Gemeenteraadszitting VAN 8 JANUARI 1912 LEENiNG VAN 44,180,000 FRANK Til. Stevens, 0FF/C/EELE KW0TEERING 't Klein Gent 10 J AN U AKI 1012 STAB AALST. Cè aanvang der politieke meeting. Gisteren gaven wij verslag over de eigen- pe zitting, nu gaan wij effenaf eene meeting lijwonen, on wij verhopen, dat er onze lezers lioveel genoegen mogen in smaken, als wij elf genoten hebben tijdens die zitting. Een sit echter staat vast Als de linkerzij zoo are taak verstaal, dan zal er voor de stad iet veel in huis komen. Meetingen worden egeven niet in do gemeenteraadzittingen naar in lokalen. Dit gezegd, ter zake Het woord is aan M. Daens. Voor de lemaal dal de kristene volkspartij lier vertegenwoordigd is zegt hij.is liet beta melijk en nuttig onze meening,niet eene per- soonl ij ke meaning naai* het vastgedacht onzer kiezers te laten kennen. Ik zal u alles voor leggen, en het is wel gewikt en gewogen en kerwogen en overwogen. Komen wij hier met een engen geest van beknibbeling (zoudl ge wel iels anders kunnen om hier slok ken in 't wiel te steken, om zonder prac- ischo noodzakelijkheid oudo koeien uit de gracht te halen, 0111 partijbelang- te zoeken, iwe persoonlijke vernedering en onze eigene verheffing lo bewerken Neen, wij komen •«et den groenen olijftak van den vrede, naar geen vrede zonder rechtvaardigheid. Pc menschen zien lo veel en te weinig uit. k wil zeggen, te weinig in en te veel uit.. Als gij, lieden, uw bestuur onpartijdig wilt jaaken,is hel dan rechtvaardig alle voordeeion aan eenige burgers te geven, waar alle bur gers voor betalen moeien (weest duidelijker M. Daens), is het rechtvaardig alle plaatsen, alle werken, alle bedieningen aan een slach van menschen te geven, enkel aan kalholie- ten (Wat zou de kristene demokraat on eindig beier en schooner doen. in plaats van de onverdiende giftige pijlen op kristene be stuurders, ze af Ie schieten op de goddelooze besturen, waar die onrechtvaardigheden zoo schreeuwend bestaan Is liet rechtvaardig «penhare werken, uitgevoerd ten voordeele van personen, ja, lo veel voor eenige per ron en. M. Bosteels. M. Daens,- geen oude koeien ophalen M. Moyf.rsoen.Bepaal en noem namen M. Bostekls. Go moogt geen zinspe lingen maken Geen verdachtmakingen M. De Windt. Excelloncia M. Bostekls. Dank u! Bene M. Daens.Is het rechtvaardig in de benoemingen naar iels anders te zien als naar den hoogslen ieveren de groole bekwaam heid Is hel rechtvaardig in openbare fees ten een deel dor stad te.miskennen, de 4 mu- ziekên. niet te ondersteunen als ,zo hulp vra gen. Was het rechtvaardig, ik hen verheugd en blij te kunnen zeggen, was, want nu is het niet meer, was fi^t-rechtvaardig de zieken fondsen niet te ondersteunen. Nu heb ik met genoegen gezien dat go 1000 fr. hebt ge geven. M. Blanckaeht. Het zou 0,50 fr. moe ten zijn. (Er wordt stil gesproken. M. Daens zat ejp loer, doch mispakte den bal M. Daens. Ah Ge lacht mijne Heeren, ahge lacht, omdat er oen werkman spreekt; ah mijne heeren ge lacht M. Bostekls. Komediant. M. Daens. Ik zit hier als raadsheer en heb het recht van te spreken. Gij zijt de vij anden van den werkman. Luide prolestatiën op do banken der rech terzij. M. Bo.steels. Gij beïeedigt onze partij, hf. Daens, en daar prolesleeren wij tegen. Wij beminnen den werkman, M. Daens, wij beminnen hem ten minste zooveel, ja meer, als gij, maar gij geeft enkel woorden, wij deen er daden hij. M. Daens. lk heb u niet beleedigd, wat geeft het ons, als ze zeggen tegen AI. Eeman, tie