Gszssdapnkom DE KAMER TE NEW-YORK. Geheimzinnigs moord te Antwerpen. Rechterlijke Kronijk VERMAKELIJKHEDEN. FEEST WE JZER Weerkundige waarnemingen Tlx. Stevens, Otficieele kwoteering Schaarhout en Boomen Lokeren. Ontmoeting tiisschen gen darmen en pensjagers. Dijnsdng rtfereend vond 10 ure, waren de gendarmen der bri gade van Lokeren, op dienst op de wijk Heiende, toen zij drie pensjagers elk gewa gend met een geweer, ontmoetten. Op liet zicht dor harenmutsen kozen de kerels het hazenpad, doch een hunner, ze keren Depagie, struikelde over een steen en viel ten gronde. Daardoor viel de pensjager in de handen der gendarmen die proces-ver haal tegen hem opmaakten. Hij weigerde nochtans zijne gezellen ken baar te maken men is op het spoor der twee anderen. Winkeliers koopt uwe ellegoederen in de beste conditiën bij Van den Bergh-Jouret, Korte Zoutstraat, 41, Aalst. Nederhasselt. Woeste herels. On bekende schurken hebben bij den herbergier Adolf Capiau al de ruiten uitgeslagen. Een der woestaards moei zich gekwetst hebben, want men heeftop de kalseide, op oenen grooten afstand bloedsporen gevonden. Een onderzoek is ingesteld. Vraagt aan onze verkoopers den Almanak der Volksstem voor I9I2. Zeer nutlig en aangenaam om lozen. Prijs 0,(0 fr. Gisteren avond bleven wij bij het 19®koers- uur. Er waren dan nog dertien ploegen hijeen en de twee anderen Cavanagh-Ryan en Gal- vin-Wiley, waren een loer achter. Ongetwijfeld vermoedde het publiek dat er iets schuilde en de rijders den avond af wachtten, om weer hunne parten te spelen. 't Was dan ook spoedig een algemeen ge drang, om de beste plaatsen te bemachtigen, daar op bevel van Pal Pouers, de policie de zaal ontruimd had. Vele toeschouwers boden aan onmiddelijk te betalen, om nog eenige uren te mogen blijven, doch niets te doen. Zij moesten huilen en andere liefhebbers moesten ook hunne beurt hebben om eenige «ren de rijders te zién draaien. Zulks is ten atfdere niet zoo dom gevonden. Al degenen die de rijders eenigen tijd aan 't werk gezion bobben, zijn dan nog zoo ■ieuwsgierig voor do laatste uren,en hètalen dan met genoegen bet vijfdubbele van den prijs der eerste dagen, om in den velodroom toegelaten te worden. De ploegen GalviivWiley en Ryan-Cava- «agb, die een toer ten achteren stonden, wer den aangemoedigd, 't Was alsof al de tele- gramdragers van New-York Wiley is «ók een- cud-(èlëgraüidrager in de velo droom! aanwezig waren Om bunnen oud-gezél aan té moédigen. Deze liet bet zien daboolt mót'vruchteloos zéggen,k,en eensklaps was-bij er vaif 'door 'tWas echter vruchteloos, integendeel. De hélde ploegen vermoeiden zich zoozeer, dat rij beiden nog een tweetal tóëreri bij 'verló ren. Ziehier in welke omstandigheden zij déze toeren verloren. 'Rond bet 22° uur, toen alles een heelen tij:d kalm geweest was, ging Brocco, die juist Leon Georget bad afgelost er van door, zoo snel hij maar kon. Kramer wilde ook zijn deel doen, en onder ben beiden stampten »ij zoo geweldig, dat er weldra over den bal ven velodroom rijders verspreid waren. 'Zij werden door de besten der rijders in gehaald, doch nu gingen Clark en Lapize er van door. 