OORLOG BUITENLAND. Eene brug ingestort te Ensival NIEUWSBERICHTEN. Monsterachtige misdaad. Italië en Ttirkyë STELLA Tw86 doodelijk gekwetsten 't Wit Stoopke van Jacgues Neels Het assisenhof van Agram heeft thans «ene zaak geoordeeld, welke een zonderling licht werpt op den graad van beschaving der volkeren van Croatie. Yier en twintig boeren van Ribnifc, waren beticht een borstelmaker, zekere Duchaneh, dien zij verdachten verscheidene branden ge sticht te hebben, gedood te hebben. De man, van Tcheeckschon oorsprong zijnde en de taal der Ribniksche Groaten niet verslaande, werd zekeren nacht aangehouden, toen ook een brand gewoed had. De man werd onder vraagd en antwoordde een Tcheeksch woord, 'dat de Groaten voor eene bekentenis aan zagen. Daarop werd hij door de verbitterde hoeren vastgegrepen, die hem langdurig martelden en hem ten slotte mol stokken dood sloegen. De vier en twintig belichten werden vrij gesproken, omdat zij volgens het bordeel der jury gehandeld hadden ouder een gezament- 'Jijken aandrang. Het openhaar miusterie had de doodstraf gevraagd voor al de belichten. TUSSCHEN Ain Zara bezet door de Italianen De Italianen hebben Dinsdag nog een fichoonen zegepraal behaald met het verove ren van Vin Zara, de verzamelplaats der Turken. Deze laatslen verloren daarbij nog 8 kanonnen, munitie en mondvoorraad. Deze slag schijnt de beslissende slag te zijn geweest voor Tripoli deze plaats is nu bevrijd, alsook geheel de oasis de kusten der zee zijn aan do Italianen, die nu gerust bun voorraad kunnen nemen. Om 8 uren begon de slag, om 9 uren, na een zijwaartsche beweging to hebben gedaan, vliegen do Italianen allen in rechte lijn voor uit. Dit gevecht duurt lot 12 uren. De Turken proliteeren van de rust om achteruit te trekken tot hunne tweede ver dedigingslijn. Om één uur rukken de Italianen weer vooruit, zij komen tot bij de Turken, en ne men de eerste verschansingen in de Tur ken verlaten hunne stellingen en trekken achterwaarts doch de Italianen laten hun den tijd niet, en de aftocht der Turken ver andert in vlucht. De Italianen zeggen dat zij toen eene kolon van 8000 man zagen verdwijnen in de verle en den laatslen kemel de gekwetsten zagen meevoeren. Dit getal van 8000 zal wel v,eel overdre ven zijn, want 't is moeilijk aanneembaar djji do Turken met zulke sterkte hunne stellin gen'zoo spoedig zouden hebben prijs ge geven. De slachtoffers In het gevecht van 4en dezer,bleven 1 offi cier en 16 soldalen dood, en 94 gekwetst, waaronder kolonel Pastarelli. Do krijgsraad heeft 14 inboorlingen ter dood veroordeeld, die den 23 October ver raderlijk Ilaliaansclie soldaten hebben ge dood. Bijval der Turken rond Benghazi De Italianen hadden den 1 December Zral, ten Oosten van Mesri, bezet, 's Ande rendaags vielen de Turken aan en de Italia nen moesten het veroverd plaatsje prijsgeven. De tocht in de Roode Zee De Volturuo en do Calabria hebben een .bezoek gebracht aan Cheikh Said en aan Mokka, waar zij do forten hebben beschoten en beschadigd. Op de kusten hebben zij de -Turken verdreven en zijn dan na eenige da- rgen werkens, teruggekeerd. of wie is mijne moeder Historisch. Tafereel 7* Vervolg. Von Sehollin zag, dat hij den man had be- leedigd; weshalve hij tot hem trod en met goedhei<J zegde oude krijgsmakker,scheiden wy niet vijandig... Wij zullen de zaak nauw