BUITENLAND. Uit Congo terug NIEUWSBERICHTEN. STELLA grachten... De officieren die met dien dag trij van dienst waren, hebben samen geban- ketteerd. Beschietingen. Een Turksch officier schrijft dat de Ita liaansche schepen onophoudelijk beschietin gen doen.Op gansch 'e Tripolilaansche kust, is er geen boomken, geen enkel palmboom ken te vinden dio niet aan eene beschieting beeft blootgestaan. Zoo er iemand op de kust wandelt,hij mag verzekerd zijn aan een bom bardement bloot te staan. Zouagha is eene kleine oasis en heeft niet min dan 8 beschie tingen gekend.De springtuigen maken echter jneer lawaai en geraas dan vernieling. Tusschen de slachtoffers te Zouagha zijn er 2 vrouwen en drie kinderen. Tegen de Italiaansche voortbrengst Op de Italiaansche produkten zal het doua- nenrecht vermeerderd worden mei honderd ten honderd. Uitzondering wordt, gemaakt vour den solfer, die elf ten honderd meer zal betalen in plaats van honderd ten honderd, omdat dg solfer noodig is voor de wijngaar deniers. De Turksche officieren bemoeien zich met de politiek De officieren van de garnizoenen van Jani- na en Scutari hebben aan :1e .regpering en aan den voorzitter van het Turksch Parle ment een brief gezonden waarin zij protes teeren tegen do oneenigheid der politieke partijen in de hiTidige omstandigheden. Zij dreigen er met de hulp en medewerking van bet leger een einde aan testollen, om Turkyë in de oogen der Europeesche meening zoo belachelijk niet meer lo maken, Een raad van Rusland aan Turkyë Bossya» het officieel Russisch blad geeft aan Turkyë den volgenden raad Gezien de onloochenbare militaire bijvallen van Italië, ondanks den moedigen tegenstand der Tur- sche soldalen, zal hot toch niet meer moge lijke zijn aan Turkyë die provinciën terug te heroveren, en dusvolgens ware het voor Turkyë een wijze daad, zoo spoedig mogelijk den vrede te bewerken met Italië, om dan melden uitkomenden Lente zijne werking te beginnen in Albanië, waar do toestand op verre na niet rooskleurig is Het blijft te be zien of Turkyë daaraan zal voldoening geven. CHINA Eene algemeene vergadering zal beslissen. De twee partijen zijn op dit punt overeen gekomen. Zij zullen eene kieswet maken, bet volk zal zijne afgevaardigden kiezen en die afgevaardigden zullen kiezen over bet koningdom óf de republiek. Yuan-Shi-Kaï heeft er bijgevoegd dat hel de uitdrukking moost zijn van hét volksgevoelen, viat or nieta kunstmatigs of gedwongen macht tusschen zijn. De Mandchurianen hebben insgelijks in dit voorstel toegestemd. Daar die kiezingen maandenlang gaan in nemen, heeft Yuan-Shi-Kaï iedereen aange spoord om te werken ten einde de orde en den vrede terug in het Cbineesche Rijk te doen heerschen. Amerika zendt nog 4 oorlogsschepen. Amerika heeft nog 4 oorlogsschepen naar Shangaï gezonden om het Amerikaansche eskader aldaar te versterken. Dit eskader bestaat althans uit elf oorlogsschepen. PERZIË Te Tabriz. De Perzen die te Tabriz gevochten heb ben tegen de Russen, zijn naar het Russische Consulaat gegaan, waar de onderhandelin gen begonnen zijn. Morgan Shuster weg. M. Morgan Shuster, de Amerikaan door wiens Rusland's vijandige houding, de moei lijkheden ontstaan zijn, heeft laten weten OF wie is mijne moeder Historisch Tafereel 24® Vervolg. Hij sprak haar wederom met meer goed heid indien het u behaagt, lief kind, dan keeren wij in het bootje terug... Wij zouden 't misschien wat gemakkelijker hebben rnot het veer, doch het lang toeven valt mij