üezesdapnkoers Bb Gehelizïöige zsak Samson Kina seettShte" Spiegelfabriek A. L. MEYVAERT TE NEW-YORK. Stadsnieuws. Vergadering van het Middencomiteii te Vlierzele Sterfgevallen FEESTWIJZER Leening van 100 miljoen frs. (1603). GOEDEREN Voor de besteZaden Belangrijke aanhoudingZaterd^t morgend, heeft men zekeren K...., oud 32 jaar, geboren te Breslau, en wonende Bel- Mardstraat, in hechtenis genomen. K...., was sedert verscheidene maanden beheerder van een zaak in scheikundige voortbrengselen, hier Ier slede. Vóór zijn komst in België, had K...., zich te Frank fort a M. aan verduistering van verscheidene duizende franken schuldig gemaakt. Zijne aanhouding is geschied op aanvraag van de Duilsche regeering. De man zal uit geleverd worden. Huishoudsters, oogen open Wilt gij uitstekenden koffie maken, eischt de echte Billerpeeën dor Trappisten Vincart. Wei gert de namaaksels. 1500 K Schaarbeek. Slachtoffer harer onvoor zichtigheid. Mevr. Vermeulen, wonende Houvclenslraat, beging Zaterdag de onvoor zichtigheid, petroleum te gieten in een bran dende stoof. Eene ontploffing volgde, natuur lijk. waardoor de arme vrouw hevige brand wonden aan gelaat en voorarmen bekwam. Waasmunster. Brand. Zondag avond, rond 5 ure, ontstond brand bij P. Van Wiuékel, voerman, wonende op Sint Anna. Het vuur brak uit in de stallen en nam spoe dig eene groote uitbreiding. De pompiers hebben hel vuur kunnen uildooven. De schade is zeer aanzienlijk. Een paard is in do vlammen omgekomen. Er i** verze kering. Zeveneecken. Koiehgestolen. Ver leden week werden hier in de statie meer dan 8000 Ugr. kolen gestolen. De policie van Lokeren deed twee huiszoekingen op do wijk Nieuw poort, doch niets werd ontdekt. Veloutine voor bloezen. Van den Bergh- Jouret, Korte Zoutstraat, 41, Aaist. Stekene. Brand. Maandag mor- gend, rond G ure, is brand uitgeborsten bij de weduwe De Sutter, op hot Boschdorp. Op ecnige oogenblikken stond alles in vuur en vlam. Aan blusschen viel niet te donken. Niels kon gered worden. Driekoeien en een rund. kwamen in de vlammen om. Ook werd gahsch de oogst vernield. Eigen Haard Hypothecaire Crediet- maalschappij voor werklieden en kleine landbouwers. Zie 4dö blad. iNukerke-bij Audenaerde. Groote dief stal. ln den nacht, tusschen den \Tijdag en den Zaterdag zijn stoutmoedige dieven bij middel van braak, binnengedrongen in hel klooster en liet weezenhuis. Zij hebben in al de plaatsen, al de' kassen opengebroken en hebben medegenomen eene groote hoeveelheid lijnwaad, slaaplakens dekens, de kleederen der wcezenkinderon kleedingstukken door de kinderen vervaar digd, voorschooten, wol, kousen, meer dan 100 meters stolt'e, zeven bollen kaas en al de kiekens. J)an zijn de schelmen in de aangenomene jongensschool van M. Jan Verlcnt gedron gen en hébbèn er in de drie klassen al de voorwerpen dooreengeworpen, natuurlijk met het doel er geld te vinden. £jj hebben verscheidene voorwerpen en eene horlogie medegenomen. De waarde van al de gestolen goederen is aanzienlijk. De gendarmerie heeft Zaterdag voormid dag een onderzoek begonnen. t)e daders zijn nog niet ontdekt. Men denkt met eene talrijke schooldieven bendo te doen te hebben, want er werd reeds ingebroken te Beirlegem, Grootenberghe on in andere gemeenten van 't arrondissement. Gent. Policieagenten aangevallen. Heden nacht, om 12 ure, waren twee poli- cieagonlen