BUITENLAND. OORLOG Be vergiftigingen te Berlijn NIEUWSBERICHTEN. Italië en Turkyë TUSSCHEN Birtobras verlaterf Te Ain-Zara, Khoms, Tabriz, Tadjura nog altijd heizelfde, er is niefs bijzonders aan te slippen. De Italianen hebben eene verken ning gedaan tol Bir-Schim, Akaba en Birto bras. Deze laatste plaats was verlaten door de TurkenDezen zijn verder opgetrokken. Niet waar De Italianen laten het niet gezeggen dat den 28 December de Turken zware verliezen hebben toegebracht aan de Italianen. De Golf Bomba bezet Uit Napels zijn troepen vertrokken naar Bomba. om die kleine haven te bezetten en te versterken. Br verblijven te Bomba wei nig Turken en Arahen, zoodat men mag ver dachten dat er weinig tegenstand zal worden geboden. Italië mag peperduur betalen De regeering gaat een koninklijk Besluit "bekend maken, de machtiging verleenend «en nieuw krediet van 30 millioen te openen om de oorlogskosten te dekken. Dal is nu feeds van bel begin van den oorlog 120 mil lioen lire of frank. fn Frankrijk zijn Turksche komiteiten In Frankrijk zijn Turksche komiteiten,ver blijvend in do Maritieme Alpen. De/.o komi- teilon gelasten zich met het verzamelen en opsturen van mond- en schietvoorraad naar Tripolilanië. De ministerieële crisis. Said Pacha is opnieuw gelast met het vormen van het kabinet. Talowl Dey, Djavid Boy en Hadji A«til, algemeene sekretaris van bet koinileit Eendracht en Vooruitgang hebben geweigerd deel te maken van bet ministerie. De Sultan heeft eene afvaardiging van de nieuwe partij in verboor ontvangen. Die partij draagt den naam Ahrar liberale Overeenkomst. Zij beeft verklaard, eene grondwetsherziening te willen en geen ver trouwen te kunnen stellen in Said Pacha. De Sultan antwoordde dal hij alleen het recht bad de groot vizier aan te duiden. Do Sultan beeft in eene mcdodeeling aan den voorzitter dor Kamer, op die bijeenkomst met de nieuwe partij, gezinspeeld en herhaald dat bij alleon de keuze had van den persoon die gelast is met bel samenstellen van het kabinet. Alle partijen moeten inedehelpen om orde en vrede in T land te verzekeren. 2oo de partijen meèwillen zal ik geen mis bruik maken van mijn macht. In den Balkan Volgens M. Radoslavof, oud-Bulgaar;9ch minister, zit bet er met do Lente bovenarms op in den Balkan. Bulgarië is overtuigd dal bol zijn ideaal maar kan verwezenlijken door de macht dor wapenen. Te Ischtip. Iscblip blijkt bet standpunt te zijn van de ophilsingsbeweging-in Macedonië. In «1e om geving van Iscblip is een dynamiotaanslag gepleegd tegen een posthuis. Of er dooden on gekwetsten zijn wist men niet te zeggen. De oorzaak Thans hebben do geneesheeren hun ver slag neergelegd. Zij besluiten, dat de vergif tigingen niet gebeurd zijn door het avond maal, dat aan do kostgangers opgediend •werd, maar wel door het gebruik van ver giftigden genever. Verscheidene zieken hadden ten andere ook verklaard, dal zij niets geëten hadden en OF fvie is mijne moeder Historiscli Tafereel 28' Vervolg. De gryze nieuwsgierige vroeg nogmaals het geheele verhaal. Dan berichtte, do baronnes ik ken maar weinige bijzonderheden. Ik ■telde bolang in het lot der kleine, zoodra ik kaar leerde kennen; hetgeen plaats greep •ver ongeveer twee jaren, toen ik mijnen broeder te Sweehten bezocht. Ik ontmoette daar eene speelnoot mijner jeugd, die de pleegmoeder was geworden van het schoone kind. Deze was