waterrat; legen mij zeggen ze wel, de groene Pie. (Iedereen lacht met die echte, doo r en door ecble komedie). Is het rechtvaardig alles voor u te houden, vrij hebben als doel meer rechtvaardigheid Ie doen lieerschen. M. De Windt. Tot spijt van wio het benijdt M. Daens. Ik heb in uw manifest gele ien dat gij wilt Een schooner en een beter Aalst. Dai is wel. Dat is ook onsprogramma. (Ilier begint hij eene beschrijving te geven van Oud Aalst, llij maakt den lof van hol nieuw gasthuis, cn spreekt over de brug der zuchten. Hier onderbreekt M. DeWindt en zegt Supirio Supi- rio (Gelach met P. Daens.) Al. Bosteels. AI. De Windt, go zijt een awanzero met AI. Daenso. (M. Daens doet lijn best om te lachen). AI. Bosteels. AI. Daenso, ik zie u la- eheno groeno. M. Petrus lacheno dat wij «iel dikwijls zieno. (Algemeen gelach). M. Daens. AI. Bosteels, dat is geen Spaansch, datis Hekelgemsch. (Gelach). Al. Bosteels. Dat is Chipka en Bou- kaatberg. (Herhaald gelach). M. de Burgemeester Mijne Heeren, laat ons voortgaan. Al. Daens. Als ge aan de brug der zuch- fcwkijt. waarde stoomtram ook zucht, het is er vol zucht en zuchten, als g'er komt wordt g'er droef, dan vraagt ge u af: Welke kwade hand is dat deel der stad komen lebenden. Die kwade hand is de alleenheer- §«horij. Wij willen een heter Aalst, voor de burgerij dio het al zoo lastig hoeft (daar gaat M. D. voor zorgen Ook een beter Aalst voor den werkman. Het mag niet meer ge beuren zooals ik over enkele dagen op de DE VOLKSSTEM hopmarkt een rijken heer hoorde zeggen Zwijgen, of ik doo u door de champetters builen werpen. (Zou'n iruut kemt die man in een zitting vertellen Beter Aalst is ook een schouwburgnu eik schrikt en beeft als hij er aan denkt en ik l\oop dat dit. wérk op eene groolsche wijze zal gedaan worden. M. Bosteels. Hol zal gedaan worden zonder u, AI. Daens. M. Daens. Een beter Aalst voor de wjerklieden, er zijn er 25,000 op de 35,000 inwoners daarvoor de zedelijke en stoffe lijke verheffing, door leerplicht, vakonder wijs en familieloon. Dees jaar moet er nog een vaderlandsche schoolwel komen M. Bosteels. Gij zelf hebt er tegen ge- man ifoslQerd te Brussel Op den Builen van Aalst staat er eene Evangelische Kerk, die is hier voor Aalst niet noodig, dat is voor de Duilsehers, die hier de beste plaatsen komen nemen. Er is reeds een begin van vakschool in Sint Jozef. Dank daarvoor Doch ware het niet beter eene vakschool te hebben uilsluilelijk voor en van de stad, geene geleende, maar eene eigen vakschool van de stad. M. Bosteels. M. Daens verklaart zich dus tegen liet vrij onderwijs. Dat zal worden aangeboekt. Wij zullen liet onthouden. AI. Daens (naar liet Schepencollege wij zend). Heeren, neemt er nota van. (Ge lach). AI. De Blieck. (Spotlachend) Het is koslelijk kostelijk M. Daens.Hoe meer nijverheid, hoo meer hongerloonen,hoe meer ellende hongerloon is de pest, de kanker, de cholera. Waarom helpt het stadsbestuur niet in moeilijke ge vallen, met werkstakingen logt uw man- chesterianisme af. Waarom in het stadsbe stuur geen familieloon toedienen, aan stads- werklieden en policieagenten Vroeger huishouden van man en vrouw en 2 kinderen, 18,85 fr., nu met de levensduurte zeker 20 frank Wat moeten de huishoudens der policie agenten zijn met 16 fr., 15 fr. en nog min. Vergeet niet wat de grooto volkspaus heeft gezegd: «Doet al wat ge wilt, ge moogt zorgen als een vader, niels zal helpen als de kristene zeden niet hersteld worden We moeten samenwerken. Gij wilt ons niet