eeseljke zelfmoord Samson Kina geer' ^Sht en Spieoelfafiriek L. MEYVAERT Stadsnieuws. Eene vrouw vergiftigd zich Vreeselijk drama te Gent De moordpoging te Erondegem SPO RTNI EUWS Bollen SC5100NE HUIZEN FEESTWIJZER Weerkundige waarnemingen Oevnctr der vuurwapensEen vijf- .tienjarige jongen, Bug. Brasseur, wonende -Van Qamnênhoulstraat, 27, begaf zich Za terdag bij een zijner kameraden, VnnGi' L. jVrenende Geconfedereerdcnslraal. Deze. gö- jbruik makende van de afwezigheid zijner moeder, nam een geladen revolver uit cene lade. De jonge onvoorzichtige begon het wa pen le hanleeren, terwijl zijn vriend voor hem stond. Zonder twijfel drukte hij over zonder het te weten een schol ging af en Brasseur werd aan de keel getroffen. Gebu- ren snelden toe en legden den bewusleloozcn gekwetste op een bed. Een geneesheer kon den kogel niet uithalen. De toestand van don gekwetste is erg. Lajfe aanranding. Zondag morgen, rond 6 uur, ging een ouderling, de 81 jarige Jozef Caudron, wonende Kruidluinlaan, langs de Brabantslraat, naar zijn meester dokter Carlo, in de Kolenbranders,straat, voor w ion hij boodschappen deed. Plots werd de Sl jarige aangevallen door een dronken kerel. De dronkaard zwaaide een mos, mishan delde den ouden man en sink hem herhaalde malen niet liet mes. Op de kreten van het slachtoffer snelden voorbijgangers toe, biel den den dronkaard aan en leverden hem over aan de policié. De gevaarlijke dronkaard word naar 'net komihissariaat dor Kruisvaar ten straat gebracht. Hel is de SSjarige Jules 1-1Hoedenmakersslraat, een gevaarlijk vechter. Hij werd opgesloten. Dank zij de dikte zijner kloeren, is de ouderling niet erg gewond geworden. Opschudding. Geruchten werden Zaterdag avond in omloop gebracht dat het huis n. 13, der Sl-Mieliiclslraat, naast het welk ook uitgravingen werden gedaan, dreig de in te storten. Veel vol Ir snelde van overal toe. Sle.chts geringe grondinzakkingen kwa men voor en veroorzaakten conigc barsten in de muren, doch .deze zijn zonder belang. De alkcol is de groolc vijand''van het volk. de Bitlerpec'm der Trappisten Vin- cart zijn ongetwijfeld zijn groote vriend. 1500 U Laken. Erge val. De lantaarnont- sleker A. Vandovoorüe, Claessensslraat,vicl Zaterdag op do Emiel Bockslaellaen van zijne ladder.Hij werd gewond aan hel hoofd en zijn rechterarm op twee plaatsen ge broken. Paard op hol. Zaterdag ging in do Paleizenslraat het paard op hol van de melk boerin Celina Morckx van Strom beek. De kar botste weldra tegen den boord van hel voetpad en hel meis je werd op don grond ge worpen. Zij werd diep gewond aan liet voor hoofd en haar rechterarm gebroken. St. Joost-ten-Noode. Aanhouding. Dq polrcre dezer gemeente beeft ter beschik king van het parket een bediende opgesloten sedert 16 dezer verdwenen en verdacht van belangrijke ontvreemdingen gepleegd le heb ben, bijmiddel van. valsoho; inschrijvingen in dc hoeken der Ylilitoifol'dhipagnic.Brede rodo.sü'.ia!Een aanhoudingsmandaat werd te zijnón laste afgeleverd. Schaarbeek. VerdwijningMej. J. Voud 19 jaar. met hare ouders wonend in do James Waltslraal, is .sedert twee» da gen verdwenen. Tol hiertoe bleven allo op zoekingen vruchteloos. Brand. ln de nieuwe chocolade fabriek van M. O.., van Namen, Jerusalem- strata t. 50, te «Schaarbeek, ontstond Zaterdag brand. Kon werkman van den reimgheids- «lie.nst gaf bel alarm en do pompiers snelden ter, plaats. Ma een half uur, waren zij mees ter