BUITENLAND7 Eene oude scheepsramp. NIEUWSBERICHTEN. S» T El 't Wit Stoopke van Jacques Neefs Suieyelfabriek A. L. MEYVAE.RT op den vooravond der feesten liet gewone itanennengebultler hoorden om de feesten aan le kondigen. Turken en Arahen konden hun ooren niet gelooven. 's Avonds van den dag werden door de Italianen de mos keeën verlicht en nu werd het vreugde en blijdschap hij d© Araben. Toen een paar dagen later de Italianen l nuïziekconcerlen gaven, kwamen de Araben m Tripoli luisteren en zij juichten het Ilali- aaiiseh vaderlandse!» lied toe. De krijgstribunalen Deze gaan voort met oordeelen en vonnis sen. Nog 15 Araheu zijn terdood veroordeeld. Be bemanning eener stoomvisscherssloep van Calais, vischte aan de invaart der Noord zee, een fleseh op, bedekt met zeekruiden en welke lang in water moet hebben gedreven. Be tlesch droeg langs builen, in liet glas. het merk eener Brusselsche brouwerij en 'erbinnen bevond zich een briefje, met pot lood goschreven eii deze woorden bevattend Schipbreuk van de Britanniakomt ter hulp 80 graden 10 minuten noorderbreedte 31 graden 8 minuten w es lei-breedte. Men denkt dal bet eene schipbreuk be treft, vele jaren geloden voorgekomen in den Atlantische»» Oceaan. De flesch, in zee goworpeh door een schipbreukeling der boot, zal door de stroomingen naar de Noordzee aijn gedreven geworden. OOSTENRIJK Tegen het Drieverbond. Men is aan. 't werken om Italië uit het Brioverbond te krijgen. Do vraag is of dit lukken zal... Te Bérlijn tracht mén de Fransch-Russische overeenkomst te breken. .'Er hangt voorzeker iets gewichtigs in den Europeeschen luoht. AMERIKA Nog M. Taft. $4a de U'uslen is bet de beurt aan bet we derlandsch scheidsverdrag, waarvan de pre sident der Vereenigdo Staten de invoering vraagt. Ook de Amerikaanscho handel moet kunnen bevorderd worden door ceiie veran- «fering der tarieven. CHINA De bemiddeling Generaal Li Yuang Heimg heeft vei-klaard aich aan de meerderheid le zullon onderwer ken. Hij is tevreden met een grond wettelijk "koningdom, mot Yuan-Chi:Kai als hoofd van '1 ministerie, of een ander bevoegden Chinees. Eerste Hervormingen Be Europeescbe kalender wordt in China aangenomen. Bsili-Hsou heeft aangenomen groot-voogd van den keizer to zijn Hsou-i Chilchan heeft geweigerd, maar het liof weigert zijne weigering aan te nemen. In Mandchurië Bo revolutionnaii-en willen zich moester maken van Moukden. Reeds zijn ze met grooto versterkingen op weg. Strenge maatregel Do ondei-koning van Mandchurië heeft be volen dal al wie zal bevonden worden met wapens op zich of mot i-evolulionnaire bro- -éhui-en of schriften, tordood zal worden ver oordeeld. Do Mandcburiaansche bevolking .is zeer misnoegd over den maatregel. Op Irnnne beurt hebben tie revolutionnairen den .«nderkoning terdood veroordeeld. PORTUGAL Hoe zitten de papieren "Het is al een heelen tijd geleden dat we nog iels hebben vernomen van Portugal.Een der laatste heldendaden der republiek, die of wie is mijne moeder Historisch Tafereel 9° Vervolg. Swechten was onaangenaamst getroffen en, buiten zyn spoor gebracht, toen hij sprak Gy kunt toch uwe Oude plagerijen niet afleggen. Ik heb voor de dame zoo diep niet gebukt, dat *ij op mijne kruin konde blikken Toch, toch, oude jongen! Do genadige vrouw stond stom van bewondering... wantin geheel haar leven had zy zekerlijk nog zulken witten schedel niet gezien. Hier lachte hij bovenmatig over zijne eigene scherts, en vervolgde hebt gij wel bemerkt, hoe