BUITENLAND. Nieuwjaarsgiften voordsn Pai?s Moordenaars aangehouden NIEUWSBERICHTEN. r S TELL Rechterlijke Kronijk VIJFDE LIJST Overdracht der vorige lijsten 17,026,24 M. en Mev. Georges Vercruysse, Kortrijk, 1(i0 Mev. Firmin Plissart, Tongeren-Onze- Lieve-Vrouw, 100 Baron de P., Luik, lüü MgrBovens, vikaris-generaal, i<L 50 Kanunnik Lacroix, id., 40 Kanunnik Lucas, id., 25 A. M.. Namen, 100 M. en Mev. Goemaere-Tillieux, id., 100 Naamloos, Namen, 300 Mev. Francois Zoude, id., 10" M. Eugeen Thibaut, id., 100 De Zusters van de II. Maria, id., 10" M. «lel Marmol, id., 100 F. L. Mariembourg, 100 Dojiairière de Severin, Mozet, 100 Baron en baronnes de Giey, 100 M. Er. de Korchuve d'Exaerde, Taravisée, 100 M. en Mev. Armand del Fosse et d'Espierre Doorn ijk, 50 M. del Fosse et d'Espierre. Doornijk, 50 Heilige Vader, zegen mij, kind van Maria, 2; F. TI. Philippe, dio. esane opzichter, Walcouvt, 10 E. H. Somers, onderpastoor, Willebroeck, 20: Naamloos, id 5 E. 11. van Koot, pastoor, Attcnhovèn, 20Vrouw Rosa Arnould, Namen, 10 II. Vader, zegen mij, 2 Naamloos, Doornijk 6 i«l.id., 5 Mej. L. id., 10 Frans, Bonse- Cf-virs, 5 L. L'.. 5 M. Coheur, pasrnor, Fexlie- le-liaut-Cloclier, 10 M. Hector Derihau, id., 10 Kanunnik Wilniotie, bestuurder van de Goils- «Ïiensfiïre Week Namen, 1"; Kanunnik Rol<n^\, 10: Mev. Wed. Al. Woitrin, 20 J. G L Oii.ey, 20 M. Jos. Lathuy, Beez, 5 Jozef Corbillon, Totaal 10.030.24. Men kan de inschrijvingen zenden naar het bureel van dit blad, of aan M. Leon Mallie, Gou den Hoofdstraat, 7, Doornijk. FRANKRIJK Senaatskiezingnn. De radikalen zijn erg gehavend uit den slag gekomen. Voor 't overige blijft alles bijna zooals vroeger. DU ITSCH LAN D De groote kiezingen. De liberale Gazet van Xoord-Duitscli- land doet vuur de tweede maal een drin genden oproep aan dc liberalen om op 1* Januari legen de socialisten to stemmen. Wat les, wat kostbare les voor onze Hel gische liberalen PORTUGAL Immer meer verdrukking. De regéering gaat een decreet van uitdrij ving uitvaardigen tegen den bisschop van AJgarve. De openbare ambtenaars die hun buide hebben gebracht aan den patriark van Lissabon, zullen afgezet worden. Leve de vrijheid als in Portugal, niet waar heer Van- dcrvelde. Dat hebt gij immers verscheidene walen uitgeroepenWij zijn nieuwsgierig om weten wat antwoord ons volk daarop aal geven. Wij denken dat het verpletterend zal zijn, voor al do goddeloozen en ook your hunne oilderduimsehe handlangers. PERZIË M. Shuster vervangen M. Shuster is vervangen door eene kom missie waarvan deelmaken, 4 Perzen en een Belg,M. Mornard. Hel is dc eerste slap naai de volledige oplossing van het Russisch-Per- zisfh geschil. CHINA V rwarde toestand. De imperialisten zijn totaal uit Hankow teruggetrokken; zij beschikken niet over hel noodige getal manschappen om den weer stand to beproeven. Wederkeerige getalsterkte. De revolutionnairen beschikken te Wu chang over 80,000 man en to Nankin ook ©ver zulk getal, als 't maar waar is EBo imperialisten zouden in bet binnenland 400,000 man in gelid hebben staan en hij machte om de revolutionnaire machten voor onbepaalden tijd in bedwang te houden. OF tv ie is mijne moeder Historisch Tafereel 33' Vervolg. Heb ik niets reeds begonnen de teedere vogels te bewonderen, wanneer zy onder bot loof zitten te kwelen Ben ik zelfs niet dc dappere levensredder geworden van een schoon