BUITENLAND. M. Vincent Diericx DE ONBEKENDE WEES Vrseselijk drama der ellende NIEUWSBERICHTEN. FRANKRIJK PORTUGAL MAROKKO MEXIKO CHINA TER DOOD VEROORDEELD De geheimzinnige zaak te Vorst. Rusland aan Turkyë. De Russische gezant te Constantinopóï heeft aan den Groot Vizier laten welen dal "Rusland slappen had aangewend om den Lloeus der Dardanellen te voorkomen. Voorts verklaarde hij, dat het Drieverbond alle operatie in de Egeïsche wateren afkeurde. Engeland. De Engelsche gezant zou verklaard hebben dat de blocus der Dardanellen aanslag zou gepleegd hebben op den Engelsehen handel en de onderteekenaars van het traktaat van •Londen van 1871, in een moeilijken toestand zou hebben gebracht. Minister Chefket die met den minister van Zeewezen, de versterliingswerken der Darda- nellen heeft bezocht, heoft verklaard dal deze voldoende zijn hij heeft bovendien be volen een aantal tenten te zenden om des- DOudb de bevolking te laten schuilen. Zondag waren de inwoners van den wijk Beaumoulin, te Herserange (Luxemburg), zeer verwonderd, de eclitgenooten Huet, 70jarigo houthakkers, of hunne dochter, eene lOjarige half onnoozcle vrouw, niet gezien te hebben. Dit gezin bewoonde eene armoedige hut, geled en op den zoom van een hosch, op eeni- gen afstand van het dorp. Toen men ze 's avonds nog niet bemerkt had, werd de gemeenteoverbeid verwittigd. Vergezeld van eenige dorpelingen, begaf de veldwachter zich naar bel liut. Daar men op hot geklop geen antwoord kreeg, werd de deur ingestampt. Een vreeselijk schouwspel bood zich voor do oogen der aanwezigen aan. Uitgestrekt op eene oude mat, en enkel met lompen bedekt, lagen do eclitgenooten Huet en hunne dochter daar in het midden der hut. In de kachel brandde oen vuur van houtkolen, doch de schouw was hij middel van allerhande lompen verstopt geworden en een slikkende rook vulde de hut. Dank aan de spoedige zorgen, werden de eclitgenooten Iluet nog eenige minuien tot liet bewustzijn teruggebracht, doch zij be zweken weldra. Wat de dochter betreft, deze kwam na een halve uur zorgen lol het be wustzijn weder en schijnt thans buiten ge vaar lo zijn. De ongelukkige kon verklaren, dat het do ellende was, die haar en hare ouders ge noodzaakt had, te pogen een einde aan hun leven to stellen. Men vond inderdaad in huis noch geld, noch mondvoorraad. Do echlgenooten Huet konden in de streek uil hoofde van hunnen hoogen ouderdom gecu werk meer vinden. Reeds eenige weken, geleden hadden zij gepoogd zich te zolfmoor den, doch men had dan tijdig genoeg hunne wanhopige'poging kunnen verijdelen. Prachtige lanen treft men in Irebu aan zoo wandelden we tusschen eene i'ij van machtige pairnboomen. wier uitgestrekte takken elkander raken en eene gothischo galerij uitmaken. Min verheven maar even prachtig is de rietlaan waar dikke stengels van uit den grond booggewijze naar elkander schieten. Hunne gekruiste toppen vormen een dichten tunnel dat de zon eruit gesloten blijft en dat de weg overdekt ismeteen mostapijt. Nog veel andere belommerde lanen treft men hier aan de eene leidt van aan de kaai der koopwarenschepen tot aan deze der stoorn- booten een andere groene tunnel leidt regelrecht tot aan 't militair kamp over dekte lanen loopen-ringrond het oofeuings- plein dan zijn er belommerde wegen die de stad doorkruisen. We bewonderen ook een I jeugdigen welvoorzienen moeshof geene soepgroenten of ze groeit er weeldrig met al slacli van legumen in de zwarte aarde, die zeer vruchtbaar is. Voor liet oogenblik