Gamsentsraadszitting VAN 8 JANUARI 1912 FEESTWIJZER Rechterlijke Kronijk SPORTNIEUWS t lOein Gent Weerkundige waarnemingen BEKALFDE KOEIGEESTEN JANUARI 1912 RE VOLKSSTEM Meerbeke. Smartelijk ongeluk. Za terdag nacht is in de houtzagerij der gebroe ders Cornells, wijk llalhbaan, eon droevig ongeluk gebeurd. Een klient wachtte Zater dag avond naar zijn work. Rond 11 1/2 uren sprong eensklaps hel jachtwiel af en August Cornells werd er door getroffen en verschrikkelijk gekwetst. De geneesheer Van Bever, ter plaats geko men, stelde vast, dat de ongelukkige de schouders en twee ribben gebroken was. als ook de borst ingedrukt. Zondag morgend werden hem do laatste Heilige Rechten toegediend. Men vreest een doodclijken afloop. Oultre. Oniceder. In den nacht lus- schen Zaterdag en Zondag is het huis van Ègidius Jacobs, ten gevolge van den hevigen wind, gedeeltelijk ingestort. De schade is aanzienlijk. STAD &ALST. Aanstelling der nieuwe gemeenteraadsleden De zitting gelijkt eene politieke meeting Maandag, om 11 ure, was de gemeente raad bijeengeroepen. M. Daens die verschei dene malen een oproep bad gedaan aan zijne simpele en naïeve aanhangers, om liern op de schouders naar het stadhuis te brengen, is maar gedeeltelijk voldaan. Een vijftigtal Daensislen waren mot hem meegekomen. In do raadszaal waren al de banken bezet, zoo dat er ook wel een vijftigtal toehoorders aanwezig waren. Nog vóór de zitting begon, was men in den gang al aan 't ruilen breken. Kwaart na elf ure begint de zitting. De heer sekretaris noemt de* nieuw-gekozen raadsleden, wier benoeming is goedgekeurd. Door het hoofdbureel is als 3® plaatsvervan ger op de 3e lijst, M. Van Audenhove, en als 3® plaatsvervanger op de 4® lijst M. Van Trappen gekozen verklaard. M. De burgemeester legt den eed van ge trouwheid af waarna M. Moyersoen ver klaart, M. Geeraerdts aan te stellen in zijne hoedanigheid van gemeenteraadslid. Al de nieuwgekozenen leggen op hnnno beurt den eed af. Al de leden steken twee vingers op, enkol M. Daens heeft de vingers niet omhoog gehouden. Was het vergetelheid, of beduidde hij er iets mede We zouden het niet kunnen zeggen. M. Dj; Burgemeester. Ik verklaar de hfeeren aangesteld als raadsleden der meen té. Kiezing van 3 schepenen. Alvorens over te gaan tot deze kiezing, vraagt M. Gyselinck het woord, hetgene hem wordt toegestaan. Mijnheeren, zegt hij, wij beschikken hier maar over een.klein, maar toch oen. schoon plaalskon. Doch gezien de belangrijkheid onzer partij, zou ik u willen vragen, of de meerderheid niet zinnens is ons een schepen- zetel toe te staan De Evenredige Verlegen-; woordiging is,de grondwet van ons partij. De liberalen roepen Juist Do wet geeft u het recht in het samenstel-' en van het schepencollege tie E. V. niet toe te passen, maar er slaat niet geschreven dat ge zulks niet moogt. De roden dat het tol hiertoe niet gedaan werd, is geen reden het moet toch eenmaal gedaan worden. MV Bosteels. Dat uwe vrienden, M. ühyseïmek, beginnen met het voorbeeld te geven. Spel de les aan hen. M. Ghyselinck. Ik spel de les aan niemand, ik doe enkel een vraag. Ons banksken is hier klein, maar 't zal vergrooten. Eene nieuwe kieswet met meer rechtvaardigheid zal daarvoor zorgen. Doch dit zeg ik Met de maat waarmede gij ons meet, zoudt ge later ook eens kunnen geme ten worden. Op de rechterzij Dat is de