BUITENLAND. OORLOG De aanslag op den inkasseerder te Parijs. Een belangrijk Wetsvoorstel Igt'. Stillemans ontvangt het Pallium NIEUWSBERICHTEN. STELLA Italië en Turkyë Stoutmoedige bandieterij PERZIË CHINA OOSTENRIJK Zal men de bandieten terugvinden Een Parijsch dagblad deelt over deze kwestie de volgende beschouwingen mede De stoutmoedige bandieten zijn in auto mobiel naar Dieppe gevlucht, daar de auto te Dieppe gevonden is. Zij zijn echter niet naar Engeland vertrokken, daar er te Dieppe slechts eene enkele reiskaart naar Engeland afgeleverd word, den dag dat de brutale diefstal gepleegd werd. De bandieten moeten dus naar eene an dere beslemming vertrokken zijn. Wie zijn nu de bandieten Ongetwijfeld zijn hetParijzenaars en daar hetParijzenaars zijn. gasten die goed de gewoonten en ge bruiken kennen, zal het ongetwijfeld lang duren, vooraleer men ze zal terugvinden, ten ware eene onvoorzichtigheid van een der bandieten, hunne ontdekking kwam ver haasten. De policie zoekt vijf kerels op, die sa men reizen, doch de kerels reizen reeds lang niet meer. Niet zoodra hadden zij den auto te Dieppe verlaten,of de eene kwam langs hier. de andere langs daar, te Parijs terug. De gestolen waarden zullen zij nog zoo gauw niet uitwisselen. Zij hebben nog al den tijd, daar zij eerst nog eene som van 100,000 fr. kunnen opleven en met vijf te deelen, geeft zulks nog elk 20.000 fr. Ten andere, het is mogelijk, dat zij hunne gestolen titels wasschen, het is te zeggen, er een ander nummerop drukken, zoodat de diefte slechts toevallig of slechts na uitwisseling zal ge kend zijn. M. Berlillon, de gekende opzoeker der vingerindrukken te Parijs, is naar Dieppe gereisd, om aldaar den automobiel te gaan opzoeken. Hij werd echter wreed teleurgesteld, want hij vond er honderden verschillige in drukken op, allen verward en schier niet duidelijk op temaken. In den auto heeft men ook nog een vrouwenkam gevonden. Dit heeft echter niet veel betrek met de de dieverij, daar het be wezen is, dat de auto te Boulogne-aan-Seine gestolen is, 011 de dief er mede, in gezelschap van zijne mihares gevlucht is. Zware vermoedens, voor de autodiefte, wegen op een Italiaan, zekeren llavera, die met zijne minares spoorloos verdwenen is, dezelfden dag der verdwijning van den auto. Waarschijnlijk zou daaruit wel iets te le ontdekken zijn Onze volksvertegenwoordiger, M. Möycr- soen, komt het volgende wetsvoorstel neer te léggen/: Artikel 9 der wet van 10 Mei 1900, ge wijzigd door de wet van 20 Oogst 1903, wordt gewijzigd als volgt Eene jaarliiksche toelage van 05 fr. wordt verleend aan alle Belgendie eene verblijf plaats in Belgic hebbèn, vóór 1 Januari 1843 zijn geboren, en in nood verkeerên. Zij die, geboren tusschen 1 Jan. 1843 en 31 Dec. 1845, in de algemeen e lijf ren tkas stortingen hebben gedaan, tot "en bedrag van ten minste 3 frank 's jaars, in 't geheel 18 fr. uitma kende, kunnen dezelfde toelage genieten, •nder dezelfde voorwaarden. Eene jaarlijk- sche toelage wordt insg .ijlis verleend aan alle Belgen die geboren na 31 Dec. 1845 en vóór 1 Jan. 1870, voldoen aan dezelfde ver- eischlcn van verblijf en behoefte. Zij wordt hun toegekend op den leeftijd van 05 jaren, ©p voorwaarde dat zij, sedert het loopende jaar, in de algemeene lijf ren tkas, regelmatige jaarlijksche stortingen van ten minste 0 fr. hebben gedaan. Deze toelage bedraagt 65 fr. voor de OF wie is mijne moeder Historisch Tafereel 