het lijn dameken ontstemd was, wanneer ik haar eene volle lading tabaksrook in het aangezicht Mies Heer von Swechten zag met verwondering •p hem en vroeg deedt gij dat met opzet Et aanzag't als geschied bij toeval... Waarom fleegdot gij deze daad van onwellevendheid De dame had u immers met geenen blik, nog veel min met een woord beleedigd Malchow antwoordde Ik moclit dat blanke aangezicht niet lijden; dat ilt toch eens wist, waar ik dit luchtfyne dameken reeds *og gozien hebbe Misschien in vroegere jaren, Malchow... weet, dat ik reeds sedert veertien jaren «tandvastig hier verblyf... en do dame is nauwelijks dertig jaren oud bijgevolg moest aij nog zoer jong geweest zijn. Haar familie naam is von Scheelt; want heer Eugcen von Jeheck is haar broeder. De opperhoutvester verviel in diep naden- wij ter kennis hebben gebracht onzer lezers, is de maatregel genomen tegen den bisschop van Guardia. De regeering heeft den bisschop verboden binnen de 2 jaar nog zijn ambt uit te oefenen en bovendien nog in zijn bisdom le verblijven. Ilem wordt eene dubbele fout ten laste gelegd. De bisschop heeft de scheidingswet niet willen goedkeuren en hij heeft een oproep tot het volk gericht zonder de voorafgaande- lijke goedkeuring van den Slaat. Een opstand te Braganza Nist enkel in Europa maar in Portugal zélf brengt dit ontstemming. Met de grootste moeite kan de regeering rechthlijven. Over eenige dagen is de bevolking van Braganza opgestaan onder den kreet Leve het ko ningdom Leve koning Manuël Daarna ging de bevolking naar het gevang en ver loste er de politieke gevangenen. Hoe het in deze republiek zal uitdraaien, kunnen wij niet zeggen, maar we voorzien vi'oeg of laat een vreeselijken bui-geroorlog waarbij veel bloed zal stroomeu. Brussel. Revolverschoten. Vrijdag morgend, 2 uur. losto een dronkaard twee revolverschoten op de Waterloolaan. Twee policicagenten snelden toe en ontwapenden den man, dion zij naar liet kommissariaat in de Regenciestraat leidden. liet was zekeren X.., werkman, wonende Waverschen Steen weg, te Elsenë. Deze werd in den amigo opgesloten en proces-verhaal tegen hem op gemaakt. Erg ongeval. Donderdag morgend, rond den middag, ging de djarige knaap Willem Corsouls, wiens ouders in de Wei-k- huizenstraat wonen, langs de de Ribeaucóurt- etraat. Deze straat overstekend, werd liet kind omgeworpen door een automobiel en ei-g gewond aan hoofd en beenen. Het onge val is toe te schrijven aan de onvoorzichtig heid van het kind. Gevecht. Tijdens een gevecht Vrij dag morgend, lusschen twee metsers, op de Havenlaan ontstaan, bracht een huiiner zij nen tegenstrever eenen slag toe op het hoofd met eene spado. Het slachtoffer L. II...., van St.-Marlens-Bodeghem, werd met ge broken voorhoofdsbeen, naar liet gasthuis vervoerd. De dader X...., wonende le Groot- Bijgaerde, wordt ieverig opgezocht. Overreden. Een genaamde Achiel Dusoleil, Koninginnelaan, werd Vrijdag op do Karei Rogierplaals, door een auto-taxi omgeworpen. Ilij werd zwaar gewond aan het hoofd en zijn linkerarm gebroken. Erge val. Mej. Ddienstmeid, 19 jaar, Vooniilgangstraat, kuischte Vrijdag ruiten op liet gelijkvloers. Haar stoel viel en hot meisje werd achterover op het voetpad geworpeü, Zij werd gewond aan het hoofd on haar rechterarm op Iwoe plaatsen gebro ken. Slecht bëlöonde gastvrijheid. Enkele dagen geleden nam juffer Roelandts, die te Brussel in de Spiegelstraat woont, eene barer oudo vriendinnen, tijdelijk buiten dionsl, bij haar in. Gisteren, terwijl hare weldoenster voor de soeppot zorgde^ maaklo do ingenomene eon pakje van al 't geen zij kostelijks hijeen kon rafelen, en vertrok met een deel geld, juweelen en kleedéren. 