BUITENLAND. O R LOG NIEUWSBERICHTEN. Een bedrieger geknipt ie Brussel. Italië en Turkyë Een Belgischs stoomer vergaan In den Drukpersbond Erge spoorwegramp in Frankrijk WereidtentQonsteliing Gent 1913 naars worden beschouwd Is er hier of daar [dat de loutere politieke besprekingen in onze éeó raissioiinarfs die van onvoorzichtige han delingen niet vrij te pleiten is. moet men daarom ontkennen dal de missionnarissen met heldhaftige toewijding, onbaatzuchtig beid en zelfverloochening in het uitge strekte Congoland groot en goed werk ver richten, dat zij er ontzettend veel tot het beschavingswerk hebben bijgedragen en voortdurend bijdragen. Om te spreken zooals wij hier spreken, moet men geen kamerlid zijn. De eerste de beste boer, werkman of burger, die een beetje gezond versland heeft en te goeder trouw is, zal dezelfde laai voeren. Doch juist dat gezond versland en die goede trouw missen onze liberale en socialistische volks vertegenwoordigers. Bij *al de roodo of blauwe hoofdtrompetlers en gewone trom petters is er blijkbaar Gebrek aan gezond verstand en aan goede trouw. llun versland is beneveld door de politieke passie, door de parlijdrift tevens is goede trouw voor hen een onbekende waar, wan neer zij tegenover katholieken slaan in dit geval, zijn alle middelen even goed. Eens te meer blijkt dit uit de afgeloopen kamerweek. Minister Rep kin en, na hem, Woeste, Tibbaut. enz., haddon schoon té bewijzen, met de proef op de som, dat de aanvallen van Vandervèlde. Royeren Guie, geen steek bielden zij hadden schoon te antwoorden op alle aantijgingen met juistheid en klaar heid en ook met volkomen oprechtheid, toch hield de kliek Vandcrvolde die aantijgingen slaande toch beweerde zij dat Minister Renkin en do overige katholieke redenaars niemendal hadden bewezen. Dat herinnert ons aan de volksmeeting, welke wij onlangs bijwoonden en waar een toehoorder den spreker in de rede viel door een klinkend Ge liegt Wanneer do spreker bewees, zooals 2x2=4,dat hij geen leugens uitbracht en den onderbreker ver zocht. op zijn hourt bewijzen aan te brengen, dan had de onderbreker geen ander bewijs aan to voeren dan altijd hetzelfde Ge liegt Zóó ook handelen liberalen en socialisten in ons Parlement en ziehier een staaltje daarvan. Vandervelde beweerde dat de Broeders/^ in den Congo worden verongelijkt, dat Mi nister Renkin er inlichtingen neemt over die arme sukkelaars, ja, dat deze er worden vervolgd. Wat antwoordt Minister Renkin op die aantijging Weet ge waarom ik inlichtingen vraag omtrent vrijmetselaars antwoordt hij. Omdat aan verschillende amb tenaren, die geen vrijmetselaar zijn in Stan leyville. het leven door de logemannen on dragelijk werd gemaakt en ik daaraan een einde wilde stellen. Die arme logehroeders werden dus lastig gevallen door den Minister, wijl ze de ande ren hinderden en wijl do Minister niet wilde, dal zij ongestraft hun 'aanslag togen eens anders overtuiging pleegden. Echte Martelaren der vrijheid a la Ferrer Meent ge nu dat Vandervelde zijii ongelijk bekende en zijno aantijging introk Go zijt er wel mee! Daarvoor was hij niet te vinden. En alzoo duurde het koloniaal debat de gansche week lot Vrijdag 4 uren, wanneer een aanvang werd gemaakt met de behande ling der Begroeting van 's Lands Middelen, behandeling die wij in ofls volgend praatje nader hespreken. Al heeft dit debat een helder licht gewor