door eenegroote dame, veer tienjaren vroeger, aan eene zekere vrouw Weber toevertrouwd. Hier staakte do prachtige markgravin haar geklap van mode's en begon met de grootste aandacht te luisteren naar liet verhaal, want had de geboorteplaats der jonge Stella hoeren noemen... en de veertien jaren vroeger brach- ton haar fot een gewichtig tijdpunt terug. Toen de baronnes verklaarde niets verder te weten, bemerkte een jurist:—Ei, genadige vrouw, gjj weet meer! Bij voorboeld, denaam der personen by wie bet schoon meisje thans verblijft, is u toch wel bekend O ja antwoordde de baronnes Zij verblijft thans te Sweehten bij zekeren Li nib «tedt, die een broeder is van vrouw Weber, de pleegmoeder der schoone Stella: Do jonge.rechtsgeleerde vr< eg: hoe hangt dit nu te zamen Deze vraag I leef evenwel onbeantwoord, want de markgravin was jdotselijk van haren zetel opgesprongen en tot de baronnes Plathen dus niet door spijzen konden vergiftigd zijn. 't Was ook daardoor, dat bel kwam, dat men dacht dat er eene besmettelijke ziekte te Berlijn uiigeborslen was. De geneesheeren met de verzorging der zieken gelast geven hen nu geen tegengif meer in. Alleenlijk wordt ben do maag ge zuiverd bij middel van inspuitingen van morphien. Het nieuwe stelsel geeft goede uitslagen, Te Bellijn zijn nog twee nieuwe gevallen vastgesteld geworden. Sinds Zondag waren er echter geene doodelijke gevallen meer. -w-v CHINA Te Hankow De imperialisten hebben eene sterke macht revolutionnairen afgeslagen. Peking bedreigt De hoofdstad van het Chineesche Rijk is bedreigd langs het water en te lande. Dri© kruisers der revolutionnairen zijn in de nabij heid van Peking. Het Hof op de vlucht Voor de 4° maal seint men de vlucht, van den keizer en de keizerin. Zij zouden Moukden reeds gepasseerd zijn enop wegnaar Zhikbe, op de grens van Mongolië. De vorsten zou den onder bescherming worden genomen van Rusland. Rusland's verklaring De Russische regeering verklaart zich niet te zullen verzetten tegen het invoeren van de republiek in China. Yuan Chi Kaisommeert de keizerlijke prinsen Yuan Chi Kai, de opperste hoop van het Ilof, heeft do keizerlijke prinsen dringend gevraagd den oorlogsschat aan te vullen. Zoo zij het niet doen, kan de regeering het niet langer uilbouden tegen de revolulion- nairen in het Noorden. Geven de prinsen niet dan zullen zij door den opperst af van 't leg er als landverraders uorden uitgeroepen. In dit geval ook, zou Yuan Chi Kui zijn ontslag geven. PERZIË Tabriz in de handen der Russen De Kussen hebben zich meestor gemaakt van Tabriz. Het Russisch consulaat heeft in een openbaren brief bevolen de bazars en magazijnen ie openen om de rust en den vrede lo horstellen. De Perzen hebben leelijk huis gehouden Als de menschen in opstand zijn, verliezen zij dikwijls alle gevoel alle," besef van men- scliolijkheid. Zoo heeft men te Tabriz Rus- siclie Soldaten gevonden die afgrijselijk ver minkt \var6n en een splij^a.l, die levend Ipe- gravtpy werd, zondpr do min^ê kvyelsuur. ENGELAND 1912, een jaar van revolutie Tom Mann sprak.met Nieuwjaar lot eene socialistische vergadering dat er lÓOOO sche pen zijn in de Kngelscho koopliandelsvlool, en dat er op ieder schip gemiddeld 4 perso nen ineer moesten in dienst zijn. IIij voor spelde dan ook dat 1912 een jaar van revolu tie zou zijn in Engeland... Gelukkig nieuw jaar Keizer Willem naar