BUITENLAND. Stoutmoedige handieterij te St-Pieters-Woluwe NIEUWSBERICHTEN. ISHTJEmulLa J±. 't Wit Stoopke van Jacques Neets f Dan zal er een pijnlijk drama afgespeeld worden, dat moeilijk zal weer te geven zijn ©p het tooneel, zelfs op de meest moderne •tooneelen. Italië kwaad 1 Ge moet niet eens vragen hoe verbolgen Italië is tegen de Belgische vliegeniers die zich ten dienste stellen der Turken. De Italiaansche vliegeniers. Twee officieren der vhegschool zijn uit Napels naar Tripoli vertrokken ieder met een vliegmachien, bestemd om een reiziger op te nemen. Deze zal de bommen werpen. Wat Piazza zal doen We zullen zorgen hoogeren sneller te vliegen dan onze tegenstrevers, zegt hij. Dan zullen wij onzen revolver of pistool nemen en het afvuren op den vliegenier wij zullen het vliegtoestel in stukken schieten, en zoo het noodig is. zullen wij ons met toestel en al op onze tegenstrevers laten vallen, zoodat allen t'onderslen boven naar beneden zullen tui melen. In 't Turksch Parlement spreekt men van vrede I»e groot-vizier heeft in het Turksch Par lement gesproken over demogelijkheid van het sluiten van den vrede. De oppositie heeft er zich woelig en heftig tegen verzot. Alle drij tegen de Turken De revolulionnaire komiteiten van Bul garen, Grieken en Albaneezen zijn in onder handeling. om eene gezamenlijke werking tegen do Turken in Macedonië in gang te *etten. Er wordt voorzien dat de onderhan delingen zullen gelukken. Er beslaat kans dat Albanië en Macedonië hunne zelfstandig heid kunnen veroveren. De Malissoren vluchten opnieuw in Mon tenegro. In de Turksche Kamer De ontbinding der Kaniers zal plaats grij pen en drie maanden na de ontbinding zal de nieuw e Kamer terug bijeenkomen. In den Balkan Turkyë neemt zijne maatregelen tot een oorlog in den Balkan. Als dat spel gaat. be ginnen, dan komt er in de eerste maanden nog geen einde aan. Duitschland zendt munitie Uit Sofia wordt gemeld dat er uit Duitsch land twee speciale treinen met schietvoor raad in Gonstanlinopel zijn toegekomen. De Turksche regeering zou de Duitsche regee ring bedankt hebben, daar zij in dezen nele- ligen toestand, waarin Turkyë zich bevindt, bewijs beeft gegeven van bare vriendschap. Eene rentenierster vermoord nabij Bordeaux. To Floirac, nabij Bordeaux,werd verleden nacht eene vreeselijke bandieterij gepleegd. Rond 4 ure *s morgends werd er geweldig aan do deur geklopt van 'eene renteniorster, mev. wed. Piassant, 70 jaar oud, die met eene meid, Jeaniie Lataste, 20 jaar oud, alleen woonde. De meid ging openen, en bevond zich tegenover twee kerels, die haar eon gewel digen stokslag op het hoofd toebrachten. Het meisje zakte ten gronde en de bandieten 'brachten haar nog verscheidene slagen toe. De meid roerde niet meer en de schurken, denkende haar gedood te hebben, klommen naar boven. Vruchteloos poogde de meid de deur te openen en hulp te halen. Eenige oogenblikken later namen de schur ken de vlucht, na in huis alles opengebroken en het vuur aan de slaapkamer van de ren tenierster gestoken te hebben. Zij lieten in hunne overhaasting do deur open en nu kon do meid zich op de straat slepen en hulp halen. Het vuur had zich of wie is mijne moeder Historisch. Tafereel 19' Vervolg. Do konijntjes staken omzichtig de koppen buiten hunne pijpen,_ rondloerende waar zij de schoonste en malschte klaverbladeren zouden vinden. De