Samson Kina geeft ,2'en Spiegelfahriek A. L. MEYVAERT S P O R T f\i i E W S Uitslag van fle zesdagenkoers van New-York, Amerika Stadsnieuws. Het vreeselijk drama te Meirelbeke De wereldtentoonstelling van Gent Rechterlijke Kronijk GOE3DE3HEN FEESTWIJZER TABAK FABRIEK Leening van 6.890,000 frank (1861.) CeniraDGinesiia Zaterdag 23 December 1911, 'tKlein Gent Weerkundige waarnemingen Elsene. Dief verrast. Mevr. ?au- wens, Kollegieslraat, verraste gisteren avond op de binnenplaats barer woning een kerel, die de vlucht nam on volledig dieven- .gerief ter plaats achterliet. De kwaaddoener liep hn de armen yan den echtgenoot, toege sneld op het geroep zijner vrouw. De kerel bracht hem een vuistslag toe in het gelaat, kon alzoo ontsnappen en verdween. De poli- cie van Elsene is op het spoor van den plich- tige. Schielijke dood. M. Frederik Du- mont, bouwmeester, 63 jaar oud en wonend te Molenbeek, was Zaterdag avond op be zoek bij een zijner kennissen, Fleurusstraat te Elsene. Plots zonk hij neer op een stoel en was dood. Hij was door eene geraaktheid getroffen. Aiderghem.Doodelijh voertuig ongeval. Zaterdag had op den Waverschen steen weg eene botsing plaats tusschen eene kar, geladen metsleenen. van voerman Letelier, oud 35 jaar, en eene tram. De kar werd ter zijde geworpen en Lete lier in volle borst getroffen door een der tremien. Ton huize van een doktor overge bracht, stierf het slachtoffer er weldra. Hel parket stapte Zaterdag avond te Au- dcighem af en opende een onderzoek. Lete lier was naar den linkerkant gegaan om een kamiom te ontwijken. Zoo werd bij verrast door de tram. Opstaande, zegde de ongeluk kige lot een anderen voerman,: Hel zal niets zijn. Hij stierf eenige stonden nadien. Eigen Haard Hypothecaire Grediet- maalschappij voor werklieden en kleine landbouwers. Zie 4(,e blad. Antwerpen. Erge val. Een genaamde Herman Rozur, wononde Balansstraat, is Zaterdag avond van den tram gevallen. De man werd den rechterarm gebrokenon moest in liet Stuyvenberggaslhais verzorgd worden. Een wanhopige. Zaterdag avond wilde de genaamde Hubert 11...., wonende Vlasmarkt zich bet leven benemon en wilde zich verhangen. Geburen konden de koord nog bijtijds doorsnijden. De jolicie werd ver- wiiligd, doch toen een policieagent ter plaats kwam, was de wanhopige reeds verdwenen. Zinneloos geworden. Een matroos, de genaamde Davia Ypsi, die sinds eenigen tijd teekons van zinsverbijstering gaf, is op bevel van een geneesheer in liet Sluyven- berggasthuis opgenomen geworden. Luik. Lijk opgehaald. Gisteren morgend werd.uit do vaart naar Maastricht het lijk opgehaald van den genaamden An- toon Glose. mijnwerker, bij M. Abhooz, te Herstal. De ongelukkige was 30 jaar oud en vader van familie. Men denkt dat hij toevallig te water geraakt is. Zelfmoord. Een herbergier, Jan S.