keurig onderzooken. Doe dat niet, heer landraad, bad «le boekhouder, gij zult niet lang móeten- wachten, om nieuwe gevallen te onderzoeken, laat de oude maar rusten. God behoede mij- van de gedachte der verklikking; nochtans bedrieg ik mij grovelijk, dan zult gij weldra gelegenheid vinden, om mij recht te laten wedervaren Hij groette, de landraad reikte hem de hand, welke de eerlijke man met warmte drukte. Dan ging hij met vasten ■tap naar buiten. Met stijve blikken volgde de man, want ten onbekend, alhoewel on- wederstaanbaar gevoel, boeide hem aan den ouden krijgsmakker. Vermoedde of voelde 'bü, dat deze monscli zjjne toekomstige lotge- Wllen in handen had II. EEN GEVAARLIJK MANSCHAP. Terwijl de landraad den loop zyner gedach ten volgde, verwijderde Lindstedt zich rustig langs de populierendreef, die van het kasteel naar het woud leidde. Achter den beschreven hoek, die paar den stroom spitsig afdaalde, ïag eene groote partij gevademd hout, hetwelk den volgenden dag moest naar de schepen ge bracht worden. De boekhouder zou aanstonds •vergaan tot overmeten en opteekenen dit Twee Turksche zeilers gekaapt De vernieler Bernaglier beeft te To bruch 2 Turksche zeilers buitgemaakt. Boncliil gebombardeerd I)e Italianen hebben niet enkel Cheikh Said en Mokka, maar ook Bonchil, ten Zui den van Mokka gebombardeerd. Deltalianen wilden le Mokka aanlanden, de bevolking zou het hun echter belet hebben. Wat doet Rusland Uit Goiistaiitinopel meldt men aan een Duilsch blad, dat Rusland geëischt heef!, dat de" Dardanellen en do Bosfoor open zou den staan voor Rusland en dat de toegang ervan aan vreemde oorlogsschepen zou ont zegd blijven. Uit St Petersburg wordt dit bericht krach- lig gelogenstraft. In Macedonië De orde in Ispi is hersteld. De Turken hebben overal soldaten aangesteld om de ijzerenwegen te bewaken. De daders die de bommen hebben gewor pen, zullen streng gestraft wprden. FRANKRIJK Caillaux gered door Jaurè6. Dijnsdag is het kabinet Caillaux gered ge worden door Jaurès. Had deze gewild Cail laux lag ten gronde. Ondervraagd, zegde Jaurès dat het te vroeg was en het nu binnen eenige dagen gemakkelijker zal gaan het kabinet Caillaux neer te vellen. Het schandaal van Igomay. Kamerlid Germain Perier, heeft eene on dervraging ingediend over het geval van den pastoor van Igornay, dio zonder de minste reden 15 dagen in 't gevang is opgesloten geworden. De ondervraging is gerangschikt achter de andere, maar bijna do gehèele Ka nier heeft zich verklaard legen do handel wijze der policie. OOSTENRIJK Graaf Apponyi over het ontslag van generaal Hoetzendorf. Graaf Apponyi gaat de regeering inter- pelleeren over het aftreden van generaal Hoetzendorf. Dit aftreden wordt aanschouwd als eene overwinning van d'Aerenthal, den minister van Buitenlandsche Zaken, en zou betrekking hebben op hét Drievérbond. Graaf Apponyi gaat de regecring ook on dervragen wat ze zinnens is te doen met liet Drieverbond of zij het bijblijft of er veran dering noodig is of komen zal. Die bespreking kan zeer belangw ekkend zijn. ENGELAND De Engelsche Vorsten op hunne reis. De vorètén worden in Indië goed onthaald in dé'grootö plaalseu.'JSfochtailS W'brdt. opge merkt dal teUesli zoovele branden uitbreken die men meent met opzet te zij ft aangesto ken. Dio branden zijn niet gericht als protest logen de Engelsche