DE KAMER Met tempeest van Woensdag Stadsnieuws. Wielrij d.en FEESTWIJZER Central -Cinema Zaterdag 23 December 1911, Voor de besteZaden 33 ES RIG H T 't Klein Gent ÉS» Met eenige geburen, die op zijn geroep gedwongen hebben, het dwangbevel uit t< itoegeloopen kwamen, kon hij eenige men "beien redden, doch de pogingen om het vuur uit te dooven, mislukte. De brand vergrootte en vergrootte, zoodat weldra gansch het kasteel in brand stond Alleen de bijgebouwen konden gevrijwaard worden. De rijke meubelen van 9 groote ka meis brandden op. De schade, door verze kering gedekt, wordt, op 60.000 fr. geschat Men weet niet goed hoe de brand onslaan i* In de Balkanen hebben de afgezanten hel druk met de bespreking der ooslersche vraagstukken. En wat zal er uit voolrko- .men Onkost en oorlog, tranen en bloed Middelerwijl heeft de uitvinder van de TH_ OBROMA bet middel geschapen om aan alle krachteloozen, uitgeputte, moedelooze lieden de gezondheid, de kracht en het leven terug te schenken j Dil is schooner werk niet waar lezer Hoofddepot Apotheek DE MOOR, Gent te Aalst hij al de heeren apothekers. Pamel. Erg ongeluk. Do 17-jarige Henri Praet, die te Maurage in de groeven werkte, heeft Woensdag nacht een grooten steen op den schouder gekregen, waardoor deze gebroken werd. Donderdag is de vader het slachtoffer gaan halen. Ste Catherina-Lombeek. Stoutmoedige diefstal. Terwijl een handelaar bij de ge broeders Lecluze binnen was, stool een schurk zijn rijwiel, dat hij aan de deur had laten slaan, en waarop eene valies gebonden was, 6000 fr. inhoudende.De dief werd spoe dig achterna gezet, Ziende dal hij ging inge haald worden, wierp hij hel rijwiel en valies in de heek, en kon ontvluchten. Dendermonde. Gestolen goed ontdekt Sinds lang had een fabrikant van Brussel vastgesteld, dat er ten zijnen nadeele gereed schap gestolen werd. Zijne vermoedens vie len op een der werklieden, die op heelerdaad betrapt werd. Gisteren ging men te Dender monde, bij den ontrouwen werkman, lot eene huizoeking over. Verschillige voorwerpen, bij de fabrikant ontvreemd, werden ontdekt De pliciitigo heeft bekentenissen gedaan. Ongeluk. Woensdag namiddag viel een lantaarnaansteker zoo ongelukkig over de riggels dat hij zich den arm brak. Brand. Bij weduwe Dc Mol, op liet Stalieplein is Woensdag avond brand ont slaan in eene slaapkamer. De pompiers, spoe dig ter plaats, konden het vuur blusschen. Morgendzilling van 21 December. De zitting wordt geopend om 10 ur onder voorzitterschap van M. Nerincx 1" ondervoorzitter. Ondervraging. M. BofiL, ondervraagt de minister' van Spoorwegen, over sommige spoorwegtarie ven en zegt, dat er sommige lijnen, onder andere do Nord-Belge, bijzonder gunstige tarieven hebben. Zulks is niet rechtvaardig. Spreker; -vraagt of de algomeeno' koste.» van het departement van spoorwegen, ver meerderd zijn. M. de Broqueville. Natuurlijk, ver «ails gij gedurig nieuwe werken, nieuwe materialen, enz. vraqgt. Ik zal er voortaan geen gevolg meer aan geven. M. Boël. Neen, mijnheer de minister, men onderneemt te veel werken ineens en geen enkel wordt goed afgedaan, zoodat wij «r geen voordeel uit trekken. M. de Brgqueville. Heel goed, ik zal de werken doen trager ondernemen. M. Boël begint te rekenen over uitvoer en invoer der kolen, en zegt