BUITENLAND. OORLOG Eene botsing op zee Een drama in de Noordzee NIEUWSBERICHTEN. Italië en Turkyë STELLA Briefwisseling FRANKRIJK GROOT HERTOGDOM LUXEMBURG. SPANJE PERZIË De Kempenaar 1S!,SU> 4n een automobiel welke eenige stappen ver- ifer stond. Twee mannen bevonden zich langs, voren on aan het deurtje bevond zich nog een kerel, die verscheidene revolverschoten loste, op de personen die wilden tusechenkomen. Ge- lukkiglijk werd niemand gekwetst, doch de schurken konden ontsnappen. De toestand van den inkasseerder is zeer gevaarlijk. De drie kogels zijn hem»in de horst gedrongen en een dezer schijnt de long doorboord te hebben. Eenige getuigen hebben bet signalement der stoutmoedige bandieten kunnen opgeven. Men zal zich herinneren, dat op 20e Sep tember laatstleden, in dezeeëngte van Solent, nabij het oiland Wight, dc transatlantieker Olympic in botsing kwam met hel Engelsch oorlogschip Ilawhc. Het was de H aio he, die met den voorsteven op den trailsa'tlantioker hotste. De opschudding was groot, daar dit laat ste schip een aanzienlijk getal passagiers aan boord had, waaronder zelfs eon twintig tal Amerikaqnsehe miljardenbezilters. Alles bepaalde zich nochtans bij eene aanzienlijke schade. Een proces werd ingespannen en door de admiraliteit werden jje oorzaken der ramp opgezocht. Het proces is thans afgeloopen. De oorzaak wordt aan eene nalatigheid van den loods, die zich aan hooi d van den Olympic bevond, toegeschreven. Men denkt dat tengevolge van dit proces, maatregelen zullen genomen worden, om de snelheid der transallanliekers in de nauwe vaarwegen te regelen. TUSSCHEN Tegenslag der Italianen te Britobras. De Ilaliaansche troepen deden Dijnsdag eene verkenning rond Aïn Zara. Gekomen te Britobras, kwamen zij een sterke macht Turken legen zij leverden slag. De Italia nen vroegen versterking, doch daar zij er geen kregen waren ze genoodzaakt 's ande rendaags terug af te zakken lol Aïn Zara, 6 dooden en 2t> gekwetsten met zich meevoe rend. Hel is alzoo een tegenslag der Ilaliaan sche troepen geweest. De Italiaansche vloot in 't zicht van Salo nika. De hevelvoerder van do versterking van Karabouroum heeft aan den algemoenen gouverneur van Salpijikït een^sDclboiiicht gezonden waarbij hij liet welen dat ver scheidene Italiaansche oorlogschepen gezien zijn gewei-dep vgor.de gott'. Dö scjiepea kob ben mot lichtbundels do kusten onderzocht en zijn daarna verdwenen. De Italianen worden hitsig Sommige Italianen zouden maar willen ebben dat al dc mcnschen voor hunne partij ozon. dat is nog aan te nemen maar do menschen dio niet handelen volgens hun wensch, uitmaken vooral wat gemeen is, gaal werkelijk over zijn hout. Do Marzocco, blad dat te Rome verschijnt, schrijft over de vreemde briefwisselaars in de Eeuwige Stad verblijvend, dal liet alDn, uitgenomen den Engelschman Stead, die nu Rome verlaten heel't, en Jean Carrére. Franschman, dat hot allen dommerikken, of dronkemans,of spioerion zijn. Êene gansche reeks vreemde briefwisselaars liehbon M. Angeli geson.d, openbaar uilgedaagd, open lijk te verklaren tol welke reeks of categorie 2ij behooren. Als M. Angoli nu maar niet overtuigd is dat hij zelf eene allerdomste -streek heeft uitgestoken, on dat bij zicli ver- of wie is mijne moeder ïTistorisch. Tafereel .