BUITENLAND. Brusselsche Briefwisseling Zestien Gtiineesche matrozen aangehouden te Antwerpen Syieyslfabriek A. L. MEYVAERT 't Wit Stoopke van Jacques Neets tfrecselijke wraakneming van een wildstrooper Uit Clermont-Ferrand, (Frankrijk), wordt i©ene vreeselijke moorderij geseind. Eenigen tijd geleden was een genaamde Cournier, een gevreesd wildstrooper, tot eene gevangzitting verwezen, wegens wild- jstrooperij. Een achttal inwoners van Clermont-Fer rand hadden tegen Gourmier getuigd. Deze ■zwoer zich te zullen wreken, en nauwelijks !had hij het gevang verlaten, of hij begaf zich naar zijne woning, greep een tweeloop 'en eenige kardoezen en ging op zoek naar degenen die hem hadden doen veroordeelen. Ilij doodde achtereenvolgens vior der ge tuigen en kwetste een vijfde levensgevaar- ïijk. Hij trad dan eene herberg binnen en er den broeder van zijn eerste slachtofl'er dezes zoon aantredende,loste hij ook op dezen Verscheidene schoten. Deze werden gelukkig- flijk niet getroflen. De moordenaar is zich dan gaan gevangen geven. Uit liet onderzoek is gebleken, dat hij twaalf schoten gelost had op zijne slacht offers. Hij is opgesloten. Wij ontvangen uit Brussel den volgenden brief Zaterdag, 16 December 1911. Zondag ter gelegenheid van den verja ringsdag van liet afsterven van Leopold I. den stichter van hot koninklijk stamhuis, is Koning Albert in den begrafeniskelder van de kerk van Laeken gedaald om er bloemen te leggen op het graf van zijn grootvader, daar begraven den 10 December 1865. De sociëteiten van oud-militairen hebben naar oude overlevering hetzelfde gedaan. Dinsdag komt den Senaat bijeen en den zelfden avond heeft het 3® parlementair banket plaats door de Vorsten de Senators aangeboden. Oud Brussel gaat voort te verdwijnen. Tor hoogte van het standbeeld van Generaal Belliard is het schouwspel van die onmete lijke werf best te aanschouwen. Men nivel leert geheel het kwartier Isabella, die de hoogte zal hebben van de Marquetstraat. Dezo straat zal de verlenging zijn van de Kijkskanselerijslraat en de Twaalf Aposte lenstraat en loopende voor de nieuwe gebou wen van de Société générale, zal in krom ming uitloopen in den Coudenbergstraat ter hoogte van het hotel Ravenslein. In het kwartier de la Putlerie moet het oud gesticht Hertog Jan verdwijnen zoo dierbaar aan de herinnering der oude Brusse- Jeers. Hét is uit deze herberg dat vroeger de maalpost naar Ukkel vertrok tot aan den - Spijligen Duivel en ook deze naar Over rijsche.Na den slag van Waterloo logeerden hier vele Engelsche opperofficieren.ln de zaal der café, onder eone schouw, zit de hertog voor, daar voorgesteld door eene aarden figuur van 60 centimeters hoogte. Hij is uit gerust als een krijger van zijnen tijd. De dagen van de grooto nationale feesten doet men hem een vloeren mantel over de schou ders. Eene kleine valdeur valt soms voor den hertog die dan verdwijnt aan de oogen der toeschouwers. Wat gaat er niee gebeuren? De eigenaar zal hem meedragen... In den Kunst- en Letterkundigen kring heeft de schilder-kunstenaar M. II. De Clerck zijn werken tentoongesteld met grooten bijval. Vandaag Zaterdag gaat in den gemeente- geeft de stad jaarlijks 900,000 fr. uit van de voorwerpen gevonden in de vuilbakken maakt de stad allo jaren 30,000 fr. en van den afval van de vleesch- en visckmarkt ook 30,000 fr. Donderdag namiddag zijn de burgemeesters der Brusselsche