dal do minister oen loonkrisis zal uitlokken, 't Zullen weder om de werklieden zijn, die er hol slechts zul len bij varen. M. de Broqueville. M. Boël spreekt zich zeiven tegen. Wij moeten natuurlijk verschillige tarieven loepassen, naar gelang der belangrijkheid van liet verkeer. Indien ik overal liet tarief moest loepassen van den Nord-Belge, zou men nog wat anders hooron Spreker geeft ook een overzicht der ta rieven en zegt dat bij reeds in vele gevallen de kleicliton van M. Boël vermeden had M. Boël is dus mis, indien hij denkt, dat wij overal hetzelfde tarief kunnen stellen. Hij zou beter gedaan hebben voorzichtig te zijn. De staatsspoorwegen zijn^ beter beheerd dan de bijzondere conipagniën. Wij hebben zulks gezien door de overname van de Grand Central. Het verkeer is veel toegenomen, en de nijverheid beeft er veel bij gewonnen. Meest overal zijn de tarieven liooger dan in België. Mijne cijfers zijn officieel en on loochenbaar. Men is ten onzen opzichte zeer onrechtvaardig, daar wij ondanks al onze opoffering nooit een goed woord van onze te genstrevers kunnen bekomen. Ten anderede uitslagen waartoe wij geraken, bewijzen, dat heel het land, door ons verkeer voordeel heeft. Do slaat, sinds de 25 laatsto jaren heeft, veel aan de spoorbanen verbeterd, bijzonder lijk aan de overgenomene lijnen, welke veel te wensehen lieten. De lokomoüeven verschillen bijna in alle landen en het kolenverbruik schilt dus ook. Wij hebben veel gedaan voor hel perso neel, voor het materiaal, voor de hallen en statiën. In meest alle landen zijn de vervoer- prijzen, of voor de reizigers, of voor de koopwaren verhoogd, onder meer in Enge land, met 5 0IQ. Do zitting wordt om 12 ure 15 gchoven. M. de Minister zal Vrijdag voormiddag zijne redevoering voortzetten. Namiddagzitting. De zitting wordt geopend om 2 ure onder voorzitterschap ran M. Cooreman. De zaken van Seraing en Ligny. M. Melot legt uil. welke oorzaken de maatschappij der steengroeven van Ligny hangen, waarbij den ingang der steengroeven aan de leden van het socialistisch sijndikaat verboden werd. De socialisten hadden gedurig twist met do leden van bet kristen sijndikaat. Het was er onhoudbaar gehouden en de beheerraad was wel gedwongen, dien maatregel te nemen, Ik zal mij niet tot den minister wenden, maar tol den beheerraad der groeven, en vragen, dal hij de werklieden, die zich aan het nieuw reglement willen onderwerpen,te rug zou aanvaarden. Persoonlijk feit. M. Vekemans teekent verzet aan tegen hetgeen M. De Meester gezegd heeft over het bestuur in-extremis te Hoboken. Hij spreekt,van Searron, vroeger. M. Van Cauwelaert. Dat is eene nieu we interpellatie. M. Woeste. Wat is er van Searron. M. Vekemans valt het katholiek gemeen tebestuur van Hoboken aan. M. De Meester.Nadat M. Vekemans omvergekegeld werd, heeft hij 39 besluiten geleekend. M. De Voorzitter. Het incident is ge sloten. Herneming der bespreking. M. Furnkmont. M. Melot stelt zich hier aan als verdediger van de familie Du- mont,eigenaars der steengroeven van Ligny. Waren wij hier in Frankrijk, die patroons waren reeds door de Boetstraffelijke Recht bank veroordeeld, ingevolge artikel 3lt) van het strafwetboek, dat zoowel door de bazen van Seraing, als door de hazen van Ligny overtreden werd. Hel zijn maar de