BUITENLAND. Moordpogingen te Marcinelle NIEUWSBERICHTEN. FRANKRIJK INDIË. CRETA PERZIË CHINA STELLA Ontvangst van Mgr. Amette. Mgr. Amette is Zondag in de hoofdkerk kvan Parijs plechtig ontvangen geworden. Eene groote menigte kon niet in de kerk van Onze Lieve Vrouw. Mgr. Amette vertoonde zich daarom aan het portaal der kerk en zegende de menigte. Deze hief een lofzang laan en ging uiteen onder den roep Leve de .Paus Leve Amette Dood van priester Gayraud. M. Gayraud, vroeger nog Dominikaan, later Dokter in godsgeleerdheid in 't katholiek gesticht van Toulouse, was sinds 1897 onaf gebroken gekozen als kamerlid in vervan ging van Mgr. d'Hulst. Hij heeftsteeds moe- dig zijn plicht gestand gedaan van katholiek kamerlid en katholieken priester. Dood van den tuinkundige Eduard Bornet. De gekende tuinbouwkundige, M. Edw. Bornet, is te Parijs overleden in den ouder dom van 82 jaar. In de Fransche Kamer. M. Caillaux heeft de Marokkaansche over eenkomst verdedigd en is door de meerder heid der Kamer toegejuicht geworden. De overeenkomst zal worden aangenomen. Reuzenjacht ter eere des Konings. De Maharajah is gestorven met den wensch ©p de lippen dat er niets zou veranderd wor den aan de voorgenomen feesten van den ïndischen keizer. Joris V. De jacht in Nepal gaat dus door. 40 automobielen zijn in orde (gcbracht, 600 jachtolifanten zijn bijeengeza meld en de eerste minister zal zelf de jacht geleiden Er zal jacht gemaakt worden op de rhinoceros, de everzwijnen, tigers, wilde olifanten enz. Het spél met de volksvertegenwoordigers. 6 volksvertegenwoordigers van Creta wa ren ingescheept op de Spetza, op weg naar Athenon om daar gaan te zetelen in het Grieksch parlement. De vreemde mogendhe den verwittigd, hebben de Spetza spoedig achternagezet en ingehaald. De consuls van Frankrijk, Engeland en Rusland hebben do gekozenen gedwongen terug naar Ganée t© varen. Allen hebben geweigerd te beloven niet meer te beproeven naar Athenen te trek ken. In Ganée is de ontroering groot, pro- testmeelingen hebben plaats. De gisting in Creta Zondag luidde do stormklok, en de inwo ners der dorpen kwamen bijeengeloopen op de dorpsplaalsen. Daar werd lezing gegeven van den protestbrief die naar de vreemde Consuls zou gezonden worden, Op weg naar de overeenkomst De reis die de Russische minister Sazonoff naar Parijs heeft gedaan, schijnt goede ge volgen gehad te hebben. Rusland beeft ver klaard dat hetgeen aanslag wilde'plegen' op het grondgebied noch op de onafhankelijk heid van Perzië. Die verklaring is te Londen, te Berlijn, te Conslantinopel zeer wel ont vangen goworden. Rusland eischle voldoe ning voor zijne geschonden belangen en eer- "hiedvoor zijne rechten. Perzië heeft er gehoor aan gegeven met M. Shuster op te offeren. De revolutie. De onderhandelingen te Shangai Do keizerlijke afgevaardigde op de vredes- conferencie, Tong-Shao-Yi, is te Shangai toegekomen aan boord van een En£elsch stoomschip dat van Han-Keou kwam. Doktoor Wu-Ting-Chang, de vertegen woordiger der rebellen, heeft verklaard dat «te bespreking terstond gaat aanvangen in het vreemde stadhuis. Tong-Shao-Yi zal verblijven in het huis of wie is mijne moeder Historisch Tafereel 17° Vervolg. Zij liad dé woorden Stella maris, suecurre •adenti, van buiten geleerd. Maar waarom bij het zien van dit lapje, werd beden haar hart aoo ontroerd Waarom bare ziel zoo geweldig geschokt Waarom drukte zij hare bloeiende lippen op de zinnebeeldige woorden, die liet eooige toeken van moederliefde waren voor