Engeland Dit jaar zou Keizer Willem naar liet schrijve.i van do Berliner Tageblatt Engeland bezoeken. EVENAARSREPUBLIEK De burgeroorlog is uitgebroken in do Evenaarsrepubliek. Montero slaat aan het hoofd van bet voorloopig bewind. Generaal Plaza, ex-voorzitter dor republiek en kandi daat der liberalen, staat aan '1 hoofd van een groot leger en maakt zich gereed om Guaya quil aan to vallen. getreden, welker handen zij krampachtig in de haro nam, uitroepende O mijn God mevrouw baronnes... wat zegt gij daar? Wat belcekent dit? Waarvan spreekt gij? Vrouw Weber in Maagdehurg... over nu zestien jaren... Eene jonge dame bij vrouw Weber... Weet gij dan niet, dat ik mijn kind ter verpleging gaf aan eene vrouw Weber, geboren Lindstedt... Spreek toch, lievo baronnes, om Gods wille spreekt Al de aanwezigen waren opgestaan, en bij de eerste uitroeping-hadden zij zich rond do tweedamen geschaard, zich verwachtende aan eene indrukwekkende ontknooping. Immers aan het verwarde gelaat der vreémde was eene overspanning bemerkbaar, die aan den Duit- scher niet geheel natuurlijk kon schijnen. Doch haar sidderen, baar bleek worden, het jagen baars boezems^ieten genoegzaam zien, dat zij werkelijk ontroerd was. Pe baronnes deed zich geweld aan, om hare koelbloedigheid te hernemen. Hoe onver wacht voor haar, het einde dezes schertsen den gespreks ware, zoo trof zij toch met eene wonderbare juistheid de snaar des moeder lijken harten; zij verhaalde droogwegde daad zaken, die zij kende. Zij sprak ernstig gelijk ik zegde, werd een kind, over zestien jaren, ter verpleging overgegeven aan vrouw Weber; de/e laatste verkeert thans in eenen s!aat van waanzinnigheid. Dit kind werd nooit terug ge vraagd. De baronnes had nooit van een tweede kind hooren gewagen; de markgravin ook vernam nooit iets van een tweede meisje. Weshalve zij uitriep*: Almachtige God, mijn kind... die ik niet bloedlrajien als dood beschreide... Armand, onze Juliette leeft... o God... waar kan ik haar vinden De markgraaf was uit eene uevcnzaal gekomen, bedaard, kalm, doch DE VÓLÉSSTEM PORTUGAL Vertrokken De patriark van Lissabon is in balling schap vertrokken. Vreemdelingen hebben vrijen doen in Portugal!. Eigen kinderen worden uit het land gfedreven, Iloe is 't mo gelijk Brussel. Dooddronken. Zondag nacht vond eene nachtronde in de Hoeden- makersstraal een nutn levenloos ten gronde liggen. Denkend een man voor te hebben die door eene beroerte getroffen was, brachten de agenten den man n?ar het St-Pietersgast- lrnis, waar de geneesheeren vaststelden dat Lij enkel dooddronken was. Daar mön den kerel niet te been kreeg bleef hij er in behandeling. Het is zekere V. wonende Brogniezslraat. Een hoed van J7Ö frank.Eene dame die beweerde Mevr. M.. te zijn, wonendein de Leopoldswijk.koos hij eene modemaakster in de Koningsstraat eeiven hoed van 175 fr. Zij zette den nieuwe op en liet den oude bij de modemaakster, haar verzoekend denzelve aan haar adres te bestellen en aldaar Ier zelfdertijd de rekening te doen ontvangen. Dit werd gedaan, doch daar vernam men, dat men 't slachtoffer ^verd van eene stout moedige dievegge. Schip geplunderd. De echtgonooten Langui, beurtschipper, verlieten Maandag hun schip dat geankerd ligt in do vaart van Charleroi. Toen zij rond 11 ure 's avonds terugkwamen vonden zij de deur der kabien, en binnen, al de meubels opengebroken.Eene