werklieden die Tervolgd worden.Na ze op straat geworpen te hebben, worden zij dan nog vervolgd wegens arti kel 310. Wij zullen een dagorde van blaam neder- 1 eggen. M. Dumont zal ons nooit doen gelooven, dat liij geld verliest, met al zijne nijverheids- ondernemingen. M. Mélot zal weldra te Namen verslagen worden en ook M. Woeste zal eerstdaags te Aalst afgedankt worden. M. Woeste. Verkoop maar het vel van den den heer niet, vooraleer hem gedood te hebben. M. Furnémont. Ik heb u nooit voor een beer aanzien. Gij zit bier niet in mijnen weg, en ik zou zelfs betreuren, dat ik een man van uwe waarde moest zien vertrekken. Spreker maakt den lof derroode syndika ten en hekelt de geele. Hij valt ook de fami lie Dumont aan en zegt,dat hot «parvenus» zijn. Hel is omdat do secretaris van het roo- de syndikaat zich voorgesteld heeft in de laatste kiezingen, dat zulks voorvalt. Het gouden kalf dat is de oorzaag M. Furnémont legt eenedagorde van blaam op het bureel., M. Melot stelt de eenvoudige dagorde. M: Vandevelde.— Ik zie reedsM. Woeste, volksvertegenwoordiger voor Namen. M. Troclet rakelt nog oens de redevoerin gen der socialisten op on zegt dat er nog in andere werkhuizen der provincio Luik, hate- ijke vervolgingen legen de leden der mode syndikaten gepleegd worden. M. Woeste. Het huidig debat valt niet in de hevoogdlieid der Kamer. Allen hebben het recht syndikalen te stich ten. De socialisten stichten roode syndikaten en wij stichten kristene syndikaten. (Geroep aan de uiterste linkerzijde geele zooals de pauselijke vlag.) M. Woeste. Ah 't is daarom dat gij ze gelen noemt. Zij zullen niettemin blijven het nationaal vaandel volgen. Wij zijn en blijven partijgangers van de vrijheid van vereeniging, doch de patroons hebben het recht hun personeel te kiezen; Elk is meester in zijn huis. Ook zijn wij partijgangers, van de persoonlijke vrijheid. M. Royer. De werklieden zijn meester van hunne armen. M. Woeste. Wij ook, wij zijn meester van onze armen. M. Royer. Schaf dan artikel 310 af. M. Woeste. Het artikel is maar toe passelijk, wanneer zij anderen verhinderen te werken. M. Demblon. Dat is valsch. M, Woeste.Ik geloof genoeg de rechts pleging te kennen. Onder voorwendsel het echt van vereeniging te verdedigen,zoudt gij do persoonlijke vrijheid afschaffen. Do werk man werkt hoe hij wilt, doch men lt,an de patroon niet verplichten een werkman te houden, diè niet ten voordeele zijner onder neming werkt. Is er eon kontrakt gemaakt, dan moet de •echlbank uitspraak doen. De Kamer hooft daar niets in te zien... Ik versta niet, waar M. Furnémont de pretentie gaat halen, artikel 310 op de pa troons te willen toepassen. Spreker bestrijdt do dagorde Furnémont. Het tempeest, dal Woensdag te Aalst, tal van vernieling aanrichtte heeft ook elders ijne ongewenschte toeren gespeeld. Te Anderlecht op den Bergschen steenweg erd een inopbouwzijnde huis, waaraan men tiist zou het dak beginnen leggen, geheel omvergeworpen. Als bij mirakel, hadden de erklioden eenige oogenblikken to voren het erk verlaten. In de Bellinkxstraat moest hot verkeer •estaalct worden, ten gevolge der groote hoeveelheid ontwortelde hoornen. Te Schaarbeek is op de Frans Rigaplaats ook een inopbouwzij nde huis ingestort. Er zijn geene perèoonsongelukken. Te Assche is de