NIEUWSBERICHTEN. Eene erge zaak te Metz Rond Derna Enver Bey heeft laten welen dat te Biroul- 'Djemal in de nabijheid van Derna, de Turken j slaags zijn geweest met de Italianen, f In dit gevecht lieten deltalianen 200 doo lde» de Turken en Araben veel minder. Te Benghazi De Italianen hebben geen goesting voor pden oogenblik aanvallend op te treden zij Wil en zich vergenoegen met de aanvallen af te keeren. Jwee nieuwe korpsen naar Tripolifanië De Ilaliaansche regeering heeft besloten 2 nieuwe korpsen binnen to roepen en ze te ■zenden naar Tripolilaiiië. Het getal korpsen dal nu gebezigd wordt in Tripolitanië en Cyrénaïque is twaalf weldra zal het veer- ttien zijn. Italië heeft die 2 korpsen nog doen vertrokken, omdat het voorziet dat dio er noodig zullen zijn, om Tripolitanië en Cyré- naïque nog verscheidene jaren te bezetten. Heerlijk verschiet voor het Ilaliaansche volk. De Italianen uitgedreven De Italianen zijn niet uit het land verdre ven, maar zij hebben enkel last ontvangen do versterkte plaatsen te verlaten en andere doelen van 't land te gaan bewonen. Te Smyrna Duilschland heeft aan de Porte ge vraagd den lijd te verlengen die gegeven werd oin de Italianen uit Smyrna te laten vertrekken. Duitschland geboycotteerd Een Duilsch fabriek heeft een brief ont vangen waarop het commando van een Italiaansch Huis werd afgezegd. Dat is nu, zegt een groot Duilsch blad, liet loon dat wij. ontvangen om de belangen der Italianen in Turkyo lo hebben voorgestaan. Hel blad raadt do Duitschers aan, dit jaar Italië niet te willen bezoeken. Wij denken dat het Drieverbond er op wankelen staat. ~T~ DUITSCHLAND De kiezingen voor den Rijksdag De kiezingen van den Rijksdag worden geschat op 10 millioen mark of 12,500,000 frank. Doch dit hangt veel af van de par tijen. In do voorgaande kiezing kostte con socialist aan zijne pari ij 100000 fr. terwijl een gekozene van hel Centrum of een een servafeur maar 7200 a 11000 mark kost. ZWEDEN De Nobelprijzen Te Stockholm zijn Zondag de Nobelprij zen uitgereikt. De koning van Zweden heeft de prijzen uitgereikt aan do professors Wion vün Wurzbourg en Gullstrand, van Üpsol en aan Mevrouw Curie. De vredesprijs is verdeeld tusschen M. Al fred Friè'dé, dagbladschrijver en publicist, to Wecnen, en M. Asser, Raadsheer van State in Nederland. ;M. Maeterlinck, prijs Van^ letterkunde, was ziek. De Belgische minister heeft den prijs aangenomen voor M. Maeterlinck. ZWITSERLAND Opslag De president der Zwilsersche republiek en de ministers zullen opslag: krijgen. In plaats van 18000 en 10000 frank, zal het 25000 fr. voor den president en 20000 fr. voor de ministers 'zijn. VENEZUELA De doode Castro komt terug op 't tapijt. Over enkele weken zegde men dat Castro dood was. en nu staat hij met talrijke hand langers op de grenzen van Colombiën zinnens Sn Venezuela te vallen en zich meester te ma ken van Caracas en zoo terug liet bewind to veroveren. De regeering heeft 5000 man tegen Castro en zijne mannen uitgezonden. of wie is mijne moeder Historisch Tafereel 11* Vervolg. Rij bracht haar in het buis van mijnen neef, ien policiekommissaris, dio groote verplich tingen had jegens den generaal, Ho© ontvlam den deze twee jonge harten voor elkander Freule Francoise vergat familie cn vaderland ©e lieer generaal voelde zijnen hoogmoed ge eireehl... het kind was inderdaad ook verruk kelijk bevallig En hij O by was schoon en beminnenswaardig genoeg, om al do Duitsche Ineisjes op den hol te helpen, daarby