in burgerskleeding op dienst in de Gnoendreef. Gekomen aan liet huis nummer 99 werden beiden aangesproken door Jan Biebuyck, wonende Gouden Sterrenstraat. De man vroeg hen wat zij daar sedert ver schillende dagen rondliepen. De policiemannen verzochten Biebuyck aijnen weg voort, te zeilen wat hij dan ook deed; eenige stonden nadien kwam hij terug mol eene kleermakersschaar, en sprong zon der een woord te zeggen op den policieagenl Be Lannoy, die vreeselijk gekwetst werd, zijne bovenlip hing nog met een klein stukje vast. De andere-policieagent, De Groote, sprong zijnen makker ter hulp en hield den aan valler aan. De agent De Lannoy had nog de kracht zij tien revolver te trekken en loste een schot. Daar De Groote dacht dat iemand naar hem schoot, trok Inj Ook zljneii revol ver waardooor BiebnyCk er in gelukte uit zijne handen te geraken. Hij vluchtte naar zijne woning achtorvolgd door den policieagent deze laatste kon hem niet aanhouden daar-hvi zich had opgesloten. De policieagenl De Lannoyvdie veel bloed veiiloor, werd por rijtuig, en na verzorgd te zijn door den lieer Beerens, naar het hospi taal overgebracht. De policie hield de wacht aan het huis van Biebuyck. De policiekommissaris werd van hel geval verwittigd. SpiegelsKadersVitraux Baguetten Werf3Aalst. Stoomfabriek in Gent Lede. Bijna verdronken. Zaterdag namiddag was Karei Dhaese werkzaam in den bosch van M. Roelandt, toen hij eens klaps uitgleed en in de beek rolde. Do man was op hei pi 1 t* verdrinken, toen M. Roe landt toevallig ter plaats kwam en hem kon redden. De man is nu echter bedlegerig. Jonge dieven. Twee knapen, 15 en J6 jaar oud, waren Zondag morgend bezig strooi te stelen van eene mijt staande op het hof van Domien LemiiK-ns, jachtwachter cn herbergier op don Heipias. De jonge dieven hadden reeds eene heelc partij strooi weg- gedragen> toen zij verrast werden. Wat is deze koers Op dit oogenblik zijn de deelnemers aan den zesdagenlcoers, reeds volop aan het rol len, in de kuip, want eene kuip mag die pist, welke slechts 160 meiers omtrek heeft, nu toch wel genoemd worden. Op het plein, midden in de pist, zijn eene heele reeks tenten en kabienen opgericht, voor de rijders, de verzorgers, enz. Het is eigenlijk geene zes volle dagen, welke de rijders af te draaien hebben, het is slechts 142 uren, dus twee uren min. En ge durende die 142 uren, mogen de rijders eener ploeg gedurig elkander aflossen, 't Staal hen vrij zulks te doen wanneer zij het verlangen, en natuurlijk, hoe meer zij elkander aflossen hoe sneller de rit gaat en hoe harder er ge stampt wordt. Do drie eerste jaren dat deze koers betwist werd, was het niet per ploeg doch elke rijder afzonderlijk. Onnoodig te zeggen, dat de rijders die het dan gansch alleen zes volle dagen konden uithouden letterlijk uitgeput waren. Men heeft er zelfs gezien die als zinneloos maar steeds duwden en stampten zelfs als zij niet meer op hun rijwiel zaten. De zesdagenkoers zal dit jaar ongemeen hevig betwist worden. Een overzicht der lijst deelnemers zal vol staan, om er een denkbeeld van te geven. Het publiek. Een publiek van 6000 toeschouwers kan den koers bijwonen en de laagste plaats be taald een dollar (5 fr.). Men moot nu echter niet denken, dat die 6000 man zoo maar den eersten dag binnen gaan en den laalsten vertrekken nadat^de koers geëindigd is Neen neen Pal