OORLOG BUITENLAND. Brusselsche Briefwisseling Eene akelige ontdekking NIEUWSBERICHTEN. »*r■■■■■■II DE DRAMAS DER ZEE Wildstroonersdrama te tüii^n. Italië en Turkyë ▼ernemenl bevoordeeligd werd. Dat ziet men nan de talrijke en belangrijke gebouwen, aan debreede lanen, de gemetselde loskaaien, de prachtige boonien, do bloemparken en lusthoven, die de stad verfraaien. Dat belet piet dat er nog vele werken uit te voeren zijn. Boma is veel vooruit op hare zustersteden, 't is ook voor niets niet dat ze de hoofdstad is en de zetel van alle hooge besturen. De officleele gebouwen, in verschilligen bouw trant, zijn ver van elkander gelegen, hetgeen voor gevolg heeft het over en weerloopen der bedienden dat geeft levendigheid aan de stad maar is ook oorzaak van veel ver loren vöetstappen. Ook om ten beste die groote opstanden te verkosten, loopt er rond de stad een tram, die viermaal per dag den beschrevenen weg volgt en door al de blan ken bedionden gratis mag benuttigd worden. Konootrotter. Een stoomer ontploft. De bemanning wordt gered na zeven dagen in de reddtugsSoepen rondgezwalpt te hebben. De Puitsche stoomer Avamsturner küpt- tein Ha ren heir, van New-York naar Calcutta varende, is te Gibraltar aangekomen met twee en twintig matrozen, van den Engcl- schen stoomer Ciiesaplake. Deze stoomer was uit Amerika vertrokken naar Algiers, met eene lading benzine en onderweg was deze in brand geraakt en ont ploft. De bemanning bad zich gelukkiglijk in de sloepen kunnen redden. Er waren dc ka pitein en 21 matrozen, waaronder vijftien Chineezen. De eerste luitenant van den Bngelschen stoomer, was zoo erg verbrand geworden, dat bij vijf dagen na zijne redding aan de gevolgen der brandwonden bezweek. De on gelukkige was met de andere geredden zeven dagen en zeven nachten in de schuiten ge bleven, zonder verpleging. Uit de hoofdstad wordt ons bet volgende schrijven gezonden. Zaterdag, 23 December 1911. Sinds Donderdag zijn we in den Winter en wij zijn enkel bedeeld geworden met bet water, waarnaar wij in den Zomer zoo ge snakt hebben. Nu komt liet wat te laat en een lichte vorst ware verkieslijker. Laat ons hopen dat bet komende jaar onder alle op- ziehlcn beter zal zijn. Nu is het te Brussel al Kerstniisbezigheid dat men ziet. Overal uitstallingen van gevogelte, Brusselscho kiekens, kalkoenen, ganzen, tot zelf melk- verkens. Overal zien wij bokkenkermisson en konijnenkermissen aangekondigd. De GrootaMarkt heeft liet uitzicht geUregeovan een woud in volle.stad met al zijne masten voor de Kerstmisboomen, waar Zondag avond, de brave kinderen talrijke speeltui gen en fijiie lekkernyen zullen kunnen pluk ken. Het is eene goede week voor den Brussol- schen handel. Het komiteit der Federatie van de Jonge Katholieke Wachten van België is Zondag namiddag in het lokaal Patria bijeengekomen onder het presidentsschap van M. Maurice Pirmez. De meeste kalholieko Wachten van 't land waren vertegenwoordigd. M. Pirmez "heoft een warmen oproep gedaan op de mede hulp van de Jonge Wachten met het vooruit zicht van don aankomenden kiesstrijd. Hij wees op de intieme eensgezindheid der rech terzij en de ellendige houding der antikleri kale gekozenen, in de twee groote onder vragingen op de militaire en koloniale kwestie. De kiesveldtocht die begint, zal hevig, hardnekkig zijn, maar wij hebben volle vertrouwenin den uitslag van den strijd. OF wie is mijne moeder Historisch. Tafereel 22° Vervolg. Misschien bracht ook wel de vrees het hare bij tot