'Zulks duurde zoo ruim een kwart uui's. De strijd was bijzonder hevig, doch 't. scheen ■og wat te vroeg. Alleen Galvin-Wiley en Génavagh-Ryan verloren nog twee ronden en na twee en twintig uren koersen, bevon den zich nog steeds dertien ploegen aan bet hoofd de twee anderen waren dan op drie *onden. De achterblijvers Nu werd er wederom wat kalm gereden, doch Van Houwaerl was vast besloten aan de Amerikanen ook eens te laten zien, wat de landgenoot van Van der Sluyft, die vroe ger zooveel bijval genoot in Amerika, kan. Opeens gaat hij aan den kop, niet track- ten de te ontsnappen, maar gedurende twin tig minuten trappêh alsof de laatste rhïrtütéh waren. Men zoü waarlijk gezegd hebben dat bij een' baankoers betwistte .en "zijne mede dingers wilde lossen. Sommige Amerikanen begonnen reeds vie ze' gezichten te trekken, daar Van Ilouwaert nief gcneigd_schcen zijnen rit te verminderen teen Lapize hom kwam aflossen. Alles werd wederom kalm. Galvin kwam ook Wiley aflossen, en on middelijk ging Galvin er van door.Vooraleer de tegenstrevers wisten wat er van de kwes tie was, bad Galvin reeds drie kwart eoner tonde ingehaald. Wiley kwam nu ook Galvin aflossen, en volbracht de ronde. Deze ploeg was dus maar twee ronden meer achter. Wiley ziende, dat do kansen gunstig waren, trok-,er eenige oogenblikken later andermaal van onder en onder liet algemeen geroep en ge juich, bad bij spoedig weer een balven toer vooruit. Galvin kwam hem goed ter hulp, en on danks de vereenigde inspanningen van al de mededingers gelukte hij er in ook den toer le volmakon. Zij bleven dus nog slechts ocne tonde achter de leiders. Nu kwamen echter Kramer, Clark, Root en Brocco hunne gezellen aflossen, en noch Calvin, noch Wiley moesten er nu nog aan denken, ook den derden, toer in te balen. Eene ploeg minder Tijdens den strijd, door Galvin en Wiley geleverd, hadden Canavagb en Ryan nog eenige'ronden verloren. Beiden waren ten andere zeer vermoeid en mochten er niet meer aan drvken. good figuur lo kunnen ma ken in den strijd. ZÏ7 besloten dan ook hunne tegenstrevers maar onderbv.*11© laten kam pen en trokken naar huis. De rekords opnieuw geklopt Rond bet 30 uur, nadat Leon Georget hem eene lange poos bad laten rusten, kwanr Brocco hem aflossen. Deze besloot onmidde lijk de andere kampers wat te doen draaien. Hij duwde er spoedig dapper op los,en weldra waren de rekords wederom geklopt. Bij bet 32e uur was men 5 mijlen en twee ronden vooruit, op den besten afstand welke ooit in een zesdagenkoers werd afgelegd. Van Ilouwaert en Lapize losten elkander geregeld 0111 de drie uren af en brachten ook liet hunne bij, om de rekords omver te halen. Van hel 32® tot bel 36e uur viel er niet veel meldenswaardig meer voor. Al de rij ders bleven goed bijeen, buiten eenige kleine pogingen, van Root, Glarek en Kramer, om er eens van door te trekken r Spöedig wer- len zij echter ingehaald, en het|vruchtolooze hunner krachtinspanning ziende, keerden zij weder bij de groep. Bij het einde van bet 34® uur verloren SteinrThomas, na eene slechte aflossing eene ronde. Na 3(3 uren koers was de toestand der ver schil iige ploegen dus als volgt Twaalf ploegen aan '-1 hoofd mot 1196 kim 4-17 meters de ploegen Galvin-Wiley