-20* Vervolg. Zij vloog naar het oord, van waar hjet ge-: schrei kwam men hield haar terug. Eenitre werklieden kwajneu l.dei>k als dooflen, tot den opperhoutvester en gaven hem kennis van het noodlotflge vöorVal. Stélla riep met snijdende smart uitLaat mij bij hem... ik moet hem uien... Is hij dood De bosch wachter sprak haar met medelijden loc blijf hier Stella, gij kunt daar goene hulp toebrengen. Het méisje zonk door hare knieën... hare tranen stroomden... hare ademhaling werd Rijgend. De opperhoutvester ging spoedig fieèn, om het ongeluk met eigene oogen te gaan bezichtigen. Van verre reeds riep hij Oogenblikkelyk iemand naar den Land raad... hem kennis gegeven... rap, rap héén Tlij moet ter plaatse komen, om de lijkschou wing te doen De opene plaats in het woud werd ledig. Stella bleef op den grond liggen weenen en kermen. Toen de werklieden het treurig toon eel genoegzaam aanschouwd en zich over tuigd hadden, dat alle hulp en medelijden daar vruchteloos waren, begaven zij zich wederom lot hunnen arbeid. In 't voorbijgaan spraken tij het schreiende meisje aan, en verhaalden, dat de boekhouder doodgeslagen lag onder «enen zwavn houten .klief kiel.ar alle waar schijnlijkheid, zou hij aan den kiol moeten losgesprongen zijn... Kortom, de kiel had zijn voorhoofd verbrijzeld. zekere, dat de domste slreken nog al dikwijls door de grootste domkoppen worden begaan. De oasis van Syrt beschoten Do Italianen hebben den 8U December den oasis van Syrt beschoten. Zij hebben eenige huizen plat gelegd. Verders scheen er weinig te verlichten. De bezetting van Soloum door Egypte De Egypjische troepen hebben met de grootste goedkeuring vqn Engeland, dal fei telijk heer en meester is in Egypte, de pro vincie Soloum, afgestaan door Turkyë, bezet. Oostenrijk en Duitschland hebben het gevonden Nu Engeland deze fijne part speelt aan Italië, maken Duitschers en Oostenrijkers er een ruim gebruik van om het bouwvallige Drieverbond te cimenteeren. Ziel ge, zegt Duitschland, en nagepraat door Oostenrijk, ziel ge nu wat er u voorvalt. Wij hebben u altijd gezegd wantrouwig te zijn van Engeland. Zij hebben er een airtje van, de Engelschen, tegen u te glimlachen, den braven jongen uit te hangen maar als zij u eene streek kunne# lappen, hebt gij ze vast. Engeland ontneemt u, nu dat gij in neleli- gen toestand zijt, eene gansche provincie, die u onmogelijk kon ontsnappen, liet is te hopen dat uwe oogen thans voor goed zullen open gaan. en gij u trouwer zult aansluiten bij het Drieverbond. En ondanks dit alles, betwijfelen wij toch of zulks zal gebeuren Wij ontvangen den volgenden brief, met vriendelijk verzoek van opname. Heer Uitgever van De Volksstem Valsche geruchten zijn hier in onze stad en de omliggende gemeenten over den velo droom van Aalst verspreid. Volgens die ge- meene leugens zou onze velodroom gesloten worden Gij, stadsgenoten en lieden van den buiten, gij allen die verleden jaar de feesten in onzen velodroom hebt bijgewoond, die getuigen zijt geweest van de bestendige bedrijvigheid, van het vermaak, van het leven dal daar heerschte, zoudt gij aan zulke verzinsels don schijn van waarheid kunnen geven Wé denken van neen, want al was hol jaar 1911 hel proefjaar voor onzen velo droom-, toch zal elk mei ons moeten beken nen, dat er daar goede zaken zijn gemaakt. Daarbij de uitmuntende toestand onzer financiën is er een bewijs van. Om welke reden zou hier dus de velodroom moeten verdwijnen Hebben de aantrekkelijkheden van verleden jaar aan eenieders voldoening niet beantwoord Ileefl.de overtalrijke me nigte, waarover wij altijd