zijn besluit. Welkdanig de beweeg redenen mochten zijn, genoeg: bij vermeed zorgvuldig den opperhoutvester te ontmoeten; hetgeen in elks oog sprong. Sedert dien dag, zette hij geenen voet meer in het woud. Hoe hij zich zou gedrageD, in den gevalle hij gedagvaard wierde voor de rechterlijke overheid dat wist hij nog niet bepaaldelijk ttooh hij koestorde reeds het vaste voornemen van niets te doen of bekend te maken, wat den opperhoutvester voordeelig kon zijn. VI. STELLA"ALS GETUIGE. Wij brengen den lezer van huiverende tooneelen eensklaps over tot vreedzame. Im mers de bekoorlijkheid des huiselyken vredes lag over de groep verspreid, die cenige dagen na de begrafenis van den boekhouder, aan liet ontbijt zat, ophot kasteel des landraads. Do balkon vensters stonden open, de ver- irisschende morgendlucht drong ongehinderd in het groot vertrek. De landraad en Eugeen deden eer aan het smakelijk ombijt. Zeer matig daarentegen toonde zich mevrouw Schollin, die tegenover de beide heeren zat in een morgendgewaad. Eugeen overtuigde zich, dat zijne zuster, niettegenstaande hare drie en dertig jaren, nog zeer bevallig koude zijn. Zij was met het gezicht naar het balkon gekeerd. Wij noemden deze groep van drie personen vreedzaam. Ja, zij was 't indien iuen naar het De plechtige lijkdienst, ter herinnering van Leopold II en al de overledene leden dor koninklijke familie, is Maa- dag. in do kerk van Laeken gevierd geworden. De koning, de koningin, de gravin van Vlaanderen, prins en prinses Victor Napoleon, alsook M. Baren de Broqueville en al de andere ministers en vele senators en kamerleden waren tegenwoordig. I)e deken van Laeken officieerde, bijgestaan door talrijke priesters. Zondag is liet al 2 jaar dat Leopold II dood is. Met nieuwjaar is er ontvangst op 't Hof. De gemeenteraad van Brussel heeft Maan dag zijn laatste zitting van 't jaar gehouden. Te dezer gelegenheid heeft M. Max de niet herkozen en de ontslaggevende leden be dankt voor hunne medewerking, hij drukte de hoop uit de leden der rechterzij spoedig in den raad weder te zien, door de invoering van de E. V. in de gemeentekiczing. Hoewel diep verschillend van gedachten hebben de verschillende, groepen elkander eene vriend schappelijke achting toegedragen. M. Advokaat De Locht heeft bedankt in mam der colleges. In geheimkömiteit is dan b?slist, 2 stukken bouwgrond te verkoopen voor 900.000 fr., 't eene stuk gelegen over de straat die den Doorgang naar de boe kerij moet vervangen, en hel ander deel gelegen in de Kromstraat. De nieuwe raad komt op 1 Januari bijeen om nieuwjaar te vieren. De gekozenen zul len den eed afleggen en daarna 3 nieuwe schepenen kiezen. M. Grimard zal vervan- gon worden door heer Furnémont of heer Max Hallet. Te Ukkel-Langeveld is de nieuwe zaal Concordia Zondag ingehuldigd. Prins en prinses Pierre de Caraman Chimay, en bur gemeester en kamerlid De Bue waren er aanwezig, 's Maandags werd de Fanfare Waucquier gehuldigd, in den Ouden Spaanschen Koning-te Vleurgat. Dit als, antwoord op de liberale fanfare die hier ge sticht is. Onze kamerleden zijn tot 16 Januari in verlof gegaan, na een aanval te hebben ge daan tegen de regeering, dit maal in den persoon van minister de Broqueville, naar aanleiding van de nieuwe vervoertarieven voor kolen. Dat is 2 maanden dat de Kamer opnieuw vergaderd is geweest en zij heeft nog niets ernstig uitgericht. Al de tijd gaat verloren met do ondervragingen, d'eeno al belachelijker dan d-andere, in de hoop de