in het college, maar wel in de sectiën, laat ons ook in de besturen. Laat ons algemeen werken als met do uilvoering van de "Rubens-Can tate". Dat is eene vingerwijzing. Nu leest hij een artikel uil zijne gazel, waar een jonge schrijver zijn droom in vertelt. (En zeggen dat ne mensch dat allemaal moet hooren 't is toch kolossaal Hij eindigt met te ver klaren, dat die droom 70.000 fr. winst gaf. AI. De Burgemeester.' Dat zullen wij later bespreken, en dan zullen we zien wat ge kunt. M. Moyèrsoen., Ja, punt voor punt zul len wij bespreken 'én dan zullen wo zien. M. Eeman. Laat h'ém toch zijn rol af lezen. M, Daens. Hansworst M. Gjiyselinck. M. Achiel, dan kunt gij den uwe ook ailezen. M. Daens. Gezond water, elektrische tram naar alle wijken, aan iedere poort een kiosk, en in de ziekefondsen 0,50 fr. per lid aan agenten familieloon. aan de werkeloozen 1 fr. bij. Er zijn er bij u bij die willen onder steunen wat goed is. AP Bosteels. Dat willen en dat doen "wij allemaal, zonder uwen raad. AI. De Windt. Zwijgt algauw Silen tio M. Daens. Zoo gij onze voorstellen ver sloot, zullen wij hardnekkig voortwerken. En dan zult gij mot ons rekenschap geven voor den Oppersten Rechter. Al. Eeman. Amen Amen Prachtig antwoord van M. MoyersGen Het betaamt eenige woorden tot antwoord lo geven. Ik wil de aandacht roepen van den raad op de eerste wourden, cl ie zondorlin^ voorkomen, lk wil geen oude koeien uit den gracht halen. AI. Daens. Zonder noodzakelijkheid (Waar is hier die noodzakelijkheid M. Moykrsoen. En.ik bemerk dat het grootste gedeelte zijner aanspraak bestaat in onrechtvaardige en stelselmatige beknibbe lingen op dc werking onzer partij. liet schijnt dat M. Daens de geschiedenis onzer stad niet kent. Men zou denken, dat hij de eerste is, om een heter Aalst te willen. Wij kunnen u enkel feiten en daden voorstel len... Indien gij meester zijt in het gébruik van woorden, wij hebben ouzo daden, en wij zijn zoo vrij-ook naar uwe daden te vragen. Voor hot verbeteren dor slad hebben wij verleden jaar onder goedkeuring van ver schillende leden der linkerzij, een ontwerp van gróotsche werken neergelegd. Wij ontkennen niet, waarom zouden wij hel doen, dat er hier en daar eene kleine missing is gowecsl. Maar aan wie zijn wij de prachtige werken aan den Denderoever, aan wio de kaaien verschuldigd Aan burgemeester Gheeraerdts, aan de katholieke partij Ik daag AI. Daens uit te bewijzen hoe wij in sommige werken tegen liet voordeel der slad zouden hebben gewerkt. Bewijs dat M. Daens Gij hebt het recht niet, zulks te zeggen. Wij willen ook een beter en een schooner Aalst en wij hebben recht lier te zijn op hetgene reeds is gedaan geworden wij zijn lier op hetgene wij gedaan hebben voor het volk. Wij hebben ontelbare scliulen gebouwd, die honderd duizenden franken hebben gekostwaar zijn uwe scholen, uwe werken, M. Daens Zij bestaan niet De katholieken hebben op St-Jozef eene vak school opgericht, waaraan zij reeds Ti'. <_>0 fr. hebben uitgegeven. Zoo werken wij voor de veredeling van 't volk Wij beminnen bet volk, maar vleien het niet, Het eerste middel om het volk groot te maken, het te verheffen, te veredelen, is het onderwijs. En Uier hebben wij het recht te wijzen niet enkel 9D onze woorden, maar op onze daden Over de loonen. Verleden jaar hebben w ij de loonen nog verhoog doch dat wij het familieloon niet hebben ingevoerd, daartoe bestaat eene bij zondere reden. Als werklieden namen wij oudo sukkelaars, dio op een ander niet meer konden