agglomeratie in het stad huis van Brussel vergaderd geweest onder voorzittersschap van burgemeester Max. Deze heeft voorgesteld een centralen dienst in te richten voor de brandweer van al de ge meenten der omschrijving. De voorsteden zouden er abonnementen op nemen. Ieder gemeente zal omstandig laten weten wat zij bezit. In princiep is dit voorstel aangeno men. De telegraafsignalen der policie zullen ook eens worden gemaakt. M. Moreau van An derlecht verwierf de eenparigheid met zijn voorstel om in al de gemeenten de boksmat chen te verbieden. Men deed hem lachend opmerken dat hij zulks niet verboden had in zijn gemeenteraad tnsschen een gebuisden socialist en een onzer confraters. De bijgevoegde kiezing van Etterbeek voor werklieden is ongeldig verklaard. Het is een schandalige partijaanslag die op niets berust, evenals die van Anderlecht en van Beersel. Daar de gouverneur niet onmiddelijk in be roep is gegaan, is het woord nu aan 't staats bestuur. Maandag 8 Januari vieren de katho lieken van St-Pielers-Jette hunne prachtige overwinning. De heeren ministers Renkin, Carton de Wiart en al de gekozenen van 't arrondissement zullen er aanwezig zijn. Bijna de volle week besteed aan de bespre king van do begrooting van Wegen en Mid delen voor 1912. De linkerzij heeft de 3eu slag geleverd, ditmaal tegen M. Levie. Deze een man van waarde, waarlijk op hoogte zijner taak, heeft op bewonderenswaardige wijze zijne begrooting verdedigd en heeft recht gedaan mot die allerbelachelijkste be knibbeling. Uw gekozene M. Woeste heeft doen uitschijnen dat eene lcartelregeering be- teekent eene regeering van nieuwe lasten. Dinsdag zal M. Mechelynclc M. Berryer, mi nister van Binnenlandsche Zaken oudervra- .gen, over do bovolkingsoplelling. Zooals ge ziet, krijgt ieder minister zijne beurt. Het is oprecht belachelijk en het volk zal op 2eu Juni weten uitspraak te doen. Kobe. ZWITSERLAND Nieuwe voorzitter M. Forrer is voorzitter der Zwitsersche republiek gekozen met 168 stemmen op de 206, en M. Müller ondervoorzitter met 150 stemmen. M. Forrer is te Zurich gebo ren in 1845. M. Molta,. katholieke advokaat, geboren in den Tessin in 1871, is in den fede ralen Ilaad gekozen voor 3 jaar. Die raad bestaat uit 7 leden. AFRIKA In Mozambique en in De Rand De overheden van Mozambique hebben verzet aangeteekend bij de Portugeesche regeering, tegen de aanwerving van duizen den inboorlingen van Mozambique die naar De Randen naar Transvaal worden gestuurd. De Portugeesche kolonie wordt bedreigd met ontvolking... AUez, M. Morrel, daar is werk voor u, protesteert daar nu legen Allez, M. Vandervelde, laat zien dat gij nu ook durft spreken AMERIKA Douanenrechten voor Belgische produkten Er is spraak de douanenrechten te verhoo- gen voor de produkten komende van België, Duitschland, Italië, Oostenrijk, Portugal en Bulgaria. CHINA UHroeping der republiek. De leiders der rpvplutionnairen zijn te Sanghaï bijeengeweest om over den toestand te beraadslagen zij hebben de republiek uitgeroepen en Dr Sun-Yat-Sen als president gekozen. De hoofdstad der republiek Nankin. Naar geld. Beide partijen zoeken naar geld daar de rebellen geld te kort hebben, is het l© voor zien dat zij zullen overeenkomen met imperialisten. INDIË. De reis der Engelsche vorsten. Verschillende tegenslagen. Gerucht van de dood van den Engelschen Vorst. De hoot Delhi, waarop de koninklijke prinses was