vorsten, maar zijn do gewone teekens die do onlusten in Indië voorafgaan. AMERIKA President Taft tegen de trusten. M. Taft heeft in de Nationale Vergadering zijn program uitgelegd dat hij wil uitvoeren tegen de trusten. De hijeenhooping der kapi talen die oen monopoliuui nastreven en de concurrentie onmogelijk maken moet, wor den verboden. PERZIË Rusland krijgt een tegen-ultimatum. De Perzische regeering beeft Rusland la ten weten dat hel dertig uren krijgt om zijne troepen boven Kasvin weg te nemen. Zoo het zulks niet doet, of zoo het nog verster king zendt, zal Perzië aanvallend optreden. viel in zijn ambt, dat hij al de werkzaamheden des opperhoutvesters kontroleerde. Malchow had onder Napoleon's willekeurig bestuur, de willekeur ruimschoots leeren plegen. De gewoonte was hij hem een tweede natuur geworden. Bovendien behebt met al do gebreken, die uit de heersclizucht geboren worden, trad bij thans op als een ware dwinr geland. Hij was een willekeurige huismeester, een wreedaardig vader, een hard eehtgenóót en een onbeschoft ambtenaar voor al-degenen, die onder hem stonden. Zelfs toonde hij weinig eerbied voor zijne oversten. Do boekhouder Lindstedt stond evenwel als ambtenaar, niet rechtstreeksch onder zyrie bevelen. Hij handelde ingevolge stellige, vasté regels, die hem meer naast, dan onder den opperhoutvester plaatstcft. Diensvolgens was het voor den boschdwingeland een doorn in het oog, dat zijne handelingen onder de tegen- rolle stonden van dezen eerlijken man. Lirid- stedt ging altoos op den rechten weg week geen haar breed van zyne bevelen en plichten af weshalve Malchow's haat geene palen, kendo, en zich zelfs uitstrekte tot ae huisge- nooten des boekhouders. Wanneer Lindstedt, nog verdiept in zijne krijgsavonturen, den hoek des wouds nabij kwam, ontwaarde hij op de hoogte den hout vester, die, op zjjn vuurroer steunende, de blikken over den stroom liet zweven. De boekhouder volgde de richting dier blikken, en op denzelfden oogenblik, boog een licht bootje om den uitsprong des oevers en liep binnen den stroomboezem. De heer, welke het vaartuigje voortgeroeid had, sprong op den oever, groette den houtvester beleefdelijk en sloeg den weg in naar het kasteel. Het was Eugeen, welke een lusttochtje had gedaan met het bootje, dat er te zijner beschikking lag. CHINA Nankin, hoofdplaat6 van 't voorloopig be wind. Eerst was het Cantin, nu is Nankin de hoofdzetel der revoluliounairen. Zij hebben er een voorloopig bewind aangesteld. Hier uit zullen zij de bew eging volgen tegen Tien- Tsin en Peking. Ontslag van den Regent. Uit Peking wordt meegedeeld dat de re gent zijn ontslag officieel heeft gegeven. SPANJE Onderhandelingen met Spanje, Do onderhandelingen 'tusschen Spanje en Frankrijk gaan binnen kort aanvangen. Men is thans bezig lo Ensival, in de Ver- vierssliaat, een overgroot rotsblok in stuk ken le kappen, en ze hij middel van wagon- Ijes, overeene brug, over dó Vesder te voe ren. De brug beslaat uit balken, waarover men de riggels gelegd heeft. Woensdag morgend wilde men, om wat sneller vooruit te, gaan, twee geladen wagon- Ijes in eens over do brug laten rijden. De brug stortte in, en de wagontjes de lading, alsook, do twee mannen die op de voertuigen hadden plaats genomen werden in de diepte geslingerd en onder de puinen begraven. Slechts met' de grootste