BUITENLAND. Gruwelijke misdaad nabij Orel! DE ONBEKENDE WEES Moordpoging to Antwerpen Het drama van Esschenbeek NIEUWSBERICHTEN. .uitstékende lakken, een vies smoeltje trek kende, waar verwondering en schrik op te lezen slaat. Arends en apen houden zich op ©enen voorzichtigen afstand van ons. Wanneer we de oevers naderen, hooren we de papegaaien in het woud .schreeuwen maar ze laten zich niet zien. Wisten ze hoe nieuwsgierig ik hen hun veelkleurig plui- maadje te bewonderen en hoe vreedzaam mijne inzichten, ze kwamen allen e.-ns para deeren. Andere vogelen schieten zich als pijlen van don eenen boom in den anderen. Een krokodiel ligt te slapen op de beek van een eiland. Eer mijn reisgezel zijn ge weer heeft kunnen aanleggen, is de kroko reeds onder water. De krokos slapen waar schijnlijk met eene oog open De malin-pècheur (ijsvogel) is niet gelijk de onze 't is een witte vogel met zwarte strepen en langen bek. IIij zit, langs dc waters, op neergevallen hoornen, te wachten of er geen viscbje to vangen is. Die gevleu gelde visschers vindt men in Kongo overal. Boom- en struikgewas groeit hier weelderig, zoo liet betaamt in eene tropische slreelv. Vaarkruilen (fougóres) en palmbqomen heli- hen de bovenhand hunne plooibare palmen stijgen op en vallen boogvormig neder hel zijn als kunstmatige fonteinen uit groen loover. Van tijd lot tijd, ontdekken we eenen ge- welfden gang. door den welken de bewoners van het eeuwenoude woud naar het water komen. Men heeft nog nooit zulke schoone theater doeken en schermen geschilderd. Barbiers zijn er overal maar bij de negers is alleman barbier de eene scheert de andere en dan nog zonder zeep. Ik bedoel niets dub belzinnig met dal scheren zonder zeep Geen volk maakt meer werk van kop en haard, dan de negerstam wel te verslaan als er baard is, want al ie neg ers hebben geen slof om aan don knevel te trekken. Ik durf er niet aan beginnen u te vertellen op welke eigenaardige wijze de negeressen hun haar bezorgen men treft zelden tweo negeressen op dezelfde manier gekarnd, (misschien zijn er op de zelfde manier ongekamd), liet drol- ligste hoofdsiersel heeft den meeslen bijval. Allo tw ee drie uren, ontmoeten we prau wen, welker roeiers wenschen gerooklen viseh, sorgobrood of maïs aan ons manschap te verkoopen maar liet kielwater door ons stoomschip te weeg gebracht is zoo fel dat do negers hot geraadzaam vinden onder de boomen Ie blijven en daar zich stevig vast houden tol ilat we voorbij zijn. Er is van daggeene zon ;'tis koel, slechts 20 tol 30 graden 't is geene Kongowarmte KoNOcTROTTER. Ttree gebroeders in hunnen kelder vermoord. Maandag morgen! werd te Nögenf-aan- Oise. bij Creil, eene gruwelijke misdaad ontdekt. Daar hielden de gebroeders Lefevre, 45 en 55 jaar oud, samen .eene herberg*, op eene afgelegene plaats, niet ver van de spoorbaan Orei 1- Persan-Bca union t Maandag morgend rond 11 ure, kwamen een drietal gewone klienten naar de herberg, doch waren niet weinig verwonderd er alles gesloten te vinden. Daar er op hun geklop niet geantwoord of geopend werd, besloten de drie klienten, een ongeluk vermoedende, de deur open te 'breken. Zij drongen binnen en onmiddelijk zagen zij dal er uieven in huis geweest waren. In do herhergzaal was alles verplaatst, kassen en tooglade opengebroken, enz. Do klienten liepen naar boven, doch daar ook werden de gebroeders Lefevre niet ge vonden. Meest al'hunne klcederen werden echter op het bed gevonden, zoodat het 'niet 40c Vervolg. Intussclien was het dag