„.was sinds eepigep lijd - lijdend en daar zulks bleef duren, beeldde de man zich in, dat hij ongeneesbaar was.. Gisteren morgend liet zijne vrouw-hem eenige oogenhlikken alleen te huis. Toen zij terugkeerde, vond zij hem met doorschoten hoofd ten gronde lig gen. De man bad zich in eene vlaag van wanhoop gezelfmoord. Verviers. Bedrieger geknipt. De policie van Verviers heeft gisteren morgend in een hotel zekeren René G..., aangehou den, van Franschen oorsprong, die sinds lang door de Parijzer policie opgezocht werd wegens misbruik van vertrouwen. René G. werd opgesloten in afwachting van de uit- leveringsformalileilen. SpiegelsKadersVitraux Baguettan Werf. 3, Aalst.Stoomfabriek in Gent Roeselaere. Stelling ingestort. Za terdag avond waren de gebroeders Emiel en Victor Diivivier, die in eene cinemazaal hei stellingen hadden gedaan, bezig de stelling af te breken. Eensklaps stortte deze in en de beide werklieden werden onder het materiaal begraven. Beiden werden erg gekwetst. De toestand van Victor Duvivier is zelfs onrustwekkend. Maurage. In kokend water Het 4 jarig dochtertje der echtgenooten Barbiot, speelde in do ouderlijke woning, in de nabij heid van een ketel kokend water. Eensklaps struikelde liet kind en kwam in den ketel terecht. Ofschoon de moeder onmiddeliik do kleine uit don neteligon toestand redde, was het arme kind reeds zoo erg verbrand dat zij kort nadien, bezweek. Namen. Lijk opgehaald. Gisteren avond werd uit de Samber liet lijk opge haald van den 60jarigcn Jean Briclens. De man was s' avonds tevoren, door de duister nis misleid, in bet water gevallen en ondanks de spoedige hulp bad men hem niet kunnen ophalen. Het lijk is naar bet doodenliuis overgebracht. Lijnwaden, katoenen, Van den Bergh- Jouret, Korte Zoutstraat, 41, Aalst. Sclayn Verdronken. Aan de sluis van1 Sclain werd Zondag morgend liet lijk opgehaald van een onbekend manspersoon, schijnende ongeveer 45 jaar. Het lijk moet 5 of 0 weken in het water gelegen hebben en verkeerde in staat van ontbinding. Het was 10 ure 4, te Brussel 3 urel7 toen de koers eindigde.Clarck en Fogler behielden bun voorsprong. Ziehier dus de uitslag l': CLARK-FOGLER, Australiër en Ame rikaan 2° Kranier-Moran, Amerikanen, op één ronde 3fi de Mara-Lawrence, Amerikanen 4e Halsfead-Drobach, Amerikanen 5e Gameron-Magin, Amerikanen 6e Pye-Gollins, Amerikanen; 7e Hill-Jolin Bedell, Amerikanen, op 2 ronden; 8e Broc- co-Georget, Franschen, op 7 ronde; 9Ö Vsu Rouwaert-Lapize, Belg Franschman, op 9 ronden. De overwinnaars. Ongetwijfeld moest de koers gewonnen worden door de beste takliekers en Clark en Fogler hebben sinds lang den naam, uitmun tende takliekers te zijn. Hunne hardnekkigslen en gevreesle tegenstrevers waren Kramer en Moran en Clark en Fogler wisten vooraf, dat zij ge klopt werden, indien zij in eindsprint tegen Kramer moesten uitkomen. Er bestond dus voor hen slechts eene rao- elijkheid om den koers lo winnen. Zij moes ten zien eene rond voorsprong te nemen en ze dan trachten tc behouden. Zij gelukten er ten volle in en toen Kra mer of Moran poogden den toer in te halen, waren Glark of Fogler steeds aan hun wiel en alle poging om te ontsnappen was ver ijdeld. Beide rijders, Clarck en Fogler, hebben ten andere reeds verscheidene malen den koers mede gemaakt en hunne zegepraal is de eerste niet welke zij in deze koers beha len. Van Houwaert en Lapize. Van Houwaert en Lapize, die beiden voor dë eerste maal aan dezen koers deelnamen, hebben bet toch tot het einde volgehouden. Zij hebben zich tijdens den koers