moeite gelukte men er in, ze uit hunnen neleligen toestand te verlossen. Beiden hadden echter zware vorwondingen bekomen. De eene, Alexander Porelli, 36 jaar oud, van Ilaliuanschcn oorsprong, was den schedel gekloven en de beide beonen gebroken. Zijn toestand is hopeloos de andere; Nikolaas Ilcynen, 42 jaar oud, van Luik, werd de borst ingedrukt. Het parket is verwiltigd. Brussel. Branden. Verleden nacht werd door brand hot magazijn der echtge- nooten B.., BlaesstraftÉ, 177, vernield. Alles wat de winkel bevatte, werd door het vuur vernield. De bewoners Van huis moesten in allerijl vlnohten. Dinsdag avond, rond 6 1/2 uur, brak er brand uit in de onderverdiepingen van het bloemenmagazijn Claeys, steenweg van Wa ver, 101,. te Elsene. pe pompiers maakten zich, na een half uur werkens, meester van het vuur. De schade i$ «eer aanzienlijk. Erg ongeluk. M. Colard, 50 jaar oud, viel Dinsdag avond in de Koningstraat in eene diepe voor. welke hij niet had be merkt. Een policieagent en een rwerlunan der siad trokken hem er uilp.Hel slachtoffer werd gewond en gekneusd on kloeg van inwen dige pijnen. Ilij werd per taxi naar,liet Sint- Junsg-'aslTmis vervoerd. V.:| Ongeluk. Alf^n^ Delcourt, vraqht- voerder, Intendantstraat, reed Woensdag mét zijn wagen legen eene/kar in de Groendreef. Hij werd vail zijn kannon geschokt en opge- noinen ir.et gebroken ledematen. Zijn toe stand is bedenkelijk. Gestolen goed ontdekt. In den nacht van 24 tot 25 November laatstleden, dron gen dieven in de hoofdkerk van Xanten (Pruisen) en stolen er vele kostbare voor werpen, onder andere twee tapijten van 1574, van onschatbare waarde. De policie van Diisseldorf'loofde eené premie uit van 5,000 mark aan dengene die Ze zou doen ontdekken. M. V.., oudheidkundige, Koninklijke Plaats, te Brussel, kocht ze van een zijner oudo klanten voor do som van 3.000 frank. Den diefstal vernomen bobbend door do dagbla den, haastte M. V. zi(m de policie te ver wittigen, welke kennis, van de belangrijke ontdekking gaf aan de policie van Dussel- dorf. - i Terwijl Eugeen zich verwijderde, stapte heer von Swechten uït het woud de opper houtvester wierp thans zijne blikken op den boekhouder, wélke van het kasteel kwam. Dit alles duurde slechts eenigo sekonden. Met eene grammoedige stom, riep Malchow den invalied toe, dat hij op'hem, sedert lang ge- w^chthadde. Bij voegde, er. bijwaar, voor den duivel, lpopt hij zijnen tyd verbeuzelen Lindstedt, aan 7-ulken onbeschoften toon gewend zijnde, groette op zijn krijgsman gaf geen antwoord, en stapte voort naar het vademhout. Zal hij zijn deksel afnemen, wanneer hij mot zijnen meerdere in rang spréékt schreeuwde Malchow In woede. Ook op deze schimptede gaf Lindstedt geen antwoord. Nochtans bleef hij staan en sloeg de hand aan de policiemuts, die hij altijd nog droeg. Ik wil weten, waar hij geweest is? vroeg Malchow, die in zijne overdrevene gramschap, achter een gestruik bleef staan om te luisteren. Evenmin zag hij, dat von Swechten met rappe schreden het punt naderde, waar hij op zijn vuurroer steunde. Op het bureel van den landraad... heer opperhoutvester .riep Lindstedt met luider stem tegen den berg op. Hemelhond, wat heeft hij daar te doen Denkt hij, dat ik mij de wet zal laten voor schrijven van dien kladpapieren pennelekker? Wat had hij daar te verrichten, zeg eens De