maat van Ninove M. Daens. We zuilen haar op den toren vén Ninove zetten M. De Blieck sluit zich aan hij de woorden van M. Ghyselinckx. Antwoord van M. Moyersoen. Gij zegt, heeren der minderheid, dat gij later, zoo wij ooit minderheid moesten wor den, gij ons zoudt meten met do maat waar mede wij u thans meten. Ik antwoord daarop zoowel aan de liberalen als aan de daens- isten. M. Daens. "Wij zijn geen Daensislen wij zijn kristen demokralen. M. Bosteels. Zeg liever demokralen maar laat het woord kristenen toch varen dat is maar uw masker. M. Ghyselinck. Ik protesteer tegen die woorden. Wij zitten hier als krislene dèmokraten. M. Moyersoen. Ik stel geen belang in den naam.Ik zal u noemen gelijk gij het ver kiest. De naam maakt de daad niet... Doch ik ga voort. Gij spreekt van ons te melen welnu wij melen u hier, juist zooals onze ▼Hendon overal elders, waar gij do meerder keid zijl, door u gemeten worden. M. Darns. Waar dat M. D. Dk Wolf. Te Ninove, o. a., M Daens (Op dezen oogenhlik overkomt iels aan een persoon op de banken der toehoor ders. II. D1'Bauwens is er terstond hij. D< zitting door dit voorval eenigszins gebluscl: g&at wat min driftig voort). M. Moyersoen. Ge vraagt, hoe gij ons gemeten hebt. Maar hebt gij liberalen in de laatste kie/.ingon niet overal het kartel ge sloten met de socialisten, enkol met het oog de katholieken in de groole stoden, ja, in do grootste sleden van allo vertegenwoordiger te berooven i* En nu zouden wij zoo «luis jnoelen zijn u hier, waar wij do meerderheid zijN, u eeiuj plaats af te staan in hol schepen col lego Doch ik ga nog verder. Wat is er te Gent gebeurd De socialisten wilden de katholie ken eene plaats geven in het schepencollege, en de liberalen die maar 1/3 der stemmen bekomen hebben, wildon niets toegeven noch aan socialisten, noch aan katholieken, en met 1 3 der stemmen hielden zij alles voor zich zelve. De katholieken kunnen nergens eene plaats bekomen. In die omstandighe den kunnen wij natuurlijk niet anders han delen dan wc lot hiertoe gehandeld hebben. Wat voorde liberalen gezegd is geworden, kunnen wij insgelijks zeggon voor de kris lene demokralen. Zie wat er te Ninove is gebeurd! Liberalen en socialisten hebben met de Daensislen samen een akkoord gosloten om de katholie ken geheel en al van het stadhuis verwijderd to 'houden. Dat zijn de lieve voorstaanders der E. V. M. Bosteels. Antiklerikaal vóór alles! M. Moyersoen. Overigens de toepas sing der E. V. zou u niets geven. Inderdaad, de gemeenteraad bestaat uit 23 leden, gij hebt er enkel 3, dus niet eens hel zevende van liet getal zetels. Do toepassing der E. V. zou dus aan de liberalen geen enkele zetel geven, en aangezien de daensislen maar zou stérk zijn als de liberalen, hebben zij ook geen voordeel in het toepassen derE. V. Ik stel dus voor twee katholieken als sche penen te benoemen. M. Daens.Een enkel woordje maar. Gij klaagt van Gent en Ninove, maar dat is uwe schuld,maakt eene nieuwe kieswet, waarvoor slachtoflers gevallen zijn te Gent en te Brussel. M. Bosteels. Begint met zelf reclit- veerdig te zijn M. Daens. Do kieswet is eene onrecht- veerdigheid, die de katholieke meerderheid moet herstellen. M. De Windt. Eenige woorden i*ar. Zooals M. Daens gezegd heeft, is de uitslui- der katholieken in de antiklerikale ste den, de fout der klerikale partij. Gij hebt slechts