herhaalde malen doen toojuichen en alhoewel zij geene specialisten zijn op pistekoersen, bewezen, dat zij de anderen waard zijn. Alhoewel de plaats welke zij bekleeden, hunner onwaardig is, mag men toch zonder vrees van tegenspraak zeggen, dat indien de Europeanen al de trukken en listen kenden, welke de Amerikanen gebruiken om hunne tegenstrevers te ben ideeligen, de afstand met de eersten zoo groot niet zou geweest zijn als nu. Lorenz-Saldow Het zal onze lezers ook verwonderen, vast testellen, dat de Duitsche ploeg, die slechts eene ronde achter was, niet geklasseerd werd. Zulks werd veroorzaakt door de koppig heid van Lorenz, die ten gevolge van zijnen val tijdens den vijfden dag, niet al te best was, en weigerde nog te rijden. De Duitsche ploeg liet het steken, na 139 uren koers. In liet Sint Jozefscollegie. Congrega tie der Heeren van O. L. Vr. van den H. Ro zenkrans. Dinsdag 19 December^ te 8 uur 's avonds,-in de feestzaal van het College 3e Fransche apologetische voordracht voor mn«n/£M,'door den E. P: Paquet S. J. Hét onderwerp zal zijn over de vermaarde Étude de Salomon ReinaOh sur l'histoire des religions. Het lijk van Sylvie Westerlinck, vrouw Lemmens, diezich Vrijdag morgend verdronk achter het kasteel van den heer Verhaegen, is Zaterdag .morgend. rond 10 ure, opge trokken bijna op dezelfde plaats waar zij in 't water sprong. In de zakken van Filibert Benoit, heeft men brieven gevonden door vrouw Lemmens hem gestuurd, in deze brieven was er spraak haren echtgenoot van kant te maken. Ook in een der brieven stond er dat zij, Sylvie Westerlinck,op haren minnaar kwaad was. Het lijk der vrouw werd naar het dooden liuis der gemeente overgebracht. Guslaaf Lemmens wil zich niets van de teraardebestelling zijner plichtvergetene vrouw aantrekken. AW Nieuwe reclaamzegels. De maatschappij der Wereldtentoonstel ling heeft eene uieuwe reeks reclaamzegels uitgegeven, voorstellende de voornaamste gebuuwen der stad Gent. Deze zegels worden te koop gesteld aan 30 frank de 10,000 18 fr, voor 5000 5 fr. voor 1QQQ fr. 3,50 voor 500, '1 fr. voor 100. Men kan de bestellingen doen aan het Al gemeen bestuur der Wereldtentoonstelling, Musschenstraat, Gent. De mode en de Wereldtoonstelling. De opsteller van een groot modeblad van Parijs heeft de ronde gedaan bij al de groote dameskleermakers, die verklaard hebben het. volgende jaar recht buitengewone scheppin gen in do wereld te zullen zenden. Het schijnt ecliter dat het in 1913 nog ergor zal zijn en dat bij do Wereldtentoonstelling een Fransche Salon van liet confectievak zal ge voegd worden, die een echte openbaring zal zijn. Het Erfdeel, eischt geoefende en talent volle vertolkers, echte dramatische tempera menten. nauwkeurige rusludeering, vele en nauwkeurige oefeningen en herhalingen. Voeg erbij een buitengewoon lastige mise- en scène en regieen verwondering zal het geenszins baren dat spelers van beroep er soms tegen opzien dit toonoelspel aan te durven. En juist daarom waren we oprecht be nieuwd de Catharinisten in dat lastige stuk aan 't werk te zien. Was dat geen waaghal zerij Zouden de spelers hun krachten niet overschat hebben Wëlpu, na dat we giste ren in den