haar Waarom verschrikte zij, de tranen ver bergende, toen de pleegmoeder vroeg Stella, wat doet gij daar Leg die voorwerpen weg... aij behooren aan eene doode. Leg alles weg, dit is de busseling uwer zuster, welke God tot zich riep. Het doet mijn harte zeer, wanneer ik zo zie. Pak dat allemaal in... groote kinders mogen zulk speelgoed niet meer hanteren Stella aarzelde niet aan dit bevel te gohoor- zamen; waarna zij met spoed hare plaats her nam naast de pleegmoeder, liet was bewonde renswaardig, hoe de blik der oude zeker, hoe hare redeneringen aaneenhangend werden. Een nieuw Je ven scheen in haren geest ont waakt te zijn. Met verbaasdheid luisterde liet meisje naar de woorden, die langzaam en wel «overwogen uit eenen mond vielen, welken zij voor eene samenhangende rede zelden, voor eene vertrouwelijke mededeeling nooit open- tie. Het is reeds lang geleden, Stella, sprak zij met kalm overleg dat mijne hersenen troelel en mijne verstandsvermogens in de war waren. Het meisje aanzag haar met van een Engelsclunan verscheidene ver trouwde soldalen zijn aan zijnen persoon ge hecht het gene meer dun noodig is, daar er twee brieven zijn gevonden, waarin werd aangezet tot de moord op Tong-Shao-Yi. Bemiddeling van Japan en Engeland Japan en Engeland hebben aan de Chinee- sche regeering te Peking laten weten dat zij zullen tusschenkomen ora een einde aan bet oproer te stellen meteen voorstel van ver zoening in te dienen. Hetzelfde bericht is ge zonden geworden aan de oproerlingen te Shangai. De beide regeeringen hebben de oproermakende partij de verzekering gegeven dat zij instaan voor het naleven van de ver zoenende bepalingen. Zoo geweigerd wordt dit voorstel bij te treden, zullen Engeland en Japan beslissende maatregelen nemen. Neerlaag der rebellen De revolulionnairen hebben to Niang-Tsé- Kouan de neerlaag gelegen. 7000 imperialis ten hebben de 3000 rebellen volledig verslagen Deze laatsten zijn gevlucht, twee hunner bijzondere aanvoerders hebben den strijd opgegeven. De rebellen hadden 100 dooden, de imperialisten een vijftigtal. Nog de bemiddeling Het bericht wordt medegedeeld dat de gezanten van Japan en Engeland als bemid delaars te Shangaï zullen optreden tusschen de imperialisten en de revolulionnairen. Zondag nacht werden in de Vlaamsche kolonie der Molengatstraat, te Marcinelle, twee moordpogingen gepleegd. De gezinnen Dormals en Verbeeck, deur aan deur wonende, komen zeer slecht over een. Verbeeck drong rond 10 ure 's avonds in de woning van Dormals. Hij vond er een meisje, dat hij Dormals op eene kamer woont, alleen te huis en mishandelde haar. Op haar hulpgeroep, kwam do broeder van het meisje toegeloopen. Ook deze werd mishan deld door de gebroeders Verbeeck. De jongeling sprong in huis, greep een groot mes en plofte het in den rug van den eersten aanvaller. Deze plofte ten gronde en moest in hopeloozen toestand naar het gast huis overgebracht worden. De plichtige werd aangehouden. Een weinig later kreeg Jozef Flamand twist met Jozef Jacobs, wegens eene vrou wenkwestie. Flamand trok eensklaps een dolk en plofte hem in de zijde van Jacobs. Gelükkiglijk schampte het wapen op eene rib af, waardoor de steek niet doodelijk is. Jacobs verloor evenwél veel bloed. Zijn toestand is geruststellend. De dader werd aangehouden. Brussel. Bestolen. Louis S..., van Laken, zag gisteren avond hoe twéé kerels een jong meisje van 18 a 20 jaar mishandel den in de Beursstraat. Hij dreef de schoelies op de vlucht cn bood aan, liet meisje naar huis