de wet goed te maken, A. S. en V. met vertegenwoordiging van alle par tijen, in alle steden en dorpen. Liberalen, socialisten en daensisten hebben kartel ge sloten, geen verbond. Op economisch gebied komen wij niet overeen noch met socia listen, noch met de demokraten. (En dat men- elmoeszou toch 'tland willen besturen Ja, door de kieswet zijn uwe vrienden reeds uit de groote sleden gejaagd. En zij klagen reeds. (Is hel misschien daarvoor dat de blijvendo katholieke raadsleden van Luik op den hoop toe nog uil eigen beweging hun ontslag hebben ingediend Maar het A. S. en de E. V. zullen er komen. M. Daens. Vier van 't algemeen stem •echt M. Bosteels. Mijn compliment aan M. De Windt die zoo sterk in woordenpraal is geworden vroeger was hij liet enkel in berekeningen en cijfers. Ik zal niet veel woordenpraal gebruiken en enkel de aan dacht roopen op die wondervolle rechtvaar digheidskampioenen die zeggen to strijden voor de rechtvaardigheid en de E. V. en die om voor de rechtvaardigheid te strijden, zelf gebruik maken van de grootste dor politie! onrechtveordigheden, namelijk de katholieke minderheid overal met vereenigde krachten huiten to zotten. M. De Windt. Tijdelijk. M. Bosteels. Zij werpen dus hui.ne eigene princiepen in den wind. Voor 't overige sluit ik mij ten volle aan bij de woorden van M. Moyersoen. Daarbij we moeten praktisch zijn. Gij liberalen, gij zijt enkel gedrijen, hoe wiltgc'do E.V. toegepast zien on gij daens isten, gij '/.ijt ook maar met drijge hebt dus nog niet liet zevende vail den raad. En om nog praktischer te zijn wie gaat ge voorstellen als schepene M. Daens. Gij zijt te curieus M. Louis de Bethune, later binnengeko men, legt thans den eed af. M. de Burgemeester. Mijne heeren alles is hierover dus gezegd, we zullen de kiezing laten heslissen. De nieuwe schepenen van Aalst M. de Hert wordt herkozen als schepen van onderwijs met 16 stemmen en 6 witte briefjes en 1 aan M. Eoman. M. Bauwens wordt gekozen als schepene van den Burgerlijken Stand met 15 stemmen en 6 witte briefjes. M. AchielEeman en M Geeroms krijgen elk ecfi slem. M. Desiré De Wolf wordt gekozen in ver vanging van wijlen schepene De Gheest, als schepene van Openbare Werken, met 16 stemmen en 6 witte briefjes. M. Ecman haalt wederom eene slem. Dankwoord van NI. Schepene De Hert Ik dank hartelijk mijne achtbare collega' die voor de derde maal mij hebben aange kozen in ambt van schepene. Ik reken op de medewerking vamgansoh do rechterzij en van al do leden van den gemeenteraad, tot den groei, den bloei en den vooruitgang van ons stedelijk onderwijs. Bedanking van NI. Schepene Bauwens. Ik bedank mijne parlijgenooten voor hel vertrouwen dat zij in mij gesteld hebben en beloof hun dit vertrouwen niet te beschamen Ik zal het voorbeeld volgen van mijn betreur den voorganger met mij jegens iedoreon met b leefdheid, gedienstigheid cn inschikkelijk heid aan to stellen. Zoo hoop ik te werken tot allemans voldoening. Dat wil ik en dat zal ik! Dankwoord van M. Schepene D. De Wolf Op mijne beurt moet ik eenige woorden van dank toesturen aan de leden der rech terzij, daar de heeren der linkerzij zich or houden hebben. Ik zal mij in alles ondei werpen aan uwe beslissingen. Hel ambt v schepene brengt tul van werkzaamheden e vele lasten mede. Ik zal trachten het ami zoo go d lo volbrengen als gij hol van mij