of mochten werken. Die kwamen ons vragen om voor de slad te wérken, en uit medelijden namen wij zulks aan. Meer als de 2 derden, geloof ik, zijn ouder dan 70 jaar. Daar zij geen vqlle werk niet meer affever- den, konden wij ze ook goen volle loon betalen. Nu is het gedaan, voortaan zullen wij jonge lieden nemen die wij een voldoende loon zullen kunnen betalen. De medewerking aller partijen, Zoo ge vroeger den raad luidt bijgewoond, zoudt. gij u hebben kunnen overtuigen hoe ieders medehulp wordt aanvaard. Wij hebben met do leden der minderheid nuttige bespre kingen gehad, die plaats grepen in geheime, openbare vergaderingen of in een persoonlijk onderhoud. Wat niet zal geduld worden. Wat wij niet zullen dulden, het zijn de algemeene beknibbelingen op do toestanden, zonder de middelen aan te duiden tot ver- beleringen. Het is zoo gemakkelijk verhoogingen van loonen en verminderingen van lasten voor te slaan, doch we zullen ons niet tevreden hou den met droomen, we zullen cijfers op 't pa pier vragen. Dat is eenu kleine verwittiging tjic ik U op tijds heb willen geven. Al die met ons willen meewerken zullen welkom zijn (Toejuichingen). Pover antwoord. In de klem Als eenig antwoord zegt M. Daens dat hij in do rekenkamer zal gaan zien wat loe- lngen er gegeven worden aan de kallio- lioke scholen... M. Moyersoen zegt terecht, dat die in de begrooting slaan en dus niet verre zijn te zoeken. Al. Bosteels verzendt AI. Daens naar do bewaarschool voor administratieve zaken, vermits hij bewijst dat hij er hot a. 1). c. niet van kent. M. Daens gaat voort in zijn repliek, zoo erbarmelijk dat iedereen er medelijden rneè heeft. Hij valt van het eene punt in het an dere, zonder verhand van gedachten of ge volgtrekking, gedurig onderbroken door de snedige opmerkingen -der rechterzijde, soms afgewisseld door de italaansche en lalijpscho lacliwoorden van de heeren Bosteels en De Windt. De raad en het publiek zijn aangedaan door een hevige lachbui. Eindelijk om een eindo te maken aan dat bespottelijk vertoon, w aar M. Daens oprecht de rol van politieleen clown speelt, trekt AI, Ghysselinckx hese heiden weg. aan de jas van M. Daens. die gaat neerzitten onder het algemeen gelach. AI. Bosteels. Ik wil nogmaals bet woord vragen om te .protesteeren legen de beleedigende aantijgingen van M. Daens Hij heeft ons leden der rechterzijde beschul digd van onrechlveenjig te zijn in het beheer van het Armbestuur, cn van de vijanden te zijn van hel werkvolk. Dat is eenvoudige lastertaal en indien gij daarmee 't huis komt op uw meetingen, M. Daens, hier zal dat niet waar zijn. Wij zullen onze stem ver heffen en uwe houding ontmaskeren ont houd hel wel, hier draagt gij de verantwoor delijkheid van al uwe woorden, en ons ant woord zal steeds gereed zijn om uwo laster lijke aantijgingen aan den schandpaal te stellen. Aanspraak van M. Baron de Bethune. Toen ik binnenkwam was er sprake van van de benoeming van Iwee schepenen en ik heb met veel genoegen gestemd voor mijne vrienden.