles u Heb geopenbaard, en voer den ongelukkigen ge vangene herwaarts... Nochtans indien ik van mijn behoud verzekerd ware... Albrecht, wacht nog eene wijl. De burehtgraaf bevond zich reeds op den dorpel der deur hij keerde evenwel tot zijnen vader terug. Indien God u het leven spaarde, zoudt gij Hem uwe erkentenis betuigen door Hem nog voortdurend te vergrammen vroeg bij met nadruk. Graaf von Humbert is myn aartsvijand indien hij fee zegevieren ltwam, het zou mijn gansche leven vergallen zoo hij mij eenig medelijden betuigen dorsthet ware mij een II 11 --~T|1 zonderlijk te Lunéville, Langres, Vésoulj Epinal, Belfort, Poutarlier. Vaucouleurs, Chalons-sur-Saone, Remiremont, enz. Er werd slechts weinig schade aangericht en men hoorde van geene ongelukken aan personen. In Italië. Te Milaan, Lecco, Vausa en al de plaat» sen van het omliggende, zijn ook erge aarch- schokken gevoeld geworden. Hier ook is de schade gering. In Zwitserland. De aardschokken werden heel Zwitserland door gevoeld. Te Interlaken, Zurich, Berne, en in de Alpenslreek waren zij bijzonder hevig. Er wordt geene schade vermeld. Het publiek, dat te Berne cn te Zurich de tooneelvertooningen bijwoonde, werd door eene vreeselijk© paniek aangegrepen, en in de wilde vlucht naar de uitgangen, worden vele personen gekwetst. Brussel. flauwe klucht. Klucht spelers of kwaadwilligen, die zich Donderdag avond tusschen de menigte bevonden in een magazijn der Nieuwstraat, vermaakten zich rond 6 uur, met het alarm te geven en to roepon Brand Brand De aanwezigen werden met groote vrees bevangen en liepen naar de uitgangen. Verscheidene personen werden gekneusd. Weldra verschenen de -pompiers ter plaats. Dank aan de koelbloedigheid van het per soneel, keerde alles spoedig lot kalmte weer. De politie zoekt de ruslstoorders op. Verloren afgestolen. Een genees heer wonende Lakenstraat, werd verleden nacht bij een zieke geroepen. In den binnen zak zijner overjas stak een omslag inhouden de 3C00 fr. Terug thuis gekomen, stelde de geneesheer vast dat de kostbare omslag ver dwenen was. Erge val. De schrijnwerker Pieter Rousseau, Pelikaanstraat, viel gisteren na middag op de Zennelaan, van eene hoogte van 7 meters, Men trof hem aan met gebro ken arm en been, eene diepe wonde aan het hoofd en kneuzingen op gansch hel lichaam. De werkman werd naar het gasthuis ver voerd. Brand. Donderdag avond, rond 9 ure, ontstond brand in het huis van M. Mal- gillis. hemdenmaker, 77, Lebeaustraat. Hot vuur brak uit op den zolder en bedreigde het gesticht der Bons Enfanls. Na drie kwart- uurs, waren de pompiers meester van het vernielend element. De schade is groot. Beproeft de wonderbare en onschade lijke Cachetten GAüTilIER, krachtigste geneesmiddel legen Migraine, Hoofdpijn, Zenuwpijnen. Hunne uitwerking is radikaal en bijna onmiddelijk. 6 Cachetten 1 fr. 43 Cachetten 2 fr. in alle goede apotheken, zooniet schrijven apo theek Gauthier, Mechelen. 1505 Schaarbeek. Lijk opgevischt. Don derdag- namiddag werd uit de Zenne, langs heen den steenweg van Vilvoorden, grondge bied van Schaarbeek, het lijk van een ouderling opgevischt. Het werd herkend als zijnde datgene van J. W..., 79 jaar, drie dagen te voren uit hel bedelaarsgeslicht van Hoogstraten gekomen. Men vond 50 frank op hem. Men denkt dat W... toevallig in het water is gesukkeld. Wat ge moet weten. De zenuwach tige, zwakke of teergevoelige personen, kunnen liet gebruik van koffie uitslaan, dank de helft bijvoeging van de Bitterpeeën der «Trappisten» Vincart. Dezen die hem zuiver gebruiken, bevinden er zich nog beter mede. 1500 I Etterbeek. Brand. Vrijdag morgen, rond 5 uur, brak brand uil in een loods der De Haernestraat, dienend tot bergplaats van een mortelmolen en werkgerief. De loods is gansch vernield. doodsteek Hoe kon ik zoover in zelfverge telheid verdwalen dat ik mij hierover uitliet?... dit alles diende voor eeuwig met mij in het stille graf te dalen... Wat heb ik overigens ook te vreezen Wie kan mij verzekeren wat op den dood volgt Die liel welke men heeft uitgevonden om. Genadige Hemelkreet Albrecht huive rend terugdeinzende, vader, wat zegt ge daar?... Die hel is wellicht een hersenschimmige denkbeeld in den ontstelden geest van eenen dweeper ontstaan. Ach vader, bid den Hemel om vergiffe nis over eene zoo ijselijko godslasteringaan hoor do stem van eenen goedertieren God die u toeroept in zijne oneindige barmhartigheid te open Zou dit mijnen levensloop verlengen Wat is het toch ijselijk te moeten sterven Albrecht sloeg den blik ten Hemeleene vurige bede steeg uit zijnen overkropten boe zem tot God op voor zijnen vader, die beweeg- loos achterover op zijn bed was neergezakt. De jongeling meende von Fortling te ver zoeken onverwijld naar het slot van Hornstald to reizen, en er des graven von Humbert's ketenen te gaan verbreken. Albrecht, verlaat my niet!... kreunde de lijder; de beweging zijns zoons merkende, Aloysia's schim zou alweer uwe plaats komen innemen Zie daar nadert zij mij reeds; een bittere glimlach verkrampt haar wezen, ter wijl hare hand mij eenen afzichtelijken kolk aanwijst... von Humbert vergezelt haar; lii) spot met mijn lyden... Beef, rampzalige de \yj>aak verteert mij, ik aal...# Wordt voortgezet.

De Volksstem | 1911 | | pagina 2