ministers in d'oogen van 'tvolk te discredi- tcoren, maar onze ministers hebben allen mond en klauwen om zich te verdedigen en al deze aanvallen keeren juist tegen de op positie die blijk heeft gegeven bijlange niet op de hoogte te zijn. Wellicht zal het zoo duren heel den zittingstijd, met moeite zal men de begrootingen kunnen stemmen, maar het Land zal oordeelen en met. kennis van zaken den 2 Juni zijn vonnis uitspreken voor liet grootste' welzip'r van bet vaderland en totl schande van de onreine liberale-soóialistische' samonkoppeling. Twee bOschwachlers Van burggraaf Lëbn d'Ardoyj vq]ksveffb£ert\i'oor<Jiger van Brus-' scl, deden Zaterdag nacht hunne ronde te Ellingen, nabij St-Ksvinlens-Lennick. Weldra hoorden zij vuurschoten weer klinken en ontmoetten vier wiidslroopers op jacht met een lichtbak. Dezen weigerden zich over te geven en schoten naar de bosch wachters zonder hun echter te treffen. Nu losten deze laatsten insgelijks hunne gewe ren af. De wiidslroopers herlaadden hunne geweren en vuurden nogmaals. Daar de lichtbak plotseling uitging, verdwenen de wiidslroopers in de duisternis. Zondag morgend bemerkten de bosch wachters, door gendarmen vergezeld, bloed vlekken ter plaats. Dit schijnt aan te toonen dat de plichtigen gewond werden. Vier gekende wiidslroopers worden verdacht. Het parket is te Ellingen afgestapt én heeft een onderzoek geopend. uil wendige oordeelde. Daar heerselite de ge rustheid des familielevens, die zich door niets laat storen. Indien wij evenwel de gelaat strekken der drie personen gadeslaan, dan zullen wij bemerken bij den landraad eenen lichten zweem van misnoegdheid by den gezantsehapsraad eene stille ongeduldheid, en op Fraucisca's voorhoofd de schaduwe van eene treurgeestigheid. Wij kennen de reden van mevrnuw's stemming, en behoeven de zelve niet te ontleden, aangezien niets veran derd is, sedert hare ontmoeting met Stella. Eugeen's ongeduldigheid had geene andere oorzaak, dan dat hij op de patrijzenjacht wilde gaan. Door den heer von Swechten daartoe verzocht, liet deze hem een uur vroeger weten dat hij plotselijk was belet geworden, eene dringende Hiding riep hem stedewaarts. In het terugkeeren zou hij Eugeen medenemen, en Swechten toefde te lang volgens de riieening des jongmans, die zich op het ont bijt wreekte. Het misnoegen des landraads sproot uit ernstiger beweeggronden. Hij was in den be ginne, er verre van af, den opperhoutvester als plieiitig te beschouwen aan eeuw daad, die hem moest «'.oen dalen lot den laagsten trap der misdadigers. Sedert dien tijd was hij van zienswijze verande d. Lichtvaardige woorden hadden het vuur ontstoken, (zijne gendarmen langer ter plaats zijnde, hadden liem voor den dader aanzien, en de wuorden nagespoord.) Zoo kwam do houtsleep op het tapijt, waarvan het spoor onbetwistelijk naar den boom leid de, wacfr Lindstedt's lijk gevonden werd. Ook vernamen de gendarmen, wat er met vrouw Weber was traande geweest. Kortom do oude .Geurdeler had geklapt. Tuen de ambtenaren hem op het lijf vielen, verried hij do bron, waaruit hij geput hadliy noemde Stella, ii i i i i i TE£ Gisteren namiddag ging M. Dwonondo te Ukkel, Sl Job, naar Ukkel-Langeveld, alwaar hij zich een huis laat bouwen. Toen M. D...., naar de kelderingen ging zien, vond hij er tot zijne groote verbazing een persoon liggen. M. Dging spoedig hulp halen en de onbekende werd'uit de kel ders gehaald. Alsdan stelde men vast, dat de man opgehouden had te leven. Men dacht eerst, hier