23® vervolg Eindelijk bleef hij staan en zegde met kracht en klemhet. meisje moét terug- keeren!... De zaak is te gewichtig. De gendarm Glieis moet afgezonden worden en haar in alle geval inhalen en hier brengen... Zij moet hier zijn Francisca, die met ontroering geluisterd Had, veranderde, bij de laatste woorden, van kleur. Met schroomvalligheid trad zij tot den echtgenoot en bad hem te bedenken, dat deze maatregel kon krankende zijn voor Stella. De geheimschrijver bemerkte ook, dat het veer vier uren op den overkant bleef, en dat het moeilijk zou zijn den snel wagen te achter halen. Deze opwerpingen deden geenen indruk op den Landraad, llij verklaarde op eenen be slisten toon, dat geene nevenbetrachtingen in aanmerking konden genomen worden, daar er kwestie was van gewichtige openbaringen. Hg gebood een mandaat aan den gendarm af te leveren, hem machtigende het meisje terug te brengen, om't even van wat plaats. Hij ©loot aldus Laat de gendarmen overzetton mot een «chuitje, en twee paarden in dienst vragen op den overkant. Rap voort met de uitvoering Ik ben verantwoordelijk voor de gevolgen, en kan naar geeno tcedere gevoelens van ver- scliooning luisteren. Zoude snelwagen ook een uur vooruit hebben, dan moet een bedre ven ruiter hem toch achterhalen. W ii_-1 personen geboren lussehen 1 Januari f846 en 31 December 1849 60 frank voor die geboren tusschen 1 Jan. 1850 en 31 December-4853 55 frank voor die geboren tusschen 1 Januari 1854 en 31 December 1857 50 frank voor die geboren tusschen 1 Januari 1858 en 31 Dec. 1861 45 frank voor die geboren tusschen 1 Jan. 1802 en 31 December 1865 40 frank voor die geboren tusschen 1 Januari 1866 en 31 December 1869 35 frank voor die in 1870. Ze wordt verminderd met 3 frank voor elk der jaren, gedurende welke, bovenstaande voorschreven storting, niet werd gedaan. Het voorstel, is ook geleekend door do heeren, Ridder de Ghellinck d'Eiseghem Em. Boval. Em. Reynaert, Tibbaut en Ver baegen. i Wij voegen er bij, dat volgens genomen inlichtingen, de belanghebbenden het recht zullen bekomen, de noodige storting voor 1911, in T begin van 1912 nog te verrichten. TUSSCHEN Nachtelijke aanval te Benghazi. Den 22 en 23 December hebbeu de Turken nogmaals een aanval gedaan op Benghazi. De Italianen hadden 5 gekwetsten, maar ge lukten er gemakkelijk in de Turken terug te drijven. Egyptische stoomer aangeslagen. Tusschen Cyzenaïpue en Egj'pte heeft een Ilaliaansclie kruiser een Egyptische stoomer aangeslagen. De Italiaansche vloot in de Turksche wateren. Voor Durazzo, Valona en Reehadie is de 'Italiaansche vloot gezien geworden. In Turkyë. Sluiting van Italiaansche handelshuizen. Do Poste heeft aan verschillende Italiaan sche handelshuizen in Turkyë bevolen te sluiten en hunnen handel le slaken. Geene overeenkomst in 't Parlement. De pogingen om eene overeenkomst te treffen tusschen de verschillende partijen is mislukt. In Macedonië. Het vermoorden van Turken gaat voort in Macedonië. In do omstreken van lschlip zijn 6 Turken waar tusschen eene vrouw en een kind vermoord. Vredegeruchten. Italië zou voetstappen hebben aangewend le Constanlinopel en te Weenen om den vredo le bewerken. Men dacht zelfs te ge lukken, doch nu men do Turksche dagbladen leest, is het best alle optimisme te laten varen. f psj" SF| T-wee aarxlioiiainsen. Maandag, rond 4 1/2 uur namiddag, ging M. A..., wonend te Laken, langs den steen weg op Meysse. toen met