pen opjde toestanden in Congo, al was het een nuttig debat, omdat daaruit gebleken is dat de Regeering zich bewust is van hare plichten on deze plichten trouw vervult lot heil van het ondernomen beschavingswerk in den Congo, al is do liberale en socialist! sche mi: derheid eens te meer schandelijk gesneuveld, dan toch valt hel te betreuren Kamer overwegend zijn. Dadelijk voegen wij erbij Dal hebben wij te danken aan liberalen en socialisten, aan hun blinden aut tegen de katholieken, ook al aan hunne breedsprakigheid en daarom roepen wij i toe, geachte lezer Als ge ooit lid der Kamer wordt En spreekt - wees kort. Of wilt ge een wijsgeer zijn op politiek gebied Spreek niet. Pandoer III Sinds een veertiental dagen werden, in de Brusselsche magazijnen, talrijke valselie bankbriefjes, van tien en vijftig dollars uil gegeven. De bedrieger, steeds zeer net gekleed was een Duilscher, dio in de magazijnen trad, eene bagatel kocht en met een valsoh bankbriefje betaalde. Gisteren kwam hij een magazijn der Marktstraat waar hij reeds de winkeldochter had boet genomen. Nauwe lijks had deze gezien, dal do bedrieger haar wederom wilde foppen, of zij ging buiten en verwittigde een policieaa-ent. Deze kwam spoedig Ier plaats, en eenige minuten later zat de Duitscher binnon. Hij verklaarde on bet policiebureel, dat hij zich Adolf Schmidt noemde en de valsche dollars te Parijs van een onbekende ontvan gen had. Men denkt, dat de kerel tot eene bende internationale dieven moet belmoren. Hij is ter beschikking van de prokureur des konings gesteld geworden. TUSSCHEN Uitbreiding der italiaansche Banken Een koninklijke dekreet machtigt de Bank van Italië, de Bank van Sicilië en de Bank van Napeis bijhuizen op te richten in Tripoli, Benghazi en de bijzondere plaatsen van Tri- politauië en Gyrénaïque. Zoo stelt zich Italië onmiddelijk in. Geen gevechten Na den slag van -i en 5 December is er niet veel meer bijzonders voorgevallen noch te of rond Tripoli, noch in of omtrent Ben ghazi. De gevangenen losgelaten Juist vóórdat de Iialianen te Tripoli ont scheepten, lieten de Turken 350 gevangenen los. Onder deze 350 waren er 20 die ter- dood warén veroordeeld, liet zijn deze vrij gelaten gev.vigenen die een groot deel heb ben genomen aan den opstand in Tripoli. Turkyë protesteert Uil Konstantinopol heeft men aan de mo gendheden eene logenstraffing gezonden, over dq dadon van brutaliteit, zoogezegd begaan door de Turken en Araben. Er. :s biels van, dat Italiaansche soldalen levend zijn hegraven geworden en dat do Turken gekwetste Italiaansche krijgers hebben afge maakt. Ge ziet liet Noch Turkyë noch Ila lië hebben iets gedaan, door den duur gaan ze nog beweren dat ze geen oorlog voeren Buiten De Italianen die Smyrna bewonen, heb ben 5 dagen lijd gekregen om pak en zak gereed te maken en naar een andere streek te vertrekken. De Dardanellen De Turk gaat voort met werken om den doorgang der Dardanellen op tijd te kunnen versperren, tegen dat de Italiaansche vloot eens zou willen beproeven den blocus van de Dardanellen uit to voeren. of wie is mijne moeder FRANKRIJK De Sultan zou willen komen De Sultan van Marokko heeft zijn wensch te kennen gegeven in de Lente van 1912 een bezoek te brengen aan Parijs. Eene gansche gemeente staat op ter verdediging van een Christusbeeld In ISIS was er op de Bernisplaals, in de gemeente Bernis, in liet departeinet