beschikten, zich hoegenaamd over iots te beklagen gehad Wc denken van neen daarom willen wij altijd voorwaarts op den weg van vooruit gang. Door het belangrijk studiejaar dat ons bestuur genoten heeft, hebben wij van nu af 'vóór hel,tüpkQnyendfjaar-..konl)*akte.n aange gaan; mót (lo bijzonderste kaïlipiocnéh van het Ijinnen- en buitenland. De prachtige lusthof dien wij op den voorkoer van onzen velodroom hebben doen aanle.gen, laat ons toe het publiek van nu af reeds te verzekeren, dat de feesten van hel jaar 1912, in alles wat pracht en sport- kunsl betreft, verre die van verleden jaar zullen overtreffen ja. dat we aan iedereen de gelegenheid zullen geven, hier in den velodroom van Aalst, iels Ie zien dal ze noch in Brussel, noch 't is gelijk waar zullen kun nen aanschouwen. Daar slaat ons bestuur voor in Dat zal voorzeker het klaarste bewijs zijn van den voortdurenden bloei onzer onderne ming, en terzelfdertijd eene duidelijke weer legging op dio valscho geruchten door eenige afgunstigaards rondgestrooid. Gij allen, bijzonderen, burgers en werk lieden, die verleden jaar uwe genegenheid aan onze instelling hebt getoond, hartelijk Stella stond eindelijk op, toen zij bemerkte dat aller nieuwsgierigheid voldaan was, sloop zij moedig naar de plaats waar het lijk des mans lag, welken zij van hare kindschhcid af, zoo innig bemind had. Een enkele werkman zat op eenige stappen afstands als waker. Met een hartverscheurend gekerm w ierp zij zich naast het lijk neder, dat ingevolge het uit drukkelijke bevel des opperhoutvesters, on aangeraakt moest blijven liggen, tot dat de ïfichtorlijke overheid ter plaats geweest was. Het viel baar uitermate, smartelijk den zwaren kliefkieï op de borst en liet hoofd te zien liggen. Met bevende handen greep zij den zwaren last weg, alsof zy het lijden des dooden daarmede verlicht hadde. Laat het stuk hout liggen, zegde de bewaker met goedheid. Wij mogen niets aanraken men zegt dat de nieuwe landraad een streng en wijs man is, welke de zaak grondig onderzoekon zal. Stella ging naast het lijk zitten, en streelde de stijve hand. Ga naar huis, vermaande haar de werkman ga spoedig en zeg aan vrouw Lindstedt, wat er go' ourd is Het meisje verschrikte. Wat zware bood schap voor haar. Zij liuiverdo by de gedachte van den rouw, dien deze tijding zou in het vreedzame huis brengen. Zij kon 'tniel op baar nomen, deze boodschap te gaan doen. Wanneer zij in de verte 's landraads stem hoorde w anneer zij hem met verscheidene ondergeschikte ambtenaren zag naderen, dan eerst ging zij beschroomd ter zijde, en zag op eenen geriugen afstand toe, hoe .de houtkiel weggen vii"" on liet lijk opgetild w erd. Zij hoorde den landraad met diepe aandoe ning zoggen het is dan voor zulken roern- loozen en treurigeu dood, dat de kogelen van danlc daarover, en tevens drukken we de hoop uit, dat gij den onophoudonden iever dien we aan den dag h'ggLen om.den velo droom van Aalst aan de .spits van den sport wereld te brengen, opmeÜw door uwe stand vastige genegenheid zult Weten te bekronen. Het bestuur van den Aaïslerschen velodroom. Het Marokkaansch verdrag aangenomen. De Fransche Kamer heeft Donderdag het Marokkaansche Duilsch-Fransch verdrag goedgekeurd, niet uit geestdrift maar met gelatenheid, omdat ze niet anders meer kon. Hevig voorval in het Parlement. M. Prum katholiek kamerlid, was tijdens zijne afwezigheid hevig'aangevallen geweest door socialist Welter. Dijnsdag