zijn löjarige zoon van eene wandeling terugkeerdo. Eensklaps sprongen twee kerels van achter boschagies en vielen M. A... aan. Zij bedreigden hem met don dood en eischlen zijn geld. M. A..., liet zich geen schrik aanjagen. Een revolver uit den zak halend, richtlo hij 't wapen op de twee misdadigers. Hij loste twee schoten naar do twee bandieten. Niet een dezer werd getroffen, maar inziende dat zij voor een kranig persoon stonden, namen zij de vlucht. M. A... ging dadelijk eene klacht neerleggen in het kommissariaat van den Heysel. Twee agenten hingen op zoek en troffen twee kerels aan, bezig met de plundering eener villa. Zij werden aangehouden en opgesloten. Weldra kwam men nu le welen dat do schel men de aanranders van M. A... zijn. Thans trad de gezantschapsraad voor den spreker, met de woordenik zal pogen de schoone vluchtelinge terug te brengen, zonder opzien te baren. Ik ben een handige roeier... de jolle is wel gebouwd; zij schiet als een vogel over den stroom, als zij wel ge stuurd wordt. Ik maak mij sterk, zoo niet vóór toch zekerlijk met de zware veerboot op don overkant aan te komen. Alsdan zal ik de schoone kleine wel overhalen, om vrijwillig hare reis te onderbreken en met mij terug te kceren. Dit ondernemen zou ik met dank aan vaarden sprak de Landraad haastig maar ik aanzie't als onmogelijk, dat gij ge lijktijdig met het veer op den overkant landet. Dus zoudt gij u nutteloos afgemat hebben, aangezien de snelwagen vertrekt, zoodra hot veer aankomt. Wees niet bekommerd om mij, ik waag het stuk. De jachtlusb is mij vergald door Swechten's toeven... dus verzuim ik niets. Terwijl Eugeen naar beneden en stoom- waarts snelde, het schuitje losmaakte en met roeiriemen begon te werken, zat Francisca on beweeglijk, en volgde met een kloppeud hart den loop des roers. Dan word zij aangedaan door een huiverend voorgevoel. Het scheen haar, dat de akelige ontknooping moestin- treden. In allen gevalle zou zij opsporen, wie deze Stella was, en van waar zg kwam. Zij bad met bezorgdheid allo vragen ver meden nopens bet meisje... Toevallig vernam zij, dat Stella door vrouw Weber was opge voed verder gingen hare kennissen niet. Nochtans rustten hare gedachten met eene weemoedige belangstelling op het schoone schepsel, wier oogen eenen zoo diepen indruk op haar hadden teweeg gebracht. In liet toe val, dat Stella met geweld terugtrok naar dit Het Russische-Perzische conflikt Het Perzische Parlement heeft voldoening gegeven aan de Russen. De Amerikaan M. Sinister is afgedankt. De Perzen echter zijn bet niet eens mei dè regeering en hebben aan de Russische troepen.woerstandgeboden. Zoo is er reeds hardnekkig geslredon te Tabriz, waar de Russen 150 man verloren hebben, die 150 man werden of wol gedood ofwel gekwetst. De Perzen zouden tot hier toe reeds 500 man hebben verloren. De revolutie Te Yunnan zijn 3 Fransche missionnarissen en een zeker getal bekeerde Chineezen op 't einde van November vermoord geworden. M. de Guebriand, die te Yunnan verblijft, krijgt geen uilgeleido en moet te Yunnan blijven om de gebeurtenissen af te wachten. Sun Yat Sen De groote agitator van Zuid China is te Shangaï toegekomen, wa'ar republikeinen en monarchisten verecnigd" zijn. Sun Yal Sen beeft eene omreis gedaan in Europa en Ame rika, bij is te Londen, Berlijn en.Washington geweest, om over dé Clnnèèsche"aangelegen heden te spreken. Hij-ió de geschikte persoon om in deze zaken met