verblijven hier 800 soldaten soms verdubbelt dat getal de gebouwen zijn voldoende voor eene nog groolere hoeveelheid mannen. Irebu is eene ware zeehaven en wordt bezocht door do schepen van alle nationaliteiten. Heden varen we langs de kusten der Fransche kolonie. Bij laag water, zooals heden, verkiest men den rechten kant van den stroom te volgen omdat er daar min zandplaten bestaan. Op de hoogte van Luko- Iclo, Belgische post, zien we een proteslan- sclie missie, eene stoomzagerij en twee Porlugeesche magazijnen. We kruisen een groot Fransch stoomschip Gouverneur Balay Wederkeerig wordt er gegroet door stoomgefluit en zwaaien van hoeden en zakdoeken de zwarten blijven nooit achterwege als er te groeten of te roepen valt Ze kunnen er aan zoo men te Geeraardsbërgeu zeggen MdsathaFransche Kongo, heeft eenen houtpost eener Fransche vennootschap,die er eene factorij heoft opgericht. We zullen er hout laden en blijven vernachten. Er zijn hier vier Franscben, zwarte soldaten en werkers. Rond deze iuslellii inlanders; men ziet er dan de borassussen. ng slaan de huizen der eene mijl afstai .'i' geen ander boomgewas regeeringslroej Katholiek Congres te Rijsel Op de slotvergadering van dit schoon Con gres heeft Mgr Mercier het woord gevoerd. Hij heeft de pliclden der katholieken aange toond en hun gezegd dat zij geene slechte, geene zcdelooze of ongodsdienstige bladen mochten lezen noch koopen. Een aartsbisschop uitzijn bisdom verdreven Een dekreet der règeering verbiedt den aartsbisschop van Guarda, don Manuël Vieira de Mattos, gedurende 2 jaren in zijn bisdom te verblijven. Hij heeft vijf dagen om zich te verwijderen. Katholieke werkmanskring aangevallen De katholieke werkmanskring van Porte is door vrouwen en jongelingenaangevallen. De policio deed 2 aanhoudingen. Goedkeuring der Engelsche bisschoppen De aartsbisschop van Westminster heeft in zijnen naam en in naam van al de katho lieke Engelsche bisschoppen aan den aarts bisschop van Braga en aan gansch het Por- tugeesch Episcopaat een brief geschreven, om hen aan lo moedigen in hun waardigen en heldhaftigen strijd om de belangen van God, Kerk, Land en. Volk. De Berlin verlaat Agadlr De Berlin heeft Agadir verlaten. De revolutie Nog altijd duurt de revolutie voort.. Gene raal Zapattais verslagen door de Federalen. Hij zeifis kunnen vluchten. Al wie verdacht wordt van opstand, zal ongenadig door het hoofd worden geschoten. De aanval te Nankin De rebellen vielen de stad aan om half acht 's morgens. Zij schoten van uit een fort op nds gelegen van de stad. De Kqngotrottjèr. gewezen-volksvertegenwoordiger, reizende in Kongo XXXVII. 27 Oosgl 1911. Irebu Lukoleto Masatha Daar het schip maar om 7 1/2 ure liet anker gaat lichten, zijn de reizigers Irebu gaan bewonderen M. en Mad. Van de Kerk- hove slappen hier voor goed af en hebben met veel lof van bun verblijf gesproken. Dezo lof was niet overdreven do gebouwen zijn Afrikaansch, do eene wal bouwvalliger dan de andere sommige buizen smeeken Daar een nieuw strooien dak maar 't is juist dat ouderwetscli uitzicht der oliicieele ge bouwen en woonhuizen dat in samenstem- ming slaat met do bejaarde hoornen die d'omllieid getuigen van dezen schoonen post. Gisteren verscheen voor bet assisenhof der Seine te Parijs, een beenhouwersgast, Arthur Renard, 24 jaar oud, belicht van moord en moordpoging op policieagenten. Ziehier hoe de feiten voorvielen Op 5 Oogst laatstleden, rond 4 ure, na middag, bolste een huurrijtuig, waarin Re nard