BUITENLAND. Uitgesteld doch niet verloren Een inkasseerder op de vluclit NIEUWSBERICHTEN. 't Wit Stoopke van Jacpes Neefs DE VOLKSSTEM In Turkyë De Kanier heeft met 103 stemmen tegen 2, een voorstel aangenomen, waarbij de be spreking van het voorstel tot grondwetsher ziening tot de naaste zitting wordt uitge steld. Met 97 stemmen tegen 90 verwerpt zij het voorstel om do bespreking te verdagen, totdat de Senaat er over geraadpleegd is geworden. Een incident Kamerlid Ferid heeft Talaat Bey heftig jpider de hand genomen, omdat deze hem beschuldigd had. spioenverslagen aan de dagbladen t'hebben gezonden. Maar doppen Italianen De minister van Oorlog in Italië heeft voorgesteld, het legercrediet jaarlijks met 40 mil Hoen te vermeerderen. Do vlootuitga- ven zullen insgelijks vermeerderd worden. Saïd Pacha spreekt van vrede Het wordt bevestigd dat Said Pacha ver klaard heeft dat hij hoopt binnen kort den vrede te zien sluiten in overeenstemming met de eer en het belang van het keizerrijk. Duitschland beschermt Italië Buitschland heeft hij de Porto aangedron gen om den maatregel in te trekken, waarbij do Turksche regeering de sluiting bevool van alIeTlaliaansehe handelshuizen en maga zijnen in het Turksche Kijk. De Italianen werpen bommen op de Turksche gasthuizen Ex-luitenant Herbert Montagu van Enge land is in ziekelijken toestand te Londen toe gekomen. Ilij bevestigt dat toen hij in het ziekenhuis te Aln-Zara verpleegd werd, do Italianen hommen smeten op do Turksche gasthuizen. Als bewijs heeft hij eenige over blijfsels van die bommen medegebracht. Verscheidene Turken en Arabon van hel Rood-Kruis werden gedood. Nog eene geheimzinniqe misdaad TE PARUS. Donderdag morgend hebben schippers in de Seine, nabij het ploin van Bagatelle, het lijk opgehaald van een manspersoon, heel net gekleed, en die reeds verscheidene dagen in het water scheen gelegen tc hebben. Bij nader onderzoek, stelde men vast, dal de ongelukkige aan het hoofd en den hals lalnjke messteken droeg. Uit de lijkschou wing bleekdal de man reeds dood was voor aleer in het water terecht te komen. De zakken van den vermoordde waren omgekeerd en men vond op hem niets dat de identiteit kon doen vaststellen. Hot lijk werd echter toch herkend, als zijndo dat van een deurwaardersklerk, die eenige dagen geleden spóorlq.o.s verdween, na m eoiie bank eene som van 400 fr. ont vangen leb ebben. Men hééft niet het minste spoor der moor denaars. FRANKRIJK 500,000 tr. voor de kerk van Viontmartre Een naamlooze persoon heeft 500.000 fr. geschonken voor de voltooiing van de basi liek van Montmarlre te Parijs... Het is eene koninklijke gift. Volgons de Figaro ware het echter beter geweest,de katholieke werken t'onder- steunen, die het toch zoo zeer noodig heb ben... ITALIË Het Vatikaan weigert. De Paus heeft geweigerd de benoeming goed te keuren vau M. Revesner als Spaan- scho afgezant bij hol Vatikaan.Dat voorspelt nieuwe moeilijkheden. OF wie is mijne moeder Historiscli Tafereel 30' Vervolg. Eugeen haalde de schouders op bij zoo véél ©«beschaamdheid, en ging heèn. Zijn blb.ed; kookte van grams» hup, toen lui ondervond é&t deze zeüeiooze, w oeste kerel zijn eerloos gedrag wilde omhullen met den mantel der huichelarij. Doch hij spoedde zich, om Stella te achterhalen, vooraleer zij de dreef bereikte. Bij het hbóren van naderende voetstappen, keerde zij haar hoofd om. Toen zij