bevoegdheid tusschen le komen. Japan bemoeit zich De Japaansche regeering heeft den Ghi- neeschen toestand langdurig besproken, Generaal Shiba, die tijdens den opstand der boksers het Japaansch garnizoen aanvoerde, is officiéél aan het Japaansch Hof geroepen. Japan is van zin handelend op to treden in China. Zou Japan soms een gedeelte van het Chineesche rijk beloeren Keizer Franz-Jozef genezen. De een en tachtigjarige keizer heeft toch de ziekte kunnen Ie hoven komen. Hij is gered van de bronchiet. Reeds heeft hij zijne gewone wandelingen hernomen. Dinsdag morgend om 10 1/2 ure, had in de hoofdkerk van St Baafs te Gent eene roe rende plechtigheid plaats, namelijk, de plechtige toereiking van bet Palliumdo hoogste gunst door Z. H. den Paus, toege kend, aan Z. D. Mgr. Stillemans, bisschop van Gent. Ter dier gelegenheid was de hoofdkerk prachtig versierd gewórden. Van af 10 ure was de groote kerk stampvol. In de midden- bëuk hadden de genoodlgden en dé overlieden pjaals genomen. Al de katholieke maatschap pijen 'der 1st ad; hïTddeh; afgevaardigden met vaandels" en bannieren gezóndèn. Om 10 1/2 ure deëd Z. Em. kardinaal Mèrcier zijne inti'ede, gevolgd door IIIL I3D. Mgr. Stillemans, de 'rfnderéBelgische bis schoppen, en al de Kanunniken van het kapittel. De pontiiikale mijj, gecelebreerd door Z. Em. kardinaal Mercier, eindigde om 11 ure 3/4. Naden diqrist werd Mgr. Stille mans voor do plechtigheid aangekleed, ter wijl Mgr- Heylen, bisschop van Namen, in 't Vlaamsch een gelegenheidssermoen hield, waarin hij don geloovigen do betcekenis van hel Pallium uillegde en hun aanspoorde den bisschop trouw ter zijde te blijven staan. De Z. E. H. kanunnik De Meester gaf daarna lezing van de pauselijke breve, waar bij hel Pallium aan Mgr Stillemans toege kend werd. Daai'na knieldo Mgr. Stillemans neder voor Z. Em. de aartsbisschop van Mechelen, vernieuwt zijn' bisschoppelijken eed. Nu legt de aartsbisschop het Pallium over de schou- verblijf, geloofde zij den vinger der Voorzie nigheid te ontwaren. Het was haar te moede, als moest zij zich veTwachten, dat do ver gramde echtgenoot voor haar zoudo treden, om rekening te vordereh over haar voorgaan de leven. In 't midden dezer overweging kwam de landraad naast haar, met verwondering uit roepende wel donders, Eageen achterhaalt het veer Zie, thans buigt het af, om de zand bank... nu Iaat het do jollo met den stroom drijven. Daar... het veei'legt op... waarachtig hij springt aan land. Onder het uitspreken dezer woorden, was do lieer von Swechtcn, die uit de stad terug keerde, binnen de kamer getreden, en had met verwondering do uitroepingen aanhoord. Men groette elkander en do landraad verhaalde wat er gebeurd was. Von Swechten gaf zijn leedwezen te kennen,, dat Stella nauwelijks aan do droefheid ontsnapte, om aan groote onaangenaamheden blootgesteld te worden. De zaak is zoo erg wel nietwierp mevrouw Schollin op h- het meisje zal hier blijven, totdat zich eeno nieuwo gelegenheid opdoet, om de onderbrokene reis in goed ge zelschap te ondernemen. De lieeren keurden dit voorstel goed. Dan begonnen zij een gesprek, v aarvan wij later de uitkomst zullen zion. Wij verlaten hen, om, den gezantschapsraad te gaan opzoeken, die werkelijk zijn doel had bereikt en den oever betrad, terwijl de ont scheping van personen en van goederen maar traagzaam voortging. De paarden waren aangespannen, de reizi gers maakten zich gereed om binnen