BUITENLAND. Belgische vliegers in Turkye GROOTE POLITIEKE MEETING NIEUWSBERICHTEN. CHINA PERZIË RUSLAND. ARGENTINIË OOSTENRIJK-HONGARIË De Kempenaar d,> f'fZi3te De krijgssterkte der Italianen. Italié beschikt nu in TripoKtanië en Cyré naïque over een minimum van 80000 man, nagenoeg alsvolgt verdeeld 40 a 45000 te f'ripoli en omstreken, 45000 te Benghazi. 20(30 te Derna, 3000 te Tobruck en 3000 ongeveer te khoms. toGarian. De Turken zi5n ver de woestijn ingetrok ken. Men vond geene Turken meer op 20 kilometers van de oasissen, zooals men denkt dat zij zich te Garian hebben teruggetrokken. 1000 kemels. De generaal Caneva beschikt over 1000 kemels, wat veel te weinig is om een veld tocht in de woestijn t'ondernemen. Het is waarschijnlijk dat de Italianen er voor den oogenblik niet aan denken de woestijn te be machtigen. De Hertog der Abruzzen. De hertog der Abruzzen die aan 't hoofd stond van het eskader der Middellandsche zee, is niet zijn bevelschip en 25 kruisers teruggekeerd. De Ilaliaansehe vloot gaat dus waarschijnlijk rust nemen. In Cyrénaïque Benghazi.'Derna en Khoms zijn m«t den telegraaf verbonden en deze drie steden zijn in verbinding met Coltana, tegen do stad Pisa in Italië. Men weet er niets van Hoeveel Araben doen er in Cyrénaïque met de Turken mee, werd er gevraagd. Het antwoord luidde lusschen de 7000 en de 70000 lusschen de 7000 en de 70000 zou men lnj zulk antwoord niet beleren gepaster zeggen we weten er niets van Het distrikt Soloum bezet door Egypte Turkije beeft het distrikt Soloum afgestaan aan Egypte. De Egyptische regeering heeft liet aanbod aanveerd, en de regeering van Egypte beeft aan de Ilaliaansehe regeering laten weten dat het het distrikt Soloum zal bezetten, lot dat de oorlog is afgeloopen. Europeesche vliegeniers. Uil Parijs zijn verscheidene vliegtoestellen naar Constantinopel vertrokken. Verschillende agencies hebben vliegeniers aangeworven ten dienste vat» Turltyë in al de landen van Europa tusschen de aange- worvenen zijn er ook Duilschers. In Turkye zelf. De meerderheid, de vrijdenkerspartij, de Jon6 Turken, in het Turksch Parlement, schijnt een staatsaanslag te beramen. De partij der Liberale Overeenkomst schijnt zulks met alle kracht tekeer te gaan. De .Tong Turken zoudon do grondwet wil len afschaffen, voorgevende dat de Turken nog niet rijp zijn televen onder een grond wettelijk regiem... Zie! dat broeder vrijmetselaar Vandervelue en alle onze broeders liberalen, eens nagaan wal de Jong Turken doen, de partij die noch tans door ben over een paar jaren zoozeer is opgehemeld. Die partij der vrijmetselarij wil de Turken al hunne rechten en vrijheden ontnemen... Vergelijkt dat eens mot onze katholieke regeering Men weet dat de Italianen in hunne krijgs verrichtingen in Tripoli. groot gebruik ma ken van hunne vliegtoestellen, en dat deze officieren, zoo wel voor hetgeen betreft hot aankondigen der positiën derTurksehe troe pen, als voor liet werpen van eenige bom men op de Turken belangrijke diensten be wijzen i Turkye bad geene vliegers en kon dus op dat terrein tegen de Italianen niet op.Daarom richtte bet zich tot gekende fabrieken van vliegtoestellen om eenige ervaren vliegers aan te werven en toestellen tekoopen. of wie is mijne moeder Historisch Tafereel 18c Vervolg. Wanneer het meisje evenwel te lang talm de, dan sprak de vrouw op eenen zachten toon Gij alleen moet over deze aanbieding be slissen, Stella bedroef u niet,.. Overleg rijpe lijk