vlijtige hie bezocht reeds de bloem, om haren voorraad honig op te doen. De on vermoeibare mier wandelde ijlings langs den weg met haren lastIn een woord alles was in beweging daar buiten; alles loofde in nieuw ontwaakte vreugdo. Ook naarstige menschen zag men reeds naar hun dagwerk stappen. Op den stroom hoorde men het korte bevelwoord des schipskapiteins, en breede booten steven den stroomopwaarts, met gezwollen zeilen en wapperende vlaggen, om tegen het woud op Ie leggen en hout te laden. Teropene plaats in het bosch. waar het vademhout gestapeld stond, vergaderden de daglooners; zij stonden groepsgewijze te klap pen, en wachtten op den boekhouder Lind- stedt, die de ruiming moest bestieren. In de hut was hij niet. Men had eerst geklopt en .geroepen, dan zachtjes de deur geopend, wijl hij niet gewend was tot zonneuopgaug te slapen. Wanneer men hem niet vond, schreef men zijn toeven toe aan de omstandigheid, dat hij naar huis zou gegaan zijn om liet ontbijt daar te nuttigen. Eindelijk kwam de opperhoutvester aan. Ilij schold en vloekte als naar gewoonte noomde den boekhouder eenen nutteloozen dagdief, en zond eenen arbeider oin hem op te zoeken. De werklieden spraken zachter, in tcgenwoor- echter zoo snel verspreid, dat er aan geen blusschen te denken viel en het buis ten gronde vernield werd. In de puinen vond men liet half verkoold lijk van de rentenierstcr. Ook deze was den schedel verbrijzeld met stokslagen. Volgens de verklaring der meid zouden de moordenaars twee Spanjaards zijn.Het bedrag van het gestolene is nog niet gekend. FRANKRIJK Het geval Curie Langevin Mevrouw Langevin heeft liet toezicht op de kinderen met een maandelijksch pensioen van 800 fr. Het proces voor echtbreuk tegen lieer Langevin en vrouw Curie zou ingetrok ken worden. DUITSCHLAND De kiezingen De algemeene kiezingen zijn vastgesteld op 12 Januari, de balloleeringen op 25 Ja nuari. De mannen van liet Centrum hebben goeden moed zij zullen hunne stellingen met kracht verdedigen. Des te beter Zon der strijd, geen zegepraal PERZIË Het geschil met Rusland De regeering zou liet eens kunnen worden met Rusland, maar daar is de knoo pniet. De Perzische regeering ligt overhoop met de verschillende Perzische partijen, die de meening der regeering niet goedkeuren. Niemand kan juist zeggen, hoe verre de zaken staan. CHINA Te Hanoi In de stad Hanoi komen duizende Cliinee- zen toe die de revolutie vluchten. In Thibet De revolutie is tot in Thibet doorgedron gen. Vele steden zijn in opstand, gansche wijken worden verwoest of in brand gesto ken. MEXIKO Komplot ontdekt Een komplot was gesmeed om den voorzit ter dezer republiek, M. Madero te vermoor den en Reyez terug aan '1 hoofd van hel land te brengen. Generaals Aguilar en Hustado en twintig andere personen die van 't complot deelmaak- len, zijn aangehouden. Eene stoutmoedige bandieterij is alhier rond ure 's avonds gepleëgd geworden. Toen Med_D..., rentenierstcr, wonende St-Michielslei naar huis terugkeerde, w erd zij .eenige slappen vóór hare woonst aange vallen door twee kerels. Terwijl do eeno haar tegen hét hekken van haren hof ge prangd hield, rukte de andere hare oorbellen, met briljanten versierd af. Op dat oogenblik kwam eon tram afgereden. Vreezende dat de reizigers en het personeel van den tram de hulpkreten van het slachtoffer zouden hooren, namen do twoe bandieten de