van. het vuur. He fabriek werd gedeelte lijk vernield. Sint Gillis. Verstikt. M. Beaud, wapenhandelaar, 57 jaar oud. wonende te Mype (Frankrijk) bezweek te Brussel aan gasycrslikking. Hij was zijne schoonzuster, oeno weduwe wonend in de rue Courbe te Sint-Gillis komen bezoeken en er gaan sla pen rond middernacht. Zaterdag morgénd weyjd men in liet huis een gasreuk gewaar. Mep/.. Beaud ging zien naar de verdiepen en stelde vast dal do reuk kwaril uit de kamer van haar schoonbroeder. Zij trad binnen en von^i hem dood. Hij had den gasbek slecht toegedraaid en was derwijze verstikt gewor den. Leuven. Belangrijke diefstal. Op de kamer van do meid Mej. Gamoy, "wo nende Y.inrlslraat, 21, werd ingebroken en al wat zij bezat, ongeveer 19.000"fr., in geld en waarden, is gestolen geworden. Do policie zoekt ijverig om de dievén lè ontdekken. -Arme vriend, wal scheelt? er l -t— Ik bon zonder couragi<\ zonder macht of kracht, zonder adem. liet minste werk vermoeid mij. Karei, jongen, gij lijdt aan neuralshénie. Ik weet het wel, de doktor heeft hel mij gelegd, hij zegt :ge moet distraction nemen. neemt dit, neemt, dal maar niets helpt. Wilt gij genezen Jak parlilea Hewelga bij uwen apotheker en vraagt hem eene Uesc'h THEOBRÜMA 't is ce.i wonderbare kraclillierslidler van bel zenuw gestel, gebruikt bel juist gelijk of dat liet in de explicatie te lezen slaat, on binnen eene maand zijl gij een anderen menscb. Zoo gezeid. zoo gedaan. X» Gent, apotheek DE MOOR, Burgstraat 38. 3 frank. Te Aalst bij al de heeren apothekers. Antwerpen. Üc die/stollen. Ton na- deele dor Bristol Steam Navigation heb ben ongekende schurken twee balen perka ment gestolen. Aan boord van den stoomer Row Ion werd een touw van 150 meiers lengte en drie dekkiecden gestolen. Aan de dokken w erd ten nadeele van de firma ffartrodt eene baal - vlasdraad, Ier waarde van 17Ö fr. gestolen. Aan den Katlondijkdok we/ijen"van een wagon vijf zakken graan, gestolen. In het ruim gevallen. De nacht waker Albert Fanchez, 28 jaar oud, wonen de Monlevideostraat, was Zaterdag nacht van dienst op den stoomer Queensbaronglo. De man, door do duisternis misleid, viol in het ruim. IIij werd vreeselijk gekwetst op genomen en naar bet gasthuis overgebracht. Overreden. Op de Vlaamsche kaai had gisteren een erg ongeluk plaats. De dok werker Alf. Janssens, 59 jaar oud, werd. er door een vrachtwagen omgeworpen en over reden. De ongelukkige werd dc beide billen verpletterd. Zijn toestand is hoogst bedenke- lijk. SpiegelsKadersVitraux Baguetten Werf 3, Aalst.Stoomfabriek in Gent Gent. Bij het tweede linie. Volgens Gcntsche bladen is de typhus uitgebroken in de kazern van liet tweede linioregimcnl. Elf gevallen hebben zich voorgedaan waaronder drie doodelijk. Verscheidene deelen van het gebouw wer den aan de soldalen verbóden. Er is spraak do kazern le doen ontruimen en het regiment zou naar Bevcrloo vertrek ken lot dat de kazernen gaijseh zouden ont smet zijn. Vrouw- en nianskleerstoffen, Van den Bergh-Jouret, Korte Zoutstraat, 41, Aalst. Lokeren. Branden. Bij de weduwe De F acq, wonende in de Zeiestraat, brak er Zaterdagavond, rond 7 ure, brand uit in de mandenmakerij. Al wat er binnen de plaats was werd de^ prooi der vlammen. Geburen gelukten er in den brand te beperken. De schade is door verzekering gedekt. De oor zaak is onbekend. Op den wijk «Everslaar, ontstond er Zondag avond, rond 7 uro, brand bij Jiakker DHeer. Gansch de