geworden, demen tia kwam nu de kloosterlinge uit hare vrome gepeinzen wekken,, en meldde haaf do aan komst van baron von Fortling. Eene diepe zucht welde uit hare horst op, en sprakeloos volgde zij liet jonge meisje naar de spreek plaats. Maria's vader stond bij hunne intrede vechten stelde hun graaf von Humbert voor, •tie het weeskind met eeno onbeschrijflijke aandoening beschouwde. Bez», op hare beurt, kon nauwelijks liare tranen bedwingen, en ten einde hare smart vrijer loop te geven, naderde zij tot het ven ster. De vreemdeling deed eene beweging alsof bij de maagd volgen wou, doch hij bezon zich, want zijn voorgevoelen mistrouwende, vrees de hij den speelbal te zijn eener wreede be goocheling. Middelerwijl was Clementia hare plaats aan de zijde der kloosteroverste weer ►komen innemen haar blik ontmoette ander maal dezen van mijnheer von Humbert, en beiden ontstelden over de zonderlinge ge moedsbeweging die zij gewaar werden. Die beer was reeds de lente des levens voorbij; iets onuitsprekelijk zoets was op zijn minzaam ge laat geprent, op welk evenwel de sporen eener langdurige en pijnlijke gevangenschap nog zichtbaar waren. Op dit oogenblik traden Virile en Rosa, welke de overste derwaarts had daten uitnoodigen, alsmede de eerbiedwaar dige dorpsherder liet vertrek binnen. De abdis deed hen neerzitten en met eene door aan doening trillende stem het woord nemende De tijd is aangebrokensprak zij op eenen pleclitigen toon, dat eindelijk de sluier worde aan te nemen was, dat de herbergiers hunne woonst verlaten hadden. Men ging dan in den kelder zien endaar vond men do lijken der gebroeders Lefevre liggen. De oudste was verwurgd geworden met eene koord, terw ijl de jongste met een zwaar tuig den schedel verbrijzeld werd. Het parket werd onmiddelijk verwittigd en kort nadien was het onderzoek aan gang. Men veronderstelt, dat bandieten 's nachts in huis gedrongen zijn en door den oudsten broeder verrast werden. De ongelukkige werd door de schurken vastgegrepen en verwurgd. Toen zijn broeder op het hulpge roep toesnelde, onderging hij hetzelfde lot. In huis werden al de meubelen opengebro ken. Men heeft niet het minste spoor der ban- dielen gevonden. Het onderzoek wordt naar stig voortgezet. FRANKRIJK De koning van Servië is vertrokken Petrus de Eerste is Maandag om 6,30 ure vertrokken. President Falliêres en al de ministers waren er aanwezig. Bij de socialisten liet geval Mólivier zet al de poppen aan 't dansen. Daar in de beste werkliedenveree- niging, zooals de socialisten liet noemden, komt het eene verraad na het andere aan het licht. Bij de Fransche socialisten is het een heele poesjenéllenwinkel. In België is het al niet veel heter. Een zegepraal der oppositie. In vervanging van M. Hector Depasse, radikaal-socialist, overleden, moest er te Neuilly-Boulogne gekozen worden. De eerste maal behaalde M. Nortier 6010 stemmen, Fabriani 3452, Laval 3317, Delavanot 763 en Mavhon 481. In de balloteering kreeg M. Nortier 6738 stemmen, Fabriani, radikaal, 3491, Laval, geünifiëerde socialist 2997. M. Nortier is gekozen. Het is een gematigde republikein. Voegen wij er bij dal er van 22133 kiezers enkel 13147 kiezers zijn komen stemmen. Een bewijs hoe zeer, vele menschen met hun stemrecht inzitten in Frankrijk CHINA Te Nankin. De imperialisten hebben zich meester ge maakt van de stad en blijven ze behouden. Zij hebben eene vreeselijke slachting ge houden onder de revolutionnairen. Nu gaan de revolutionnairen de stad aanvallen. Zij