hetvooren tegen! Veroorloof mij nochtans pene bemerking: nooit zult gij cene gunstiger gelegenheid vinden, om u te vormen voorden stand, waartoe gij schijnt te behooren. Wees overtuigd moeder Minette, dat ik dit zeer wel inzie. Antwoordde Stella met gedwongene bedaardheid Alleenlijk is 't de scheiding van u allen, van mijne arme goede mama, van mijn woud, die mij hard valt... Is er geene mogelijkheid voor mij, om te blijven Bij deze woorden kon zij haar snikken niet langer onderdrukken. De vrouw stond op en sloot het meisje in hare armen. Terwijl Stella haar met. betraande oogen aanzag, zegde vrouw Lindstedt Mijn kind. gij weet. dat ik u hartelijk feeminne... Gij weet, dat ik mijn laatste stuk brood met u zoude (leelen... Gij moet derhalve wel overtuigd zijn, dat noch ikzucht noch eigenbaat mijne beweeggronden zijn om u te verwijderen. Zie, mijne dochter, wat wilt gij voortaan nog hier blijven l Uwe pleegmoeder is zwak, en nader bij haar einde dan gij wel denkt. Stella's tranen stroomden overvloedi ger, terwijl zij lh.isterde: neen. ik heb'theden ook bemerkt., zij is geheel veranderd, zij zegde zelve tot mij, dat zij welhaast zoude sterveu. Verscheidene fabrieken, Fransche en Hol- landsche zijn met de Turksche regeering in onderhandeling getreden, en weldra was (te Turksche gevolmachtigde in liet bezit eer.er lijst, bevattende een honderdtal namen van vliegers die hun bekwaamheidsbewijs beza ten, en zich aanboden om in dienst van Tur kye te treden. Onder deze laatsten bevond zich zelfs eene Fransche juffer die ook haar brevet bezat.... Turkye heeft uit die lijst vliegers eenige mannen gekozen die zich reeds in vreemde landen onderscheiden hebben, en onder deze mannen zouden naar gemeld wordt ook de Belgen Van den Born en Tyck zijn. Het is moeilijk daaromtrent zekere inlich tingen te bekomen, doch de aanwerving der voornoemde Belgen schijnt een voltrokken feit te zijn. Er zijn ten andere vliegers van alle na tionaliteiten aangeworven, waaronder zelfs Duilschers. Nu, dat de Italianen bijzonder lijk het Drievoudig verbond noodig hebben, is de aanwerving der Duitschers bijzonder lijk aardig. Er zijn zelfs onder deze Duitschers man nen, die hunne militaire opleiding genoten, in de Duitsche militaire scholen en dus offi cieren zijn. Italië zal daar voorzeker niet zeer tevreden om zijn, doch daar zitten de Duilschers al niet veel mede in. Reeds zijn verscheidene Fransche vlieg toestellen naar Constantinopel verzonden, en de vliegers zijn ginds gereed, om huune toe stellen in ontvangst te nemen, en dienst te doen, 't zij als leeraars, 't zij om als oorlogs mannen naar Tripoli gezonden te worden. In het Ilollandsch agentschap Aviatorte s' Hertogenbosch, waar ook eene drukke briefwisseling was, met do Turksche regee ring, heeft de policie heel de briefwisseling aangeslagen, omdat de Hollandsche onzij digheid niet zou verkracht worden. Ook eene lijst, met al de vliegers die huune diensten aanboden, werd aangeslagen. De vredesconferentie te Shangaï. De voorstellen der republikeinen. De verschillende gevolmachtigden zijn bij een geweest. De revolutionnairen hebben de volgende voorwaarden gesteld 1) Afschaffing van bet Mandchuriaansch koninklijk stamhuis. 2) Stichting van een republikeinsch gou vernement. 3) Pensioentoekenning aan al de leden van liet Hof en aan al de keizerlijke prinsen. 