bakkerij is vernield. Do pompiers hebben de aanpalende gebouwen kunnen vrijwaren. Er bestaat verzekering. Eigen Haard, Hypothecaire Crediot- Maalschappij voor werklieden en kleine landbouwers. Zie 4' bladzijde. Lede. Rcvolcerhcld. Zondag avond rond 9 3/1 ure, was de policickommissaris mol zijne veldwachters op ronde, langs de Molenstraat toen zij oj> de Hoogstraat een revolverschot hoorden lossen. Zij begaven zich Ier plaats en stelden een onderzoek in zij doorliepen de herbergen en zagen lor her berg' Mculoman, een verdachten persoon, binnen komén. Deze hield do hand in do zak. De kommissaris greep hem vast,maakte hem onbeweeglijk, en de veldwachter Dellaert kon hem het gevaarlijk wapen ontnemen. St. Niklaas. BcdrwgerfZondag op den-middag; kwam in den kl'eedcrwinkel van den heer Glaoys, wonende.in do «Statiestraat; zekere Vvan den wijk Klein Hulst. Hij bestelde or eeiïen pardessus. Toen hij er oenen aan had, ging hij in do aanpalende I' ails en trok er zijnen ouden over. Klacht; werd onniiddelijlt bij depölicio in gediend en e'-ni.ge minuten later werd de kerel in de Plezanlenslraat aangehouden. Proces verbaal is legen hém opgemaakt. 11 ij is gehuwd en vader van verscheidene kinderen. Brand.Zondag avond om 8 1,4 ure ontstond er een begin van brand bij Leopold Do Troyer op de Varkensmarkt. Do man bad eonen ketel vet op de sloof geplaatst en was er van onder getrokken. Seffens was daar eenen grooten toeloop van volk. M. Emile Rombaut entrepreneur slampte met zijnen voet het raam uit en sprong het huis bin:.en. Daar was de-rook waarlijk ver slikkend en de vlam van liet ziedende vel sloeg lot aan den plafond. M. Rombaut gelukte er in een stuk van het raam onder den eis van den ketel le 'krijgen en kon den brandenden pot zoo op straal werpen. Daarmede was den brand ge daan. Dc moedige man werd door de toeschou wers hartelijk geluk gowenscht voor zijnp dapperheid. Zonder zijne tegenwoordigheid van geest was daar zekerlijk grooten brand ontstaan. Mijnheer Rombaut werd slechts een wei nig verbrand aan de banden. Zondag nacht is de echtgenoote Soetinck, wonende' Mcirestraat in vreeselijke pijnen overleden. De ongelukkige had zich vergiftigd bij middel van rattenvergif. Naar het. schijnt heerschte niet al te groote vrede in het gezin Soetinck. De vrouw, Marie Goleta Van de Sleene, dronk soms wel eens, en daardoor ontstond er nog al twist. Woensdag morgend zond zij haar negen jarig zoontje bij een drogist om rattenver gif. Zij moet hot. reeds Woensdag ingenomen hebben want Donderdag begon zij reeds te klagen. De pijnen vermeerderden gedurig en Zon dag werd doktor Daeluian verwittigd. Deze diende de vrouw onmiddelijk een krachtig tegengif toe, toch het was te laat en in den nacht is do ongelukkige vrouw overleden. De echtgenooten Soetinck hadden zes kinderen. liet parket wordt verwacht. Diefstallen. Y-eiidllen- naobt werden aan den Dubbelen Arendfop twee verschil- lige plaatsen de kiekej>§.gestolen. De dieven zijn niet gekend. Aanranding. Zondag avond, rond 9 ure keerde de genaamde Van Holder, langs de Herlshaag huiswaarts, toen twee kerels op hem toesprongen. Een dezer bief den arm, op en Van Holder zag in zijne band een blinkend tuig, mes of b ior. Van Holder wilde den steek afweren, terwijl hij riep dat dc aanranders mis moes ten zijn. Hij werd in de, hand getroffen en erg gekwotst. Do jongeling werd in liet poli- ciebureel verzorgd. Het slachtoffer kende de