vroeg er M. Prum het woord en teëkende verzot aan tegen die schandalige aanvallen. Socialist Ma rek onderbrak al geheel in 't begin en rièp Dief. Daarop' ontstond zulkdanig tumuli dat de Kamer eene halve uur moest opgeschorst worden. Bij do hervatting der zitting protesteerde M. P'rnm andermaal tegen die ongehoorde aanvallen. Socialist Weiter antwoordde zoo heftig en venijnig dat hij verscheidene malen tot orde moest geroepen worden. Bij 't einde der zitting spuwde de zoon van M. Prum, een jonge advokaat, de roode kamerleden Weiter en Marck in 't gezicht. Tegen de discipelen van Ferrer. De liberale gazet van Keulen van 1 De cember schrijft het volgende gezien de valsche berichten die over de gebeurtenissen van Culluva, door de 'Vreemde bladen ver spreid zijn geworden, jiiist zooals over de zaak Ferrerhebben dé Spaansche dagblad schrijvers eene algemeerfe vergadering ge houden en hebben eenparig eene dagorde genomen waarin zij verklaren dat de geplo- gen misdaden van Cuïleva afschuwelijk en ongehoord zijn, en dat de kwestie van mis handelingen in de gevangenissen, op de mis dadigers, ongegrond is; -dat soldaten en gen darmen en geheel hel Spaansch leger, ridderlijk handelen en boven alle verdenking staan. Het geschil nog niet opgelost. Mc dunkt dat dit kleine' Peizië lang durft weerstaan aan den Russischen kolos. Woensdag heeft het Persisohe Parlement met 39 stemmen tegen £9 het voorstel van den minister van Buitenlandsche Zaken aan genomen, waarbij, deze eene kommissie vroeg van 'vijf kamerleden, die, volle volmacht Zouden krijgen het Iiu?sisph ultimatum, te onderzoeken en er te b'esljssen w at er te doen stond. Algemeen wordt gedacht dat Rusland voldoening zal krijgen op hét punt der af zetting van M. Rhus Ier. Tijdens het onweder dat Woensdag over heel Noordelijk-België woeddo, had in de Noordzee een dramatisch tooneel plaats. Een groote lichter, toëbehoorende aan M. Prosper De Clnedl, aannemer lo Brugge, en geladen met materiaal vdor het bouwen van golfbrekers, kwam rond'5 uur uit Knocke terug. Een kleine sleepboot had den lichter op sleeptouw genomen. De lichte vaartuigen w.aren niet in staat het tegen de machtige bufen vol. Ie houden en bet personeel van den aannemer, dat zich op het strand bevond, van.hel gevaar bew ust ging de hulp der maatschappij van Zeevaart instellingen inroepen. Ligny dezen dapperen en: deugdzamen man gespaard hebben Wanneer hij mij gisteren van zijne krijgsavonturen verhaalde, dan ver moedde hij geenszins, daülnj, nog denzeifden dag, eenen zoo ellendige# dood zoude vinden. Heeft men geene boegpnaannlo gissingen nopens het uur, waaropdit ongeluk is voor gevallen Het schouderophalen des bewakers zegde gecnóTerwijl deze man schuwe blikken rond wierp, voegde hij er bij ik weet maar, niet heer landraad... neen', ik weet niét, hoe zulke houtkiel vallen kan,' indien men tien- zei en niet met geweld lóslaat. Ik zie evenwel hier geen w erktuig, w aarmede de boekhouder den kiel zou losgelaten hob heil Ook zou hij moeten op den boom/geklauterd hebben, ten minste zes voeten hoog... en met een houten been is 't moeilijk klauteren... zou ik denken Aan Stella ontsnapte géén enkel woord zij stond onbow ceplijk op té letten met oogen en ooren. De landraad schü'lde zijn hoofd, doch met zichtbare ongeduldigheid. Hy naderde nogmaals het lijk en onderzocht mot oplet tendheid de plaatsen, die door den houten kiel eé'rnflen waren. Een zijner