te vergezellen. Zij woonde, zei ze, in de Josaphatstraat. Al gaande gingen zij er eentje pakken en zoo kwamen zij aan den hoek der Konink lijke straat en van den Haechtschen steen weg, waar het meisje eensklaps de vlucht nam. Heel verwonderd taslto S... naar zij nen borstzak en stelde vast dat zijn porte feuille. welke 6,000 fr., dien dag ontvan gen. in bankbriefjes bevatte, was verdwenen. Dadelijk liep hij de vluchtelinge na en zag ze in' een huis der Molenstraat vluchten. Zeker dat ze daar woonde, ging S... op zoek naar een agent en begaf zich met dezen naar hel huis. Daar zei de eigenaar, een her bergier, die nog in 't late uur open was, dat eèri meisje, welke zeide achtervolgd te wor- ik weet het thans... maar is 't wel te verwon deren, dat ik zooverre ben gekomen Ik zal weldra sterven... God wil, dat ik de wereld verlate, zonder dat ik mijne Stella aan hare moeder kunne wedergeven O mama... gij sterft niet onderbrak haar liet meisje, met eenen angstigen blik op do doodbleeke vrouw starende. Gij zult ge heel genezen Neen, mijn kind sprak zij op beslisten toon Neen, mijne krachten zijn uitgeput... Indien uwe moeder uitkomen en naar mij vragen mocht, dan zeg haar, dat ik haar zoo hijgend verwacht hebbe... Zeg haar ook, dat tiw zusterken tot mijn grootste spijt ziek werd en stierf... Zij zal zekerlijk nog komen indien zij zelve niet overleden is. Zij zegde tot my mijne moeder is de eenigste waarborg dien ik u geven kanO, uwe moeder was beeldschoon, do goedheid stond op haar gelaat, in hare eerlijke, opene oogen te lezen. Staat het beeld mijner moeder nog duide lijk voor uwen geest vroeg Stella met een kloppend hart. Zij dorstte naar ophelderingen over menige omstandigheden, die waren heen gegaan mot de geestvermogens der vrouw. Nooit had zy gevraagd naar de uitwendige trekken barer moeder. Nooit had zich eene zöo gunstige gelegenheid aangeboden als thans. Of haar beeld nog vóór mijnen geest staat? vroeg de vrouw Weber, zich oprichtende. Maar ik zie haar nog voor mij staan... eene rijzige, fiere en schoone gestalte, in haar zwartzijden kleed... hare blonde haarlokken omr dfden het blozende aangezicht, somtijds komt h«t mij voor, dat gij op haar gelijkt... doch uw zwart haar en uwe donkero oogen brengen mij in verwarring. den door een misdadiger, was binnenge vlucht, maar was vertrokken, toen zij bad gezien dat de straat verlaten was. De die vegge werd niet meer Jeruggevonden. Lage hevel. Éen te Brussel gekend financier, welk aankondigingen in een blad deed plaatsen, waardoor hij modellen voor zijn schilderswerkhuis vroeg, mits 2,25 fr. en 4 fr. per uur, wérd aangehouden en te Vorst opgesloten. De.man deed in zijn liuis schandelijke voorstellen aan de zich aanbie dende jonge meisjes. It'i de woning van den zonderlingen artist is op allerlei brieven be slag gelegd geworden. Brand,. In het lakenmagazijn der echtgenooten Gerval, Zuidlaan, 94, is Zon dagavond brand uitgeborsten. Na een half uur, waren de pompiers het vuur meester. De schade beloopt ongeveer 10.000 fr.. Eene al te fel, geslokte kachel had het vuur aan de koopwaren medegedeeld. Voerman gepletterd. De voerman De Bondt, wonende Groendreef, viel Maan dag op de Havonlaan onder een wiel zijner kar. Hij werd met ingedrukte borst en ge broken ribben ribben naar het gasthuis ver voerd. Zijn toestand is zeer bedenkelijk. Er is geen goede koffie mogelijk zonder goede biLterpeeén. De lièfhebbers van eene fijne tas zullen gebruik maken van de Bitier- peeën der Trappisten Vincart. Men vindt ze overal. 