schouwbum zagen, roepen we volmondig neen, düizendmaal neen We zagen hetzelfde stuk herhaalde malen door beroepsspelers van naam vertolkenen als wij't zeggen zooals wij 'tmoenen, welnu, de Calharinisten zouden we, ware 't een con cours, primus uitroepen Maar't heeftwerk-en inspanning gekost hé mannen Hoeveel avonden hebt ge niet aan bespreking gewijd, aan de karaktersont wikkeling in het stuk, aan do wederzijdsclie verhouding der rollen, aan de gewenschte typeering, aan de noodige mise-en-scène, aan uitspraakleer...? Er is vinnig gedebat teerd, hé jongens, over de karaktersopvat tingen, over 's schrijvers nagestreefde doel met dit of geen tooneel, met deze of gene, in schijn onnoodige, bijrol,... over honderden punten meer Ja, wij weten 't Er is hij u geredetwist, vinnig, lang en met overtui ging, zoodat als slotsom onvermijdelijk liet Erfdeelmet zijn veelvuldige personen en uiteenloopende feiten, klaar en duidelijk, naar Philippi's voorzeker gewenschte uit zicht, uit die debatten met een volledige, logischo eenheid te voorschijn moest komen Dat was niet alles. Hé Catharinisten Dan eerst kwam het mafëraeele werk het van buiten leeren, de herhalingen Hoeveel ver moeiende, lange avend-en, weken en weken aaneen met onverpposden en onverminder den iever hebt ge niet herhaald De langdurige toejuichingen, dit herhaald doek halen wezen u., spelers, als de dank van het publiek voor den genotvollen avond dien gij liet verschaft, hebt, wezen u do troost en de overtuiging dat uw werk, van maan den lang, gisteren, triomphantelijk werd op de planken gobracht en door de Aalste- naars, vooral uwe meer dan twee honderd eereleden werd gewaardeerd. De 17,len December is dus voorbij en het doek is gedaald op *;Het Erfdeel. Thans dat we op ons bureel zitten, alleen en stil, huiten de woelige schouwburgzaal, en rustig kunnen nagaan welke en hoedanig de indrukken waren die we gisteren ontvin gen, vragen we onsÈ af wat wij het meest moeten bewonderenj of het machtig talent van de spelers die ohs zoo hebben weten te pakken en te boeien of do móoié uitspraak die allen met strenge eenheid hadden of de prachtige misë-en söëne of de bewonderens waardige rolkennis of het overheerlijk decor der drie eerste bedrijven of de haar fijne typeering van al de rollen zonder uit zondering Best, zoo Catharinisten we vinden maar één lorm om alle onze indrukken samen te vatten prachtig, pvachtig, prachtig. io (Vervolg morgen.) Boetstraffelijke Rechtbank van Audenaerde. DIEFSTAL. Eugeen Van Mol, van Denderleeuw, voor diefstal van gouden oorbellen ten nadeele van Marie Janssens, 2 maanden en 50 frank boete. GOED GEKNIPT. Maurits De Nys, van Steenhuize, die in den trein tusschen Oudenaarde en St-Denijs- Boekel, de reizigers met ontuchtige liederen en zedelooze gesprekken lastig viel, wordt verwezen tot 1 maand en 26 fr. DIEFSTAL. Gyriel De Waele. van Steenhuyze, voor diefte bij middel van valsche sleutels van eene som van 280 fr. ,ten nadeele van Alfons Renaer, krijgt 1 maand en 15 dagen. jj l\flEDEDEELRR3£EN. AALST. Vertooning der Calharinisten van 17en December.?Herhaalde aankondigingen in de plaatselijke bladen en kunstvolle echte juweeltjes van