molen van 1V^. Van der Gucht, aan de static, tarw ijl hij aan het draaien was groolendeels vernield geworden. De schade is zeer aanzienlijk, doch geluk kiglijk verzekerd. Te St-Catherina-Lombeek. Bij den vee koopman Malies werdt het dak bijna geheel afgerukt. Te Esschene. Aan de sluis, zijn vier olmen omgeworpen; twee vielen op een hof en de twee anderen over de baan. Bij de weduwe Neuckelmans stortte de stal in. Bij de kinderen Baeyens werden een zeventigtal pannen afgerukt. Men kon spoedig het gal bij middel van strooi stoppen, anders ware heel het dak afgerukt. Rij de kinderen Neu ckelmans werd den gqvel en hel dale afge rukt. Bij de weduwe Wambacq werdén 50 dakpannen afgerukt. Er was Donderdag schier geen huis waar men niet aan 't herstellen was. Ta Denderhautem. Hier werd de schuur van Victor De Leenheer door den storm ge heel vernield. Te Gent werd een deel der inopbouwzijnde hangaars door den stormwind omverge worpen. In de Sint Amandsstraat werd een muur der jongensschool omvergeworpen en kwam terecht op het dak der drukkerij van den heer .Ulser. Het dak stortte ook in en drie werklieden, Jozef Goppejans, Kamiel Friant en Viktor Onghena, werffen erg gekwetst. De toestand van Jozef Goppejans 'is. zelfs zeer bedenke lijk. Hij is de heide billen gebroken en erg aan liet hoofd gekwetst. Het drukkerij materiaal werd erg bescha digd en onbruikbaar gemaakt. De pompiers moesten Coppejans van on der de puinen halen. Te Dendermonde. Het platform eener woning op de Vlasmarkt werd afgerukt. Op den weg naar Sint Gillis werden ver scheidene hoornen omvergeworpen. Het ver keer is erg gestremd. Te Waregem. Het ergste ongeluk ge beurde evenwel te Waregem. Daar kostte het een menschenleven en waren er nog ver scheidene gekwetsten. Op de spinnerij der kinderen Vinde Vogel, in de Olmstraat, stond eene hooge schouw. Deze werd doör den wind omvergcrukt. Ge heel liet gevaarte viel op de fabriek. Hel dak, muren en werktuigen werden medege trokken. Aanstond begon nïen de reddingswerken. Tusschen verwrongen macliienen, balken, ijzerwerk, steenen, vond men het lijk van ffpn werkman Aug. Vfindeputte, oud 4Sjaar, gehuwd en vader van 6 kinderen, wonende op de wijk Diest. Het lichaam van .flen ongelukkige was vreeielijk verpletterd. Vanonder de pujnen haalde men vervolgens verschillende gekwet sten f: Aug. De Kleisler, wonende op 't Ko nijntje, is zeer erg gekwetst aan de beenen en liet hoofd. M$p vree SI vopr een doódelij- ken afloop. A'ljoïs Maes, oud 29 jaar, uit de Storm- straalt, is ook erg gekwetst Jules Van llau- degeln; uit de Broeckslraat^ erg gekwetst a2n het hoofd. De gekwetsten kregen dadelijk de beste zorgen. Het lijk van Van fle Putte werd naar het doodenhuis gedragen.. Het Parket doet Don- 'derdag een onderzoek. SSIerls van St. IVEartinxns. Diensten van Kerstdag. Te 5 ure,plech tige Kerstmis te 7 ure, Herdersmis te 9 ure. Hoogmis; te 4 ure solemneel Lof waar onder sermoen door den Z. Ecrw. Heer De ken. schaafde volkeren. Mgr.Leroy heeft de gods diensten der Afrikaansclie volkeren van naderbij bestudeerd, en is tót hol besluit gekomen, dat do ware godsdienst beel ge makkelijk kan ingevoerd wordon, mils de verkeerdheden in de primitieve godsdiensten aan te wijzen, en ze te veranderen. Het is dank aan die wijzigingen in die