verlancl, cn ik hoop op uwen steun, voor, wanneer er moeilijkheden zijn, die in h ambt van Sehopeno, dikwijls voorkomen. Ik zul gewetensvol cn trouw mijn plicht vervullen en dit in het welzijn van de stad en van al de Aalslenaai s. Om ie eindigen doe ik een vurigen oproep 'ot al de leden der rechterzij om mij trouw terzijde te staan en mij zoodoende het noodige vertrouwen en den noodigen moed te schenken. Voor hunne aanspraak legden de 3 nicuw- gekozen scheponen hun eed af en werden door den gemeenteraad om hunne deftige verklaringen volmondig goedgekeurd. Redevoering van NI. Burgemeester Gheeraerdis. Na de kiezing van de 3 schepenen, staat M. de burgemeester recht en doet de vol gende treffende redevoering Mijnheeren, De regeering heeft mij nogmaals vereerd met de vernieuwing van het mandaat van Burgemeester der Stad Aelst. Zooals ik in het verleden heb betracht dienstig te zijn aan mijne dierbare moederstad, zooals ik sedert 27 jaren in don Gemeenteraad, sedert 24 jaren in het Schepencollege, en sedert 16 jaren aan het hoofd van het Stadsbestuur het vertrouwen van mijne medeburgers en van de hoogere bestuurlijke Overheid heb behouden, zoo ook voor don tijd die mij nog verleend wordt, in de mate mijner krachten, il ik eenig goed doen aan mijne sladsgeno- ton, en met U, Mijnheeren, medewerken tot de 'verheffing en den voorspoed van onze Stad, lot hare grootere uitbreiding, tot hare ersiering en hare opluistering. Op de medewerking van al de leden van den Gemeenteraad moet in het belang van het bestuur, de Burgemeester en het Sche pencollege aanspraak kunnen maken. Wel is waar, al is door de toepassing, bij de laatste gemeen tellingen, van de wet de evenredige vertegenwoordiging der partijen invoerende, de gemeenteraad samengesteld uit personen hehóorende tot verschillige denkwijze, de leiding en het beheer der slads- aken blijft nochtans in do handen van de atholieke gekozenen, dio sedert ruim veer tig jaren, door den wil van het kiezerskorps, de meerderheid in den Raad uitmaken. Niet te min wordt van de vertegenwoordigers der andere partijen iels méér gevraagd dan een ondergeschikt werk van nazicht. De plicht van een gemeenteraadslid be staat niet enkel in beknibbeling of stelsel matige afbraak van hetgeen hem voorge dragen wordt Wanneer do studie der zaak r hem too aandrijft, wanneer een gepast oorslel zijne overtuiging heeft gewonnen is hij tegenover zijne: medeburgers verant woordelijk van zijne meening en zijne be slissing. Aldus, welke grondbeginsels de leden van don Raad mogen verdeelen, boven eschillen waartoe zij aanleiding zullen de eigendombezitlers hebben afgedwongen in deze laatste jaren, brachten hot bestuur in ergo moeilijkheden. Zijn deze nu over wonnen en laat alles ons toe te verwachten dat met de aanzienlijke credieten, die ter hunner beschikking staan, de besturende commissiën van Godshuizen en Armhereel de uitgaven van de opgelegde diensten zullen kunnen bestrijden, dan mogen wij hopen eenige middelen in ons bereik te hebben om meer aantrekkelijkheid aan onze publieke feestvieringen té geven en aan de kunstge wrochten van verdienstelijke stadsgenoten den luister te verschaffen die hen naar het rechte toekomt. De ontwikkeling van het onderwijs in de la. de g •Téven, moet de stoffelijke en de zedelijke welvaart van de Stad al de besprekingen be heersclien. Do