lastig, en wij verwijden den weg van de stad naar het kasteel. llij ging vooruit... Stella volgde verdere weigering; doch wraakzucht gloeide in hare oogen, toen zij liet schuitje zag dat zij beiden betreden moesten. Hare gramschap en lierheid hadden dermate de overhand genomen, dat zij op staauden voet, liever den dood zoude zoeken, dan zich vrijwillig aan den minsten dwang onderwerpen. Er lag iets wilds in de haastigheid, waarmede zij het schuitje besteeg en op het bankje ging plaats nemen. Eugeen die scheen te raden, wat duister ontwerp zij broeide, vroeg koelbloedig zijt gij niet bevreesd in het schuitje Neen antwoordde zij altoos even korlbondig. Indien wij beide niet even voorzichtig zijn, dan zou het vaartuigje kunnen omslaan, voegdo liij er glimlachende bij. Dat weet ik, bemerkte zij op densself- den terugstootenden toon doch aan mijn leven is hoegenaamd niets gelegen 11a Aan mijn leven is mij ten minste zeer veel gelegen Ik denk nog zeer gelukkige en aangename dagen te slijten, vooraleer men mij in do koude aarde legt. liet verdrinken zou voor mij de schiikkehjkste dood ziju. dat hij zal" ver trekken zoodra zijn pla^sver- vangeris toegekomen. MAROKKO De Spanjaards De Spaansche troepen hebben het niet onder de markt in de Riff'. Zij moeten aan houdend slag leveren en vele hunner man schappen worden gedood of gekwelst. Spanje mag voorzeker wel iels krijgen in Marokko, want het heeft zijn werk al duur genoeg betaald. PORTUGAL Nieuwe parlij Heeren Almeida, oud-minister van Bin nenland en Brito Gamacho, oud-minister van Openbare Werken, hebben eeno nieuwe partij geslicht onder den naam van De Nationale Republikeinsche Vereeniging Zij strijden zoowel tegen de reaelionnairs als tegen de demagogen, die wij volks vleiers noemen. ITALIË Inhuldiging van den Campanile van Sint Marcus te Venetië Op 25 April 1912 wordt de herbouwde Campanile van Si'nt" Marcus te Venetië inge huldigd. Te dezer gelegenheid zal er in deze siad eene tentoonstelling van Schoone Kun sten gehouden worden, die op 25 A-pril geopend wordt... Zij die Venetië kennen, zouden voorzeker wenschen daar te kunnen aan deelnemen Aankomst der Leopoldville De stoomer Leopoldville terugkee- rende uit Congo, is Woensdag avond, rond 7 ure,- le Antwerpen aangekomen en aan de Jordaenskaai gemeerd. Aan boord bevonden zich 59 passagiers, waaronder do Eerweerde Zusiers Trappistinen Arnoldina en Alfera heer Gerard, opzichter van den Slaat luite nant Martin heer Bourguignon, ontvanger der belastingen. Tijdens de reis gebeurden twee sterfge vallen, dit van den heer Berleur, opzichtor- mecanicien van den Staat, oud 15 jaar, deze stierf kort na het vertrek uit Banana en dat van de stewardess Dierickx, gestorven aan de koorts, als men Teneriffë was voorbij- gevaren. Heer Berleur heeft te Leopoldville een nogal ergen val gedaan, en aan boord is zijn toestand verergerd. Hij telde 14 jaar verblijf in Congo. Op het oogenblik dat het ltjk in zee gelaten werd, heeft lieer Gerard, toezichter van den S,taaLv dén lof van den overledene gemaakU Iu heer Berléüj" heeft de'Colonie een har er oudste en verkleefdste werkers verloren. Een hroedér van den. Berleur is Jhans geplaat3t in deSUtalswerkhuizen je Leopold ville. Er waren verscheidene zieken aan boord. Te Teneriffë móest men een Portugeeschen passagier van"boord zeiten, daar hij erg ziek was Mevrouw Lauwens, gevaarlijk ziek zijnde, moest le La Pallice ontschepen. Een droovig nieuws trof den lieer Flament, dokter