van de Gard, een groolen Kristus op een Calvarie berg geplaatst. De gemeenteraad van Bernis had besloten dien berg en dien Christus neer te houwen. Toen de burgemeester mei den bijzonderen policiekommissaris en de werklieden afkwam en mot vele gendarmen, stond geheel de ge meente rond het Christusbeeld, bereid om het met kracht te verdedigen. Toen de bur gemeester die krachtdadige houding zag, gebood hij de gendarmen en de werklieden heen te gaan en hij zelf ging ook terug zoo als hij gekomen w as, zonder iets uit te rech ten. M. Lepine geen kandidaat M. Lepine, hoofd der Parijzerpolicie had zijne kanditatuur gesteld orn in den Senaat to komen. Het congres der radikalen en der socialisten van de Loire hebben den voorkeur gegeven aan kamerlid Jan Morel, oud minis ter van Koloniën, die <12 stommon bekwam legen 17 aan Lepine. DU ITSCH LAN D De algemeene kiezingen. De Kamers in Duilschland zijn ontbonden, zegt en schrijft men dal is zoo, maar dal is zoo vóór elke Kamerkiezing in Duilschland. De kiezingen zijn vastgesteld op 12 Januari. Het Centrum zal zich mogen weren. Er is een volksvertegenwoordiger per arrondisse ment van 100.000 inwoners, inet het maxi mum van 397, door de grondwot vastgesteld. In 1871 telde Duilschland met Elzas-Lorei- nen inbegrepen 29.700.000 zielen, nu meer dan 05 mil li oen. PERZIË Minder gespannen De toestand in Perzië is minder gespan non. Do gemoederen in hel land zijn wat be daard, zoudal tol hiertoe de Perzen Rusland het voorwendsel hebben ontnomen om verder te gaan. CHINA Bijval der Regéeringstroepen Nu hoort men toch ftieer van den bijval der regeeringstroepen. Zoo is Ta-Toung-Fou in de macht gekomen van de regeering Onderhandelingen Tan-Tchao-Yi is naar Outeheng vertrok ken als gevolmachtigde dor Regeering. Hij zal er .onderhandden rafel de revolution'nai- ren. Het algemeen gedacht is dat de opstan delingen zich zullen aansluiten bij een grondwettelijk koningdom. Is dit zoo, dan zal de revolutie weldna een ctinde nemen. Doch de baanstroopers. t die nu maanden lang vrij spel hebben gehad, zullen China op vele afgelegenplaatsen nog lang onvoi- i' maken. ENGELAND Sociale Wet aangenomen Het Lagerhuis heeft in derde lezing de wet aangenomen die de patronen voorschrijft wekelijks een halven rustdag le schenken aan hun personeel, en hun dagelijks den tijd gunnen hun eetmaal te-gebruiken. De minister van Oorlog is optimist Lord Haldane, de miiiiSter van Oorlog in Engeland heoft te Aei iiiglon gesproken en verklaard dat. hij de redenen niet inziet waar om Engeland en Duilschland in geene goede overeenstemming zouden kunnen leven. De minister ziet. de toekomst met gerust gemoed in, daar Engeland goed kan lijden, dat de handel van Duilschland overal toeneemt, hetgeen de betrekkingen lusschen de beide natiën nog nauwer zal töèhalen. ITALIË De Vesuvius in werking. Uit JLipcls seint men dat de Vesuvius stroomen modder uitwerpt, dio de sleden Resina en Torre del Groco inliepen. Alle gemeenschap is onderbroken, Men heeft geene slaclitoilers te betreuren. vV- Eenige dagen geleden, werd gemeld, dat de Belgische sloorner Van Dijck vergaan was. Thans zijn nadere inlichtingen gegeven door vier geredde leden der bemanning. Door een schrikkelijk tempeest overval len, op hel oogeblik dat men de Wolf Rock nabij Cornwall naderde, werd de Van Dijck geheel ontredderd, en op de rotsen nabij Sevan