aangroei van de bevolking, waardoor Aelst iil de Provincie tot den tweedon rang is "verheven en w'aartoe de inrichting van nieuwe nijverheidsgcstichlen bijzonder heeft bijgedragen, voroischt van het Stadsbestuur eeno allèdaagsche bekommernis met ontwer pen van uitbreiding, Reeds beeft de Gemeen- eraad plannen aangenomen lot regeling van de wegenis in den omtrek van de Stad de verwezenlijking zal U naarvolgens de nood wendigheden afgevergd worden. De raad zal te beslissen hebben over de wijze waarop dc uitvoering zal geschieden hij zal moetei beantwoorden aan de algomeene behoeft naar verschoonings- en gezondmakingswer- ken, waaronder in de.eerste plaats de aan legging van een uitgestrekt volkspark en de opening van broedo wandelingen. Aan de dagorde van onze eerstkomende vergaderingen zullen wij aantreffen hot voor stel dat bij liet Gemeentebestuur over eenige weken is ingediend door de naamlooze maa' schappij Sociélé d'Électricité du Nord de la Belgique. Dat de kwestie van de electriciteitverlich- ting der stad vroeg of laat zou te berde komen, daar twijfelen wij geenzins aan Wanneer over een vijftal jaren, hier zoo grondig cn zoo driftig de zelfuitbating van liet gaslicht word behandeld, was het voor uitzicht van eene mogelijke vergunning van electriciteituitbating do afdoende reden,om de stad te bevrijden van alle. bepaalde verbinte nissen die do regie der gasverlichting baar zou hebben opgelegd. Thans behoudt de ge meenteraad eene volkomenoyi-ijheid om he' voorstel te onderzoeken en, zonder vrees de finantieéle belangen van de stad te kort te doen door eene vermindering van gasver bruik; kan hij in dezé zoo belangwekkende zaak zulke beslissing nemen als de studio ervan zal opdringen. Wordt echter do elee triniteit in voordeelige voorwaarden ver schaft, liet is zeker dat zij, henevens het gaz, dadelijk zal benuttigd worden en inzonder heid als beweegkracht in de kleine nijver heden zal ten dienste staan. Een andere zaak die binnen korten tijd aan uw oordeel zal onderworpen worden, is de oprichting van eene schouwburgzaal. Bijna algemeen zijn de wenschen onder de burgerij, die in de kunstige betooningen barer tooneel- maatschappijen ccn deftig en reohlvaardij verzet vindt. Verliezen wij ook uit het oog niet, Mij heeren. dal ondanks al de maatregelen die genoi^ei; «ini om do gevaren in de huidige schouwburgzaal te voorkomen, er 's mintens zedelijkeiveranlwoordoÜjkhcid op ons wee; wegens den gebrekkigén toestand van het gebouw. De tijd is gekomen daar een einde aan te stellen en voldoening to geven aan eene zoo billijke vraag (zeer w el zeer wel op allo banken" De overgroote lasten die do openbnro lief dadigheid en inzonderheid de Godshuizen van voor de Stad en het Arrondissement Aalst. gere en middelbare scholen, de inrïchtïn, van het beroepsonderw ijs, zijn wel voor een gemeentebestuur, de oorzaak van de grootste bekommeringen in zedelijk opzicht. In onze ad, dank het edelmoedig initiatief van de geestelijkheid, gesteund door de onuitput bare mildadigheid van de burgerij, wordt do last-min drukkend. Moesten eens de vrije scholen ons hier ontbreken, het stadsbestuur are niet bij machte, zonder eene zware ver hooging van belastingen, in het allernoodig- sle te voorzien. En nochtans de uilgaven voor het openhaar onderwijs klimmen meer om meer in 1912. bedraagt de begroeiing oor dezen