den man zag, die in hare gedachten altoos de rol van eenen plaaggeest, van een en boetpredikant jegens haar vervulde, vloog een lichte blos •ver haar voorhoofd, en een vreugdestraal gloeide in hare oogen. llebt gij wederom eene plaag uitgedacht voor mij, arme betooverde prinses, gelijk ik beu vroeg zij schalkachtig. Eugeen schudde ernstig zijn hoofden greep hano hand. Terwijl hij zijne oogen op liet beeldschoon meisje gevestigd hield, zegde hij tot haar Stella, ik ga uwe gehoorzaam heid op proef stellen. Zij werd purperkleurig onder dezen blik en deze woorden. Zij wendde baar gezicht zij waarts en stapte haastig voort. Hij hield hare hand vast-on sprak Beloof mij, nooit meer eenzaam door het woud to rraan. v«t 'aal tri] mij Nooit eenzaam zoolang gij in deze streek verblijft! Belooft gij dit Kn wat zijn de redenen, daarvan vroeg zij. PORTUGAL Het vertrek van den Patriark van Lissabon Bij het vertrek van den Patriark van Lis sabon hebben er hevige tooneelen plaatsge grepen. De deftige bavolking bracht hulde aan den Patriark het gespuis beloogde tegen, en er onstond daardoor eene botsing. Open bare beambten en officieren namen deel aan de botooging. CHINA Japan komt tusschen De verbinding tusschen China en Mand- cliurië was verbroken. De .Tapaansche troe pen zijn tusscliengekomen om die verbinding lo herstellen. Hankow ontruimd De imperialisten hebben den noodigen lijd gekregen om Hankow 't ontruimen. Tcheng Fou aan de imperialisten De oud-onderkoning van Shelchouan heeft Tcheng-Fou veroverd met de hulp van de imperialisten van Thibet. Geld uit de Keizerlijke kas Yuan Chi Kaï heeft 3 millioen taëls los gekregen uit de keizerlijke kas. Hij kan nu den strijd weer 15 dagen langer volhouden. De haarstaart De Chineezen dragen allen een stifarl. Het werd gezegd dal de Chineezen dien Llians tegen goesting droegen. Zulks blijkt oh waar. In de groot:- steden hebben de Chirieèzen in groot getal den staart afgeknipt, maar in de provincie en in de kleine steden draagt men hem nog algemeen. Een smidsgast, Valerius genaamd, w as op 3 November laatstleden, door liet assisenhof van Beulhen (Saksen), wegens eene heele reeks moorden, moordpogingen, enz...„ ver oordeeld, driemaal tol de doodstraf en eens tot vijftien jaar opsluiting. Valerius, die niet veel zin heeft om in de handen van den beul te komen, verzocht zijn advokaat iels in de procedeering te vinden, dat niet in regel w as, ten einde het vonnis te kunnen verbreken. En inderdaad, de advokaat vond iets. In eene uitspraak van het vonnis, waardoor eene doodstraf tegen Valerius werd uitge sproken, hau men de woorden met voor bedachten raad vergelen. De advokaat vroeg dus de verbreking en het Hooger Hof van Leipzig gaf hem gelijk. Valerius moet dus nogmaals voor de assi sen verschijnen. Hij heeft eene maand ge wonnen, doch meer zal liet hem niet opbren gen, daar de twee andere doodstraffen toch uitvoerbaar blijven. Sinds 12 jaar was dé genaamde Piet Ag- iieau, thans 50 jaar oud, in dienst Van M. Gradvojil. handelsagent, Eding en straat te Parijs. Nooit had men van hem te klagen. Woensdag werd hij gelast eeno som van 70.000 fr. te gaan ontvangen naar de bank. Hij ontving het geld, doch keerde niet meer terug. Eerst dacht men dat hij het slachtoffer ge worden was van oplichters, doch een onder zoek, in zijne woning gedaan, deed weldra vaststellen, dat de inkasseerder met de 70.000 