en Sleyn-Thomrs op eene ronde. De positie der rijders was dus op bet 36e uur. Samen Clark-Fogler, Root-Hill, Kramer-Moran, Lapize-Van Ilouwaert, Brocco-Leon Georget, Collins-Pye, Palmer- Wells, Bedoll-gebrocders, Lorenz-Saldow, Halstead-Drobach, Lawrence-de Mara, Ma- gin-Cameron. Galvin-Wiley en Stèin-Thómas op eene ronde. Deze twee laatslen li ebben echter nog bun laatsten troef niet gespeeld. Zij zijn beiden nog zoo ffisch als bij liet begin en men mag er zich aan verwachten, dat zij alles zullen doen wat mogelijk is, om zich wederom bij de leiders le voqgen. Altijd boven de rekords In de kas en op do piste worden de rekords nog altijd geklopt. De slimme bestuurder- inrichter der koersen beeft ten andere zijne prijzen reeds met eenige centen vermeerderd, 't Is wel niet véél per man, maar 6000 maal eenige centen en zulks driemaal daags, kan toch reeds een mooi sommeken drinkgeld opbrengen... Brocco is aan bet hoofd op bet oogenblik dat een pistoolschot aankondigd, dat er reeds 40 uren afgedraaid zijn. Nog 102 maal liet schot gelost en 't is geloqppn. De hoofdploegen hadden 11a bet 4.0®;«ur 1$S4 .kim.. 3£6, ïpeters afgelegd, zij bet ongeveer 3 mijlen boven hetrekord. Het rekord van den koers, 4.404 kim loopt groot, gevaar, dit jaar met eenige kilo meters vermeerderd te.worden. Niels bijzonders tot liet 43® uur de hoofd groep is nog steeds dezelfde en do twee acli- ifipblij vende ploegen zijn nog op eene rondo van de leiders. Het was dan in Amerika Dinsdag avond, om 7 ure bier bij, ons, Woensdag morgend eenige minuten vóór half één. De Amerikanen verliezen hun vertrouwen. De Amerikanen hadden groot vertrouwen in den einduitslag van den koers, met hunne pluegen Kramer-Mora 11, Clark-Fogler, Root- I-Iill enz. Nu zij echter de Europeesche ploègenVan IIouwaert-Lapize,Brocco-Georgec en Lorenz- Saldow, aan 't werk zien, is bet niet meer zóó. Voornamelijk do Belg boezemt ben ontrust in. daar de Amerikanen vreezen, dat hij den zesden dag nog zoo goed zal rijden als den eersten. 't Kan gebeuren, dal zij daaraan getwij feld Jiaddep, doch wij niet Lapize en Van Houwaert, zullen niet dan door een ongeluk of duur Irak ken van de eerste plaatsen ver wijderd worden. Zitting van'13 December De zitting wordt geopend om 2 ure onder voorzitterschap vati At. Cooremgn. De begrooting van 's Lands Middelen en Wegen M. OzÉray beknibbelt de manier op welke nien de werklieden ontslaat van de betaling der lasten. De eene werklieden zijn er van ontslagen; en andere, die soms slechts enkele centiemen daags meer verdienen moeten ze betalen. Men aanziet de meester gasten en ploegbazen als bedienden. Spreker zou de erfenisrechten w:~len zien verboogen, om de kleine lieden van het luslenbelalen te kunnen ontlasten. De roerende goederen worden nooit door erfenisrechten getroffen, en daar zou men nochtans veel voordeel bij hebben. M. Franok betreurt bet dat de begrooting voor 1912 w ederom verhoogt. De jaren 1910 en 1911 hebben wel goede uilslagen gegeven, doch voor het jaar 1912 is zulks niet meer te voorzien, ten gevolge der politieke strijders. Evenwel voorziet do minister dat onze ont vangsten veel zullen vermeerderen, 't Is echter in de