4) Edelmoedige behandeling der Mand- clmrianen. *t Een of 't ander. De revolutionnairen hebben verklaard dat zii zullen blijven deel nemen aan de confe- rencie op Voorwaarde dat Yuan-C.hi-Kaï tij dens den düur der onderhandelingen alle vijandelijkheden, alle aanvallen doet slaken. Moord op den onder koning van Tse-Chouen Tuan Fang onlangs onderkoning benoemd van Tsé-Chouen is te Tse-Gheou, in de provincie Chansi, door zijne eigeno soldaten vermoord geworden. Tse-Chouen of Cheng-Tou zou in opstand zijn. Een vliegmachien der rebellen. De revolutionnairen beschikken over een vliegmachien. Zij hebben reeds eenige proe ven gedaan te Shangaï die goed gelukt zijn. De Russen trekken op naar Téhéran. Het Perzische Parlement heeft de voor stellen van Rusland afgewezen, en de Rus sen zouden besloten zijn heden Donderdag op te rukken naar Teheran. De Perzische pro vinciën zouden geneigd zijn weerstand te bie den aan de Russische indringers. Gij ziet dus, dat ik niets verdichte, vervolgde vrouw Lindstedt met vaste en be- slistte stem. Men dient de toekomst met bedaardheid te gemoet te zien. Wanneer uwo pleegmoeder zal ontslapen zijn in den Heer, dan ontbreekt u eene gepaste en voldoende bezigheid. Om als eene dame van rang te be staan, daartoe ontbreken de middelen noch tans daar wij verzekerd zijn van uwe liooge afkomst, mogen wij u niet vernederen door groven handenarbeid. Wilt gij, uit eigene, be wegingen zonder ons toedoen, tot werken u begeven, dan valt onze verantwoordelijkheid weg. Kies thans vrij den weg, welken gij wilt inslaan. Bij de baronnes verwacht u geen schitterend, doch een zeer benijdenswaardig lot... Ik kon haar genoegzaam, om u eene gul hartige ontvangst en eene vriendelijke behan deling te voorspellen... Zij zal deir kring uwer kennissen uitbreiden... Zij zal u bezigheden eeven, die niet strijdig zijn met uwen gc-boor- tcstand. Zij zal evenwel ook verlangen, onder brak Stella mot eene koortsachtige levendig heid dat ik ganschelijk plooie naar haren wil. Zij heeft geene redenen om mij'te bemin nen, om toegevend te zijn- voor mijne gewoonten. Gij weet lieve moeder Minette, dat ik toch zonder liefde en toegevendheid niet leven kan. Aan een ruw bevel is 't mij on mogelijk te gehoorzamen. Eilaas Eilaas... murmelde de goede ■vrouw, die baren echtgenoot-, den ouden krijgsman had zien plooien onder het kom- maiido des schoonen meisjes. Maar de baronnes kent uwe betrekkingen, ei>. zal ze zekerlijk in overw eging nemen. Daarenboven levert het'leven in de hopldstad zoovele ver maken op,dat men wel iets geeft van verstrooi ingen te kunnen leven. Ileeft Berlijn dan Hoé stom. Het Éngelsch gezantschap yroeg over eenigen tijd aan de Russische regeering, in naam van het weerkundig bureel van Lon den, eene uitzondering te willen maken op de wet tegen de aanvaarding van Jezuïeten op Russisch grondgebied, ten voordeele van Pater Bigolt, den geleerden Australiër. Deze befaamde Jezuïet zou in gemeen overleg met prins Galilaine, bestuurder van het waar nemingsgesticht van Poulkowa, studiën hebben komen doen op de .grondgesleltenis. Do minister van Binnenland heeft gewei gerd gehoor te geven aan die vraag. Hoe stom Hoe stom Italië wint het pleit. De Argenlijnsche regeering heeft Italië laten welen dat al de maatregelen genomen tegen de Ilaliaansehe arbeiders geheven zijn. De betrekkingen tusschen beide landen zul len terug worden aangeknoopt. Slechte toestand van den Keizer. Keizer Frans-Jozef heeft een slechten nacht doorgebrachC'De omgeving begint on gerust te worden overeen afloop der ziekte. 