Het feest der Bokkenrijders Paul Baam-Vau Wezemael, T Stadsnieuws. Sterfgeval SPORTNIEUWS MAATSCHIfPPIjlËVRIJSCHÜTTERS FEESTWIJZER B O O M E IV, Central-Cinemia Zaterdag 23 December 1911, 't Klein Gent Dencfermonde. Diefstal. Verleden nacht werd een diefstal gepleegd bij weduwe .'.jPclrus Hofman. Elf hooimijten werden door de dieven, die met versclieidenen moeten ge weest zijn, medegevoerd. Men heeft ver moedens. Schoonaarde. Diefte niet braak. Zondag avond, rond 11 ure, werden de ouder lingen Leo Troch en zijne vrouw, beiden 80 jaar oud, welke op de wijk Megrootdries wonen in eene herberg De Pot genaamd, gewekt door het openbreken van een koffer, waarin hunne spaarpenningen zich bevonden. Troch zag een zwartgemaakte persoon mei den buit vertrekken. Wanneer de bandiet weg was, is Troch opgestaan en ging de geburen verwittigen. Deze verwittigden den veldwachter 011 deden opzoekingen in het omliggende. De gendarmen van Dender monde kwamen ter plaats en stelden vast, dat de dieven langs d© achterdeur waren binnengedrongen, want zij moeten met twee geweest zijn, daar Troch hen had hooren klappen. Zij zijn met. gansch den schat vertrokken, omtrent 200 frank, dit was gansch het for tuin der ouderlingen. De daders zijn tot heden onbekend. Men heeft vermoedens en men hoopt de bandieten te vangen. Hel onderzoek wordt voortgezet. Ev</ verbrand. Maandag avond wa ren de ki u d er ei van A. Van cïe Putto als naar gewoonte bij hunne tante gegaan, om hunnen boterham.te eten. Door eenu onvoor zichtige beweging} viel een ketel kokendo water op de zesjarige Edward Vah de Putte, welke afgrijselijke wonden bekwam over heel hel lichaam. Geneesheer Savoir, van Wichelen in aller- haast geroepen, diende het kind.do noodige zorgen toe on lioopL liet te kunnen redden. Zitting van Dinsdag morgend. Dc zitting wordt geopend om 11 ure 10, onder voorzitterschap van M. Hannignie 2'' ondervoorzitter. Ondervragingen. M. Meciielynck ondervraagt den minister van Binnenlandsche Zaken, over de verrich tingen der volksoptelling, voor wat aangaat het cijfer van de bevolking. Wij hebben er belang hij, zoo spoedig mogelijk de uitslagen der volksoptelling le kennen, daar zij dit jaar een gansch bijzonder belang hebben. De ontbinding moet gesel den, daar gij de meerderheid niet meer zult zijn. Voor wat de vermeerdering van het ge tal voTksvcregehwoordigers aangaat, zal deze van eenigc inwoners, afhangen in som mige arrondissementen.. De minister.had ons laten vermoeden, dat het wérk zou geëindigd zijn vóór eindo November of ten laaiste vóór 31 December. Wij hopen dus, weldra voldooning te zul len hebben. In- Zwitserland en 'Jj'et Groot Heriogdoin Luxemburg," hebben do vei zingen reeds volgèns de niéüwé volksóptel- lingen plaats gehad. M. Rebryer. minister van Binnenlandsche Zaken. M. Meehelynck heeft gezegd dat wij de meerderheid van liet land niet meer vertegenwoordigden. Dat is een oud liedje. Wij zullen alleen de Kamers ontbinden, om dat wij niet vreezen, ons voor bet kiezers korps aan lo bieden. Het land zal weldra zijn oordeel vellen. M. Mkchelyngk. De kiezingen moeten voor 2e Juni plaats hebben, daar vele Franschmans dan vertrokken zijn. M. Berryer. liet is dus heel do linker zijde niet die mij ondervraagt. De linkerzijde beweert dal hel gouvernement iets verbergt, of do uitslagen der volksoptelling