te stijgen, toen do gezantschapsraad met veel hcuschheid voor Stella trad on haar do bede toestuurde zou mejuffer mg eenen oogen- ■deis vaiy Mgr. Stillemans en maakt het aan de kasuifel vas. Do plechtigheid sloot met een Te Deum en de optocht van den aurtsbisschoppelijken stoet. Het Pallium en zijne beteekenis Het Pallium is een bar.d, tamelijk lang,zes of Z6ven centimeters breed, geweven uit witte wolle en die, boven den kasuifel rond de schouders gedragen wordt, derwijze dat een uileinde op den rug en een ander op de borst hangt. I)ie uiteinden worden beneden gehouden door een looden schijf, bekleed met zwarte zijde. Op elk uiteinde is een zwart kruis vier andere zwarte kruisen bevinden zich op het gedeelte van het Pallium, dat rond de schouders ligt. Het Pallium wordt vastgezet met drie gouden spelden, wier kop met edelgesteenten versierd is. Het Pallium behoort eigenlijk tot de bij zonderste kenteekens van de aartsbisschop pen,doch het wordt soms als bijzonder bewijs van waardeering door den Paus aan enkele bisschoppen verleend. Nu ook was het in het konsistorio van 29 November verleend aan Mgr Stillemans, huisprelaat van den Paus en assistent bij den Pauzelijken troon. Brussel. Soldaten furie. Een half dozijn soldaten vielen twistend en in opge wonden toestand eene danszaal der Pomp straat kinnen, maar men weigerde ze binnen te laten. Daar ze toen met geweld binnen wilden, werd de agent, die dienst in de nabij heid had, gebaald en gaf aan de soldaten bevel been te gaan. Onmiddelijk vielen de soldalen hem aan. De agent trok zijn sabel, maar het wapen werd hem ontrukt, zoodat liij verplicht was gebruik te maken van zijn revolver en in de lucht te schieten. Op het gerucht der losbranding kwamen drie andere agenten toegesneld en toen namen de solda ten do vlucht, doch een gids, zekere D.., bleef in handen der policie, welke hem met geweld naar bet kommissariaat der de Ligne- straat bracht. De militaire wacht kwam hem daar halen. De krijgsoverheid is verwittigd. Erg gekwetst. Een man, vreeselijk door een messteek gewond in den huik, bood zich Maandag avond aan in het Sint Pieters gasthuis ter verpleging. De dokters pasten op hem eene operatie toe on verzetten er zich tegen dat de policie den gewonde zou onder vragen. Dinsdag morgend, rond 10 ure, kon men den gewonde ondervragen. Deze verklaarde Jan Z... te zijn, koopman in boter, 40 jaar oud, wonende in de Zwedenslraat, te Sint Gillis. Hij werd aangerand in de Hoogstraat door een onbekende, die hem een steek toebracht met/pén ponjaard. ,-i C Hét parket word ondërriclit en het onder zoek ijverig voortgezet. l' Zelfmoord. Een genaamde H. L..., geboortig van Gbeel, oud 43 jaar -heeft zich te zijpent. Waaierstraat, met zijn zakdoek aan bet uiteinde van zijn bed verhangen. Een dokter kon slechts den dood van den wan- hopigen bestaligen. Erge botsing. Maandag avond had op den steenweg naar Vilvoordo eene gewel dige botsing plaats tusschen het rijtuig van den kolenkoopman Van den Enden, van Mo lenbeek en den auto van M. Peeters, papier fabrikant te Haren. Het rijtuig rolde op het gedeelte der laan aan auto's voorbehouden, en droeg geen licht. In tegenovergestelde richting kwam uit Brussel de auto van M. Peeters aan de geleider, geen licht ziende en de avond zeer duister zijnde, reed vlak op het rijtuig. Het paard werd op den slag gedood. De vier personen die in het rijtuig zaten, werden op den grond geslingerd