dienst 160.000 frs. meer dan in 1885. Dat is wel een tastbaar bewijs van onze bezorgdheid voor de verbetering van het volksonderricht. Niettegenstaande de gelden waarover ons bestuur mag beschikken en voor het arm ezen en voor het onderwijs meest zijn be stemd, toch blijven wij onzen plicht niet te kort tegen over dezen die hunne beste dien sten aan destad toewijden. Trapsgewijze wor den verhoogingen van jaarwedden en ver meerdering van loon toegestaan en nogmaals de geineentebegrooting die den Raad bin nen weinige dagen zal worden voorgelegd, bieden wij aan uwe goedkeuring eene mer kelijke verbeteringvoornamelijk in hetloons- bedrag der politieagenten. Zonder eenige afhouding op hunne bezol- ging is aan dezen nog een pensioen verze kerd wanneer zij den ouderdom van zestig jaren bereiken. Aldus mogen wij ons beroe men aan onze agenten eenen toestand te hebben gemaakt dio nergens in eene stad van onzer, rang is ingevoerd. Wij zullen van hen dan ook mogen vragen dat zij trouw hunne plichten vervullen. (Zeer wel, langs ver schillende zijden). Vooraleer deze rede te sluiten, Mijnheeren, doe ik nogmaals eenen oproep tot uwen goe den wil. Vermits er ons de gelegenheid toe verschaft wordt, laat ons met verzamelde krachten werken to-l de welvaart en de ver- heflening van de stad, tot de verdediging van de belangen onzer medeburgers en tol hulp en bijstand van de .werkersbevolking en de behoeftigen. Boetstraffelijke rechtbank van Dendermonde. BEDREIGINGEN. Alfred Van Mulder, fabriekwerker te St-Gillis bij Dendermonde, is belicht, dron ken zijnde Jozef Cornells, bedreigd en ge AALST. 14 Januari Sinle Ceciliafeest door de Ko- ninklijke Harmonie Al Groeiend Bloeiend •15 Januari üavidsfonds (Aalst en omstre ken). 2° Voordracht over Geloofs- verdedigingdoorEerw. II1 H. J. Reynaort, Pb. D. en S. T. B., leeraar te Sint Nikolaas. 21 Januari Sinte Barbarafeest der Vrije Brandweer. 21 Januari Pape-Avond, gewójd aan wer ken van den Aalstérschon kunste naar. in de zaal van den Stedolij- ken Schouwburg. 22 Januari Voordracht met lichtbeelden en koren, over de Reis naar Rome. ingericht door het dagblad De Volksslem 22 Januari Sint Antoniusfeest van het syn- dikaat van Vleeschhouwers van Aalst en'omliggende gemeenten 28 Januari. Vermakelijk Tooneelfeest in dep. Katholieken Volkskring St.-Jozef, Meulesclicltestraat, door den Too- neelbond Langs om beter en de Fanfaarafdeeling Willen is Kun nen 4 Februari. Tooneelclub der Christene Vakvereenigingen. Arbeid en Kunst. Prachtig Avondfeest. Men zal opvoeren 1® Verdruk den mind're niet, drama in 3 bedrijven 2e De Nieuwe Dokter, blijspel in 1 bedrijf. 11 Februari Jaarlijksch Turn- Wapen- en Tooneelfeest, ingericht door den Katholieken Turnkring Steun geeft Moed 11 Februari Toon- en Tooneelkundig feest door de Catharinisten, in den stede lijken schouwburg. Opvoering van De Leie van P. Benoit en Monologenspelen doorR. Van Ryn. 12 Februari Groot kunst- enliefdadigheids- concert in de groote feestzaal van het stadhuis, om 5 ure, ten voor- deele der armen, bijgestaan door de (Damen der Liefdadigheid). 