herderinnetje Ik luistere met vreugde naar het gebulk der kudden, het geblaat der scha pen, liet golvengeklots des strooms, om eene heilige muziek daarin te vinden Dat zijn alte- jaal kenteekenen eener droefgeestige ge moedsstemming... en zulke poëtische grillen en romantische dweoperijcu betamen'niet aan oen duitsclien diplomaat. Von Schollin la-blo <*>ver deze spottende zelfbeschuldiging doch hij werd zeer ernstig, toen de gezantschapsraad koelbloediger bij voegde Neen, mijn dierbare broeder, beter is een voorzichtige terugtocht, dan ceno schan delijke nederlaag. Deze kleine Stella,met hare lieftallige onschuld, begint voor mij gevaarlijk te worden... dus vlucht ik, vooraleer 't voor ■lij en haai-te laat is Schollin blikte nadenkend ten gronde-en Sprak Ik kan u geen ongelijk geven. Eugeen Ja, laat zijn, dat do afkomst van het meisje voor den dag kwam, en wij verzekerd waren geene onwettige spruit van Kram-ch«?n over moed aan te ti fiVn1,iu 3en tegenwoor dige» staat van zaken, kan ik uwe voorzich tigheid geenszins afkeuren. Stella is al te bevallig in hare bekoorlijke De strijd onvermijdelijk. De strijd in China is dan onvermijdelijk geworden. Nu dal Yuan-Chi-Kaï, de millioe- nen van liet Hof heeft ontvangen, heeft bij zijn lot met dit van hel Keizerlijk Hof al verbonden. We mogen ons alzoo aan bloedige gevechten verwachten. Sun-Yat-Sen speelt te vroeg, grooten baas. D. Sun-Yat-Sen heeft volgend telegram aan Yuan-Chi-Kaï gezonden Gelieve de Mandchurianen omverre to werpen of te de- missionneeren I te Parij s De moordenaars van den deurwaarders- klerk Lemoine, wiens lijk Donderdag mor- gend in de Seine gevonden werd, zijn ont dekt en aangehouden. Ilct zijn de genaamden Julien Simon en Eugeen Berthelot, 21 en 20 jaar oud, wo nende te Suresnes. Beiden deden bekentenissen, doch terwijl Berthelot zegt dat Simon Lemoine vermoord de, en.Berthelot do zakken van het slacht offer ledigde, zegt Simon dat het juist het tegenovergesteld was. 't Is hel eenige punt waarop zij verschil len. De moordenaars beweren dat zij slechts eene som van 200 fr. in do zakken van het slachtoffer vonden. Zij hadden ook een uur werk met kelen gestolen. Simon en Berthelot hadden het slachtoffer ontmoet in een kroegje. Lemoine gaf hen te drinken, en 't is dan, dat zij hol gedacht kregen, hem uil te plunderen. Zij stelden aan Lemoine voor, naar Mon- martre te gaan en daar het feest voort lo zetten. Lemoine aanvaardde, doch de nieuwe vrienden hielden hem zoo lang aan den klap, dat de laatste tram weg was, en men dus te voet moest op weg haan. Het plan der twee schelmen was gemaakt. Er heeft'slechts een persoon geslagen, bij middel dan een kneukelijzer. Toen het slacht offer geen leeken .van leven meer gaf, wier pen zij hem in het water. De twee moordenaars hebben dan nog eenigen lijd samen gefeest vooraleer te scheiden. Brussel. Dieven aangehouden. Een agent, in burgerskleeren, hiekl Zondagavond in een huis der Pluimslraat eenen kerel aan, die aldaar een gestolen reiszak te koop aan bood voor een zeer lagen prijs. De dief, een landloopër, oud 23 jaar, werd opgesloten. Een jongeling kwam in liet policiebu- ï'ecl der 3° afuéoling eene inlichting vragen. Do agent der opsporingsbrigade Desmedt, die zich juist daar bevonu,: herkende in den man een kerel der Pottenbakkersstraat 'die nog een jaar gevang had uil te doen voor dief te. Hij