vlucht en ver dwenen weldra in de duisternis. Mev. D..., telefoneerde onmiddelijk naar liet gemeentehuis van Woluwo, om eene klacht neer lo lcggen,.doch daar bevond zich niemand meer,en alsdan legde zij eone klacht neer hij het parket. Gisteren namiddag is liet parket ter plaats een onderzoek gaan doen. Het slachtoffer heeft het signalement van de tweo bandieten kunnen opgeven. De gendarmen der omstreken, alsook al de policiohureelen zijn verwittigd geworden. De inwoners van St-Pic'ters-Woluwe kla gen sinds lang over de groolo ontoereikend heid der lokale policie. digheid des gevreosden houtvesters hun vrolijk gelach liet zich niet meer hooren. Ook de boschwachter liet zich wachten. Hij moest eenen langen weg afleggen, aangezien hij te Swechten woonde. Toen hij aankwam en den houtvester reeds aanwezig vond, mengde liij zich zorgvuldig onder de groepen werklieden, om aan de berispingen te ontsnappen. Er be stond eene rede van zijne late aankomst. Ilij vroeg aan het werkvolk op eenen misnoegden toon Wie onder u allen heeft eene houtsleep langs den grond getrokken, ter rechterhand van den Swechtener weg Aide mannen bezagen den bosclnvaehter met verwondering, en verklaarden daar in het geheel niet geweest té zijn. Hetzij gelijk gij zegt, maar God geve maar dat de heer daar 't niet bemerkte doelende met eenen vreesachtigen blik op Malchow. Daar zijn eenige scheuten en stammen gekrenkt en gebroken. Ik heb mij bezig gehouden met schade te verduiken en u veel gevloeks te besparen. God moge u ge nadig zijn, indien gij de sledo verbruikt hebt om hout van hier naar ginds te sleepen. Het spoor loopt recht naar hier en degene, die 't gedaan heeft, wist wel den weg, want het is een kwartier nader. De arbeiders luisterden met onverschillig heid, hun geweten was zuiver. Ondertusschen had Stella de woning van haar voedstervader verlaten, om hem vroegtijdig liet ontbijt te brengen. Zij zag er slaperig en verstrooid, doch niet bedroefd uit. In haar hart w as, sedert den voorgaanden avond, de leeuwonnatuur t .inkt, dio in 'tliar.t van eiken mensen ligt të sluimeren; maar die niet ontwaakt wordende, met hem ongekend ten grave daalt. Zij voelde zich bestand voor den Nog de moorderij van La Sauvenière (Spa) Zal Julien gehalsrecht worden Het hoofd van Julien staat in 't geheel niet meer vast op zijne schouders. Hij weel het, en sinds zijne verbrekingsvraag- verwor pen werd, brengt hij nog enkel slapelooze nachten door. Indien hij overdag soms eens eenige oogen blikken inslaapt, springt hij kort nadien reeds wederom op, vreezende dal de heul reeds daar is, om hem zijne straf te doen ondergaan. Thans heeft Julien, de opsteker en hoofd- plichtige der vreeselijko moorderij van La Sauvenièro, nog alleen op de toegevendheid van president Fallières te rekenen, doch. 't is te vreezen, dat hij daar ook al niet veel hoop moet hebben. Inderdaad, bij de genadevraag, wordt ook een uittreksel, uit de strafhoeken van den moordenaar gevoegd en dat van Julien is nu juist niet geschikt om hem in de gunst van M. Fallières aan te bevelen. Geboren in 1881, werd hij reeds vroeg in een tuchthuis opgesloten. Daar leerde hij zelfs zijn medeplichtige Jean kennen. In 1905 trad hij in het lmWelijk en verliet zijne vrouw in 1909, haar met twee kinde ren hulpeloos achterlatend#. Hij ontvluchtte ook het Fransche leger en werd nog verscheidene