Powers, de inrichter heeft een kunstig midollje bij de hand, om te zorgen dat hij goede zaken doet. Wanneer hij ziet dat eenige toeschouwers leek ens van vermoeinis of uitpuiling geven, doel hij de zaal zoo maar effenaf ontruimen. Ten andere, er staan er buiten duizenden anderen om hunne plaats in te nemen en zulks gebeurd drie viermaal daags.... Dat. er daar binnen heel wat gehuil, geroep, ge lier en geschreeuw is tijdens den koers, hoeft natuurlijk niet grz\gd te worden. De deelnemers Brocco-Lêon Georget, Franschen Van Houwacrt-Lapize, Belg en Franschman Saldow-Lorenz, Duitschers De broeders Bcdcll. Amerikanen Gameron-Magin, id.; Clark-Fogler, Australiër en Amerikaan Collin-Pye. Amerikanen De Mara-Lawren- oe, id.; Drobach-Halsteadv id.; Stein-Tho mas,id.; Galvin-Wiley, id.; Hill-Root, id.; Jonus-Jokus, id.; Kramer-Moran, id.; Pal mer-Wells, id- T Zijn dus zes European on legen 23 Ame rikanen en een Australiër. Van deingeschreven Europeanen zijn Broeco, Leon Georget. Van Houwaort en Lapize, llang geone onbekenden meer voor het sport- mir.nend publiek. Alle vier hebben zij reeds lang hun naam door scliilierende koersen hekend gemaakt. De Duitschers Lorenzo Saldow zijn hier misschien min hekend, doch in Duitsehland weet men reeds lang, dat het de twee beste rijders van lange afstandskoersen zijn, wel ke men iii Duitsehland aantreft. Ongetwijfeld zal de koers dit jaar veel be lang hebben voor ons, enkel door de aanwe zigheid van onzen nalionalen kampioen. CyriclVan Houwaert. Hij vormt ploeg met Lapize, die in Frankrijk wel zoo populair is, als Van Houwaert hot hier in Belgir is. Indien er een Belg was, die do noodige be kwaamheid bezat, om de Belgische kleuren te gaan verdedigen in Amerika, dan kon men geen beter vinden als Van Houwaert. De Amerikaanscho tegenstrevers, zijn echter ook geene kallen om zonder hand schoenen te pakken. Velen onder hen, zijn oude hekenden, die reeds voor do zesde misschien nog meer den koers medodoen, zoodat zij goed het rijden in de kuip gewoon zijn. Root hoeft ton andere viermaal den koers gewonnen, namelijk in 1904, 1905, 1906 en 1910. Wie zal de koers winnen liet is zoo goed als onmogelijk zich thans op-iels te steunen, om dez of gene ploeg als overwinnaar aan te duiden. Leon Georget en Broeco zullen van zich laten spreken dat is zeker. Leon Georget heeft reeds zes maal een 24 uren koers ge wonnen en iiij zal dus zeer lang allen in piste kunnen blijven. Ongelukkiglijk is Broeco een zeer onre gelmalig rijder, dio nu eens geeft wat hij kan en dan eens zich laat dubbelen, zoo dik wijls als zijne tegenstrevers hel willen. Een betere ploeg onder dal opzicht is de- ploeg Van Houwaei l-Lapize Voor heiden is do afstand en de lijd niet te veel. Beiden hebben koersen als Parijs-Bor deaux en Parijs-Brost gedaan. Dat wijst ge noeg dat zij kunnen. Aan moed zul 't hen.niet ontbreken: beiden hebben er te koop en indion zij de trukken der Amerikanen kenden, zouden zij meer dan waarschijnlijk wel als favoiïs aange duid worden. Om kort te zijn, voorzien wij dal de eind strijd, do laatste uren zal gestreden worden, tnssclien do-ploegen Kramer-Moran, 1-1ill- Root, Bedell gebroeders, Glark-Fogler en Lapize-Van Houwaert. Indien Broeco zich goed houdt, zal de ploeg Georget-Brocco er wel bij zijn. Van deze rijders is Kramer ongetwijfeld do beste sprinter, doch of hij nu