en min of meer zwaar gekwetst. Een der dissels van het rijtuig sloeg dwars door den auto en 't is een blik vergunnen Hetmeisjo werd purperrood; zij vestigde bare donkere uitdrukvolle oogen op den heer in welken zij, tot hare grootste verbazing, den broeder van mevrouw Schollin erkende. Wat wilde mon van haar hebben Hare blikken stolden die vraag aan Eugeen, en deze verstond ze duidelijk. De voerman na derde en spoordo de juffer,aan tot spoed. Eugeen zegde tot hem met veel kalmte gij moogt vertrekken... Deze jonge dame zal voor heden bier blgven. Stella's reisgezellin een aardig kameniertje, stak baar hoofd buiten bet rijtuig, on gaf hare verwondering lucht over dezo verklaring. Stella sprak geen woord, maar keerde zich om, en met al do vlugheid welke wij haar toe kenden, zfette zij den linkervoet op de trede des wagens, zonder het de moeite waard te achten,dat zij den jongenheer bezag. Eugeen greep hare hand vast en zegde ern stiger dan to voren Ik bid u, maak goen opziens.... maar gij zult hier blijven. Het. meisje wierp hoogmoedig liet hoofd achterover, en vergezelde deze beweging met de woorden wie zal mij daartoe dwingen Verheelt gij u misschien, dat men met mij kan spelen, omdat ik zonder bescherming en alleen in de wereld ben Moet ik er bijvoegen, dat elkeen 't hoort: in naam des konings, vorder ik dat gij hier blijft? vroeg Eugeen dreigend doch zachtjes. Het kamermeisje begon te jammeren. Stella stgarde den jongen man aan zonder spreken doch haar wil was niet gebroken. De gezandschapsraad vroeg wederom met heuschheid, aangezien hij genoegzaam uit werksel geloofdo veroorzaakt te hebben met zijne bedreiging zoudt gij gelieven zoo goed te zijn af te stappen Neen antwoordde het meisje korten mirakel dat de geleider niet werd getroffen. Hij zou het met den dood hebben bekocht. De aangorichte schade is groot, daar rij tuig en auto vernield werden. Al dezen die hun koffie in filter maken, gebruiken de Billerpeeën in granen van gouden perels van de «Trappisten» Vincart het zijn dn beste. 1500 H. Anderlecht. De drank. De slachter X37 jaar, wonende steenweg van Ber gen, ging maandag, nog dronken zijnde, langs de Trekw:egkaai, toen hij plots in de vaart van Charleroi sprong, Dinsdag werd zijn lijk opgehaald. Brand. In de Préloirestraat, 18, ontstond Maandag avond brand op de kamer der echtgenooten Bruer, tengevolge van het omvallen eener petroollamp. Het beddegoed en de meubelen vatten vuur. Men kon het gevaar spoedig afkeeren. De schade is gering. Leuven. Uit het venster gevallen. Een persoon, wonende te Park-Heverlee, hoorde in den nacht gerucht en meende dat dieven wilden inbreken. Hij stond op en viel uit het venster, dat bij geopend had om te zien wat er gaande was. De man stuikte op bet hoofd en werd op genomen met eene gapende wonde. Genoes- kundige hulp werd aanstonds bijgehaald. De geneesheer naaide de woiide toe. Het slachtoffer van bet ongeval klaagt ook van pijnen in den rug. Men vreest voor ver wikkelingen. Sint-Jans-Molenbeek. Schrikkelijk ongeluk. Dinsdag/norgend waren eenige werklieden bezig met hoornen op een wagon le laden in de Turn- en Taxisstatie. Eens klaps viel een boom op den genaamden Jan Mertens, wonende in de Paiinenhuisstraat. De man werd de twee beene:: gebroken en verscheidene ribben ingedrukt. Hij werd ter verpleging naar 't gasthuis gevoerd. Schaarbeek. Erg ongeluk. De poel denier Camiol Van Moor, wonende le Vil voorde, reed