riialen zoowel in Frankrijk als in België, onder allerlei na men veroordeeld. Uit dat alles schijnt te blijken, dat Julien meer kansen heeft, in handen van den heul terecht te komen, dan er te ontsnappen. Er wordt gemeld, dat het dossier zijner zaak, eerstdaags aan den president dor Fran sche Republiek zal overgemaakt worden. Brussel. Waterleiding gesprongen. Dinsdag avond, rond 10 1/3 ufo, is eene huis der waterleiding op den Vlaamschen steen weg geborsten. Het water overstroomde de straat en al do naburige kelders. De tram- dienst moest langs de Opvoedingstraat ge daanworden. De noodige maatregelen wer den onmiddelijk doordefonteiniers genomen. Pompiers der kazerne verschenen ter plaats en pompten het water uit de over stroomde kelders met eene stoompomp. De schade in de kelders3 is zeer aanzien lijk, daar meest allen door de huurders, als magazijn gebruikt werden. Dood gevonden. Een kostganger van hot godshuis der Ursfelinen, Jan Mo reels, oud 64 jaar, wërd Dinsdag namiddag dood gevoiiden op zijtië kamer. Geknipt. Zekére Jozef, Rivier, wo nende Radijzonstraat, ging gistchën niet een valsohen bon, bij een groothandelaar, om eene partij kleerstoftën, voor rekening van een gewone leliënt van het huis. Men kreeg echter vermpedens en vroeg inlichtingen. De zaak werd "ontdekt en Ri vier aangehouden. Hij is ter beschikking van het gerecht opgesloten. Een Duilscher, Wilhelm S...., die ten na- deele van een landgenoot, iïi dezes kamer, Accolayslraat, een gouden uurwerk niet keten gestolen had, werd door den bestolene ontdekt en aan de policie overgeleverd. De gestolen juweelen werften in zijn bezit teruggevondon. Het schijnt dat de lefhebbers van goeden koffie in jubeleering, zijn. sedert zij de Billerpeeön der Trappisten Vincart gebruiken. 1500 D Schaarbeek. Naphte ontploft. Op eene kamer der 1° verdieping van het huis n. 25 der Schuifsiraat, te Schaarbeek, had Dinsdagavond, rond 5 ure, eeno ontploffing plaats. In dit vertrek, ingericht tot werkzaal strfid tegen elko meening, tegen elke lotbe stemming en tegen elk gevoel. Horo fierheid had de overhand behouden, én öe uitgezonder de zelfstandigheid van geheel haar wezen deed zich gelden. Zij had veel gedacht, overwogen, verworpen en weder aangenomen. Eindelijk maakte een denkbeeld zich meester van hare zielzij zou do aanbiedipg der baronnes Plathen aanvaarden, met he^ inzicht, om des te zekerder op het spoor harer moeder te ge roken.' Tot hiertoe kopsterde zij de geduldige hoop, dat men haar wel zoeken en vinden zoude; thans ontwaakte haar ongeduld met hare misnoegdheid, zij besloot de ontknoopiug haars lot te bespoedigen. Hare kinderdroomen warén wederom opge wekt, haar voornemen stond zoo vast als eene steenrots. Eerst wilde zij aan haren pleegvader het genomen besluit mededeclen, en dan aan pleegmoeder daarvan kennis geven. Bij de ge dochte aan de zieke, zwakke vrouw, werd haar hart ontroerd... Vrouw Weber had haar steeds zooveel goed heid betoond, zooveel liefde bewezen, dat de hoop alleen, hoe licht ook, haar dit alles te kunnen vergelden, aan het meisjo den noodi- gen moed schonk, om de aiTne vrouw te ver laten-. In 't midden dezes gedaehtenstrooms ver diept, ontmoette zij den werkman, welken de opperhoutvester had gezonden tot den boek houder. Hij vropg haar waarom vader Lind- stedt zoolang toefde, en maakte haar tevens bekend, dat de werklieden