werd dan ook dadelijk ingerekend. Zondagavond drong een kerel in de pasteibakkerij Van Nuflëlen, doch werd door den man, die den geheimzinnige» persoon nazette, aangehouden op den Wolvengracl-.l. De schelm werd aan den agent overgeleverd. Hij was in 't bezit van inbrekersgerief. Op het policiebureel zei hij de 27jarige Zwitser Georges A..., Ie wezen. Hij verbleef te Brus sel sinds eeno maand en was zonder vaste woonst. Hij zeido zich te hebben willen ver bergen om het huis te plunderen. Do policie is overtuigd de hand te hebben gelegd op een gevaarvol misdadiger, dio deel moet uitmaken eener internationale bende. Gauicdieverj op den (ram. M. L. wonendeKoninginnelaan,stond Zondagavond op het platform van eene tram, rijdend van de Naamsche poort naar de Sinte-Mariakerk. Hij beslatigdc nadien dat men hemhadont- natuurlijkhcid, sprak Eugeen, en zijne slem verried de ontroering des harten. Zij is een van die wezens die hart en zinnen overweldigen, en liet verstand in boeien klinken. Eugeen,onderbrak de landraad hem mot liolde indien 't maar niet reeds te laat is.... Ga heen, indien het hart u uog oorlof geeft... Vlucht, indien gij nog de noodige krachten hebt... Zoo niet, waarom zoudt gij uw leven martelen door eene geweldige onhouding Gij kent mij en uwe zuster, wij zullen u nooit laken over uwe beslissing, welkdanig zij zijn moge. Te laat zou 't voor mij maar zijn. indien ik overtuigd ware, d.at ik tranon van smart uit hare schoone donkere oogen heb geperst... Met mij zeiven en mijn hart zal ik wel den weg weten. Schollin schudde bedenkelijk zijn hoofd, en zegde beloerend De mansgeaardheid ver schilt van den eenen tot den anderen. De indruk, welken uwe zuster op mij te wege bracht, was van den eersten dag af onuit roeibaar. Gij weet, hoe heldhaftig ik heb ge streden, toen zij bleef weigeren... ik moest haar bezitten... mijne gezondheid en de rust mijns levens hingen er van af. Indien gij mijne grondregels haddet, dan zoudt gij, zonder Francisca's bezit, gerust, te vreden en gelukkig gewurden zijn. In eenen oogcnMik een passend huwei jk aangaan, en zich dan in ffft getuimei der wereld werpen, ziedaar het middel om den storm-des harten in beweging te,brengen. rwe zo gezegde grondregels smaken naar d bespiegeling... de praktijk zou u bit tere 1< i: a-". gij hebt geen gevoel. Naar mijne niceni: akan niets een juister denk beeld daarstel'en van Tautalu's kwellenden DE VOLKSSTEM last van zijn gouden chronometer met ket ting tor waarde van 700 fr. Drie heeren, die op den tram zeer dicht naast hem stónden, worden verdacht deze gauwdieverij gepleegd tp hebben. Onrustwèkhende VerdwijningHet i-ljarig werkmeisje. Marie T..., is sedert Zondag morgend mot m er weergekeerd in de ouderlijke woning. Land van Luikstraat, Altoos was haar gedrag onberispelijk. De ouders vreezen dat zij in eene hinderlaag werd gelokt of het slachtoffer werd van een ongeval. Erge automóbielongelukken. De meid van Mevr. Goppieters, Ridderschaplaan werd aldaar door eene automobiel omgewor pen. Zij werd erg gewond aan het gelaat, den schouder en de beenen. M. Vanwassenhove, van Hoeylaert, werd Zondag omgeworpen door eene auto taxi, op den hoek van den steenweg van Vleurgat en de Louisalaan. Hij werd ge wond aan het hoofd en zeer erg gekneusd. Woeste kerel. Een inwoner der Volksslraat dronken zijnde, veroorzaakte wanorders op deRogierplaats,voorde