1500 B. Laken. Paard op. hol. Zondag span den twee brouwersgasten het paard in,dat hun patroon, brouwer-te Laken, onlangs had gekocht. Zij wilden het dier beproeven. Op do laan van Meysse ging het beest eensklaps op bol, wierp eene lantaarn omver, verbrij zelde de kar en liep los wog. De twee werk lieden, op den grond geworpen, werden erg gewond aan het hoofd, de borst en debeenen. Eon kantonier hield,het paard tegen,eenen kilometer verder. Overijssche. Onrushoekkende verdicij- ning. Sedert Donderdag 11. is M. Pieter Quinlens, 50 jaar oud, koopman in zavel, te Overijssche. spoorloos verdwenen. Hij moest dien dag eene nieuwe kar gaan koo- pen in de Heyvaert, to Molenbeek, waar men hem echter niet heeft gezien. Pieter Quintens leed aan oogóntsteking. Men vreest dat hij het slachtoffer van een ongeval is geworden. Vorst. AanhoudingTwee policie- agenten betraplen Zondag nacht twee man nen, gezejen op takken van een kastanje boom, Koninglaan én leidden hen naar het kommissariaat. Het zijn twee trambedienden. Zij beweerden een derden persoon niet te Jvennon, die aldaar wacht scheen te houden en er in gelukte te ontsnappen bij de aan komst van de agenten. Anderlecht. Kind gevonden. Zondag avond vond een voorbijganger een kindje van ebnige dagen oud aan de-; kerk in de Donny- Slfraal. Het arm schepsereen"was in vodden gewikkeld en werd naar het gasthuis der ge- ineen te gebracht. Eené blonde vrouw, van omtrent 25 jaar, gekleed met een langen mantel, werd aldaar gezfen zij had er zich neergezet, bleef er geruimen tijd en droeg eon kind op de armen. Zij wordt verdacht de ontaarde moeder van hét verlaten kind te zijn. Men zoekt haar op., Dilbeek. In een waterput verdronken Het 7 jarig knaapje 'P..., nam Zondag tc zijnent hel deksel van Uen waterput, boog zich te diep over de opening en viel in hel water. De ouders vonden nog slechts het lijk van hun zoontje. Schaarbeek. Onvoorzichtigheid. De landbouwer G. C..., 2È jaar, van Loth, wil de Zondag aan de Schaaybeeksche poort op eene tram springen, welke voortreed. Hij viel en werd vreeselijk gewond aan het hoofd en zijn rechterschouder gebroken. M< n voerde hem in bedenkeljjken toestand naar het gasthuis. St. Jans-Molenbeek. tErge hoefslag. Maandag werd M. Maértens, Picardstraat, door zijn paard in volle aangezicht gestampt, op, met bedrogene hoop.Ik verbeelde my1 eene bleeke, treurige dafrie, een fijn gezicht met zachte moedersoogen. Neen, neen, mijn kind Zij mag er statig en bloeiend van jeugdelijko gozondheid en schoonheid uit. Hare oogen schoten bliksem stralen en schenen te gebieden hare bloed- roode lippen waren gewoon aan stoute woor den. Zij gebood mij, Waar zy had moeten smeeken... Zy legde u béide, zoo zonder veel beslag te maken, in mijn bed... zij dacht er niot aan, wat last deze twee zuigelingen voor de arme weduwe zouden zijn. Doch ik geloof stellig, dat zij tegen haren wil wegbleef... Wie weet, of zij niet gestorven is, vooraleer zij aan uwen vader kon berichten, waar hij u moest zoeken... er gebeurden immers toenmaals zoovele ongehoorde, zoovele ongelooflijke dingen. Waarom poogdetgy niet haren naam te weten vroeg Stella met waanwijsheid. Waarom zegdet gij niet dat gij ons zoudet brengen naar hare woning, zoodra de kalmte wederkeerde Vrouw Weber spotlacjite en gy denkt, dat uwe moeder zoo maar kortweg voldoening zoude geschonken hebban Tiet was juist de porsoon daarvoor! Ware zij niet in de uiterste verlegenheid geweest, zij zoude hare kinders aan geene