aan boord, op het oogenblik zijner aankomst te Antwerpen. Men berichtte hem de dood zijner moeder, overleden te Mar- boix. De Leopoldville heeft op de terugreis met slecht weder te kampen gehad. Van af La Pallice tot Ouessant, het is le zeggen van Maandag morgend tot Dijnsdag namiddag, woedde er een allerhevigst orkaan. Het zal de laatste maal zijn, dat de Belgi sche Congobool le Sierra-Leonc en te Tene riffë zal aanleggen. Deze aanlegplaatsen zul len voortaan geschorst worden. Zoo zuilen de stoomers twee dagen tijd winnen. Kunt gij zwemmen vroeg zij haastig. Eugeen had tot op dien oogenblik met on verschilligheid over deu waterspiegel geblikt en zijne roeiriemen kunstmatig in den stroom laten vallen. Thans vestigde hij zijnen oog straal strak en koel op liet meisje, die in de hevigsto spanning daar zat, en zegde schert sende neen, ik kan niet zwemmen... Niet-' tégenstaande al mijne pogingen, heb ik 'tnooit kunnen leeren... ik zink als een steen Daar ik evenwel eene zonderlinge liefdo koesterde voor het water, ben ik een handige roeier ge worden. Gij zult mij moeten bewonderen, schoone kleine, indien gij niet verkiest eene lichte beweging te maken, die u én mij hier in het diepste van den stroom bpgraaft. Stella sloeg de trotsche blikken naar den schuitbodem. Een hoogroode gloed kwam op haar schoon aangezicht. Op haar hart drukte smartelijk die inwendige schaamte, welke den mensch overvalt, wanneer hij zijne onbedach te en onverstandige ontwerpen bekenten met medelijden beoordeeld ziet. Zij voeldo hoe dwaas liet was aan een verstai lig man te zeggen, dat een menschenleven ni'>ts betee- kent." Hoe meer zij_tot bedaren kwam, des te belachelijker scheen haar het eerste voor nemen van Eugeen met haar zelve op te offeren. Voor de eerste maal in haar leven voelde zij zich verootmoedigt in tegenwoor- heid eens mans, die haar gedacht geraden, belaohen en bespot had. Hetgeen baar nog het meest vernederde, was het bewustzijn van hare straf verdiend te hebben. Op haar gelaat waren deze afwisselingen barer stemming zoo duidelijk leesbaar, dat de jonge diplomaat er zich geonen oogennlik aan bedroog. Eugeen von Scheck behoorde tot dat slach van aristokraten, welke in den trots op hunne geboorte een zeker behoedmiddel vinden Baldadige vermaken te Lima! Dijnsdag- avond, verliet do 2ijarige Aug. C...., wonend te Limal-bij-Waver, de her berg Ackerman, nabij de papierfabriek en viel zonder eenige reden de voorbijgangers aan. Zoo stak hij M. H. Legrève. die le klappen slond met een gebuur, met een dolk in den rug. De gekwetste viel neer. veel bloed verliezend, waarna do moordenaar vluchtte en zekeren Üassonville met den dolk in de linkerhand stak en twee vingers over sneed. De wreeda kerel nam toen de vlucht en kon nog niet worden aangehouden. Denzelfden avond kwamen twee borstel- verkoopors van Glercken, in de herberg Sam- brée. Zij waren dronken en daar de herber gierster hun geen drank wilde geven of ook geen borstels koopen, trokken zij hun mes en de vrouw dankte liaar behoud aan de vlucht. Daarna begonnen de woeste kerels op den toog alles le verbrijzelen en smeten de ruiten aan stukken. De hulp van vier gen darmen moest worden ingeroepen, om de baldadigaards te kunnen aanhouden. Een hunner, Prudent Ebedreigde een der gendarmen met den dood. Woensdag morgend herinnerden zij zich, nu hun roes was uitgeslapen, niets meer van wat er voorgevallen was. De gendarmen maakten het hen eens wijs, en de borstel