som geld, juweelen en kleederen waren ver dwenen. Diefstallen in de statiën. In de sta tie van het Stapelhuis, zijn zeven vaten ap pelwijn door onbekenden meegenomen en in de goederenstalie van Brussel-Zuid, drong men in een wagon, komende uit Frankrijk, en stal er eenige kilos fijne kaas. Ongelukkige val. De 15jarige leer jongen Jan Smets, wonende in de Gode- charleslraal, reed Zondag morgend, per velo, door de Wetstraat. Rechtover hel policie kommissariaat der 5,l# afdeeling deed hij een ergen val, De knaap werd zwaar gewond aan het hoofd en brak zich liet linkerbeen, llij werd haar hot Sint-Jansgaslhuis ver voerd. Stoutmoedige schurkenstreek. Maan dag avond, werd eene'stoutmoedige bandie- lenstreek gepleegd ih eene herberg van den Vlaamschén Steenweg. M. A. herbergier, was alleen T huis, toén een rijtuig voor de deur stilstond en twee kerels eruit stapten. Zij deden zich allorléi dranken opdienen en dan sprongen zij in eens baar den herber gier, smeten h'ém tdn gronde en ontlastten hért)'Van"zijn geldbeugel,'ongeveer 50 frank inhoudende. D'aa'rna kprongcïi zij ih - hun rij tuig dat in 'voHö Va'art téegYb'ed. Dó jY^licie Wci'd verwittigd en opende een onderzoek. Mén denkt op het spoor dér daders to'zijn. Huishoudsters, opgelet! Kruideniers geven namaaksels van de Bilterpeeën der Trappisten Vincart voor do echte uit hol is u bedriegen op de hoedanigheid. Eisehl dus wel liet merkVineart op hot pak. 1500L St-Jans-Molenbeek,. Erg ongeval. Do brouwersgast Emiel Bailleul, wonende Kapelleslraat, droeg Dinsdag morgend eene ion hier in den kelder van een huis op den Genlschen steenweg. Hij gleed uil. op den trap en rolde met de ton naar beneden. De ongelukkige werd opgenomen met ge broken linkerbeen ei) ribben en erge kneu zingen op hot lichaam. Hij werd naar het gasthuis overgebracht. Bijna verstikt.i- De meid van mev. Rousseau, wonende i Hoegaerdestraat, trof hare meesteres in haren zetel verstikt aan door de gasuitwasemipgen van de kachel. Zij haastte zich het venster te openen en ontbood doch men hoorde zijne stem sidderen, toen hij vroeg maar Julia, gij bedriegt u... Waar zou onze kleine zijn l Thans werden de beide ouders van alle kan ten bestormd. Elkeen vroeg, maar niemand bekwam antwoord. De baronnes was bezig met aan de beide echtelingen de plaats nauw keurig op te geven, Wapr vrouw Weber en Stella vi-bleven. Wij moeten daarheen, Armand, op staanden voet! Mijn arm, arm kind...! Terwijl wij ons in overvloed en go- nuchten baadden, heeft ons kind misschien moeten kampen tegen ontberingen cn weder waardigheden... Ik heb goene rust... ik Wil dag en nacht reizen, tot dat ik bij haar ben... De markgraaf merkte aan, dat liet toch beter zou zijn eerst de ouders tc be/.oekcn in Maagdeburg; daar naVorsehingen to beleiden, ten einde zich te verzekéren, of zij wel werke lijk hunne dochter was. Do echtgenoot® verwierp dit plan, met deze bemerkingen daar leiden zij ons om den tuin Hebben zy ons niet gemeld, over vijftien jaren, dat het kind .dood was? Ik wil met myne eigene oogengaan zien... Ik moet vrouw Weber hooren spreken... Van haar moet ik mijn kind terugvragen, gelijk ik haar beloofd had... Ik wil haar beloonen, rylcelijk beloonen, naar mate zij mijn kind verpleegd en bemind beeft Laten wij aanstonds op reis gaan onze knapen kunnen ons hier afwachten; zij staan onder het toézieht van hunnen leer