aanranders niet. Eene vrouw verdrinkt'zrch met haar kind, Heden morgend, om 8 1,2 ure. heeft men uit dc Terncusche vaart, dicht bij de spoor wegbrug der Muide, het lijk opgetrokken van mevr. Desidëer Beauval, geboren Ca milla Combi is; 40 jaar oud. Bij middel van een voorschoot bad de vrouw baar kindje 0 weken oud op de bórst gebonden. Beide lijken werden naar bet gasthuis overge bracht. Men denkt dat de armé vrouw in een aan val van kraambedkoortsen deze akelige daad volbracht. De ongelukkige kon zich des to gemakkelijker verwijderen zonder de aan dacht van haar man gaande te maken, daar er des nachts, en zulks voor het kindje, vuur gestookt werd in de echtelijke kamer on zij, mev. Beauval, het vuur oppaste. De geesteskranke is juist vóór hare woning mei haar kind in hel water gesprongen. Zij was moeder van drie kinderen, waar van twee in een pensioenaat zijn te Melle. Het derde verdronk met de moeder, die in slaapgewaad was toen men ze ophaalde. De droefheid van den echtgenoot laat zich raden Mevr. Beauval gaf sedert gisteren namid dag teekons van zinsverbijstering. Zij weiger de baar man lo volgen, dio haar verzocht mot hem hunne twee kinderen in het pen sioenaat le Melle te gaan bezoeken, voorge vend dal ze dit morgen Dinsdag doen zou. Vooraleer om 10 urê 'gisteren avond met baar man slapen te gain', had zij al haar geld en hare juweelen op de-schouw gelegd. Zaterdag namiddag ris het parket samen gesteld uit do heeren Sehramme, prokureur, Verwilghen, onderzoeksrechter, liroeckaert, greffier en Scruels, w els dok lor. aldaar afge stapt. Zij zijn lot laat in den avond Ier plaats geble.ven en bobben-alle voetstappen doen uitgieten en opnemen. Ook zijn er vingerin drukken bés'talig'd, welke zijn opgenomen door den weisdoktor. Do ieyerige onderzoeksrechter,, M. Ver- wflghe', hééft zich gèen© moeite getroost en alle geburen ter plaats "ondervraagd, alsook nog velo andere personen. Huiszoekgngen Zondag morgend heeft de dienstdoende burgemeester, bijgestaan door den veldwach ter Van den Eeckhpf.it en de gendarmerie, bij vier verschillige .familieleden van De Vlieger huiszoekingen gedaan, doch alle opzoekingen zijn vruchteloos gebleven. Op verzoek van den'heer onderzoeksrech ter, is de kommandant iMalthieu en gendarm Van Belle, der brigade van Aalst, opnieuw naar Erondegem gekeerd en hebben er ver schillige personen nogmaals ondervraagd, doch allen konden niels bijbrengen. De toestand van liet- slachtoffer was een weinig geraslstellend. Hij kon nu duidelijke uitleggingen geven. Daarliet gerecht langs dien kant geen uit slag heeft bekomen, zal zij een ander spoor volgen, want do dader moet een gewoon verbruiker zijn van bet huis en er belang bij hebben liet slachtoffer van kant le helpen. Vrouw De Vlieger is gansch vreemd aan deze zaak; zij is nog maar. sinds een zeslal maanden gehuwd en is een twintigtal jaren jonger dan haren echtgenoot. De dader wist goed dat bot slachtoffer dien nacht alleen sliep en dat vrouw De Vlieger te Ottergem was hij hare ouders. Het gerecht-zal doen onderzoekon, wie er het meeste belang heeft bij liet verdwijnen van hel slachtoffer. Maandag was pr 'nog geen licht in de zaak gekomen. Aalst-Mijlbeek. Groote Prijskamp door de stekken op Zon dag 3 December bij YVe Rogiers, Moorsel- baan, 118, naar 2Ü0 frankón, tussehen de twee vermaarde partijen Louis Boelaert, Schaarbeek, en Rem it Goosseu, Mijlbeek. Elke partij zal bestaan uit 10 