burcelbedicnden i iep zijne aandacht op eene bloedvlek, dio in nek zichtbaar was en niet een kneUzond werk tuig toegebracht scheen, daar de wonde plet terend voorkwam. Hij is op eenen boomwortel gevallen meende de landraad -/nochtans deed hij hot lijk loggen juist gelijk hetzelve gevonden was. Hier is nergens eeil boomwortel, sprak (le bew aker wederom met zij no schroomval lige omzichtigheid. De bodem is zacht, met gras bewassen. Indien de wi.ndo in den nek was, vóór die des vooi hoofds Wat wilt gij zeggen roet deze gissingen, oude? vroeg de landraad liem streng be- Deze zond onmiddelijk hare groote sleep boot, de in nood verkeerende vaartuigen te goinoet. De bemanning van de sleepboot wendde pogingen aan om de kleine vaartuigen hulp te bieden. Plots werd een matroos van den sleper door eene golf verrast en overhoord geslingerd. De ongelukkige verdween in de duisternis, door de golven medegcsleept. Het was zekeren Victor De Munter, van Zeebrugge. Toen de reddingsboot er eindelijk in ge slaagd was de twee vaartuigen op sleeptouw le nemen, brak de kabel los en de lichter, waarop zich zeventien man bevonden, werd naar de hooge zee medegesleept. Men dacht ze allen verloren. Donderdag morgen strandde de lichter met heel de bemanning te Cadzand op de Hollandsche grens. Victor De Munter, de verdronken matroos, was 45 jaar oud en laat eene weduwe met 6 minderjarige kinderen achter. Brussel. Pich-pochettten in de Beurs. Terwijl M. J..., koopman in graan, wo nende te Gorswarem,Woensdag in de Graan- beurs van Brussel met een anderen koopman sprak, stal men zijne portefeuille, inhoudend 5.300 frank in bankbriefjes, welke hij op een lessenaar had gelegd. M, V..., van Oostende, een andere hande laar in graan, weid aldaar ontlast van zijne portefeuille, inhoudend eene som van 2,500 frank, welke in den binnenzak van zijne overjas slak. Men heeft geen spoor der die ven. Overreden. De 11 jarige Jozef Er- nalstein, Ant'werpscHen steenweg, werd Woensdag op do Entrepotlaan door een brouwers wagen omgeworpen. .Een der wie len rolde over zijn rechterbeen, dat gebroken word. De ongelukkige knaap is naar hel gasthuis overgebracht. Mevr. Bourlaor, wonende te Antwer pen, Woensdag le Brussel zijnde, werd op de Krnidtuinlaa» door een kamion omgewor pen. Zij werd gewond aan den wenkbrauw boog en verloor veel bloed. De dame werd verzorgd in eene naburige apotheek. Een gespan gestolen. Ten nadeele van M. Gilbert, hofbouwkundige, te Over- ijssche, werd Woensdag in de Antoon Dan- saertstraat eene kar, bespannen met een paard, gestolen. De policie werd verwittigd. Het is zoo gemakkelijk van extra koffie te maken. Gebruikt de Bitterpeeën der Trappisten Vincart. Men vindt z'overal. 1500 E St-J#ns-Molenbeek. Erge hoefslag De voerman A. Vers a vel, Inlendcntslraat, werd Donderdag door een zijner paarden een ergen hoefslag toegebracht. Zijn rechteiv schouder werd gebroken. Een woedende os;H.D'ecoster,been houwer, le Dilbeek, leidde Donderdag eenen os naar huis. Op den steenweg van Ninove, ging.het heest op hol. Nestor Lahaye, die den ós wilde tegenhouden, werd door het dier vreeselijk gewond in de linkerzijde. Do toestand van het slachtoffer is zeer onrustwekkend. De os is in dc velden ver dwenen. Sterrebeek. Vijfhuizen afgebrand. Verleden nacht zijn alhier vijf woningen af gebrand, deze werden bewoond door Louis Verlrëst, Jos. Déurickx, Alton's Vandoley, en do familie Dewit (2). Veel ongedorscht