met haar gevolg heeft schip FRANKRIJK In de Kamers. De prachtige redevoering van graaf de Mun wordt in alle Fransche bladen druk be sproken er is geen enkel minister die öf) een bijval heeft kunnen roemen als graaf de Mun met zijne redevoering van Donderdag. De nobelprijs voor letterkunde. Do Fransche akademie bad Pierre Loti voorgesteld voor den nobelprijs van letter kunde. Daar M. Maeterlinck den prijs heeft bekomen, is de akademie zeer misnoegd, en de 40 leden hebben besloten geene kandida ten meer voor le stellen... Het is erg, Mae terlinck niet geteld noch geschat in België en nu ook nog bekampt in Frankrijk. Hij die zijn volk verloochent, zich zélve verloo chent OOSTENRIJK Italiaansche faculteit. De Italiaansche faculteit zal zeer waar schijnlijk naar Praag worden overgebracht. ELZAS-LORREI N EN. Nieuwe Senators. De Keizer heeft hij bet benoemen der nieuwe senators, de liberalen veel bevoor- breuk geleden. De prinses die in het hoogste gevaar verkeerde, is gered door Fransche matrozen. Da toestand is zoo buitengewoon erg geweest, dat verscheidene Franscho matrozon hunne poging tot redding van de Engelschen, met hun Teven betaald hebben. In het Lagerhuis. M. Asquith heeft in roerende woorden zijne diepe hulde gebracht aan de grootsche zelfopoffering van de gesneuvelde Fransche matrozen. In de Pers. De Daily Chronicle heeft een inschrijving geopend om de familieleden der gesneuvelde matrozen ter hulp te komeo. De Kroningsfeesten te Delhf. De kroningsfeesten te Delhi zijn buiten gewoon gelukt. Van alle streken van Indië waren er volkeren toegestroomd die de En gelsche Vorsten kwamen toejuichen. Nog eene tent in brand. In het kamp van Dupbar heeft men eene tent in brand gestoken, juist nevens deze waar de koning zelf in verbleef. Deze brand in verband met al de vorige branden in de tenten, heeft eene ware verwarring teweeg gebracht. De koning vermoord Een onheilspellend gerucht was Vrijdag avond te Parijs, te Londen en te Berlijn in omloop. De Engelsche koning was vermoord geworden in Indië. Dezen inorgend wist men er nog geen verder nieuws over. In ieder geval geval het zit niet pluis voor de Engelsche Vorsten in Indië, en het best Do officier van policie der Middenstalie werd gisteren door den officier van den Wa terschout verwittigd, dat men een© groep Ghineezen met don ijzerenweg wilde ver zenden. Er was bij den Waterschout kennis gegeven door de kapitein van de Ellen Rickmers ende aan het Amerikadok, dat 16 Chi- neesche zeelieden de stoomboot ontvlucht warén en vermoedelijk in handen gevallen Waren van den eenen of anderen aanwerver, die deze zeelieden naar eene vreemde haven voor aanmonstering zou trachten te zenden. Dadelijk wérden de noodigc maatregelen genomen, en aan de verschillende spoorweg- staties Dam, Eeckeren of Gappelon inlich tingen ingewonnen. In den loop van den dag waren daar geene reiskoepons aan vreemdelingen afgeleverd. De officier van den Waterschout nam zijne maatregelen in den omtrek der Middenstatie, voor het vertrek der treinen naar Holland en was vergezeld van verscheidene agenten. Rond het middaguur zag men de ont vluchte Ghineesche scheepslieden in kleine ploegen de statie binnenkomen. De op post zijnde agenten van den Water schout, hielden de Deserteurs in hechte nis, maar dat ging nog zoo gemakkelijk niet. Zij werden echter allen in verzekerde be waring opgesteld. Zij waren allen in