vijf dagen nog zoo vlug zal zijn als in do eerste dagen, blijft af te wachten. Wij zullen ons wel wachten een ploeg als vermoedelijke overwinnaar aan te duiden,; doch, indien het moeit lukken,' dat onze Gyriel de zegepraal behaald, dan ware zulks liet schoonste bewijs, dal Cyriel nog zoo ver niet af is als sommige jaloorschen zulks wel willen beweren. Wij zullen dus wach ten, en zien hoe alles afloopt. Davidsfonds. Heden avond, om 8 ure slipt, beeft, door het toedoen van helDavids- fonds, in de zaal van den Katholieken Bur gerskring, oene voordracht plaats over ge loof sverdedigingDe E. H. J. Reynaert, Pb. D. en S. T. B., leeraav van wijsbegeerte in hel klein seminarie lo Sl Niklaas, zal hande len Over het bestaan van God», een hoofd zakelijk steunpunt van ons geloof dat tegen woordig met zulk eene razernij wordt aan gevallen. Wij zetten allen aan deze uiterst belang wekkende voordracht te gaan aanhooren. De toegangis vrij voor alleman. Algemeen Nederlandsch Verbond Tak Aelst Op Zondag 21 Januari a. s. zal er n de zaal van den stedélijken Schouwburg een Pape-Avond gegeven worden, gewijd aan werken van denAeislerschen kunstenaar. Koren, liederen en orkeslnummors worden uitgevoerd. Aangenaam Avondfeest. Patronage II. Joannes Berchmans (Parochie O. L. Vr. Bij stand). Aangenaan^avondfeest. te geven door den tooneelkring «Deugd baartVreugd» Opvoering «De Verzoening», drama in 3 bedrijven, en «Eene Misgreep», blijspel in één bedrijf, op Zondag 17 December 1911. Deuren open om 4 1/2 ure. Gordijn om 5 ure stipt. Vriendelijk verzoek geene groote hooden op te zetten. Het Ceciliafeest dor «Lustige Hoveniers» Verleden Zondag vierden de fanfaren «De Lustige Hoveniers.» haar Ceciliafeest. 's Morgends trokken zij onder het spelen van eenige opwekkende marschen naar de lluremis in St Martedslterk. Daarna deden zij een tocht door de stad en overal was men liet eens, om te zeggen dat de fanfaren, on der de kundige leiding van M.Richard Daens knappen vooruitgang dóet. 's Namiddags bad cr natuurlijk ten lokale een banket plaats. Zeggen wij liet maar on- middelijk, dat de heer Serafien Kieckens,er goed voor gezorgd ha.$g ©n Aid de dischge- nooten het zich goed lieten smaken. 'I Was er oprecht genoeglijk en de gulste vriend schap heerschte aan tafel. Het feestje werd 's avonds nog met een muzikaal bezoek aar. ^do vrienden, op den steenweg besloten. DER katholieke vereeniging ven het Arrondissement Aalst op Zaterdag 9 December. ter was een buitengewone talrijke opkpmst. Bijna niémand was afwezig. Al de volksver tegenwoordigers ei), senator? waren aanwe zig- M. De senator Pan Vreckem wensehle den welkom en begroette op eene bijzondere wijze de nieuwe ledeiUdie afgevaardigd wa ren door verscheidene Verhonden van Maat schappelijke Werken. Een uil gebreid verslag wierd gegeven over den uilslag den gemeentekiezingen in liet arrondissement. XJjt.dit verslag blijkt dal wij in het algemeen vooruitgang hebben ge daan, en dat een aanlajgemeenten waar onze vrienden openlijk als katholieken waren op getreden in de gemeqntekiezing, een onver- wachten voordeeligen uitslag hadden opge leverd. Dit is eene vingerwijzing voor de andere De Wensch werd nogmaals uitgedrukt, zooals in bet Congrp.s van April 1911, in elke gemeente een katholieke kiesvereeni- ging- te slichten deze zijn ook in deze laat ste tijden een macht