vreemdelingen opgedrongen heb ben. Wie weet, wat zij heeft geieden Had onze moeder u ge/.egd, wat naam wij in het doopsel ontvingen Vrouw Weber zag haar met verbazing aan, en herhaalde in het'doopsol Gij waart gedoopt... Het is u imfhers bekend, dat mijn broeder het haisbPoMje ppénde, en u dien ten gevolge Stel ia noemde.., Toen dit gei teurde. was uw zusterken reeds in den Heero ont- terwijl hij het verzorgde. Verscheidene tan den en het kaaksbeen werden gebroken, en gccsch zijn gelaat gewond. Achterover vallend, brak de ongelukkige zich bovendien den rechterschouder. Zijn toestand is zeer bedenkelijk. Inbraak. Bij middel van valsche sleutels drongen dieven Zondag avond in de woning van Picard, Van Meyelstraat, 48. Zij braken al de meubelen open en wierpen den inhoud op den vloer, maar konden slechts twee vergulde decoraties, een slecht stuk geld en twoe sleutels medenemen. 't Was dus maar schrale buit. Elsene. Qndankbare. Een winkelier der Zonder Zorgstraat, M. Pynaert, had uit medelijden eené meid zonder plaats, Eugenie V. B... ingenomen. Zondag, tijdens de af wezigheid barer weldoeners brak de meid in hunne slaapkamer, stal er 900 fr., eenige acties en een kleed, en verdween met haren buit. De policie zoekt haar op. Revolverdrama. Maandag avond, rond 7 ure, werden de bewoners der Natio- naleslraat in opschudding gebracht, door het knallen van vuurschoten. De 26jarige Eniiel Van Cauter, bakkers- gast, wonende Gootstfaat, te Brussel, Zater dag uit zijnen dienst, bij Mad. Van H...., bakkerin, Ophemstraat, te Elsene ontslagen, onlwoetle haar Maandag avond in de Natip- nalestraat. De kerel om zich te wreken, trok zijnen revolver en loste twee schoten op Mm® H...., die gelükkiglijk niet getroft'en werd. Erniel Van Gauter, keerde dan liet wapen tegen zich zelf en lo3le zich een schot in de recliter- slaap. Deze erg- gekwetst werd naar het gast huis gebracht. Zijn toestand is erg, doch men wanhoopt niet hem te redden. Wat is Catz 't beste maagbitter. Antwerpen. Erge zaak. Maandag avond, stond diclit bij een cinema, in de Kloosterstraat, eenen knaap vuilgemaakte briefjes aan de voorbijgangers uit te deelen. Een agent wilde dit doen eindigen, en eene samenscholing ontstond. De agent zich over mand ziende, greep zijn revolver en schoot. Er vielen twee slachtoffers Gustaaf Mi- chotte, wonende Lambermontstraat, 40, die een kogel in de linkerbil kreeg, en Alois Van Dommelen, 10 jaar oud, wonende Riem- straat, die een kogel in het rechterbeen kreeg. De agent Pycke. werd ook erg gewond aan het hoofd en vooral in het aangezicht, en had geneeskundige hulp noodig. Tijdens do worsteling waren hem zijn revolver en zijnen sabel ontnomen. Onder een automobielMaandag morgend, om 10 ure, werd de genaamde Van Boxel, 5Q jaar oud, wonende Provin ciestraat, 63, overreden in de Pelikaanstraat, door een auto-taxi. Het slachtoffer werd door den ehauffeur opgenomen en naar zijne woiu gevoerd. Een geneesheer bevond zijiiUpestand zeer bedenkelijk. Baelen.fttmnièrlijk ongeluk. Het huisgezin van den fabriekwerker J. Schoofs. is door een smartelijk ongeluk getoffen ge worden. Daar de vrouw gevaarlijk ziek te bed ligt, moet de man ook voorzien in het huiswerk. Een moor met kokend water stond op de stoof toen de vader eens naar buiten ging. Van zijne afwezigheid maakte het 3 jarig zoontje gebruik om op den stoel te klimmen, die naast de stoof stond, en te drinken aan de toot van den kokenden moor. Het arm lcindjo is 's anderendaags in de schrikkelijkslo pijnen