met eene misdaad te doen te hebben, doch weldra was een ge neesheer ter plaats, en deze had weldra de oorzaak van het overlijden gevonden. De ongelukkige man was de ruggegraat gebroken. Het was zekere Louis Gansemans. wonende Hoogstraat, te Brussel. De man was Zaterdag avond erg bedronken geweest en men denkt, dat bij in het huis is binnen gegaan om er den nacht door te brengen. Er was echter nog. geen trap naar de kel deringen, en do man is in dc duisternis in den kelder gestort. Ilij brak zich de rug graat en bleef op den slag dood. Het lijk is door de zorgen der policie naar het doodenhuis overgebracht. TUSSCHEN De Italianen aangevallen te Benghazi en te Tobruck In den nacht van. 21 lot 22 December heerschte erop de kust een zwaar tempeest en het was buitengewoon donker. De Tur ken profileerden of wilden toch van de duis ternis gebruik maken om oen aanval te wa gen. De Italianen waakten en sloegen zoowel den aanval van Benghazi als deze van To bruch af. De Italianen hadden geene dooden, de Turken voerden in hun aftocht verschei dene gekwetsten mede. Blokhuis aangevallen De Italianen zagen te Benghazi ook hun blokhuis aangevallen door den vijand. Hier ontstond een hevig gevecht dat 6 ure:: duurde. Na den slag konden de Italianen hunne verliezen tellen 7 dooden, waaron der 2 officieren, 16 gekwetsten, waaronder nog een officier. De Turken hadden veel meer dooden en gekwetsten, maar hun getal wordt niet opge geven. De slag van Bertibras Hier moet het wel heviger zijn toegegaan, als de eerste belichten le kennen gaven. Zoo zouden de Turken iii'dien slag 2C0 dooden en gekwetsten gieha'd'lïébbeP eii ué ïtaliahen bijna, zooniet evenveel en mogelijk nog meer De Turken-hebben ^ck' teruggetrok ken lot Azizia. Te Solum De JSgyptepaypn bebb'ep h,et fort Solum, hun afgestaan,door Turkyë,bezet. Elders i$ het rustig Geen een meldenswaardig voorval te Tri poli, le Khoms, te Aïn Zara, noch te Tad- jure. Ondertusschen zitten de moeders in angst en bange verzachting de vader leeft onrustig en bekommerd de verloofden wachten met pijnlijke bangheid naar hel nieuws en vooral rutar de wederkomst van hunne geliefden. Dal is geen romansen- niouws, dat is echte werkelijkheid Frankrijk helpt Turkyë. Een Italiaansch blad zegt dat geheel het Turksch oorlogsplan uitgaat van Constanti- nopel en dat van cb ze stad de bevolen \vord< n gegeven. Dagelijks is Gonslantinopelin tele grafische verbinding met de oorlogvoerders, en dit langs den weg van Tunisië, waar de Turksche telegrammën en berichten van hot 's boekhouders pleegdochter, als don eersten der geruchten. De gendarmen brachten getrouw verslag uit. De landraad werd, opmerkzaam en besloot de zaak grondig te onderzoeken. Op de eerste plaats moest hij liet jong meisje verhooren, om de juistheid der bewysteekenen te toetsen. Hij verwachtte haar óp dezen oogenblik, Im mers zyn geheimschrijver om allo opspraak te vermijden, had op zich genomèn Stella mede te brengen. Wat zou hij van haar ver nemen 1 Deze vraag viel hem lastig. In allen gevalle was hij door zijn ambt gedwongen om voort te gaan met liet onderzoek wyl de uit komst daarheen moest leiden, of om een samenweefsel van eerfooverij te vereruizen, of om den sluier op te lichten, waaronder eene reeks afgrijselijke misdaden verborgen lagen. Onder deze verschillende gedachten en ge moedsstemmingen, was eindelijk liet ontbijt ten einde geloopen, en Eugeen liet cenige on- geduldswoorden uit zijnen mond vallen, ter hij op eenen misnoegdeu