nog een •on.luan zonder wederga. Zijn broeder, de •verste, was veel beter dan hydeze wikkelde aich ook in eene betrekking met de dochter van het ryke huis Schmitz, en huwde haar be- dektelijk. Ik zelf werd verzocht den priester te spelen. Ik kon evenwel deze rol niet aan vaarden... want waarachtig ik had medelijdeo l«et het arme jonge schepsel... Thans zyfc gij min edelmoedig 1 viel «wechten in zyne rede, nadat hy met de grootste oplettendheid geluisterd had. Bah... laat de landraad my in rust, dan awijgik;doch God moge hem genadig zjjn, Indien hij iets tegen my onderneemt De wraakroepende spottery des huwe lijks werd toch niet volbracht vroeg Swechten, om op den tekst te biyven. ZekerlykzekerlijkEr werd een andere gevonden, om den priester te spelen... ik •tond achter het gordijn van een diepbogig Venster mijn neef diende voor getuige, zyn geheimschrijver trouwde het paar. En dat waren Duitschers, die zulk hemel- CHINA De Duitschers doen met de regeering Verduiveld De Duitschers hebben bet altijd gedaan, hel zijn de echte zondebokken •geworden. Te Hankeou zou een Duilscher de imperialisten hebben aangevoerd en de kanonnen op het punt gezet. Zij zouden rijst hebben uitgedeeld aan de troepen, en de regeeringssoldaten hebben geluk gewenscht bij hunne overwinning. Dit gaat natuurlijk do revolutionnairen niet. Nieuwe wapenstilstand Eene nieuwe wapenstilstand van 14 dagen is gesloten om de onderhandelingen voort te zetten. De keizerin antwoordt Chen Chao Chang, de gouverneur van Kirm. heeft na bet ontslag van don regent, aan het Ilof een schrijven gezonden, waarin hij spreekt dat hel llof de schuld draagt van de politieke verdeeldheden. De keizerin heeft daar op geantwoord en gezegd dat hij dio zoo spreekt enkel bewijst dat hij van dezakon van het Hof niemendallo kent of weet, en dal het Hof zulk schrijven afkeurt en die personen 'beveelt mede te helpen lot het bekomen van den Vrede in het land. De Chineesche republiek Ou-Ting-Jang, de voorzitter van het voor- loopige bestuur te Shangai heeft aan de vreemde landen laten welen dat ze voorzich tig moeten zijn want dat zij geene leeningen zullen erkennen die nu nog gesloten ^worden met Peking. Japan houdt zich gereed Japan heeft met een gulzig oog en gulzi- gen mond do beweging in China gevolgd. Te Port-Arthur en te Dalny houdt het zijne manschappen gereed om ze op gepaslen tijd China aan land te zetten. Japan heeft eene brok in 'l oog en zij zal bet onmogelijke doen, om zijn pleit te winnen. Een Duitsch onderofficier door een Elzasser doodgeschoten Maandag morgend, rond 3 ure, ging M. Alexis Samain, van wien er reeds veel ge sproken werd wegens de incidenten tusschen de Elzassers en de Duitschers, met eenige vrienden huiswaarts, toen zij eene groep Duitschers ontmoetten. Een dezer, een onderofficier in burger- kleedij, belccdigde M. Samain. Eene woor denwisseling ontstond en eensklaps weer klonk een vuurschot. De onderofficier kreeg den kogel in het hoofd cn bleef op dsn slag dood. Een weinig later werden de gebroeders Samain en hunne vrienden aangehouden. Een dezer, zekere Martin, bekende het schol gelost te hebben,, om den onderofficier "schrik aan te jagen, doch niettegenstaande de bekentenis "van Martin, werden allen op gesloten» - Deze zaak beeft in heel de grensstreek eene diepe ontroering verwekt, en men vreest dat do zaak erge gevolgen na zich zal slepen. Brussel. Kaas aangeslagen. Sedert eenige dagen kwam de policie to weet, dat in de hoofdstad Edammer kaas, Hollandsche bollen, onder den prijs verkocht werd. Een onderzoek werd geopend en weldra steldo men vast dat deze kaas voortkwam uit eenen kelder der Weidenstraat te Jt-Joost- ten-Noode, gehuurd dooreen persoon welke er een valschen naam opgegeven bad. De kaasbollen droegen een merk en daardoor bestaligde men dat zij ontvreemd waren in een failliet te Mechelen. Do kooplieden, de man en de vrouw, werden te Mechelen aan gehouden cn opgesloten. 