bad plaats genomen, op de Sebastopol- laan tegen een automobiel. Eene woordenwisseling ontstond tusschen den - chauffeur on den koetsier en Renard bracht den chauffeur erge vuistslagen, en voetslampon toe. do agent menara Kwannusscnenjaocn Renard brok een re,volver ei».loste drie .sgho- len op bom. De man werd erg zoo ergge- troffen, dat lüj nooit zijn dionst mees: zal kunnon doen. Andere agenten snelden toe en Renard loste nog verscheidene revolverschoten. De agent Pclletier werd op den slag ge dood. De moordenaar riep verscheidene ma len Leve Liabceuf Ziedaar hoe bij ge wroken wordt Zulks wordt nu echter door Renard geloo chend. Hij beweert dat de toeschouwers hem voor Liabceuf uitgescholden hebben. De getuigen bevestigen echter, dat liet wel Renard is die geroepen heeft. Op aanvraag zijner moeder, werd de be tichte onderzocht, doch de geneesheeren ver klaren dat bij ten vollo verantwoordelijk is. Hij is ten andero reeds verscheidene malen veroordeeld geworden. Renard werd lor dood veroordeeld. De uitspraak der jury werd op toejuichin gen onthaald. angstroepen moeten Zondag al 800 dooden hebben gehad. Zondag avond ging het gevecht nog immer voort. Groot nieuws Er bestaat geen twijfel meer over het lot van Nankin. De rebellen zullen de stad veroveren. De 8000 Tartaren der stad zullen nochtans hun leven duur verkoopen zij weten dat ze van de opstandelingen geene genade hebben te verwachten en daarom zul len ze vechten als wanhopigen. De inneming van Nankin kan als eene beslissende gebeur tenis aanzien worden. De moeilijkheden van Yuan Chi Kaï Yuan Chi Kaï is er niet in gelukt zijn k'abinet'samen te stellen: Enkel de staats-1 sokretarissen hebben hun minislersambt' aan vaard. He»-regent doet den eed on Het alteer Voorouders Zondag moesten de buizen in Peking hol gele vlag uitstoken .oi£ hunne vreugde te doen kennen bij heUvorleénén der nieuwe grond wet. De regent in naam van PouYi, ver klaart de misslagen in de politiek door het benoemen van slechtèi ambtenaars en belooft stellig de edellieden uit de staatsambten te verwijderen. Versterking der Legatie te Peking Japan heeft de noodige versterking al ge zonden. De andere gi'oote Mogendheden zul len hetzelfde doen. 4Ce Vervolg. Ja maar, mevrouw, ik hen nog de ver schrikkelijke wraak niet vergeten welke de graaf over de trouwloosheid van Gregoor heeft genomen iiij liet hem, ijsolijk genoog, van honger omkomen.'— Helaas uw loven zou wellicht ook ten offer worden gebracht Dos graven woede zou geene palen kennen u zelve zou hij vervolgen tot aan «Ie uiterste grenspalen der wereld, en u ontdekken ook, o moest hij er toe hemel en aarde overhoop zetten doch mij schiet eene gedachte door het "hoofd, ik wil beproeven ze te verwezenlijken eerst begeer ik evenwel nog eens grondig er op na te denken, en morgen zal ik uden uit ging er van mededeelen. Ilij ging heen mij mot eene hoopvolle verwachting vervuld iatende.'s Anderendaags trad hij op liet ge wone uur mijnen kerker binnen. Het is noodig dat gij voor de wereld ophoudet te leven, sprak hij mij toe. Door die wreede woorden als verpletterd stond ik daar bleek en roerloos hern aan te gapen. - Ik zie er geene andere uitkomst aan, hernam hij. Op enkele dagreizen van dees slot, staat er een klooster daar zoudt gij desnoods als kost- gangster, uwen intrek nemen. Doch gij hoeft u door eede te verbinden nooit bij het leveij van den graaf dit verblijf te verlaten, en zorg vuldig uwe afkomst verborgen te houden. Ik bleef voortdurend