godsdiensten door den waren godsdienst, dat het bescha vingswerk kan ingevoerd worden in de on beschaafde lauden. Wij hadden niet gedacht, als wij onze conferentie aankondigden, dat ons onderwerp van zulk actueel belang zou zijn geworden, door de ongehoorde, niol-to- vcrschoonen aanvallen waaraan liet groot- sche beschavingswerk in ons Parlement heeft bloot gestaan. Wij «luren onzen bewonde- renden dank tot die edelhartige werkers en groeten hen allen, in den persoon van den E. P. missionnaris, dien wij de eer hebben hier in ons midden tegenwoordig te zien. De welbespraakte redenaar werd langdu rig toegejuicht door de uitgelezene en prach tige vergadering. Het schrikkelijk ongeluk der Scherreveld- straat. Het lljarig zoontje DeVylder, dat in de houtdraaierij Van de Velde, zoo erg verbrand werd, is Woensdag avond in het gasthuis, aan de gevolgen overleden. Dóiulerdag namiddag is. hel parket van Dendermonde, samengesteld uit de heeren Verwilghen, onderzoeksrechterSehramme. prokureur des konings en Broeckaert, grif lier, te Aalst afgestapt om eon onderzoek over het ongeluk te doen. Een welsdoklor deed de lijkschouwing in het gasthuis. De Begrafenis zal plaats hebben Zaterdag, om 3 ure namiddag. Een zesdagenkoers te Franckfort. Te Franckfort is ook een zesdagenkoers gereden, welke den volgenden uitslag gaf 1. Rulh-Stol, (Duilscher en Hollander) met 3.413 kim. 2. Comés-Miquel (Franschen) op 1 ronde. 3. Wallhour-Stabe(Amerikaan-Duilscher) op 5 lengten. •1. Pawke-Wegener (Duitschers) op 6 ronden. 5. Esser, gebroeders (Duilschers) op 9 ronden. DUIVEN NIEUWS Lede. Tentoonstelling van reisduiven, op Maandag 25 Decomber (le Kerstdag), bij M. Jozef Lievens-De Groot. Er zijn reeds 150 ingeschrevene. Open van 11 ure tot 4 ure. 's Anderdaags (2e Kerstdag) van 8 tot 4 ure TJilkiezing en koppelen der reisduiven door den koning-keurder Mortier. voor de Stad en het Arrondissement Aalst. AALST. 25 December. Sinte Caciliafeest door de Ko ninklijke Maatschappij Hel Land van Riem 31 December Sinte Ceciliafeest door de fan- farenmaatschappij «Willen is Kun nen 7 Januari Onder de bescherming van de Koninklijke Maatschappij Het Land van Riem opvoering ten schouwburg van «Starkadd» door de Vlaamsche Vereeniging voor too- neel en voordrachtkunst van Gent. 14 Januari Sinte Ceciliafeest door de Ko ninklijke Harmonie Al Groeiénd Bloeiënd 21 Januari Sinte Barbarafeest der Vrije Brandweer. 21 Januari Pape-Avond, gewijd aan wer ken van den Aalslorsohen kunste naar. in de zaal van den Stedelij ken Schouwburg. 22 Januari Voordracht met lichtbeelden en koren, over de Reis naar Rome, ingericht door het dagblad De Volksstem 28 Januari. Vermakelijk Tooneelfeest in den Katholieken Volkskring' St.-Jozef, Meulesclietteslraat, uoor den Too neelbond Langs om beter en de Fanfaarafdeeling Willen is Kun nen 4 Februari. Tooneelclub der Clirislene Vakvereenigingen. Ariieid en Kunst. Prachtig Avondfeest. Programma eerstdaags. li Februari JaarlijkSCh Turn- Wapen- en Tooneelfeest, ingericht door den Katholieken Turnkring Steun geeft Moed LEDE 7 Januari Tooneelfeest door den toon eek- bond Vreugd in Deugd len voordeele der armen, ondersteund door het genootschap van Sint Vin- een li us a Paulo. DENDERHAUTEM 25 December Tooneelfeest door den Too- 7 Januari neelbond