makers, trokken er heel terneergeslagen van onder. -VA/V1 Brussel. Bestolen. Een notarisklerk H. X.., wonende Fetisstraat, te Etterbeek, ontmoette verleden nacht in de Nieuwslaat eeno jonge vrouw en liep er verscheidene herbergen mede af. Plots stond zij op, zeido naar 't ouderlijk huis te moeten gaan en ver liet hem. Op de Beursplaats gekomen, werd X... gewaar dat de dievegge hem van eene portefeuille, 5200 fr. bevallend, had ont last. Er bleef hem slechts over eene klacht in te dienen. Ajlrug,gelaar geknipt. Zekere X.... bewerend magazijnier te zijn bij M. G., handelaar. Lesbroussartslraat, te Elsene, deed bestellingen van acht en tien kilo's holer voor rekening van zijn zoogezegden meester. Het regende klachten en een aan houdingsmandaat werd door het parket te zijnen laste afgeleverd. De agent Cocne der afdeeling hield den aftruggelaar Woensdag aan op eene kamer in de Spiegelstraat. X... werd opgesloten. GrondinzakkingWoensdag.had nabij den Steenweg Van Tervuren eene in zakking plaats in een zavel put. De werkman Kamieï Lornoudt. Papenstraat, word onder de massa begraven. M-'én kon hem spoed g ontlasten, doch de man had het bewustzijn Verloren. Zijn - linkerdoen en verscheidene zijner ribben werden gebroken. -— Geen raad meer noodig M. B handelsbediende, 55 jaar oud, Vifquinslraat, té Schaarbeek, raadpleegde Dinsdag avond een advokaat, wonende' in de Wolstraat. Eensklaps zakte M. B... op zijn stoel ineen en was dood. Hij was aan eenehart- aandoening bezweken. Valsche stukken van 20 frank. Een welgekleed heer, die sinds eenigen tijd in koffiehuizen met valsche stukken van 20 fr. betaalde, werd Dinsdag avond op de do Brouckèreplaats door een zijner slachtof fers opgemerkt en door. de policie aange houden. Thans is hij opgesloten. Bedrieger aangehouden. Een heer deed zich sinds geruimpn lijd in de magazij nen van Brussel en voorsleden, koopwaron bestellen, onder andero juweelen voor zijne verloofde. Als men later de rekening aanbood, wist men dal men bedrogen werd. De schurk ver anderde aanhoudend van verblijfplaats. Onlangs deed hij zich voor 3,000 fr. pels- tegen de dwalingen van het hart, die hen zouden kunnen onder hunnen rang doen dalen. Het was bij hem eene gewoonte gewor den schoone meisjes uit den burgerstand te beproeven met den blik, zonder dat zijn pols eenen slag rapper ging, voor hem waren 'tschoone standbeelden. Daarbij bezat bij eene natuurlijke koelbloedigheid, die hem be schermde tegen elke onbezonnen handeling. Hij had weinig genegenheid voor het vrou wengeslacht, en alli- ewcl .nog maar dertig jaren oud zijnde, rekende liïj zich onder «le huwelijks vijanden, diè' geene boeien willen dragen. Men begrijpt dus, dat hij op Stella geen acht sloeg. Ook zou hij de overvaart rustig met liaar volbracht, hebben, indien hij hare fierheid en liardhoofdigheid niet- bemerkt hadde. Reeds was zij tot rust des gomoeds gekomen, toen zij met eenen gedwongen glimlach vroeg Gelooft gij ernstig, dat ik boosaardige voornemens gehad hebbe 1 Eugeen antwoordde, eenen scherpen blik op haar vestigende Ik geloof'tzeer effnstigmijn kind. Indien wij, in den eersten oögenblik, niet zoo nabij den oever geweest waren, waar gü vreesdet aan onze beide beeneü enkelijk een onschul dig voetbad te bezorgen, dan zoudtgij zekerlijk uw proefstuk ten uitvoer gebracht hebben. Zoudt gü durven ontkennen, dat gij in eene zeer hevige en hartstochtelijke spanning ver- keerdet Stella richtte haastig het hoofd op. Haar blik ontmoette