wil ver knoeien. Het optellingswerk moet bijzonder goed nagezien worden, omdat wij geen enkel arrondissement of geene enkele partij willen schaden en er nadien geene veranderingen meer zouden moeteu gebeuren. Men moet hier niet komen vergelijken met vreemde landen in China doet men de optel ling in 3 weken, op 30,000 inwoners na. M. Mechelynck. lk heb van China niet gesproken, maar van Zwitserland en Luxem burg. M. Berryer: Neen maar uwe bladen gewagen er van. Uwe aanvallen zijn onge grond. Morlanwelz en Schaarbeek zijn lol nu loo nog niet binnengekomen. Spreker brengt hulde aan zijn personeel, dal met zooveel iever zijn werk doet. Er zijn geene knoeierijen gebeurd, M. Meciielynck. Ik zeg niet dat de minister zulks gedaan heeft. M. Berryer. Dan beschuldigt gij mijn personeel, en ik teoken verzet aan in zijnen «aam. De bedriegerijen zijn onmogelijk, want al de gemeentesekrelarissen zouden moeten medeplichtig zijn. Wij volgen de overleveringen trouw na cn ik hoop dat de Kamer thans gerustge steld is. M. Buyl. De toestand is niet dezelfde. Wij zouden heel goed voor de nieuwe kiezin gen, de bevolking van 1910 tot grondslag kunnen nemen. Dit werd vroeger ook reeds gedaan. M. Meoiielynck. Ik vraag waarom bet gouvernement nog geene vooiloopige cijfers heeft medegedeeld. Ik vraag dus zoo sjoedig mogelijk die inlichtingen. M. Berryer. De commissie der stati stieken verzet zich daartegen. Het is onze schuld niet, dat sommige gemeenten zoo traag zijn. Wij hebben nu zulk groot werk gedaan en 't ware belachelijk, nu de cijfers v'an 1910 te willen gebruiken. Gij we^t wel dat "ik gelijk heb, doch gij zoudt builen £we rol gaan, indien gij zulks ni'.M'sl bekennen. De zitling wordl om 1 ure gelieven. Namiddagzitting. De zitting wordl geopend om 2 ure 10 onder voorsitterschaj) van M. Coomnan. Ordemotie. M. Francic, drukt zijne tevredenheid uit over het sluiten van liet Duüsch-Fransch akkoord betrekkelijk Marokko en vraagt eenige inlichtingen betrekkelijk de handels vrijheid in Marokko. M. DAvignon, Minister van Buitenland- sciie Zaken, leest de dokumenlen welke hem medegedeeld worden en verzekert dat noch Frankrijk,noch Duitschland inpalmingsplan- nen koesteren. Ondervraging. M. Verhaegen ondervraagt de ministers van Buitenlandsche zaken en Financen over de regeling, welke door het Nëderlandsch Bestuur is opgelegd, aan de mosselvangers, wier vaartuigen in de haven van Bouchaute thuis behooren. De toestand der Belgische vïsscliers is in die haven niét le houden. En nochtans ligt d haven maar op 3'10 meters afstand van do Belgische gronsi De visschers' 'moeten eén omweg doen van verscheidene uren, om le Philippine te komen, daar zij te Bouchaute niet mogen lossen. liet Hollandscli gouvernement heeft wel beloofd deze kwestie te onderzoeken, docli het blijft duren. Indien zulks niet verandert, zouden wij dienen dezelfde maatregelen elders loepassen. M. Megiielynck steunt de vraag van M., Verhaegen. M. Dampens steunt ook M. Verhaegen, doch vindt, dat bij alleen handelt uit kies- propagande. Hel gouvernement belooft al- liju. Brand. Maandag morgend, rond S uren, is er brand uitgebroken bij Edward Burgel- man, landbouwer, te Aalsl-Mijlbeek, Wale- slraat. Het vuur is begonnen in den stal, welke ook ten gronde is afgebrand. Dank aan de spoedige tussehenkomst der geburen, is bet vee kunnen