bet stilzwijgen behou den. Ik /al den graaf diets maken dat gij aan do gevolgen uwer wond zijt bezweken en ik uw lichaam in do omlcraardsehe gangen van het kasteel ter aarde heb besteld dan zult gg Twee familieleden van Mev. A.., de be tichte van de misdaad van Vorst, hadden aan den voorzitter dor Rechtbank van Brussel gevraagd, de goederen van het slachtoffer onder sekwester te willen stellen. Peze zaak is onderzocht geworden en de Rechters hebben besloten, dat hier geene reden is die vraag toe te staan, daar de woonst van Mev. A... geen gevaar loopt en er geene bezwarende omstandigheden zijn en er geene betwisting is. Men mag niet vergelen, dat zoolang de betichte niet veroordeold is, zij nog als onschuldig aanzien wordt. Daar de eclitgenooten Anneesens onder het regiem der gemeenschaap van goederen gehuwd waren, wordt deze maatregel alzeer natuurlijk aanzien. Een blad meldt zelfs, dat liet artikel 727 van het strafwetboek, voorschrijvend dat de goederen van het slachtoffer, aan den pleger dor misdaad niet kunnen toekomen, hier niet toepasselijk is. Het onderzoek wordt nog steeds voortge zet, doch tot hiertoe is nog niet liet minslo bewijsgevonden, noch tegenMev. Anneesens noch tegen Karei Van Eeckhout. Brussel. Woeste Merels. De agent jebceuf, op dienst in de wijk der Marollen, moest Maandag morgend, rond 4 uur, eenige personen tot rede brengen, daar zij een koet sier niet alleen weigelden te betalen, maar zelfs afsloegen. Toen vielen de baldadigaards den agent aan. Deze, op bet punt to worden ontwapend, loste een revolverschot in de lucht. Op het gerucht der losbranding snel den andere agenten toe. Toen namen de rust- sloordcrs de vlucht. Een werd aangehouden. Zijne medeplichtigen zijn gekend. Maandag morgend, rond 1 ure. kregen een 10 tal dronken personen twist in eene herberg van den Vlaamschen Steenweg te Brussel. De baas zette hen builen en op straat werd het eene algemeene hotsing. Toen po licio toesnelde, lagen reeds drio vechters bebloed en half onkennelijk ten grónde en I moesten naar het Sint Jansgasthuis worden gebracht. Na verpleging- werden zij in den amigo opgesloten. Een onderzoek werd geopend. Champagne gestolenM. AW. vracht voerder, Meenenstraat, 8, te Molen beek, moest Zondag morgend zijn kamion. eladen met manden champagne, eenige ©ogenblikken alleen laten in do Arenberg- slraat. Als hij terugkwam, had een dief eene der manden gestolen, inhoudende vijftig llesschen. Door een automobiel geplellerd. Het lOjarig jongentje, Willem Hendricks, Leuvenschen steenweg, werd Zondagavond aldaar verrast en omgeworpen, door een automobiel. De wielen van het zwaar voer tuig rolden over hem. Hot knaapje werd zw aar gewond aan het hoofd en de beencn en inwendig zeer gevaarlijk, gekneusd. Na 'vóorloopige verzorging, werd liet jeugdi; .slachtoffer «War 'het gasthuis overgebracht, Brande)ri Zondag' avond, i'Ohd ure, is een hevige brand uitgeborsten bij M. Magassé, glazenmaker, Blóemenstraat. DeZo bevond zich in do buurt. Hij klom op lot de verdiepingen, sloeg de ruiten in van eene glazen deur en kwetste zich alzoo aan de rechterhand en den voorarm. Zijn haar werd verbrand. De pompiers konden enkc- 1 ijle liet gelijkvloers redden. De schade is groot. Tengevolge van liet te hard stoken eener ealonfèro, ontstond Zondag namiddag- brand bij M. Brasseur, nijvcraar. Louisa laan, 35G. Het vuur brak uit onder den plan ken vloer op de eerste verdieping en tastte de behangsels en do meubelen aan. De pom piers moesten een