op hem wachtten. Stella antwoordde, dat hij den nacht in de hut had doorgebracht. Do zendeling keerde oiri, en liep met deze tijding vooruit, terwi 1 liet meisje gedwongen was langzaam en nakend te volgen. Van neer zij ter plaatse aankwam, had de voor het zuiveren, was M. Delcroix zoon bezig met een paar handschoenen te kui- sclien. Op eene tafel, nevens hem, had hij een bokaal gezet, inhoudende 4 liters naphte. Een gasbek brandde in de kamer. Het ver dampen der naphte had de ontploffing voor gevolg. Zoon Delcroix werd zeer erg ver brand aan de handen. Aide ruiten der ven sters vlogen aan stukken en een begin van brand ontstond. De pompiers van den post der Bériotstraat snelden toe en bemeesterden het vuur na een half uur werkens. Elsene. Onvoorzichtige. Een ge naamde Vorslrucken, wonende Kroonstraat, sprong van den tram vooraleer deze geheel stilstond. Hij bleef echter haperen en werd verscheidene meiers ver medegesleept. Toe vallig geraakte hij onder de wielen niet en ontkwam het met eenige verwondingen aan hoofd en beenen. Gasontploffing. Woensdag waren gaswerklieden aan het werk in een huis der Ernest Solvayslraat.Een der schilders,aldaar ook werkzaam, wilde ondanks het verbod der gaswerkers eene cigaret rooken. Toen hij hel stekje deed ontvlammen, had eene ontploffing plaats. Twee schilders werden erg verbrand. De schade is aanzienlijk. Een onderzoek is geopend. Stoutmoedige dievegge. De echtge- noolen P.., wonende Trierstraat, hadden als werkvrouw eene genaamde Marie Driessen genomen, die beweerde op de Sint Pieters- steenweg, te Etterbeek, te wonen. Dinsdag namiddag, na haar vertrek, bestatigde mad. P... dat juweelen alsook eene zekere som geld verdwenen waren. Onmiddelijk snelde zij naar do woning-harer werkvrouw, doch daar vernam zij, dat deze er geheel onbe kend was. De stoutmoedige dievegge wordt opgezocht. St-Jans-Molenbeek. Gevecht. Twee metsers vochten Dinsdag avond op den Gent- schen steenweg. Een hunner bracht zijnen tegenstrever eenen slag toe op het hoofd mei eene spade. Plet slachtoffer, E. L..., van Erembodegem, werd met gebroken schedel opgenomen. De dader, die niet gekend is, narn de vlucht. Erge val. De schrijnwerker H. Le- clair, Beekstraat, deed gisteren een ergen val in een huis der de Riheaucourtstraat, len gevolge van het uitschuiven zijner ladder. Hij werd bewusteloos, met gebroken arm en heen, naar het gasthuis vervoerd. Zijn toe stand is bedenkelijk. is het eenige eohle Vieux Système. St.Lambrechts-Woluwe. Slachtoffer zijner onvoorzichtigheid. De 17-jarige jongeling Van Heron, had plaats genomen op den tram, komend van Brussel en zich naar Sterrebeek begevend. "s Ter bestemming gekomen, sprong hij van de tram toen deze nog niet stilhield, viel ën bleef met zijne kleerén ergens" hangen. Na te zijn medegesleept geraakte hij onder de wie len van het tweede rijtuig en werd in deer- niswaardigen toestand opgenomen. Hii had den schouder verpletterd en tevens het hoofd schrikkelijk verminkt. Naar het gasthuis gebracht is de ongelukkige er des nachts gestorven. Heimet. Doodelijk ongeluk. Woens dag morgend had een schrikkelijk ongeluk plaats in een in opbouw zijnde huis der Sloeckxlaan. De meiser Jozef Van Hoega6rde, 17 jaar oud, wonende te Cortenberg, was bozig do steenmand dio hij op eene stelling, had ge dragen, te ledigen, maar werd door duizelig heid aangegrepen