4,000 kilos kaas werden in de hallen en in vcrschilligo win kels van Brussel en voorsteden aangeslagen. tergend spel speelden... murmelde Swech- ten, die maar nu smartelijk werd aangedaan, sedert hij de personen kende. - Wat bromt gij, oudö jongen, van Duit schers Zij waren toenmaals Franschmans, en zouden 'tgaarno gebleven zijn. Dat was een leven toen... en altijd op 'slands kosten Wie niet vrijwillig de beurs opende, die werd dan in den'gerechtelijke» vórm 'op schatting gesteld: -Ik ben maar verwonderd, dat gy eene bediening bekwaamt/toeh de Franschen ver jaagd w erden Malchow zegde met eenen schaterlach r wij hadden de huik naar den wind gekeerd, oude jongen. Mijn neef, met al zijne geslepen heid, was toch dommer geweest dan ik; met moeite ontsnapte hij aan de volkswraak, toen de Franschen moesten vluchten. - En hoe legdet gij 'taan boord? vroeg Swechten. - Zoo wat hurrahvoor de Russen en Pruisen was voldoende. Nooit sprak hij van dat tijdvak zonder ver legenheid, en 't was zonder te weten hoe, dat hij zich zoo verre had geuit. De edelman be- geerig zijnde deze zoo zeldzame als ecrlooze zaak te doorgronden, bracht het gesprek wederom op de bedrieglijke trouwing van de ongelukkige jonge dame. Malchow viel er aanstonds in. Met meer levende kleuren dan ooit beschreef hij, hoe het meisje wit als eene lelie, met nederge- slagene oogen, met het hoofd op de horst ge zonken, zeer godvruchtig den trouwring aan haren vinger stakHoe zij veertien weken lang in haren droom verkeerde? Dan schilderde hij hare wanhoop, toen het bedrogen meisje de wettige echtgenoot© van generaal Desalles ontmoett# f Erge opstand tegen de policie. Maandag morgend, om 1/2 ure. verwekte een kerel erge wanordelijkheden in de Bra- bantslraat. Een agent kwam tusschen, maar werd door den dronkaard aangevallen en erg mishandeld. Andeije agenten kwamen toegesneld en een geweldig gevecht volgde. Ten slotte kon de dronkaard overmeesterd en naar het policiebureel der Kruisvaarten- straat gebracht worden. Hij weigerde te zeggen wie hij was. Zonderlinge brartd. Maandag na middag, rond 4 ure, zagen tal van voorbij gangers, die zich op de .middenlanen bevon den, vlammen hoog opstijgen langs den kant der Koninklijke plaats. Talrijke nieuwsgie rigen snelden er heen, hopende een groolen brand bij te wonen. Gelukliiglijk was liet zoo erg niet. Op het einde van den St.-Pelro nillagang bevindt zich een pyloon, verschei dene rijen telefoondraden dragend. Ten ge volge van eene kortsluiting, had de pyloon vuur gevat en de vlammen bedreigden de naburige gebouwen. Gelukliiglijk waren de pompiers spoedig ter plaats en was alle ge vaar snel geweken, 's Avonds had er eene groote verwarring plaats in den telefoon dienst. Doodelijk automolielongeluk. Zon dag namiddag, werd één jongeling, Karei Decock, oud 22 jaar, wonend Montsèrrat straal, op de Louisakum, door een automo biel omgeworpen. Hij werd gewond aan hel hoofd en aan liet rechterbeen en kloeg van hevige inwendige pijnen. In het Sint-Pie tersgasthuis werd zijn