oude Kunze heeft geklaagd riep Lindstedt koelbloedig. - Ik heb moeten ge tuigen, dat ik hem den doornen stok ten ge schenke had gegeven verders niets voor den oogenblik. Het overige zal komen. Wat zal kompn? Niets zal komen? hoonlaehte de opperhoutvester, tevens met Droevige verrassing. Een inwoner der Plantenstraat, M. Ernest D.., was ver leden nacht, bij zijne tehuiskomst, zeer ver wonderd, zijne kamer open le vinden. Toen hij echter binnentrad vond bij alle kassen opengebroken. Eene som van 500 fr. en eene partij juweelen waren verdwenen. Al dezen die hun koffie in filter maken, gebruiken deBitterpeeën in granen van gou den perels van de Trappisten Vincart hel zijn de beste. 1500 H St. Jans-Molenbaek. Door een venster gevallen. Tijdens eene kortstondige af wezigheid dor moedor, is liet dochterken Helena Budic, oud 2 jaar, in een venster ge klauterd op de 2e verdieping der ouderlijke woning, Pastorijstraat, te Molenbeek. Het arm kind verloor liet evenwicht, viel op de straat en werd zeer gevaarlijk gewond op gansch het lichaam. Hel meisje werd» naar liet gasthuis vervoerd. AanrandingMevr. Dedonclcer. Slachthuislaan, 15, keerde Dinsdag avond huiswaarts na eene vriendin bezocht te heb ben in de Vier-Windenstraat te Sint Jans- Molenbeek. Op den Gentschen steenweg werd zij aan gerand door een kerel die haar een gouden armband met dik kettingskens ter waarde van 400 frank en haar werkzakje, inhou dend 20 fr. ontrukte. De kwaaddoener kon vluchten, Elsene. Woest gevecht. Dinsdag avond besloten twee dronkaards, X..., van Sl-Gillis en K..., Metaalslraat, le vechten totdat een hunner zou ter plaats blijven lig gen. Het bloedig gevecht werd geleverd op de Tulpplaats. Z... ware voorzeker gedood geworden, hadde een policieagent hem niet uit do handen van X... gehaald. Onkennelijk werden de twee vechters naar liet midden- kommissariaat geleid, waar een dokter hen verzorgde. Het neusbeen van Xwerd gebroken en Z... zal voor altijd een oog kwijt zijn. Koekelberg. Werkongeval. Dinsdag namiddag viel René Deialeyne, wonende Piersstraat, in een gebouw op de Jellesche laan van eene hoogte van vijf meters. Hij werd bewusteloos opgenomen met gebroken rechterbeen en ribben. Laken. Kind levend verbrand. Het Cjarig zoontje L..., Claessensstraat, deed gistoren namiddag lezijnent allumetten ont vlammen en hij deelde het vuur mee aan de wieg-, waarin zijn zustertje lag, oud 18 maand. Ondanks de hulp der moeder, werd het wichtje erg verbrand aan liet gelaat en zal geschonden blijven. Droevig ongeval. Remy De Waal, stalknecht, Herryslraat, tuimelde gisleren op een hooizolder, Antwerpschen steenweg door eene openstaande val. Zijn linkerbeen werd op Uvee plaatsen gebroken. St Genësius-Rhode. Schielijk overle den.-Sinds lang reeds was dé genaamde Louis A.., 60 jaar oud, als hovenier in dienst in een buis dor gemeente. Gisteren morgend zakte bij schielijk ineen, toen hij in den hof aan het'werk was. Ondanks alle zorgen kon men den.man niet meer.lot het leven terug roepen. Hij was aan eene hartziekte be zweken. is hol eenige echte Vieux Système. Antwerpen. Driedubbele aanhouding. De agenten der opsporingsbrigade hebben Woensdag morgend drie verzekeringsagen ten aangehouden... Twee dezer woonden op het Kiel en do derde te Borgerhout. Deze agenten hadden voor de maatschappij Help u Zelve voor meer