Slondes Lighthouse geslingerd. Het water stroomde met zulk een woest geweld in liet ruim en machienkamer. dat men oogenblikkelijk de stoomboot verlaten moest. Geheel de bemanning kon in de red- dingsboolen plaats neinen,die ongelukkiglijk omgeslagen werd door een reusachtigei golf. De tweede stuurman en de 2e mecani cien, konden terug op het gestrande vaartuig klauteren, alsmede twee andere leden dor bemanning. Zij bleven aan boord blootge steld aan de woedende elementen, toen plots eene geweldige zee de stoomboot opnieuw van de rotsen naar de zee wegsloeg. De vier opvarenden, die elk oogenhlik vreesden tegen de klippen met de stoomboot verbrijzeld te worden medeslepende. In doodsangst ontstak men noodsignalen, die gelukkiglijk opgemerkt werden door de stoomboot Ashlhee van Cardiff. Deze beeft met veel moeite de schipbreukelingen kunnen oppikken, en bracht ze tot Port Tal bot aan wal. Veertien matrozen zijn verdronken. Historisch. Tafereel 10c vervolg Het is mijn voornemen niet, zijne waarde in uwe oogen te verminderen; doch met uwe uit muntende hoedanigheden was 'teene nutte looze vrees voor u, van verlaten en'ellémlig té blijven, toen uw vader kwam te overlijden in nog meer drukkende verwikkelingen, dan gij vermoed hebt. Een lichte blos vloog over de bleeke wangen 'der vrouw. Zij kende don eerbaren zin des edelman»..zij wist^ dat hij, als hoofdschuld- eiseher baars vaders, verscheideno schuldbe kentenissen in stilte had vernietigd, die haren toestand nog hopeloo/.er moesten maken. 'Menigmaal was bij haar het vermoeden opge komen, dat hij wel een dieper gevoel dan medolijden konde gekoesterd hebben. De opperhoutvester was hem te rap geweest, en had de jonge gravin zonder fortuin ten huwe lijke genomen. Zy behoorde tot dé grafelijke fuinilio von Alstëin. Malchow, niettegenstaan de zijn woest karakter, was een schoon en statig man. Deze hoedanigheden zij meer dan voldoende, om eenen tijd lang een vrouw en- hart te boeien; weshalve zij waarschijnlijk Malchow zou verkozen hebben, in geval van mededinging. Immers Von Swechtön was maar een zeer gewoon sterveling men kende hem gaarne eene goede geaardheid toe, doch deze sloeg al te lichtelijk over tot gemoeds zwakheid. Zulke trekken behagen niet aan de vrouwen. Von Swechten had met meer bedaardheid voortgesproken Om van niets anders te gewagen, steekt er in de wijze, waarop Mal chow u als huisvrouw behandelt, voor mij zeer veel hatelijks. Ik heb u vroeger in het midden uws geluks gekend, en zie u thans lijden... en zwijgön. De gewoonte van mij door hem te laten beheerschen, kan mij alleen in toornen. Wat hij aan u gedaan heeft, verdient geene dankbaarheid. Vooraleer do geduldige vrouw tijd had óm antwoorden, liet liet blijde geblaf der honden zich buiten hooren het gewone teeken, dat hun meester nabij was. Met de snelheid des winds verliet zij het vertrek, ten einde hem ten' dienste te staan. Swechten zag haar heen gaan ;hij schudde zijn hoofd,en murmelde ver drietig honden en vrouwen hebben dit te zaroon gemeens, dat zij vreugde laten blijken uit vrees voor slagen Wat raakt het mij evenwel Wil eene vrouw zulks verdragen daaraan kan ik niets doen... Alles wel inge zien, staat het my niet beter. Ik ook laat mij altoos bespotten en kom telkens terug tot hem Ilij lachte over zijn eigen gedrag, doch in dit laclieu openbaarde zich een bitterheid, die liet gissen, dat er