toestand gevaarlijk geoordeeld. Goede vangst. Een Fransche apacliQ welke verleden nacht met andere kerels op de Anspachlaan vocht tegen de politie, werd na hevigen tegenstand aangehouden. Hij werd drager bevonden van een dolkmes. Ilij verklaarde slechts sinds 5 dagen te Brussel te wezen. Het doodelijk tramongeluk. De telegrambesteller, die Zaterdagavond werd gepletterd door een tram in de August Orls- straal, is Desiré Merlons, oud 18 jaar, wo nend bij zijne ouders, Henegouwkaai, te Molenbeek. Zijn toestand is verbeterd, doch de jongeling blijft in het gaathuis ter ver zorging. Huishoudsters, opgelet. Kruideniers geven namaaksels van de Bilterpeeën der Trappisten Vincart .voor de echte uit; hel is u bedriegen op (^hoedanigheid.Eischl dus wel liet merk Vincartóp het pak.1500L Laken. Erge ongelukken. Een ge naamde Felix Hautef©l,t, wonende Frans manstraat, lader in de statie van Laken, viel Zondag avond aldaar van een wagon achter over en werd getroffen" door een vat, we gende 110 kilos. Men nam hem op met eene diepe wonde aan het hoofd en erge kneuzin gen aan de boenen. De melkboer, E. De Ridder, van Grim- berghe, werd Maandag in de Molenbeek- straat van zijne kar geworpen, doordien ,zijn paard was gevallen: Hij w erd diep ge wand aan liet voorhoofd en zijn rechterarm op twee plaatsen gebroken. St-Gi11is. Erge botsing. Zaterdag namiddag had in de nieuwe Maanstraal, te St-Gillis, een geweldige botsing plaats tus schen do automobiel van. Dr Hen de kar van den melkboer V....,i)Haachtschcn steen weg lo Schaarbeek. De zoon van dezen laat ste werd ten gronde geworpen en zoo ge vaarlijk gewond dat menüiem naar 't gasthuis moest overbrengen. j. Sint Jans-Molenbeek. Doodeljhe val. Zondagavond was de 34 jarige echtge- noot© Van Droogenbrpqqk, wonende Gent- scb en steenweg, uitgegaan met haar, man. Rond elf ure kwamen zij thuis. De trap be klimmend, struikelde Mevr. Van Droogen- broek, verloor hel evenwicht en viel in de diepte. Haar man vond haar bewusteloos liggen. De ongelukkige vrouw bad den sche del gebroken en was op.aen slag gedood ge worden. Malchow sloot met de: woorden nadat de fransche dame, onder eefi luidruchtig gelach, hare verklaring had gegeven, vertrok zy. De generaal bleef eventwel-om de bedroefde.de wanhopige te troosten. Ily noemde haar pau- vre enfant hier en pauvre ange daar doch het pauvre enfant had de zaak op haar ergste genomen. Francoise knielde voorden zetel, verborg haar aangezicht jn het kussen hare handen hield zy krampachtig over haar hoofd geslagen en gaf geen teeken van leven meer. De generaal werd eindelijk aangetast door rouw... zie,S\vechteD, giyihóogtmij gelooven, ik was blijde, dat ik niet-had medegespeeld. Er ontstond eene huiverende vertooning Meer dan een uur spanden wij vruchteloos al onze krachten in, om hèt arme schepsel op te rechten. Eindelijk moesten wij geweld ge bruiken... rechtuit gezégd Swechten indien dit tooneel voor 's generaals oogen is ver schenen op zijn sterfbed, dan zal het koud zweet wel op zijn voorhoofd gepereld hebben. Wij zagen al aanstonds, dat zy waanzinnig was... Zy werd in liet gesticht van madame Zinzenet gebrachtI)och zij at niet, sprak niet. sliep niet, totdat de generaal zyn toe vlucht nam tot den eerwaarden pater Ulrich, die haar tot rede braeht, door haar voor oogen të hóuden dat zij efenen dubbelen moord stond te plegen. Toen de stad door de Fran schen ontruimd werd, kwam een neef in aller ijl haar halen met zijn rijtuig.Waar haar kind