bezit van een reiscoupon voor Amsterdam, waar zij vervolgens op een ander schip zouden aangemonsterd worden. De aanvoerder van die Ghineesche zeelie den werd' eveneens in hechtenis genomen. In zijn bezit vond men eene heen en teru, kaart voor Rotterdam. De kapitein van de stoomboot Ellen Rickmers bevond zich eveneens in de Middenstatie, om zijne weggevluchte ma trozen, te herkennen. Met vijf rijtuigen onder geleide van de agenten van den Water schout, werden deze naar de gevangenis overgebracht, en zullen daar opgesloten blij ven, tot het vertrek van de stoomboot. Dit' voorval bracht in de Middenstatie eene algemeene opschudding teweeg. Honderden nieuwsgierigen verdrongen zich aan den uitgang, wanneer do Ghineesche zee lieden in do verschillende rijtuigen opgeno men en vervoerd werden. Taadadeïeg8preking%oon ovèr de begrooting over i 1912. Om de wegenis te onderhouden willekeurige benoemingen. of wie is mijne moeder Historiscli Tafereel 15c Vervolg. Nooit kon zij evenwel vergiffenis schenken aan den booswicht die haar had bedrogen... zijn aandenken wekte haar afgrijzen op. F>n jaar verliep Francisca op bare zachte legerstede, tusschen verwezenlijken wanneer zij langzamerhand de zijden kussens, in geheel haren overvloed begon te overwegen, dat zy wel vruchteloos Bruss&l. De dievenbendeWij meld den de aanhouding van drie kerels, plunde raars der villa Vereycken, te Auderghem. Zij kwamen er binnen langs het keldergat. Eenige dagen te voren hadden twee der ke rels zich a.angeboben als gasbediendon. Ter wijl een hunner veinsde den gasmeter te onderzoeken, maakte de andere de ketting dor kelderval los. Zoo werd hun diefstal voorbereid. Banbreuk. De agent Smolders ont moette in de Marktstraat den Duitscher Max Fl..., die reeds herhaalde malen over do grens werd gezet. Hij snapte Max bij den kraag en bracht hem naar het policit kantoor. De kerel zal andermaal over de grens gozet worden. Ery automobielongelukToen Mev. Van Iloutte, wonende St-Pietersstraat, giste ren avond de Zennelaan wilde oversteken op de hoogte der Nbniwbrug, werd zij door een dol rijdende automobiel, van do Antwerpsche laan komend, omgeworpen. Het slachtoffer werd erg gewond aan do linkerzijde. Na de eerste zorgen werd Mevrouw Van Iloutte naar hare woning gebracht. Proces-verbaal werd teg^n den autogeleider opgemaakt. Inbreker gesnapt. Terwijl Jeroom De S... eene loonkas openbrak op de Hene gouwlaan verleden nacht, werd hij verrast door een agent. Gevlucht zijnde kon De S... met behulp van werklieden der mestpacht ingehaald en aangehouden worden in de Groenstraat, waar hij in een openstaande huis was gevlucht en zich op zolder had ver scholen. De S..., reeds twaalf maal veroor deeld, is eens te meer opgesloten geworden. Erg verbrand. Donderdag morgend, toon de stoker Jules Lalour, wonend Van- denbogaerdestraat, het vuureenerlokomotief aanstak, in de statie van Tour en Taxis, sloeg eene vlam in zijn gelaat, dat vreeselijk werd verbrand. Onvoorzichtigheid. Vrouw D.,., wonende Herrystraat., stapte Donderdag aan de Hallen van een tram, vooraleer deze stil hield. Zij viel ten gronde. Men nam haar op met gebroken rechterarm en eene diepe won de in het voorhoofd. Erge botsing. Op de Baraplaats, te Brussel, wilde een auto-taxigeleider, tusschen twee trams doorschieten, op het oogenhlik dat ze elkaar gingen voorbij rijden. De auto werd tusschen de twee trams gepletterd. De chauffeur lag buiten kennis ten gronde. Iedereen dacht dat hij dood was. Doch het bleek weldra dal hij slechts lichte kneuzingen bekomen had. Beproeft de wonderbare en onschade lijke Cachetten GAUTI11ER, krachtigste geneesmiddel legen Migraine, Hoofdpijn, Zenuwpijnon. Hunne uitwerking is radikaal en bijna onmiddelijk. 