in den lacher eene ont vlambare voorraad was, die in laaio vlam kon schieten. De opperhoutvester trad in huis. Aanstonds kwam een bediende toegeschoten en ontdeed hem klak on flint, nog eer de deur gesloten was. Met een zegepralenden glimlach, rukte Malchow de kamer open, waarbinnen Swech ten zich bevond en schreeuwde zouden wy hem in de val hebben, Swechten Aartshond gij, dat gij zolf niet op den inval zijt gekomen! Ileb ik mij den kop moeten breken, als een schooljongen met zijn grieksch... En gij zijt aartsdom genoeg, om er niet aan tc denken... De Belgische Drukpersbond, vierde Zou dag den 25btei1 verjaardag zijner stichting. i 's Morgends werden zij ion sladliuize ont vangen, ten gelalle van 250. M. Max, bur gemeester, wenschte hun geluk. Onze konfrater M. Neut, antwoordde als voorzitter van den bond, en herinnerde de bijzonderste feiten en gebeurtenissen der 25 verloopen jaren. In de zaal der groote Harmonie, had na dien een ontbijt plaats. De grootste vriendschap heerseble onder de dischgenooten. Bij het nagerecht, nam M. Neut, voorzit ter, liet woord en stelde een heildronk in, aan Koning Albert en aan Koningin Elisabeth. Verder werden heildronken ingesteld door M.M. Hoste, Patris, die dronken op de vreemde genoodigden Taunay, secretaris van de Internationale Vereeniging der Druk persbonden Carton de Wiart, minister van justicie, Max, burgemeester, Vandervelde, volksver tegen Woord i gei', Hack o n b r o i c k (Duilschland) en J. Carlier. Ifet feestmaal liep in dé beste voorwaar den af. Vier dooden en verscheidene gekwetsten. Zondag avond had op de Noorderlijn te Parijs, bij de Maradelbrug, een erg spoor wegongeluk plaats. De reizigerstrein 230, komende van flirson, werd om 4 ure 20 by de Maradelbrug door eene lokomotief, die uit liet depot van Chapelien vertrokken was, door het verkeerd werken eener wisselnaald aangereden. De schok was geweldig, de reizigers, die hartverscheurende kreten slaakten, werden dooreen en tegen de wanden der wagons ge worpen. Gij kent de beruchte historie, ik heb u ze wel honderdmaal verhaald... Thans hebben wij hem in de val...! Nu laten wy hem op zijn ge mak kommandeeren ,exerceeren, deklareeren notificeeren en rektiliceercn Op mijne beurt zal ik hem een stukje deklameeren Von Swechten stond stom tegen het venster geleund, en blikte met verbazing opde vreug desprongen van zijnen alleszins styvenvriend Wat was er dan gebeurd Er treden bij den mensch oogenblikken in, waarop de velden der herinneringen zich openen als eene toover- lantaarn, en het veilëdebe blootleggen, alsof mén hetzelve thans met oogen desliehaams aanschouwde. Ilier ontmoeten wy eene der gelijke gebeurtenis. Doch de zon was juist achter den gezichteinder,verdwenen...wy bid den onze lezers, dag en uur in hun geheugen te printen later zullen zij stom staan bij het verschijnsel, dat een redelijk schepsel Gods zich kunne bezig houden met zulke slordige herinneringen, op den oogenblik, dat al de duivelen der helle in zynèn boezem woelen Wanneer Swechten yau verbazing geen woord kon vinden, trad üfalchow tot hem en zijnen schouder schuddende, verklaarde by Ei, de genadige vrouw Schollin is immers eene geborene von Seheck Gy weet toch wel domoor, dat de heldin royner liefde-historie de namen droeg van Fran50ise de Sèque Von Swechten opendeVyne oogen wagen wijd, stamelde Franyoise de Sèque... Maar «Jat kan zij