gebleven is, dat weet jlc niet... Do generaal heeft eene aanzienlijk)? som gegeven om het kind op te voeden. Indien gij naar mijnen raad wilt luis teren, dan rept gij gepn woord van eene treurige geschiedenis, die u niet raakt, en waarover het gras gegroeid is. Het arme meisje werd schandelijk bedrogen... en gij Zelfmoord. Een© vrouw der Maas straat, sinds lahg: ziek en half lam, heeft zich gisteren tijdens eene kortstondige afwe zigheid van haren echtgenoot, bij middel van verhanging, liet leven benomen. Wemmei. Hevige brand. De hof stede van de weduwe Degreef, op het ge hucht Zeydt, te Wemmei, werd Zondag nacht door een hevigen brand vernield. Een gedeelte van het vee kwam om in de vlam men. De meubelen, de oogst, bet landbouw- gerief werden de prooi van bet vuur, dat ontstond in het kiekenhok, waarschijnlijk dooi- de onvoorzichtigheid van dieven welke in hun werk gestoord worden. Men vond in derdaad Maandag morgend twee kiekens met afgewrongen kop op het hof liggen. Zei lick. Molen afgebrand. Zondag werd do molen van Zeilick, gelegen op het gehucht Horrings, door eenen brand ver nield, ondanks de hulp der inwoners. Hei vuur tastte insgelijks het woonhuis van den molenaar aan en de afhankelijkheden. De molen, het woonhuis, de stallen weiden in ascli gelegd. Men kon alleen de paarden redden. De schade is zeer aanzienlijk, doch er is gelukkiglijk verzekering. Meysse. Erg ongeval. Een automo biel botste Zondag avond op den steenweg van Meysse met geweld tegen een boom. De auto werd zwaar beschadigd en de geleider M. G. P. Stévirislraat, tèn gronde geworpen Hij werd diep gewond aan den rechterslaap en zijn reohterschouder gebroken. Wat is Catz 't beste maag-bitter Antwerpen. Overreden. Maandag morgend bracht de policie den genaamde Gaston Robbcns, 16 jaar, wonende te Eec- keren, naar liet verbandliuis van bet Zuid Deze was aan de kaaien door een bakkerskar overreden en aan bet rechterbeen gewond, DiefstallenZondag naclH hebben onbekenden de vitrien verbrijzeld van den baai-kapper Vechten, Zuiderlei, 179. en heb ben eene hoeveelheid zeep, fiesschen reuk water en andere voorwerpen gestolen. Bij middel van valsche sleutels heeft men uit de gang van het buis Cuylitsstraat bewoond door Frans Martin, eene partij mans- en vrouwenkleederen ontvreemd. Botsingen. Op de Comedieplaats heeft eene botsing plaats gehad tusschen een tram en do automobiel van M.Laurent Ver- maelen, wonende te Lier.Er gebeurden geen ongevallen alles bepaalt zich bij stoffelijke schade. Op de Meir, ter hoogte van de Lange Cla- renstraat,botsteeën automobiel opeen stoot wagen, door Karei Lommaert gevoerd.Deze werd in het aangezicht gekwetst en na ver zorging door een geneesheer, naar liet Elisa- betbgasthuis gebracht. Eekloo. Kind doodgereden. Maan dag avond werd de 11 jarige De Beir, wo nende wijk Blommekens, aldaar door eene tot biertoe ongekende oorzaak door den bee- tentram Eekloo-Watervliet, overreden en op den slag gedood. De knaap werd vreeselijk vermorzeld men moest de bloedige overblijfselen verza melen en naar de ouderlijke woning over brengen. Niemand is getuige geweest van dat vree selijk tramongeluk, want de-tram was wel licht reeds Ier zijner bestemming aangeko men, toen eene vrouw het lijk ontdekte op de plaats van het ongeluk, tusschen de tram- fgols. Moerbeke-Waes. De bandietenstre (Nadere bijzonderheden.) Tot biertoe zijn de daders nog niet gekend. Hel slachtof fer, dat nog altijd te bed ligt van den door- slaanden schrik, verklaart dat hij een der bandieten goed kent. 