2000 man acclameert M. Joris Helleputte Zondag hoorden wij Heeren Slandaert en Melot in de Conservatieve Vereeniging te Antwerpen. Maandag is M. Helleputte ko men spreken in den Nederduitschen Bond. Meer dan twee duizend man is opgekomen het schoonste bewijs dat da Antwerpsche katholieken zijn wakker geschud. Doch hel is noodig ook. Zonder werk, geen strijd, zonder strijd geen lauweren, zonder lauwe ren geene overwinning, en toch wij moeten overwinnen, wij moeten! want alle onze vrij heden, de welvaart Tan het land staan op het spel. Ziehier het programma voor de toekomst We moeten werken tot dat de laalste werk man zijn eigen liuis bewoont, tot dat de nederigste landman zijn eigen stuksken grond bewerkt, tot dat de laatste vrouw het fabriek heeft verlaten tot dat wij doelma tig zullen hebben hulp verleend aan de armen tegen den ouderdom en de ziekte totdat wij van de ongelukkige Cougoleesche negers, door tusschenkomst der zendelingen, onze «broeders zullen hebben gemaakt tot dat wij Antwerpen zullen inrichtingen hebbeir gegeven die van onze handelsstad de eerste der wereld zullen hebben gemaakt. tot dat wij aan den armsten' familievader de vrije 'keuze der school zullen' hebben gegeven en gewaarborgd tot dat ide Vlamingen hunne VI. Hoogeschool znlien hebben veroverd dan. misschien, zullen wij mogen rusten maar de partij zal nog geen recht hebben op rust Ziedaar, katholieke Strijders, hoe nieer dan ooit de katholieke partij vol leven is en vol bezieling 1" De strijd vöor Juni 1912 is voor spoedig aangevangen M Brussel. Schieliffy overlijdenMev. weduwe R...., 72 jaar, Beierscho straat, zakte Dijnsdag morgend ineen, toen zij de deur opende v">or h"r'?n zoon. Een dokter bestaligde dat zij d<iod was en bezweek ten gevolge eener hartkwaal. Arnold Mmeubelmaker, 29 jaar, wonende Steenweg van Elsene, 75, begon Dijnsdag avond, eensklaps bloed te spuwen, i:i een koffiehuis, op den Grootén Zavel. Men bracht hem over naar Tiet Sint-Pietersgast huis. Bij zijne aankomst aldaar was liy reeds een lijk. niets wat u bekoren kan Hoopt gij niet daar te zullen zien verwezenlijken, wat gij als kind altijd droomdet l Bij deze laatste vragen, die glimlachende gedaan werden, wierp Stella het hoofd met fierheid en misnoegdheid achterover en sprak: Om de sleep te dragen van eene dame, welke misschien niet boven mij staat door ge boorte, voel ik weinig bekoring. Veronderstel u eens, dat de baronnes, uit hoofde mijns lmlpeloOzen -toestands, mij met deelne'rSIng bejegene en mij medelijden late wedervaren...' hoe zou ik ooit in staat zijn haar de bewezene weldaden te vergelden De vrouw bezag het meisje met openge spalkte oogen en bemerkte op eenen ernstigen toon Stella, gij bezit eenen onverdrage- lijken hoogmoed. Indien gij gelooft mijn kind, dat gij ons geringe lieden voor het medelijden zult kunnen betalen, zonder ons eenigen dank schuldig te blijven, dan verkeert gij groote- lijks in dwaling. De weldaden die ons bewezen worden, kunnen nooit vergolden worden met juistheid, om dat men piet weet, wat opof feringen er gedaan zijn. Veronderstel evenwel eens het geval, dat uwe moeder ongelukkig genoeg v are geweest om, uit vrees voor de schande, haar kind aan andero mensclien te moeten ten laste leggen... wat zoudt gij daarop zeggen of antwoorden Zekerlijk nam het gesprek eene ernstige wending immers vrouw Lindstedt verstond den hoogmoed des meisjes te knakken. Maar zij had het uitwerksel haror redenering niet kunnen voorzien. Stella