aanplakbrieven, gedrukt in de Volksstem, deden sedert maanden hun kerend uitzien naar de 2° vertooning- van de zoo bloeiende en immer aangroeiende Rede rijkkamer De Catharinisten Op 'l programma stond immers Het Erfdeel liet machtigste en misschien moei lijkste stuk van den beroemden Duilscher. Felix Philippe, schrijver van Do Woldoeners der mehschhöid, Langs Doornen Weg e. a. OPENBARE VERPACHTING der toebehoorende aan Het Armbureel en het Kerkfabriek der gemeente Baerdegem De Notaris DE VIS, te Aalst, zal openbaar verpachten op Dijnsdag 19 December 1911, om 12 uur 's middags, te Baerdegem, in liet Gemeen tehuis, bewoond door den heer Remi Pollyn- Joostens, brouwer, te Baerdegem. I. De goederen behoorende aan het Kerkfa briek en aan het Armbestuur van Baerdegem, liggende te Baerdegem en te Opwijk. II. liet jachtrecht op voormelde goederen. N. B. De Goederen van het Kerkfabriek zullen eerst opgeroepen worden. voor de Stad en het Arrondissement Aalst. Bij dadelijke uitwinning OPENBARE VERKOOPING van een welgelegen HANDELSHUIS en eene te AALST, Korte Zoutstraat. De Notaris DE VIS, te Aalst, daartoe benoemd bij bevelschrift van den heer Voorzitter der Rechtbank van eersten Aanleg, zitting houdende te Dendermonde, zal openbaar verkoopen STAD AALST. Errste koop. Een woonhuis, zijnde een win kelhuis, gestaan en gelegen te Aalst,korte Zout straat, aan de Geeraardsbergscliestraat. bekend ten kadaster Sectie A, nummer 1917, met eene grootte van 1 aar 30 centiaren, houdende aan het huis en erve van den heer Hubert Van de Putte aan de straat, en aan het huis en estaminet ge naamd «De Vier Winden», thans eigendom van den heer Odilon Van der Scheuren. Bewoond door den heer Edouard Nys-D'Haese. Twebde koop. Eene tabakfabriek, met af hangendheden en met de maehienen ertoe dien stig, gestaan en gelegen te Aalst, aan de (straat) Korte Zoutstraat, bijna rechtover voorgaande huis, dragende het nummer 56, bekend ten ka daster Sectie A, nummer 1884 met eene grootte van 2 aren 10 centiaren, houdende van den eenen kant aan het huis van den lieer Cam iel Van Bran- teghem, van den anderen kant aan den heer Em. D'Haese-Minnaert, van achter aan hetgene van dame Bosteels en kinderen, van voren aan de straat. In huur bij voornoemden heer Nys-D'Haese. ZITDAGEN: InstelDonderdag 14 December) ,9,. Verblijf Donderdag 28 December) telkens om 2 ure namiddag ter afspanning «In den Meiboom» gehouden door dame We Theo- phiel Wauters, te Aalst, Korte Zoutstraat. r^-Tr.T .T~> te bekomen ten kantore van voornoemden notaris DE VIS, aan geringen interest. 427 KONINKRIJK BELGIE. GEMEENTE KREDIET. 51',e Trekking. December 1911. N. 8330 uitkeerbaar met fr. 25,000 N. 8376 10,000 N. 24557 4,000 N. 26351 en 30513 - 2,000 De volgende nummers zijn uitkeerbaar met 1,000 fr. 17814 17861 24535 26337 47916' 49957 64111 Zijn uitkeerbaar met 500 fr. 16937 16999 &>3?0 36700 47957 48000 49914 49942 61192 De volgende nummers zijn uitkeerbaar met 250 fr. 8202 8350 8356 8373 16947 17812 17826 24561 24564 36616 36675 37327 37379 41961 41991 47984 47989 49936 60377 8399 Zijn uitkeerbaar met 200 fr.: 8322 8327 833'4 8362 16919 16920 16931 16944 16999 16954 1(5957 16968 16970 16986 