't Is een leurder af komstig van Roesselaere, die sinds 5 jaren in zijn huis komt om Hollandse!) geld tegen Belgisch te doen uitwisselen. Do persoonsbeschrijving der bandieten komt echter goed overeen met die van twee hebt redenen genoeg, om haren vrede niet te storen. Uw raad is wijs, oude jongen hoon lach te rle opperhoutvester. Doch hij zal zijn, alsof hij niet gegeven ware. De edelman stond op èn richtte zijne niet aanzienlijke gestalte omhoog met eene onge wone waardigheid, en sprak met kracht Welaan, wilt gy naar mijnen raad niet luiste ren, dan zie ik my verplichtandere middelen te bezigen... Ik eisch,ik vorder uw eerewoorö dat gij jegens geene levend* Mei uw vermoe den uitspreekt... onder deze stellige voor waarde alleen, zal ik van dingen zwijgen,die. een hoofd kunnen doen vallen Malchow, die hij de eerste woorden zich verbaasd had achterover geworpen in zijnen zetel, stond langzaam op met de onderdrukte woede van een verslindend dier, van den tijger, die op zijne prooi gaat schieten. Von Swechten bleef koelbloedig op hem staren, het plichtbesef had plotse]ijk dezen anderzins zwakken man tot eénen held verheven. Mal chow mat hem van den hoofde tot d© voeten, om te verzekeren dat deze moedige man wel werkelijk zijn flauwhartig© vriend was. Dan murmelde hij met eene verdoofde stem en gij, hond, zoudt liet wagen?... Swechten antwoordde met eene vaste stem, alhoewel Malchow's oogen vuur spuwden en langs den muur zochten, waar steek en schietgeweren hingen zoodra èèn verrader lijk woord over uwe lippen komt, treed ik openlijk op als uw aanklager. En gij vreest niet, dat... kluclite Mal chow schier buiten adem. Hij strekte zijne handen uit... zijne vingers krompen ineen... in eenen sprong stond hij tegen von Swechten en sprong naar deszelfs hals. De edelman, als bedreven schermer, sloeg Lokersche leurder*, die Vrijdag in Moerbeke zijn geweest. Men Heeft echter geen enkel bewijs ten hunnen laste. De heer procureur des konings zal denkelijk toelaten de twee verdachten met den lieer D'Hert te confron- leeren. Zaterdag en Zondag werden de statiën der omliggende gemeenten bewaakt. Geen en kel verdacht persoon werd ontmoet. Wij brachten Zondag namiddag een bezoek aan hel slachtoffer. De man deed ons liet volgende trouw verhaal over de stoutmoe dige inbraak Een is langs het afdak naar de dakvenster van mijn huis geklommen. Aldaar kwam hij binnen. In huis waren geene deuren gesloten. Ik hoorde gerucht en meende eerst dat het ralten waren dio knaagden. Pas was ik uit mijn bed toen twee personen mij ten gronde •sloegen. Eerst gaven zij mij eenige stampen en bonden mij vervolgens de bandon om het lichaam. Alsdan bedreigden zij mij met eenen revolver en dwongen mij de sleutels der geldkas af te geven. Terwijl de eene bandiet zich van het geld meesier maakte, hield de andere mij in bedwang. (Hij zat met zijne beide knieën op mijne borst.) Wij vroegen toen aan D'Hert boe lang dit alles geduurd had, waarop de man ons antwoordde dat de bandieten geen vijf minuten in huis gebleven zijn. Vrouwen Zijt gij rap tendent als gij eenigen arbeid doet? Zijt gij bleek van kleur geworden Lijdt gij aan willen vloed Hebt gij ongeregelden eetlust Zijt gij mistroostig: eu verdrietig zonder redens Dat gij tegen niets kunt, dat gij zoudt weenen bij liet minste ongepast woord Hebt ge soms de vlam in het wezen of eene Hitte die gansch uwe huid overloopt Moet gij dikwijls zuch ten zonder