gestorven. De smart der diepbeproefde ouders is onbeschrijflijk. Borgerhout. Gevaarlijke hulp. Zon dag avond, rond 11 ure, ging de genaamde Fr. De W..., wonende Langstraat, voorbij een buis in de Kroonstraat, waar liet volop ruzie was tusschen man en vrouw. Had mijne zuster liet beeldje om liaren hals gedragen? De oude streek angstig over haar lierimpeld voorhoofd en verviel in diep nadenken. Stella begreep, dat zij moest op- houdon van vragen. Zij liefkoosde de onge lukkige, welke met moeite de woorden uit bracht uw zusterken?Neen, mijn broeder heeft het bandeken losgesneden en het iatijnsch vers voor uwe namen genomen. Eerst toen zij hier kwamen wonen, heeft de jiastoor ons uitgelegd wat het beteekende. Doch gij behieldtden naam Stella. De zieke'te béd gebracht zijnde, begaf het meisje zich bij vrouw Lindstedt, welko haar met ongeduld verwachtte. Bij haar binnen treden, zag Stella dat er voorbereidsels ge maakt waren tot eene ernstige samenspraak er moest iets gebeurd zyn. Zy richtte hare donkere oogen vragond op de vrouw op beider gelaat lag een zekere beklemdheid. Vrouw Lindstedt sprak glimlachend en wees op eenen brief die voor haar lag. Wees nu maar niet bevreesd, mijn kind ik zal u eenen brief van de baronnes Plathen voorlezen... wat gy dan beslist, zal voor my wel zijn. Om deze briefwisseling hegrijpolijk te maken, dienen wij te zeggen, dat vrouw Lind stedt de dochter was des voorgangers van von Sweehten. Mijnheer von Swechten, de broeder der baronnes Plathen, had vrouw Lindstedt als opzichter geplaatst bij zijne zuster, waar zij zoo wel was, dat slechts hare neiging voor den boekhouder vermocht deze betrekking te doen eindigen. Stella schepte adem, alhoewel zij nog altoos met verwondering nadacht, wat gemeens zy wel kon hebben met eenen brief van de baron nes. Vrouw Lindstedt begon te lezen, met die Do W... poogde alles in derYnirae te schikken, maar de ruziemakende man, ze kere Leopold G... begon alsdan zijne weede te koelen op den al te gedienstigen persoon, en bracht hem met een snijdend voorwerp twee sneden toe in het hoofd. Toen is er de policie tusschen gekomen en Leopold C... werd naar het policiebureel overgebracht. De policieoflicier M. Driesen heeft een onderzoek ingesteld. Schooten. Bloedig gevecht. Zondag avond, had erin de Lange Nieuwslraat een bloedig gevecht plaats. In eene herberg ont stond twist en een gevecht greep plaats op de straat, waarbij dé genaamde Fabbar, 30 jaar, wonende in genoemde straal, verschil- lige messteken bekwam in den buik, schou ders cn bil. De geneeslieeren Lindekens en Van Camp hebben den gekwetste verzorgd. De dader, zekere Van A..., werd, na ondervraging in vrijheid gesteld. Handdoeken, zakdoeken, kopdoeken. Van den Beigh Jouret, Korte Zoutstraat. 41, Aalst. Zele. Brand. Zondag avond ontstond brand hij D. S., landbouwer, ter w ijk Wese- poel. Tegen eene schouw, welke in den paar denstal komt, was vlas gestapeld dat stilaan aan 't veinzen moet geraakt zijn. De vader zat in de gebuurte te kaarten, de groote kinderen waren thuis. Toen ze de beesten wilden gaan voederen, zagen ze dóór de deurspleten licht in de stallen. De beesten konden nog bijtijds gered worden, al het landbouwalm eiv liet vlas bleef in de vlam men. Er is verzekering. Hamme, Brand. Zondag avond, rond 7 1/2 uren, is brand uitgeborsten in de stalling van de weduwe Karei De Bondt, landbouwster, wonende Drie goten. Geheel de stalling alsook gedeeltelijk het huis, eene schoone kalfkoei, een rund, duiven en ko