16 Maart. Opvoering door de koninklijke maatschappij De Catharinisten ter stedelijken schouwburg van De Jonggezellenbond en Jean- Marie LEDE 21 Januari Tooneelfeest door den tooneel- bond «Vreugd in Deugd», ten voordeeleder armen, ondersteund door bet genootschap van Sint Vin- centius a Paulo. slagen te hebben. Hij sloeg ook eene ruit uit" Hij krijgt 1 maand gevang en 67 frank boet. N. B. De katholieke Maatschappijen van de Stad cn het Arrondissement worden beleefd erz.ochtUe datum's hunner feesten zoohaast mogelijk aan 't beheer van ons blad mede te deden.' MARKTPRIJZEN Aalst. 8 januari. Hopmarkt, vaster, fr. 235—2-15. Geeraarsdbergen S januari. Tarwe de 100 kilos 20,50 Masteluin 18,00 haver 20,50 Rogge 10,50; boonen 22.00; Aardappelen 8,50; lijnzaad 3-1,00 koolzaad00.00 boter de kilo 3,64 a 3.80 eieren per 25, fr. 4.00 ruw vlas 0.93. Viggencn 2)5, Hoornbeesten 140. Maatschappij der vliegers van België (S. A. B.) Het komiteit der S. A. B. heeft den 5 dezer bijeen geweest en heeft de hee ren Van Biesen, bouwkundige, en Piérard, nijvcraar, opgenomen in de teknische af- decling. Welwillend geholpen door de Chambre syndicale de locomotion aérienne en bij zonder door MM. Vlemincx on Trenlelivres, die eenen nieuwen stand voor de maatschap pij S. A. B. opgericht hebben, zal dezo van de werkzaamheid barer leden kunnen ge tuigen door 12 modellen ten toon te stellen Water-lucht—, lucht-water— en meer an dere typen en verschillige motors MM. Piérard en Thibbaut motor 50 HP 2 cilinders 16 T, verkleinde motors en toebe- heorlen voor 't vliegen Eendekker met automatisch evenwicht stelsel Salesa Eendekkor met automatisch evenwicht stelsel van luitenant Brasseur Een water-eeijdekkcr stelsel luitenant Delhaise Een torpiel-eendekker stelsel van Roses; Een hoog-eendekker stelsel v. G.Vernez; Een eendekker Salkin Twee motors Gerard Een zweeftuig stelssel Balensschool Een eendekker met gebroken bogen De Ridder. Doze toestellen van Belgische vinding en bouw, en, waarvan niet eenen in den handel is, g"voegd hij de voordrachten gegeven door do teknische afdeeling zullen om op eenige hoogte te geraken eeno ware aantrekkelijk heid zijn. Eene menigte kaarten voor 't bezoeken der - salon is ter beschikking der leden van do S. A. B. Bovendien zullen de leden welke zich in groep aanbieden 's voornoens vrijen ingang hebben. Van heden zijn de lmreelen der S. A. B overgebracht op de Beursplaats, n. 2 (Café de la Lanternc), waar de toekomstige leden verzocht zijn hunne aanvragen te sturen. Ieder die zich eenigzins met 't vliegen bezig houdt, wordt verzocht do algemeeno vergadering bij lo wonen op 11 dezer, om Nieuwstraat Aalst. Welgekende hei'berg terstond te huren. Voor de conditiën zich te bevragen Keizerlijke Plaats, 19, Aalst. 508 1000 Kanadaplantsoenen te koop bij Alois Michiels, te Aalst-Miilbeek, Paperodedries. A'l van M. Camiel Praet, opticion-specialisto Aalst, Lange Zoutstraat, 8 8 januari, 15 ure: 8 1/2 uren 's avonds, Markt, te Biussel. «In de Zwaan», Groolo :S? Barometer 762° Thermometer 2° Wind: zuid-west Vooruit*. schoon weer. OPENBARE VERKOOP1NG van EN VETTE VAKKENS tc Erembodegem - Terjoden - Venne. Pe Notaris DE SADELEER, te Erembodegem, zal te Erembodegem-Terjoden, ter kweekerij de Venne, openbaar verkoopen op DINSDAG 9 JA NUARI 1912, om 12 1/2 ure namiddag, om ten 1 1/2 ui'e stipt namiddag te beginnen 10 bekalfde Vaarzen en Koeien en 3 vette Varkens. Al deze beesten zullen mogen bezichtigd wor den daags vóór de verkooping, van 2 tot 4 uren namiddag. Tijd van betaling tot 1 Juni 1912, mits goede en gekende borg te stellen.

De Volksstem | 1912 | | pagina 3