40,000 fr. verdwenen.Een hande laar van Klein Willebroek, de heer Richard H...., had Donderdag in eene bank te Brus sel de som van 40,000 frank, in bankbriefjes ontvangen. Hij had het geld in zijiien brie ven tasch en dezo in zijnen zak geborgen. Töen hij des avonds aan de Noordstatie vertrekken wilde, stelde Lij vast dat zijne kostbare tasch vei'dwenen was. Heer Richard Hging aanstonds eene klacht bij de polieie indienen, doch hij kan niet bevestigen of hij zijn geld verloren, of wel dat men liet gestolen heeft. ken, iets lag er verward in zijn brein. Zijne gedachten vestigden zich op de ontmoeting des boekhouders zijne gramschap vvei'd nog opgehitst bij do overweging, dat deze man de middels in zijne handen had om hem te scha den, dat hij misschien van doze middels konde gebruik gemaakt hebben. Een verward gevoel van woede en van beklemming woelde onder zijnen boezem, bij Upze gedachte, en dreef hem naar de plaats, waar hij wist den boekhouder te zullen vinden-. Geheel beheerscht door den inwendigen storm, brak hij den di'aad des ge- spreks plotselijk af, en sprak' tot von Svvech- ten Ga naar mijne vrouw, oude jongen ga naurBertha en zeg haar,dat zij eiers op hesp in do panne sla en salaad gereed make. Gij moet met ons avondmalen, waarna wy eeno partij triktrakken. Ik wil spoedig nog eens tot het werkvolk gaan... morgen moet het laden met rapheid voortgaan; de schepen van Neustadt komen dezen avoDd ter plaatse toe. Met grooto stappen sloeg hij eenen zijweg in, die door liet kreupelhout liep en veel korter was dan de gebaande weg naar het vademhout. lieer von Swechten kuierde traagzaam naar de woning des opperhoutvesters. De zon daal de reeds naar den westelijken gezichteinder en verwde het bosch met eene heerlijke goud kleur. Ilij vond vrouw Bertha stil en treurig, zij verrichtte hare huiselijke bezigheden in diep nadenken. De opgewekte herinnering over liet verlies harer heide schoone knaapjes spreidde als eenen sluier van weemoedigheid ovor hare alleszins klare en geruste gc.aat- strekken. Dat bemerkte lieer ven Swechten op het eerste gezicht, zonder de redenen te vermoeden; weshalve hij aanstonds goedmoe dig begon le jokken, teven op eenen kalmen- liet gevaar der vuurwapensDe echtgeuooten S..., wonende Spiegelstraat, hadden hun zoon, 10 jaar oud, voor zijnen Sint-Niklaas een geweer gekocht, eene soort karabie». die met kleine kogelljes geladen werd. De onbewuste knaap mikte Donder dag namiddag op eèno gonaamde Eslelle Cardon, wonende Priemstraat, die in de Spiegelstraat voorbij kwam, en trol haar juist onder hel linkeroog. Het slachtoffer werd naar het polic&Lureel geleid, waar doktcor Ardenois haar-.verzorgde. De politie heeft liet geweer en drie kogeltjes in beslag genomen. AanhoudingEen kofliehuisbediende Jan Coener, had over eenige dagon te Toer- konje eene jonge vyouw org gekwetst en was vervolgens naar België gevlucht. Don derdag werd hij door de rechterlijke polieie ontdekt op eene gemeubelde kamer der Hui denmarkt. In zijn bezit vond men een revolver met vier kogels geladen. Hij werd opgeslo ten in afwachting, dat hij zal uitgeleverd worden. Beproeft de wonderbare en onschade lijke Cachetten GA5® TH IER, krachtigste geneesmiddel tegen Migraine, Hoofdpijn, Zenuwpijnen. Hunne uitwerking is radikaal en bijna onmiddelijk. 