franken was gaan vliegen. Alles lag in zijno kamer overhoop en wees duidelijk aan, dat Agneau ijlings to huis was gekomen, zich gauw andere kléederoi) aange trokken en alle voorwerpen van waarde medegenomen had. Uit het onderzoek is ook gebleken, dat de inkasseerder met zijne minnares vertrokken is. Daar men denkt, dat hij naar Italië of Spanje vertrokken is, zijn dadelijk verschei dene agenten der opsporingsbrigade hem achterna gezonden. Dat uw leven gevaar loopt! antwoord de hij met aandoening. Mijn leven sohertste het meisje even stoutelijk Is mijn leven u dan iets waard geworden, dat gij er voor bezorgd zijt .Ta zegde de jongman met klem. De klank kwam uit het hart en werd zelfs door het onschuldig meisje verslaan. Hare hand trilde lichtelijk in de zijne. Hij liet haar los, zonder spreken. Na eene poos zegde Stella met schroom Ik zal u gehoor zamen. Eugeen voegde er koelbloedig bij wanneer gij voortaan uw e pleegmoeder w ilt bezoeken, dan zult gij door mij of door eenen dienstbode vergezeld zijn. Stella blikte zijdelings op hem zijn gezicht liet niet de minste verandering bespeuren. Nochtans het woordje ja, dat hij zoo even uit sprak. weergalmde in haar hert. als de toonen van Engelen-clioren. Hij groetto haar licht jes. en verdween in het houtj terwijl zy droo- mend naar het kasteel hui'vèrde. Ondertussclicn had Malchow zijne woning bereikt. Voor de eerste maal scheen't hem vreemd, dat zijn vriend von Swechten hoe langer zoo nicer zijne bezoeken afbrak. Nog norsclier dan gewoonlijk, en tevens met eene bevreemdende haastigheid en gejaagdheid, wierp hij zijne jachttuigen af, en vroeg aan zijn gade Is swechten lieden niet hier geweest Vrouw van Malchow gaf een ontkennend antwoord. Zij bemerkte met angst dat er on weerswolken op zijn voorhoofd samengepakt lagen. Niét gewénd zijnde haren echtgenoot te 'onderv rageiV,' liet zij 't aan den tijd over de losbarsting van dezen dreigenden storm te doen koinon. Tot haro verbazing, gebeurde niets wat hare vrees wettigde. Brussel. Brand. Woensdag avond, •oud 10 ure. ontstond er brand op het tweede a rdiep van het hnisn. 28" der Magazijnstraat lew oond door Felix Wagenaar, rondleurder. Twee bedden, waar de kinderen in sliepen, ïadden vuur gevat, daar zij te dicht: bij de irandende kachel stonden. De echtgenooten Wagenaar bemerkten tjè vlammen en vlucht ten weg met hunne kinderen. De pompiers van den Vlaamschen Schouwburg waren ge lukkig spoedig ter plaatsen na ceil halve uur werkens was alle gevaar geweken. Erfje val. De loodgieter Louis Lam- paert, 24 jaar, wonende Kloosterstraat, te Elsene, herstelde Woensdag do kornis van een achtergebouw, gelegen in de Halve Maanstraat. Ilij verloor het evenwicht en viel van eene hoogte vön zes meters op den steenen vloer der binnenplaats. Het slachtof fer brak zich den rechterarm, werd ernstig gewond aan het hoofd en inwendig gekneusd- Na verzorging ter plaats duor een dokter, werd hel slachtoffer naar liet St Pietersgast huis overgebracht. Hevige botsing. De tram-car Noord- Zuid k\yani Woensdag avend, rond 6 ure,uil de Nieuwstraat.gereden, juist toen. de tram die langs den Wolvengracht rijdtin volle vaart naderde. Eene lievige bolsing had plaats en de reizigers werden met geweld door elkander geslingerd, doch kwamen er met den schrik van af. De stoffelijke schade is belangrijk. De diefstallen in de magazijnen Twee vrouwen, lange