gedeelte van den vloer aan stukken kappen. Na een half uur werkens. konden zij alle gevaar afkeeren. Nogal een. Een heerschap der Pa- chècostraat had een nachtvlinder ontmoet, en ging er mede op zwier, doch de jonge dame poetste de plaat met de biieventesch van haren lilant. De policie zoekt de dieveg ge op. Tr among elukL. Vanhoegaerde, daglooner, Bevredigingslraat, 19, te Ander- lecht, werd Zondag aan de Midden-Hallen, door een rijtuig der Economische Tramwe gen omgeworpen. Hij werd zwaar gewond aan de beenen, liet hoofd en de borst. Het slachtoffer werd ten huize van een genees heer verpleegd en daarna naar zijne woning overgebracht. Been gebroken. Een genaamde Hec tor D..., wonende St Rochussti-aat, sprong gisteren aan de Anspachlaan van een tram, vooraleer deze stilstond. De onvoorzichtige werd ten gronde geslin gerd en het been gebroken. Beproeft de wonderbare en onschade lijke Cachetten GAUTHIER, krachtigste geneesmiddel legen Migraine, Hoofdpijn, Zenuwpijnen. Hunne uilwerking is radikaal en bijna onmiddelijk. G Cacliellen 1 fr. 13 Cachetten 2 fr. in alle goede apotheken, zooniet schrijven apo theek Gaulliier, Mcchelen. 1505 Neder-Over-Heembeek. Bij na verdron ken.Maandag morgen. 8 uur, ging do echtgenoot© Vercrnysse, van Nedoi'-Över- Heembeek, over den steenweg van Vilvoor den. Eene automobiel willende vermijden, gleed uil en viel in de Willebroecksche vaart. zij i in vrede het overige uwer levensdagen mid den der nonnen van het Sint-Ursula-sticht kunnen overbrèngen. Maar mijn kind, mijne dochter, galmde ik, eensklaps in eenen bitteren tranenvloed uitbarstendenooit meer zou ik haar nog zion, nooit meer haar tegen mijnen liefdevollen boezem drukken, noch haren mond' den zoeten naam van moeder hooren nalaten. Allengs vergat ik in den dienst des Heoren do verledene rampen, want die goede Meester laat nooit ongetroost wie zich aan Hem lieeft toegewijd. Eiken dag steeg ik een vurig gebed tot heil mijner dochter ten hemel, en wel dringend smeekte ik do Koningin der engelen immer over mi.iue dochter te waken. Ik nam dus in het Sint-Ursula-sticht het kloosterkleed aan, en na een zesjarig verblijf aldaar zag ik mij tot de waardigheid van abdis verheven. Op zekeren dag kwam Ulrik aan het gesticht aankloppen en riep mijn medelijden in, ten voordeele eener onbekende vrouw. In de hoop wellicht het lijden der ongelukkige te kunnen verzachten, volgde ik hem naar zijne woning. Helaas! oordeel over mijne smart; in de vreemdelinge erkende ik mijne dochter, aan wie de dood reeds voor eeuwig de oogen had gesloten. Door de hevige aandoening overstelpt, zweeg de kloosternon eene poos, en een paar tranen rolden haar langzaam over de wan gen. Weldra hervatte zij met eenen pijnlijken zucht. Angelina was niet meer, doch haar kind bleef mij over. dementia werd dan het voor werp mijner moederlijke zorgen. Ik beieverde mij en haar hart on haren geest to vormen; al mijne liefde, al mijne hoop vereenigde ik op deze mijne duurbare kleindochter. Thans heeft de voorzienigheid haar eenen teèderen vader teruggeschonken, en God, die hare moeder bij zich ten hemel riep, liet toe dat ik haar eene tweede moeder werd 's Anderendaags greep de plechtig© lijk dienst plaats van den doorluchtigen lieer Bodewijk, graaf von HornstaUl. De wanden dei' kloosterkapel verdwenen geheel en al on der zwarte behangsels, en sombere rouwdra- perijen met zilveren tranen bezaaid, omkrans ten de wapenschilden van het adellijke stam huis, welke van afstand tot afstand