*Doch ik wil een woord antwoor den op do bemerkingen onzer tegenstrevers. Wij hebben hier gehandeld gelijk onze tegenstrevers handelen in die raden waar zij meerderlvnd zijn. M. De Windt. Dat is al lang afgezaagd. Dat weten wij al M. baron de Bethune. Ik verklaar u echter dat die stemming van mijnentwege geene princiepsstemming is. AI. Dj-; Windt. Noch mossel noch visch Dat wil zeggen noch mossel noch visch M. de Bethune. Gij vraagt vertegen woordiging in den Armenraad. In de liberale steden krijgen do katholieken ook geene vertegenwoordiging'. Wij doen dus juist het- zelfde. Ik begeer ook een eene korle verkla ring te doen op de bewering der dernokralen. Wij zijn ook de vrienden ran den werkman Wij willen ook zijne algehëele verbetering. (Dat geloof ik wol!) AL Daens beeft voor de verbetering van den workman drie pun- tnn aangehaald. De verbetering moet komen door den leerplicht. Wij zijn hier op de ban ken der rechterzij ook aanhangers van den leerplicht. Dit jaar nog heeft AI. Schollaert een ontwerp neergelegd om den leerplicht door te drijven en het is door de schuld,door de tegenwerking dor liberalen dat do leer plicht nog niet in voege is. Wij hebben de overtuiging dat do leerplicht eerlang in ons land zal worden ingevoerd. Hot tweede middel Ier verbetering is het vakonderwijs. M. Moyersoen heeft al ge steund op liet selioone werk der vakschool n Sint Jozef. In dit opzicht zijn we voorze- zekorniet aan onzen plrMil le kort gekomen. De vakschool van St Jozef mag aanzien wor den als ceno modelvakseliool in liet land. M. De Blieck. Zog toch iets nieuws (Do uilstalling van dit heerlijke werk valt niel in den smaak der tegenstrevers. Doch do achtbare spreker let er niet op en gaat voort). Wij hopen dat do leden der minderheid zich bij ons zullen voegen om dit groolsche ontwerp door ouzo toelagen te steunen, Het derde punt betreft bet familieloon. De heer burgemeester heeft do selioone verbe teringen reeds aangekondigd voor de policie agenten en M. Moyersoen heeft gesproken voor de stadswerklieden, waarvan de loonen s(p«ds stijgen en dip nu zullen betaald wor den gelijk het betaamt. Verbeteringen kunnen ook verwezenlijkt worden door andere maatregelen o. a. door het stichten van verzoeningsraden. De groot ste ellende Ontstaat gewoonlijk bij werksta kingen ik zou wenschen dat de stad in die omstandigheden zou medewerken om ver- zoei.ing.-raden tol stand te brengen, zooals zulks gebeurt te Kortrijk, te Antwerpen en meer andere plaatsen. De verbetering voor de werkeloozen zal ook aanhoudend nog vermeerderen en aan de de toelagen geschonken aan de ziekefondsen is door onze tegenstrevers zelf hulde ge bracht. M. De Windt. Dat hebben de liberalen eerst voorgesleld M. De Bethune. Voor de ziekenfond sen zouden niet enkel de leden, maar ook do familie» der leden voordeel moeten kunnen trekken. M. Blankaert. We vragen nog meer (men lacht) Ge kunt fijn lachen M. De Bethune. Wij liehhen de alge meene belangen aangeraakt. Voorzeker, er dient hulde gebracht aan het verleden voor do talrijke verbeteringen aan de buitenwijken uer slad gebracht. Nog zijn er veranderingen voor le stellen voor Schaar- en Mijlbeek en andere wijken. Heeren De Windt cn De Blieck onder breken. Later Later We zullen daar later over spreken, liet heeft al lang genoeg ge duurd. M. De Bethune. Om te eindigen ver klaren wij dat wij voorstanders zijn van alle mogelijke verbeteringen en dat wij hier zitten als echte volksmannen. Alen heeft gesproken van een schip dat met den stroom wordt meegevoerd. Niemand van ons werkt tegen stroom in, wel integendeel, onze iever be wijs! hoe wij bekommerd zijn om de werken de klassen en hoe wij den stroom volgen van ons volk. Antwoord van M. De Blieck. Mijn antwoord zal niet veel tijd vragen.De bespreking van al die zaken zal weerkomen lijden.' de begrooting en dan zullen wij dit alles grondig bespreken. De heer Burgemeester heeft beroep ge daan op ons aller medewerking. Wij hebben onze taak