beschikken over 9000 a 10000 man, de impe- ralislcn hebben er 7000. De revolutionnairen hebben dus veel kans. maar daar de impera- listen genoeg weten, welk lot hun te wach ten staat, zullen zij zich niet gemakkelijk overgeven en strijden als razenden, Te Hankecu. Hoewel er eon soort van wapenstilstand was gesloten, is er tusschen heide partijen toch een gevecht geweest, dat echter geen uitslag heeft gegeven. Het hof te Peking zou vertrekken. Wij dachten dal het Hof al vertrokken w as hel is niet zoo, maar nu zou een invloedrijk gedeelte-der partij er sterk op aandringen opdat het Hof zich zoude terugtrekken tot Jehol. Wij zullen het afwachten. De Japaneezen in 't spel. Te Tche-Jou hebben de Japaneezen eene afdeeling soldaten aan land gezet. Die lijding wordt officieel bevestigd. Japan heeft boven dien verklaard, dat het in gemeenzaam over leg met de Vereenigde Stalen en Rusland in China wil tusschen komen om de orde te herstellen en... zijn deel te hebben van den buit, maar dit wordt niet gezegd. opgelicht welke tot hiertoe de familie van uw pleegkind omhulde. Mits graaf von Ilornstald liet tijdelijk met het eeuwige heeft verwisseld, verzet niets meer zich er tegen dat wij kennis nemen van het laatste vaarwel van Angelina aan hare dochter. Mijnheer von Humbert sidderde. Met beven de hand. langde do abdis den brief uit het koffertje waarin hij sinds tal van jaren ver borgen lag, en bood hem den vromen pastoor aan. Alvorens het zegel open te breken, Jas de achtbare geestelijke met luider stem do regelen welke op den omslag waren neerge schreven Zoo lang graaf von Ilornstald in leven is, zal liet aan mijne dochter niet ge oorloofd wezen keunis te nemen van den in houd dezes schrifts, noch hare ouders te be- weenen Groote God mompelde graaf von Hum- bert. Clementia hield den blik onafgewend op dien lieer gericht. Na het geheimzinnig schrift te hebben ontvouwd, vervolgde do dorpsher der Mijn oom, graaf von Ilornstald, overleden zijnde, zal het geheim welk dementia's ge boorte omsluierde opgelicht mogen worden en de gewaande dochter van Ulrik zal eindelijk vernemen uit welk een edel bloed zy is ge sproten dan zal het haar zijn toegelaten hare rechten te doen gelden op de erfenis van mijnen gemaal, den rampzaligen graaf Frede- rik von Humbert. Een gil van onzeggelijke blijdschap, vloog op uit den mond der maagd; vader en dochter sprongen elkander toe en bleven eene lange w ijl borst tegen buist in eono liefderijke om helzing omstrengeld. Niet meer als eene ver latene weeze op's werelds pad moeten dwa len, weten dat God haar eenen jninzamen en w—»—n 111II mmmmmmi. UL.L ST. DOMINGO De President dezer republiek is te Si. Do mingo vermoord geworden. De republiek is in volle gisting. PORTUGAL Een Engeische priester te Cambo doodge schoten. Taviero, Porlugeesche kaporaal, heeft te Cambo een Engelsehen priester, pater Dou glas, doodgeschoten. Engeland heeft al in lichtingen gevraagd. Staking der bakkers te Lissabon. De bakkers van Lissabon zijn in staking gegaan. De republikeinen zijn in hunne ver gadering binnen gevallen en hebben de 4 leiders gevangen genomen. Zoo hoopt men de staking te doen mislukken. Het nieuwe ministerie. De republikeinsche bladen, er beslaan er geen ander en meer, want die zijn verboden, ontvanger, liet kabinet heel koel. De alge- meene wensch is, dat het van korten duur •r.ou zijn. PERZIË De Ex-Shah. De broer van den Ex-Shah heeft eene neerlaag ondergaan, waarin hij 600 man heeft verloren. De Ex-Shah 'elf heeft