gebleken voor onze ge dachten. Daarna liep de bespreking over den toe stand van het arrondissement met het oog op de groote kiezing van 1912. M. Moyersoeii; votk-svortegemvnordieor, stelde voor onmiddelijk over te gaan lui het benoemen der afgevaardigden, die geroepen zijn om kortelings over te gaan tot een hree- den algemeenen poll., Het voorstel wierd besproken en verwierf de algeme°no goedkeuring. De poll zal. gehouden worden op het einde der maand Januari 1912, om toe te laten de propaganda zoo vroeg mogelijk te beginnen. Wij verwittigen 1 at de katholieken van het arrondissement, dAt cr diis tfmirn de drij wéken in élke gémèénte zal overgegaan icorden tot het benoemen der afgevaardig denen wij doen een bij zonderen oproep opdat alle katholieke kiezers aan dit belang rijk werk zouden deelnemen. Wij dringen aan, gegien de belangrijkheid der aanstaande kiezingon, opdat onze vrien den overal zouden do,banden aan 't werk slaan om eene krachtige propaganda te be ginnen. Nog geen nieuws over de kleine Germaine De Brouwer. Men kan tot hiertoe nog niets mei. d» fvhiWd hcvesti'uen, nopens bet kind dat in Frankrijk gevonden werd. De eenen beworen. dal hel wel de kleine Germaine De Brouwer is, en de anderen houden vol dat hel zij niet is, en van hoogerhand verklaart men niets te weten. Angsfyolle afwachtipg 'I. Is waarlijk jammer dat er geene poj'lretten van de kleine Germaine bestaan. Anders ware zij mis schien reeds lang teruggevonden. Zaterdag morgend, om 9 ure. is onder eenen grooien toeloop van volk den Heer Benoit De Wael hegraven. Ilij was in loven lid der kerkfabriek van Onze Lieve Vrouw-Bijstand en van verschei- deno andere instellingen. Afgevaardigde der Katholieke Vereeniging van Aalsl-Mijlbeek, Bolermelkstraat. en Binnenstraat. Het was nog een oud-strijder der droeve jaren 79-84. Hij was een man vol edele gevoelens, op recht en minzaam in zijnen omgang. Altijd op de bres als er te strijden viel voor de katholieke zaak, altijd medelijdend voor zijnen evenmensch. Ook had een ontelbare menigte er aan ge houden de stoffelijke overblijfselen een laat ste hulde le brengen. De rouw werd geleid door do heeren kerkmeesters. Verder be merkten wij onder de personen die het lijk olgden, verscheidene hooggeplaatste per sonen. Ongetwijfeld geniet zijne ziel reeds haar loon hij den Allerhoogsten, voor al het goede dat hij hier gedurende oene halve eeuw heeft gedaan. De Volksstem neemt van harte deel in het groot en onherstelbaar verlies hetgeen deze familie komt le ondergaan. Met spijt vernemen wij het overlijden van M. Tlieodóor Van de Voorde, gemeente raadslid en oud-schepene van Dendormonde. De achtbare aflijvige was te Hamme geboren op 9 December 1833. Met hem verdwijnt een puik dichter en een ieverig katholiek werker. Sinds vele jaren reeds was lnj ondervoorzitter van de Provinciale Kommissie der Studiebeurzen, bestuurlid van de Commissie der Staatsmid- delbarescholen, enz. enz. Hij was vereerd met hel burgerkruis van 1° klas en de her- inneringsmedalie van Leopold II. De teraardebestelling zal plaats hebben lieden Dinsdag, om 10 ure. Boetstraffelijke rechtbank van Dendermonde. SLAGEN. Op 31 Juli laatstleden kwamen Benoit en Jozef Maes, van Beveren. in de herberg van Edward Janssens. Jozef Maes stool een wek ker uit het hmTet. De haas en zijn broeder liepen do dieven achterna, doch werden