was te weinig bekend met de betrek kingen der wereld en des levens... Nooit had zij gedacht dat do twijfelachtigheid liaars oor- sprongs aan zulke oorzaak kon worden toege schreven. Zij verstond nochtans ougeublikke- ValschmuntersValsche stukken van 10 frank, met de beeltenis van Napoleon III. worden te Brussel en in de voorsteden, in omloop gebracht. Ze zijn van koper, doch verguld. Eene vrouw uit de Metserstraat, to Molenbeek, ontving zulk stuk en bemerkte eerst, nadat de kerel, die het haar gaf, ver trokken was, dat het valsch is. Valsche stukken van 2 frank, met do zinnebeelden der FranSche Republiek en het jaartal 1905, in wit metaal, werden gisteren avond op den Antwerpschen steenweg uitge geven. M. Massart, policiecommissaris der FréTe-Orhanstraat, zoekt de plichtigen op. Doodelijh ongeluk. Een schrikke lijk ongeluk gebeurde Dinsdag namiddag, rond 3 1/2 ure, aan het huis op den hoek der Zuid- en Lombardstraten. Een loodgieters- gast was bezig hel dak van het huis te her stellen, toen hij opeens een misstap deed en naar heneden stuikte. De ongelukkige kwam met het hoofd voorover op de slraatsteenen terecht en werd den schedel gekloven. Hij werd opgenomen en in eene naburige woning- binnengedragen, van waar hij, na eene eer ste verzorging naar het gasthuis gevoerd werd. De arme werkman overleed er kort na zijne aankomst. Het was een genaamde Jan Schoukens, 21 jaar oud, wonende te Assche. Er in geloopen. Een Duitseher kwam Maandag avond op het policiebureel der de Ligneslraat, en vroeg om over de grens ge zet te worden, daar hij zich zonder middelen van bestaan bevond. Toen men de persoon lijkheid van den man wilde opmaken, werd vastgesteld, dat hij sinds meer dan twee jaar opgezocht was door de policie. voor ont vreemdingen die hij te Keulen gepleegd had. In afwachting dat hij aan het Duitsch ge recht uitgeleverd worde, is de kerel in liet gevang opgesloten. Tramongeval. Mev. Mongenast, Vandermeerschslraat, 40, te Schaarbeek, viel Maandag namiddag aan de Gretrystraat vandevoelU.de van een tram. Zij werd gewond boven het oog en hare bil gebroken. Een policieagent deed haar naar het gast huis overbrengen. Een goed nieuws voor dezen met moeilijke spijsvertering: men zegt wonderen van de Bitterpeeën der Trappisten Vin- cart,met ofzondermelk te gebruiken. 1500 C Elsene. Werkongeval. De plafon- neerder, Emiel Hautfenne, 42 jaar, viel Maandag avond, in de Fritz Toussainlslraat, van eene stelling. 11 ij w erd erg gewond en na verzorging,door zijn schoonbroeder en zijn zoon, die in hetzolfde gebouw werkten, naar zijne woonplaats overgebracht. Schaarbeek. Erge val. De metser Edw. Bosman, 48 jaar, Jollystraat, viel Maandagavond in de Defacqzstraat van eene stelling>ter hoogte van de eerste verdieping. Hij weid op het voetpad opgenomen met een gehroken 'heen. Het slachlofler kloeg ook van inwendige ^neuzjcgën dn werd naar het gasthuis overgebracht. -L. Erg werkongeluk. In de werkhui zen van M. Everaerls,Waelhenistraat,sprong een slagriem van de as en trof den 19jarigen werkman G. Rubens aan het hoofd. De jon geling viel als eene massa ten gronde en bloedde fel uit eene gapende wonde aan hel hoofd. Hij werd in bedenkelijken toestand naar het gasllmis gevoerd. St-Gi11is. AanhoudingEen kerel, welke in den sigarenwinkelder Prinsenstraat twee kistjes sigaren had gestolen en er mede de vlucht nam, werd aangehouden en erkend als zijnde een persoon uit de Miniemenslraat. Hij was tevensin bezit van een