Astra- bad niet kunnen veroveren. In elk geval •houdt de Ex-Shah hel lang uit. Een genaamde Jan Do Roeck, wonende Gazstraat, had eenigen tijd betrekkingen ge had met eene vrouw welke van haren man gescheiden leefde, de genaamde Regina Eycken. Zes weken geleden was echter tus schen het koppel twist ontstaan en de be trekkingen werden afgebroken. Maandag avond, rond 5 ure, ontmoette De Roeck zijne gewezen minnares en samen doorwandelden zij eenige straten. In de St-Elisabelhslraat gekomen, vroeg De Roeck aan de vrouw of zij hem wilde vergezellen naar de Scala. De vrouw weigerde, waarop De Roeck een revolver uit den zak haalde en tweo schoten in hare richting loste. Regina Eycken w erd dooi* een der kogels aan de bil gel rollen. De andere kogel trof eene vrouw, Maria Van Lier, Mijn straat, die juist voorbijging, aan de hand. Regina Eycken is naar het Stuyvenberg- gasthuis overgebracht, waar zij ter verzor ging gebleven is. De Roeck werd aangehouden en ter be schikking van het gerecht opgesloten. Dood van het slachtoffer. Gisteren meldden wij, dat te Esschenbeek, een wildstrooper, zekere Pie ter Vogeleer, tijdens eene strooppartij aan den voet ge troffen werd door een vuurschot en dat zijn toestand hopeloos was. De ongelukkige is thans overleden. Giste ren namiddag begaf het parket zich ter plaats en ondervroeg er verscheidene getui gen. Twee wetsdokters deden de lijkschou wing en daaruit bleek, dat de feiten onmoge lijk kunnen gebeurd zijn,'zooals het slacht- offer zulks heeft uitgelegd. De wetsdoktors konden inderdaad gemak kelijk vaststellen, dat liet schot, waardoor don voot van Vogeleer verbrijzeld werd, rakelings moet gelost zijn. Anderzijds hebben de vrienden van Vogeleerj die met hem jaag den den nacht van het drama verklaard, dat Vogeleer zich op minstens 50 meter afstand van den naast hij zijn den- strooper bevond, toen hij door het schot getroffen word. De vrienden van Vogeleer weten echter ook niet uit te leggën, hoe de ongelukkige jongeling getroffen werd. Zij welen zelfs niet dooi' wjen het schot gelost werd. Hel lijk van Vogeleer werd Dinsdag ter aarde besteld. deugdzamen vader had behouden, hem terug vinden op het oogenblik dat zij nauwelijks nog de hoop dorst voeden eenmaal op zijne grafstede te mogen neerknielen, wat eene zielverrukkende zaligheid De graaf over laadde Clementia met liefkozingen hij droog de hare tranen terwijl hy van vreugde ver dwalend uitriep Mijne dochter, levend evenbeeld van Angelina, eindelijk zijtgij' dus aan do liefde uws vaders weergegeven Mijn hart bad zich niet bedrogen, mijn voorgevoelen was waar heid En haai* met vuur aan zijnen boezem druk kend, ontsprongen milde gelukstranen aan zijne oogen. De abdis had baren sluier neer gelaten ten einde de Ontroering die zich van haar had meester gemaakt te verbergen; doch haar ondanks verrieden de snikken de hevige ontsteltenis van haar liaut. Al de aanwezigen staarden in stille verrukking op dit treffend tooneel. Do goede landlieden deelden in de vreugde van hun pleegkind. Rosa's gelaat glom met den helderen glans der tevreden heid, en Ulrik den verrukten blik ten hemel heffend, verroerde de lippen in "eene diepge voelde dankbede. Clementia scheen zich uit de liefderijke omhelzingen liaars vaders niet te kunnen losrukken. Eindelijk bereidde de geestelijke zich de lezing voort te zetten, ter wijl het gelukkig kind naast haren vader ge zeten, met liefde een zijner handen tusschen hare tengere vingeren hield gekneld. Laat de plotselinge overgang