mantels dragende voorzien van diepe binnenzakken, werden Woensdag namiddag in een groot magazijn- op do Anspaehlaan op heeterdaad van dief stal betrapt en aan de policio overgeleverd. In het kommissariaat vond men op hén eene verzameling gestolen voorwerpen. Huiszoe king gedaan op hunne kamers in dc .Tager- en Groot-Eilandstraat, leidde tot de ontdekking van vele koopwaren in andere magazijnen gestolen. Bandieten in vrouicenkleederen Een heer werd Donderdag nacht nabij de Noordstatie aangesproken door twee Duit- sclie juffers, die aandrongen opdat hij hun een glas zou betaald hebben. De manieren en de gebaren der twee -vrouwen waren zoo zonderling, dal de heer dadelijk bemerkte, dat liet verkleede mannen waren. Hij gebaarde van niets en ging met hen naar eene naburige herberg, waar hij zo door do policie deed aanhouden. Tb» kerels worden naar 't policiebureel geleid, waar men hunne vrouvvenkleederen uittrok. Een der kwaad doeners verklaarde o$ .',eene gemeubelde ka mer der Volkslraat te-wonen en Bruno Fre- big te heelen. Zijn gezel is een genaamde Fritz Helmichdoch deze bew eert den naam tan het hotel, "waar hij afgestapt is, niet te kennen. De twee k^gfls |ijn p}>gesk>tei), da^r zij weigeren te zéggen, waarom zij zich ver stomd hadden;- ai-^nl- Zelfmoord.,;i- Woensdag nacht bood een welgekleed Heer ^ich girn in oen hotel der Zerezoslraat en huurde er eene kamer voor den nacht. De roi«iger liet zich inschrij ven als zijnde zekere F. J.., 30 jaar,diamant handelaar te Antwerpen, geboren te Turn hout. en van Antwerpen komend. Toen men bemin den namiddag nog niet had gezien, ging men in de kamer kijken en vond J.., dood Ie bed. Ilij had zich een kogel door hel hoofd geschoten. Geen papier werd op hem gevonden. Daar tegenover was hij in bezit van 140 frank. Het lijk werd naar het doodenhuis van St- Joost-len-Noode gebracht. Elsene. Doodelijk spoorwegengelnk. Woensdag avond, is onder de brug van den Houtweg, op de KAoonlaan. ie Elsene, een smartelijk ongeluk gebeurd. De haan- werker .JB. Lefehvre'; 15 jatir oud, staple langsheen hel spoor, w^iiimer hij gevat werd De opperhoutvester liet zich in eenen zetel neder, en blies dikke rookwolken van zicli weg. Somtijds kraakte de aarden pijpensteel tusschen zijne tanden. Zijn diep nadenken verraadde mismoed, hij bleef stom. Pl'.lseli.ik wierp hij in gramschap de pijp in eenen hoek, sprong op, nam zijne muts, zeg gende Ik moet toch eenshaar den gebuur, om te zien wat hem belet heeft mij te komen be zoeken.-- t De vrouw schepte adem. Dus waaide van dien kant de wind, die' de wolken te zamen dreef. Dit stelde haar éenigzins gerustw ant zij kende liet grootmoedige karakter des edel- maiisr en wist dat hij telkens in soortgelijke gevallen kalmende middels gebruikte, ten einde haar niet weerloos bloot te stellen aaa 's mans woeste baldadigheden. Malchow verliet zijne woning en sloeg den weg in naar het strand. Daar richtte hij zijne schreden naar eenen sjffiièr onziehtbaren in gang, die door liet kaphout liep, en baande zich eenen w eg door de jonge scheuten. Men kon bemerken aan de gehogene takken dat hier nog gegaan w as.,'Afgebroken takjes en nedergetredene botten verrieden hetspuor van inenselieiistappeii, alhoewel het hooge gras het geheime pad verborg. Verzekerd zijnde op dezen weg niet te wor den gestoord, gaf de opperhoutvester zich over aan zijne duistere overwegingen. Zijne