aan de pijlers van het heiligdom waren opgehangen, dementia en Maria woonden, benevens de hoogedelgeboren heei'en von Fortling en von Humbert, de treurige'plechtiglieid bij en poog den den diep bedrukten Aïbrecht te troosten. De deugdzame jongeling wilde het lijk zijns aders tot aan zijne laatste rustplaats verge zellen. Het stoffelijk overschot van den over leden© wierd in den grafkelder zijner voor ouders bijgezet, en slechts met moeite kon men, na dat alles was afgeloopen, Albrecht von Hornstald bewegen met zijne vrienden den weg naar Fortling weer in te slaan, dementia en hare vriendin waren beiden in het klooster achtergebleven. Zoodra de heeren van de be grafenis op het slot van Fortling waren terug gekomen, stuurde Ursmai* hun eenen bediende toe met het rij tuig, om hen af te halen. De meisjes meenden zich juist naar hunne koets te begeven, wanneer eene vreemdelinge voor het klooster stil hield en een onderhoud met dementia verzocht. Mejuffer zal hier fluks zyn, antwoordde haar de portieres. Zeg haar dat eene vriendin haar dringend verlangt te spreken, fyernam de vrouw, dat ik haar bericht breng... dementia naderde op ditoogenblik en sta melde 0 mijn God ware het mogelijk dat gij een zoo pijnlijk offer van mij vergdet?.. Verzaak aan die ijdele hoop, mevrouw. Wilt gij hier in dezen akeligen kerker blijven zuch ten,het staat u natuurlijk vrij, doch nooit, gedenk het wol, zult gij hem levend verlaten. Wel is waar betreuren al de bedienden uwe verdwijning, maar wat vermogen zij tegen den graaf En ten overige niet een hunner die gissen kan dat gij in hunne nabijheid zit op gesloten mij alleen is dat geheim bekend, en al te zeer ken ik het wraakzuchtig karakter mijns meesters, opdat ik het wagen zou mij aan mijne woede bloot te stellen. indien uwe dochter dus, wat in elk geval eerstdaags niet geschieden zal, op het slot terugkeerde, zoudt gij haar toch voor u als verloren mogen beschouwen, mits het u nooit zou toegelaten worden haar te naderen. In de schuilplaats welke ik u aanbied, zoudt gij veel voor uwe dochter kunnen bidden, zonder ge durig onder de bedreigingen van den graat te moeten beven. Na lang woil'elens, besloot ik Peters raad te volgens. Ik beloofde hem mij nooit, zoolang mijn broeder niet ten grave zou zijn gedaald, als markiezin von Bersteins kenbaar to maken, en midden van eenen duisteren nacht, verliet ik, met beklemd ge moed de vaderlijke burcht. Alvorens mij echter op de vlucht te begeven, maakte ik mijnen armband, waarin mijne beeltenis stond ge dreven los, en reikte hem mijn geleider over, met uitdrukkelijk verzoek hem aan mijne dochter te bestollen de eenige herinnering, helaas welke hare rampzalige moeder haai' erkende Judith met den eersten oogslag. Welkom hier, lispelde do maagd, nimmer zal ik vergeten wat gij voor mij deedt.De graaf mijn vader.. Weihoe gij zijt dus de dochter Ulrik's niet Wordt voortgezet. De autogeleider stopte onmiddelijk, en geholpen door de twee personen, die zich in de auto bevonden, kon hij bet slachtoffer, na eenige minuten, uit het water trekken. De drenkelinge gaf geen teeken van levon meer. Na een half uur, kon men haar tot het. bewustzijn terugbrengen. De vróuw werd alsdan ïiaar hare woning vervoerd. Men spreekt op dezen oogenblik veel over de Bittei'peeën der Trappisten Vin- cart, die, het schijnt toch, extra koffie geeft. 