dolkmes. De man werd opgesloten. Vilvoorde. Spoorwegongeval. Dins dag morgend werd de baanwerker J. B. Coomans, van Eppegem, op de spoorbaan lusschen Haeren en Vilvoorde door een koopwaren verrast en eenige meiers ver ge worpen. Men nam hom op met gehroken ribben en zeer gevaarlijke-inwendige kneu zingen. Zijn toestand is hopeloos. lyk de vernederende bedoeling... hare oogen schoten wilde vlammen hare lippen neep zij zoodanig te zamen, dat zij doodsbleek werden. Aan bare fierheid was eene wonde toege bracht, die nooit meer zou genezen, alhoewel vrouw Lindstedt er onmiddelijk bijvoegde Ik geloof wol niet, dat dusdanig liet ge val is; doch mijn kind, men verdraagt 's levens rampen gemakkelijker, wanneer men altijd het ergste voor zijne oogen houdt. Wat u in de gedane veronderstelling krenken kan, zal uw geluk vergrooten, als uwe moeder eenmaal u voor de wereld erkent en u met al de goluks- gaven overlaadt, die in hare macht staan. Denk niot zou ongunstig over mij, moe der Minette, riep Stella uit in wilde haast ga niet gelooven, dat ik als een kind van duistere afkomst zal pralen met het klater goud der wereld... Mijn God mijn God, waar om hebt gij mij niet met mijn zusterken tot U geroepen Waartoe dient mijn bestaan, indien hetzelve aan mijne eigene moeder tot schande moet strekken Vrouw Lindstedt zag thans eerst in, dat zij over het doel had geschoten. Een onschuldig hart was gewond; eene kinderlijke rust onder mijnd, en eenezorgëloozozelfachtingin duigen geslagen. Zij poogde den vergiftigden pijl uit de wonde te trekken, doch vruchteloos Stella sloeg al hare milderende redeneringen uit het veld met de kracht der wanhoop. Zij zfgde met bitterheid Het komt mij onbegrijpelijk voor, hoe gij mij niet vroeger deze omstandigheid hebt voor oogen gehouden. Mijne denkbeelden zouden dan misschien eene andere richting genomen hebben. Maar, God zij dank, het is nog niet te laat... O, hoe hield ik liet beeld mijner moeder in eere Hoe heb ik haar geacht en bemind... Van dezen oogenblik zal ik hetzelve uit mijn Baolers. Boode/ijk tpooricegongeluh. Dinsdag morgend werd de manceuver- overste Elie Samois in de statie vermist. Men ging op zoek en vond den man tussohen de buffels van twee wagons hangen. De on gelukkige was de borst vorpletterd en moest oj» den slag gedood geweest zijn. Antwerpen. Gekwetst. Verleden nacht is de nachtwachter Jozef Nolaerls, 42 jaar oud, aan boord van den stoomer Michi gan, gemeerd aan hangar nr 14 gevallen. Do man werd erg aan de beenen gekwetst en moest door den scheepsdokter verzorgd worden, waarna hij naar zijne woning ge voerd is. Overleden. De voerman Verstap pen, die eenige dagen geleden zoo erg ge kwetst werd, toen li ij op do Ledeganckkaai, onder de wielen van zijn wagen verpletterd werd, is in het Verbandliuis der Kipdorp- vest, aan de bekomen verwondingen bezwe ken. Erg ongeluk. De 46jarige Jan Cop- pens, wonende Leuvensche slraat, is aan de haven lusschen twes wagens gopletterd ge worden. Het slachtoffer werd erg gekwetst aan de beenen en klaagt daarenboven over inwendige pijnen. Hij is naar het Sle Elisa- hetlisgaslhuis overgebracht. Van eene stelling gevallen. Gisteren namiddag, is de dokwerker, Hendrik Botte, wonende Bosschaerlstraat, die aan. boord van den stoomer Furst Buloio werkte, van eene stelling gevallen. De ongelukkige werd met gebroken rechterbeen opgenomen en moest naar het Verbandliuis der Kipdorp- vest, overgebracht worden. Lijk opgehaald. Aan de