toon sprak Ik wilde toch voor den drommel eens weten, wat Swechten (die nooit in de stad iets to verrichten heeft) heden belet ter jacht te gaan. Komt hij niet aanstonds, dan ga ik alleen, mijn geduld is ten einde. Dat zou ik u afraden, bemerkte de landraad lialf schertsend, half ernstig Gij kent Swechten's grondgebied niet, en in den opperhoutvester hebt gij eenen strengen grensbewaker te vreezen Zooveel beleefdheid zou toch de patroon wel bezitten, antwoordde Eugeendat hij eenen vreemdeling verschoonde... Verlaat u op 'smans beleefdheid niet, onderbrak de landraad. Hij speelt den Bona parte in zijn ambt. Wat in zijnen weg staat, werpt hij ter zijde... zoo of zoo... dat is hom leger komend, door de Fransche bestuurders worden overgeseind naar Constantinopel. De beweegreden van deze Fransche doenwijze is niet ver te zoeken. Turksche bladen opgeschorst. De Turksche regeering heeft 3 Turksche bladen, te Constantinopel verschijnend, en die tegen den sultan hadden geschreven, ver boden. Tegen de regeering. De Jong-Turksche partij Eenheid en Vooruitgang is met de oppositie overeenge komen om strijd le leveren togen de huidige regeering. Men verwacht kortelings den val van het Turksch ministerie. AUSTRALIË. Trust en trustmannen veroordeeld. Na 73 dagen zitting en de aflezing van het vonnis dat 3 dagen beeft ingenomen, heeft, het Hof de 39 leden van den kolentrust ver oordeeld tot eene boete van 1.250.000 fr. Het Hof aanziet den trust als eene reus achtige samenzwering om alle concurrentie onmogelijk te maken. OOSTENRIJK Het algemeen stemrecht. De Mugyaren die in het Ilongaarscb Par lement de meerderheid vormen, zijn bevreesd van het algemeen stemrecht, waardoor de niet-Magyaron de meerderheid zullen be komen in het Parlement. Zij zouden r.u een soort van bekwaamheidsstelsel willen in voeren. DU ITSCH LAN D De kiezing van Januari. 100 uittredende en ontslaggevende leden. Het baart vi cl opzien in Duilschland dat zeer vele invloedrijke elemenlen uit alle par tijen, zich niet meer voorstellen. Algemeen wil men de partij verjongen. Het Centrum is ook dien weg ingeslagen. Schrikkelijk drama in eene koolmijn te Quaregnon Drie dooden Zondag had in de kolenmijn van het Noor den aan Rieu du Coeur, te Quaregnon, een verschrikkelijk mijnongeluk plaats. Na volbrachten arbeid begaven zich vier werklieden, welke moesten opgehaald worden langs den put «Zuid», naar den put «Noord-» om alzoo, denkt men,den weg te verkorten en vroeger de oppervlakte te hereiken. Nauwelijks waren zij in den ophaalbak ge zeten, of zij werden gepletlerd tusschen de wanden van dezelve en den muur van den put. Immers, men wist niet dat de ongelukki- gen in dien bak plaatshadden genomen. •De machinist,1 weerstand voelend, 'stopte en men poogde de slachtoffers'té 'ontlasten. Drie hunner; Celestrn Barbieüx, Vital Franeoife en Frans MahsdêRe, waren dood zij werden vreeselijk A'erminkt cn schier ont hoofd. De viefdie, Aimé Detrain', \verd ge wond, doch niet gevaarlijk. 