gered worden. Het woon huis en de schuur beeft ook veel geleden en liet is door de komst der pompiers van Mijl beek, dal deze gebouwen zijn gepaard geble ven. Werk der postzegels. Oproep aan de liefdadige harten. Het tijdstip van Nieuw jaar geeft ons do gelegenheid een uitmun tend liefdewerk te verrichten, doorliet ge bruiken van 'dort Postzegel der' Damén van Börmhertiglieid Deze postzëgeTis bijzonder geschikt voor de visietkaartjes alsook voor d'atmorrcen. van huwelijken, doopèn cn sterf gevallen. Wié ép gebruik van maakt, 'schenkt tel kens een aalmoes aan den armen, 't Is een gemakkelijk en doeltreffend middel om vele noodlijdende huisgezinnen lor hulp te komen. onze gevierde triomf van 1907 zou bekrachti gen, en dat de eenige liberalen, die in 190:, langs het poortje der1 evenredige vertegen woordiging in onzeri gemeenteraad war tonnen geslopen, voor goed zouden afgedankt worden. Het hing van ons af, die hoop te verwezen lijken. Daarom hadden wij slechts tegen onze vijanden, hand in hand met eensgezindheid, en met kloeken moed ten strijde te trekken. Den uilslag, helaas, heeft aan onze ver wachting niet beantwoord, Wel is waar zijn de liberalen deerlijk en verpletterd uit den slag, gekomen. Zij verliezen 2 zetels der vier die zij in 1903 veroverd hadden, en het getal stemmen dat zij bekwam fcas oprecht ellendig. Maar liet is ten voordeele der Daensisten hunne bondge- nooten, dat zij die zetels en die talryke stem men verloren. r Voor wat ons betreft, den uitslag der ver- schillige strijden to Aalst in October geleverd voor don gemeenteralvd, heeft bewezen dat onze getalsterkte hoegenaamd niet is gedaald, en dat wij, katholieken', den zegepraal over al onze vijanden in handen hebben; indien wij zoo als in 1907. eensgezind en met al onze krachten bandelen, en uit liet oog niet ver liezen dat onze partij den strijd voert, niet ten voordeele of ten nadeele van enkele personen, maar wel voor onze katholieke princiepen, en voor liet katholieke vaandel dat er liet zinnebeejd van is !-.,.. De Gemeentekiezing van October heeft ook nog eens te meer bewezen, en wel zoodanig bewezen dat voortaan daaromtrent geenen de minsten twijfel, zelf bij de verblindste, meer kan bestaan, dat de katholieken op de groene socialisten of daensisten niet rekenen mogen, zelfs om liberalen en socialisten te bestrijden. Immers de, daenspartij was van den beginne af bezie-hl met liaat en wraak zucht togen de katholieke partij waarvan zij zich afscheurde. Al het streven van hare aanvoerders heeft uitsluitelijk voor doel den minderen en onge- leerden man door lanter, leugens en schijn heiligheid op te ruien tegen al wat katholiek is, en zoo hun eigen zeiven te verheffen. En die mannen hebben dan nog de schaam- teloosneid zich Christenen te noemen Laat ons hopen dat de verdwaalde men- schen die zich door die mannen hebben laten meeslepen eens de pogen zullen openen, en klaar zien in het dubbel spel der groene aan voerders, wiens doel en strekkingen niets ge meens hebben met den welvaart van het volk. Mijnheeren, in Juni 1912, zal er geheel Belgie door een slag geleverd' worden waar van bet lot van ons duurbaar Vaderland af hangt. Ten gevolge fier Eenjarige volksoptelling zal liet getal-der leden'van Kamer en Senaat vermeerdei on, en zal eene algemeene kieziüg gedaan worden. Zooals gewoonte