buitengewone ontvangsten dat hij de sommen gaat zoeken om bet evenwicht te behouden in zijne begrooting. Hel financieel stelsel van liet gouverne ment is niets waard. De minister beeft ver scheidene kassen, waar bij als een gooche laar gaat putten, lerwijfVie kas reeds te kort komt. Do minister van Oorlog is goed voor ons. Hij heoft ons gelegd, dat er in de kas der plaatsvervangers, een tekort is. Gij speelt een gevaarlijk spel, op den voor avond der kiezingen. Gij wilt uw tekort ver bergen, doch 't zal niet lukken. Wij hadden beters verwacht, van wegoM. Levie. M. Hoyois verslaggever teekent verzet aan. M. France beknibbelt verder nog de be lastingen en bijzonderlijk deze op de eet waren, nu dat bet leven zoo duur is. Sprekende over de openbare schuld, zegt hij, dat wij binnen kort eene financieele krisis zullen hebben. Hij begint le rekenen, met miljoenen en miljoenen, en komt tot fabelachtige uilsla gen. Dit jaar komen wij lot 4 miljaards natio nale schuld. Dat is te veel. Heelde opbrengst der reebtstreeksebe belastingen, is niet vol doende om den intrest te betalen. De poortier van het Zeemanshuis ver wurgd. Diefstal is de drijfveer der misdaad. Eene geheimzinnige hiisdaad werd heden morgend gepleegd in het Zeemanshuis dei- Ank er rui. Rond 4 ure, vond men den poortier, Alois Verthé, 25 jaar oud. geboren te St-Gillis Waas, vermoord aan den trap liggen. Een bijgeroepen geneesheer stelde vast dat de man verwurgd was. In do logie van den poortier was alles opengebroken en doorsnuffeld. Een ijzeren kistje, waarin de man zijne spaarpenningen sloot was verdwe nen. De policio begon onmiddelijk een onder zoek, en daaruit bleek, dat de moordenaars gedrieën zouden moeten geweest zijn. Een waker, van dienst in de Stijfselstraat. beeft rond 3 1/2 ure drie kerels, die zoo snol mogelijk iiepen. uit de richting der Ankerrui zien komen. Zij vluchtten naar de Handels lei toe. Naast bet lijk vond men een briefje,, waarop de naam van een muiroos geschre ven stond. Deze werd'opgezocht en gevon den, doch de mart kon een alibi geven dat juist bevonden werd. 1 Alles scheen ten andere aan lo duiden, dat bet briefje moedwillig'naast bet lijk gelegd werd en niet verlorèrr werd door een der moordenaars. Het H^ftje van Verthé werd later opengebroken, invde Raapstraat terug gevonden. Het parkeris ter plaats geweest. v HIEDEDE'ELINGEN. aaJ.sj-, Tweede vertooning van 't Land van Riem Tbóneel is 't voorstellen, het uit beelden van het wérkelijke léven. Aan' die dëflnitie bleef de 'vërtooning van Zondag getrouw. Nog wal-on do óógën rood van Het weenen, de witte stükkën'lijnwaad hadden nog hunne bergplaats niet goheel'terugge vonden of we glrtgen 't uitproesten van lachen. Mijns dunkens is de Senator samen mot Het zangerfeeèt-een der schoonste blijspelen welke we fiier ten tooneel kregen. Ik zie nog Mitlelbacb en Gakring samen op de planken dien verrukkelijk pittig geschre ven dialoog zoo meesterlijk vertolken. Ik zie nog Andersen bijgestaan door Agatha en Helena immer als een koude wind in buis komen, terwijl Stephi daar tusschen in do kluchtigste tooneel Ijes schept welke ooit schrijver droomde. :0 Hoe was dit alles ingestudeerd, hoe