van een stil, verborgen leven tot de hooge standen der maatschappij uwe nederige gevoelens niet wegnemen, mijne dochter. Verbeeld u Ange lina, het medelydon van eenen armen land man afsmeekende, van den steun baars eeht- genoots beroofd, tegen de wanhoop worste- Brussel. Goed geknipt. Een dron kaard verwekte Zondag avond, onlusten in de Hoogstraat, en wierp den agent, die hem lot kalmte aanmaande, ten gronde. Met de hulp van drie burgers, kon de agent den woestaard naar het commissariaat leiden. Daar bevond men dat men te doen had met zekeren L...., sedert vier jaar opgezocht we gels-'eene gevangenisstraf lot welke liij, bij verstek, werd veroordeeld. De kerel werd Maandag naar de gevangenis van Vorst over gebracht. Bestolen. Een koopman van Ilalle. maakte hier Zondag kennis met twee vrou wen, waarmede hij eenige koffiehuizen be zocht. Het avontuur eindigde voor hem met de verdwijning eener som van 500 frank. Een Brusselsch handelsreiziger verloor in dezelfde omstandigheden zijn gouden zak uurwerk en zijn geldbeurs. Ontaarde vader. In de Vevdtstraat riep een knaapje het medelijden in der mei den aan de keukenvensters. Een agent leiddo het lujarig kind naai* het kommissariaat. Het jongentje vertelde dat hij door zijnen vader wordt mishandeld en van hem geen voedsel krijgt omdat hij, zonder plaats zijnde, geen geld in huis brengt. Men gaf het knaap- je te.eten in het kommissariaat. doch het póliciebureel vervulde, hel kind met zulken schrik, dat de kleine poogde zich te verwur gen met een slechten zakdoek, tijdens eenige oogenblikken afwezigheid van den officier van dienst. Deze keerde bij lijds terug. Maatregelen weruen ten opzichte van den ontaarden vader genomen. Onvoorzichtige knaapDe 14 jarige scholier Jan Tollens, wonende Maria-Chris- linasti'sat, sprong Maandag in de Lakenstraat van den tram, terwijl deze voortreed, vielen werd tegen het voetpad geworpen. I-Iet jon getje werd bewusteloos opgenomen met ge broken rechterarm en eene diepe wonde aan het hoofd. Na verzorging werd hij naar zijne woning overgebraciit Dc slachtoffers der petrool. Zondag avond brak brand uit op dc kamer van Mej. Margarola Tamiaen, Rijke Klarenstraat, 31, derde verdieping. De pompiers bluschten spoedig het vuur, dat ontslaan was ten ge volge van het, vallen eener potroollamp. Do huurster werd erg verbrand aan liet gelaat en de handen. Zij werd ter verzorging naar het St Japsgaslhuis overgebracht. Drama in een hotel. In een hotel der Pruisenstraat vond men op eene kamer hel lijk van een welgekleeden jongeling, die zich aldaar had doen inschrijven onder den naam Herman Heiwig, van Meissen (Saksen). Het lioofd werd met een kogel doorboord en het lijk hield in do hand een revolver van groot kaliher. De doode had nog eene som van 150 fr. op zich. Zijne familie is per telegram verwittigd geworden. Leirenman 'teren. Maandag* namid dag, om 3 ure, waren op de Rogierplaats te Brussel een 100 tal studenten en muziekan ten samen gekomen, om straatlawaai en betooging te maken. Die studenten geleken meer aan beesten dan aan menschen en som migen van hen droegen in de hand een hou ten kruis, zooals men op de graven op hel kerkhof plaats, waarop de namen der minis ters de Broqueville, Poullet, Levie, Hubert, enz., enz., geschilderd waren. Do studenten hadden een aantal vodden bij, die zij rondzwaaiden, terwijl het muziek de Internationale speelde Het vat geeft uit wat het in heeft, en lcra- puul kan niet dan krapuleus zijn. Menschenjacht op de daken. Sinds verscheidene