brng der Antwerpsche Poort, is liet lijk opgoliaald van den genaamden Gorneel Govaerls. Er werden geene sporen van geweld op het lijk vastgesteld. Hel lijk is naar het doodenhuis overgebracht. Diefstallen. Ten nadeele van de Noordnatie is een zak caoutchouc, hebbende eene waarde van 700 fr., gestolen. Ten nadeele van M. J. Bruynseels, wo nende Scheldestraat, werd een rijwiel ge knipt. In een inopbouwzijnde huis der Visschers- straat hebben ongekende dieven ten nadeele van M. Cop. 20 ijzeren harren gestolen. Willebroek. De die/stal van 40.000 fr. Twee aanhoudingen. Wij hebben over eenige dagen melding gemaakt, dat zekere M. R. H..., aannemer te Klein-Willebroek, eene som van 40.000 fr. te Brussel had ver loren of scheen bestolen te zijn in het heen gaan naar de statie. Hij had daarover bij de policie eene klacht ingediend. De rechterlijke poiieieoversto M. Jans- sens, in overeenstemming met den commis saris van policie te Willébroeck, deden in het geheim daarover een néerstig onderzoek en het bleek al spoedig dat de zakenloesland van R. H.,, veel te wenschen liet. Deze en nog andere inlichtingen, niet al te voordeelig, werden door de policie aan het parket van Mechelen overgemaakt, en een aanhoudingsmandaat werd ten laste van R. II... uitgevaardigd. Terwijl de policie nu R. II... opzocht, vond deze laalste het ge- raadzamer zich met zijnen schoonbroeder J. V., bij het parket aan te bieden en hunnen toestand te verklaren. Na onderhoord te zijn, werden ze in het gevang opgesloten. Men heeft twee schepen aangeslagen, toebehoorde aan M. II... Zele. Brand. Dijnsdag morgend, om 7 1/2 ure. is een alleen slaande huisje, wijk Heikant (Bookhamers) ten gronde afge brand met de stalling welke er van afhangt. Do meubelkens enz. zijn in de vlammen ge bleven. Het buisje was bewoond door de weduwe B.... en kinderen, zandleurders. De brand werd veroorzaakt door eene fout aan de schouw. Alles is verzekerd. hart bannen... Ik voel dat ik mijne moeder zoude haten, indien zij voor mij verscheen met de bekentenis harer plichtigheid en zwak heid... De hemel geliove baar voor altijd aan mijne oogen te onttrekken Met recht voelt gij u geprikkeld, mijn kind, de verwijting die gij mij deswege toestuurt,heb ik verdiend, bekende de vrouw met rouwr moedigheid Ik bid u om verschooning... De vernederende veronderstelling, welke ik uit sprak, is geenszins eene overtuiging. Ilc verzon dezelve zonder overleg, om uwen hoogmoed eenigszins te buigen. Ga niet vergramd van mij... Liefde en goedheid hebben, naar mijne mecning, u te zeer verwend. Indien, om u tot inzage uwer gebreken tn brengen, ik wat verre gegaan ben; datdithet aandenken uwer moeder niet bedroeve. Uwe moeder blijft uwe moeder Stilzwijgend reikte Stella haar de haud vervolgens begaf zij zich naar de kamer, die zij mot vrouw Weber deelde. Droefheid iag in hare blikken bare wangen waren bleek. Zij legde zicli te bedde doch de tooneelen van dezen dag verdreven den slaap van hare leger stede. V. EEN LIJK DAT STOF OPLEVERT TOT NADENKEN. De nacht ging voorbij en de nieuwe dag begon te ontkiemen in het Oosten. Ontwaakt zoo klonk liet, als< dit woord door de s<em van eenen onzichtbaren geest wierd uitge galmd over veld en woud. Ontwaakt En d-e dieren der velden, het gewormte der aarde en de bewoners der lucht gehoorzaamden 't eerst aan dit tooverwoord. Hoo vfooluk levmelden de vogelen den aanbrekenden dag tegemoet! (Wordt voortgezet.)

De Volksstem | 1911 | | pagina 2