'Eene.groote menigte nieuwsgierigen, het ongeval vernomen hebbend, verdrong zich weldra aan de oppervlakte, rond den put. Het parket is ter plaats geweest en heeft samen met het mijnkorps een onderzoek geopend. Brussel. Geheimzinnige verdwijning vvn een scholier. De 15jarige scholier, Jozef De Gr...., wonende Kardinaalstraal, had zich naar een Korslfeest in zijno school der Véronesestraat begeven. Na dit feest had hij zijno kameraadjes verlaten cn sindsdien heeft men zijn spoor verloren. Verscheidene malen had de jongen het verlangen uitge drukt in den vreemde toi*eizen. Maar de knaap had geen geld op zich en men vraagt onverschillig. Ik zou hem thans ongaarne alleen ontmoeton. Fraucisca verschrikte en vroeg hebt gij redenen om hem te vreezen In geheel mijn leven heb ik geenen mënseh leeren kennen, die op nvj eenen zoo terugstootenden indruk heelt te weeg gebracht De landraad greep de hand zijner gade en zegde geruststellende Niet ik, moet iets van dien man vreezen, maar hij van mij; nochtans zou dat wel op hetzelfde kunnen neerkomen. Fraucisca blikte eene poos met ontroerde teederlieid op haren echtgenoot; dan zweefdo haar oogstraal droomachtig over de omstre ken, die als verguld lagen in do stralen der morgendzon. Daar komt de veerboot af zegde zij eensklaps. De heeren keerden zich om, ston den op om naar het balkon te gaan. liet was een sehoone blik, het groot zwaargeladen vaartuig zoo kunstig te zien laveeren. Bij iedere zwenking, kwam het rechtlijnig voor het kasteel, en zelfs zoo nabij den oever, dat men de personen duidelijk lconde kennen. De gezantsehapsraad bediende zich telkens van zijnedubbeizienbuis, om personen en voorwerpen zoo nabij zijne oogen te brengen, als 'them mogefijk was. Hij beweerde dat er niets belangrijker ter wereld zijn kan, dan het menscheluke gezicht gade te slaan, als menseh ongezien waant, en het dier te belet ten, wanneer het zich, met eene soort van gelatenheid, aan het onvermijdelijke onder werpt. Beide gevallen geloofde Engeen op het schip te bemerken. ITij jokte zoo geestig over de/.estoffe, dat de landraad ook zijnen verre kijker nam, om het veer en de lauding in oogenscliouw te nemen en Eugeen's bemer kingen te toetsen. zich af wat er van hem geworden is. Zijn© persoonsbeschrijving weikl in alle richtingen rondgezonden. De valschmunters. Valsche stukken van 1 frank, met de beeltenis van Leopold II en hel jaartal 1909 worden in omloop ge- bracht. Zij zijn van alumininm en zeer goed nagemaakt. Het is slechts aan hetgewichj; dat nion ze kan kennen. Lijk ontdekt. De Averkman Adolf Swonende in de Sint Pioterstraat, Averd Zaterdag avond dood gevonden op zijne ka mer. Het overlijden Avordt aan bloedopdrang toegoschreven. Drie kwaaddoeners aangehouden. De politie der 4® afdeeling hield Zaterdag avond drie kerels aan die in het Boudewijn- gesticht een onderkomen hadden gevraagd. Zij werden naar het koinmissariaal in de de Lignestraat geleid. Het zijn drie kwaaddoe ners, Avaarvan een sedert verscheidene maan den werd opgezocht wegens diefstallen, ge pleegd te Namen. De tweede, uit het bede laarsgesticht ontsnapt sedert meer dan drie jaren, leefde van aftruggelarij. Ten laste van den derde werden sedert twee jaar verscheidene aanhoudingsmandaten afgele verd. De waardige trio werd in de gevange nis van Vorst opgesloten. Het schijnt dat een fraaie chromo nu do pakken van een kilo Bitterpeeëri der «Trap- pislen Vincart, vergezelt. 1509 G Verheling vafl titels. Een Fransch- man, zekere X., verkocht aan Avisselagentcn alhier titels van eene Fransche nijverheids- maatschappij, te dezer nadeele gestolen. Zon dag werd X..., aangehouden in een hotel in den omtrek der Hallen. Hij weigerde den persoon te doen kennen, die hem bedoelde titels overhandigde. Hij bezat er nog voor meer dan 5,000 frank. X.., Averd in de ge vangenis van Vorst opgesloten wegens ver heling van titils en het dragen van een val- schen naam. Hedge brand. Bij Mev. Loolens, Steenweg van Bergen, 772, brak