maanden zochten policio en gendarmen te vergeef zekeren X..., op, die zijn regiment was ontvlucht. Zondag vernam de policie-officier DeLaetder eerste afdeeling dat de soldaat zich in een logisthuis der Abri- kozenstraat verborgen hield. Maandag mor gen zeer vroeg begaf hij er zich heen, ver- lende, en schier er toe gebracht den dood als eene gunst in te roepen, haddet gij, duurbaar kind. mij niet aan helleven gehecht; verplaats u in den geest tot bij uwe moeder, in Ulrik's nederige hut, stervend, en deze gedachten alleen zullen voldoende wezen om u van de vergankelijke ydelheden der wereld eenen wansmaak te geven. Eene edele dame, Aloysia von Berstoins, schonk mij het daglichtik werd beschouwd als de eenige erfgename der uitgestrekte landgoederen van den markies, mijnen vader. Helaas! beide mijne ouders stierven eenen vroegtijdigen dood, en graaf von Ilornstald, de broeder mijner moeder, alle eergevoel verzakende, palmde dooi* eenen on verzade! ij ken gouddorst behebt, mijne goede ren in, onder voorwendsel mij tot zijne doch ter aan to nemen. Te dien tijde trad mijn oom in het huwelijk en ik werd in een klooster ter kostschool gedaan, alwaar de licfdebe wijzen der overste spoedig mijnen smart kwamen lenigen. Deze tweede moeder beiëverde zich (fe grondbegrippen van onzen godsdienst in mijn hart te prenten, zij leerde mij de deugd bemin nen, en tot op het oogenblik dat een bevel van graaf von Ilornstald mij naar zijn slot terugriep, sleet ik er de gelukkigste dagen mijns levens. Mijn oom had toen reeds zijne gemalin verloren deze had de geboorte van eenen zoon niet haar leven bekocht. Tien jaren waren vërloopen sinds ik het klooster be woonde, en nimmer was in mij de gedachte opgekomen het nog ooit te moeten verlaten. Wanneer ik dus den lioodlottigen brief ont ving door welken ik naai* het slot mijns ooms wiord geroepen, begaf ik mij weeuend tot de abdisWaarom stort gij toch zoo bittere tranen, mijne dochter,vroeg zij mij minzaam. "gezel d van drie agehren. Hot gerucht der slappen van de agenten op de trap werd ge boord door X.... die langs een vensterken op het dak vluchtte. Hij werd er gevolgd door de agon ten. Na eene zeer gevaarvolle jacht van dak lot dak, moest X.., zich eim- delijk gevangen geven. Ilij werd ter beschikking van (ie krijgs- overheid gesteld. Beproeft de wonder! are en onschade lijke Cachetten GAUTfilEIl, krachtigste geneesmiddel tegen Migraine, Hoofdpijn, Zenuwpijnen. Hunne uitwerking is radikaal en bijna onmiddelijk. 6 Cachetten i fr. 13 Cachetten 2 fr. in alle goede apotheken, zooniet'schrijven apo theek Gaulhier, Mcchelen. 1505 Cureghem. Belangrijke diefstal van juioeelen.Maandag morgend stelde men vast dat dieven door middel van valse he sleutels, in kamers der Rnohaëlstraat waren gedrongen en de verschillende vertrekken, dienend lot juweelmagazijnen aan M. L. hadden geplunderd. Uit een opengebroken meubel werd een groot aantal gouden ringen voor dames, halssnoeren, armbanden, uur werken voor mannen gestolen, te zamen voor eene waarde van 1700 fr. Een onder zoek werd geopend. Laken. Botsing. Maandag- kwamen op de Koninginnelaan een brouverswagen ©n eene kar met elkander in botsing. Beide voertuigen werden zeer beschadigd. Do voer man der kar. ADuclos, van Strombeek en de brouwersgast, E. Van Kémrnel, Pannen- lui issl ra at, werden op den grond geworpen. Men nam hou op mét erge wonden en gebro ken ledematen. Huishoudsters, oogen open. "Wilt gij uitstekenden koffie maken,eischt de echte Bilterpeeën der Trappisten Vin'carl. Wei gert de namaaksels. 