17000 17806 17823 17877 17895 26303 26341 26354 26394 20396 30508 302,23 30559 30572 36002 30668 30669 36670 36690 37389 39340 39365 36396 41913 41917 -11919 -11959 11978 49797 49923 49933 49939 49984 60312 60320 60327 603,50 60393 60394 61105 61144 64712 64723 61753 61773 E11 1,354 obligation zullen uitkeerbaar zijn met 110 fruuk. OPENBARE VERKOOPING van EENEN MEERSCH ■te Moorse 1 De Notaris DE VIS, zal ten verzoeke van wien het behoort openbaar verkoopen. Eenigen koop. Een Hooiland, gelegen te Moorse!, Haverèn- bosch. bekend ten kadaster sectic E, 11 urn nier 78bis, gruot36 aren, palende Noord en Oost. M. Hector De Craecker. te Brussel, Zuid De Gols- Bosleels, de weduwe en kind te Aalst, en da me Van Loo-Pickaert. t.e Gent, West Petru& Josephus Van den Bossche-Cornelis, te Moorsel en andere. Op te leggen boomprijs fr. 350. Onmiddelijke ingebruiktreding. EENIGE ZITDAG Maandag 12 Januari 1912 om 2 uur namiddag, ter herberg In den donke ren put bij de weduwe Charles Louis De Rop, te Moorsel, Kruis. OPENBARE VERKOOPING' van eene zeer goede Partij MEERSCH gelegen (e Moorsel. De notaris MEERT te Erpe, zal namens wien liet behoort met gewin van palmslag- en gelagen, in hot openbaar verkoopen Gemeente Moorsel Een perceel meersch, 'gelegen ter wijl; Perrecauter, gekadastreerd wijk B, nummer 759a, met eene grootte van 57 aren 40 een tiaren en volgens meling groot bevonden, 51 aren 59 centiaren, palende noord de kinderen Karei Lodewijk Meert, de weduwe en kin deren Karei Louis Moens en andere, oost M. Joseph De Koninck, zuid bet gemeente bestuur van Meldert, en west M. Desiré Buyle. Verdeeld in 2 deelen Lot I groot 23 aren 23 contiaren. Lot II groot29 aren 36 centiaren. Gebruikt door de heeren Jozef de Coninck en Gustaaf Van Neck te Meldert. ZITDAGEN Instel Maandag 15 Januari .«,0, Verblijf Maandag 29 Januari telkens om 3 uren van den avond, te Moor sel statie, ter herberg van dame We Moens. 505 AALST. 25 December. Sinte C3ciliafeest door de Ko ninklijke Maatschappij Het Land van Riem 31 December Sinte Ceciliafeest door de fan» farenmaatschappij «Willen is Kun- nen 7 Januari Onder de bescherming van de Koninklijke Maatschappij - Het Land van Riem opvoering ten schouwburg van«Starkadd» door de Vlaamsche Vcreeniging voor too neel en voordrachtkunst van Gent. 14 Januari Sinte Ceciliafeest door de Ko ninklijke Harmonie Al Groeiënd Bloeiënd 21 Januari Sinte Barbarafeest der Vrije Brandweer. 21 Januari Pape-Avond. gewijd aan wer ken van den Aalsterschen kunste naar, in de zaal van den Sledelij- ken Schouwburg. 22 Januari Voordracht met lichtbeelden en koren, over de Rois naar Rome, ingericht door het dagblad De Volksstem 28 Januari. Vermakelijk Tooneelfeest in den Katholieken Volkskring St.-Jozef, Meulescheltestraat, door den Too- neelbond Langs om beter en de Fanfaarafdeeling Willen is Kun nen 4 Februari. Tooneelclub der Christen# Vakvereenigingen. Arbeid en Kunst. Prachtig Avondfeest. Programma eerstdaags. 