toe komst scheen hem bezw angerd" met gevaren, en hij legde in bedenken, of hij niet deze streek zou verlaten, om elders zeer verre van daar te gaan leven, waar hij vrijer kon ade men. Doch dit ontwerf» vond zijne .u.ieili.jk- heden, die haren oogsprong haddon in zijn vroeger gedrag. Hij walzeer wel, dat hij God- mocht dauken, indien by kou vergeten blij vod door een expresstrein, die uit de Luxem- burgstatie kwam. De wielen liepen den man over 't lijf en hij werd letterlijk in tw ee ge sneden. Het lijk moest spoedig in een laken ge wikkeld worden, om naar liet doodenhuis van Elsene te kunnen overgebracht worden. IIul slachtoffer van hel ongeluk, te Water maal w onende, was ongehuwd en de eenig- stosleun zijner ouders. Erge gasontploffing. Eengekioetstc. Werklieden waren aan den arbeid ge weest aan de gasleiding in de EKsaslraat en op don Sic. li weg van Boonduol, te Elsene. Rond 712 ure, bemerkte ccn agent, dat groole vlammen uitsloegen uit eene opening van de gasleiding. Hij haastte zich hel gas- geslicht per telefoon lo verwittigen, doch op '1 zelfde oogenblik deed zich eene geweldige o:i! plotting Iiooren. Stukken metaal vlogen uit den grond op, Een jongeling van 14 jaar. Nestor Oleffe. die juist in de straat kwam aangestapt, werd zwaar getroffen en ernstig verbrand. Dadelijk snelde eene ploeg werklieden ter plaats om de ..ungerichle schade te herstel len. Paard gestolen. Twee kerels die een gestolen,parrel te koop aanboden bij M. V...Zonder-Zorgstraat, te Elsene, X... en Z..., beiden wonende te Cureghem, werden aangehouden en opgesloten. Het dier werd ontvreemd ten nadeele van M. Maes, Serpen- tijnstraat, uit eenen stal der Maria-llendri- kaslraat. X. werd opgezocht wegens eenen diefstal van 5000 frank, gepleegd in een ho tel, te Parijs. Erge val.Een schrijnwerlcersgast, Alois Loir, 17 jaar oud, woonachtig te Gent, was Woensdag in een nieuw gebouw der de Vergniesstraat aan den arbeid, toen opeens de plank, waarop hij zich bevond, ter hoogte van het eerste verdiep, omkantelde en de ongelukkige op het gaanpad viel. In zijnen val werd hij een been gebroken, alsook erg inwendig gewond. Hij werd naar het gast huis overgebracht. Bitterpeeën der Trappisten Vincart, geven exlra koffie. 1500 P Schaarbeek. Brand. Woensdag avond, rond 7 1/2 ure, is brand uiigeborsten op de tweede verdieping van een huis der Groote Boschslraat. De huurder was afwe zig. Zijn kindje, oud 2 jaar, nabij de tafel spelend, had aan hel tafellapijl getrokken en alzoo de petroollamp doen vallen. Hot vuur deelde zich aan den vloer mede. De moeder keerdo bij lijds weer oui haar kind te redden. De pompiers snelden toe en doolden de vlam men uit. Bijna al de meubelen werden ver nield. Anderlecht. Moedige daad. Twee paarden, in een-karn ion gespannen, gingen opbol nabij de school van Vceweyde. De leerlingen verbéten juist dit gesticht en eene levendige paniek maakte zich van hen mees ter: Een voorbijganger, M. Van dér Molière, sprong moedig naar den-kóp der verschrikte dieren en gelukte er in hen tegori te houden", nadat hij meer'dan 50 meters ver over den grond werd voortgesleept. Groote ongeluk ken werden alzoo vermeden. Laken. In flet water gereden. De handelaar H. B... uit de Masuistraat, van Haren komende, viel Woensdag avond op de Werkhuizenkaai met zijne hondenkar in de Willebroecksche vaart. Voorbijgangers redden eerst den man en konden weldra