en viel in de diepte. De ongelukkige jongeling stortte als eene massa op de straatsteenen. Een geneesheer stelde vast dat Van Iloe- gaerde.ribben en ledematen had gebroken. Toen men hem in het gasthuis bracht, had hij reeds opgehouden te leven. opperhoutvester reeds de bevelen gegeven, die voor den oogenblik de verantwoordelijkheid des boekhouders dekten. Stella zocht met ver wondering haren pleegvader maar deze ver wondering groeide aan tot eene ware versla genheid, toen zij binnen de hut trad en het bed onaangeroerd vond toen zij den pot met het avondmaal nog op het komfoor zag staan, gelijk zij hetzelve, den avond te voren, had verlaten. Zij liep in de uiterste verslagenheid naar de mannen, die hun dagwerk hadden be gonnen, en zich thans onledig [hielden met karren en sloepen te laden. Zij riep hun met angst toe Wat is hier voorgevallen De werklieden staakten den arbeid, en keken met eene zekere verbaasdheid naar het bleeke gezicht van't meisje. Men vroeg haar van alle kanten naar .de oorzaak van haren schrik. Waar is mijn vader... waar is de boek houder riep zij met eene stem, die als een mes door aller ziel sneed. Al de daglooners verlieten den arbeid en naderden het meisje. De opperhoutvester keer de zich ook om, met het vooruitzicht van het meisjo tc doen verschrikken met zijne duistere blikken. Ilij miste evonwel zijn doel. Hoe gaarne zij ook anders zijn uitzicht vermeed, zoo dreef de benauwdheid haar toch tot hem. Wat wil demansel? vroeg Malchow met barschheid. Zij deed hem liaró vrees he grijpen, aangezien de boekhouder scheen niet in do hut geweest te zijn, gedurende den nacht. Malchow glimlachte Wie weet waar do patroon ronddwaalt Ik hen niet aangesteld, om hem te bewaken. Pak u van hier en stoor de werklieden niet. Wanneer de mosieu vader komt, dan zullen wy hem eens deugdelijk Laken, Kind verbrand. De kleede ren der kleine Jeanne Verhulst, oud 8 jaar, Mellerystraat, vallen vuur', toen ^ij te dicht bij de brandende kachel naderde. Ondanks spoedige hulp werd het arm dochterken zeer gevaarlijk verbrand. Men vreest voor haar leven. Ruysbroeck. Verdronken. Woens dag morgend trok men uit de Zenne het lijk van E. Deroo, reizend koopman, woonachtig le Nijvel. Deze moet toevallig in de rivier gesukkeld zijn, Leuven. Hevige brand. Een hevige brand is alhier uitgeborsten in het meubel- magazijn van M. Ros8eels-Ballieux, op de Geldenakensche Vest. Het vuur woedde zeer hevig, en van op verscheidene plaatsen der stad kon men den brand bemerken. Agenten en soldaten waren spoedig ter plaats met het noodige materiaal om het vuur le blusschen, dat zeer aanzienlijke schade verricht heeft. Op weinigen afstand der afgebrande meubel fabriek bevindt zich het militair voederma gazijn. Gelukkig kon men dit gebouw voor de vlammen beschermen. Antwerpen. Onrustioekkende verdxoij- ning. Sinds Dinsdag namiddag is de ge naamde Anna IJ..., vrouw Van M.., geboren in 1876, uit hare woning, Rijnplaats, ver dwenen. Deze vrouw was vergezeld van hare drie kinderen van 13, 4 en 2 jaar oud. Zij had aan geburen verleid dat zij zich met hare kinderen ging zelfmoorden, en men vreest dat zij haar akelig ontwerp heeft ten uitvoer gebracht. Erge val. Een dokwerker, F. Bos- schaerts, wonende Hessensteeg, is aan boord van den stoomer Union zoo ongelukkig gevallen, dat hij het been gebroken werd. Het slachtoffer moest naar het