vlot, boe losliep hel van stapel. Spelers en regie werkten zoo goed samen dat heel de opvoe ring eerder leek naar eene cinematografische voorstelling dan aan een werkelijk gespro ken tooneelvertooning. Jammer dat er nog zooveel moois verloren ging door bet onop houdend uitschaterend gelach dor toeschou wers. Doch kon bet'anders. Wie den beer Arys ziet spelen lacht nog al had hij de tand pijn: bet is onmogelijk meer natuurlijk te 'zij-n op de planken en beter den juisten toon te vinden om de woorden tol hun volle waar de te doen komen. I)e beer Van Lierde stond hem waardig ter zijde, die kan zoo leutig zijn als droef en dat is geen kleine verdienste. Do beer Temmerman in zijn oude rol vond het succes terug 't welk hem te 'beurt viel met do opvoering van Heidelberg in z'n ministerrol. Hij speelde overheerlijk. Van de dames koken we moeielijk de beste uitde voorliefde nochtansLgaat tot ine juffer Daniels, ze was overweldigend kluchtig. Van de dames der stad welke zoo gulhartig hunne medewerking verleenden stond elk verbaasd, daar groeien wol tboneelspeelslers uit. Een aanhoudende vooruitgang was ook te bespeuren in het müziekaal gedeelte, dat dit maal prachtig was; daarvoor dient hulde ge bracht aan den leider M. Caminaert en dank gezegd aan de heei$n muziekanten. En nu zien we weerom reikhalzend uit naar de volgende vertooning, want we deden de ondervinding opfcJat 't Land van Riem de tooneel kunst ni^ aanziet als cenograp- penmaking of een tijdverdrijf maar wel als eene der grootste factors in zake van volks- vcredeling en volksontwikkeling. Eere en dank daarvoor. Macte. In het Davidsfonds. Maandagavond gaf do E. H. Reyniers, zijne voordracht over bet bestaan v$u God in den Katholieken Burgerskring. De zaal was geheel gevuld. Gedurende een gansche uur, sprak ons de. geleerde spreker over het bestaan van God. God bestaal, dit leert ons de rede 1°) door bet beslaan van eèiïo zedelijke wet, die dui delijk toont wat' ét goed en kwaad is 2°) door de wereldorde, a) in de hemellicha men b) in bet. 'delfstoffen- dieren- en plan tenrijk 0) in dei®bouw der menschen. Alleaf wat beslaat, beeft eene oorzaak. Iels wat niet bestaat, kan niet beslaan, zonder iets dat beslaat. Het leven kan niet bestaan, zonder dat er iels beslaat die bet leven bezit. Zoo moet er in alles eene eerste oorzaak ge vonden worden en bestaan, en die eerste oorzaak van alles wat bestaat, is God. De E. H. Reyniers veraangenaamde zijne voordracht door bet lezen van eenige verzen van Fransche schrijvers bij bad er wellicht ook nog eenige zeer schoone kunnen bijvoe gen van Joost Van den Vondel, Bilderdyck, Scbaepman en Guido Gezelle... Onder de aanwezigen bemerkten wij Heer Volksvertegenwoordiger Moyersoen en den Z. E. H. Deken en bijna al de lieeren onder pastoors der stad, alsook verscheidene EE. PP. Jezuïeten... De volksontwikkeling in Aalst slaat werkelijk op uitstekenden voet. ASSCHE. Zondag 24 December 1911, om 4 ure na middag, in de Gildezaal, Grooten Steenweg, tooneelfeest door de Katholieke Jonge Wacht. Op 't programma - Schuldig tooneelspel in een bedrijf, en De Land bouw, weekblad voor Chicago, blijspel in 2 bedrijven. Prijzen der plaatsen