Noord stalie. Daar een agent hem tot kalmte aan maande, kwam hij in opstand. Het kostte veel moeite om den woestaa'rd, die beot en sloeg, naar den amigo over te brengen. Levend verbrand. Mevr. Vercamer. Hey vaerlstraat, 30. goot Zondag te harent petrool op liet vuur <>m het aan te hitsen. Eone ontploffing had plaats en de kleederen van de onvoorzichtige valleden vuur. Ondanks spoedige hulp van verscheidene personen, werd het slachtoffer zeer gevaar lijk verbrand. Behendige dieven. Drie heeren lie pen zeer geweldig tegon M. Lovon, van Dour, toen deze de Noordstatie verliet.in een koffiehuis gekomen op de Brouckèreplaats, bestatigde M. Loven dat hij met gauwdieven te doen had, van welke een hem had ont last van zijne portefeuille inhoudiul 600 fr. Men spreekt op dezen oogenblik veel over de Bitterpéeën der Trappisten Vin- cart, die, het schijnt toch, extra koffie geeft. 1500 A. Laken. Kindgepletterd. Hel 8jajig knaapje Emiel Vaernewyck, Marthastraal, werd Maandag op den Anlwerpschen steen weg door een kamion omgeworpen. De kleine werd opgenomen met ingedrukte ribben, ge broken rechterarm en kneuzingen. Botsing. Zondag namiddag had op den hoek der Brug- en Koninginnelaan eene botsing plaats lusschen eene auto-taxi en een huurrijtuig, dat zeer beschadigd werd. De koetsier A. D.., steenweg van Merchtein, werd ten gronde geworpen. Men nam hem op met gebroken rechterbeen, eene diepe wonde aar. het hoofd en erge kneuzingen. De gekwetste werd naar het gasthuis vervoerd. Erge vul. M. Ed. Vandecasteele, aamiemer; Morauvillesiraut. te Jette, viel Maandag morgend op de Houbalaan in een inopbouwzijnde huis van de tweede verdie ping. Hij werd gekneusd en brak zich het rechterbeen en den linkerarm. St-Jans-Molenbeek. Erg (a/geluk. Een paard, in een rijtuig gespannen, ging Zond ig namiddag op dó Boudewijnlaan op hol en liep naar de Vaartgatpoort. M. Karei Commaert, wonende Beekstraat, sprong naar den kop van het dier, doch werd omgewor pen en de wielen van 'het voertuig rolden over zijn lichaam. Dc man werd verscheidene ribben en het rechterbeen gebrokeu. Hel paard viel 50 meiers verder. Antwerpen. AanhoudingEen dok werker van Borgerhout, zekere Louis B..., die aan het Aziadok eone haal zeildoek ge stolen had, werd door de policie aangehou den Gevecht. In de Ketsstraat is een ge vecht ontstaan tusscheh twee personen van Borgerhout. Een der vechters, Picter Casyn, dorst, dan die hijgende begeerte, welke de ziel van den mensch martelt. Het leven heeft maar bekoorlijkheid, wanneer men nabij en in aanraking is met het wezen dat men bemint, wanneer men bemint, gelijk ik mijne Fran- eisca bemin en ecuwig beminnen zal. Eugeen's gebaardenspel gaf getuigenis van zijne inwendige ontroering. Eene stem liet zich in zijn halt hooren zij fluisterde hem toe v Te laatImmers de toestand zijns harten was reeds wanhopig. Desniettegen staande bleef hij nog altijd zich zei ven bedrie gen met de woorden koelheid, verstand en overleg». Hij zegde mot den schynwil der beslissing Het moet wel gaan, als men wil; in allen gevalle moet de zaak beproefd worden, en ik geloof de man niet te zijn. die, in een tweege vecht tegen zichzelven bezwijken kan. Het zou mij eene groote vreugde baren, Èugeen. Ik wens«h eene verbintenis met dit meisje niet, alhoewel ik nmet bekennen,dat 't bekoorlijk is. De vlek barer geboorte is voor mijne edelmans begrippen een steen des aan stoots wat wilt gij er aan doen Ik ben zoo, en niet anders. Dat is zeldzaam murmelde Eugeen ik voel hoegenaamd dien tegenzin niet. Ik houd mij vastelijk overtuigd, dat geene vlek op hare geboorte kleeft. Welnu, gij menschenkind... Waarom wilt gij dan uw •procrig hart inJiet dwangjuk leggen riep de landraad uit met verwon dering. Waarom herhaalde Eugeen en be gon na te denken. Eene groote verlegenheid werd leesbaar op zijn edel gelaat..