de twee honden en het karreken insgelijks op halen. Voerman gepletterd. De voerman, Pieter Leuridan, de Ribeaucourtstraat.gleed Donderdag uit op de Havenlaan en viel on der een der wielen van zijne kar. De onge lukkige werd met ingedrukte borst en ge broken ribben naar het gasthuis vervoerd. Zijn toestand is zeer bedenkelijk. Erge val. Het 10 jarig zoontje der echtgenooten D..., wonende Maria Christina- straat, is gisteren namiddag op den koer der op dezen afgelegenen hoek des rijks. In eene soort van droomende bewusteloosheid, ge plaagd door eene menigte schrikbeelden, die voor zijne oogen dreigend oprezen, sloop hij door het hout... Eensklaps hoorde hij een ge- druisch voor zich. Hij beefde van vrees docli aanstonds verweet hij zichzelven spotlachend: 7 Sedert wanneer beu'.ik dan een schroom vallig wijf geworden Stoutmoedig en kalm richtte hij zich op en volgde liet geruisch, dat liem scheen te naderen. Was het een mensch of een dier? Werk tuigelijk en uit gewoonte greep hij naar zyn vuurroer... Voor dc eerste maal in zijn leven, bevond hij zich in liet woud zonder geweer of wapen. Spijtig over deze wapènloosheid, riep hij: Wie daar Wie schildert zijné verbaasdheid, wanneer bij eensklaps liet magere, gerimpelde gezicht voor zich Ik Tl van don oudon Giurdeler. Met eene ru »ve stem vraagt bij den werk man, waarom en wiens oorlof liy het woud doorkruist. Geurdeler ontdekte zich groetende maar zette de muts wederom op zijnen kalen sche del. Dit was een gebrek aan eerbied, hetgeen nooit te voren een werkman zich zou veroor loofd hebben. De man maakte hem bekend, dat hij zich daar bevond op last van den land raad, welke vernomen had dat deze weg he- stond. Dan voegde er de oude onachterdochiig bij ik betwistte het bestaan van dezen weg, heer pperhoutvester; want als men vijftig jaren in dit woud heeft gewerkt, dan zou men wel alle sluipwegen moeten kennen, en dezen kcii'! i!. niet. De Val des opperhoutvesters liep over. Wat zou deze besph derij des Tandraads beduiden Wat mocht hij daarmede bedoelen Waarom ouderlijke woning zoo ongelukkig gevallen, dat hel zich hel kaaksbeen en den linkerarm brak. Erg autöinöbielongcluh. Een auto mobiel is in de Paleizcnsfraat tegen het met selwerk der brug van den ijzerenweg gereden en werd zeer beschadigd. De geleider. A. D...., Rouen-Boviestraat, werd ten gronde geslingerd en opgenomen met eene dubbele breuk aan den rechterarm, eene diepe wonde aan het voorhoofd en erge kneuzingen. Hij werd per rijtuig naar zijne woning overge bracht. is hel eenige echte Vieux S.ysTème. Antwerpen. Vreeselijk drama. Don derdag avond, rond 4 1/2 uru .bemerkten voorbijgangers het lijk eener vrouw, dat in een wal. rond het fort van hel Vlaamsch Hoofd, dreef. Zij trokken het lijk op, en stelden dan met ontsteltenis vast, dat de vrouw het lijkje van een meisje, schi jnende ongeveer zes jaar oud, in de armen hield. Toen men de lijken ophaalde, viel nog een ander voorw erp,dal men met juist kon onder scheiden in liet water terug. Men denkt dat de vrouw ook nog een ander kind in de armen hield. Dadelijk werden opzoekingen gedaan, doch Donderdag avond had men nog niets gevonden. De lijken werden naar liet doodenhuis van Zwijndrcoht overgebracht. Men denkt dat de vrouw, die ongeveer 30 jaar oud moest zijn, uit de Havenwijk moet zijn. Hare juiste identiteit was evenwel giste ren avond nog niet gekend. Ziek