6 Cachetten 1 fr. 13 Cachetten 2 fr. in ^lle goede apotheken, zooniet schrijven apo theek Gaulhier, Mechelen. 1505 Vilvoorde.— Brutale diefstal. Donder dag avond ging mad. V..., vrouw van eenen gepensionneerden onder-Urijgsinlendent,naar hare villa terug, toen zij op de Hofbouw laan aangevallen werd door eenen onbekende, die haar eenen vuistslag toebracht in het gelaat en haar handzakje, een honderdtal franken bevallend, ontrukte. Wanneer bot slachtoffer van haren schrik bekwam, was de dief reeds uit de voeten. Schaarbeek. Rijtuigongeval. Een rijtuig bolste Vrijdag morgend in de Dupont- straat tegen den boord van het voetpad. De as brak en do koetsier, 11. D..Groenstraat, werd ten gronde geworpen. Men nam hem op irot eene diepe wonde aan het hoofd en gebroken rechterbeen. Spiegels— Kaders—Vitraux Bagueflen \Verj\ 3Aalst. Stoomfabriek in Gent Anderlecht. Lijk opgehaald.— F*n handelsreiziger, M. Octaaf Flick, wonende Herzieningslaan, n. 42, was sedert de maand Oktober verdwenen. Donderdag namiddag werd zijn lijk in slaat van ontbinding, aan de Bislebroockkaai uit de vaart van Charleroi opgehaald. Don dag zijner verdwijning had M. Flick, die zich naar de koersen wilde begeven,eene som van 2.000 frank meegenomen. Dit gold was niet meer te vinden. De alkool is de groote vijand van bet volk; de Bittcrpeeën der Trappisten Vin- cart, zijn ongetwijfeld zijn groote vriend. 1500 U. St-Jans-Molenbeek. Botsing tusschen voertuigen. Vrijdag morgend had op de Leopold 11-laan eene botsing plaats tusschen eene autotaxi en een brouwerswaren. De auto werd zeer erg beschadigd. De geleider M. H. M..., Pierstraat, en de brouwersgast F. E..., Statiestraat, werden ten gronde ge worpen. De eerste werd gevaarlijk gewond aan het hoofd en zijn rechterarm op twee plaatsen gebroken de tweede werd erg ge kneusd. Beiden moesten in het gasthuis ver zorgd worden. Vrouw verbrand. De echtgenooto G.., wonende Van Meyeistraat, goot Vrij dag le harent petrool op het vuur. De vlam tastte hare kleederen aan en ondanks spoe dige hulp, werd de onvoorzichtige zeer ge vaarlijk verbrand. is het eenige cchto Vieux Système. eenen vreedzamen slaap genoot. STELLA EN HARE PLEEGMOEDER. Wij verlieten do jeugdige, schoone Stella in eene stenuning, welke bekommernis en treu righeid verried; deze toestand was in weér- spraak met hare goede luim, alsook met haren zorgeloozeh glimlach. Was zij dan ongeluk kig, doze frischbloeiende bloeme des wouds? Nèeh, dat was zij niet. Doch men had höar jum vuuiei', de familie vernam niets van dit' jeugdig brein opgevuld met avontuurlijke voorval. Toen de vesting wederom toeganke-hoopbeelden, en vermetele gedachten iu haren lijk was, kwam een neef haar halen. Voor de veiligheid haars gelieims moest zij tot de plichtïgo moei terugkeeren. Zij wilde daar ergens eene goede pleegmoeder voor haar dochtertje zoeken. Wanneer zij teMaagde urg kwam, om wichtje te halen, was het verdwe nen. Zij voelde nu nogmaals de beklemdheid waarmede zy het kind opzocht. De woorden Stella maris, suecure cadenti.» met hare haren had zij die op een