kraaien onze tegenstrevers op voorband victories, Wij kennen dat gekraai sedert meer dan 25 jaren! vy Bestatigen wij met herheid en vreugde dat ons huidig Ministeriele Broqueville de schre den volgt vap liet Ministerie SchpUaert, en manhaftig en weerdig het hoofd beeft gebo den aaii do venijnige,en razige aanvallen der vereenigde liberalen j©o socialisten in do mili taire en Cmigoleesche kwestiën M. do Broqueville, in bet bijzonder heeft volgens algemeen oordeel, zich gedragen als een w are Staatsman i. en, onder zijn geleide, en dat van zijne uitmuntende medewerkers, zal het katholiek Belgie met moed en ver- Wilde iedereen aan den oproep der damen trouwen ten strijde trekken, en eenen nieu beantwoorden, een aanzienlijke som zou onze arme modebroeders ten goede komen. Wie zou durven weigeren zulk een edel L-i-k le steunen Do postzegels zijn te bekomen, aan 4 cen tiemen, bij Juffrouw Maria De Goen, Lange Zoulslraat, en Juffrouw Miria De Gbeest Keizerlijke Plaats. Kerk der Theresianen. Gedurige Aan bidding, Zondag 24 December. De eerste Mis om 6 1/2 uren. Ten 9 ure, de plechtige Mis. 's Namiddags, ten 4 ure, Lof en Te Deum. Te Moerbeke-Waes, is Zondag nacht over leden, de eenv, heer Franciscus De Ryck pastoor der parochie sedert ruim 36 jaren. Pastoor de Ryck werd geboren te Aygem, den 28 April 1829 en was dus 82 jaar oud. Hij was oud onderpastoor van do stad Geo- raardsbergen. Ten jare 1900 werd zijn jubelfeest van 25 jaren pastoor, met grooten geestdrift gevierd te Moerbeke. TE AALST Maandag vierde de maatschappij De Bok kenrijders haar jaarlyksch feest. 'sMorgends trokken zij met liet vaandel aan 't hoofd naar Siirt Martenskerk, alwaar eene mis opgedragen werd tot lafenis der zielen van de afgestorvene leden. 's Avonds had in den Katholieken Kring, Groote Markt, het gewoon avondmaal plaats. Aan de eeretafel, voorgezeten door den lieer Burgemeester Gheeraerdts, hadden plaats genomen de nog in leven zijnde stich ters der maatschappij, benovens de hoeren volksvertegenwoordigers Moyersoen en De Sadeieei' M. R. Eeman, lid der Bestendige Deputatie M. Glénisson, arrondissements- kommissaris, enz. In de zaal bemerkten wy ook nog verschei dene heeren gemeenteraadsleden. Een 80 tal leden waren aan den discii vergaderd en lie ten zich de smakelijke spijzen welgevallen. Bij het nagerecht nam M. Achiel Eeman, voorzitter der Bokkenrijders, liet woord en een kort overzicht over den toestai.il der maatschappij, drukte hij zich uit als volgt Mijnheeren, In zijn verslag van 24 October 1910 bracht uw bestuur den wensch uit en de vaste hoop, dat de Gemeente kiezing die aanstaande was, wen zegepraal behalóh, dit voorde vrede, de rust en den voorspoed van ons land. En nu katholiekenTan Aalst, laat ons een drachtig deelnemen en medewerken aan dien zegepraal. Sparen wij geene moeite, geene propaganda om de, gewichtigheid van den strijd van Juni 1912 ^an onze deftige bevol king te doen kennén,' en om de kiezers op hunne hoede te stelled tegen de gewone kui perijen der valsche christene demokraten, die de bedekte hondgenob.ten zijn van liberalen en socialisten. Leve do Bokkenrijders Leve de Katholieke party Daverende toejuichingen begroetten die redevoering. Na M. At Eeman, nam ook M. De Saedeleer, volksvertegenwoordiger hot woord. Spreker herinnerde er aan, hoe hij in 1866 getuige was