11 Februari Jaarlijksch Turn- Wapen- en Tooneelfeest, ingericht door den Katholieken Turnkring Steun geeft Moed LEDE 7 Januari Tooneelfeest door den tooneel- bond Vreugd in Deugd ten voordeeleder armen, ondersteund door het genootschap van Sint Vin- centius a Paulo. DENDER11AUTEM 25 December Tooneelfeest door den Too- 7 Januari neelbond Nihil Sine Labore» in het Gildenhuis. Men zal opvoe ren: Zucht naar Rijkdom, (drama), a propos van Ezels, (Blijspel). N. B. De katholieke Maatschappijen van de Stad en het Arrondissement icorden beleefd verzocht de datum's hunner feesten zoohaast mogelijk aan 't beheer van ons blad mede te deelen. Bij dadelijke uitwinning OPENBARE VERKOOPING van TUE E3BHSG H JEU I\T te Denderleeuw. Dc notaris VAN OUDENHOVE, te Denderhau- tem, daartoe benoemd bij bevelschrift van den heer voorzitter der Rechtbank van eersten aan leg, zitting houdende te Oudenaarde, zal open baar veiY'>open Gemeente Denderleeuw Eerste koop. Een perceel beplante meersch gelegen te Denderleeuw, in de bordellen, bekend ten kadaster sectie A, nummers 50 en 50b, groot 24 aren 10 centiaren, palende oost de erven Niko- laas Steenhout, zuid Wellekens, west De la Royère en noord Van den Steen. Op te leggen boomprijs fr. 100. Tweede koop.Een perceel beplante meersch. gelegen te Denderleeuw, in de Veldbroeken, be kend ten kadaster, sectie B, nummers 1506 en 1507, groot 32 aren, palende oost Meert, zuid De Brabander, west de Molenbeek en noord den Arme van Iddergem. Op te leggen boomprijs fr. 150. ZITDAGEN Instel Woensdag 13 December) iqn Verblijf Woensdag 27 December telkens om 2 ure namiddag, ter estaminet ge houden door dame Weduwe Cortvricndt-De Rycke, to Demi. rk-.-.uw, aan destatie. Voor alle inlichting; 11 zich te wenden ter studie van voornoemden notaris Van Oudénhove, als ook ter studie van don notaris DE ATS, te Aalst. 465. MARKTPRIJZEN Aalst. 18 december. Hopmarkt, kalm, prijzen onverandeid, fr. 232.502)5.. Geeraarsdbergen 18 decemb. Tarwe do 100 kilos 21,00 Masteluin 18,00 haver 21,00; Rogge 17,00; boonen 22,00; Aardappelen 9,50; lijnzaad 35,00 koolzaad 00,00 boter de kilo 3.6Ü a 3,80 eieren per 25, fr. 4.75 ruw vlas 0.9 i. Viggenen 270, Hoornbeesten 132. Tabak per 100 kilogr., eerste kwaliteit fr. 60.00 tweede fr. 50.00 STAD AALST. Lange Ridderstraat. DE OPElVIKTGr van den is vastgesteld op om 8 uren 's avonds. Kaarten te bekomen te beginnen van 3 uren namiddag De volgende vertooningen zullen plaats hebben op Zondag 24 en Maandag 25 De- comber (Kerstdag), telkens om 2, 5 en 8 ure 's avonds. Dijnsdag 26 (2e Kerstdag) en Donderdag 28 Decembor,om 3 en 8 ure 's avonds. 504 Alle Zaterdagen verandering van programma. 1000 Kanadaplantsoenen te koop bij Alois Michiels, te Aalst-Miilbeek, Paperodedries. 477 Nieuwstraat Aalst. Welgekende herberg terstond te huren. Voordecon.lilien zich te bevragen Keizerlijke Plaats, 19, Aalst. 508 IVSen vraagt voor eene breiwerkfa- briek goed geleerde magazijniers die den stiel kennen. 469 Schriftelijke aanvragen te doen aan het bureel van het blad, onder de letters X. Y. Occasion A vendre behe voiture automobile, 30-40 H. P. double phaeton, 7 places, en trés bon état. S 'adresser X. Y. Z. Bureau du Journal. van M. Camiei Praet, opticien-specialist# Aalst, f ango Zoutstraat, 6 18 december, 15 ure: Barometer 760° Wind: zuid-wesl Thermometer 8"i Vooruitz.regenachtig.

De Volksstem | 1911 | | pagina 3