steeds gewetensvol volbracht en zijn besloten op dien weg voort le gaan. Be leefd en deftig onder elkander. Een schoon voorstel van M. D' De Naeyer. M. De Naeyer. Er is hier veel over den toestand der werklieden gesproken en ik heb met veel geluk vernomen dat men de oude werklieden zal vervangen door jongeren die meer bekwaam zullen zijn. Datis heel wel maar het mag niet gebeuren dat die oude werklieden verstoolen worden de stad moet zorgen dat zij een pensioen öntvangen. Ik hoop dat de noodigo crediefen daarvoor in do begrooling zullen voorzien worden (alge meene goedkeuring). Dat is niet voldoende, mijne Heeren, voor taan moet ieder sladswerkman recht hebben op pensioen; hij moet verzekerd zijn dat,eens tot den ouderdom gekomen, hij zijne laatste jaren in rust en onbekommerd zal kunnen slijten. Al de stadswerklieden moeten dus recht hebben op een pensioen. (Het schoone voorstel van AI. l)r De Naeyer wordt geest driftig- en algemeen goedgekeurd. Samenstelling der Sectiën. De verschillende sectiën worden samen gesteld zooals zij door het Schepencollege zijn voorgesteld. Daarop eindigt deze eerste zitting van 't jaar 1912. Het is zooals ge zien kunt, veel eerder eene politieke tegensprc- kelijke meeting geweest dan wel eeno ge meenteraadszitting. Wij kunnen dit relaas niet eindigen, zon der onze innigste gelukwenschen te sturen aan de 3 nieuwgekozen Schepenen, de llee run F. De Hert, I. Bauwens cn D. Do Wolf, Dezo keuze zal voorzeker door do Aalsterscln bevolking met groot genoegen vernomen worden. De algeheele indruk. Do zitting is zeer vruchtbaar geweest voor onze volksgezinde katholieke partij. Heeren Moyersoen, en Bosteels, hebben zich dapper geweerd. Zoodra M. Daens zijn inzicht deed uitschijnen, de zitting in een politieke mee ting te veranderen om kiesparade te maken, draden onze vrienden aanvallend op. eu M Daens kwam erbarmelijk toegetakeld uit den slag. Zijne partijgangers stonden beteuterd le zien hoe hun afgod ontmaskerden gegeesdd wierdliet voorstel van AI. Dl' De Naeyer is wel het schoonste werk van heel de zit ting.... De aanspraak van M. Baron de Be thune was merkwaardig, en dc reuevoering van don heer buregmeester Gheeraerdts was een meesterlijke programma-redevoering die den diepsten indruk verwekte. Ook kunnen wij onze beminde lezers niel genoeg aanzet ten niet enkel lo letten op de schoone woor den, maar vooral en hoofdzakelijk op de daden, op de werken der partijen. En vooral als het op daden aankomt, mogen wij fier liet hoofd opsteken Heeft do katholieke partij van de Stad Aalst, niet meer geldelijke opof feringen gedaan, uit eigen beweging en met eigen centen niet meer volks werken tot stand gebracht, als de liberale, de socialisti sch© en de daensislische partijen van ganseli het land te zamen Ja. lezers, wij katholie ken hebben het recht, het volle recht, fier neêr te blikken, op den luister onzer eig* werken MEEUEDEELBSUGEN. AALST Katholieke Vlaamsche Huogeschooluit- breiding.Donderdag aanslaande, 11 Ja nuari. zullen we bet genoegen hebben den II••er Boeykens, student in do reehlen aan de Hoogesehool te Leuven, le zien optreden om het wolgekozen onderwerp Over Straf recht te verhandelen. Gezien al liet degelijk werk ons reeds geleverd door de Heeren voordrachtgevers, leden der Katholieke Vlaamsche Ilooge- schooluilbreiding, achten wij het onnoodig hier den lof te maken van den Heer Boey kens, die we ten andere reeds van vroeger kennen. Hier volgt het koyt bestek der voordracht: A) Wanneer