den zijnen. Zij boog het hoofd met schaamte, maar antwoordde oprechlelijk Neen, ik ontken, liet niet, mijnheer... doch ik zou nooit den moed gehad hebben, orn mijn boosaardig voornemen uit to voeren. Eugeen bezag baar .met eenen half goed- werk bestellen in de Eburonenstraat en pleegde aflruggelarij met valsche wissels. Zoo streek hij 800 fr. op. - Dijnsdag avond werd de kerel in dé Zwij gerstraat door een der slachtoffers herkend en door de policie aangehouden. Het is Xwonende te Elsene. Hij gaf zich uit als dagbladbestuurder. De bedrieger werd opgesloten. Te zijnent vond men vele ontvreemde voorwerpen. Lekkerbekken. De voerman van M. Van Volxem, wijnhandelaar, moest eene be stelling doen in den schouwburg der Varié tés, waarvan den ingang voor den dienst langs de Sint-Pieterslraat is gelegen. Terwijl de man binnen was. sprongen twee kerels op zijn gespan, legden de zweep op het paard, en verdwenen in de richting van '1 Noord. Op den wagen stonden verschei dene manden champagnewijn. Alle opzoe kingen hieven vruchteloos, 's Avonds vond de policie kar en paard verlaten in de Zan gersstraat, te Molenbeek, doch de manden champagne waren weg. De policie zoekt de daders van den stoutmoedigen diefstal op. Gasontploffing. In de onderverdie pingen der gemeenteschool, in de Vaart straat, waar twee werklieden bezig waren met de gasbuizen te kuisschen, heeft eene hevige ontploffing plaats gehad. Men denkt dat liet ongeval aan eene onvoorzichtigheid moet toegeschreven worden. De stoffelijke schade is gering, doch de twee gaswerkers worden erg verbrand aan het gelaat en de handen. St-Jans-Molenbeek. Diefstal op een schip. Dinsdag avond, tijdens de afwezig heid van den eigenaar en zijne familie, zijn dieven in het schip Rupelgalin gedrongen aan de Materialenkaai gemeerd. Zij hebben al de meubels opengebroken en al wat maar eenige weerde had. medegenomen. Twee jongelingen van rond de 20 jaar, die in den omtrek bemerkt werden, worden van den diefstal verdacht.Hunne persoonsbeschrijving is in alle richtingen gestuurd. Wat gij moet weten. De zenuwachtige, zwakke of teergevoelige personen, kunnen het gebruik van koffie uitstaan, dank de helft bijvoeging van de Bitterpeeën der Trappisten Vincart. Dezen die hem zui ver gebruiken, bevinden er zich nog beter mede. 15001 Erg ongeluk. Woensdag morgend, rond 9 1 2 ure, werd de wielrijder Jan Maes, 26 jaar oud. wonende in de Vier Winden straat, door een taxi overreden aandoVlaam- sche Poort. De ongelukkige werd verschei dene ribben gebroken en over gansch liet lichaam gewond. Het slachtoffer moest naar het gasthuis overgebracht worden. Sint Pieters-Woluwe. —Dramatische zelf moord. De pöliciekommissaris van Sint Pieters-Woluwe vond onder zijne brieven een schrijven eener 16 jarige meid uit een kasteel der gemeente, meldeiid dat ze zich ging zelfmoorden, omdat zij beschaamd was over haar gedrag. Do kommissaris ging naar 'L kasteel, doch de meid weigerde hare ka merdeur Le openen. Toen men.dit met ge weld deed. sprong- het meisje uit liet raam op een platvorm en schoot zich een kogel door het hoofd. Het arm meisje werd ge dood. St Joost-ten-Noode. Brand. In de Eeckelaerstraat, 37, brak verleden nacht brand uit in het huisbewoond door M. Priest. De echtgonooten Priest sliepen, toen een dikke rook in hunne kamer drong. Zij spron gen op en stelden vast dat do keuken in brand stond. Reeds was do trap in brand geraakt, zoodat de bewoners der boyenver diepingen niet konden