Nihil Sine Lahore» in het Gildenhuis. Men zal opvoe ren: Zucht naar Rijkdom, (drama), a propos van Ezels, (Blijspel). Congregatie van Onze Lieve Vrouw Ro zenkrans. Derde Conferentie van E. P. Pa- quet. Dinsdag om 8 uren 's avonds hield E. P. Paquet zijn derde en laatste voor dracht. Na ons eerst gesproken te hebben over de vrijheid van onderzoek, do vrijheid van geweten die ongeschonden beoefend worden in de Katholieke Kerk, verhandelde hij naderhand de processus van het ge loof, waarin hij deed uitschijnen, hoe de daad van gelooven geenszins blindelings ge schiedt, maar gesteund is niet enkel bij de godsgeleerden, hij de intellectueëlen maar ook hij de eenvoudige 'menschen, op de rede neering en het versland. In "zijne laatste ver handeling was er kwestie van do studie van Salomon Reinach' op de geschiedenis der godsdiensten. Volgens Reinach, die op verre na niet on verstandig- was, steunen de godsdiensten allen!, of liever, vloeien de godsdiensten en hu'Mie ceremoniën voort uit do legenden der verschillend© volkoren. Hij tracht dit som tijds te staven met kenschetsende aanhalin gen die geschikt zijn om kortzichtigo, weinig diep-ziende menschen in doling te brengen het is echter zonderling hoe een man als Salomon Reinach dié zeer verstandig was, zoo verkeerd heeft kunnen spreken van den katholieken godsdienst, wiens werking hij gelieol onder deoogen had. Zoo om één en kel voorbeeld aan te halen: Volgens M. Roinach moeten de katholieken Vrijdag's visch eten Daar is niets van Do katho lieken mogen dil eten, maar zij mogen even oed eieren, kaas, brood en melk gebruiken en den visch op zijdo laten... De H. Com munie steunt ook op de legende volgens hem. De oude volkeren doodden de dieren en gebruikten er het vleosch van, om hunne gemeenschap te kennen te gevon met de god delijkheid dier schepselsM. Reinach ver- eet dat vele ceremoniën van den Joodsclien godsdienst juist ingesteld waren, om voor afbeeldsels te zijn van. do II. Communie, die Christus naderhand zou instellen. De gods diensten der volkeren steunen niet op legen den, en dit ziet ge best ïiu nog, bij de onbe- fiVBEKBE93EEL.INGEN. AALST. Onpartijdige bond Van nerïrtgdoéners en ambachtslieden. Algemeene vergadering in de voordrachtzaal van liet Belfort, op Zondag 24 December 1911,. le 4 uren namid dag, héél stipt. Onderwerp a) Schuldvordering b) On derlinge verzekering legen 't breken der spiegelruiten. TERNATH. Solo-slim. In de herberg van Jozef Pvsmans, is een solo-slim gespoeld met den 7<ien van hertenhaas en den 6''"" van schup- penhaas. De spelers waren Charles Priem, Robert Nieuwland, Georges Van'der Hey- den en Henri Pouliart. N. B. De katholieke Maatschappijen van de Stad en het Arrondissement worden beleefd verzocht de datum's hunner feesten, zoohaast mogelijk uan 't beheer van ons blad mede te deelen. STAD AALST. Lange Ridderstraat. OPÈIVIISTG van den >i is vastgesteld op om 8 uren 's avonds» Kaarten te bekomen te beginnen van 3 uren namiddag. ONAFHANKELIJKE CONGOSTAAT LEENING V&N 1888 143e Trekking. 