Voorbe- houdene plaats 2fr.; 1® plaats 1 fr.; 2e plaats °,5° fr. Boetstraffelijke rechtbank van Dendermonde. SMAAD. Dronken zijnde verwekte Gustaaf De Jae- gber, werkman te Sint-Nikolaas, rumoer. Een policieagent die hem opmerkingen maakte, werd beleedigd en bedreigd. Hij krijgt eene maand gevang en 41 fr. boet. MESSTEEK Op 22 Oktober hadden Robert en Richard Seymortier, van Zele, de herberg Canibrinus verlaten. Richard verzocht Robert mede naar buis le gaan, doch deze weigerde. Er ontstond twist. Wylock Maurils en Beirens Jozef kwamen bij en vielen Robert Seymortier aan en mis handelden hem. Wylock trok een niesen bracht er Seymortier Robert een gevaarlij ken messteek mede toe. Wylock werd aangehouden. Hij krijgt een jaar gevang en 50 fr. boet. Beirens komt er van af niet 15 dagen gevang. BRUSSEL Koninklijke Circus (Onderwijsstraat). Eerste opvoering van De koninklijke cir cus onder water pantomime van M. Gesar Sidoli. Deze pantomime, waarvan de dokors le danken zijn aaii den artist M. Dubosq, be- val 4 taferé'elen van de allerschoonste ver scheidenheid. De verschillende tafereelen zullen dooi1 do uitnemende ai'tisten van M.' Sidöli bewonderenswaardig weergegeven w'órtfSiii: Ötf&eYde aédovë niéuwe hummers- noemen wij'dat van Bagpnghi, den paard- rijder-dwerg, die in de gansche wereld zoo buitengewo'nen bijval bekomen beeft. Australische circus (Jamarlaan). De menigte, op leerrijke schouwspelen verlek kerd, betwist elkaar do plaatsen in dezen cirkus. Heden groot en zeker succes, dank aan de Clarkömans, de Koningin van de vliegende trapeze. VW voor de Siad en het Arrondissement Aalst. AALST. 17 December. 2® vërtooning to geven door de Koninklijke Rederijkkamer De Gatharinisten Het erfdeel, door V. PbilippiZij mag niet trouicen% door R. Van Ryn. 18 December Feestviering van de 45® ver jaring van de maatschappij De Bokkenrijders 25 December. Sin te Csciliafeest dooi' de Ko ninklijke Maatschappij Het Land van Riem 31 December Sinle Ceciliafeest door de fan- farenmaatsehappij Willen is Kun nen 7 Januari Onder de bescherming van do Koninklijke Maatschappij Het Land van Riem opvoering ten schouwburg van«Slarkadd» door do Vlaamsehe Vereeniging voor too neel en voordrachtkunst van Gent. 14 Januari Sinte Ceciliafeest door de Ko ninklijke Harmonio Al Groeiend Bloeiend 21 Januari Sinte Barbarafeest der Vrije Brandweer. 21 Janiiari Pape-Avoml. gewijd aan wer ken van den Aalsterschen kunste naar. in de zaal van den Stedelijk ken Schouwburg. 22 Januari Voordracht met lichtbeelden en koren, over de Reis naar Rome, ingericht door bel dagblad De Volksstem 28 Januari. Vermakelijk Tooneelfeest in den Katholieken Volkskring St.-Jozef, Meuleschettestraat, door den Too- neelboiid Langs 0111 beter en d# Fanfaarafdeeling - Willen is Kun nen 4 Februari. Tooneelclub der Christen® Vakvereenigingen. Arbeid en Kunst. Prachtig Avondfeest. Programma eerstdaags. 11 Februari Jaarlijksch Turn- Wapen- en Tooneelfeest, ingericht door den Katholieken Turnkring Steun geeft Moed LEDE 18 December Sinle Ceciliafeest door de fan- farenmaatschappij De Jonge Wacht 7 Februari Tooneelfeest door den tooneel- bond Vreugd in Deugd ten voordeeleder armen, ondersteund door het genootschap van Sint Vin- centius a Paulo. DENDERHAUTEM 25 December Tooneelfeest door den Toó- 7 Januari neelbond Nihil Sine Lahore» in bet Gildenhuis. MARKTPRIJZEN Aalst. 