liefhebbers. Het spel zal beginnen om 2 ure en zal over dekt zijn. OPENBARE VERKOOP ING van een Schoon "Woonhnis TE AALST. De Notaris August MOYERSOEN, te Wiche len,/.al met, tussc.lienkomsj. van den Notaris DE VUYST, te Borsbeke, met bet houden van oenen enkelen zitdag, bepaald 09 Zatecifay 2 De cember f911, «mi 2 ure namiddag, ter herberg van Philemon Seminck. te Aalst,' Nieuw heek- straat, openbaarlijk verkoopen Een schoon Woonhuis niet twee verdiepen, stalling, scliooncn baKoveA, regen- put- en pompwater, gestaan en gejegpn te Aalst, Niouw- beekstraat. ton kadaster sectie B, nummer 205b, groot 2 aren 10 een ti ar eb, ''palende oost de kas seide, zuid Louis Van Tittelboom en noord Livinus De Nul, MARKTPRIJZEN Aalst. 27 november. Hopmarkt, vast, prijzen in opslag, i'r. 235. Geeraarsdbei'qen 27 novemb.Tarwe de 100 kilos 21,<10Masteluin 18,00; haver 20,50; Rogge 10,50.; booncn 22,00; Aardappelen 10.00; lijnzaad 35,00 koolzaad00,00boter de kilo 3,40 a 3,60 eieren per 25, fr. 4.75 ruw vlas 0.94. Viggene» 320, Hoornbeesten 131. OPENBARE VERKOOPING van eene BEHUISDE HOFSTEDE TE ERPE, NERENBROECK. De Notaris SCHELFHOUT, te Oordegem, zal ten verzoeke van wien liet behoort, met gewin van palmslag en gelagen, in hel open baar verkoopen Eene nieuwe gebouwde Hofstede met Boomgaard, gestaan 011 gelegen te Erpe, wijk Nereubroeck, aldaar gekadastreerd sectie D, nummers 147a en 1 16a, met eene grootte van 7 aren 50 centiaren, palende noord de Sevecoolslraal, west mad. Wed. Constant Van der Smessen-De Windt, zuid Mijnbeer Pietor Willockx-Herlsens en oost mijnheer René Schellaert-Dumont. ZITDAGEN Instel, Donderdag 30 November Verblijf, Donderdag 7 December telkens om 2 uro namiddag, ter herberg liij den heer René Sehellaert-Üumontte Erpe, Sevccootstraat. OPEN BA R E VER KO O PING van EN ZAAILANDEN te Erpe, Nieuwerkerken, Haaltert, Aygem en Meire, De Notaris LIMPENS te Aalst, zal namens wien het behoort, met gewin van palmslagen en gelagen, in het openbaar verkoopen Gemeente Erpe. Eerste koop. Een perceel Land, gelegen op Iloogenkauter, gekadastreerd sectie O nummer 901 a, met eene grootte vnn Haren 30 centiaren, palende oost den heer Ad-df Van Wilder, zuid de straat, west-den lieer All'ons De Ryck en nnoixl den heer ltemi Baten. Gebruikt zonder termijn door MM. Prosper Van den Eeekhout, Livien Redanten Alois Keymeulen, te Moiré. Twoede koop. Een perceel Land. gelegen op Bosch veld, Groenweg, gc!...da -nverd sectie C. nummer 98-1, met eene grootte van 23 aren 80 centiaren,' palende oost den heer Rerni Baton, zuid Mad. Wed. Smlpaert, west de Groeneweg en noord den lieer Constant. Van Landuyt. Ge bruikt zonder termijn do< r .M d. Wed Hóebeek cn den heer Liv ion Redaiult, te Meire. Gernee de Nieuwerkerken. Derde koop. Eene partij Land, gelegen op 't Beulcenveld, doorsnede door den ij zere n weg Brussel-Gent, gekadastreerd sectie C, nummers 1055en 1055b, groot 1" aren 'JO centiaren, pa lende ooct dc str .ai, zuid denbeer Ernest Baten, west de Mcirestraat én noord Ma.l. Wed. ltoe- tandt. lébr'-.kt zonder termijn door don heer Charles Van Vaerenberg. Gemeente Haaltert. Vierde koop.Een perceel-Land, gelegen op Grootkauter, Pouiartle, gelvadasireerd -e- !ie C. 'nummer 254. met eene .van 31. 'aren dü centiaren, palende oost de stra-.r, zuid i; baan tje, west de kinderen De Gra>:-\e en 21 -o;-d -a.