20 December 1911. De premiën werden gewonnen door de volgende nummers Serie 44949 n. 18 uitkeerbaar met 20.000 Serie 35533 n. 13 2,250 Serie 10564 n. 9 750 Serie 40531 n. 15 750 Serie 48249 n. 23 750 De volgende obligatiën zijn uitkeerbaar met 400 fr. Serie N. 25730 20 25730 23 27447 23 29324 20 35533 8 Serie N. 40867 24 43619 18 44919 24 49248 19 54539 12 Serie N. 3222 24 15340 7 18160 13 20148 16 25730 12 Behalve gijn de volgende 220 frank 3222 10564 11123 12593 15310 18460 30748 25730 27447 29531 35533 35938 37559 40531 40867 43649 44949 46822 48249 49248 49345 49441 54539 Serie N. 37559 5 37559 13 -10531 7 40531 16 40867 8 de hierbovenstaande nummers seriën uitkeerbaar mot De volgende vertooningen zullen plaats hebben no Zondag 24 en Maandag 25 De cember (iversldag), telkens om 2, 5 en 8 ure 's avonds. Dijnsdag 26 (2Ö Kerstdag) en Donderdag 28 December,om 3 en 8 ure 's avonds. 504 Alle Zaterdagen verandering van programma. wende men zich tot het HUIS JEAN DE CLERCQ 12, Kerkstraat, 12, AALST gesticlit sedert 1 5 jaax* Aldaar te bekomen, allerhande zaden, zooals van ajuin, savooien, bloem kooien, roóde kooien, enz. Betteraven, Eckendorf, vauriac, enz.. Gras zaden, klaverzaad en allerlei bloemenzaden, dhaliaplanten, enz... MARKTPRIJZEN Aalst. 21 december. Hopmarkt, kalmer, prijzen in afslag, fr. 225—2-10. Lokeren 20 dec. Boter 3,6S a 3,80, eieren 3,08 a 3.44, aardappelen 7,00 a 0,00, raapkoek 12,00, lijnkoek 26,00, rogge BRUSSEL, 20 dec. Graanmarkt. Inland- sche tarwe 19 1/2 a iy 3/4 Ainerikaansche Win tertarwe 211/2 roode Kurrachée2Ö 1/4 inland- sche Rogge 17 3/4 a IS 0/0 Gerst Donau en Odessa 18 a 18 1/2 inlahdsclie Gerst 20 1/2 a 21 Haver van Courlande 21 a 21 1,4 Gerst der Pol ders 21 3/4 a 22; inlandsche Haver 21 0/0 a 21 1/2 Amerikaansche Mais 17 1/2 a id. van Odessa 17 3/4 Graan van den Donau 19 3'4 a 21 id. Rio de la Plata 21 a 21 1/2 Ilandelsbloem 25 1/2 Bakkersbloem 24 3/4 Zemelen 16 0/0 a 16 1/4. Oliemarkt. Koolzaadolie te Brussel 70 in provincie Q8 Lijnolie tc Brussel 75 in provin cie 73 inlandseh Koolzaad 33 O/O Boier 3,50 a 3,97. Cent, Veemarkt Woensdag, te koop gesteld beesten 822: Vette koeien 130: melkkoeien 00; roote ossen 14: jonen ossen 21*5 vaarzen 229 u-ren 228 vark-us 1064; kalveren magere beesten schapen Amleriecht. 20 dec. Ossen, 786 prijs per kilo op voet. 0.S6 a 1.06. Stieren 200, pri js per kilo op voet 0,76a('.f». Koeien 1267, prijs per kilo op voet 0,64 a 0,84. Alle Donderdagen en Vrijdagen bezondere groote keus van vele sooiten verschea ZEEVISGH aan de laagste dagprijzen. Allo Visch waren worden zeer wel gerei nigd op verzoek ten huize gebracht. Ik beveel mij aan de gunst van eónffeder, bezonderlijk aan de achtbare ingezetenen die van leveranciers veranderen. Zeer voordeelige prijzen voor Avondma len, Hoteliers, enz. P3?. V N STYVENDAEL Eenig Huis der stad sedert 25 jaren in de Oostendscbe Visscherijen gevestigd. Visscherij LANGE ZOUTSTRAAT, 38, AALSTé TELEFOON Nr 44. 215 1000 Kanac/aplantsoenen te koop bij Alois Michiels, te Aalst-Miilbeek, Paperodedries. 477 Nieuwstraat Aalst. Welgekende herberg terstond te huren. Voor de conditiën zich te bevragen Keizerlijke Plaats, 19, Aalst. 508 Sfêisn vraagt voor eene breiwerkfa- briek goed geleerde magazijniers die den stiel kennen. 469 Schriftelijke aanvragen te doen aan bet bureel van hel blad, ouder de letters X. Y. Occasion A venrire belie voiture automobile, 30-40 H. P. double phaéton, 7 places, en trés bon état. S 'adressenX. Y. Z. Bureau du Journal.

De Volksstem | 1911 | | pagina 3