meester. Ik sterf, indien ik mijn kind niet kan halen. De baronnes door verscheidene bijzonder heden tot de overtuiging gebracht, dat zij werkelijk de moedor van Stella voor hare oogen had, kwam de markgravin ter hulp en haalde den markgraaf over tot een spoedig vertrek. eenen dokter. Deze kon de dame, na twintig minuien, terug tot hel leven roepen. De toe stand van hel slachtoffer is echter nog on rustwekkend. Schaarbeek. Stoutmoedige inbraak M. Saublain, gewezen gemeenteraadslid, wonende Gallaitstraat, keerde met vrouwen dochter rond middernacht naar huis, na den avond in den schouwburg te hebben doorge bracht. Hij was niet weinig verwonderd vast te stellen, dat inbrekers bij hem waren bin nengekomen en hadden gepoogd zijne brand kast open te breken. De dieven moeten hun werk niet hebben kunnen voltooien en zijn vertrokken, na eenige andere meubelen te hebben opengebroken. Zij lieten al de juweelen onaangeroerd en het bedrag van den diefstal is niet groot. Werkongeval. Dinsdag morgend is de loodgieter A. Ghesquière, in de Post- straat van liet dak eener remisie gevallen. Men nam hem op met rechterbeen en den lin kerschouder gebroken en kneuzingen op het lichaam. Na voorloopige verzorging werd de ge wonde naar zijne woning overgebracht. Anderlecht. Brand. Maandag avond brak brand uit bij den juwelier De Vriendt. wonende Transvaalslraat, tijdens dezes afwe zigheid. Wanneer de brandweer ter plaats kwam, stond gansch het magazijn in brand. Gansch hel benedenhuis is vernield. De scha de is zeer aanzienlijk, daar een groot deel der juweelen gesmolten zijn. Laken. Erg ongeluk. Het 5jarig knaapje, Arthur Meersman, wonende Ant werpsehen steenweg, klauterde Dinsdag morgend te zijnent op eon stoel, slaande nabij het venster. Eensklaps kantelde de stoel en het arm kind viel met 't hoofd door eene ruit. De kleine werd vreeselijk gewond in hel gelaat en aan de rechterhand; men vreest dat het rechteroog voor altijd ver loren is. AanrandingDe loodgieter Pieter Vanherlewyck, wonende Maria Ghristina- i straat, werd in de llollebeekstraat door ver scheidene kerels aangerand, die hem vuist slagen en een messteek in 't been toebrach ten. Op het noodgeroep van het slachtoffer, nuinen de kwaaddoeners de vlucht. De ge kwetste werd door de zorgen der politie naar het gasthuis gevoerd. Do plichtigen worden opgezocht. Elsene. Nog eene villa geplunderd .Ongekende kwaaddoeners zijn 's nachts in de villa gekomen van M. Lolhaire, Sol- boschlaan. Eon gebuur M. Delvaux, zag Maandag morgend dat de deur der villa openstond en verwittigde do politie. Men stelde vast dat aï de meubelen werden open gebroken en hun inhoud, op den grond ver spreid. M. Lolhaire, te Wcslende zijnde, werd per telegraaf verwittigd. Dinsdag morgend keerde hij lo Brussel weer. Een mantel' in ottervel, pelswerk, kleeding- Btpklten, eene revolver, enz., werden mede genomen. Wat is Catz 't beste maagbilter. Antwerpen. -Oneerlijke bediende. Een bediende derScale was door zijn patroon gelast geworden, eene som van 5d00 fr. in de Nationale Bank te gaan betalen. Do bediende nam ook nog eene som van ■400 fr. welke in zijn lessenaar lag en is sinds dan niet meer teruggezien. Hij heeft ook zijne boodschap niet volbracht. Zelfmoord. Een 78 jarige ouderling wonende Hoogstraat, heeft zich in zijne wo ning door verhanging gczelfmoord. Het lijk van den wanhopige is naar