-. b' k viel ten gronde, zoodra hij'denzei von rij en stout op den zwager wilde richten. De landraad sloeg hom gade. Iets beladie- wonende Pruisenatraat, kreeg een messteek in den arm. Automobielongeiak. Do genaamde Soufflé wonende Van Artveldestraat, werd op de Nij verhèiclslei, Ier hoogte der Gapu cienersenstraal, door een automobiel over reden. De man wer ergd gekwetst naar hel gaslbuis gevoerd. Wat is Catz 't beste maagbitter. Jambes. Zelfmoord. Sinds eenigen tijd was de genaamde Emanuël Crèveeceur zeer neerslachtig. De man leed aan zenuw zwakte. Gisteren morgend, toen zijne vrouw van eene boodschap terugkeerde, vond zij hem met doorsneden keel ten gronde liggen. De ongelukkige had zich bij middel van een scheermes gezelfmoord. Ernage. Onvoorzichtige. Dronken zijnde wilde een inwoner van Carroy, Adolf DetDy, nog op den trein springen, toeu deze reeds aan 't rijden was. De onvoorzichtige rolde onder do wielen en werd de beide bee nen afgesneden. Hij bezweek kort nadien. Luik Een militair student poogt zich te zelfmoorden, De genaamde René H..., deelmakende van de Hqogegchoolkompagnie, van hel lT,e linieregiment, heeft gisteren ge poogd zich le zelfmoorden, door zich een re volverkogel in de borst te schieten. De wanhopige werd erg gekwetst. Hij be weert aldus gehandeld te hebben, omdat hij ten onrechte gestraft werd door eon zijner oversten. Lijnwaden, katoenen, Van den Bergh-Jou- ret, Korte Zoutstraat, 41, Aalst. Lebbeke. Laffe aanrandingZon dag morgend werd de 70jarige landbouwster Marie Moens, toen zij naar dc eerste mis ging, op de Meysveldbaau, aangevallen door een schurk, die haar erg mishandelde en al baargeld afnam. Daarna nam dc ellendeling de vlucht. Een onderzoek is geopend. Velsique. Aanranding. Van zijn werk komende is Omcr Van de Weghe, 's avonds aangerand geworden door drie on bekende schelmen. Hij was vergezeld door een meisje. De aanvallers stolen een pak kleedingslukken dat het meisje aan de hand droeg. De aanranders vluchtten dan weg. De gendarmen onderzoeken. Herzele. Aangehouden. Zekere Van Tittelboom, van Borsbeke, die een jaar gevangenisstraf uit te doen had, wegens messteken toegebracht aan Kamiel Van der Pulst, is op hel oogenblik, dat hij wilde ver trekken door de gendarmen Van O ver mei re en De Meulemeesler nabij de static van Herzele aangehouden geworden en naar het gevang van Audenaarde overgebracht. Lede. Bijna verdronken. Zondag avond is do 83jarige Petrus Smekens, op de wijk Statiestraat, in eene diepe heek geval len. Twee meisjes hoorden het hulpgeroep en konden den ouderling redden. Schurkenstreken. Zondag nacht hebben ongekende schurken al de savooien, kooien en spruiten uitgetrokken van Gonst. Schokaert en Henri De Gremer. 