6 Cachetten 1 fr. 13 Cachetten 2 fr. in allo goede apotheken, zooniet schrijven apo theek Gaulliier, Mechelen. 1505 Anderlecht. Onderzoek. Het parket slapte Donderdag morgend op do plaatsen af, waar Dinsdag avond het drama ge beurde. De magistraten ondërvro'egen vervolgens liet slachtoffer in het gasthuis. De wonde in de linkerlies is niet gevaarlijk. De kogel schampte af op eene ribbe. De wetsdokters stelden vast dat de ge wonde het gasthuis weldra zal kunnen ver laten. Hevige bra>id. Donderdag avond, rond 11 ure 1/2, is een hevige brand ont staan bij de echlgenooten Moutwy, Proces siestraat, 53. Het vuur brak uit op het gelijkvloers, waar ziel» een magazijn van kruidenierswaren en de keuken bevinden. De vlammen tastten een vat pelrool aan. Het gelijkvloers werd vernield met gansck den inhoud. Bankbriefjes tot een bedrag van 500 frank, in de toöglado liggend, werden de prooi der vlammeii. Ook de 1° verdieping werd zeer beschadigd. Na twee uren wer- kens waren de pompiers meester van liet vuur. De schade is groot en de oorzaak niet gekend. Aan dezen die lijden aan de maag. Do geneesheeren rad^ de Bitterpeeën der Trappisten Vincart aan, alleen of ver- mengeld met melk. Zijn regelmatig gebruik is allerbest. 1501 J. Genappe. Doodelijk spoorwegongeluk. Donderdag morgend, rond 7 ure, gebeur de alhier een schrikkelijk ongeluk, in de sta tie. De baanwachter Dupónt wilde een trein mijden, die ,de statie binnengereden kwam, doch werd verrast door een manceuvreerend machièn. De arme man werd getroffen door' een der buffers van de lokoinotief en met geweld verscheidene meters ver geslingerd. Toen men hein opnam* ademde hij nog zacht, doch ondanks de beste zorgon over leed hij korts nadien. De ongelukkige laat eeno weduwe achter met vier kinderen. St. Jans-Molenbeek. Onvoorzichtige knaap. Het 9jarig* knaapje, Jan G...., Piersstraat, liet zich Dbnderdag moi'gend in zijne woning van de Trapleuning glijden en viel er over. Het arm kind werd in den gang bewusteloos opgenomen met het voorhoofds been en den rechterarm gebroken en met ci'ge kneuzingen. Voerman gepleiterd. De voerman L. Messiaen, Ulensstróat, werd Vrijdag op de Leopold Il-laan door een kamion omge worpen. De wielen van dit voertuig reden over zijn lichaam. Het slachtoffer wei'd met ingedrukte ribben en érge kneuzingen naar het gasthuis vervoerd.s den toon, sprekende van de kwade luim des opperhoutvesters wegens het ernstige gedrag deslandraads. Tot zyne grootste verbazing, werd hem op eenen misnoegden toon geantwoord, dat zy niet konde begrijpen viat men tegen haren echtgenoot hadde. Zy sloot met de woorden naar mijne meening, kan de macht des land raads hem in geenen deele schadeimmers mijn man blijft binnen de palen zijner be diening en neemt do maatregels, die vereischt worden. Von Swechten was al te heusch, om niet oogenblikkelijk een aneïere snaar te treffen. Mevrouw von Malchow voelde echter geene genegenheid, om zich' met heuschlieden te laten paaien. Zij maakte gewag van 's boek houders waarschuwibgén; hei'haalde zelfs zijne woorden, die de opperhoutvester met de hoedanigheid van booswicht bestempelden, en vroeg dan wat legt men dan eigentlijk ten laste mijns gemaals Dat hij in eene drif tige oploopendheid zijn© twee zoontjes buiten de kamer deed brengen, wanneer zij koppig te werk gingen. Dat iTe kinderen een paar dagen nadien aan de gevolgen der ingeslagen© mazelen stierven dit zal men hem