geworden. Donderdag avond is eene vrouw, vergezeld van een kindje schij nende ongeveer een jaar oud te zijn, aan de statie van het Land van Waas bewusteloos ten gronde gezakt. Daar zij het bewustzijn niet terugkreeg, werd zij naar het St-Elisa- bethsgasthuis overgebracht. Aanhoudingen. De kerel die aange houden werd voor de diefte in de Synagoog heeft volledige bekentenissen gedaan en zijne medeplichtigen aangeduid. In de Provinciestraat werd zekeren Abra ham P.die zich deed doorgaan als zijnde Toll an Wolsky, en opgezocht werd wegens misbruik van vertrouwen, aangehouden. De kerel verkeerde ook in banbreuk. Een genaamde Jan II.., van Turnhout, is aan het Aziadok aangehouden, toen hij eene kist porccleinwerk wilde wegdragen. Diefstallen. Verscheidene diefstallen van rijwielen werden gisteren andermaal ge pleegd. Onder meer, werden August Vervoort, wonende Sl-Jakohsmarkt en Victor Moysé. wonende Krugerslraatvan hun rijwiel ont last. In de woning van M. Delhaye, Brederode-. straat, 117. heeft men eene viooKen een overjas gestolen. Mot valschë sleutels hebben kwaaddoeners bij M. J. Van Aolst, B eersschot ét ca at, eene sort) van 100 fr. gerobberd. Dieven verrast. Twee kerels wer den aan den Dam verrast, toen zij niet eene kist krenten welke zij aan de dokken gesto len hadden, wilden vertrekken. De kerels namen de vlucht, hunne kist in brand la tende. Erge val. Een 64jarigo ouderling, Jan'Schaapmeester, is in zijne woning, Stuy- venbergstraat, zoo ongelukkig gevallen, dat hij erg aan het hoofd gekwetst werd. De man moest naar het gasthuis overgebracht worden. Tr among eluhken. Donderdag voor middag wilde do genaamde Karei Engelsch- man, geboren in 1897, en wonende Zende- lingstraat te Borgerhout, op de Van Eyckleï achter een tram over de straal gaan. Door een tram, die in tegenovergestelde richting zulke maatregelen op zijn gebied Hij ver moedde de ware oorzaak nog niet. Na eene poos, brak hij los Wat raken mijne wegen in het wond den landraad Zeg aan dien lieer, dat hij voor my op zijne hoede zij. anderzins zal ik aan God en geheel de wereld bekend maken, wat wegen zijne deugdzame en eerbare echtgenoote heeft bewandeld, vooraleer zij de gemalin van den landraad Schollin geworden is Deze woorden, als eenen vergiftigden pijl tegen Francisea gericht zijnde, maakte de op perhoutvester zich eenen doorweg naast Geur deler en verdween pijlsnel, gelijk een opge jaagd wild zwijn, door het hout. Buiten adem was hij schier, toen hij op het verblijf Swech ten aankwam, eu als eene bom in de kamer stortte van dezen vreedzameü jonkman. Ware hij kalm en zijner zinnen machtig ge weest, dan zou hij uit de zichtbare verlegen heid van Swechten den waren staat van zaken opgemaakt hebben. Het mangelde hem even wel aan overleg eu oordeel, weshalve hy plotseling vroeg Wat wordt er tegen my beraamd Wat satanskind heeft aan den spioenmeester Schol lin mijne voetpaden aangewezen Wat be doeling heeft dat? lie... 'weet gij iets daarvan? Is u iets ter ooren gekomen Wanneer Swechten zwijgend bleef, voegde hij er woedend bij -- Hebt gij mij misschien eene historie opgestoofd De edelman zag hem schroomloos aan, eo bepaalde zich bij de woorden lk weet niet wat gij zeggen wilt, Malchow. ^yat /.cütgij vie -ou 't dan weten, dat, ik eenen sluipweg naar uwe woning door het hout gebaaud heb, gij hemeldief? Wordt voortgezet

De Volksstem | 1912 | | pagina 2