-.u heer Jozeï V.vvevmau als gebruiker. Gebruikt zonder termijn door den lieer Dornimcus Maes- schalck, ie Meire. Gemeente Aygem. Vijfde koop. Een perceel Land, op den Va- rink, gekadastreerd sec; ie .V, nummer 153Ibis, met eene grootte van .26 aren 30 een Garen, palen de oost het baantje en daarover d-ui lieer All'ons Maésschalck, zuid den heer Charles Wyns als ge bruiker, west den'heer Frans Schouppe en noord Mad. Wed. Jozef D'IIoye. Gebruikf zonder termijn door den heer Albien Sl.igrnuldor, te Meire. Gemeente Meire. Zesde koop.Een perceel Land, gelegen aan de Ottergembaan, gekadastreerd sectie A, num mer 97 met eene grootte van 25 aren, palende oost den lieer Willems, zuid Mad. Wed. De Troyer-Ottov, west de baan en noord den heer Wynant en Mad. Wed. De Swaef. Gebruikt zonder termijn door de heeren Cain. De Vuyst, J..B. Van Hoorebekeen Mad. Wed. De Saedeieer- De Boeck. Zevende koop. Een perceel Land, gelegen Nesteveld, gekadastreerd sectie A, nummer 174, groot 10 aren 40 centiaren, palende oost den heer Frans Van den Steen, zuid en noord l.oi. Maantje en west den heer Baron de Bethune. Gebruikt zonder termijn door den heer Philemon D'Herde. Achtste koop. Een perceel Land, op den Hoogkautér, gekadastreerd sectie B, nummer 792. met eene grootte van 19 aren, palende oost Mad. Wed. J -B. De Saedeleer-Vnn (lanter, zuid Jufvr. Delphine Be Nys, west de baan en noord den heer Desiré De Nys en Mad. Wed. Edw. Lie- vens. - Gebruikt zónder .termijn door de heeren Louis De Saedeleer en Jozef Mertens. Negende koop" Een perceel Land, óp het Kerkveld, gekadastreerd sectie B, nummer 749n; met eene grootte van 18 aren 30 centiaren, palen de oost liet baantje, noord en zuid Jufvrouw Ma-' bible en west de baan. Gebruikt zonder termijn door M. Camiel Slagmulder. Tiende koop. Een perceel Land, op den Kleine Kruiskauter, gekadastreerd sectie C,num mer 641, met eene grootte van 8aren 40centiaren, palende cost den heer Desiré Maesschalck-Van Sande. zuid MM. Philemon en Alfous .jppin, west den heer Jozef De Groot-De Saedeleer en kinderen en noord den heer Camiel Coppin. Gebruikt door M. Victorien Maésschalck. Boom- prijs 100 fr. Elfde koop. - Een perceel Land, op Oosten- veld, Bdtereek, gekadastreerd seclie C, nummer 769, met eene grootte van 25 aren 40 centiaren, palende oost. M. Camiel Coppin, zuid M. All'ons Maésschalck, west de baan en noord M. Frans Van Liedekerkeen kinderen. Gebruikt zonder termijn doorM Victorien Maésschalck. Twaalfde koop. Een Huis met grond, ge staan en gelegen aan de Vijverstraat, gekada streerd sec.iie B, nummer 711a en 712.\, met eene grootte van 7 aren 38 centiaren, palende oost koop 13, zuid en west Mad. Wed. en kinderen Lievensen noord de straat. Onbewoond. Dartiende koop. Een Huis met grond, ge stagen gelegen aan de Vijverstraat, gekadas treerd sectie B, nummers 713b lui 71 1b, met eene grootte van 10 aren 60 centiaren, palende oost en zuid Mad. Wed. Lievensen kinderen, west koop 12, en noord de straat. Gebruikt door M. Ma- germau, koster, Boomprijs 200 fr. ZITDAGEN Verblijf, Maandag 4 December 1911. ter her berg gehouden door M. FrAns Van den Eeclchout, te Meire, Dorp. Telkens oïu 2 ure namiddag. Voor verdere inlichtingen zich te wenden ton kantore van voornoemden Notaris LIMPENS, alwaar er gestatig geld te bekomen is aan klei nen intrest. yoor de Stad en het Arrondissement Aalst. AALST. 3 December Sinte Geciliafeest door de fim- farenmaatschappij De Jonge Aal- stenaars 4 December Prijskamp op den biljard en klaverjas, door het Algemeen Syn- dikaat van Reizigers, aangeboden aan de leden, in het Café Riche. 