niet ais eene misdaad aanwrijven. Wij beide vermoed den geenszins, dat de binders eene ziekte in liet lijf hadden. Ik beeldde mij in, dat de ouders het recht hebben hunne kinders te be sturen, als zij onredelijk zijn. Denk eens, heer von Swechten, wat zoudt gij van kinders kweeken, indien de oüders, bij elke gelegen heid, zich de vraag moesten stellen zou het kind niet ondeugend zijn, wijl het misschien onpasselijk is Gij zijt eene warme verdedigster van Malchow, genadige vrouw, bemerkte Swechten met aandoening j want hij wist hoe Watermaal. Kasteel geplunderd. Op de VVienerlaan, le Watermaal, heeft doktor Sténen van Brussel, een kasteel staan, dat thans onbewoond is. Een hovenier uit de buurt, is echter gelast ei' nu en dan een oog op te slaun. Toen de man gisteren eens ging zien, stel de hij onmiddelijk vast dat dieven er den vorigen nacht waren binnengedrongen. De voordeur stond open en al de meubelen wa ren opengehi'oken. De dieven echter kwamen van eene tamelijke kale reis te huis. Zij namen enkel hvee schouwgarnituren en eenige onbeduidende zilveren voorwerpen mede. De deugnieten zijn langs het balkon naar boven geklauterd, hebben dan eene ruit met zeep bestreken, die ingeslagen en eens bin nen, hebben zij de voordeur opengezet. Het schijnt echter dat de daders niet verre zullen loopen met hunnen buit. en een heel ernstig spoor gevolgd wordt, dat hen wel in de han den der polieie zou kunnen brengen. is het eenige echte Vieux S.ystème. Antwerpen. Geheimzinnige zaak. De kofliehuisbediende Jan Wilsing, wonende Pelikaanstraat, werd gisteren bewusteloos in zijne kamer gevonden. De man werd-naar hel Sluyvenbej'ggasthuis overgebracht waar hij verleden nacht bezweek, Het parket is verwittigd geworden. AanhoudingTwee policieagenton hebben een 16 jarige schelm, zekere AVan C..., aangehouden, die sinds 4 maanden op gezocht werd wegens diefstallen, aftrugge- larrjen, enz. bedreven te Antwei'pen en te Sint Nikolaas. De jonge nieldeug is ter be schikking van den prokureur des konings opgesloten. Overreden. De 15 jarige Victor Roe- landts, wonende Weegschaalstraat, is in de Verschansingstraat van een wagen gevallen en onder de wielen terecht gekomen. De arme kleine word den voet verpletterd en moest in bedenkelijken toestand naar het Stuyvenfcerggasthuis overgebracht worden. Goede vangst. De agenten der op- sporingsbrigade hebben gisteren zokei'en G... aangehouden, die twee jaar geleden op hee- terdaad van diefte betrapt werd aan de kaaien, en er in gelukte uit het stadsgevang te ontsnappen. Do man, die onder een val- schen naam langs do kanten van het Kiel verbleef, is Ier beschikking van don procu reur des konings opgesloten. Lijkschouwing. De wetsdoklors Van Bever en Van Deuren, hebben gisteren in het Sluyvenberggasshuis de lijkschouwing gedaan van den Griekschen matroos, die tij dens een gevecht in den trein Rotlerdam- Antwerpen gedood was geworden. Werkongeiukken. Vrijdag morgend was de dokwerker Frans Basteels, van Gon- ticb, aan hangar n° 62, erg aan het hoofd getroffen, door den val van een balk. Het slachtoffer is naar een heelkundig gesticht overgebracht. Een andere dokwerker, Leon Amesons, 28 jaar oud, van Mei'xem, werd tijdens zijn werk aan het hoofd getroffen door een ijze ren bak.De man bekwam eene gapende wonde aan het hoofd en moest naar 't gast huis gedi'agen worden. Vloersberghe. Gevaarlijke bandriet. Sedert verscheidene maanden zwierf een ge vaarlijke, sterk gewapende landleoper in