stukje zijdestof ge borduurd, en bij liet afscheiden in een lederen beursje om 's kinds hals gehangen, als een herkenningsteeken. Jaren lang zocht zy het kind... dagelijks aanriep zij do nmpder van ge nade, dat het arm schepsel zou beschermen Zij leefde eenzaam onder de vriendinnen harer jeugd vermeed alle vermaken en bleef koel voor alle hulde der mannen. De lust om eenen echtgenoot te nemen bekroop baar nooit, en thans gaapte een afgrond voor hare voeten, indien de naam Stella geen toeval was. Als «en gedrocht rees voor haren geest liet ver moeden op, dat men, do latijnsclie woorden niet verstaande, da.-irin den naam des kinds had willen "i^den. De stilte van den nacht was eindelijk inge treden. To betwijfelen valt het evenwel, of boezem gelegd; uit een en ander waren hoog- kon gehoopt, gewenscht, gedroomd en ge wacht hebben, dan vloog als een gramscliaps- straal door liaren geesthoogmoed, fierheid en spotterny namen do plaats in liaar hart, dat vroeger door kinderlijke goedaardigheid ge heiligd was. Hare gemoedsverandering open baarde zich door bemerkbare teekenen maar dan trad de echtgenoote des boekhouders, moeder Mi nette, op tegen de opdagende ge breken om ze onbarmhartig te beteugelen. Deze deugdzame vrouw deed haar begrijpen hoe onwaarschijnlijk 't was, dat de rijke moedige wenschen gesproten. In hare vroegemoeder nog zoude terugkeeren dat zij vooral kinderjaren vormden zich wankelende ver beeldingen in bare jeugdige hersenen. Zij waande eene soort van vorstendochter te zijn, die door eene toovergodin met een nederig kleed bedekt gaat, om later des te hooger het purper te schatten. De afgezonderde woning nabij een groot bosch, versterkte bare groot heids droomerijen. Zij kende geene vrees en bezat eenen ijzeren wil. In liaro grootsche droomen lag evenwel voor haar niets droevig, want zij kende noch vurig verlangen noch smart. Hare beelden prijkten enkel met glans en grootheidmet opge ruimdheid en schitterende vooruitzichten met smuk en zichtbare optooiïng... Van jaar tot jaar werden hare uitzichten meer bepaald. Had zij in bare vroegste jeugd hare wenschen gevestigd op huizen van suikergebak en op straten belegd met cliocolaad. later vielen zij op perelen en diamanten, op fluweel en zijde, die de terugkeerende moeder aan liaar met eene milde hand zoude verkwisten. Langen tijd bi iet zij bij deze en soortgelijke droom- beeideu stilstaan; doch wanneer de tijd ver vloog, zonder hare hoop ia eenigen deele te moest trachten zich nuttig te maken voor het huishoudenaangezien boven de gewone noodwendighedenmen nog met eene geringe jaarwedde moeder Weber te onderhouden had. Stella luisterde met aandachtigheid naar deze terechtwijzing, de waarheid drong in het onbedorven hart. Zondtir morren verliet zij den ouden weg, en liet zich door Lindstedt's echtgenoote vormen tot eene ijverige helpster. In dezen gemoedstoestand verkeerde zij, toen wij haar leerden kennen. Doch wij had den gelegenheid om den ontwaakten droom der jeugd af te luisteren, toen zy voor de stroohut stond, bij het verdwijnen der echt- genooten Sohollin. Het was een onverklaar baar gevoel dat haar bezig hield, toen Francisca heên ging. Uit de diepte van haar alleszins blijmoedig hart, steegeen wcnsch op, dien zij evenwel niet uitte aan hare kïnderdroomen gaf zij thans eene bepaalde gedaante. Zoo wönschte zij. dat de moeder wdre, welke zij hoopte weder te