1500 K Molenbeek. Nachtelijke aanranding. Maandag morgen, rond 3 uur, ging* do werkman J.-B. De Clercrj, wonende Koniii- ginnelaan, Le Laken, langs de Hovenier- straat, toen hij plots aangevallen werd door vijf kerels, die hem neersloegen. De schelmen ontrukten hem ketting en uurwerk en hamen zijn geld af, waarna zij verdwenen. De Ciercq bleef bewusteloos liggen. Tot het be wustzijn teruggekeerd, ging hij eene aan klacht indienen. Wat is Cats 't beste maagbitler. Antwerpen. Doodeljke ral in de Na- ■pefsstraut. Maandag namiddag, greep in het inopbouwzijnde magazijn, op den hoek der Napels- en Riga straten, een schrikkelijk ongeval met doode!ijken afloop plaats. Do timmerman Pieler Bus, 65 jaar oud, wonende Gasstraat. 56, is ongelukkig ge noeg door de roostering van het gelijkvloers gestort, en van eene hoogte van ongeveer 3 meiers, met het hoofd op den grond van den kelder terecht gekomen. De Ongelukkige werd in hodenkelij'ken toestand opgenomen, en dadelijk naar liet Verbandhuis Noord overgebracht. Daar ech ter kon Dl' De Deken, nog enkel de dood vaststellen. De man moet schier op den slag- gedood zijn geweest. Het lijk is naar het doodenbuis der Korte Dijkstraat, overge bracht. Gevecht. In een gevecht ontstaan tusschen den genaamden Clement Billis, wo nende Sluisstraat, en zijn schoonbroeder, wonende Kloosterstraat, werd Dillis door een ergon messteek getroffen. De man moest in het *Sle Elisabethsgasthuis verzorgd wor den. Aangehouden. Eene jonge meid, die haren dienst verlaten had, na ten na- deele barer meesteres juweelen en geld ge stolen te hebben, is aangehouden en ter be schikking van het gerecht opgesloten. Erge val. Do koetsier. J. Peeters, wonende Lange Ruysbroeckslraat, viel gis teren van zijnon hok op de straatsteenen. De man bekwam eene vreeselijke wonde aan het hoofd. Gij keert immers tol eenen teerbeminden oom terug? Helaas! wedervoer ik, ten einde eenen schier onbekenden bloedverwant te gaan vervoegen, zie ik mij genoodzaakt van u te scheiden Bedroef u niet uitermate, Angelina hernam zijhet is uw plicht graaf "von Ilornstald, die sinds het afsterven uwer moeder zich uw lot heeft aangetrokken, on derdanig te wezen; blijf nooit aan dien heiligen plicht der dankbaarheid te kort. Vaarwel, lief kind, wees aan God getrouw, eerbiedigen min uwen oom, en moge de Allerhoogste uw levenspad met bloemen bestrooien. De woorden der vrome kloosterlinge hadden mij gansch opgebeurd, en wanneer ik in het rijtuig klom welk mij tot mijnen oom zou terugvoeren, stortte ik, wel is waar, over vloedige tranen, doch mijn gemoed was rusti ger. Op die veis was liet, Clementia, dat ik konnis aanknoopte met uwen vader. Op 't oogenblik dat (le koets zich tusschen eene bergengte zou wagen, wierden wij door eene bende roovers besprongen. l)e bedienden die mij vergezelden,verdedigden zich hardnekkig, nochtans zwichtend onder de overmacht van het getal, gingen zij bezwijken reeds hadden de schurken de hand aan mij geslagen om my met ruw geweld uit mijn rijtuig te sleuren, wanneer eensklaps op mijn angstgeschreeuw een vreemdeling aan het hoofd zijner dienst boden ter ontzetting kwam aanrennen, onver saagd de baanstroopers aan 't lijf ging en ze teenemaal uit een dreef. Mijn redder werd uw vader, Clementia twee maanden later waren wij, dankzij het aandringen van graaf von Ilornstald, reeds door de onverbreekbare ban den des huwelijks vereenigd. Jtfordt voortgezet.

De Volksstem | 1911 | | pagina 2