toch niet zyn Geene andere verzekerde Malchow doch wacht eenen oogenblik... ik wil wel mijn volle gemak nemen: vervolgens zullen wij de oude historie, voor de honderd en eerste maal rec'apitiileeren eii editeoren Bertlia mijne pantoffels, den laarzèntrekker, spoedig, spoedig, zoo niet(wij sparen de bedreiging). Onmiddelijk werden de reddingswerken ingericht en de gekwetsten uit hunnen nete- ligen toestand verlost. Drie personen werden gedood en zeven erg gekwetst naar het gast huis gebracht. Andere reizigers hadden als waanzinnig van schrik de vlucht genomen de bedienden hadden de grootst© moeite om hen te bedwingen. Een der gekwetsten bezweek bij zijne aan komst in het gasthuis. Voorname bezoeken Zaterdag morgend werd aan het terrein der tentoonstelling een bezoek gebracht door de afgevaardigden van de Fransche Koloniën. Inder het geleide van M. Van de Voorde be zochten zij de gronden langs de Krijgslaan en het Park op eene dezer plaatsen zal liet Paleis der Fransche Koloniën worden opge- •icht. Zondag heeft het Komiteit der Tentoon stelling het bezoek ontvangen van eenige Russische afgevaardigden, vergezeld door ?en Russischen gezant te Brussol liet Be stuur heeft zijne gasten een ontbijt aange boden. Heden Maandag is eene Amerikaansche afvaardiging, insgelijks aangevoerd door, haren gevolmachtigden minister aangeko men, om met liet bestuur dor tentoonstelling over de gebeurlijke deelneming der Ver een igde Stalen te onder handelen. Brussel. Belangrijke diefstal. Men onderzocht bij de Brusselsche juweliers of aldaar niet in de afgeloopen maand een Hals snoer te koop aangeboden is, vervaardigd uit paarlen en diamanten, met sluiting in smaragd. Dit waardevolle stuk werd bij een Löndenschen juwelier ontvreemd. Verminkt. De werkman Jan Muvs, wonende Bergstraat, stond gister met een kameraad le pralen nabij eene machien in volle werking in eene zagerij der Minimen- slraat. Eensklaps werd zijne hand gevat en een zijner vingers afgosneden. Hij werd over gebracht naar het St-Pietersgasthuis. Erg tramongelak. Zaterdag avond, rond G ure, had een lelegramdrager, nr 243. August Ortsstraat, tegenover de Beurs, le Brussel, de brievenbus gelicht van een tram, loen hij eensklaps verrast en omge worpen werd door een andere train, komende van Jette. De arme knaap werd ten gronde geslin gerd en bewusteloos opgenomen. In dien toestand werd hij naar het gast huis vervoerd. Men vreest dat do knaap ern stig inwendig letsel bekomen heeft zijn toestand wordt zeer zorgelijk geacht. De policie der 2,le afdeeling heeft een on derzoek geopend. 3 Uitgeplunderd. Op de Zuidlaan be schuldigde een genaamde X..., Ophemstraat, 's nachts le 2 1/2 ure twee kerels hem, eenci som van 186 fr. ontnomen le hebben. Een' agent leidde de belichten naar hel konpnis-, sariaat. Zij loochenden krachtdadig en men vond het geld niet in hun,bezit. Het onder zoek wordt voortgezet. Aftrug gel arij. Een man, als een boer gekleed, biedt zich in de buizen aan niet een brief dragend bet zegel der gemeente Humbeek en de handteekening van den bur gemeester. Deze laatste verklaart in het schrift dat de hofstede van dezen persoon is afgebrand en beveelt hem aan. Dit alles is valsch. Het publiek weze dus op zijne hoed©. Aanhouding. Een kerel ontrukte gisteren avond in de Niéuwstraat eene porte- monnaie aan Mev. Verhavert, wonend óp den Waverscben steenweg. De dader werd