graan, alsmede eenig geld werden de prooi der vlammen. Do schade bedraagt 25,000 frank. De oorzaak van dezen brand is onbekend. Hoeylaert. Inbreker geknipt. Toen de landbouwster De Vuyst. wonende te Hoeylaert, zicli Woensdag avond naar hare slaapkamer begaf, bevond zo zich tegenover ziende.Houdt gij iemand pliclitig, noem hem kortweg De oude bewaker stond in eene eerbiedvolle houding voor den gestrengen heer, en draaide de muts in zijne banden, onder het gevezei Ik wil daarmede in 'tgeheel niets zeg gen, indien dc heer landraad alles in orde vindt. Ik ben maar verwonderd, dat het onge luk is voorgevallen. De landraad fronste zijn voorhobfd gaf be vel dat men liet lijk naar de woning des bo'ek- houdërs.zoude brengen en verwijderde zich, nadat hij nog eene poos op het bleeke gezicht had gestaroogd. Zoodra de hoeren vertrokken waren, nader de Stella wederom. ITare oogen waren droog geworden doch zij beefde in al hare lidmaten, wanneer zij deze vraag tot den bewaker stuur de heb ik u wel verstaan, Geurdeler Ver moedt gij dat hier eene mis Sul... stil, juffertje onderbrak hij. Wanneer de groote heeren blind zijn, dan mag de arme duivel geen siertje zien Zwijg stil, ik vermoedde niets.. Het komt my maar won derbaar voor, dat de boekhouder, als eene vink, op den boom zoude gevlogen zijn, om den houtkiel op zijn lijf te.rukken... Daaren boven 'tis nog al aardig, dat de houtkiel juist wacht tot het lijk op den grond ligt, om zich dan op de wonde te komen leggen. Dan heeft hy eene wonde in den nek... doch toen hij do'Ml was, kan hij zicli uog eens hebben om gekeerd... wat weet ik daarvan! Het is ge raadzaam geene oogen te hebben, als de ge rechtigheid blind is, on niet tehooren, als de recht' rs doof zyn. Maai Geurdeler... misschien... indien ik iots h^zon.iers gezien hadde stamelde het jonge meisje mei zichtbare krachtspanuing. Dan zult gij zeer wel doen inet te zeggen, i - -m ii een kerel, die bezig was de meubelen open te breken en te plunderen. Mevr. De Vuyst riep om hulp. Toen snel den geburon toe en maakten zich meester van den misdadiger, welke in bedwang werd gehouden tot de aankomst der gendar men. Toen hij dezen zag, werd de bandiet vree selijk woedend en bood hevigen tegenstand, doch hij werd gebonden en men was ver plicht hem naar de gendarmerie lo slepen. De aangehoudene is zekere B..., een ban diet der ergste soort, die reeds herhaalde malen met de juslicio had af te rekenen. Donderdag morgend werd hij naar Brussel gebracht en ter beschikking van den proku- reur des Konings gesteld. Anderlecht. Brand. Bij bakker Brossel, wonende Schaponkopslraat, brak verleden nacht in een achtergebouw brand uit. Wanneer de brandweer ter plaats kwam stond gansch het gebouw in brand. Een paard kon gered worden, doch al wat bel gebouw bevatte, ging in de vlammen op. De schade is zeer aanzienlijk. Liefhebbers van eenen goeden borrel drin ken den Rigolo Koning der oude graan- gen evers. St-Gillis'. Brand. Donderdag mor gend,rond 3 1/2 ure, is er brand uilgebroken in den kruidenierswinkel van mad. De Cuy- per, wonende steenweg van Vorst. De pom piers moesten meer dan eene uur werken eer alle gevaar geweken was. Gansch het gelijk vloers is de prooi der vlammen geworden. De schade is aanzienlijk. Laken. Werkongeval Woensdag viel de monteerder Louis Gheeraerdls, van Ghalelineau, in de Elektriciteitfabriek, Werkhuizenkaai, van eene hoogte van zes meters. Hij word bewusteloos