mag de Slaat straffen. I. Middeleeuwsoh stelsel rust op de wraak VALSCH. II. Stelsel der Omwenteling Alaatschap- pelijkverdrag; Rousseau; valsch. III. Nuttigheidsstelsel de straf dient enkel om af le schrikken valscii. IV. Het ware stelsel afvaardiging van het Goddelijk recht a) de Staat moet straffen de overtreding der zedelijke wet. b) dan enkel wanneer die overtreding een aanval is tegen de maatschappelijke orde. c) de straf moet in evenredigheid zijn met het misdrijf. d) de straf mag nochtans niet volledig oegepast wordor. als het maatschappelijk nut het niet vereischt. A) Hoofdstraffen hedendnagsch in voege. Gevangenis, geldboeten Laten zij niets te wenschen over t Zal dus do moeite waard zijn die los te gaan hooren ook zal geen enkel ontwikkeld Aalstenaar ontbreken. BRUSSEL-ZEEHAVEN. 57'" Trekking. S'" Januari 1012. S. 13442 nv 16 uitkeerbaar met fr. 100,000 S. 11365 n' 3 1,000 ,S. 3861 n* 24 500 S. 2805 n' 14 S. 3871 n' 13 id. 250 Zijn uitkeerbaar met 125 frank S. N. S. N. S. N. S. N. 2028 9 2028 24 280516 3861 S 3871 11 3871 21 1591 11 6509 18 11365 13 13112 1 11701 7 14701 17 11729 1 11720 2 11729 18 Behalve de nummers hierboven aangeduid zijn de volgende series uitkeerbaar met 100 frank S96 1206 2628 2895 3S61 3S71 1591 4641 6509 7804 11365 13315 13112 13931 11701 11729 15566 15841 MARKTPRIJZEN Aalst. januari. Hopmarkt, raster, fr. 235—245. Anderlecht, 9jan. Verlteiismarkt, t« koop 390(5, prijs per kilo op voet 0,94 a 1,10. Demtermonde, S jan. Tarwe 20,00; rogge 17.75: haver22.00: lijnolie 91; koolzaadolie7l!;id. gezuiverd Is,00: lijnkoeken 2t>,50|koolzaadkoekeh meststof 13,OU boter 3,85 eieren 2.90 aardap pelen 9,50; graan\an La Plata 45.50 id. Indie Camphor® 33,0*0: "2$u gruote hoornbeesten. Leuven, .1 ian. Landboinvtarwe 19,00 a 20'mi; handetstarwe 19,00 rogge 18,25; voe- derhaver 21 00 brouwhaver 21.25 koolzaadolie 70,OU: lijnolie 7 7.00 strooi 4,80 hooi 9,00: bo ter :i.SO; tarwebloem 20,25 gort Remy 30.25 tarwezemelen 10,75 lijnkoeken 25,25 eieren 3,40. aardappelen 8,00 a 0, Lede. Dijnsdagmarkt. konijnen 1* kwal. 1.40 de k. jonge konijnen, 2.00. oude duiven 0.50 jonge duiven, 1.50't koppel, boter 4.00 tot 0.00. eieren de 25. 3,00 tot 0,00 WISSELAGENT 16, Onderwijsstiaat (Achterstraat), Aalst. Telefoon 68.-V Aankoop en verkoop van titels aan 1 frank per duizend. Kostetooze uitbetaling van coupons en nazien van trekkingen. 13EURS VAM BRUSSEL 8 JAN. Leen van Staat, Provin., Steden 3,5 3 5 3 5 2, 2, Belgische leening 1® r 3 2® r 3 3® r 3 2,5 Kongo uitkeerbaar4 Kongo (Loten) Annuïteiten 3 Gemeentekrediet3 - 1808 3 Buurtspoorw Jan -Juli3 Obl. Mei-Nov. 3 (loten) 2,5 Anderlecht 1907 Aalst Antwerpen 1887 19U3 Brussel 1902 Brussel 1905 Zeehaven 2 Charleroi 19053 Gent 1896 2 Elsene 18803 1908 3 5 Laken 19023 Luik lbbU3 1897 2 1905 2 Mechclen 18853 18973 Oostende 1852 isys2 St.-Uillis 19043 St-Joos-ten-noode 18813 Schaarbeek (100 fr.)2 (500'ir.)3 Spa 1909 3 5 Doornik (50 fr.)3 Verviers 1873 3 18933 88.6u 83.50 88.00 99.— S2.50 30.60 86.20 .10*1.50 85.50 85.40 103. 98.95 Ptk50 97.— 82.— 97.45 83.57 70.75 83.75 50 75 104.50 86.30 85!öO 71.50 7i Nieuwstraat Aalst. Welgekende herberg terstond te huren. Voordecondilien zich lo bevragon Keizerlijke Plaats. 19, Aalst. 508 1000 Kanadaptantsoenen te koop bij A/oist Michiels, te Aalst-Miilbeek, Paperodedries. 177 Men vraagt een smidgast, kunnende zijnen sliel. van -f> lot 55 jaar nud, le bevra gen bij G. De Clyper, smid, Erondegem. 512

De Volksstem | 1912 | | pagina 3