achtervolgd en weldra door een agent aange houden. Het was zekere V... reeds vijftien maal wegens diefstal veroordeeld. Hij werd achter de grendels gezet. Mevrouw von Malchow verscheen met eenen glimlach op hare lippen, en bracht 011- derdanigstde begeerde voorwerpen. Swech ten, die zulke onderdanigheid in den huwe lijken staat aanzag als eene vernedering, sprong haar te gemoet, om den laarzentrekker en de pantoffels uit hare handen te nemeD. Zij weigerde ze over te geven. Deze vernederende dienstvaardigheid was voor haar eene ge woonte geworden. Zij plaatste de voor worpen in behoorlijke orde en verdroeg 'fc geduldig dat de houtvester zijne gespierde vuistop haren blanken hals steunde, terwijl hy zijne rijlaarzen uittrok, en ze in 't midden der kamer wierp. Heer von Swechten, hoogst ontevreden over deze vernedering, zocht de l$arzen to zamen, gaf ze over aan de vrouw, zeggendo «Ik kan niet begrijpen, dat men zijne vrouw gebruike als kamerdienaar Bah... wat zouden de vrouwen anderzins doen in de wereld viel do houtvester met een gelach m de rede Mijne oude kent dit handwerk op haren duim, alhoewel 't haar in de wieg niet voorgezongen wierd. Gij schijnt in eene goede luim te ver- keeron wierp Swechten er tusschen en scheen getergd Ik herinner mij niet, dat gii, sedert wij elkander kennon, zooveel gelachen hebt. Dat heeft zijne goede redenen, oude jou- gen. Toen ik over eene poos, zoo traagzaam huiswaarts slenterde, daar valt my het echte lijke naar schollin in het oog beiden sluipen door het bosch, alsof zij den rouw droegen over hunne gestorvene hoop. Ik bleef staan en zie ben na. Gelijk eon nachtwandelaar, bij het booren roepen van zijnen naam ontwaakt, zoo ook ontwaak ik uit mijnen droom, toen 't mij eensklaps invalt, wat £ij mij vroeger hadt. Franyoise de Sèquë, zoo klonk het in mijne hersenen, alsof iemand dezen naam luidkeels geroepen hadde... Het beeld schoon© meisje van het jaar 1813 stond al» voor mijne oogen getooverd... Ik danste en sprong van blijdschap beter kon 'tniet tref fen... Ik begrijp nog in 'tniet, wat voordeel het u brengen zou, indien deze dame en uwe Franyoise de Sèque een en dezelfde persoon waren Begrijpt gij dat nog niet Dan verlosso God u van uwe domheid Denkt gij misschien dat ik zulke kiesche zaak zal laten, zonder mijn voordeel daaruit te trekken Dat de heer landraad onderzoekingen doe, of zijnen neus in mijne zaken steke, dan roer ik zijnen pot opa r— Luister, Malchow... allen eerbied voor uwe fijnheid; doch ditmaal hebt gij mis rekend... Zijn er bewijzen, dat deze dame... Swechten. gij kent mij, dus houd de lip pen voor de tandenZij is Franyoise de Sèquè. Ik heb bij hare eerste verschijning op haar veerschip mijn geheugen op de pijnbank ge legd... zij is weinig veranderd gedurende de zestien lestverloopen jaren. Ik zie haar nog voor mijne oogen, alsof'tmaar gisteren ge beurd ware, op den oogenblik, toen zy ver nam, dat haar aaubidder een gehuwd man was Gij weet nog wel. dat de afschuwelijk leelijko kolonel Pigeon op eenen strooptocht twee damen in een rijtuig gevangen had ge nomen. Do oude liet hy den volgenden dag hare reis voortzetten... De jonge freule de Sèque wilde hij met geweld voor zich prijs en bait verklaren, wanneer de schoone generaal Desalles kennis kroeg van het voorval en de bekoorlijk© gevangene verloste. (Wordt voortgezet.)

De Volksstem | 1911 | | pagina 2