de streek rond. Hij drong, hij middel van in braak, in do huizen en hoeven, en stal al wat hem onder de handen viel, als geld, juweelen, kunstvoorwerpen, kleedingstukken, eieren, kiekens, konijnen. In den dag dorst hij zelf, in vollo veld, het eten der werklieden stelen, om er zich mede te voeden. Niemand dierf den kerel aan 't gerecht aanklagen, zoo e»'g vreesde men voor wraak. Ook zette hij ongestoord zijne strooptochten voort. smartelijk de dood harer zoontjes de moeder getroffen had Doch hoe gaarne ik u ook ge- Hik geve, zoo moet ik toch een onderscheid maken tusschen opvoeding en gruwelijke be handeling. Laat uwe knaapjes in vrede rusten... zij zijn huiten alle leed en verdriet... doch gij zult mij niet tegenspreken, als ik zeg, dat uw moederhart menigmaal smartelijk werd gewond, wanneer de natuurlijke vader hen tot honger en koude.., O, houd op riep de vrouw uit Ik wil 't immers vergeten.... Ik wil er niet meer aan denken... Mijn arme Gustaaf, mijn zoet- aardige Frans Hare tranen sti'oomden, haar boezem joeg geweldig, na eenige sekonden snikte zij evenwel Malchow heeft eene goede bedoeling bij deze opvoedingwijze... hij was de vader der kinders... ik moet hem verschoo- nen; ik ben verplicht hem te eeren. Zijne denkwijze moge al afwijken van die eens ge wonen vadei's; doch dermate berispelijk was zijn gedragniet, dat hij in de oogen des volks als een moordenaar zoude moeten dooi'gaan... Het zou mij hard vallen, genadige vrouw u tegen te spreken. Nochtans moetik u doen bemerken, dat deze kinderbestraffing niet de eenige oorzaak is, waarom men hem met vrees en schrik aanschouwt. Mijn God. wat willen de menschen van Malchow hebben vroeg de vrouw in den uiterste benauwdheid. Swechten scliokschoudei'de en vervolgde nog zachter dan te voren Laten wij met ver- eenigde krachten op hem werken, opdat hij menschelijker worde; opdat hij zich myde van overhaasting, waardoor hij zich in ernstige moeielijkheden wikkelt. Bij dergelyke ge legenheden komen gebeurtenissen op het tapijt, die lang ve»*geten en verjaagd schijnen. De arme vrouw blikte sprakeloos op den Verleden nacht brak hij in het huis van den jachtwachter der Hop. Hij was bezig met eene kas open te breken, toen de wach ter door liet gerucht wakker gemaakt, m tijd aankomen kon, om den diefstal le belet ten. Hij greep den indringer vast en dreigde dezen met zijn revolver, indien hij tegen stand bieden dorst. De handiet deeil daarop geene pogingen, om le ontsnappen en liet zich eindelijk kennen. Hij werd in echlenis gehouden, lot dal. de gendarmen van Vloers- hei-glie. onmiddelijk ontboden, aankwamen, om hem geboeid naar het gevang te leiden. Toen riep de kerel tot den jachtwachter gij liadt mij beter doodgeschoten. De menschen van gansch de streek, zijn oprecht tevreden, van den roover verlost te zijn. 't Is een zekere De Bo, die in de bos- schen verbleef. Ilij werd naar 't gevang van Audenaarde overgebracht. Spiegels Kaders Vitraux Baguetten iVerf, 3Aalst. Stoomfabriek in Gent Steerfhuyze. Dieven. Verleden nacht zijn dieven ingebroken bij Petrus De Pril, hei'hergier en winkelier in den Pollepol. Zij hebben eene ruit uit het winkelvenster ge sneden en de tooglado geledigd. De buit was niet groot, maar de stoutmoedigheid der die ven is groot, daar het huis aan eeiio. vier- straat slaat, waar veel volk voorbijgaat. gendarmen zoeken de dieven op. Geeft een goede raad. -Wol zeker hebt gij eene vj-iendin die altijd bleek ziet, bleeke lippen, bleek