vindon. Haar gemoed was in eenen oogenhlik door een geheel tijdvak des levens goschredea In nadenken verslonden, keerde zij terug in debuten begon voor de opwarming van's pleegvaders avondmaal te zorgen. Haar geest hiold zich wederom bezig met de droomen der jeugdige jaren, maar de pronkerij en glans waren verdwenen. Edele en fiere gestalten verschenen in hare droomen en sprakon woorden vol medelijden en teederheid tot haar over de lange ontbering. Geheel en gansch met dit nieuw gevoel bezig zijnde, zette zich op den eenigen blok stoel en steunde met hét hoofd op de tafel. Een scherpe windtocht wierp de hutdeur toe en hulde de droomster in dat halfduister, wat zoo zeer behaagt aan dergelijken gemoedstoe stand. Meer dan een uur zat zij daar half sluimerend, wanneer eensklaps een geruisch haar deed Verschrikken. Haastige, zwarige stappen naderden..., de luide ademhaling van eenen mensch, die een zwaar werk verricht, werd hoorbaar. Bedeesd, verschrikt ter oprzake harer eenzaamheid, aangetast door eenen augst, welken zij, doch ter des wouds, nooit gevaar was geworden sprong zij op, trok de deur vast toe en ketende ze van binnen. De loopende kwam van den tegenovergo- stelden kant, waar de landraad verdween, moest nabij de hut geloopen zyn, naar de opene plaats, waar de gereedschappen der houtakkers lagen. Stella legde haar oor tegen de deurspleet om te luisteren... geene stappen lieten zich meer hooren. Reeds stond bet meisje op het punt de deur te openen, om van ile dikke duisternis verlost te worden, toen het geruisch zich wederom liet vernemen... Zij hoorde duidelijk dat de loopende eene hout- sleep voorttrok, grdurighaastiger, totdat bet geloop met spookachtige snelheid voortging en welhaast uit hare nabijheid verdween. Thans sloop zy uit de hut en blikte oplet tend langs den ry weg, die schier rechtlijnig het woud doorsneed. Niet verre van den weg naar het dorp Swechten, liep een tweede weg over den rijweg. Stella kwam nog ten gepasten tijde om den opperhoutvester von Malchow te erken nen, die zijnen eigenen persoon voor de hout- sleep had gespannen, waarop een zwaar voor werp lag, dat zij niet kon onderscheiden. Malchow naderde het punt, waar hij den weg naar Swechten ging inslaan. Voorzichtigheids halve hield Stella zich tusschen de boomeD, tot dat de woeste ambtenaar verdwenen was want zij voelde zich niet op haar gemak, en wenschte hem niet te ontmoeten. Ondertusschen was de milde en kalme avond ingevallen, de zon was sedert lang ver dwenen; de boschzangers zwegen, ter uitzon dering van den nachtegaal, die zingende van takje tot takje huppelde. Op de opene plaats, waar het vademhout lag gestapeld, heerschte nog eene soort van avondschemering, bloed strepen liepen doorliet uitspansel. Stella keerde zwaarmoedig naar huis, haar brein kwellende met gedachten Wat ver richtte Malchow zoo laat in hot woud Waar om spande hy zoo groote krachten in, bij het voorttrekken dezer houtsleep, waarop men maar blokken vervoerde Wat lag op deze sleep. De woning haars pleegvaders lag op den boord dos wouds, tegenover de woning van heer Swechten op honderd stappen afstands. Lindstedt bewoonde dit huis met toestemming der overheid, tegen Malchow's wil, alhoewel hij de helft maar mocht gebruiken, z'ynde de andere helft een keuken, een kamer en een slaapvertrek bestemd voor den boschwachter. Wordt voortgezet

De Volksstem | 1911 | | pagina 2