10 December Opvoering door '1 Koninklijk G.ezelscliap Het Land van Riem Jean Marie drama in één be drijf Mijnheer de Senator blijspel in drie bedrijven. 17 December. 2e verlooning te geven door de Koninklijke Rederijkkamer De Cathariniston liet erfdeel, door V. PhilippiZij mag niet trouwen door R. Van Ryn. 18 December Feestviering van de 15° ver jaring van de maatschappij Do Bokkenrijders 7 Januari Onder do bescherming van de Koninklijke Maatschappij Het Land van Riem opvoer,ing ten schouwburg van «Slarkadd»-, door de Vlaamscho Vereeniging voor tooneel en voordrachtkunst. 14 Januari «Sinte Géciliafeest door de Ko ninklijke Harmonie Al Groeiend Bloeiend 21 Januari Sinte Barbarafeest der Vrije Brandweer. 22 Januari Voordracht met lichtbeelden en koren, over de Reis naar Rome. ingericht door het dagblad De Volksslem 28 Januari. Vermakelijk Tooneelfeest in den Katholieken Volkskring St.-Jozef, Meulescheltestraat, door den Too- neelhond Langs om heter en de Fanfaarafdeeling Willen is Kun nen -. 4 Februari. Tooneelclub der Christene Vakvereenigi.ngen. Anniïip isn Kunst. Prachtig Avondfeest. Programma eerstdaags. 11 Februari Jaarlijksch Turn- Wapen-en Tooneelfeest, ingericht door den Katholieken Turnkring Steun geeft Moed ERONDEGEM. 11 December. Sinte Geciliafeest door de katholieke fanfarenmaaischappij Stc Cecilia. N. B. De. katholieke Maatschappijen van de Stad en het Arrondissement worden beleefd verzocht etc datum's hunner feesten, zoohaast mogelijk aan 't beheer van ons blad mede te deelen. Bij «dadelijke uitwinning OPENBARE VEIIKOO PI N G van 3VJI E 1E2 Ft S G ML E3 T^T te Denderleeuw. De notaris VAN OUDENHOVE, te Dendorhau- tern, daartoe benoemd bi.) bevelschrift van den heer voorzitter der Rechtbank van eersten aan leg, zitting houdende te Oudenaarde, zal open baar verkoopen Gemeente Denderleeuw Eerste koop. Een perceel beplante meersch gelegen te Denderleeuw, in de bordéllen, bekend ten kadaster sectie A, nummers 30 en 50b, groot 21 aren' 10-centiaren, palende oost de erven Niko- laas Sicenhout, zuid Wellekens, west De la Royère en noord Van den Steen. Op te leggen boomprijs fr. 109. Tweede koop.Een perceel beplante meersch, gelegen te Denderleeuw, in de Veldbroeken. be kend ten kadaster, seclie B, nummers 1506 en 1507, groot 32 aren, palende oost, Meert, zuid De Brabander, west de Molenbeek en noord den Arme van Iddorgem. Op te leggen boompiijs fr. 150. ZITDAGEN InstelWoensdag 13 December) ,qn Verblijf Woensdag 27 December telkens 0111 2 ure namiddag, ter estamrnet ge houden door dame Weduwe Cortvriendt-De Ry.ke, te Denderleeuw, aan de statie. Vooralle inlichtingen zich te wenden ter studie van voornoemden notaris Van Oudenhove, als ook ter studie van den notaris DE VIS, te Aalst. 465. van M. Camiel Praet, opticien-specialiste Aalst, Lange Zoutstraat, 27 november, 15 ure: Wind: noord-west Barometer 759"S Thermometer 3°2 Vooruitz.sneeuw 1000 Kanadaplantsoenen te koop bij Alois Michiels, te Aalst-Mijlbeek, Paperodedries. 177 Occasion A vendre belie voiture automobile, 30-40 HP. double phaéton, 7 places, en trés bon état. S'adresser X. Y. Z. Bureau du Journal. R¥!en vraagt voor eene breiwerkfa- briek goed geleerde magazijniers die deii stiel kennen. 409 Schriftelijke aanvragen te doen aan het bureel van het blad, onder de letters X. Y.

De Volksstem | 1911 | | pagina 3