dan 4000 frank verzekeringskontrakten gemaakt, op naam van ingebeelde personen. Een aanhoudingsmandaat was legen hen afgeleverd. Ongeluk of zelfmoord. Woensdag morgend, vond men op de Plantinlei, een diamanthandelaar M. K...., in zijne badka- den duim op den voorvinger knippende. Ik zal dien pennelekker weldra zacht maken, dat zweer ik hem En waarmêe dan vroeg Lindstedt kortbondig. D© heer landraad moet wat meer moed bezitten dan zijn voorganger, heer van Ostendorpe... Hij heeft buskruid geroken te Waterloo En ik zal hem buskruid te proeven geven! schréeuwde Malchow op eenen grofzinni- gen toon. Thans evénwel niet den gezwin- den pas aan het werk, Mosjeu zoo" niet, dan zend ik hem eene lading loodzaad in het lin kerbeen, om hem het loopen voor eeuwig af te leeren Zachtjes, zachtjes, vriend Malchow riep heer von Swechten. die middelerwijl zoo. nabij was gekomen, dat hij zich kon laten hooren. Lindstedt, die anderszins wilde voortgaan, bleef bij het norsche bcvelwoord van Mal chow, palvast staan, en scheen in 't geheel niet genegen te gehoorzamen. Zijn oog straal- do vlammen, toen hy met nadruk bejegende Heer opperhoutvester, neem jegens mij eenen anderen toon aan; doet gij 't niet, dan zal ik gedwongen zijn eene klacht tegen u in te dienen. Dat gij mij aanspreekt met uwen gewonen hij kan my niet onteeren, want de groote Frits sprak ook mét hij tot zijne beste generaals. Maar wanneer gy n veroorlooft my bevelen met bedreigingen toe te sturen, dan moot ik u ronduit verklaren, dat ik zulks niet zal dulden Gij hebt mij niets te bevelen... Dat zullen wij beproeven, schreeuwde Malchow met woede. Verzuim ik iets, daarvoor sta ik verant woordelijk; gij niet. Wil hij oogenblikkelijk pijnen muil hou den riep Malchow; tevens zijn vuurroer 'i' 1 'gggggggÉ mer verslikt liggen. De geneesheer kon en kel de dood vaststellen. Men weet niet of hier een ongeluk of eene zelfmoord in het spel is. Nog eene aanhoudingTen gevolge van een aanhoudingsmandaat afgeleverd door den onderzoeksrechter M. Taquet, werd in de 5® wijk eene vrouw beticht van zeer erge feiten, aangehouden. In het ruim gevallen. De genaamd© Frans Verwerft, dokwerker, die gisteren aan boord van den stooraer Norderney,werk zaam was, is in 1,et ruim van het schip ge vallen. De ongelukkig© werd erg aan het hoofd en den schouder gekwetst en moest naar het velbandhuis der Kipdorpvest over gebracht worden. Diefstallen. Dinsdag avond, rond 10 1/2 ure, werd de vrouw Theresia De Preler, wonende Diepestraat, haar band zakje met 17 fr. ontstolen. De dader is onha- kend. Ten nadeele der vrouw De Beuckelaer, wonende Faloonpoort, hebben onbekenden eene partij waschgoed gestolen. Bij Mevr. Gorjens, Montignystraat, werden kleederen en geld ontvreemd. Noodlottige vergissing. Woensdag nacht, rond 2 uur, werd in de (larnotstraat, door de politie, een persoon aangetroffen die van lievige pijnen in clen buik kloeg. Deze vertelde dat hij bij vergissing.eene hoeveel heid spirilus van zout gedronken had. Geheimzinnige zaak. Woensdag middag, stond de Beddenslraat, in rep en roer. De benedenbewoners, die een hunner huurlingen, het 21jarig meisje V...., gebo ren te Brasschaet, werkvrouw, niet hadden zien beneden komen, gingen op liaro deur kloppen, on geen antwoord krijgende, lieten zij de deur openbreken. Men vond het werkmeisje gekleed en dood