hel doodenhuis overgebracht Verdronken. Een matroos, wiens identiteit niet gekend is, is in het Bonaparte- dok gevallen en verdronken. Het lijk werd kort nadien opgehaald en naar het dooden huis overgebracht. Verdwenen. Een genaamde Jozef Verhofstadt, wonende Schellelei, is sinds een achttal dagen verdwenen. De echtelingen Bcauveau-Desallos verlieten het gezelschap, om oogenblikkelijk deo weg naar Sweehten in te slaan. Er blijft ons nog enkelijk overig den indruk af te schilderen, welken dit buitengewoon voorval to wege bracht op de gasten der Platensche avondpartij. Dit afgedaan zijnde, namen wij afscheid van deze lieden, om tot hen niet meer terug te keeren, en do reizen- den vooruit te snellen. Langzamerhand werd liet gezelschap be daard, en nam ongeveerde plooi aan, die het zelve had vóór do aankomst der vreemdelin gen. De gesprekken liepen natuurlijk over deze gebeurtenis, die als een hemellicht was verschenen, om ©ven zoo snel te verdwyneo. De kamervoorzitter sprak het eerste tot mevrouw von Plathen; gy schijnt vastelijk overtuigd te zijn, dat de markgravin dezelfde persoon is, welke haar kind aan vrouw Weber overgaf In allen gevalle hebben wij de ontknoo ping des treurspels gezien en beleefd, riep de generaal Slechts een rechtsgeleerde dat wil zeggen een eeuwige twijfelaar cn recht- verdraaier kan nog in twijfel verkeeren. Gij strijkt op uwo beurt, een valseh von nis, Exeellencie, bejegende onze kamer voorzitter. De reohtgeleerdlieid stel ik hier ter zijde het is mijn gevoel als mensch, dat mij hier doet twijfelen. Al de daraen schenen getroffen door deze be merking en blikten op den jurist, dio ernstig voortging in de vorschijiiing der mark gravin heb ik geene scbaduwe gezien van de stille poëzy der moederliefde, welke in de woorden steekt Stella maris, sueourre cadenti. Demoeder, welke haar kind onder de bescherming van Maria plaatste, kon geene modepop zyn. 4 JANTAHI 1012 Daar de man, die 70 jaar oud is, niet goed meer ziet, denkt men dat hem een ongeluk overkomen is. De drank. Een dronken dokwerker, woedend omdat hij geen drank meer kreeg, sloeg eerst de drinkglazen en de flesschen aan stukken en bokste dan met het hoofd de ruilen uit. Hij kwetste zich daarbij echter zoo erg, dat hij naar het gasthuis moest over gebracht worden. Messteek. Maandag nacht was een© vrouw van lichte zeden, Philomena Degaert, 26 jaar oud, met een Duitsch matroos, Bing genaamd, te huis gekomen. De minnaar van de vrouw, zekeren Jozef Van den Bossche, zulks vernomen hebbende stampte de deur barer woonst in, en begon do vrouwenden matroos te mishandelen. Eensklaps greep de* vrouw een mes en plofte het haren vriend in den rug, met zulk geweld, dat liet mes langs de borst uitkwam. Het slachtoffer werd in bedenkelijken toe stand naar het gasthuis overgebracht. De vrouw is aangehouden. Velours en demitten voor werkkostumen, Van den Bergh-Jouret, Korte Zoutstraat, 41, Aalst. De diefstallenTen nadeele van M. Carlier, Kunsllei, werd een nieuw rijwiel gestolen. Bij M. Evrard, Oude Kerkstraat, heeft men eene belangrijke partij juweelen gerob berd. Ongekende dieven drongen in de woning van M. J. Joris, Dambruggestraat en stolen er eene belangrijke partij juweelen, eene som van 51 frank en een regenscherm. Het huis van M. Verdonck, Lange Pot- hoekstraat, werd ook door dieven geplun derd. De schurken wierpen al het