ontsnappen. Op het hulpgeroep der bewoners snelden agenten van policie toe, die dadelijk de brandweer verwittigden. De pompiers kwamen spoedig ter plaats mot bun reddingsniaterieel. Lad ders werden tegen den gevel geplaatst en derwijze kon men de bewoners iii veiligheid brengen. Inmiddels werd het vunr langs alle zijden aangetast en na drie kwaart uurs aardigen, half spotachtigen blik, die evenwel aanstonds oversloeg tot eene onwederstaan- bare verbazing Waar bad dit meisje haar gelaatspel, haar eigenaardig hoofdbuigen, haar weemoedig glimlachen geleerd Dit alles deed zij, alsof 't zijne zuster Francisca in per soon ware geweest. Onder den tijd dat dez.e gedachten hem bezig hielden en het gesprek gestaakt bleef, hernam Stella hare gewone luim.Zij was wederomdezorgeloos-beminnelij- kepersoon geworden, w elke voor hare schoon- stesieradenmochtrekenen hare gewetens-zui verheid en natuurlijkheid. Standvastig van gemoed, zou zij het doornige levenspad be wandelen, zonder ooit te morren. Meteen glimlachje, dai geheel degelijkheid met Francisca deed verdwijnen, vroeg zij aan den jongman, terwijl zij hem navorschend bezag Zal ik dan eindelijk toch vernemen, waarom mijne reis onderbroken wordt? Ik a htte mij zoo gelukkig in het verschiet. Eugeen antwoordde met goedheid wel haast zult gij de redenen vernemeD uit den mond mijns zwagers, die mij zekerlijk deu welverdienden lof zal toezwaaien voor den spoed, waarmede ik mijne taak heb afgedaan. Vervolgens voegde hij er bij met de wel willendheid des edelmans Gij moet bekennen kleine, dat ik mij tamelijk wel voordoe, als opleider eener ge vangene Ik kwijt mijne plichten. Stella maakte eene spotachtig-del'tige hoofd buiging, zeggende ik ben van gevoelen, dat er weinig groote hoedanigheden vereischt worden, om zulk ambt te bedienen. Maar... uw zwager... wat wil die van mij Het kan wegens eene zaak zijn, waar mede een hoofd gemoeid is, antwoordde de gezantschapsraad met dubbelzinnige groot- was men den brand meester. De aangerichte schade is nog al groot. Schaarbeek. Gevaarlijke brand. Dijnsdag avond brak brand uit op de vierde verdieping van een gebouw, gelegen in de Henri Jacobsslraat, deelmakend van eene belangrijke groep werkmanswoningen op het gehucht Ilelmet. De kamer, op welke het vuur ontstond, werd bewoond door M. Ja cobs, hoofdtreinwachter van den ijzerenweg, en zijne familie. Op het eerste alarm, snelden de pompiers ter plaats. Daar de rook zich in gansch het gebouw door verspreidde, ontstond eene le vendige paniek tusschen de inwoners der wijk. Mev. Jacobs werd door de redders bewus teloos aangetroffen. De andere huurders ont trokken hun no kostbaarste voorwerpen aan de woede van het vernielend vuur, dat zich dreigde uit te breiden. Weldra waren de pompiers echter meester van den brand. De oorzaak vau den brand is niet gekend, want de ontroering der echtge- noote van den hoofdtreinwachter was zoo hevig, dat zij nog geene inlichtingen over het ontstaan van den brand geven kon. St-Gillis-Waas. ln den beerput. Stephanie Vernimmen, wonende op Het hof ter vlakken ging met haar kind op den arm op het gemak. Èene plank brak en zij viel met hel wichtjein den beerput. Op haar hulpgeroep kwamen de huisgenoten toege sprongen en en konden beiden redden. De moeder is door den val erg gekwetst aan het linkeroog en klaagt van inwendige pijnen, liet kind bleef ongedeerd. DeKlinge.Ruitenbrekers. In den nacht van 26 op 27 December tusschen 12 en 1 ure hebben eenige mannen