nijnen, graan, vlas alsook al het landbou- wersalm zijn in de vlammen gebleven. De pompiers kwamen ter plaats en hebben het vuur uitgedoofd. Men rekent de schade op ongeveer 5000 frank, door verzekering ge dekt. De oorzaak is onbekend. Mei Ie. Doodelijk ongeluk. Maan dag voormiddag, om 11 ure, kwam Alois Dhomesyn, paardenknecht hij den landbou wer Gustaaf Wilderoo, van de eerste hooge brug over de spoorbaan tusschen de statiën van Meirelbeke en Molle afgereden. Aan het klooster gekomen is hij onder de wielen van zijne twee aaneengekoppelde karren met draf gevallen en werd deerlijk hals en boven borst gepletterd. Spoedig snelde Dr. Bertrand ter hulp, en den Eerw. heer Bestuurder van het klooster diende hem de H. Olie toe. Geneeskundige hulp mocht echter niet baten, en kort daar na gaf hij den geest, het slachtoffer van dit doodelijk ongeluk is van Kruishautem, en do oudste van 13 kinderen. Het lijk werd naar het huis van den land bouwer Wilkeroo overgebracht. Schel lebel Ie. Rijwielongeluk. Giste ren avond rond 6 uren kwamen de gebroer ders Frans en Amedée Van de Velde wonen de te Wetteren.Eertbrug, in volle snelheid en zonder licht do Hoogstraat afgereden, een ouderling August De Mulder dio van het lof kwam werd omgeworpen en met zulk geweld dat men hem moest huiswaarts dra gen. Dokter Capiau die juist ter plaast was heeft den gekwetste de beste zorgen toege diend die echter in levensgevaar verkeert. De onvoorzichtige rijder was ook erg aan de linkerwang gekwels proces-verhaal is ten hunne laste opgemaakt. Ottergem. Gevonden. Een jonge schapershond, terug te bekomen, bij Louis Verstuyft, Oltergem-gemeente. Lokeren. De muilplaag.Een nieuw geval van muilplaag is vastgestel bij land bouwer De Cleene, op de wijk Heerbrug. Een kalf is aan do ziekte overleden. Strenge maatregelen zijn genomen. sonen gevoelen, wanneer voorname persoon- aadjes lien met vriendschappelijke brieven vereeren. Stella luisterde met tamelijke ver strooidheid, tot dat haar naam genoemd werd, met de vraag hoe zij was onder het dubbele opzicht van lichaams- en geestesgaven. Van dit punt af, boeiden haar nieuwsgierig heid en belangstelling. Zoo vernam zij dan met •zeldzame en afwisselende gewaarwordingen, dat de baronnes Plathen den wensch uitdruk te, haar als gezelschapsjuffer in huize te heb ben, met belofte van hare opvoeding te vol tooien. De vrouw zweeg, en vestigde hare allervriendelijksteblikken op het jonge meisje, er bleef geen twijfel overig: de vrouw zou ongaarne van bet meisje scheiden, maar geenen hinderpaal aan haar welzijn stellen. Stella blikte met droefheid en verlegenheid ter aarde. Vrouw Lindstedt had verwacht, dat zy van blijdschap zoude opspringen zij vond zich bedrogen in hare verwachting, weshalve zij het slot des briefs las. Binnen acht dagen, ('zoo stond er) keert mijne kamenier terug van een bezoek bij i.are ouders in uwe streek. Zij zal met het rijtuig te Swechten komen zoodat uwe pleegdochter een zeer goed gezelschap en eene zeer ge zelschap en eene zeer geschikte gelegenheid zal hebben, om de reis naar bier te doen. Stella zweeg nog altijd. Zij bedwong hare tranen, maar het beven der banden verried den inwendigen kamp. Vrouw Lindstedt liet aan het meisje den noodigentyd, om zich te bedaren en de zaak rijpelijk te overwegen. Zy verbeeldde zich nog altoos, dat Stella niet veel tijcis noodig zoude hebben, om. haren tegen woordige» toestand m#t degeno van gezel schapsjuffer in Bei'lyn blijmoedig te verwis selen.

De Volksstem | 1911 | | pagina 2