opgenomen, met eene dubbele breuk aan 't linkerheen en erge kneuzingen. Been gebroken. Bij het lossen van een vat pelrool, Koninginnelaan, werd .Taak Denil, wonende Lavalléestraat, Donderdag morgend erg gekwetst, doordien het val op hem viel. Zijn rechterbeen werd op twee plaatsen gebroken. Grimberghe. Het gevaar der vuurwa pens. De genaamde II. S..., schoot giste ren in zijn hof naar musschen, toen eensklaps de loop van zijn geweer aan stukken sprong. S... werd de linkerhand vreeselijk vermor zeld. en kreeg bovendien een stuk ijzer in hot voorhoofd. Zijn toestand is zeer bedenkelijk. Tervuren. Onrustwekkende verdwij ning. Henri Van Neste, oud 38 jaar, schoenmaker, wonende Horenzeelstraat, is verdwenen. Hij is uit Tervuren vertrokken Zondag morgend 10 December, zeggend zich te he geven naar St-Genesius-Rhode hij had on geveer 40 frank op zak. Sedertdien lieeft men van hem niets meer gehoord. Dé Klinge. aanhoudingJ. De Rommel, eene minderjarige dochter, geboren op de Zéouwsche Glinge, had zonder toe stemming barer ouders de ouderlijke woning verlaten. Des Zomers verbleef zij hier en daar en sliep soms in de rogge. Nu woonde zij in bij Charles De Groote, herbergier in de Statiestraat. Deze week kwam ze op Hol- landsch grondgebied met appelcienen leuren, weid door do gendarmen aangehouden en naar Middelburg overgebracht. Omvergereden. Het van ouds en veel bezochte arduinen kruis, dat aan den ingang d»r Statiestraat staat, is Woensdag middag door eenen wagen met stroo geladen omvergereden. Overleden. Een 14tal dagen geleden viel de löjarige Frans Van der Keelen, van eene hondenkar. Hij kwam met het hoofd op de straatstceucn knecht, doch scheen er in het eerst niet van te weten. Zondag ver slechtte zijn toestand en Woensdag moest de ongelukkige berecht worden. Donderdag be zweek hij aan de gevolgen van den val. dat gü niets gezien hebtDe lieden dachten dat het beteren zoude, ouder het bestuur van den nieuwen landraad... Bah, de eene kraai pikt de andere de oogen niet uit Sklla kampte tegen zich zelve zy kon mis zien hebben, dacht zij. Misschien zou zij ge zwegen en huiswaarts hulp en troost gebracht hebben. Doch eensklaps zegde Geurdeler, ter aarde blikkende en een sleepspoor achtervol- volgende Ik zou willen weten, wie hier een tochtje gedaan heeft met eene houtslede, die van den kant der hut naar hier is getrokken Geurdeler fluisterde Stella, door hare aandoening overmeesterd ik heb gisteren avond gezien dat de opperhoutvester eene houtslede voorbij de hut trok, in vollen loop naar den weg op Sweehten; op deze slede lag een voorwerp, als een menscb, maar ik kon 't niet duidelijk ziun. Nu, daar hebben wy 't immers lachte de oude geheimzinnig. En heden tiert de boschwachter dat iemand liet hout heeft be schadigd. Ziet gij, daar loopt het spoor naar den Swechtener weg. Maar Geurdeler hoe zou 't mogelijk zijn, het feit ware dan gepleegd by helderen dag want liet begon maar donker te worden toen hij voorbij sleepte. Juffertje, onder ons gezegd nooit zoo lang de wereld staat, zijn zoovol ongelukken in dit woud voorgevallen als gedurende de veertien laatste jaren Indien de boomen kon den klappen, zij zouden dingen verhalen, die uwe haren deden te berge rijzen. Zwijg, om Godswille, want kwam hem mis dergelijks ter ooren, hy zou u J©uü*r aarzeitm '•■«i Hit uit blazen. Doch hij schiet niet... dat nroakt ge- druisch (Wordt voortgezet.)

De Volksstem | 1911 | | pagina 2