verbandliuis der Kipdorpvest overgebracht worden. Aangehouden. Een kerel, die sinds lang opgezocht werd en nog zes maanden ge vang te doen had. werd gisteren op heeter- daad van diefte betrapt en opgesloten. Gevecht. De dokwerker Fr. X.., wonende IJzerenpoort, werd in eene herberg der Cockerillkaai met een pintglas op het hoofd geslagen. X... die eene ernstige wonde had, is in het verbandliuis verzorgd. Nederbrakel. Geuzendaden.Geheel de bevolking is verontwaardigd over de geuzendaden, die nog eens op groote schaal verricht werden. Zaterdag avond werden meer dan 40 revol verschoten gelost door dronken kerels die op de mark, en in de straten rondliepen. Zondag avond, werden in de Kasteel straat twee meisjes van 15 jaar achtervolgd door walgelijke kerels. Zij konden slechts ontsnappen, met al weenende in een huis te springen. Later, in de zelfde straat, kreeg de ge naamde Pieters Coesens een messteek in volle horst. Om middernacht werd er erg gevochten in de Neerstraat. Gedurende 3 kwaart uurs hielden de kerels er con leven als ware duivels. Maandag, om 2 uren 's morgens, herbe gon het spel in de Neerslraat en op de Markt. Beirlegem. Klooster dieven. Verle den nacht hebben dieven opnieuw willen in breken in het klooster. Zij werden door voorbijgangers op de vlucht gedreven. Stoutmoedige dieven zijn gedrongen in het klooster van St-Denys Boekei en hebben er gestolen al wat eenige waarde had. Maria-Hoorebeke. Been gebroken. De briefdrager Em. Bauters was op ronde. Hij gleed uit, viel en brak zijn heen. Hij werd ter verpleging naar zijne woning- ge dragen. Orroir-bij-Ronse.Kasteel afgebrand. Om 4 ure 's morgens werd M. de burge meester Behhin, die het kasteel bewoont, gewaar dat er brand was. Hij kwam dade lijk heneden en vond liet gelijkvloers in brand. invetten, wijl hij niet op zijnen tijd hier ver schijnt Hij keerde haar den rug toe, en volgde met aandacht do vorderingen des werks, die rappe- lijk van de hand gingen, aangezien de schip pers eenen zeer gunstigen wind hadden voor het afzeilen. Stella stond daar radeloos wat kon, wat moest zij doen Zou zy naar huis wederkeeren, en daar misschien nutteloozen schrik ver spreiden Wat kwaad ook kon de boekhouder overkomen zijn Naar alle waarschijnlijkheid had hij ambtshalve zich stedewaarts moeten begeven, en daar den nacht doorgebracht. Met deze gedachte poogde zij haren angst te stillen. Zij hield zich in de hut bezig met den koffie te verwarmen, en blikte van tijd tot tijd,langs de wegen en dreven naar den pleeg vader. Het hout verdween, alsof het weg getooverd werd. De schippers begonnen de zeilen te spannen; de zon steeg langzaam hooger. Stella bevoelde eene beklemde huivering over haar lijf loopen. Zij wachtte maar de verwijdering af van den houtvester, om de werklieden tot zoeken aan te sporen. Eene af doeling der arbeiders hadden hun werk verricht. Zij kregen bevel om ter rechter hand af van den Swechtener w eg voort te gaan met hoornen vellon. Nauwelijks ter aange duide plaats gekomen zijnde, hoorde men hun noodgeschrei door het woud galmen. Allen bleven ter plaatse staan, sclireenwende Naar hier, een ongeluk, een ongeluk Stella werd door een rampzalig voorgevoel aangegrepen zij drukte haro heide handen op liet ki,'! pou le hart en fluisterde Mijn vader, myu vader God, ontferm u zyner. (W ordt voortgezet.)

De Volksstem | 1911 | | pagina 2