Zondag nacht rond 2 ure brand uit, brand welke spoe.dig groote uitbreiding nam. Na groote krachtinspanning waren de pompiers het vuur evenwel in drie kwaart uurs meester. Inmiddels hadden alle bewo ners ongedeerd het huis kunnen verlaten. De kelderkeuken en een aanpalend maga zijn zijn geheel uitgebrand. Men weet nog niet op welke wijze de brand ontstaan is. Oneerlijke xcerklieden. Ten nadeele van M. X..., handelaar. Lombardenstraat, werden sedert lang dagelijks koopwaren ge stolen. Twee knechten Averden eindelijk ver dacht en aangehouden. Zij deden bekente nissen. Ten hunnent vond men eene groot© hoeveelheid zijden stoften en vele koopwa ren, ten nadeele van M. X... gestolen, wer den in beslag genomen in de Znidslalie, waar ze door de twee betichten Averden gebracht. Beiden werden opgesloten. De polieie zoekt hunne verhelers op. Het nadeel M. X... door deze diefstallen berokkend, is aanzienlijk. m-4- Stoutmoedige diefstal. -Sifrds drie dagen Avas een juweelenfabrikant M. Scher- nókangi van Sint Petersbürg, afgeslapl iti een hotel aan de Noordstalie. Zaterdag moest hij met den trein van 11 ure 24 naar Hamburg vertrekken. Vanaf 8 1/2 ure 's morgends was zijn reisgoed, waarbij eene valies die voor 30,000 fr. jmveelen bevatte, gesteld geworden in de zaal voorbehouden aan de pakjes der reizigers. Toen men dit roisgoed naar de Noordslatie avou brengen, stelde men de verdAvijning vast van de valies met de juweelen. Men heeft geen spoor van do stoutmoedige dieven. Schaarbeek. -t— Doodelijk ongeluk. M. I. Jacobs, voerman te Vilvoorde, reed gisteren met zijn kamion nabij de statie van Schaarbeek. Zijn paard verschrikte en ging op hol. M. Jacobs viel en de wielen van don wagen rolden o\er zijn lichaam. Hij werd zwaar gewond aan den buik'en zijn© borst ingedrukt. Men bracht hem onmidde- lijk naar het gasthuis. Zijn toestand is zeep gevaarlijk. Op den oogenblik dat de landraad met zijn gewapend oog op eene vrouwengestalte keek, welke togen het gelint der boot rustte en op het woud staroogde, erkende hij met verwon dering Stella Dezelfde Stella, welke hij mot ongeduld verwachtte. En op dien zelfden oogenblik, opende een bediende de kamerdeur en meldde de geheimschrijver bidt dringend om een kortstondig gehoor. Op eenen weyk trad do vrager binnen. De landraad strekte de hand uit naar het veer eu riep hem toe: t wat beteekent dat nu Li. Ginds op het veer zie ik het meisje staan Wat moet ik daarvan peinzen Met deze inleidende vraag werd het familie vertrek verheven tot een policiebureel aldus vernam Francisca, wat Schollin tot dan had geheim gehouden. De geheimschrijver haastte ziuh bekend te maken ik heb my begeven naar de woning Lindstedt. Daar vernam ik, dat Stella Weber, gelijk men haar noemt, in gezelschap eener kamenier van de baronnes Platlien, Avas afgehaald door den heer von Swechten. Deze heeft haar uaar de stad go- bracht, vanwaar zij naar Berlijn vertrekt, om bij de baronnes Plathen te gaan wonen in hoedanigheid van gezelschapsjuffer. Daar vertrekt zij riep de landraad met hevigheid Nochtans moet ik haar in verhoor nemen Ik wil weten, of zy zware verdenkingen te eren Malcliow, weet of slechts lichtzinnig heeft samengeweven Het is hoogst gewichtig, dat ik met haar spreke. Bij deze woorden viel hij in diepe gepeinzen, en wandelde de kamer op en af. Zijne geba ren lieten gissen, dat bij reeds een besluit had genomen, maar nog enlcelyk tegen eenig be denken kampte. Wordt voortgezet

De Volksstem | 1911 | | pagina 2