voor het bed liggen. De geneesheer Verhaert die de dood vaststelde, verklaarde dat zij aan geen natuurlijke dood was gestorven. De doode had op den mond schuim en uit den neus bloedde zij. De kleederen waren nog in orde en op het lichaam waren geen sporen van geweld te bespeuren. Eenige voorwerpen werden aan geslagen. liet lijk is op do plaats gelaten tot de aankomst van het parket, dat verwit tigd werd. Belangrijke diefstal. - Woensdag avond was M. Govers. juwelier, wonende Sinte Kathelijnovest, 27, het slachtoffer van diefstal, waarin de dieven groote stoutmoe digheid aan den dag legden. De juwelier had rond 6 ure zijn hond bui tengelaten en was verwonderd dat bet dier eenige minuten nadien in den winkel blafte. Dit tróf den heer Govers nog meer, daar bij de winkeldeur had gesloten. Ilij bemerkte alsdan dat de sleutel van zijne uitstalling, welks plaats in de schuif is, nu op de-deur stak, en stelde vast dat er verschillige bor den met juweelen warénr geplunderd. De juwelier zag dat 27 gouden remönt'óirsj 2 zilveren uurwerken en 14 gouden damen-en heerenringen verdwenen waren. Alsdan herinnerde de heer Govers zich dat eenige minuten voor hij den diefstal besta- ligde, een persoon iels in den winkel wierp. De schelm heeft alsdan vermoedelijk een stukje hout lusschen de bel kunnen steken, om alzoo ongehinderd le kunnen binnenko men. Mechelen. Mishandeld. Dijnsdag morgend, verliet vrouw Philomena Do We- ver-Torfs, wonende Begijnenkerkhof, har© woning. Nauwelijks had zij eenige stappen gedaan, of zij werd onverwachts op straat aangevallen door een man. Deze sloeg haar woest tegen de straatsteenen en mishandelde haar zoo deerlijk, dat zij erge wonden be kwam aan het hoofd, waaruit zij overvloedig bloedde. Op het policieburcel werden haar de eerste zorgen toegediend. Proces-verbaal werd logen den woeste» aanrander opgemaakt. tegen den schouder brengende, om op Lind stedt to schieten. Deze laatste bleef pal en onverschrokken voor hem staan, alhoewel de afstand zoo ge ring was, dat een schutter als Malchow hem niet koude missen. Heer von Swechieu kwam toegeloopen, en greep de Hint, zeggende: Zijt gy dol,/of razend Wat wilt gij doen Lindstedt glimlachte, terwyl hij droogwpg bemerkte Stel u gerust, mijnheer von Swechten, hij zal niet schieten Met een schot maakt men gedruisch; dat wordt gehoord Hij schiot niet Bij deze woorden vervolgde fit) zijnen weg zoo gerust, alsof er niet ware voorgevallen. Toen hy pas voorbij de woning des opperhout vesters was, werd hij vriendelijk terugge roepen door eene vrouwenstem. Hij keerde zich om, en zag mevrouw van Malchow buiten de deur treden, terwijl zij het oudste Zoontje van den boekhouder Lindstedt, Otto genaamd, bij de hand leidde. De knaap droeg een ver band om het voorhoofd, daarby zag hy er bleek uit, zijne oogen waren vol tranen. In eenen oogwenk stond de invalied bij zijnen zoon en nam hem met bezorgdheid in zijne armen. Met eene teederheid zonder wederga, vroeg hy aan de vrouw Maar wat deert den knaap Mevrouw von Malchow glimlachte ver legen, en met diepe droefheid den knaap aas, terwijl zy zachtjes antwoordde Wees niet vergramd, lieer Ijndstèdt.... Gy kent immers mijnen echtgenoot. Hoe riep Lindstedt in gramschap d© opperhoutvester zou zieh aan mijn kind ver grepen hebben l Wordt voortgezet.

De Volksstem | 1911 | | pagina 2