geweest van do stichting der Bokkenrijders en hpe dezen van eerst af. steeds op do bres gestaan hebben, voor de katholieke partij. Hij herinnerde ook de tal rijke zegepralen welkè de katholieken aan de Bokkenrijders todanken hadden. Sprekende over de kiezingen van 1912, zeg de M. DeSadeleer, dat liet enkel van de een drachtige werking dpr katholieken afhing, hier dn liberalen wandelen te zenden en vier kdtliolieké geközeneiTte hebben. M; De Sadeleer drönk ten slotto op" deu groei en den bloei tier -Bokkenrijders en drukte ile hoop uit, dat de maatschappij bin nen vijf jaren, haar gouden Jubelfeest der vijftigste verjaring barer stichting zou mogen vieren. Deze woorden werden geestdriftig toegejuicht. En dan begon liet muzikaal gedeelte. Eenige keurige stukken wérden met veel kunstge voel uitgevoerd, verwierven terecht een wel verdienden bijval en .pielden de aanwezigen gezellig bijeen, znodnt liet al vroeg laat werd. 't Was oprecht een welgelukt feest, dat de beste herinneringen zal nalaten bij allen die liet gegeven was, liet bij te wonen. AW MEDEEBEELINGEN. AALST. De vertooning der Catharinisten (Vervolg). - Sartori its (M. Romftin Van Hauwe) is een prachtstuk van een speler een imposante personage mot flink mannelijk voorkomen; krachtig temperament die gloedvol en wild kan zijn als een ©elite Vlaming en ook leeder als een kind. Wat te zeggen van derolkennis en de overtuiging, bof vuur en de natuur lijkheid van het spel. Was dat alles niet be- wonderenswaaidig Ge hebt u waarlijk overtroffen, Sartori us Een driedubbele ban voor u Baron von Larurn (M. Flor. Van Molle) had zijne rol ernstig bestudeerd. Hij gaf op eon uitstekende wijze, zoo voor bet uiter lijke als voor hol innerlijke, do type weer die bij uitbeelden moest. Deftig,streng koud, echt aristocratisch als persoon, houding, uit spraak. Er zat overtuiging in zijn spel, zwier en losheid in zijn handelingen. Herhaling van den voorgaanden ban. Beide voorgaande spelers hoeven zich geenszins voor beroepspelers achteruit to trekken. Von Kusinet (M. Prosper Van der Taelen) was een arglistige regeeringsheambte die zijn gemaakte type uiterst natuurlijk ver beeldde. Van der Mathiessen (M. Ed. Van Hauwe) is steeds, welke rol hij ook aanvat de oude, met de planken vergroeide tooneel- man. Ilij weet u door zijn spol zoo te interes sfeeren dat men vergeet toon eel le zien en de werkelijkheid waant in zijn voorgestelde type. De hoofdingenieurs en de meesterknech ten verdienen onze luide goedkeuring. De oude Lapetshy (M. Fernand Callebaut) die zijne rol waarlijk leeft en innig voelt, heeft ons zeer geroerd. Voor Rosniann (M. René Van der Taelen) behouden we eöil prachtig welverdiend bloe- meken. Lorinser (M. Gustaaf Meert) is ons een zeer sympalieke speler. Dat kloin too- liteeltje welk hij te spelen had in het vierde bedrijf was een meesterwerkje in zijn trant. Zooveel waar en natuurlijk leven zagen we zelden. De klip van de charge is deze speler bewonderenswaardig omgevaren har telijk proficiat. Flink gewerkten later hooren wij wel meer van u De figuratie was goed gedrild en speelde mede in 'tsl.uk. In 't algemeen bij andere maatschappijen figureert ze slecht En nu de tooneelschikking Met gebrekkige middelen, heel mooie tooneelversioringen maken is een kunst zegt men. Inderdaad En die kunst bezitten, in hooge mate, onze