Dijnsdag morgend mot zijn ge span naar Brussel. Op de Vilvoordelei verschrikte het paard door een aankomenden tram, begon te steigeren en sprong voorden tram. Eene geweldigo botsing had plaats. De kar werd verbrijzeld en Van Moor op do straatsteenen geslingerd. Hij werd het rech terbeen gebroken, verscheidene ribben inge drukt en over gansch liet lichaam gekneusd. Zijn toestand is bedenkelijk. Laken. Paard op hol. Dijnsdag morgend, rond 7 ure, ging in de Masuis- straat, een paard, in eene kar gespannen, op bol. De 12jarige Emma Decoster, wonende in de Vooruitgangstraat, werd omgeworpen en een der wielen liep haar over liet lichaam. Zij word den rechterarm gebroken en over gansch het lichaam gewond. Het paard werd een vijftigtal meiers verder tegengehouden. St-Pieters-Jette. Brand. Maandag .avond, 10 uur, brak brand uit bij M. De •ISoyser, hoek der Thomasstraat en wan den steenweg van Wemmei. Do pompiers waren nh een half unr,meester van het vuur.Al wat'1 de onderverdiepingen bevatte werd vernield. Jlen stekje, dat niet gansch uitgedoofd, in den kelder werd geworpen, moet den brand veroorzaakt Hébben. Wat is Catz 't beste maagbitter. Antwerpen. Echtelijk drama. Eene vrouw, gehuwd en moeder van vijf kinde ren, bad eenige dagen geleden, de echtelijke woning verlaten, haar jongste kindje, twee maanden oud, medenemende. Thans is liet lijk der vrouw uit den vijver van bet park opgehaald. Men denkt dat zij zich met het kindje ver dronken heeft, doch tot hiertoe word het lijkje van het kind nog- niet gevonden. Het gevaar der bij zen. Maandag avond heeft de 15 jarige Frans Rogge mans, wonende Congresstraat, op het fooreplein der St Elisabethplaals een bijzer op het hoofd gekregen. Du ongelukkige jongeling werd den schedel gebroken en bezweek twee uren later. goed.Gij wilt niet in de goedheid? Nu vorder ik dat gij blij vet Het meisje spotlachte en verroerde geen lid. Eensklaps vloog als eene gramschapswolk over Eugeen's voorhoofd. Thans werd het voor hem eene eerozaak, dat zij bleef. Zijn blik nam -eene gelieol andere uitdrukking; hij richtte zich omhoog met zijne edele gestalte; zijne houding werd fier, zelfs eenigzins trotsch toen hij langzaam en met klom sprak Mejuffer, ik beveel u thans te blijven, aangezien gij mgn bidden in den wind slaat. Dan voegde bij er koel en duister bg Weet dat ik met de noodige macht gewapend ben, om mg te doen gehoorzamen, zult gij u onder werpen Neen antwoordde Stella met vlam mende oogen, waarin fierheid en beslissing te lezen stonden. Neen, ik zal mij niet onder werpen Er is geen mensch op den aardbodem die het recht heeft mij bevelen te geven... Ik zal reizen waarheen bet mij belieft... Ik be weer vrij te zgn Zij maakte zich gereed om in den snel wagen te treden. Eugeen verloor zgn laatste sprankje geduld... hij omvatte hare lendenen en, vooraleer zij kon begrijpen, wat men van haar wilde, zette hij ze tamelijk onzacht af. Zich tot de kamenier wendde, sprak hij meld aan mevrouw do baronnes, dat de aan wezigheid dezer jonge juffer, nog voor eenige dagen, hier zeer noodig geoordeeld wordt... men zal haar nadere berichten doen gewor den. Vervolgens gebood hij den voerman te vertrekken. Wanneer de postwagen vertrok ken was, dan eerst wendde hij zich tot Stella, die doodsbleek van gramschap voor hem stond en moeilijk de tranen kon verbergen welke tusschen de wimpers hingen. Wordt voortgezet.

De Volksstem | 1911 | | pagina 2