't Is reeds de vierde maal op drie weken dat zulks ge beurd. Eene klacht is ingediend en een on derzoek geopend. Ninove. Diefslcd. Maandag nacht zijn stoutmoedige dieven in het huis van Jan Redant, agent eener levensverzekering, wo nende Herlinckhovestraat gedrongen. Zij hebben eene kas opengebroken en er eene som van 529 fr. uit gestolen. De policie heeft een onderzoek ingesteld om de daders te kunnen ontdekken. Schoonaarde.Brutale bezoekers.Ka miel Van Lippevelde.lS jaar en Victoor Van Huycke, 17 jaar, beiden woonachtig in de Langoslraat, kwamen dronken in de herberg van Emma Van den Neste binnen en hebben er den baas on do herbergierster zoodanig mishandeld, dat béiden bedlegerig zijn. De gendarmen van Dondermonde zijn ter plaats oen onderzoek komen doen. lijks zou volgen, dat voorzag hij, met zijne zeldzame menschenkennis. Eugeen antwoordde Waarom vraagt gij Omdat ik't niet dulden kan. dat een vrouwspersoon mijn geheel zijn en denken zoo uitsluitclijk inneemt, gelijk deze kleine Stella! Arme dwaas duisterde Schollin wee moedigdit uïtsluitelijk innemen van ons zijn en denken, is juist het zaligste lot, dat ons mannen op aarde to beurt kunne vallen. !k mocht het maar laat ondervinden. Ik morre niet, hoe en wanneer.,. Er liet zicli een geklop op de deur hooren hij kon niet eindigen. De oude Geurdeler kwam binnen. Hij had zijne tank met nauw keurigheid afgedaan, en op zijn gelaat zag men eene zalige vreugde schitteren. Wat hebt gij ontdekt, oude vriend riep de landraad vriendelijk. Hij bad natuurlijk aan den oude het doel zijner opspmi: jen niet bekend gemaakt, doch Geurdeler was lijn genoeg, om hetzelve te raden. Gestrenge heer landraad berichtte hij, terwijl hij zijne muts tusschen de vingers draaide. Do weg is govonden, hij ligt daar zoo rechten zoo klaar, dat ik hem in het mid den van don nacht voortaan zal vinden. Hoeveel tijd is er noodig, om geheel den weg te doorloopen Niet veel meer dan twintig minuten, in dien de opperhoutvester zijnen gewonen stap heeft gedaan... Heeft hij gedraafd, dan maar vijftien minuten. De landraad veinsde de bijzondere toepas sing óp den opperhoutvester niet te hooren en vroeg waar loopt de weg uit, naar dun kant des strooms Achter de houtvesterij, gestreDge heer landraad, antwoordde de werkman met 10 JANUARI 1912 Is 't waar madame Ja, zeker en al die mij gpkend hebben over een tiental jaren, slaan hunne handen ineen. Dan was ik eene frissch® en gezonde jonge vrouw. Ik was vol moed, altijd blijde, ik deed anders niet. dan zingen, ik kon werken lijk nen arbeider en van 's leven was ik niet moede, ma.- r zie Ik heb wat verdriet gehad over ee:i jaar of twee en ook al teveel hoofdbre kingen en mijne gezondheid is goheel onder mijnd. Ge moogt u dat zoo niet ter harte trek ken, Madame Gij hebt goed te zeggen, Adèle. maar iedereen heeft zijn eigen niet gemaakt. Om T kort le trekken, ik ben slillekens aan ver flauwd, ik ben bleek geworden, ik heb den hnrteklop gekregen, geen koeragie meer om iets le doen. Dikwijls loopt, er mij eene hitte gansch liet lijf over, of krijg ik de vlam in liet wezen, de schelen van mijn oogen dan sen ik zie schemeringen, bij de minste alte ratie begin ik te beven, ik kan niet eten of slapen. Mijn man zegt gij moet uilgaan en distracties nemen maar als ik twee straten ver ben gegaan, ben ik zoo moede dat ik kontent ben van naar huis te lceeren. Eli wel madame, mag ik u eenen raad geven Och. ik hob al zooveel raad gekregen en 't blijft altijd 't zelfde Adèle, mijn schaap, ik heb eene dame gekend en zij was precies