tandvleesch.' Hebt gij misschien een bloedverwant, eene kennis die rap 't einde adem is, die geene courage meer heeft. Hewel geeft hem den raad eens den THEOBROM A le beproeven. Gij zult zien' uwe vriendin, uw vader of uwe moeder, of uw kind zal verkloeken. Reeds honderden getuigschriften geven daaraan de bewijzen. De THKOBROMA kost 3 franken, 't is to zeggen 20 centiemen daags. Is dat te duur betaald Hoeveel meer ver teert men niet dagelijks op eslaminet en dit met grooten hinder voor de gezondheid Het hoofddepot van de TIIEOBROMA is in de Apotheek DE MOOR, Burgstraat, 38, Gent. Te Aalst bij al de H. apothekers. Lokeren. Sint Niklaas bij den Armen. Het jaarlijkse!» patroonfeest van den grooten vriend der kinderen heeft ook iti onze stad aanleiding gegeven tot eene ópen- haring van edelmoedigheid, die een warmen zonnesti-aal bracht in vele arme huisge zinnen. Op het kasteel Üeberg, bij den beer bur gemeester Raemdonck, wei'den door hem en zijne gade 150 arme kinderen van Lokèren en Dackiiam ontvangen. De gelukkige klei nen hebben het kasteel verlaten niet een overvloed van warme 'kleederen voor den Winter en mei in hun harte de onverganke lijke herinneiang van goedheid die huir da'ar ontvangen-had. r. Ten huize van den milddadigen heer De Vuyst had Sint Niklaas Voor 25 knapen en meisjes den schoen gevuld. En in het gesticht van O. L. Vrouw Pi*e- sentalie heeft de edelmoedigheid van Moe der Valenlina, aan elk der 500 kinderen van de lagere school, een deugdelijk geschenk doen toekomen. Ook bij de Zusters der lleirbrug werden de kleine handen vriendelijk en mild gevuld. Ziedaar schoone daden die niet alleen in het kinderhart, maar bij de ouders en bij alle menschlievende vrienden do snaren doen trillen van do schoonste en rijksto har}), dief<^ de mensch in zijn gemoed draagt deze der dankbaarheid. Moerbeke-Waas. Stoutmoedige ban- dieterij. Verleden nacht zijn twee of drie gemaskerde kerels in de woning gedrongen van den 70 jarigen Benoni Dhert, alleen wo nende op de wijk Koewacht. edelman, eene inwendige huivering overviel haar. Zou de echtgenoot werkelijk misdaden op zijn geweten hebben, die hem deden vreezen voor eenen strengen rechter Eeno geheime stem zegde ja, doch zy verwier] hot jawoord. Eindelijk vroeg zij weet gij. iets stellig?... Uw schouderophalen zegt noch ja noch neen. Zoudt gij den moed hebben deze waarschuwing tot Malchow te sturen Neen, genadige vrouw, ten minste niet tusschen vier oogen wijl zijne ovei'loopend- heid noch grens noch palen 'kent... De dame vorschte verder heeft mijn ge maal redenen, en wel bepaalde redenen, om den nieuwen landraad te vreezen Geene andere dan deze redenen Schol- lin is de man niet, om zich door Malchow's hevigheid en wraakbedreigingen te laten af schrikken, gelijk de oude landraad Osteiv doi'pe. Wij allen hebben voor zijne woedende gramschap geplooid... Wij allen, gy mevrouw medebegrepen, hebben ons laten overheer- scheb. Doch de nieuwe landraad zal hem leereu buigen buigt hij niet, dan zal hij hem breken als glas. Maar hoe 'taan boord leggen, om zijne doenwijze zoo plotselijk te veranderen liep de dame uit op den toon der uiterste neerslachtigheid Gy hebt den moed niet, om hem rechtstreeks te waarschuwen... moet ik stouter zijn dan gij Gij weet wat ik hem te danken heb... mijn welzijn, mijn bestaan, in een woord alles, alles Genadige vrouw, gij overschat het goede, dat Malchow u gedaan heeft. Wordt voortgezet.

De Volksstem | 1911 | | pagina 2