lijnwaad, dal hen niet beviel, opeen hoop midden in do kamer, en slaken er dan het vuur aan. De vlammen werden gelukkiglijk door de poli cie bemerkt, en do brand was spoedig ge- bluscht. Een onderzoek is geopend. Heyst-op-den-Berg. De drank. Maandag nacht kregen de genaamden De P. en J., in eene herberg twist en begonnen te vechten. Eensklaps trok De P. een mes en plofte het zijn gezel in de borst. Deze werd vreeselijk gekwetst en moest Dinsdag be recht worden. Quaregnon. Zelfmoord. Een rond leurder, do 25 jarige Leopold Beernaert, van Bergen, werd Dinsdag morgend in zijne woning verhangen gevonden. De oorzaak der wanhopige daad is onbo- kend. Namen. Brandstichter. Dronken zijnde heeft een genaamde Arnold L,./., van Sl Denis-Bovosse, zijne woning in brand ge stoken. Het hu,is word met den inhoud veri>ie)d,s Daarna kwam de brandstichter zich le Napien [gevangongóven. Framerres. Aan 't werk gestorven. Dinsdag* morgend was de mijnwerker Alexan der Desombreux, 51 jaar oud, van Genly, aan T werk, luen hij schielijk ineenzakte. Men sprong hem ter hulp, doch de ongeluk kige had reeds opgehouden televen. St Ghislain. Doodelijke val. De mijn werker August Anc-iau, 56 jaar oud, dron ken tehuis komende, ging naar zijne slaap kamer. Hij viel cellier zoo ongelukkig van de trappen, dat hij den schedel gebroken werd en dood Ier plaats bleef. Belcele-Waas. Doodelijk ongeluk. De landbouwer Gabriel Aerls, wandelde op zijn bof mot een tweeloopgeweer in de han den. Eensklaps weerklonk een schot en de ongelukkige kreeg heel de lading in de han den. Beide banden zullen moeten afgezet worden. Hel slachtoffer zal denkelijk zijn© wonden niet overleven. Een veelbeteekenend zwijgen volgde op dezo gegronde bemerking. Nochtans bleef aller aandacht gevestigd op het buitengewone des voorvals, dan op de moralische wijsheid van het gezegde. De baron Plathen, die zijne gasten tot liun rijtuig had vergezeld, en van wien zij de nauwkeurigste inlichtingen hadden ontvangen nopens de reis door een weinig gebaande streek, kwam op dien oogenblik terug in de groote zaal. Men overlaadde hem met verj wijtingen, omdat hij nooit iets van deze inge wikkelde zaak had gerept, alhoewel hij alle andere familiebetrekkingen van den mark graaf genoegzaam bekend maakte. Vooral liet de baronnes hem genoegzaam begrijpen, wat moeilijken toestand deze onwetendheid haar zou gebracht hebben, indi:n de uitslag min gunstig ware geweest. De baron bekende in den hoogsten graad verwonderd te staan over de openbaringen van dezen avond, aangezien de markgravin slechts eenmaal in het gesprek, en als bij toe val, gewaagd had als een kind, dat in Duitsch- land stierf. Dan voegde hij er bij Er moet bij haar wel geen twijfel bestaan nopens den werkelijken dood dezes kinds, anderzins zou zij mij alle familieoneenigheden van vroeger bekend maken. Waarom zou zij my niet bet zelfde vertrouwen geschonken hebben, wan neer er kwestie was van een wettig kind, dat geene vlek op haar wierp Zij zelve was thaDS niet in staat, mij voldoende uitlegging te geven, daar al hare. zinnen en denken niets anders tot voorwerp hadden dan het meisje te zien, welk zij zoo lang gemist had. De mark graaf fluisterde my in mijn oor dat indien het kind nog leefde dit wel een nieuw bedrog van Julia's broeder kon ayn, waaraan de hebzucht niet vreemd was. Wordt voortgezet

De Volksstem | 1912 | | pagina 2