nochtans verdriet to hebben Ge beurt liet dat gij herhaaldo malen zwelgen moet alsof er een stok in de keel zal Zoo ja Ehwel, gij lijdt aan bloedarmoede en verzwakking van liet zenuwstelsel Gij moet daar laten naar zien En in afwachting beproeft eens liet nieuw uitgevonden geneesmiddel THEOBROMA. Uiterst geprezen tegen bleeke kleuren, vale tint, waterzucht, bloedarmoede, vorliezen in bet wit, moeilijke en overtollige maand stonden, zwaarmoedigheid. Vrouwen die THEOBROMA nemen, mo gen in al de omstandigheden van bun leven op eene bestendige gezondheid aanspraak maken, THEOBROMA verkloekt hét ftloed, ver sterkt de spieren, pantsert liet zenuwgestel en de hersenen, vergemakclijkt de werking van hart, longen en nieren. Hoe ver ook ziekte, overarbeid, vermoeie nis, bloedverlies, verdriet den lijder moch ten gebracht hebben, THEOBROMA ver kwikt, versterkt en herstelt hem. Het geeft nieuwen adem, nieuwe krachten, nieuwe gezondheid, nieuw leven. Harten omgoog Hoopt, hoopt-, arme zie ken Beproeft het nieywe geneesmiddel Grijpt .do redplank schipbreukelingen van liet ie\neir4 h Hoöfddepot Gent, apotheek DË MOOR, Burgstraat, 38, 3 frank de flesch. Te Aalst in alle goede apotheken. Kalken. Verdwenen en teruggevonden. Maandag morgend stelde Pieter Braeck- rnan, van Kalken Eesveld, vast, dat zijn lOjarig dochtertje Rscliel verdwenen was. Onmiddelijk werden langs alle kanten op zoekingen gedaan en daar een venstertje der slaapkamer van de kleine Rachel, openge vonden was, vermoedde men dat het kind opgelicht of gestolen was. De kleine werd echter in den morgend nabij den Kapellendries, in de richting van Wettere» teruggevonden. Het meisje verklaarde dal zij alleen het buis verlaten had, omdat baar vader haar den Zondag avond berispt had. Veloers en demitten voor werkkostumen, Van den Bergh Jouret, Korte Zoutstraat, 41, Aalst. de moorddadige liand terzijde, en sprak zachtjes vriend verworgerMoet ik hulp roepen In dit geval dwingt gy my oogenblik- kelyk te openbareD, wie de kunst zoo prachtig verstaat van de bonden hout op lyken to stapelen, dat men genegen moet zyn aan een ongeluk en niet aan eenen voorafgaande!) moord te gelooven. Ik ken dien misdadiger, sedert een jaar en heb gezwegen... Ik verpand mijn'eerewoord, dat ik voortaan zdl blijven zwijgen... gij weet tegen wat prijs! Zoodra gy de rust stoort van mévr.ouw Schollin, dan valt uw hoofd door beuls handen Daarop geef ik mijn woord als edelman... en roep God tot ge tuige dat ik het houden zal Malchow's duistere, dreigende blik door boorde den edelman, die eenen ernst open baarde, waarvan nooit eenig spoor zichtbaar was geweest. Spoedig viel evenwel do aanval lende woede tolde slapste moedeloosheid, bij - het woord beulZijne stem vond schier geenen klank om te zeggen ik aanvaard de ver plichting maar waarschuw den landraad dat hij mij in rust moet laten. Von Swechten antwoordde met kalmte ik zal hem voor u om verschooning bidden, ver der neem ik niets op mij. - Hem om verschooning bidden vroeg de booswicht meteenen schelinschen blik Gelooft gij wel dat mijn geduld ten einde loopt Dat zou uw. ongeluk en niet bet myne zijn. Mijn leven zal ik wel weten te beveiligen, schieten dat zult gij niet... de boekhouder Lindstedt heeft u immers gezegd, dat een ge weerschot gedruisch maaktHier veranderde Malchows gelaat, eene plotselijke kleur. Ja, Malchow, daar zyn sporen die naar den best verborgen sluikmoordenaar leiden. Wordt voortgezet.

De Volksstem | 1911 | | pagina 2