1500 A Eisene. Ontaarde moeder. Een© 19jarige vrouw, wonende rue de Vergnies, wordt opgezocht om haar kindje van drie maand op hare kamer hulpeloos te hebben verlaten. De ontaarde moeder zwerft de stad rond en bezoekt nog al de danszalen. Haar signalement is aan al d9 policiekom- missariaten medegedeeld. St. Jans-Molenbeek. Door een auto- taxi gewond. Vrouw Van Vaerenberg, wonende Marokijnstraat, werd Zondag in de Rib eaucour 1st raat, door een auto-taxi omge worpen. Men nam haar op mot erge kneu zingen op het lichaam. Na verzorging in een naburig huis, werd zij naar bare woning teruggebracht. Ongeval. II. Vandenameele, Ant- werpschen steenweg, viel Maandag, geladen met een zware kist, van de trap in een huis op de Antwerrpsche laan. Men nam hem op mót eeno dubbele breuk aan het reclitérbeon én ergo wonden aan het hoofd. De ongelü'lv- kig'e werd naai'het gasthuis vervoerd. Paarden op hol. Maandag gingen Uvee paarden, in eenen brouwerswagen ge spannen, op dp Leopold li-laan op bol- ÏJp brouwersgasïjon, Jan Thys, Jennartjstraajjp en Leop. Van' Overschelde, Jettesclie' steen weg, werden op don grond geworpen en op genomen mot gebroken ledematen. St-Joost-ten-Noode. Erg ongeluk. Maandag morgend, rond 9 1/2 ure, kwam een rijluig, bespannen met twee peerden, langs de Vooruitgangstraat gereden. Een 14jarig meisje, Micheline Requier, wonende Rogierstraat, wilde overloopen en kwam onder het gespan terecht. Het slachtoffer werd overreden. Het arm meisje werd in beklagensveerdigen tcesiand opgenomen de rechterarm en verscheidene ribben gebro ken, eene diepe hoofdwonde en kneuzingen over gansch hot lichaam. De gekwetste wordt in de ouderlijke woning verzorgd. St-Pieters-Jette.Aangerand. Zondag avond, 11 uur, werd Louis Desmadril, wo nend Jettesclie laan, nabij zijne woning door twee kerels aangerand. De eene sloeg hem mot een slok op het hoofd en poogde hem op den grond te werpen doch Desmadril kon ontlasten. De twee aanranders namen alsdan de vlucht. Hal. Kerkdieven in Engeland aange houden. In de maand Juni 1907 werd de kerk alhier geplunderd. De offerblokken werden opengebroken en geledigd en talrijke godsdienstige voorwerpen medegenomen. Een onderzoek werd geopend en weldra stelde men do persoonlijkheid vast van twee dei' dieven. De twee anderen konden niet herkend worden. De genaainden Esliguy en Bavaux, beiden woonachtig te Anderlecht, en die niemand anderszijn dan de twee hei- ligschendende dieven, waren gevlucht cn ondanks de ieverigste opsporingen der poli cie gelukte men er niet in ze aan Ie houden. Maandag morgend werd de policie van Brus sel verwittigd, dat do twee kerels le Londen aangehouden waren voor vervaardiging en uitgifte van valsche munt. Na hunne straf in Engeland uitgeboet te hebben, zullen de twee kerkdieven aan het Belgisch gerecht uitge leverd worden. V/at is Gatz 't beste maagbitter. Wetteren. Schrikkelijke dood. Gis teren namiddag stond het kind Oscarine De Grauwe, geboren te Wetteren, don 7 April 1911 in een leêwagen ten huize zijner ouders te spelen. Men was bezig met wasschen en er stond een ketel water to koken op de stoof. Eens klaps men weetniet hoe, was de kleine met zijnen leêwagen eenige stappen verloopen en botste met geweld tegen de stoof, zoodat de ketel met koken water omsloeg en de gan- sche inhoud over het kleine schaapke uil- storte. De arme kleine was ijselijk verbrand en stierf niettegenstaande de beste en spoe dige zorgen van doktor Vorslraeten enkele uren na het pijnlijke voorval in de schrikke- lijksle pijnen. De droefheid der ongelukkige ouders is overgroot en grenst aan wanhoop.

De Volksstem | 1911 | | pagina 2