zoo werklustige rode rijkers. Van verzorgde mise-en-scène en decoratie heeft de rederijkkamer steeds een handje gehad. Tot in't haarfijne wasgisteren weer alles vorzorgd. Uit de zaal, die stamp vol zat en veel te klein was om al bet volk te bevatten welke zoo wel van buiten de stad als de stad zelve toegestroomd was om onze eerste tooneelmaatschappij in haar stout durven te komen bewonderen, steeg een algemeene spontane kreet van aangenaam blijde verrassing bij 't opgaan der gordijn voorliet drama- Wat heerlijk dekor welk' strenge versiering en meubeleering welk onnoemelijk getal goed aangebrachte bezon- derheden electrieke sonneries, telefoon classeur, groot.handyuur, .rijke draperijen, studeerlamp, boeken en bureelnoodigheden in volledig getal enz. enz... Alles verraadt bier eon geoefende meesterhand. We noemen Dier niet den naam van den nederige» artist die zoo meesterlijk zijne rol verslaat, uit vrees hem onaangenaam te-zijp. (Slot, mopgen.) KARABIJN Prijskamp van 17 en 18 December 1911 Fixe. Eerste af deeling. 1. Van Landuyl Felix 26-25 2. Van Branteghem Louis 3. Praet Theophiel Tweede afdeeling 1. Chaumont Maurits 2. Tliumas Jean 3. Grillaert Emiel 4. Quinlyn Norbert 5. Van Landuyt Edgard 6. Van den Eynde Jozef 7. Thybaert Alfred Derde af deeling 1. Poncliau A. 2. Verbrugghen Jules 3. Spanoghe René Volonté. Eerste afdeeling 1. Van Landuyt Felix 2. Van Branteghem Louis 3. Praet Theophiel Tweede afdeeling 1. De Som er Jean 2. Tliumas Jean «3. Grillaert Emiel 4. Chaumont Maurits 5. Van Landuyt Edgard 6. Van den Eynde Jozef 7. Grillaert Leon Derde afdeeling 1. Poncliau A. 2. Praet Gamillfe -3. Verbrugghen Jules voor de Stad en het Arrondissement Aalst. AALST. 25 December. Sin te Cïciliafeest door de Ko ninklijke Maatschappij Het Land van Riem 31 December Sin te Geciliafeest door de fan» farenmaatschappij «Willen is Kun nen 7 Januari Onder de bescherming van de Koninklijke Maatschappij Het Land van Riem opvoering ten schouwburg van «Starkadd» door de Vlaamsche Vereeniging voor too- neel en voordrachtkunst van Gent. 14 Januari Sinte Ceciliafeest door de Ko ninklijke Harmonie Al Groeiend Bloeiënd 21 Januari Sinte Barbarafeest der Vrije Brandweer. 21 Januari Pape-Avond. gewijd aan wer ken van den Aalsterschen kunste naar, in de zaal van den Stedelij ken Schouwburg. 22 Januari Voordracht met lichtbeelden en koren, over de Reis naar Rome, ingericht door liet dagblad De Volksstem 25-22 24-21 24-23 23-13 21-19 20-19 20-IS 18-14 18 24-21 21-15 20-16 27-25 26-24 24-21 25-20 23-19 22-21 22-1S 22 21-21 21-17 24-21 23-14 21-15 MARKTPRIJZEN Aalat. 19 december. Hopmarkt, kalm, prijzen -onverandeul, fr. 230—245. Anderleclitf 19 dec. Verkensmarkt, te koop 4ÜUI, prijs per kilo op voet 0,92 a 1,08. Dendermonde, 18 dec. Tarwe 20,00; rogg© 17,25; haver 21.50; lijnolie 75; koolzaadolie 69;id. gezuiverd 75,00; lijnkoeken 26,50;koolzaadkoeken meststof 10,00boter 3,53 eieren 4,10 aardap pelen 10,00; graan van La Plata 41.25 id. Indië Camphore 30,75; 166 groote hoornbeesten. Leuven, 13 dec. Landbouw tarwe 19,G(T a 19,50handèlstarwe 19,00 rogge 18,25 voe- derhaver 19.00brouwhaver 20,50koolzaadolie 70,00; lijnolie 77,00 strooi 5,00 hooi 9,50 bo ter 3,80; tarwebloem 25,50 gort Remy 29.50 tarwezemelen 16,75; lijnkoeken 25,75 eieren 4,00. aardappelen 8,00 a O,^». Lede. Di.jnsdagmarkt. konijnen