13 december. Hopmarkt, vast, prijzen op.verandeid, fr. 237.50240. Sottegem 12 dec. Tarwe 21,00. masteluin 19,00. rogge 18,uO. haver 20,00. boonen 00,00 aardappelen, 9, konijnen 3,00 a kiekens 2 a 4; boter 4,30, eieren 4,75. viggens 25 a 35. Ninove, 12 dec. Tarwe 20 a 21; rogge 16 al7; haver 20 a 21 gerst 00 a 00 koolzaad 00 a 00 boonen 00; aardappels 7,50 a 8,50 boter 3.60 a 3,75 eieren 4,50 a 4,75 viggens 65 a 75. AsschS) 12 dec. Tarwe 19,00 a 20,00 rogge 17,()0 a 00,00 haver 21,00 a 22,00aardap pelen 8,00 a 8,50 boter 3,80 a 4,00 eieren 3,00 a 3,75 kiekens 2,25 a 3.25 konijnen 1,50 a 2,25; hesp 1,85; viggens 20 a 27; hop 235 a 240. ZEEVISCHHANDEL FR. DE COCK-WIEERT ACHTER 'T BELFORT, 24, AALST. Te bekomen Tarbot, eelbot, griet, 2,00 fr. de kilo Hollandsehen kabeljauw, 1,20 fr. de kilo Hollandsclieri schelvis'eh in alle prijzen, tongen, zeepalrtig.'grooten en kleinen pladijs, stokviscli, krokelau, mattenliaring, sprot, opgelegde» rog en haring,alle dagen grooten verschén geirnaart, Door mijne goede waren en trouwe bediening hoop ik de gunst van eenieder te genieten. 502 van M. Camiel Praetv opticien-specialiste Aalst, lange Zoutstraat, 6 13 december, 15 ure: Baronietor 753"5 Thermometer 6"5 Wind: zuid Vooruitz.: regenachtig. N. B. De katholieke Maatschappijen van de Stad en diet Arrondissement worden beleefd verzocht de datum's hunner feesten zoohaast mogelijk aan it beheer van ons blad 1 imedetedeelen. - r WISSELAGENT, 16, Onderwijsstraat (Achterstraat), Aalst. Telefoon 68^ Aankooj>en verkoop van titels aan 1 frank per duizend. Ivostelooze uitbetaling van coupons on nazien van trekkingen. BEURS VAN BRUSSEL 12 DEC. BEURS VAN BRUSSEL. Leen van Staaft, Provin. Steden. Belgische leening r 2* r 3* r 3 3 2,5 4 Kongo uitkcerbaar. Kongo (Loten) Annuïteiten3 Gemeentekrediet3 1868 3 Buurtspoorw Jan-Juli3 Obl. Mei-Nov. 3 (loten) 2,5 3,5 Anderlecht 1907 Aalst Antwerpen 1887 1903 Brussel 1902 Brussel 1905 Zeehaven Charleroi 1905. Gent 1896 El6ene 1880. 3 2,5 2 2,5 2 3 2 3 lüOliL iuuu, 1908 3,5 Laken 19023 Luik 18603 1897.........2 1905 2 MechéJen 188513 1897 3 Oostende 1852 1898. 2 St.-Gillis 1904"3 St-Joo8-ten-noodol881 3 Schaarbeek (100 Jr.)2 (500 fr.)3 Spa 1909 3,5 Doornik (50 fr.)3 Vèrviers 1873 3 1893 3 87.50 8S.— 98.35 82.75 S6.— 103. 85.50 85.75 104 96.55 9b— 83.— 95.50 83.50 74.25 85.— 74.50 130.50 78! 50 71.— 83.60 S3.— 103! 25 85.10 74.75 Men vraagt voor eene brciwerkfa- briek goed geleerde magazijniers die den stiel kennen. 469 Schriftelijke aanvragen te doen aan het bureel van het blad, onder do letters X. Y. 1Q03 Kanadaplantsoenen te koop bij Alo'is Michjels, te Aalst-Miilbeek, Paperodedries. 177 Occasion A vendre be/ie voiture automobile, 30-40 H P. double phaeton, 7 places, en trés bon ét at S 'adressen X. Y. Z. Bureau du Journal. OPENBARE VERKOOPING. van te MOORSEL en HERDERSEM door den Secretaris Royntens en bevoegd ambt van Deurwaarder Mahieu op Maan dag 18 December 1911, om 8 1/2 uren. 478

De Volksstem | 1911 | | pagina 3