met slokken gewapend, in een twintigtal huizen al de vensters uitgeslagen en dit in vier verschil lende straten van het dorp. Bij Mijnheer V. Bauwens alleen werden 14 ruiten stuk geslagen. De vrouw van J. Deckers kreeg verscheidene stukken glas in hot aangezicht en zij werd lichtelijk gekwetst. Onder vreesdijke bedreigingen riepen zij wie builen komt is onze man Naar bet schijnt zijn hel mannen van de wijk Het Kalf geweest. Twee der daders zijn ge kend. De gendarmen hebben een onderzoek geopend. Smokkelhandel. Jozef Hooft die reeds 22 koeren werd veroordeeld is op Kerstdag door douanier Robert gepakt voor le smokkelen. Hij wou eene kist appelcienen overbrengen. Dronkenschap. Woensdag voor middag was de genaamde Jozef I)e Smet zoodanig dronken dat hij door 4 personen huiswaarts gedragen werd on geneeskun dige hulp diende ingeroepen. Overboelaere. Klooster dieven. Ge durende den nacht zijn dieven, bij middel vaii beklimming in het klooster van Over boelaere gedrongen en hebben er eene hoe veelheid ldeedingstukken, lijnwaad, wol, kousen, sthoölgerief, enz. medegenomen. Poeck®. Klooster die ven. Schurken zijn ook 's nachts hier m 't klooster gedron gen en hebben er gestolen al wat hun onder de handen viel, zooals lijnwaad, kleeding- slukken, Chalen, hoeden, enz. Munkzwalm. Roovers. Gisteren avond ging de werkman De Bruycker van Dickelvenne, gehuwd en vader van verschei dene kinderen, naar huis. üp den Berg werd liij door twee struikroovers aangerand, di® hem zijn gold vroegen. De man had er geen. De roovors sloegen hem daarop met knuppels zoo geweldig, dat het lichaam van den onge lukkige slechts eene wonde was. Zij brach ten hem ook messteken toe en namen daarop de vlucht. Do ongelukkige kon nog tot aan een huis geraken waar hij hulp kreeg. D® toestand van het slachtoffer is bedenkelijk. Om middernacht werden te Munckzwalm, bij een landbouwer, beneden het klooster, twee dieven verrast. Zij konden vluchten. Men denkt dat het dezelfde schurken zijn. sprekerjj. Tevens liet hij de roeiriemen rusten en het schuitje stroomaf drijven, om zoo nabij mogel(jk het kasteel te landen met de schoone gevangene. x Waarmede een hoofd gemoeid is vroeg het meisje met een drollig lachje. Zou or kwestie zijn van mijn hoofd Behandel de zaak niet lichtzinnig, kind Onderzoek uw geweten zorgvuldig, of gij de waarheid gesproken... of gij somtijds niet ge ruchten verspreid hebt, die met de strenge w aarheid strijdig zijn Stella boog voorover en keek hém schalk achtig in het gezichtzij was over 't algemeen voor geenen man bevreesd steeds ging zij den rechten weg, zonder zich aan iemand te laten gelegen liggen. Nochtans boezemde de gezantschapsraad haar een bijzonder vertrou wen in, sedert hij haren hoogmoed beteugeld, en haar de kracht van zijnen mannenwil had doen erkennen. Er zijn vrouwenkarakters, die onderjukt willen worden; dié maar achting en vertrouwen schenken aan den man, die haar de kracht van zijnen onbuigbaren wil doet ge voelen. Gij wilt mij plagen mijnheer! vervolg de zij. Neen, neen Hebt gij gelogen, dan... Gelogen onderbrak hem het meisje ernstig en haastig. Nog nooit in mijn leven heb ik gelogen Ook zou ik niet weten, waar om mijne lippen met eene leugen zich zouden bezoedelen. Dan is het toch waar, wat men in de om streek op rekening stelt van den opperhout vester? vroeg Eugeen navorschend want de ernstige toon des meisjes trof hem. Stella zag verbaasd op. Wordt voortgezet.

De Volksstem | 1911 | | pagina 2