le kwal. 1.40 de k. jonge konijnen, 2.00. oude duiven 0.50 jonge duiven, 1.40't koppel, boter 3.80 tot 0.00. eieren de 25, 4,50 tot 0,00 OPENBARE VERKOOPING van fichoone en zware Kanada, Eiken. Beuken, Abeelen en Esschen" Schaarhout en Snoei, U MoorselBaerdeffem en Meldert. De Notaris DE VIS te Aalst, zal op Dijxsdag 30 Januari 1912, om S uren 's morgens,openbaar lijk verkoopcri 1. Ten aanzoekevan de weduwe Louis Moens- Buyle, te Meldert20 koopen Kanadas, te Moor sel, op den Perrekauter, 2. Aan de party land daarnevens,in gebruik bij Louis De Gols-De Wolf 20 koopen Kanadas, 3. Ten aanzocke van den heer Fideel De Rid der, te Baerdegenv: 3"SiWare' Kanadas, te Baerde- gem. in den Bevenkauter, nabij do Kammestraat. 4. Ten aanzocke van den lieer Gfiillelmus Van den Bossche, te Baerdegem, in zijnen bosch, te Meldeft,. wijk Klaarhaag, koop Kanada 2,27 d. 2 Esch 17 id. 3 Beuk 18 id. 4 id. 19 M Abeel 5 Kanada 20 Eik omtr. 1,85 6 Beuk 21 Esch n 1,75» 7 id. 2? id 1,25 8 id. 23 n Eik 1,40 9 id. omtr. 1,89 24 id 10 Abeel 1.66 25 u Esch 11 1,75 26 Kanada» 1.60 id. 1^5 12 27 13 Beuk w 1,75 28 m id. »- 1,50 14 v, 29 n 15 Eik 30 16 koop Esch Alsmede verscheidene koopen Schaarhouten Snoei. 5. Namens den heer Louis De Gols-Moens 1 zware Beuk en 3 koopen Kanadas in 'tZwitjen, wijk Klaarhaag en 2 koopen Erwtrys. Men zal beginnen te Moorsel, op den Perre kauter aan dc boomen van de weduwe Louis Moens-Buyle en hier boven aangeduide orde volgen. De verkooping zal geschieden op gewone voor waarden en tijd van betaling, mits ieder te stel len goede en solvabele borg. STAD AALST. Lange Ridderstraat. OPE1VI1VG van den is vastgesteld op om 8 uren 's avonds. Kaarten te bek,omen te beginnen van 3 uren namiddag. Boetstraffelijke rechtbank van Dendermonde. DIEFTE MET BEZWARENDE OMSTAN DIGHEDEN. Op 9 September laatstleden verliet Pieter Vermeulen, van Lokeren. de woning van Petrus Blanche le Exaarde. Na zijn vertrek, stelde men vast dat eene som van 3000 fr. en een revolver verdwenen waren. De vermoe dens vielen op Vermeulen, die later le DenJ dermonde aangehouden werd. Hij loochende alles. Vermeulen krijgt 2 jaar gevang. TERJODEN (2 m. Statie-Haeltert). Fruitboomen, Sieraadplan ten, Hof- en Land- j bouwzaden, Boeken en Alm Rozkn (alle soorten) Klimplanten, ..enblijvrnde booinen en strui ken. Druiven in 't, Fruiten voor gansch het jaar. Grauwe Wijnperen (Callebasse a la reine), Zaailingen echte namen gewaarborgd. Aanleggen cn herstellen van Boomgaarden kruithoven cn Druifserrcn. 507 De volgende vertooningen zullen plaats bobben op Zondag 24 en Maandag 25 De- ccini'iT (Kerstdag), telkens om 2, 5 en 8 ure 's avonds. Dijnsdag 26 (2e Kerstdag) en Donderdag 28 December,om 3 en 8 ure 's avonds. 504 Alle Zaterdagen verandering van programma. 1000 Kanadaplantsoenen te koop bij Alois Michie/s, te Aalst-Miilbeek, Paperodedries. 477 Nieuwstraat Aalst. Welgekende herberg terstond te buren. Voor de conditiën zich te bevragen Keizerlijke Plaats, 19, Aalst. 508 IVEen Tfraagt voor eene breiwerk fa briek goed geleerde magazijniers die den stiel kennen. 469 Schriftelijke aanvragen te doen aan bet bureel van liet blad, onder de letters X. Y. Orea A vena re belie voiture automobile, 30-40 H. P. double phaéton, 7 places, en trés bon état. S 'adresserX. Y. Z. Bureau du Journal.

De Volksstem | 1911 | | pagina 3