aan gevallen en wreed geslagen. Benoit Maes zeven maand gevang en 50 fr. boel hij verstek. Jozef Maes krijgt negen maand gevang en 102 fr. boet. Do onmidde lijk© aanhouding wordt bevolen. SLAGEN. Zékere Van I..., van Nieuwerkerken, be ticht Domien Do Smet met een mes gestoken le hebben, krijgt voorwaardelijk eene maand gevang. t WOESTAARD Alexis Michiels, van Appels, had met Edmond Van Luppevelde èene woordenwis seling gehad. Toen dezè zielf huiswaarts begaf, viel Michiels hem aan en bi'aeht hem meteen pintglas een hevigcu slag op'hei hoofd toe. Michiels krijgt twee maand ge vang. SLAGEN. Op 15 Oogst had Placide Impens. van Oordegem, zijne herberg reeds gesloten Zekere Alfred Coppens, die laatst was bui tengegaan, kwam terug aan de deur, en toen Impens opentrok, kreeg hij een pintglas in het hoofd. Hij krijgt 3 maand gevang en 50 fr. boet. AALST Uitslag van den kampstrijd van Zondag 10 December van kraaiende hanen 1. Vermuesen, met 76 kraaien 2. Van dor Eecken, met 70 kr. 3. Meert, met 67 kr. Gorthals, met 65 kr. Van der Maole, met 64 kr. Poulon. 1. Vermoesen 2. Verbraec- kel 3. Van der Maele 4. De Si rdt. voor do Stad en het Arrondissement Aalst. AALST. 17 December. 2° vertooning te geven door de Koninklijke Rcderijkkamer De Catharinisten Het erfdeeldoor V. PhilippiZij mag niet trouwen door R. Van Ryn. 18 December Feestviering van de 45e ver jaring van de maatschappij De Bokkenrijders 25 December. Sinie G?ciliafeest door de Ko ninklijke Maatschappij Hel Land van Riem 31 December Sinte Ceciliafeest door de fau- farenmaatschappij «Willen is Hun nen 7 Januari Onder de bescherming van de Koninklijke Maatschappij liet Land van Riem opvoering ten schouwburg van-Slarkadd» door de Vlaamsclie Vereeniging voor too- neel en voordrachtkunst van Gent. 14 Januari Sinte Ceciliafeest door de Ko ninklijke Harmonie Al Groeiend Bloeiend 21 Januari Sinte Barharafeest der Vrije Brandweer. 21 Januari Pape-Avond, gewijd aan wer ken van den Aalsterschen kunste naar. in de zaal van den Stedelij ken Schouwburg. 22 Januari Voordracht met lichtbeelden en koren, ever de Reis naar Rome, ingericht door hel dagblad De Volksslem 28 Januari. Vermakelijk Tooneelfeest in den Katholieken Volkskring St.-Jozef, Meuleschelteslraat, door den Too- neelbund Langs om beter en de Fanfaarafdceling Willen is Kun nen 4 Februari. Tooneelclub der Christen© Vakvereenigingen. Arbeid en Kunst. Prachtig Avondfeest. Programma eerstdaags. 11 Februari Jaarlijkseh Turn- Wapen- eu Tooneelfeest, ingericht door den Katholieken Turnkring Steun geeft Moed LEDE 18 December Sinte Ceciliafeest door de fan- faremnaalschappij De Jonge Wacht 7 Februari Tooneelfeest door den tooneel- bond «Vreugd in Deugd», ten voordeele der armen, ondersteund door liet genootschap van Sint Vin- cenlius a Paulo. STAD ANTWERPEN. Trekking eau 9 December 1911. S. 20395 n. 3 uilheerbaar met fr. 100.000 S. U733 n. 10 2,500 S. 31701 n. 13 1,000 S. 6452 n. 17 s. 16364 n. 15 idem. 500 Zijn uitkeerbaar met 200 frank S. N. S. N, S, N. S. N. 834 17 2837 7 &>tl 17 7404 4 10682 6 10682 14 10682 21 10682 2fi 19071 13 19142 19 25774 13 24774 18 31701 3 33004 5 31280 12 Zijn uitkeerbaar met 150 fr. s.n! s. n. s. n. s. n. 2837 4 2837 21 2837 22 2837 25 6452 14 6452 19 7404 17 7404 25 1C682 20 11330 13 11330 15 11330 20 14733 1 1473.T 24 1950Ö 10 20395 5 20395 10 25774 21 33004 18 