gelijk gij Zij leed aan Hauw te van het bloed en verzwakking van het zenuwstelsel. En zij is THKOBRÖMA gaan halen, dat nieuwe geneesmiddel, dat maar onlangs is uitgevonden, en waar zulke wonderbare uit werksels van bekomen worden. En is zij genezen Volkomen Hoofddepot apotheek DE MOOR, Burg straat, 38. te Gent, 3 fr. voor eene Itesch. Te Aalst bij al de heeren apothekers. Meerbeke. AanrandingMaandag avond rond 7 ure.is Leopold Van Opdenbosch aangerand op de Holle baan door twee schur ken die hem vroegen wie hij was en bedreig den indien hij niet sprak. De man vluchtte in de herberg van Louis De Smet. De schurken zijn niet gekend. Er is een onderzoek inge steld. Boetstraffelijke rechtbank van Dendermonde. HEVIGE VECHTPARTIJ Oktaaf Schollaert, van Oordegem, ging huiswaarts, toen hij de gebroeders Tiiccfiél en Henri Lelièvre. die bezig waren met twis ten tegen zekeren De Poorter, ontmoette. De Poorter vluchtte «n Lelièvre The'éiTel viel Schollaert aan. Deze wierd erg mishan deld én kreeg onder andere vier messteken. De wonden waren van zeer ergen aard en Schollaert bleef zes weken onbekwaam tot werken. Theofiel Lelièvre krijgt 2 jaar en acht dagen gevang en 126 fr. boet ITenri Le lièvre 1 jaar en 8 dagen en 76 fr. boet. Beiden worden onmiddelijk aangehouden. De burgerlijke partij bekomt 350 fr. schade vergoeding. SLAGEN. De Smet Kduard, van Aalst, hééft de polici- agent Podcvyn aangevallen en met een kloef op het hoofd geslagen. Ilij krijgt 1 maand gevang en 50 fr. boet. AANHOU DIN G SM A ND ATEN BEKRACHTIGD. De raadskamer heelt de volgende aanhou dingsmandaten bekrachtigd Jules Dureuil. rekenplichtige in La Vis cose te Aalst, beticht van ontvreemdingen legen Marie D.., en Henri B..., beticht vail poging tot vergiftiging te Dendermonde. ijver. En nu stel ik mijnen ouden, grijzen kop "te pando, dat de boekhouder Lindstedt niet door den lioutkiel, maar door den opper houtvester vermoord is Thans wordt mij alles klaar, wat nog duister scheen. Geen woord meer dienaangaande, Geur deler Dat zijn vermoedens, die wij verzwijgen moeten, tot dat uit een rechterlijk onderzoek blijkt, in hoe verre zij gegrond zijn. Het is uw plicht thans, een heilig stilzwijgen te bewaren, en met niemand over het bestaan dezes voet- pads te spreken, opdat, de man er niets van verneme, op wiens spoor wij gekomen zijn. Ja, maar onderbrak Geurdeler, maar gestrenge heer landraad, de man, welken gij bedoelt, weet het immers al reeds. Do landraad schoot op Wie heeft u dan doen klappen Geurdeler riep verschrikt Ik ontmoette hern in het hout. Noodlottig... hoogstnoodlottig mur melde de landraad. Geurdeler vervolgde Hij gloeide van gramschap... Um dacht ik leg maar geen vuur aan want de storm zal weldra uitdooven De oude nam zyn# muts in beide handen, zette ze op zyn hoofd ten bewijze, terwijl liy vervolgde Zie, ge strenge heer landraad, zoo stond ik met ge- dekten hoofde voor hem, toen hy vroeg wat ik daar te doen had, en ik hem antwoordde ik ben hier op bovol van den gestrengen heer landraad Dan schoot hij op, schuimbekte van razernij en snauwde mij toe: zeg aan den land raad, dat hij voor rnij op zijne hoede zij, an derzins zal ik aan God en geheel de wereld bekend m ken, \\af v.-gen zijne deugdzame en eerbare echtgenooto heefl bewandeld, voor aleer zy mevrouw von Schollin wierd. Wordt voortgezet. l

De Volksstem | 1912 | | pagina 2