342RO 7 Behalve de hierboven staande nummers zijn de volgen series uitkeerbaar mei 110 frank 831 2S37 3208 6452 7104 9112 10430 10462 10682 11330 13406 14733 16364 16820 19071 19142 1 ;95 25774 28727 29971 31701 33004 34280 35761 37930 38109 38911 N/W N. B. De katholieke Maatschappijen van de Stad en het Arrondissement worden beleefd verzocht de datum's hunner feesten zoohaast mogelijk aan 't beheer van ons blad mede te deelen. Bij dadelijke uitwinning OPENBARE V E R K 0 0 PI N G van TYdE EERS CHE 1ST te Denderleeuw. De notaris VAN OUDENHOVE, teDemlevhau- tem,'daartoe benoemd bij bevelschrift van den heer voorzitter der Rechlbank Van eersten aan leg, lilting houdende te Oudenaarde, zal open baar verkoopen Gemeente Denderleeuw Eerste koop. Een perceel beplante meersch gelegen te Denderleeuw, in de bordellen, bekend ten kadaster sectie A, nummers 50 en 50b, groot L'4 aren 10 centiaren, palende oost de erven Niko- laas Steenhout, zuid Wellekens, west De la ïtoyère en noord Van den Steen. Op te leggen boompvijs fr. 100. Tweede koop.Een perceel beplante meersch, gelogen te Denderleeuw, in de Veldbroeken. be kend ten kadaster, sectie B, nummers 15U6 en- 1507, groot 32 aren, palende oost Meert, zuid Do Brabander, west de Molenbeek en noord den Arme van Iddergem. Op te leggen boomprijs fr. 150. ZITDAGEN InstelWoensdag 13 December) .qi. Verblijf Woensdag 27 December telkens om 2 ure namiddag, ter estaminet ge houden door dame Weduwe Cortvriendt-De Rycke, te Denderleeuw, aan de statie. Voor alle inlichtingen zich te wenden ter studi# Aan voornoemden notaris Van Oudenhove, als ook ter studie van den notaris DE VI8, te Aalst. 465. OPENBARE VERPACHTING der toebehoorende, aan Hel Armbureeen het Kerkfabriek der gemeente Baerdegem D.e Notaris DE VIS, :te Aalst, zal openbaar-, verpachten op Dijnsdag 19 December 1911,, opv, 12-uur's middags, le Baérdegèrn, iii hét Gemeen tehuis, bewoond door den heer Renii Pollyn- Jonstens, brouwer, te Baerdegem. I. De goederen behoorende aan hot Kerkfa briek en aan' hel. Armbestuur van Baerdegem, liggende te Baerdegem en te Opwijk. IJ. Het jaehtrecht op voormelde goederen. N. B. De Goederen van het Kerkfabriek zullen eerst opgeroepen worden. MARKTPRIJZEN Aalst.—11 december. Hopmarkt, vast, prijzen onveranderd, fr. 237.502-10. Geeraarsdbergen 11 decemb. Tarwe de 100 kilos 20,50Masteluin 17,50; haver 21,00; Rogge 10,00boonen 22,00 Aardappelen 9,50; li,jnzaad 35,00 koolzaad 00.00 botor de kilo 3,6i> a 3,80 eioreh per 25 ir. 4.00 ruw vlas 0.94. Viggenen 224, Hoornbeesten 109. Tabak per 100 kilogr., eerste kwaliteit fr. 60.00 tweede fr. 50.00 wende men zich tot het HUIS JEAN DE CLERCQ 12, Kerkstraat, 12, AALST gesticlxt sedert 15 jaar Aldaar te bekomen, allerhande zaden, zooals van ajuin, savooien, bloemkoolen, roode kooien,J enz. iietteraven, Eekendorf, vaurinc, enz.. Gras zaden, klaverzaad en allerlei bloemenzaden, dlialiaplanten, enz... Men vraagt voor eene hreiwerkfa- briek goed geleerde magazijniers die den slipl konnen. 469 Schriftelijke aanvragen le doen aan het bureel van het blad, onder de letters X. Y. 1090 Kanadaplantsoenen te koop bij Alois Michiels, te Aalst-Miilbeek, Paperodedries. 477 Occasion A vend re belie voiture automobile, 30-40 H. P. double phaéton, 7 places, en trés bon Hat. S 'adresserX. Y. Z. Bureau du Journal.

De Volksstem | 1911 | | pagina 3